صفحه 3 از 3 نخست 123
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: با دستان خودم ، خودم را بیمار کردم

علاقه
    بندگی خدا
    نوشته
    158
    حضور
    9 روز 22 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    30
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    368

بیخیال اصلا نگران نباشید حتی اگر خدای نکرده مریض هم بشوید، با تشخیص به موقع بیماری با طب سنتی می توانید درمان شوید.طب سنتی را دست کم نگیرید.طب سنتی حتی برای ایدز هم درمان دارد کجای کارید شما.
    ویرایش توسط ali 000 : ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ در ساعت ۰۱:۴۷

2. صلوات ها 2

نوشته
    8
    حضور
    1 روز 1 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11

. پستهاتون رو خوندم منم چند ماه پیش ام ار ای فرستادنم الان هم وقت دکتر گرفتم برای ماه بعد قرار اگه نیاز باشه برم برای ام ار ای به نظرم این همه استرس و نگرانی نداره

از این خوشحال باشید که خداروشکر مشکلی نداشتید بلاخره باید این ازمایش اینا رو میرفتید که الان خیالتون راحت باشه
    من که از خدامه ده بار هم ام ار ای بفرستنم ولی بگن چیزیت نیست والا :)

اون روز که بستری بودم چندنفر بودیم که فرستادنمون برای ام ار ای یکی از او چند نفر که چندتا تخت اونورتر بود یه آقایی بودن نمیدونم جواب چی بود که مادر و خانواده اش اول گریه میکردند بعد هم که به خودش گفتند مرد تو اون سن گریه میکرد که من تا حالا ندیده بودم

به جای اینکه این همه به خودتون استرس بدید و بیخودی با این فکر خیالات وقت و فرصتها رو از دست بدید هر لحظه که این فکر به ذهنتون میاد شکر کنید که سالم هستید همین شکر نعمت ان شاءالله نمیزاره که مشکلی پیش بیاد

ممنون از دلگرمی هاتون، اما خب ام ار ای خیلی مشکلی نداره، من مشکلم بیشتر اون یکی باریم سوالو هست که متاسفانه با فلوروسکوپی انجام میشه و حتی توی تکست های فارسی هم زدم. برای اشعه ی بالاش و طولانی مدتش کلی خطر نوشته بود که حتی برای کودکان ممنوعه، اونم عواضی داره که طولانی مدت خودشو نشون میده، مثه خوره افتاده توی ذهنم، انگار با اشعه ایکس ازت فیلم برداری کنن! کاش حداقل یکی از پرسنل رادیولوژی به ادم یکسری اطلاعات بدن قبل ازمایش، بگن که انقدر خطرداره که حداقل قبلش با خودمون کنار بیایم که بعدش پشیمون نشیم.
    مقصر خودم هستم.

4. صلوات

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    6,936
    حضور
    366 روز 18 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    530
    صلوات
    22759

نقل قول نوشته اصلی توسط aramesh. نمایش پست ها

. پستهاتون رو خوندم منم چند ماه پیش ام ار ای فرستادنم الان هم وقت دکتر گرفتم برای ماه بعد قرار اگه نیاز باشه برم برای ام ار ای به نظرم این همه استرس و نگرانی نداره

از این خوشحال باشید که خداروشکر مشکلی نداشتید بلاخره باید این ازمایش اینا رو میرفتید که الان خیالتون راحت باشه
    من که از خدامه ده بار هم ام ار ای بفرستنم ولی بگن چیزیت نیست والا :)

اون روز که بستری بودم چندنفر بودیم که فرستادنمون برای ام ار ای یکی از او چند نفر که چندتا تخت اونورتر بود یه آقایی بودن نمیدونم جواب چی بود که مادر و خانواده اش اول گریه میکردند بعد هم که به خودش گفتند مرد تو اون سن گریه میکرد که من تا حالا ندیده بودم

به جای اینکه این همه به خودتون استرس بدید و بیخودی با این فکر خیالات وقت و فرصتها رو از دست بدید هر لحظه که این فکر به ذهنتون میاد شکر کنید که سالم هستید همین شکر نعمت ان شاءالله نمیزاره که مشکلی پیش بیاد

ممنون از دلگرمی هاتون، اما خب ام ار ای خیلی مشکلی نداره، من مشکلم بیشتر اون یکی باریم سوالو هست که متاسفانه با فلوروسکوپی انجام میشه و حتی توی تکست های فارسی هم زدم. برای اشعه ی بالاش و طولانی مدتش کلی خطر نوشته بود که حتی برای کودکان ممنوعه، اونم عواضی داره که طولانی مدت خودشو نشون میده، مثه خوره افتاده توی ذهنم، انگار با اشعه ایکس ازت فیلم برداری کنن! کاش حداقل یکی از پرسنل رادیولوژی به ادم یکسری اطلاعات بدن قبل ازمایش، بگن که انقدر خطرداره که حداقل قبلش با خودمون کنار بیایم که بعدش پشیمون نشیم.
    مقصر خودم هستم.
    باسلام

ببنید شما هی الان بشین غصه بخور که چی میشه نمیشه مطمئنا این کار بیشتر از اون چیزی که حالا چه شود یا نشود بیشتر برای شما ضرر داره

شما که اولش نمیدونستید که ضرر داره نداره حالا هم که رفتید و لازم بوده این آزمایش انجام بشه دیگه گذشته

با همه این حال اینو فراموش نکنید گر نگه دار من آنست که من می‌‌ دانم شیشه را در بغل سنگ نگه می‌‌ دارد

یکی داشت تعریف میکرد که برادرش رو یه عمل جراحی انجام داده بودن و از نظر علم پزشکی گفته بود عمرا دیگه بچه دار بشه با این آگاهی برادرش ازدواج کرده بوده و به خانمه نگفته که این مشکل رو داره

میگه وقتی بچه دوقلوشون به دنیا اومد انقدر گریه میکردیم که زنش و خانواده زنش تعجب کرده بودن که چرا پس اینطوری رفتار میکنند بعد ماجرا رو بهشون تعریف کرده بودن

حالا من کار ندارم که باید قبل ازدواج خانومه مطلع بوده یا نه

حرف سر اینکه دیگه همین علم پزشکی که گفته این فرد باید قبول کنه این موضوع رو در حیرت مونده

به نظرم غصه روزهای نیامده رو نخورید
    ویرایش توسط اللیل والنهار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ در ساعت ۲۱:۵۰
    اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج
    درستکار آسوده است، بی گناه بی باک، خیانتکار ترسان و بدهکار هراسان است.
    امام حسین (ع)

با دستان خودم ، خودم را بیمار کردم

6. صلوات ها 4

علاقه
    روانشناسی، کتاب، گفتگو، یه ذره ورزش
    نوشته
    778
    حضور
    34 روز 23 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2780

جمع بندی

پرسش:

دختری 27 ساله هستم. در رشته میکروبیولوژی در دانشگاه تحصیل کرده ام. در زمانی که در حال درس خواندن برای کنکور ارشد بودم، یک روز متوجه شدم که نمی توانم غذا را راحت بخورم و در هنگام بلعیدن درد دارم. خیلی ترسیدم. به متخصص گوارش مراجعه کردم. متخصص گوارش آزمایش تصویر برداری با اشعه ایکس همراه با بلع سولفات باریوم برایم تجویز کرد. بعد از دیدن نتایج تصویربرداری گفت که مشکلی ندارم. اما وقتی در مورد عوارض بلع سولفات باریوم در اینترنت مطالبی خواندم، حالم خیلی بد شد. سه چهار سال است که هر روز گریه می کنم. لطفا بگویید از لحاظ دینی برای از بین رفتن حالت نگرانی چه کار کنم؟

پاسخ:

چون فرد تحصیل کرده ای هستید، من با معرفیِ کتاب و منبع حرف می زنم:

در کتاب آسیب شناسی روانی نوشته ریچارد پی هالجین و سوزان کراس ویتبورن، علائم یک اختلال روانشناختی آمده است که به نظر می رسد شما مبتلا به آن هستید. من عین کلمات را می آورم:
    ملاک های DSM-5 برای اختلال نشانه جسمانی(somatic symptom disorder):
    A. یک یا تعداد بیشتری نشانه جسمانی که ناراحت کننده هستند یا به مختلّ شدنِ قابل ملاحظه ای در زندگی روزمرّه منجر می شوند.
    B. افکار، احساسات یا رفتارهای مُفرَط مرتبط با نشانه های جسمانی یا نگرانی در ارتباط با سلامتی که حداقلّ با یکی از موارد زیر آشکار می شوند:
    1. افکار بی تناسب و مداوم درباره جدّی بودن نشانه های خویش
    2. سطح بالای اضطراب مداوم درباره سلامتی یا نشانه ها
    3. وقت و انرژی بیش از حدّی صرف این نشانه ها یا نگرانی درباره سلامتی می شود.

C. گرچه هر یک از نشانه های جسمانی ممکن است همواره وجود نداشته باشد، اما حالت بیماربودن مداوم است (معمولا بیش از 6 ماه)(1).

هر چند فکرمی کنم مشکل شما تنها با توصیه های دینی حلّ نمی شود و لازم است برای حل مشکلتان به یک روانشناس مراجعه نمایید، توصیه های دینی برای درمان اضطراب را به شما می گویم:

1- برای رسیدن به آرامش، در حالت ایستاده یا نشسته، دست روی سینه بگذارید و چند بار آیه 28 سوره مبارکه رعد را بخوانید:

آیه 28 سوره مبارکه رعد: « الذّینَ امَنوا و تَطمَئِنُّ قُلوبُهُم بذِکرِ اللهِ اَلا بذِکرِالله تَطمَئِنُ القلوب ».

2- از دعاهایی که برای رسیدن به آرامش به خواندن آن سفارش شده، این دعا است:

«
    ماشاءَ الله لا حَولَ وَ لا قوّهَ اِلّا باللهِ العَلِیَّ العظیم »

پی نوشت:
    DSM-5: نسخه پنجم راهنمای تشخیصی و آماریِ اختلالات روانی که توسط انجمن روانپزشکی آمریکا منتشر شده است.
    1: هالجین. ریچارد پی، کراس ویتبورن. سوزان، آسیب شناسی روانی، ج یک، ص 324، (2014)، ترجمه یحیی سیدمحمدی،1394، نشر روان

8. صلوات

صفحه 3 از 3 نخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۷/۱۰/۲۳, ۲۱:۴۷ : 38

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری