آیت الله عباس کعبی: اصل ‌مهدویت نیازمند پاسخ‌گویی به شبهات است
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: در طول تاریخ برخی پیرایه‌ها و شبهه‌ها در بحث مهدویت ایجاد شده، که باید ضمن اصلاح این پیرایه ها، اصل مهدویت که همان تداوم امامت است، به شکل صحیح آن ترویج شود.
به گزارش پرس و جو، آیت الله عباس کعبی، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، در گفت‌و‌گو با خبرگزاری رسا، با اشاره به برخی آسیب‌ها و چالش‌های عرصه مهدویت تصریح کرد: در طول تاریخ برخی پیرایه‌ها، انحراف‌ها و شبهه‌ها در بحث مهدویت ایجاد شده، که باید ضمن اصلاح این پیرایه ها، اصل مهدویت که همان تداوم امامت است به شکل صحیح آن ترویج شود.
عضو شورای حوزه علمیه خوزستان به موضوع منجی در ادیان اشاره کرد و اظهار داشت: نجات زمین از ظلم و تاریکی‌ها از سوی منجی آخرالزمان مورد تأکید و باور همه ادیان الهی است و حتی در دانشگاه‌های برخی کشورهای خارجی رشته‌های مربوط به آخرالزمان و منجی دایر شده است.
آیت الله کعبی با تأکید بر ضرورت بهره‌مندی از پژوهش‌ها و تحقیقات علمی پیرامون مهدویت بیان کرد: مهدویت فرهنگ بسیار عمیق و مستحکم و رکن اساسی اصول دینی و اعتقادات شیعه است و گرایش به سمت برخی پیرایه‌ها، سطح آن را پایین می‌آورد.
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نقش روحانیت در ترویج فرهنگ انتظار خاطر‌نشان کرد: مبلغان باید فرهنگ صحیح و ناب مهدویت را به درستی در جامعه تبیین کنند و روایات این باب را پررنگ‌تر جلوه دهند.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تأکید کرد: همان‌طور که جنگ تحمیلی ایران به عنوان یک فتنه خارجی در کلام امام خمینی(ره) به عنوان لطف خفیه الهی نام گرفت و سبب شد که مرد از نامرد مشخص شود، فتنه‌های آموزه مهدویت هم ثمرات فراوانی به دنبال دارند که باید با شفاف سازی بحث مهدویت، مردم را از انحرافات دور کرد.
آیت الله کعبی افزود: اگر قرار باشد کسی در کنار مهدی(عج) باشد و او را یاری کند، باید امتحانات سخت‌تر از امتحان طلحه و زبیر را از سر بگذراند، چراکه مهدی(عج) عصاره تمام انبیا، امامان و همه اولیای الهی است و حرکت مهدوی نیز یک حرکت جهان شمول است.
وی در پایان انقلاب اسلامی را زمینه‌ساز انقلاب حضرت مهدی موعود‌(عج) عنوان کرد و ابراز داشت: این نظام پرتوی از نهضت عاشورا و زمینه ساز فرهنگ مهدوی بوده؛ از این رو مردم ایران اسلامی بارها ثابت کردند که حاضرند برای دفاع از اصل نظام از همه هستی خود بگذرند.

منبع