جمع بندی تورات و نابودی اسراییل

تب‌های اولیه

25 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تورات و نابودی اسراییل

با سلام و خسته نباشید
یکی از سخنران ها گفته بود که یکی از علت هایی که اسراییل میخواد ایران را نابود کند این هست که در تورات آمده است که در آخر زمان قومی از آشور اسراییل را نابود می کند !
ایا سندی برای این حرف وجود دارد؟
=================================
ایا تورات و انجیل برای عموم در دسترس هست؟ نسخه چاپی یا الکترونیکی که به زبان فارسی باشد؟
متاسفانه دشمنان بر احادیث شیعه و قران و.. تسلط دارند و بر اساس انها استراتژی خودشان را پیاده می کنند مثل قضیه داعش در سوریه که همان پرچم های سیاه هست!
سپاس

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]

کارشناس بحث: استاد مشکور

[TD][/TD]

erfan.71;1009921 نوشت:
با سلام و خسته نباشید
یکی از سخنران ها گفته بود که یکی از علت هایی که اسراییل میخواد ایران را نابود کند این هست که در تورات آمده است که در آخر زمان قومی از آشور اسراییل را نابود می کند !
ایا سندی برای این حرف وجود دارد؟
=================================
ایا تورات و انجیل برای عموم در دسترس هست؟ نسخه چاپی یا الکترونیکی که به زبان فارسی باشد؟
متاسفانه دشمنان بر احادیث شیعه و قران و.. تسلط دارند و بر اساس انها استراتژی خودشان را پیاده می کنند مثل قضیه داعش در سوریه که همان پرچم های سیاه هست!
سپاس

با سلام و ادب و احترام

در پاسخ به پرسش شما نکاتی را تقدیم می کنیم:

بدون شک، از یکسو این موضوع، یعنی وعده نابودی اسرائیل بدست قومی نیرومند و مؤمن نه تنها از طریق تورات، بلکه از طریق انجیل و قرآن برای صهیونیست ها قطعی و مسجل شده و از سوی دیگر در اکثر کشورهای اسلامی- عربی چیزی جز سستی و فشلی و وابستگی به استکبار نمی بینند و حال آنکه در میان جوامع اسلامی، "هم قدرت و عزت"، "هم استقلال و روحیه جهادی" و هم دشمنیِ ریشه دار شیعیان و حکومت و مردم ایران اسلامی بعنوان جلوداران و پیشگامان جبهه مقاومت و مبارزه با صهیونیسم برای اسرائیل ثابت است. از اینرو طبق قرائن و شواهد بسیار، تنها گزینه ای که می تواند بر اساس این پیش بینی برای رژیم غاصب اسرائیل تهدید محسوب شود، جمهوری اسلامی است.

در این مجال به برخی از آیات تورات و انجیل و قرآن در باره پیش بینی مذکور اشاره می کنیم:

الف- تورات: خداوند در قسمت های مختلف تورات وعده عذاب قوم ناسپاس و نافرمان یهود را بارها تکرار نموده و چون این طایفه برای اصلاح خود اقدام نکردند عذاب های مختلف و متعددی را برای آنان پیش بینی نموده و متذکر شده که برخی از آنها بدین شرح است: «من بر ضد شما برخواهم خاست و شما در برابر دشمنانتان پا به فرار خواهید گذاشت، کسانی که از شما نفرت دارند برشما حکومت خواهندکرد، حتی از سایه خود خواهید ترسید»، «قدرت شما را که به آن فخر می کنید درهم خواهم کوبید»، «جانوران وحشی را می فرستم تا فرزندانتان را بکشد و حیوانات شما را هلاک کنند و از تعداد جمعیت شما بکاهند تا راه هایتان بدون رهگذر و متروک شوند»، «از شما انتقام می کشم و علیه شما جنگ بر پا می کنم. وقتی از دست دشمن به شهرهایتان بگریزید درآنجا وبا به میان شما خواهم فرستاد، و شما مغلوب دشمنانتان خواهیدشد»، «سرزمین شما را خالی از سکنه خواهم کرد و دشمنانتان در آنجا ساکن خواهندشد و از بلایی که بر سر شما آورده ام حیران خواهندشد»، «بلای جنگ را بر شما نازل خواهم کرد تا درمیان قوم ها پراکنده شوید. سرزمین شما خالی و شهرهایتان خراب خواهندشد.» و «کاری می کنم که آن عده از شما هم به سرزمین دشمن به اسارت رفته اید، در آنجا پیوسته در ترس و وحشت بسر برید. از صدای برگ درختی که باد آن را بر روی زمین حرکت می دهد پا به فرار خواهید گذاشت. به گمان اینکه دشمن در تعقیب شماست، خواهید گریخت و به زمین خواهید افتاد.»(1) البته خداوند در بخش هایی از فرامین خود که در تورات آمده، به دو نکته جالب دیگر که بیانگر نابودی این قوم ستمکار است پرداخته که بیان دو مورد آن خالی از لطف نخواهدبود. اول اینکه فرموده است: «خداوند قومی را از دوردستها به سراغتان خواهد فرستاد، قومی که زبانشان را نمی فهمید.»(2) ایشان مثل عقاب برسر شما فرود خواهندآمد.»(3) و دوم این که صهیونیست ها با بلایی ناشناخته هم روبه رو خواهندشد. جائی که در تورات به صورت پیش بینی عنوان می شود: «خداوند هرگونه بیماری و بلایی را که وجود دارد، حتی آنهایی که دراین کتاب اسمی از آنها برده نشده به سراغ شما خواهد فرستاد تا نابود شوید.»(4)

ب- انجیل: همچنین پیش بینی نابودی قوم ملعونی که نافرمانی خدا را کرده اند نه تنها در تورات که در اناجیل موجود از زبان حضرت عیسی (علیه السلام) این پیامبر بزرگ الهی که بارها مورد آزار و اذیت بسیاری از یهودیان زمان خود قرار گرفت، نیز بیان شده است. (5) البته در این مجال، فرصت پرداختن به جنایاتی که یهودیان نافرمان در حق انبیاء الهی و حضرت عیسی (علیه السلام) و یاران پاک و باوفایش مرتکب شدند نیست ولی آن چه بر اساس آیات انجیل موجود که در دسترس همگان نیز قرار دارد شاهدیم، راه نجات یهود در اطاعت از فرامین الهی و هلاکت سرنوشت محتوم آنانی است که به ظلم و جنایت ناسپاسی و کشتن انبیاء و اولیاء دست زده و به نام دین ترور و وحشت را در هر دوره ای بر پا داشته و در زمین فساد کرده و می کنند که یک نمونه آن جنایات روزمره صهیونیست های اشغالگر فلسطین می باشد.

ج- قرآن مجید: بعلاوه این مطلب در قرآن مجید چنین آمده است: «در کتاب تورات به فرزندان اسرائیل اعلام فرمودیم: شما دوبار در زمین فساد و سرکشی و طغیان خواهید کرد. و چون زمان اولین وعده مجازات، فرا رسد مردانی جنگجو را می گماریم که بر شما شورش کنند، خانه های شما را مورد تهاجم و جستجو قرار دهند که این وعده ای است که تحقق آن حتمی و مسلم است. اگر نیکی کنید آن نیکی به خودتان برمی گردد و ا گر بدی کنید به خودتان بدی کرده اید و چون وعده کیفر دوم فرارسد دشمنان بر شما غالب می شوند و آنچنان در تنگنا قرار می گیرید که آثار ذلت و غم و اندوه در چهره هاتان پدیدار می شود و آن ها مثل دفعه قبل حتی به پرستشگاه های شما داخل می شوند و هرچه بدست آورند به شدت نابود می کنند. (و نیز فرموده شد): چه بسا که خداوند رحم خود را شامل حال شما فرماید، اما اگر شما به فساد و تباهی بازگردید ما نیز شما را کیفر خواهیم کرد و ماجهنم را برای کافران، زندان همیشگی قرار داده ایم.»(6)

با این توضیح به نظر می رسد که صهیونیسم که مصداق واقعی یهودیان نافرمانی هستند که وعده مجازات آنان در کتاب های مقدس به خاطر ماهیت تروریستی خود که از نیاکانشان به ارث برده اند حتمی و لایتغیر است، به جای ستیز با اسلام و مسلمین در قالب قتل و جنایت و اشغال فلسطین و یا حمله به مظاهر اسلام و از جمله جبهه مقاومت، ارزشهای اسلامی و ... و یا اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم و رسول مکرم اسلام و مسائلی از این قبیل در موارد متعدد و با استفاده از روش های گوناگون، می بایستی توبه کرده و به احکام الهی گردن نهند و گرنه در جهانی که اساس آن بر پایه عدالت بنا شده و به آن سمت در حرکت است، چیزی جز نابودی عاید آنان نخواهد شد. و همچنان که در قرآن آمده و در قبل از آن نیز در زبور بیان شده است، این انسان های پاک هستند که وارث جهان و حاکم بر آن خواهند شد، نه ظالمان و ستمگرانی که به مبارزه با ادیان الهی و بویژه اسلام ناب محمدی(صلی الله علیه و آله) می پردازند: «نیکان، دنیا را به ارث خواهند برد و تا ابد در آن سکونت خواهند نمود.»(7) «و ما در زبور داود که بعد از تورات آمد نوشتیم: بندگان صالح من وارث حکومت بر زمین خواهند شد.»(8)؛ (9)

پی نوشت ها:
1- تورات، قسمت خروج، فصل 26 آیات 12 تا 39.
2- فلذا رژیم صهیونیستی بدلیل خوف و وحشتی که از ایران اسلامی دارد، از یکسو به تمام آکادمی های کشور دستور داده تا تعلیم زبان فارسی را در دستور کار قرار دهند تا نوعی آرامش به خودشان تلقین کنند که با توجه به اینکه مردم یهود، زبان فارسی را می شناسند. بنابراین، ایران نمی تواند مصداق وعده ای باشد که در این آیه از تورات بیان شده! و از سوی دیگر خوف و وحشت رهبران صهیونیست به قدری آشکار است که نمی توانند بغض و کینه شان را مخفی کنند!
3- تورات، قسمت تثنیه، فصل 28 آیه 29
4- تورات، قسمت تثنیه، فصل 28 آیه 61
5- انجیل لوقا، فصل سوم، آیه 7 تا 9؛ انجیل لوقا، فصل 21 آیات 20 به بعد.
6- قرآن کریم، سوره اسراء، آیات 4 تا 9
7- تورات، زبور، فصل 37 آیه 29
8- قرآن کریم، سوره انبیاء، آیه 105.
9. برگرفته از مؤسسه مطالعات و پژوهشهای سیاسی پایگاه جامع تاریخ معاصر ایران، مقاله سرنوشت صهیونیستها به روایت کتابهاى مقدس یهودیان، مجید گودرزی، با اندکی تغییر و تصرف.

ممنونم: جواب یک سئوال را نگرفتم: ایا کتاب تورات ترجمه شده اش توی ایران موجود هست؟ یا انجیل ؟
سپاس

در کتاب ارمیا نبی 700 سال قبل از میلاد مسیح در بارۀ قوم عیلام ( ایران باستان ) اینطور آمده است : ارمیا باب 49 ( از 34 تا 39 ) 34 – مدّت کمی بعد از آنکه صدقیا پادشاه یهودا شد ، خداوند متعال در بارۀ کشور عیلام به من 35 – چنین گفت : (( من تمام کماندارانی را که چنین قدرتی به عیلام داده اند ، خواهم کشت . 36 – من بادها را از تمام جهان علیه آنها می وزانم و مردم آن را در همه جا پراکنده خواهم کرد ، به طوری که جائی در جهان نخواهد بود که پناه نبرده باشند . 37 – مردم عیلام را از دشمنانشان که در صدد کشتن آنها هستند هراسان خواهم ساخت . در غضب خود مردم عیلام را از بین خواهم برد و سپاهیان را در تعغیب آنها خواهم فرستاد تا همۀ آنها را نابود کنند . 38 – من پادشاهان و رهبران آنها را از بین خواهم برد و تخت خود را در آنجا قرار خواهم داد . 39 – امّا بعداً من رفاه و کامیابی را دوباره به مردم عیلام باز می گردانم . من ، خداوند چنین گفته ام . ))

سلام خداوند وعده پیروزی شیعیان حضرت علی (ع) و مومنانی که حزب الله شناخته میشوند رو داده در قرآن.و تمام حوادثی که در قرآن پیشگویی شده تماما یا بوقوع پیوسته و یا در حال بقوع پیوستن هستند.مثل پیروزی روم بعد از شکستش در برابر ساسانیان>>> غلبت الروم(2) فی ادنی الارض و هم من بعد غلبهم سیغلبون(3).مثل وعده فوج فوج مسلمان شدن مردمان هنگامی که چندتا مسلمان در محاصره مشرکان مکه بودند در زمان صلح حدیبیه که سوره النصر نازل شد >>> اذا جاء نصرالله والفتح(1) و رایت الناس یدخلون فی دین الله افواجا(2) و موارد دیگری هم هست.

همانطور که کارشناس محترم فرمودند آیه های ابتدای سوره بنی اسراییل پیشگویی این قوم هست که خداوند وعده اش رو داده.و پیروز رو هم در آیات دیگری در سوره مبارک مائده که آخرین سوره نازل شده قبل از سوره النصر هست معرفی فرموده >>> آیات 54 تا 56 سوره مائده >> و جالب اینکه قبل و بعد از این آیات درباره بنی اسراییل و فتنه های مسیحیت تحریف شده و یهودیان هست.در این مورد روایتی هم از پیامبر گرامی اسلام(ص) هست که این آیات رو فرمودند درباره قوم حضرت سلمان فارسی یعنی شیعیان ایران است.

در مورد تورات و انجیل هم که کارشناس محترم فرمودند و بیشتر وعده های خدا در کتابهاشون رو تحریف کرده اند.کار بجایی رسیده که حتی اسم امام حسین(ع) رو که در انجیل اومده در ترجمه به لاتین و زبانهای دیگه تحریف کرده اند! ولی فکر کنم بزرگانشون میدونند و نمیتونند با وعده خداوند متعال در بیفتند.

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا مَنْ يَرْتَدَّ مِنْكُمْ عَنْ دِينِهِ فَسَوْفَ يَأْتِي اللَّهُ بِقَوْمٍ يُحِبُّهُمْ وَيُحِبُّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ أَعِزَّةٍ عَلَى الْكَافِرِينَ يُجَاهِدُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ وَلَا يَخَافُونَ لَوْمَةَ لَائِمٍ ذَلِكَ فَضْلُ اللَّهِ يُؤْتِيهِ مَنْ يَشَاءُ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِيمٌ ﴿۵۴﴾
اى كسانى كه ايمان آورده‏ ايد هر كس از شما از دين خود برگردد به زودى خدا گروهى را مى ‏آورد كه آنان را دوست مى دارد و آنان او را دوست دارند. با مؤمنان فروتن [و] بر كافران سرفرازند. در راه خدا جهاد مى كنند و از سرزنش هيچ ملامتگرى نمى‏ ترسند. اين فضل خداست برای هر كه بخواهد مى‏ دهد. و خدا گشايشگر داناست (۵۴)

إِنَّمَا وَلِيُّكُمُ اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِينَ آمَنُوا الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَهُمْ رَاكِعُونَ ﴿۵۵﴾
ولى شما تنها خدا و پيامبر اوست و كسانى كه ايمان آورده‏ اند همان كسانى كه نماز برپا مى دارند و در حال ركوع زكات مى‏ دهند{حضرت علی (ع)} (۵۵)

وَمَنْ يَتَوَلَّ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَالَّذِينَ آمَنُوا فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغَالِبُونَ ﴿۵۶﴾
و هر كس خدا و پيامبر او و كسانى را كه ايمان آورده‏ اند ولى خود بداند پس همانا حزب خدا هستند و پيروزمندند (۵۶)

فرشته برمیگردد;1010093 نوشت:
در کتاب ارمیا نبی 700 سال قبل از میلاد مسیح در بارۀ قوم عیلام ( ایران باستان ) اینطور آمده است : ارمیا باب 49 ( از 34 تا 39 ) 34 – مدّت کمی بعد از آنکه صدقیا پادشاه یهودا شد ، خداوند متعال در بارۀ کشور عیلام به من 35 – چنین گفت : (( من تمام کماندارانی را که چنین قدرتی به عیلام داده اند ، خواهم کشت . 36 – من بادها را از تمام جهان علیه آنها می وزانم و مردم آن را در همه جا پراکنده خواهم کرد ، به طوری که جائی در جهان نخواهد بود که پناه نبرده باشند . 37 – مردم عیلام را از دشمنانشان که در صدد کشتن آنها هستند هراسان خواهم ساخت . در غضب خود مردم عیلام را از بین خواهم برد و سپاهیان را در تعغیب آنها خواهم فرستاد تا همۀ آنها را نابود کنند . 38 – من پادشاهان و رهبران آنها را از بین خواهم برد و تخت خود را در آنجا قرار خواهم داد . 39 – امّا بعداً من رفاه و کامیابی را دوباره به مردم عیلام باز می گردانم . من ، خداوند چنین گفته ام . ))

ممنونم: ولی این مسیحیت خیلی مزخرف هست و معلومه که تحریف شده و اسناد اش معتبر نیست !
شنیده بودم توی ترکیه توی اکتشافات شان توی یک کلیسا قدیمی گمان کنم بود که یک انجیل که خیلی قدیمی بود پیدا شد و فورا به انگلستان منتقل اش کردند! اگر ان انجیل لو میرفت شاید بیشتر مسیحی مسلمان شیعه می شدند
در کل بنظرم یهودیت خیلی کامل تر هست از نظر احکام و به اسلام نزدیک تر هست ! مثلا توی یهودیت زنا - ربا و.. حرام هست ! ولی مسیحیت پر هست از بی بندباری و...

نزدیک مرگ;1010115 نوشت:
در مورد تورات و انجیل هم که کارشناس محترم فرمودند و بیشتر وعده های خدا در کتابهاشون رو تحریف کرده اند.کار بجایی رسیده که حتی اسم امام حسین(ع) رو که در انجیل اومده در ترجمه به لاتین و زبانهای دیگه تحریف کرده اند! ولی فکر کنم بزرگانشون میدونند و نمیتونند با وعده خداوند متعال در بیفتند.

ممنونم:سند واقعی اش هست که مثلا اسم امام حسین(ع) امده باشه در انجیل ؟ چطوری لو رفت؟
نزدیک مرگ;1010115 نوشت:
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا مَنْ يَرْتَدَّ مِنْكُمْ عَنْ دِينِهِ فَسَوْفَ يَأْتِي اللَّهُ بِقَوْمٍ يُحِبُّهُمْ وَيُحِبُّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ أَعِزَّةٍ عَلَى الْكَافِرِينَ يُجَاهِدُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ وَلَا يَخَافُونَ لَوْمَةَ لَائِمٍ ذَلِكَ فَضْلُ اللَّهِ يُؤْتِيهِ مَنْ يَشَاءُ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِيمٌ ﴿۵۴﴾
اى كسانى كه ايمان آورده‏ ايد هر كس از شما از دين خود برگردد به زودى خدا گروهى را مى ‏آورد كه آنان را دوست مى دارد و آنان او را دوست دارند. با مؤمنان فروتن [و] بر كافران سرفرازند. در راه خدا جهاد مى كنند و از سرزنش هيچ ملامتگرى نمى‏ ترسند. اين فضل خداست برای هر كه بخواهد مى‏ دهد. و خدا گشايشگر داناست (۵۴)

الان ما توی اخر زمان هستیم: از نظر جنگ نرم و... روی ایرانی ها خیلی کار کردند تا بی دین بشوند ! تا حدودی هم شاید موفق شده باشند ! اعتقادات شان خیلی ضعیف شده ! طوری که اسلام را دین آخوند ها می دانند !
من به این قوم ایرانی جماعت زیاد امید ندارم ! ایا امکان داره خدا یمن را جایگزین ایران کند؟ یمنی ها از نظر ایمانی بسیار معتقد هستند ! میگند خدا با هیچ قومی عهد اخوت نبسته!

erfan.71;1010140 نوشت:
ممنونم: ولی این مسیحیت خیلی مزخرف هست و معلومه که تحریف شده و اسناد اش معتبر نیست !
شنیده بودم توی ترکیه توی اکتشافات شان توی یک کلیسا قدیمی گمان کنم بود که یک انجیل که خیلی قدیمی بود پیدا شد و فورا به انگلستان منتقل اش کردند! اگر ان انجیل لو میرفت شاید بیشتر مسیحی مسلمان شیعه می شدند
در کل بنظرم یهودیت خیلی کامل تر هست از نظر احکام و به اسلام نزدیک تر هست ! مثلا توی یهودیت زنا - ربا و.. حرام هست ! ولی مسیحیت پر هست از بی بندباری و...

این به خاطره این هستش که شما هیچ اطلاعی در مورد مسیحیت ندارید که اگر داشتید واقعا به نوعی دیگر در موردش نظر میدادید

اگر وقت کردید نامه پولس رسول به رومیان رو بخوانید متوجه میشید که یک مسیحی چگونه فکر و اندیشه میکنه

در هیچ جای انجیل چنین خبری یافت نمی‌شود فقط در مکاشفات یوحنا چنین خبرهایی یافت می‌شود اون هم علتش مشخصه چون به زبان استعاره نوشته شده است

تورات و انجیل هم با هم خیلی فرق دارند در تورات‌مرتب میخوانیم که خدا انتقام میگیره و .... ولی در انجیل خدا همش
در مورد بخشش صحبت میکنه و فاصله گرفتن از انتقام

علت به خاطره این هست که خدا توسط عیسی شریعت رو‌تمام میکنه و عهد جدیدی رو با انسان‌ها میبنده

فرشته برمیگردد;1010146 نوشت:
این به خاطره این هستش که شما هیچ اطلاعی در مورد مسیحیت ندارید که اگر داشتید واقعا به نوعی دیگر در موردش نظر میدادید
اگر وقت کردید نامه پولس رسول به رومیان رو بخوانید متوجه میشید که یک مسیحی چگونه فکر و اندیشه میکنه

من نمیدانم مسیحیت چقدر اش تحریف شده ! شاید هم لا به لاش چند جمله خوب گفته باشه و. . ...جدیدا بعضی از جوان ها برای اینکه به قول خودشان از احکام سخت اسلام فرار کنند که مثلا زنا کنند یا شراب بخورند و.. میرند مرتد میشوند و مسیحی میشوند نمی دانند که دارند سر خودشان را کلا میزارند!
در کل مسحیت اینقدر مزخرف هست که حضرت عیسی را پسر خدا یا خود خدا معرفی می کند که خود اش شرک هست !
نمیدانم شما چرا از مسیحیت دفاع می کنید؟ مگه مسیحی هستید!!؟

سلام و ادب

erfan.71;1010088 نوشت:
ممنونم: جواب یک سئوال را نگرفتم: ایا کتاب تورات ترجمه شده اش توی ایران موجود هست؟ یا انجیل ؟
سپاس

بله امکان تهیه کتاب عهدین که شامل عهد عتیق و عهد جدید (تورات و انجیل) و سایر بخشها و اضافات کتاب مقدس هست در ایران فراهم هست. می توانید ترجمه کتاب عهدین را هم از کتابفروشی های معتبر یا از طریق خرید انلاین و اینترنتی تهیه کنید و یا از برخی سایت ها نسخه pdf آن را دانلود کنید.

erfan.71;1010140 نوشت:

اتفاقاً در آیات بسیاری از قرآن کریم، آیاتی تحت عنوان آیات تحریف، وجود دارد که ناظر به عهدینِ موجود(عهد قدیم و جدید) به ویژه تورات کنونی است و تحریف آن اعم از تحریف لفظی و معنوی بوده است. اهل کتاب به انواع زیادی از تحریف در کتاب آسمانی خود، دست می‌زدند، از قبیل: تحریف معنوی و تفسیر ناروا، تحریف لفظی به افزایش یا کاهش و یا به صورت تغییر و تبدیل و نیز تحریف در نحوه گویش، که می‌توان آن را تحریف شفاهی نام نهاد. بعلاوه حذف آیات معاد، افزودن مطالب خرافی و نادرست که منافی تعالیم و روح ادیان آسمانی است، تغییر و تصرف در احکام و حدود الهی، تغییر یا پنهان کردن اوصاف پیامبر اسلام و بشارت نبوت آن حضرت و ویژگی‌های یاران ایشان از جمله تحریفات مهم اهل کتاب به ویژه دانشمندان یهود بوده است. بنابراین نمی توان به صراحت گفت که تحریفات عهد قدیم (تورات) بیشتر است یا عهد جدید (انجیل).

erfan.71;1010141 نوشت:
ممنونم:سند واقعی اش هست که مثلا اسم امام حسین(ع) امده باشه در انجیل ؟ چطوری لو رفت؟

از برخي روايات اسلامي استفاده مي شود كه اسم مبارك امام حسن و امام حسين (عليهماالسلام) در تورات (عهد قديم) «شبر» و «شبير» و در انجيل (عهد جديد) «طاب» و «طيب» مي باشند.(1) همچنین در روايتي ديگر نیز نام پيامبر اکرم و ائمه هدی (عليهم صلوات الله) در تورات به زبان عبراني آمده است.(2) و در تورات نام مبارك حضرت زهرا (سلام الله عليها) «هليون» بوده است.(3) لازم به ذكر است كه در تورات و اناجیل موجود که در دسترس قرار دارند، نام مبارك پيامبر اسلام و ائمه معصومين (عليهم السلام) چنان که در روایات ما گفته شده ذكر نشده است. البته نام هايي مثل فارقليط و ايليا که در اين کتاب­ها موجودند بر پيامبر و علي (علیهماالسلام) حمل شده اند ولي در عين حال اسامي که در تورات و انجيل واقعي وجود داشته اند در تورات و انجيل موجود، وجود ندارند. اما در انجيل برنابا نام حضرت پيامبر صريحاً ذكر شده،(4) و همين مطلب باعث شده كه مسيحيان نسبت به اين انجيل بي اعتنا باشد. و آن را جزء اناجيل رسمي محسوب نكنند.

erfan.71;1010141 نوشت:
الان ما توی اخر زمان هستیم: از نظر جنگ نرم و... روی ایرانی ها خیلی کار کردند تا بی دین بشوند ! تا حدودی هم شاید موفق شده باشند ! اعتقادات شان خیلی ضعیف شده ! طوری که اسلام را دین آخوند ها می دانند !
من به این قوم ایرانی جماعت زیاد امید ندارم ! ایا امکان داره خدا یمن را جایگزین ایران کند؟ یمنی ها از نظر ایمانی بسیار معتقد هستند ! میگند خدا با هیچ قومی عهد اخوت نبسته!

البته نمی توان بطور قطع و یقین در این خصوص اظهارنظر کرد اینکه بدلیل تأثیرات نفوذ و تهاجم فرهنگی دشمن و تضعیف اعتقادی جمعی از مردم کشور عزیزمان، بنابراین، ایران نمی تواند همان کشوری باشد که وعده خداوند را در اسرائیل محقق می کند، اتفاقاً در نقطه مقابل این تأثیرات، در عمق جان درصد بالایی از مردم و جوانان عزیز کشورمان هم روحیه انقلابی گری و جهادی و هم ولایتمداری و معنویت موج می زند، (نقل شواهد آن از حوصله این بحث خارج است) ضمن آنکه گذشتِ زمان و عبرتهای تاریخ نه تنها بیش از گذشته چهره دشمنان خارجی و منافقین و بدخواهان را بر مردم روشن می کند بلکه با شکست تئوری ها و شعارهای برخی جریانات ناسالم داخلی که رویکرد لیبرالی داشته و از تفکر اصیل اسلامی و خط ولایت و مقاومت فاصله دارند روز به روز ماهیت اصلی استکبار و حامیان داخل و خارجی آنها بیش از گذشته برای این مردم روشن می شود این امور نیز به هدایت و روشنگری مردم کمک شایان خواهد کرد و همه این اتفاقات در گذر زمان در حال جریان است. البته در تحقق آن وعده الهی یعنی شکست اسرائیل، در کنار ایران اسلامی همراهی و اتحاد دیگر کشورهای مسلمان و جبهه مقاومت نظیر یمن و سوریه و لبنان و عراق و شیعیان بحرین و ... دور از انتظار نیست. نا گفته نماند در همه این اتفاقات، نباید نقش اراده و خواست الهی که مافوق همه اراده هاست را نادیده گرفت.

فرشته برمیگردد;1010146 نوشت:

البته این فضا و تایپیک اقتضاء بررسی تحریفات انجیل و رویکردها و عملکردهای مسیحیان را بر عهده ندارد و در جای خود بسیار به این مطلب پرداخته شده، در صورتیکه مایل باشید می توانید در تایپیک دیگری این موضوع را پیگیری کنید.

فرشته برمیگردد;1010151 نوشت:

تورات و انجیل هم با هم خیلی فرق دارند در تورات‌مرتب میخوانیم که خدا انتقام میگیره و .... ولی در انجیل خدا همش
در مورد بخشش صحبت میکنه و فاصله گرفتن از انتقام

علت به خاطره این هست که خدا توسط عیسی شریعت رو‌تمام میکنه و عهد جدیدی رو با انسان‌ها میبنده

اگر منظورتان اینست که شریعت عیسی (علیه السلام) تمام کننده شریعت موسی (علیه السلام) بوده، سخن درستی است اما اگر منظورتان ار اتمام شریعت، پایان وحی و ارتباط خدا با بشر بطور مطلق است، بعبارتی یعنی حضرت مسیح آخرین پیامبر الهی است! سخنی از اساس باطل است!! زیرا بنا به دلایل و شواهد بسیاری هم از کتاب مقدس و هم اعترافات اهل کتاب و دیگر شواهد و قرائن تاریخی و درون دینی،(عقلی و نقلی) حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله) آخرین پیامبر و پایان دهنده همه شرایع الهی است.(5)

از آنجاییکه این مطلب به موضوع اصلی تایپیک و سؤال مطروحه مرتبط نیست، به همین اندازه بسنده می کنیم.

پی نوشت ها:
1. ابن شهر آشوب، مناقب آل أبي طالب، نجف، مطبعه حيدريه، 1376 هـ ق، ص 166.
2. رجوع کنید به: اعلمي، حسن، عيون اخبار الرضا، بيروت، مؤسسه اعلمي، اول، 1404، ج2، ص147.
3. مفيد، الاختصاص، قم، جامعه مدرسين، بيتا، ص37.
4. انجيل برنابا، 29/14.
5. جهت مطالعه بیشتر ر.ک: خاتمیت، استاد مرتضی مطهری؛ ختم نبوت، استاد مرتضی مطهری؛ خاتمیت، جعفر سبحانی، ترجمه رضا استادی.

erfan.71;1010198 نوشت:
من نمیدانم مسیحیت چقدر اش تحریف شده ! شاید هم لا به لاش چند جمله خوب گفته باشه و. . ...جدیدا بعضی از جوان ها برای اینکه به قول خودشان از احکام سخت اسلام فرار کنند که مثلا زنا کنند یا شراب بخورند و.. میرند مرتد میشوند و مسیحی میشوند نمی دانند که دارند سر خودشان را کلا میزارند!
در کل مسحیت اینقدر مزخرف هست که حضرت عیسی را پسر خدا یا خود خدا معرفی می کند که خود اش شرک هست !
نمیدانم شما چرا از مسیحیت دفاع می کنید؟ مگه مسیحی هستید!!؟

با سلام و تشکر از شما و همه دوستان عزیز@};-

لطفاً بحث نقد آیین یهود و مسیحیت و بررسی تحریفات تورات و انجیل را در تایپیک های دیگر جستجو کنید، و در این تایپیک سعی کنید در چارچوب موضوع اصلی تایپیک گفتگو کنید. با تشکر از همه عزیزان@};-

مشکور;1010202 نوشت:
با سلام و تشکر از شما و همه دوستان عزیز
لطفاً بحث نقد آیین یهود و مسیحیت و بررسی تحریفات تورات و انجیل را در تایپیک های دیگر جستجو کنید، و در این تایپیک سعی کنید در چارچوب موضوع اصلی تایپیک گفتگو کنید. با تشکر از همه عزیزان

سلام: چشم: جناب مشکور دیدم که خانم فرشته بر میگردد توی تایپیک های مختلفی دارد از مسیحیت تعریف می کند و میگه که مسیحیت بهتر از اسلام هست ! چون نمی دانم توی کلیسا مشروب میخورند یا اهنگ پخش می کنند یا میرقصند یا ....
خلاصه احساس می کنم دارند تبلیغ مسیحیت را می کنند !
حرف با شما هست خانم محترم لطف کنید خودتان در مورد شبهات مسیحیت تایپیک برنید تا جناب مشکور شما را راهنمایی کنند شاید به راه راست هدایت شدید گل

erfan.71;1010206 نوشت:
سلام: چشم: جناب مشکور دیدم که خانم فرشته بر میگردد توی تایپیک های مختلفی دارد از مسیحیت تعریف می کند و میگه که مسیحیت بهتر از اسلام هست ! چون نمی دانم توی کلیسا مشروب میخورند یا اهنگ پخش می کنند یا میرقصند یا ....
خلاصه احساس می کنم دارند تبلیغ مسیحیت را می کنند !
حرف با شما هست خانم محترم لطف کنید خودتان در مورد شبهات مسیحیت تایپیک برنید تا جناب مشکور شما را راهنمایی کنند شاید به راه راست هدایت شدید

با تشکر از شما و دیگر عزیزان که ضوابط سایت را رعایت می کنید. همانطور که فرمودید خواهر گرامی (فرشته بر میگردد) هم اگر در خصوص مسیحیت مطلب یا سؤالاتی دارند در تایپیکی مستقل طرح کنند تا پس از ارجاع، بنده یا دیگر کارشناسان عزیز در خدمت باشیم.

تورات پنج تا کتاب پر اهمیت از عهد قدیم مسیحی ها هستش

پیدایش
خروج
لاویان
اعداد
تثنیه

و سوال شما هم مبنی بر تورات بود و من عنوان کردم که طبق عهد قدیم در نهایت خدا پادشاهان عیلام رو از بین میبره و‌تخت پادشاهی خودش رو در آنجا مستقر میکنه

خدا در هیچ جایی از عهد قدیم یا جدید هم نگفته که اسراییل رو از بین میبره اونم به دست ایرانی ها

بلکه در انجیل اشاراتی به این مساله شده که برخی از شهرها مورد نفرین قرار گرفتند که علتش هم مشخص هست

مانند کفرناحوم
حصوم
و ....

و حال و روز این شهرها در قیامت وخیم است و در انجیل لوقا و به شدت در مکاشفات یوحنا اشاراتی به اونها شده

در مورد صحبتهاتون کمی دقت کنین

کسی نمیره مسیحی بشه که مشروب بخوره یا زنا کنه چون اینجوری راحت تره این مدل حرف زدنتون بیشتر توهین هست تا برهان آوری

این جا هم جمع شدیم تا در مورد ادیان صحبت کنیم و نقطه نظر ادیان مختلف رو بررسی کنیم

اینی که فلانی مسیحی شده یا نشده و ... حرف خیلی چیپی هست

بحث ها رو خصوصی نکنین مگه فضول هستین یه شخصی اون سره دنیا مسیحی شده یا نشده به دردتون هم نمیخوره

به مطالب توجه کنید

فرشته برمیگردد;1010093 نوشت:

قوم عیلام چه ربطی به ایران دارد؟

عیلامیان قومی در گوشه ای از ایران بودند.
که توسط آشور بانیپال نابود شدند و عده ای نیز تبعید شدند.
بعد از عیلام، هخامنشیان و سلسله های دیگری آمدند و تمام ایران و بلکه خاور میانه را به سلطه در آوردند.

این بخش از تورات میگوید عیلامیان نابود خواهند شد که همینطور هم شد.

این ربطی به زمان ما ندارد.

اگر بخواهیم به آخر الزمان ربط دهیم باید این طور بگوییم :
آیه ی آخری که آوردید مقصود از کلمه بعدا ، آخر الزمان است.
پس ایران در آخر الزمان کامیاب خواهد شد نه اینکه ویران شود.

فرشته برمیگردد;1010248 نوشت:

پیدایش
خروج
لاویان
اعداد
تثنیه

و سوال شما هم مبنی بر تورات بود و من عنوان کردم که طبق عهد قدیم در نهایت خدا پادشاهان عیلام رو از بین میبره و‌تخت پادشاهی خودش رو در آنجا مستقر میکنه

خدا در هیچ جایی از عهد قدیم یا جدید هم نگفته که اسراییل رو از بین میبره اونم به دست ایرانی ها

بلکه در انجیل اشاراتی به این مساله شده که برخی از شهرها مورد نفرین قرار گرفتند که علتش هم مشخص هست

مانند کفرناحوم
حصوم
و ....

و حال و روز این شهرها در قیامت وخیم است و در انجیل لوقا و به شدت در مکاشفات یوحنا اشاراتی به اونها شده

کسی نمیره مسیحی بشه که مشروب بخوره یا زنا کنه چون اینجوری راحت تره این مدل حرف زدنتون بیشتر توهین هست تا برهان آوری

این جا هم جمع شدیم تا در مورد ادیان صحبت کنیم و نقطه نظر ادیان مختلف رو بررسی کنیم

بحث ها رو خصوصی نکنین مگه فضول هستین یه شخصی اون سره دنیا مسیحی شده یا نشده به دردتون هم نمیخوره

به مطالب توجه کنید

یک ضرب المثل هست که میگه: من میگن نره شما میگی بدوش ! اکثریت کارشناسان مذهبی میگن تورات و انجیل تحریف شده هست ولی شما میگی ..............
انشاء ا.. با همان انجیل و تورات ای که دوست اش داری محشور بشی: الان خوبه؟happy
یا بهتره بگم: عیسی به دین خودش موسی به دین خودش.

پیدایش
خروج
لاویان
اعداد
تثنیه

مانند کفرناحوم
حصوم
و ....

سلام
مستنداتی که در تورات و انجیل و آیات قرآن، بیان شده، مبنی بر «نابودی و شکست یهود بدست مردمانی از دوردست که زبانشان را نمی فهمند!» را بیان کردیم. پرواضح است که در زمان ما اسرائیل غاصب، پرچمدار جامعه یهود است و ظلم و فساد و تباهی را چنانکه در تورات و انجیل و قرآن بیان شده به اوج خود رسانده، بدون شک، وعده خداوند حق است و این امر تحقق خواهد یافت. درست است در آیات تورات و انجیل و قرآن، تصریحاً نامی از ایران بعنوان قومی که موجب شکست و نابودی یهود می شوند برده نشده، اما شواهد و قرائن بسیاری گواه همین مطلب است که به برخی اشاره کردیم، از حیث زبان اقوام ملل به قضیه نگاه کنیم! تنها زبان فارسی است که در بین دیگر زبانها بنا به قول محققان هیچ تشابهی با زبان عبری نداشته و یا کمترین تشابه را دارد و مردم اسرائیل هیچ آشنایی با زبان فارسی در مقایسه با دیگر زبانهای مطرح جهانی و منطقه ای مانند لاتین و عربی ندارند! بعلاوه اینکه اگر از بُعد معنوی به قضیه زبان بنگریم، ممکن است مقصود، زبان اندیشه و عقیده و عدالت خواهی و جهاد و مقاومت باشد که یهود، این ادبیات و زبان را نمی فهمند. پر واضح است که در این موضوع ایران اسلامی جلودار و پرچمدار جبهه مقاومت و عدالت خواهی و تحقق آرمانهای اسلام عزیز است.

به مطالب توجه کنید

ما هیچ مشکلی با بحث های استدلالی برای شناخت و نقد و بررسی ادیان ابراهیمی و غیرابراهیمی نداریم، بارها تکرار کرده ایم، شما یا هر عزیز دیگری، پیرو هر عقیده ای که باشید شخصاً برای ما محترم هستید، اگر بدنبال گفتگوی منطقی و استدلالی هستید، در صورت تکراری نبودن موضوع، سؤالات و اشکالاتتان را در تایپیک مستقلی مطرح کنید تا زمینه گفتگو و پاسخگویی فراهم شود. نه اینکه از هر فرصتی و در هر تایپیکی بدنبال طرح مطالب تان (مرتبط و غیرمرتبط) تحت هر عنوانی برای تبلیغ و یا انحراف مباحث باشید.

اما یک امر، بدیهی است که با توجه به انحرافات و تحریفات بسیاری که توسط پولس در آیین مسیحیت و کتاب مقدس مسیحیان راه پیدا کرد، و آزادی های بی اساس و تحریف شده ای که در طول تاریخ، در دنیای مسیحیت راه یافت، زمینه را برای جذب و اقبال پیروان دیگر آیین ها که از لحاظ عقیده و ایمان، سطحی و ضعیف بوده اند فراهم کرد. اجمالاً لازم به توضیح است: پولس كه از جمله تأثیرگذارترین تحريف كنندگان مسيحيت واقعي و از بنيانگذاران مسيحيت تحريف شده كنوني است براي جلب طرفداران بيشتر ضمن تغییرات اساسی در عقاید مسیحیت که از مدار توحید فاصله گرفته و به تثلیث (خدای پدر و پسر و روح القدس) انجامید، صريحا اعلام كرد كه ديگر عمل «ختان» وجوب ندارد، رعايت حلال و حرام در طعام و شراب ضروري نيست و افراد بشر را نبايد به نجس و طاهر تقسيم كرد.(1) البته بحث نقد مسیحیت و کتاب مقدس در منابع بسیاری مورد توجه و رسیدگی قرار گرفته(2) و در همین سایت هم بدان بسیار پرداخته شده است.

بنابراین، این یک واقعیت انکارناپذیر است که متأسفانه بسیاری از جوانان، بدلیل ضعف آگاهی، عدم استحکام اعتقادی، یا تحت تأثیر تمایلات نفسانی و مادی و گرایش به آزادی های بیشتر و لجام گسیخته، تحث تأثیر ظاهر پوشالی و تبلیغات مسیحیت تحریف شده جذب آن شده و می شوند.

پی نوشت:
1. جان بي ناس، تاريخ جامع اديان، ترجمه علي اصغر حكمت، تهران، انتشارات آموزش انقلاب اسلامي، چاپ پنجم، 1372ش، ص614.
2. برای مطالعه بیشتر رجوع کنید به منابع: 1- رضواني، علي اصغر،نگاهي به مسيحيت و پاسخ به شبهات.؛ 2- اديب آل علي، سيد محمد، پرسش ها و پاسخ هايي درباره مسيحيت.؛ 3- رابرت اي . وان و ورست، ترجمه باغباني، جواد و رسول زاده، عباس، مسيحيت از لابلاي متون.؛ 4- مسیحیت شناسی مقایسه ای ،محمد رضا زیبائی نژاد، انتشارات صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران، تهران، ۱۳۸۴.

erfan.71;1010276 نوشت:
یک ضرب المثل هست که میگه: من میگن نره شما میگی بدوش ! اکثریت کارشناسان مذهبی میگن تورات و انجیل تحریف شده هست ولی شما میگی ..............
انشاء ا.. با همان انجیل و تورات ای که دوست اش داری محشور بشی: الان خوبه؟
یا بهتره بگم: عیسی به دین خودش موسی به دین خودش.

سلام

ما در هر حال در فضای هر مباحثه ای خصوصا در گفتگوی دینی وظیفه داریم احترام اشخاص را هرچند مخالف عقیده ما باشند رعایت کنیم، البته این بدان معنا نیست که اشخاص، میدان دارند از سعه صدر ما سوء استفاده کرده و بر خلاف ضوابط و مقررات سایت، با تکرار بحث های غیرمرتبط و حاشیه ای برای انحراف دادن به بحث، به رویه خود ادامه دهند. در صورت تکرار، کارشناس مربوطه و مدیران ناظر، می توانند مطابق ضوابط با فرد مزبور برخورد کنند.

به هر حال، اندیشمندان اسلامی با دلایل و مدارک متقن، بسیار گفته اند: که بدلیل جامعیت و کمال دین اسلام، و تحریف آلود بودن دیگر شریعت ها و مکاتب ابراهیمی و غیرابراهیمی، از جمله مسیحیت، اساساً مبلغان مسیحیت در برابر اسلام حقیقی حرفی برای گفتن ندارند، وقتی کلیسا قادر به پاسخگویی به تناقضات و تعارضات موجود در آیین مسیحیت به پیروان خودش نیست، تکلیف مباحثه با پیروان دیگر ادیان روشن است! فلذا حتی الامکان از رودرویی و مباحثه و مناظره متقابل با محققان اسلامی پرهیز می کنند! بی شک، اگر در فضای گفتگوی علمی و منطقی قرار بگیرند و جانب انصاف و وجدان را رعایت کنند، و مطابق فطرت های الهی شان جستجوگر حقیقت باشند، قطعاً به برتری و حقانیت اسلام اعتراف خواهند نمود.

erfan.71;1010141 نوشت:

سلام.در انجیل متی باب 3 آیه 11 در داستان حضرت یحیی(ع) و ذبح عظیمی که وعده اش داده میشه آمده.انجیل به زبان آرامی بوده که ترجمه شده به لاتین و بقیه زبانها.از نکات جالب که حضرت یحیی(ع) که توسط یهودیان سر بریده میشوند در قرآن هم آمده که اسمشون اولین بار روی ایشون گذاشته شده توسط حضرت ذکریا(ع) و نام امام حسین(ع) هم اسمی است که برای اولین بار روی شخصی گذاشته میشد.و وعده ذبح عظیم که حضرت یحیی(ع) میدهند برای اسم امام حسین(ع) آمده بود.در آرامی حسین(ع) به اینصورت نوشته میشه >>> ܚܣܝܢ که در اینجا میتونید الفبای آرامی رو ببینید و تطبیق بدید >> https://en.wikipedia.org/wiki/Aramaic_alphabet
در ترجمه لاتین از این اسم به stronger معنی شده! http://s9.picofile.com/file/8311346992/aramic.jpg

در انجیل وعده آمدن پیامبر گرامی اسلام(ص) هم آمده که در کتابهاشون تحریف کردند.از تحریف اسامی تا ترجمه ها تا حذف نوشته ها برای جابجایی وقایع تاریخی دریغ نکردند تا مقابل خداوند و وعده های خداوند بایستند.

سلام جناب مشکور
در ارتباط با پستی که گذاشتین ... و بیاناتی که ایراد فرمودین

مطالب خیلی زیاد هست که خارج از موضوع هست فقط عجالتا خدمتتون عرض کنم که مطالب زیادی در مکاشفات یوحنا از عهد جدید هست که به ویرانی و نابودی اسراییل دلالت میکنه

و مطالبی هم در تورات وجود داره

ولی این مطالب بیشتر در آخر زمان رخ می‌دهد زمانی که شیپورها نواخته میشن

مثلا اگر اشتباه نکنم در شیپور چهارم اژدهایی که از هاویه بیرون آمده با دمش نیمی از ستارگان آسمان را بر روی زمین میریزد

این مطالب مربوط به اون زمان‌هاست
نه مربوط به قبل از قیامت
وقتی که شیپورها نواخته میشن و جامهای عذاب بر روی زمین ریخته میشن تمام زمین و زمان دچار التهاب میشه نه تنها یهودیان

فرشته برمیگردد;1010339 نوشت:
سلام جناب مشکور
در ارتباط با پستی که گذاشتین ... و بیاناتی که ایراد فرمودین

مطالب خیلی زیاد هست که خارج از موضوع هست فقط عجالتا خدمتتون عرض کنم که مطالب زیادی در مکاشفات یوحنا از عهد جدید هست که به ویرانی و نابودی اسراییل دلالت میکنه

و مطالبی هم در تورات وجود داره

ولی این مطالب بیشتر در آخر زمان رخ می‌دهد زمانی که شیپورها نواخته میشن

مثلا اگر اشتباه نکنم در شیپور چهارم اژدهایی که از هاویه بیرون آمده با دمش نیمی از ستارگان آسمان را بر روی زمین میریزد

این مطالب مربوط به اون زمان‌هاست
نه مربوط به قبل از قیامت
وقتی که شیپورها نواخته میشن و جامهای عذاب بر روی زمین ریخته میشن تمام زمین و زمان دچار التهاب میشه نه تنها یهودیان

سلام مجدد

اولاً بیشترین اشکالات و نقدها در بین اناجیل اربعه بر انجیل یوحنا و مکاشفات یوحنا وارد است از جمله اینکه اولین بار نظریه تجسد خدا و خداانگاری مسیح و برخی تحریفات دیگر در انجیل یوحنا مطرح شده است.
ثانیاً بر خلاف تعریف شما از آخرالزمان، گرچه اصطلاح آخرالزمان مشخصاً در قرآن کریم نیامده است، ولی آیاتی درباره آینده جوامع انسانی در قرآن دیده می‌شود که بر حکومت توحید و عدل در آینده زندگی انسان و خلافت و وراثت صالحان بر زمین و پیروزی حق بر باطل دلالت می‌کند.(1) آخرالزمان در روایات اسلامی در دو معنا به کار رفته است؛ مدت‌زمان بین آغاز نبوت پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) تا وقوع قیامت،(2) و دیگری دوران (قبل و بعد از) ظهور امام دوازدهم(عجل الله فرجه)(3) بنابر برخی روایات، پیامبر اسلام(صلی الله علیه و اله)، پیامبر آخرالزمان دانسته شده است.(4) همچنین در بسیاری از روایات اسلامی(5) اصطلاح آخرالزمان به معنای زمانی دانسته شده که در آن منجی (مهدی موعود (علیه لسلام)) ظهور می‌کند.(6) بعبارتی در روایات اسلامی و شیعی، ویژگی‌هایی برای آخر الزمان بیان شده است؛ از جمله آزمون‌های سخت و فتنه های آخرالزمان، ظهور منجی و جدال بین حق و باطل و همچنین غلبه حق بر باطل و عصر طلایی جهان.(7) بنابراین، امت پیامبر اسلام (صلوات الله علیه) را تا قیام قیامت می توان امت آخرالزمان نامید.

پی نوشت ها:
1. سوره اعراف، آیه ۱۲۸و۱۳۷؛ سوره انبیاء، آیه ۱۰۵و۱۰۶؛ سوره اسراء، آیه‌ ۸۱؛ سوره قصص، آیه ۵و۶؛ و ...
2. مجلسی، بحارالانوار ، ۱۴۰۳ق، ج۹ ، ص۲۸۶.
3. اربلی، کشف الغمه، ۱۴۳۳ق، ج۴، ص۱۹۹.
4. مجلسی، بحارالانوار، ۱۴۰۳ق، ج۹، ص۲۸۶.
5. حاکم نیشابوری، المستدرک علی الصحیحین، دار الکتب العلمیة، ج۴، ص۴۹۱؛ اربلی، کشف الغمّه، ۱۳۸۱ش، ج۳، ص۲۶۵؛ عبد العزیز المقدسی، عقد الدرر، ۱۴۲۵ق، ص۹۱.
6. ترمذی، صحیح ترمذی، ۱۴۰۳ق، ج۲، ص۴۶.
7. قمی، تفسیر القمی، ۱۳۸۷ق، ج۲، ص۳۰۷؛ اربلی، کشف الغمّه، ۱۳۸۱ش، ج۳، ص۲۶۶-۲۶۷ و ص۲۶۲و۲۶۳؛

پرسش:
الف- می گویند یکی از علت های دشمنی اسراییل با ایران اینست که در تورات آمده، در آخرالزمان قومی از آشور اسراییل را نابود می کند، آیا این سخن سندی دارد؟ ایا تورات و انجیل ترجمه فارسی برای عموم در دسترس هست؟
ب- آیا می توان گفت: یهودیت نسبت به مسیحیت، از نظر احکام کاملتر بوده و به اسلام نزدیک تر هست؟ زیرا در یهودیت زنا - ربا و.. حرام است ولی در مسیحیت بی بندباری و فساد موج می زند؟

پاسخ:
پاسخ سؤالات شما را در دو بخش تقدیم می کنیم:

الف- وعده نابودی اسرائیل در عهدین و قرآن: بدون شک، از یکسو این موضوع، یعنی وعده نابودی اسرائیل بدست قومی نیرومند و مؤمن نه تنها از طریق تورات، بلکه از طریق انجیل و قرآن برای صهیونیست ها قطعی و مسجل شده زیرا بوضوح، در بین جوامع اسلامی، دشمنیِ ریشه دار شیعیان و بویژه حکومت و مردم ایران اسلامی بعنوان جلوداران و پیشگامان جبهه مقاومت و مبارزه با صهیونیسم برای اسرائیل ثابت است. از اینرو طبق قرائن و شواهد بسیار، تنها گزینه ای که می تواند بر اساس این پیش بینی برای رژیم غاصب اسرائیل تهدید محسوب شود، جمهوری اسلامی است.

در این مجال به برخی از آیات تورات و انجیل و قرآن در باره پیش بینی مذکور اشاره می کنیم:
یک- تورات: خداوند در قسمت های مختلف تورات وعده عذاب قوم ناسپاس و نافرمان یهود را بارها تکرار نموده و چون این طایفه برای اصلاح خود اقدام نکردند عذاب های مختلف و متعددی را برای آنان پیش بینی نموده و متذکر شده که برخی از آنها بدین شرح است: «من بر ضد شما برخواهم خاست و شما در برابر دشمنانتان پا به فرار خواهید گذاشت، کسانی که از شما نفرت دارند برشما حکومت خواهندکرد، حتی از سایه خود خواهید ترسید»، «بلای جنگ را بر شما نازل خواهم کرد تا درمیان قوم ها پراکنده شوید. سرزمین شما خالی و شهرهایتان خراب خواهندشد.» (1) همچنین به دو نکته جالب دیگر که بیانگر نابودی این قوم ستمکار است پرداخته: اول اینکه فرموده است: «خداوند قومی را از دوردستها به سراغتان خواهد فرستاد، قومی که زبانشان را نمی فهمید.»(2) «ایشان مثل عقاب برسر شما فرود خواهندآمد.»(3) و دوم این که صهیونیست ها با بلایی ناشناخته هم روبه رو خواهندشد. جائی که در تورات به صورت پیش بینی عنوان می شود: «خداوند هرگونه بیماری و بلایی را که وجود دارد، حتی آنهایی که دراین کتاب اسمی از آنها برده نشده به سراغ شما خواهد فرستاد تا نابود شوید.»(4)

دو- انجیل: همچنین پیش بینی نابودی قوم ملعونی که نافرمانی خدا را کرده اند نه تنها در تورات که در اناجیل موجود از زبان حضرت عیسی (علیه السلام) این پیامبر بزرگ الهی که بارها مورد آزار و اذیت بسیاری از یهودیان زمان خود قرار گرفت، نیز بیان شده است. (5) بر اساس آیات انجیل موجود که در دسترس همگان نیز قرار دارد، راه نجات یهود در اطاعت از فرامین الهی و هلاکت، سرنوشت محتوم آنانی است که به ظلم و جنایت ناسپاسی و کشتن انبیاء و اولیاء دست زده و به نام دین ترور و وحشت را در هر دوره ای بر پا داشته و در زمین فساد کرده و می کنند که مصداق آن امروزه رژیم اشغالگر صهیونیستی است.

سه- قرآن مجید: در قرآن مجید چنین آمده است: «در کتاب تورات به فرزندان اسرائیل اعلام فرمودیم: شما دوبار در زمین فساد و سرکشی و طغیان خواهید کرد. و چون زمان اولین وعده مجازات، فرا رسد مردانی جنگجو را می گماریم که بر شما شورش کنند، خانه های شما را مورد تهاجم و جستجو قرار دهند که این وعده ای است که تحقق آن حتمی و مسلم است. اگر نیکی کنید آن نیکی به خودتان برمی گردد و ا گر بدی کنید به خودتان بدی کرده اید و چون وعده کیفر دوم فرارسد دشمنان بر شما غالب می شوند و آنچنان در تنگنا قرار می گیرید که آثار ذلت و غم و اندوه در چهره هاتان پدیدار می شود و آن ها مثل دفعه قبل حتی به پرستشگاه های شما داخل می شوند و هرچه بدست آورند به شدت نابود می کنند. (و نیز فرموده شد): چه بسا که خداوند رحم خود را شامل حال شما فرماید، اما اگر شما به فساد و تباهی بازگردید ما نیز شما را کیفر خواهیم کرد و ماجهنم را برای کافران، زندان همیشگی قرار داده ایم.»(6)

بنابراین، به نظر می رسد که صهیونیسم که مصداق واقعی یهودیان نافرمانی هستند که وعده مجازات آنان در کتاب های مقدس به خاطر ماهیت تروریستی شان حتمی و لایتغیر است، باید به جای ستیز با اسلام و مسلمین و قتل و کشتار بی گناهان و ... توبه کرده و به احکام الهی گردن نهند و گرنه در جهانی که اساس آن بر پایه عدالت است و به آن سمت در حرکت است، چیزی جز نابودی عاید آنان نخواهد شد. در حقیقت، این انسان های پاک هستند که وارث جهان و حاکم بر آن خواهند شد، نه ظالمان و ستمگرانی که به مبارزه با ادیان الهی و بویژه اسلام ناب محمدی(صلی الله علیه و آله) می پردازند. چنانکه پیشتر در تورات(زبور داوود)(7) و در قرآن(8) بیان شده است.(9) نکته دیگر اینکه بله امکان تهیه کتاب عهدین که شامل عهد عتیق و عهد جدید (تورات و انجیل) و سایر بخشها و اضافات کتاب مقدس هست در ایران فراهم هست. می توانید ترجمه کتاب عهدین را هم از کتابفروشی های معتبر یا از طریق خرید انلاین و اینترنتی تهیه کنید و یا از برخی سایت ها نسخه pdf آن را دانلود کنید.

ب- تورات یا انجیل، کدام کامل تر و کم تحریف تراند؟: اتفاقاً در آیات بسیاری از قرآن کریم، آیاتی تحت عنوان آیات تحریف، وجود دارد که ناظر به عهدینِ موجود(عهد قدیم و جدید) به ویژه تورات کنونی است(10) و تحریف آن اعم از تحریف لفظی و معنوی بوده است. اهل کتاب به انواع زیادی از تحریف در کتاب آسمانی خود، دست می‌زدند، از قبیل: تحریف معنوی و تفسیر ناروا، تحریف لفظی به افزایش یا کاهش و یا به صورت تغییر و تبدیل و نیز تحریف در نحوه گویش، که می‌توان آن را تحریف شفاهی نام نهاد. بعلاوه حذف آیات معاد، افزودن مطالب خرافی و نادرست که منافی تعالیم و روح ادیان آسمانی است، تغییر و تصرف در احکام و حدود الهی، تغییر یا پنهان کردن اوصاف پیامبر اسلام و بشارت نبوت آن حضرت و ویژگی‌های یاران ایشان از جمله تحریفات مهم اهل کتاب به ویژه دانشمندان یهود بوده است. همچنین در روایات بسیاری به مسأله تحریف در تورات و انجیل اشاره شده است.(11) بنابراین نمی توان به صراحت گفت که تحریفات عهد قدیم (تورات) بیشتر است یا عهد جدید (انجیل).

پی نوشت ها:
1- تورات، قسمت خروج، فصل 26 آیات 12 تا 39.
2- فلذا رژیم صهیونیستی بدلیل خوف و وحشتی که از ایران اسلامی دارد، از یکسو به تمام آکادمی های کشور دستور داده تا تعلیم زبان فارسی را در دستور کار قرار دهند تا نوعی آرامش به خودشان تلقین کنند که با توجه به اینکه مردم یهود، زبان فارسی را می شناسند. بنابراین، ایران نمی تواند مصداق وعده ای باشد که در این آیه از تورات بیان شده! و از سوی دیگر خوف و وحشت رهبران صهیونیست به قدری آشکار است که نمی توانند بغض و کینه شان را مخفی کنند!
3- تورات، قسمت تثنیه، فصل 28 آیه 29
4- تورات، قسمت تثنیه، فصل 28 آیه 61
5- انجیل لوقا، فصل سوم، آیه 7 تا 9؛ انجیل لوقا، فصل 21 آیات 20 به بعد.
6- قرآن کریم، سوره اسراء، آیات 4 تا 9
7- «نیکان، دنیا را به ارث خواهند برد و تا ابد در آن سکونت خواهند نمود.»، تورات، زبور، فصل 37 آیه 29
8- «و ما در زبور داود که بعد از تورات آمد نوشتیم: بندگان صالح من وارث حکومت بر زمین خواهند شد.»، قرآن کریم، سوره انبیاء، آیه 105.
9. برگرفته از مؤسسه مطالعات و پژوهشهای سیاسی پایگاه جامع تاریخ معاصر ایران، مقاله سرنوشت صهیونیستها به روایت کتابهاى مقدس یهودیان، مجید گودرزی، با اندکی تغییر و تصرف.
10- ر.ک: بقره، 102؛ نساء، 46؛ بقره، 78؛ آل عمران، 78، بقره ، 75.
11- بحار الانوار، ج 89 ، ص 43؛ کافی، ج، 1 ص، 224؛ بحارالانوار، ج ‏9، ص 180؛ همان، ج ‏9، ص 19؛ همان، ج ‏9، ص 316.

پرسش:
ج- با توجه به اینکه در جریان تهاجم فرهنگی و جنگ نرم، دشمنان ما روی تضعیف اعتقادات ایرانیان تأثیر زیادی داشته اند، آیا امکان دارد کشوری که وعده شکست اسرائیل بدست ان رقم بخورد مردم یمن باشند؟
د- بعضی معتقدند درست است مطالب زیادی در مکاشفات یوحنا (عهد جدید) و مطالبی هم در تورات هست که به ویرانی و نابودی اسراییل دلالت میکند ولی این حوادث در آخر الزمان(روز قیامت) رخ می‌دهد نه قبل از قیامت؟

پاسخ:

ج- تحقق وعده الهی بدست ایرانیان یا مردم یمن؟: البته نمی توان بطور قطع و یقین در این خصوص اظهارنظر کرد اینکه بدلیل تأثیرات نفوذ و تهاجم فرهنگی دشمن و تضعیف اعتقادی جمعی از مردم کشور عزیزمان، بنابراین، ایران نمی تواند همان کشوری باشد که وعده خداوند را در اسرائیل محقق می کند، اتفاقاً در نقطه مقابل این تأثیرات، در عمق جان درصد بالایی از مردم و جوانان عزیز کشورمان هم روحیه انقلابی گری و جهادی و هم ولایتمداری و معنویت موج می زند، (نقل شواهد آن از حوصله این بحث خارج است) ضمن آنکه گذشتِ زمان و عبرتهای تاریخ نه تنها بیش از گذشته چهره دشمنان خارجی و منافقین و بدخواهان را بر مردم روشن می کند بلکه با شکست تئوری ها و شعارهای برخی جریانات ناسالم داخلی که رویکرد لیبرالی داشته و از تفکر اصیل اسلامی و خط ولایت و مقاومت فاصله دارند روز به روز ماهیت اصلی استکبار و حامیان داخل و خارجی آنها بیش از گذشته برای این مردم روشن می شود این امور نیز به هدایت و روشنگری مردم کمک شایان خواهد کرد و همه این اتفاقات در گذر زمان در حال جریان است. البته در تحقق آن وعده الهی یعنی شکست اسرائیل، در کنار ایران اسلامی همراهی و اتحاد دیگر کشورهای مسلمان و جبهه مقاومت نظیر یمن و سوریه و لبنان و عراق و شیعیان بحرین و ... دور از انتظار نیست. نا گفته نماند در همه این اتفاقات، نباید نقش اراده و خواست الهی که مافوق همه اراده هاست را نادیده گرفت.

بعلاوه اینکه مستنداتی که در تورات و انجیل و آیات قرآن، بیان شده، مبنی بر «نابودی و شکست یهود بدست مردمانی از دوردست که زبانشان را نمی فهمند!» را بیان کردیم. گرچه در آیات تورات و انجیل و قرآن، تصریحاً نامی از ایران بعنوان قومی که موجب شکست و نابودی یهود می شوند برده نشده، اما شواهد و قرائن بسیاری گواه همین مطلب است؛ اگر از حیث زبان اقوام ملل به قضیه نگاه کنیم! تنها زبان فارسی است که در بین دیگر زبانها بنا به قول محققان، هیچ تشابهی با زبان عبری نداشته و یا کمترین تشابه را دارد و مردم اسرائیل هیچ آشنایی با زبان فارسی در مقایسه با دیگر زبانهای مطرح جهانی و منطقه ای مانند لاتین و عربی ندارند! و اگر از بُعد معنوی به قضیه زبان بنگریم، ممکن است مقصود، زبان اندیشه و عقیده و عدالت خواهی و جهاد و مقاومت باشد که یهود، این ادبیات و زبان را نمی فهمند. پر واضح است که در این موضوع نیز، ایران اسلامی جلودار و پرچمدار جبهه مقاومت و عدالت خواهی و تحقق آرمانهای اسلام عزیز است.

د- نقد یک نگاه به مفهوم آخرالزمان: اولاً بیشترین اشکالات و نقدها در بین اناجیل اربعه بر انجیل یوحنا و مکاشفات یوحنا وارد است از جمله اینکه اولین بار نظریه تجسد خدا و خداانگاری مسیح و برخی تحریفات دیگر در انجیل یوحنا مطرح شده است. ثانیاً بر خلاف تعریف شما از آخرالزمان، گرچه اصطلاح آخرالزمان مشخصاً در قرآن کریم نیامده است، ولی آیاتی درباره آینده جوامع انسانی در قرآن دیده می‌شود که بر حکومت توحید و عدل در آینده زندگی انسان و خلافت و وراثت صالحان بر زمین و پیروزی حق بر باطل دلالت می‌کند.(1) آخرالزمان در روایات اسلامی در دو معنا به کار رفته است؛ مدت‌زمان بین آغاز نبوت پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) تا وقوع قیامت،(2) و دیگری دوران (قبل و بعد از) ظهور امام دوازدهم(عجل الله فرجه)(3) بنابر برخی روایات، پیامبر اسلام(صلی الله علیه و اله)، پیامبر آخرالزمان دانسته شده است.(4) همچنین در بسیاری از روایات اسلامی(5) اصطلاح آخرالزمان به معنای زمانی دانسته شده که در آن منجی (مهدی موعود (علیه لسلام)) ظهور می‌کند.(6) بعبارتی در روایات اسلامی و شیعی، ویژگی‌هایی برای آخر الزمان بیان شده است؛ از جمله آزمون‌های سخت و فتنه های آخرالزمان، ظهور منجی و جدال بین حق و باطل و همچنین غلبه حق بر باطل و عصر طلایی جهان.(7) بنابراین، امت پیامبر اسلام (صلوات الله علیه) را تا قیام قیامت می توان امت آخرالزمان نامید و وعده ای که خداوند در تورات و انجیل و قرآن مبنی بر نابودی و شکست اسرائیل و برقراری عدالت و حاکمیت صالحان داده مربوط به وقایع قبل از برپایی قیامت است.

پی نوشت ها:
1. سوره اعراف، آیه ۱۲۸و۱۳۷؛ سوره انبیاء، آیه ۱۰۵و۱۰۶؛ سوره اسراء، آیه‌ ۸۱؛ سوره قصص، آیه ۵و۶؛ و ...
2. مجلسی، بحارالانوار ،دارالاحیاء لتراث العربی، بیروت، لبنان، ج۹ ، ص۲۸۶.
3. اربلی، علی بن عیسی، کشف الغمه، ترجمه: زواره ای، نشر اسلامیه، تهران، ج۴، ص۱۹۹.
4. مجلسی، بحارالانوار، ج۹، ص۲۸۶.
5. حاکم نیشابوری، المستدرک علی الصحیحین، دار الکتب العلمیة، ج۴، ص۴۹۱؛ اربلی، کشف الغمّه، ج۳، ص۲۶۵؛ عبد العزیز المقدسی شافعی، عقد الدرر، مسجد مقدس جمکران، قم، ص۹۱.
6. ترمذی، صحیح ترمذی، دارالحدیث، قاهره، مصر، ج۲، ص۴۶.
7. قمی، تفسیر القمی، دارالکتاب، قم،، ج۲، ص۳۰۷؛ اربلی، کشف الغمّه، ۱۳۸۱ش، ج۳، ص۲۶۶-۲۶۷ و ص۲۶۲و۲۶۳؛

موضوع قفل شده است