جمع بندی تجرد بهتر است یا تاهل؟ مساله این است

تب‌های اولیه

139 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تجرد بهتر است یا تاهل؟ مساله این است

سلام
پای درد و دل بعضی از متاهل ها که می نشینی از وضعیت خوشون ناراضی هستند و با خود دفتر خاطرات و روز های خوش تجرد رو ورق میزنند
پس چرا میگن ازدواج خوبه ؟
پس چرا بیشتر خاطرات خوشی که ادم ها در یادشون دارند از دوران مجردی هست
آیا این نوع ادم ها در زندگی شخصی شون مشکلی دارند یا کلا ناله کردن و ناراضی بودن از وضعیت کنونی در خون بعضی از ادم هاست

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"]
[/TD]

کارشناس بحث: استاد صابر

[TD][/TD]

با سلام و احترام خدمت شما کاربر محترم@};-

***به نظر حقیر این سؤال یکی از سؤالات مهمی است که این روزها شاید برای خیلی از اقشار جامعه مطرح شود. شاید بتوانیم یکی از دلایل قطعی بیزاری افراد از ازدواج و متأهل شدن را مسائل اقتصادی و مشکلات معیشتی دانست که امروزه بسیاری از مردم با آن درگیر هستند.

اما نباید غافل شد که ازدواج فوايد زيادي دارد و نيازهاي روحي و جسمي انسان را برطرف مي كند و آرامش را براي او به ارمغان مي آورد. جايگاه اجتماعي فرد را بالاتر مي برد و در عوض اندك محدوديتي كه براي انسان بوجود مي آورد، فوايد و بركات زيادي درپي دارد كه به اقدام آن مي ارزد.

در واقع همه زندگي ما چنين معامله اي است. شما زماني كه يك گوشي تلفن همراه مي خريد يا موتور يا ماشيني مي خريد، خيلي خوشحاليد زيرا مي دانيد كه اين وسيله كاربرد زيادي براي شما خواهد داشت، و فوايد زيادي دارد ولكن هيچ گاه فكر نمي كنيد كه اين گوشي روزي خراب خواهد شد، يا لوازم جانبي نياز دارد و هزينه هاي زيادي براي شما خواهد داشت، هيچ گاه عزا نمي گيريد كه من بايد موتورم را مرتبا بشويم و وقت براي آن صرف كنيم يا هزينه هاي زيادي براي بيمه و سرويش ماشينم بدهم زيرا مي دانيد كه علارغم اين هزينه ها و اين وقت هايي كه براي اين وسايل بايد خرج كنيد آنها فوايد و رفاه زيادي براي شما خواهند داشت كه به زحمت شان مي ارزد.

در مورد ازدواج نيز چنين است.8-> همه انسان ها ازدواج مي كنند زيرا به آن نياز دارند و از آن لذت مي برند و خوشند و بزرگترين جشن زندگي انسان شايد جشن عروسي اش باشد. ولكن در عين حال مي داند كه ازدواج سختي ها هزينه ها و ... ديگري به همراه دارد.

نکته مهم اینکه هر فرد با ازدواج خود مسئولیت هایی را عهده دار می شود و بعد از تولد فرزند مسئولیت والدگری نیز به آن اضافه می شود که همه ی این ها نوعی محدودیت است ولی در عین حال فوائد و برکات بسیار زیادی نسبت به دوران مجردی دارد.

بنابراین کسانی که دائم یاد از دوران مجردی می کنند یا حسرت آن را می خورند در واقع از مسئولیت های خود فراری هستند یا اینکه زندگی متأهلی به هر دلیلی برایشان سخت شده است. البته نارضایتی و اعتراض در ذات برخی از انسان ها وجود دارد و گویی یک خصیصه ی اخلاقی است.
موفق باشید.

برای انتخابات ریاست جمهوری آینده باید به کسی رای داد که مسکن مهر رو ادامه بده.

دختر و پسر هم باید دست از سر کچل همدیگه بردارن و سعی نکنن مالک دیگری بشن و آزادی بیشتری واسه همدیگه قائل بشن.
ازدواج در وهله اول تامین نیاز جنسی و بعد نیاز روحی و پر کردن تنهایی و .... است.

ازدواج موقت چند ساله هم یه راه حل میتونه باشه.

به نظر من این مسائل ریشه های بسیار بنیادینی دارند . متاسفانه چیزی که در جامعه ی ما به شدت رواج پیدا کرده نهیلیسم هست. نهیلیسم بدین معناست که زندگی انسان از معنا خالی شده است . زمانی که زندگی انسان از معنا خالی شد نهیلیسم جامعه را فرا می گیرد. بیچارگی هم اینه که گاه با توهم مذهبی بودن فکر می کنیم که نهیلیسم وجود ندارد ولی دارد. حال جوانی را تصور کنید که در این جامعه زندگی می کند. این جوان هم مثل بقیه دچار نهیلیسم است و همچنین دچار هجوم غرایز و عواطف است علی الخصوص غریزه ی جنسی . اون وقت این جوون مثلا مرد باشد یک خط و خالی می بیند و عواطف و هورمون ها و غرایز به او هجوم می آورد و تصور می کند که کانون معنایی یافته است . (البته او به نهیلیسم موجود درون خودش واقف نیست و به صورت ناخودآگاه دنبال کانون معنایی می گردد.) پس عاشق می شود. عاشق کی می شود؟ عاشق یک نفر که اون هم مثل این دچار بحران معناست. از اون طرف اون دختره هم یکی میاد بهش می گه دوستت دارم. دختره هم که اسیر نهیلیسمه و البته اسیر احساسات ، فکر می کنه کانون معنایی یافته . اسمش را هم می گذارند عشق . دو انسان بحران زده با هم ازدواج می کنند. معلومه دیگه نتیجه اش می شه ازدیاد بحران. وقتی با هم ازدواج کردند بعد از مدتی می فهمند که بابا این جا هم خبری نیست. آن وقت مثل الکترون ها به دور اسپین خودشون می چرخند و می چرخند. البته مسائل مالی هم بی تاثیر نیست اما مسئله ی اصلی مسئله ی نهیلیسم موجود هست .
اما در جواب شما باید بگویم که تاهل بهتر است منتها از هر هزار نفری شاید یکی دچار بحران معنا نباشد و برای پیدا کردن اون یک نفر هم هیچ راهی وجود ندارد.

به نظرم با این وضع افراد جامعه الان برای خانومها اگر خوف گناه نداشته باشن تجرد بهتره ...
اما اگر خوف دارن که ازدواج ...

سلام.

او خـواهـد آمـد;1009803 نوشت:
با این وضع افراد جامعه

میشه منظورتون از وضع افراد جامعه رو بیشتر توضیح بدین؟

momi14;1010121 نوشت:
سلام.

میشه منظورتون از وضع افراد جامعه رو بیشتر توضیح بدین؟

منظورم اینه تعداد پسران مناسب ازدواج در حال حاضر خیلی کمه ...

اگر شریک زندگیتون رو پیدا کردین حتما حتما ازدواج کنین در غیر اینصورت ازدواج نکنین بهتر هست

او خـواهـد آمـد;1010124 نوشت:
منظورم اینه تعداد پسران مناسب ازدواج در حال حاضر خیلی کمه ...

آخه از جمله ی شما اینطور برداشت میشه که شما به کم بودنش قائل نیستید، به اصلا نبودنش قائلید!

تقاضا میکنم پسران مناسب ازدواج رو هم بیشتر توضیح بدین.

او خـواهـد آمـد;1010124 نوشت:
تعداد پسران مناسب ازدواج در حال حاضر خیلی کمه ...

[=arial]تعداد دختران مناسب ازدواج، از تعداد پسران مناسب، به مراتب کمتره.

من خودم یه نمونه اش هستم که زنم بعد از چند سال زندگی، با یه بچه، به خاطر مسائل مالی ناسازگاری کرد و بالاخره طلاق گرفت و رفت.

[="Tahoma"][="Blue"]

مسیح1357;1010174 نوشت:
من خودم یه نمونه اش هستم که زنم بعد از چند سال زندگی، با یه بچه، به خاطر مسائل مالی ناسازگاری کرد و بالاخره طلاق گرفت و رفت.

زن اگر یه امیدی به بهتر شدن وضعیت داشته باشه صبر میکنه.
ولی وقتی قراره تا روزی نامشخص این وضعیت رو تحمل کنه، شاید نتونه
زندگی بالاخره خرج داره و نیاز هست که تامین بشه زندگی.. به امید ان شاءالله و ماشاءالله نمیشود زندگی کرد.
مخصوصا وقتی همسر ادم از هر نظر تو وضعیت اجتماعی بالا باشه و انتظار داشته باشه وضعیت بهتر باشه.

یه خانمی ممکنه از اول بدونه که طرف مقابل خیلی پیشرفت نخواهد کرد
یک زندگی ساده ای را با یک نون بخور نمیر داره
حداقل تکلیفش مشخصه و تصمیم گیری براش راحت تره..[/]

نورالزهراء;1010309 نوشت:
زن اگر یه امیدی به بهتر شدن وضعیت داشته باشه صبر میکنه.
ولی وقتی قراره تا روزی نامشخص این وضعیت رو تحمل کنه، شاید نتونه
زندگی بالاخره خرج داره و نیاز هست که تامین بشه زندگی.. به امید ان شاءالله و ماشاءالله نمیشود زندگی کرد.
مخصوصا وقتی همسر ادم از هر نظر تو وضعیت اجتماعی بالا باشه و انتظار داشته باشه وضعیت بهتر باشه.

[=arial]این طرز تفکردخترهاست که باعث میشه عده زیادی از پسرها قید ازدواج را بزنند.

متاسفانه عده زیادی از دخترخانم ها اصلا فکر نمی کنند که پدر و مادرهای شان چطور زندگی کردند.
اگر وضعیت مالیِ پدرشان خوب است، آیا پدرشان یک شبه و یک ساله به وضعیت خوب رسیده است؟
اگر وضعیت پدرشان چندان خوب نیست، آیا باید از پسر جوان انتظار بیش از حدّ داشته باشند؟
ضمن اینکه دخترخانمی که تحمل شرایط سخت را ندارد، در همان جلسه خواستگاری این مسأله را با خواستگارش در میان بگذارد تا او هم تکلیفش را بداند؛ نه اینکه بعد از چند سال زندگی و با داشتنِ یک فرزند، ساز طلاق را کوک کند.
در نهایت دود این وضعیت در چشم چه کسی می رود؟ در چشم خود خانم ها و دخترخانم ها. این حرف مردی است که خودش دختر دارد و دلش برای دخترش می سوزد و دخترش را از سنّ کم نصیحت می کند که سختی ها را تحمل و صبرش را بیشتر کند.

[="Tahoma"][="Blue"]

مسیح1357;1010817 نوشت:
این طرز تفکردخترهاست که باعث میشه عده زیادی از پسرها قید ازدواج را بزنند.

متاسفانه عده زیادی از دخترخانم ها اصلا فکر نمی کنند که پدر و مادرهای شان چطور زندگی کردند.
اگر وضعیت مالیِ پدرشان خوب است، آیا پدرشان یک شبه و یک ساله به وضعیت خوب رسیده است؟
اگر وضعیت پدرشان چندان خوب نیست، آیا باید از پسر جوان انتظار بیش از حدّ داشته باشند؟
ضمن اینکه دخترخانمی که تحمل شرایط سخت را ندارد، در همان جلسه خواستگاری این مسأله را با خواستگارش در میان بگذارد تا او هم تکلیفش را بداند؛ نه اینکه بعد از چند سال زندگی و با داشتنِ یک فرزند، ساز طلاق را کوک کند.
در نهایت دود این وضعیت در چشم چه کسی می رود؟ در چشم خود خانم ها و دخترخانم ها. این حرف مردی است که خودش دختر دارد و دلش برای دخترش می سوزد و دخترش را از سنّ کم نصیحت می کند که سختی ها را تحمل و صبرش را بیشتر کند.

این دوره خیلی فرق داره با زمان پدر و مادر ها قدیمی تر..
از نظر هزینه ها..
دیگه شما خودت میدونی..
مرد هم باید حداقل یک کار فنی بلد باشه، دلش رو خوش نکنه به حقوق اندک برخی مشاغل!

قدیم لباس بافتنی مادر ها بود
لباس یکی کوچیک میشد میدادن اون یکی بچه
مدیریت خرج و مخارج راحت تر بود، میشد پس انداز کرد.

الان ملت از ۵ میزنن بیرون تا معلوم نیست کی، به خاطر یک لقمه نون، اصلا نه زندگی میفهمن، نه خانواده میفهمن، نه هیچی..
زن و مرد پای به پای هم.. بچه ام این وسط که با تو مهده، یا مدرسه و خونه مادر بزرگ، یا پرستار..

استانه صبر مردم اومده پایین، مردم دیگه حوصله خودشونم ندارن!
طرف تنها زندگی کنه باز از پس خودش بر میاد!
الان اینه تفکر ها! تو این وضعیت زن هم میگیره بچه دارم میشه! به تحمل هم توصیه میکنه زنش رو..
زنه از خونه باباش نیومده که تو سختی چند سال بی افته
اصلا چند سال باشه، ولی تا کی قراره ادامه دار باشه؟
تا زمانی که موهاش مثل دندوناش سفید شد؟

به قول بعضیا صد سال اول سخته دیگه!

نورالزهراء;1010818 نوشت:
این دوره خیلی فرق داره با زمان پدر و مادر ها قدیمی تر..
از نظر هزینه ها..
دیگه شما خودت میدونی..
مرد هم باید حداقل یک کار فنی بلد باشه، دلش رو خوش نکنه به حقوق اندک برخی مشاغل!

قدیم لباس بافتنی مادر ها بود
لباس یکی کوچیک میشد میدادن اون یکی بچه
مدیریت خرج و مخارج راحت تر بود، میشد پس انداز کرد.

الان ملت از ۵ میزنن بیرون تا معلوم نیست کی، به خاطر یک لقمه نون، اصلا نه زندگی میفهمن، نه خانواده میفهمن، نه هیچی..
زن و مرد پای به پای هم.. بچه ام این وسط که با تو مهده، یا مدرسه و خونه مادر بزرگ، یا پرستار..

استانه صبر مردم اومده پایین، مردم دیگه حوصله خودشونم ندارن!
طرف تنها زندگی کنه باز از پس خودش بر میاد!
الان اینه تفکر ها! تو این وضعیت زن هم میگیره بچه دارم میشه! به تحمل هم توصیه میکنه زنش رو..
زنه از خونه باباش نیومده که تو سختی چند سال بی افته
اصلا چند سال باشه، ولی تا کی قراره ادامه دار باشه؟
تا زمانی که موهاش مثل دندوناش سفید شد؟

[=arial]نمی خوام جرّ و بحث کنم. به همین خاطر به حرف های شما جوابی نمی دهم.
قضاوت در مورد حرف های من و شما با خواننده ها و اعضای سایت.

نورالزهراء;1010818 نوشت:

باسلام

لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنْسانَ فِی کبَدٍ
بلد/ 4

همانا انسان را در سختی ها آفریدیم.

لو تعلمون ما ذُخِر لکم، ما حَزَنتم عَلی ما زُوِی عنکم
كنزالعمال، ح 614
اگر می دانستید که بابت سختی هایتان چه پاداش بزرگی برای شما ذخیره شده است، هرگز محزون نمی شدید.

پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم فرمود:
ایها الناس هذه دارُ ترحٍ لا دار فرحٍ و دارُ التواءٍ لا دار استواءٍ فَمَن عَرَفَها لم یفرح لرجاء و لم یحزن لشقاء
منتخب الميزان، ص 149، ح 1556
این جا خانه غم است نه خانه سرور و خانه دشواری است نه سرای آسودگی پس هرکس آن را شناخت، در خوشی هایش سرمست نمی شود و در ناخوشی هایش افسرده نمی گردد.

امام باقر علیه السلام می فرماید:
در قیامت خدا فرمان می دهد فقیران کجایند؟ گروه زیادی بر می خیزند.
خداوند می فرماید: من شما را به این دلیل که نزد من بی ارزش بودید، فقیر نکردم، من شما را برای چنین روزی انتخاب کرده بودم. حال در میان مردم جست وجو کنید و هرکس را که به شما نیکی کرد و این کار را فقط به خاطر من انجام داد، به او مژده پاداش بهشت دهید.
كافى، ج 2، ص 236
پس ثروتمندان از طریق شفاعت محرومان به بهشت می روند.

[="Tahoma"][="Blue"]

اللیل والنهار;1010822 نوشت:
باسلام

بلد/ 4

كنزالعمال، ح 614
اگر می دانستید که بابت سختی هایتان چه پاداش بزرگی برای شما ذخیره شده است، هرگز محزون نمی شدید.

ایها الناس هذه دارُ ترحٍ لا دار فرحٍ و دارُ التواءٍ لا دار استواءٍ فَمَن عَرَفَها لم یفرح لرجاء و لم یحزن لشقاء
این جا خانه غم است نه خانه سرور و خانه دشواری است نه سرای آسودگی پس هرکس آن را شناخت، در خوشی هایش سرمست نمی شود و در ناخوشی هایش افسرده نمی گردد.

خداوند می فرماید: من شما را به این دلیل که نزد من بی ارزش بودید، فقیر نکردم، من شما را برای چنین روزی انتخاب کرده بودم. حال در میان مردم جست وجو کنید و هرکس را که به شما نیکی کرد و این کار را فقط به خاطر من انجام داد، به او مژده پاداش بهشت دهید.
كافى، ج 2، ص 236

عالی بود..
خیلی ممنون[/]

اللیل والنهار;1010822 نوشت:
باسلام

بلد/ 4

كنزالعمال، ح 614

كافى، ج 2، ص 236

متاسفانه از بس به ملت سخت گذشته که از دین خارج شده اند : حالا شما 100 تا حدیث خوب هم ارائه بده: میگن از دری که فقر وارد بشه از در دیگری ایمان خارج میشه : الان شما این حدیث ها را به بعضی ها بگو: میگن اسلام دین آخوند ها هست و....
از طرفی هم خانواده دختر و خود دختر ها هم پولکی هستند : مهریه های بالا و توقعات بالا و عروسی ان چنانی و.....

erfan.71;1010897 نوشت:

از طرفی هم خانواده دختر و خود دختر ها هم پولکی هستند : مهریه های بالا و توقعات بالا و عروسی ان چنانی و.....

بله تا وقتی که چشم ما به اون بالا بالاهاست هیچ وقت غنی نخواهیم بود و همیشه فقیر خواهیم بود در این صورت ایمانمون رو هم از دست بدیدم جای تعجب نداره

یعنی الان اکثریت مردم ما نون شب هم ندارند؟ بله قبول دارم که داریم خانواده هایی که این نون شب رو هم ندارند

ولی اینکه من با نداشتن فلان وسیله خودمو فقیر بدونم خیلی فرق داره با اینکه امکانات اولیه رو برای زنده موندم هم نداشته باشم

اونچیزی که سیری نداره مال و منال دنیاست که هر چقدر هم داشته باشی باز میگی کمه این چیزی هست که ملت با هاش کلنجار میرند نه فقر که ایمانشون رو ببره بلکه حرص و طمع
چرا فلانی ماشین خونه و زندگی اونطوری داره ولی من نه و...

چه بسا خانواده هایی که شرایط مالی خوبی هم ندارند ولی از همون پولدار و غنی با ایمان تر هستند

[=arial]وَ جَاءَ رَجُلٌ إِلَى رَسُولِ اللَّهِ (صلی الله علیه و آله و سلّم) فَقَالَ: " إِنَّ لِی زَوْجَةً إِذَا دَخَلْتُ تَلَقَّتْنِی وَ إِذَا خَرَجْتُ شَیَّعَتْنِی وَ إِذَا رَأَتْنِی مَهْمُوماً قَالَتْ مَا یُهِمُّکَ إِنْ کُنْتَ تَهْتَمُّ لِرِزْقِکَ فَقَدْ تَکَفَّلَ لَکَ بِهِ غَیْرُکَ وَ إِنْ کُنْتَ تَهْتَمُّ بِأَمْرِ آخِرَتِکَ فَزَادَکَ اللَّهُ هَمّاً ". فَقَالَ رَسُولُ اللَّهِ (صلی الله علیه و آله و سلم) : « إِنَّ لِلَّهِ عُمَّالًا وَ هَذِهِ مِنْ عُمَّالِهِ لَهَا نِصْفُ أَجْرِ الشَّهِید ». مردى نزد رسول خدا(صلی الله علیه و آله و سلّم) آمد و عرض کرد: «من همسرى دارم که وقتی به منزل می‌روم به پیشوازم میآید و زمانی که بیرون روم، مرا بدرقه کند و هرگاه مرا اندوهگین ببیند، می‌پرسد چه چیز تو را غمگین کرده است؟ اگر براى رزق و روزی است که آن بر عهده تو نیست و دیگرى آن را به عهده گرفته (یعنى خداوند) و اگر (غمت) راجع به امور آخرتى است، پس خداوند بر اندوهت بیافزاید؛ رسول خدا(صلی الله علیه و آله و سلّم) فرمود: «خداوند کارگزارانى دارد و این زن یکى از آنان است و او نصف اجر شهید را خواهد برد[=Nassim][=arial]» (من لایحضر ج3 ص389).
چنین همسری گیر من که نیامد؛ ان شاءالله گیر برداران عزیز بیاید.

اللیل والنهار;1010899 نوشت:
بله تا وقتی که چشم ما به اون بالا بالاهاست هیچ وقت غنی نخواهیم بود و همیشه فقیر خواهیم بود در این صورت ایمانمون رو هم از دست بدیدم جای تعجب نداره

یعنی الان اکثریت مردم ما نون شب هم ندارند؟ بله قبول دارم که داریم خانواده هایی که این نون شب رو هم ندارند

ولی اینکه من با نداشتن فلان وسیله خودمو فقیر بدونم خیلی فرق داره با اینکه امکانات اولیه رو برای زنده موندم هم نداشته باشم

اونچیزی که سیری نداره مال و منال دنیاست که هر چقدر هم داشته باشی باز میگی کمه این چیزی هست که ملت با هاش کلنجار میرند نه فقر که ایمانشون رو ببره بلکه حرص و طمع
چرا فلانی ماشین خونه و زندگی اونطوری داره ولی من نه و...

چه بسا خانواده هایی که شرایط مالی خوبی هم ندارند ولی از همون پولدار و غنی با ایمان تر هستند

ببیند منظور من از دید قشر فقیر جامعه هست : انهایی که پول دارند عشق و حال خودشان را می کنند ولی کسی که بخواد روزی حلال به دست بیاره : وضعیت اش با این افراد پولدار فرق داره !
از طرفی مشکل اصلی خانواده ها همان تجل گرایی هست بعلاوه فرهنگ پایین این ملت ! اگر سطح توقع را کم کنند مشکل کم میشه مثلا عروسی نگیرند: عوض اش پول را بدهند به داماد و عروس خرج زندگی شان کنند توی اوضاع گرانی مملکت: شما این حرف به خانواده عروس بگو ببین با دسته بیل دنبال ات می کنند : میگن دخترم جوان هست : هزار تا آرزو داره و................
الان هیچ کس به دیگری رحم نمی کند و همه به فکر خودشان هستند ! یک نمونه اش خود من هستم که بیکار هستم و کار نمی تونم پیدا کنم چون کار های مد نظر من را به خانم های میدهند چرا؟ چون پول کمتر میگرند و کار بیشتر می کنند و در برابر زورگویی صاحب کار جیک شان در نمیاد و دلایل دیگه ..........
مثلا کسی نمیگه فلانی مرد هست باید دست اش را بگیرم : زندگی تشکیل بده و... بدتر آدم را خوار و ذلیل و مسخره می کنند : این هست از فرهنگ ایرانی جماعت و...........

erfan.71;1010905 نوشت:
الان هیچ کس به دیگری رحم نمی کند و همه به فکر خودشان هستند

باسلام
متوجه مسائلی که مطرح کردید هستم و تا حدودی موافق

باور کنید کسی قرار نیست از جایی دیگه بیاد این مشکلات رو حل کنه خود افراد جامعه باید فکری براش بکنند

الان تو فامیل آشنا تو این گرونی طلا دیدم که دخترها به جای طلا سرویس نقره گرفتن اونم فقط فقط برای اینکه نگن براش چیزی نخریده بودن و خیلی هاشون هم عروسی ساده و بدور از تشریفات
اگه اونی که خرج اضافی میکنه نگاه مردم بهش به جای واااااااااااااااای میدونی چی خریده بودن عروسی چطوری برگزار شده همه همچین دیدی داشته باشند که اصراف کردن و....

خیلی از مشکلات حل میشه اونی هم که داره قرار نیست که خودکشی کنه با ولخرجی و تشریفات

باید ایجور چیزا فرهنگسازی بشه قدم اول هم از خود تک تک افراد جامعه شروع میشه شما تصمیم بگیر تو مراسم عروسی یه چیزی رو بزاری کنار بقیه همه هم به این شکل کم کم میبیندی که خیلی از کارها مسخره جمع میشه میره

بله در مورد اشتغال هم موافق صحبت های شما هستم اگه قرار زندگی رو مرد بچرخونه و مسئولیت مخارج زندگی با مرده پس باید برای اشتغالش هم فکری بشه حتی اگه خود خانمها دست بکار بشن و خودشون رو از چرخه ناقص خارج کنند

و جوانان محترم هم کار کردن رو عار ندونند حتی اگه حقوق کم داشته باشه و مناسب با تحصیلات و ... نباشه بیکار نمونید حتی اگه کار ساده و کم درامدی باشه اینکه دغدغه دارید و تلاش میکنید خیلی مهمه تا اینکه تو این شرایط کلا بیخیال بشید و حرکتی نکنید

ان شاءالله مشکلات همه جوانان این مرز و بوم حل بشه

[="Tahoma"][="Blue"]

مسیح1357;1010901 نوشت:
[=arial]وَ جَاءَ رَجُلٌ إِلَى رَسُولِ اللَّهِ (صلی الله علیه و آله و سلّم) فَقَالَ: " إِنَّ لِی زَوْجَةً إِذَا دَخَلْتُ تَلَقَّتْنِی وَ إِذَا خَرَجْتُ شَیَّعَتْنِی وَ إِذَا رَأَتْنِی مَهْمُوماً قَالَتْ مَا یُهِمُّکَ إِنْ کُنْتَ تَهْتَمُّ لِرِزْقِکَ فَقَدْ تَکَفَّلَ لَکَ بِهِ غَیْرُکَ وَ إِنْ کُنْتَ تَهْتَمُّ بِأَمْرِ آخِرَتِکَ فَزَادَکَ اللَّهُ هَمّاً ". فَقَالَ رَسُولُ اللَّهِ (صلی الله علیه و آله و سلم) : « إِنَّ لِلَّهِ عُمَّالًا وَ هَذِهِ مِنْ عُمَّالِهِ لَهَا نِصْفُ أَجْرِ الشَّهِید ». مردى نزد رسول خدا(صلی الله علیه و آله و سلّم) آمد و عرض کرد: «من همسرى دارم که وقتی به منزل می‌روم به پیشوازم میآید و زمانی که بیرون روم، مرا بدرقه کند و هرگاه مرا اندوهگین ببیند، می‌پرسد چه چیز تو را غمگین کرده است؟ اگر براى رزق و روزی است که آن بر عهده تو نیست و دیگرى آن را به عهده گرفته (یعنى خداوند) و اگر (غمت) راجع به امور آخرتى است، پس خداوند بر اندوهت بیافزاید؛ رسول خدا(صلی الله علیه و آله و سلّم) فرمود: «خداوند کارگزارانى دارد و این زن یکى از آنان است و او نصف اجر شهید را خواهد برد[=Nassim]» (من لایحضر ج3 ص389).
چنین همسری گیر من که نیامد؛ ان شاءالله گیر برداران عزیز بیاید.

چه قدر قشنگ..
یعنی چی خداوند بر اندهت بی افزاید؟

خداروچه دیدید شاید بعدا نصیبتون شد..

[="Tahoma"][="Blue"]

اللیل والنهار;1010911 نوشت:
باسلام
متوجه مسائلی که مطرح کردید هستم و تا حدودی موافق

باور کنید کسی قرار نیست از جایی دیگه بیاد این مشکلات رو حل کنه خود افراد جامعه باید فکری براش بکنند

الان تو فامیل آشنا تو این گرونی طلا دیدم که دخترها به جای طلا سرویس نقره گرفتن اونم فقط فقط برای اینکه نگن براش چیزی نخریده بودن و خیلی هاشون هم عروسی ساده و بدور از تشریفات
اگه اونی که خرج اضافی میکنه نگاه مردم بهش به جای واااااااااااااااای میدونی چی خریده بودن عروسی چطوری برگزار شده همه همچین دیدی داشته باشند که اصراف کردن و....

خیلی از مشکلات حل میشه اونی هم که داره قرار نیست که خودکشی کنه با ولخرجی و تشریفات

باید ایجور چیزا فرهنگسازی بشه قدم اول هم از خود تک تک افراد جامعه شروع میشه شما تصمیم بگیر تو مراسم عروسی یه چیزی رو بزاری کنار بقیه همه هم به این شکل کم کم میبیندی که خیلی از کارها مسخره جمع میشه میره

بله در مورد اشتغال هم موافق صحبت های شما هستم اگه قرار زندگی رو مرد بچرخونه و مسئولیت مخارج زندگی با مرده پس باید برای اشتغالش هم فکری بشه حتی اگه خود خانمها دست بکار بشن و خودشون رو از چرخه ناقص خارج کنند

و جوانان محترم هم کار کردن رو عار ندونند حتی اگه حقوق کم داشته باشه و مناسب با تحصیلات و ... نباشه بیکار نمونید حتی اگه کار ساده و کم درامدی باشه اینکه دغدغه دارید و تلاش میکنید خیلی مهمه تا اینکه تو این شرایط کلا بیخیال بشید و حرکتی نکنید

ان شاءالله مشکلات همه جوانان این مرز و بوم حل بشه

خواهر من دیدم دختر اصلا از این چیزا نمیخواد
نه عروسی، نه سرویس طلا
ولی پسره میگه باید باشه.. (طلا که بعدا پول میشه، عروسی ام پدر و مادرا دل دارند باید ببیند)

عجیبه کار دنیا..[/]

نورالزهراء;1010913 نوشت:
ولی پسره میگه باید باشه.. (طلا که بعدا پول میشه، عروسی ام پدر و مادرا دل دارند باید ببیند)

باسلام مادرا بگن دل دارند دیدم ولی این که پسره بگه حتما طلا و عروسی فلانجور ندیدم

بیشتر مادر و فامیل آشنا و غریبه براشون این چیزا مهمه ;))

بعد انتقال میدن به عروس و داماد که برای اونا هم مهم میشه ;;)

[="Tahoma"][="Blue"]

erfan.71;1010897 نوشت:
متاسفانه از بس به ملت سخت گذشته که از دین خارج شده اند : حالا شما 100 تا حدیث خوب هم ارائه بده: میگن از دری که فقر وارد بشه از در دیگری ایمان خارج میشه : الان شما این حدیث ها را به بعضی ها بگو: میگن اسلام دین آخوند ها هست و....

من با گوشی میام، قسمتی از متن رو نمیتونم نقل قول کنم.
عذرمیخوام اگر همه متون دوستان عزیز رو میگیرم.

خب شما که میگی خانواده دختر پولکی هستند؛ قبول نداری سخت شده همه چی؟ قبول نداری اعتماد ها کم شده؟

یکی از اساتید اینجا (روانشناس امید) میگفتند:
برخی مردا به خاطر اینکه مهریه دختر کمه، و میتونند پرداخت کنند زن رو طلاق میدن و‌ میرن سراغ یک نفر دیگه.
خود ایشون گفتند نباید خیلی هم کم باشه نه حیلی زیاد..
خود برخی از حاج اقا ها که میگن مهریه کم:
اقای دهنوی توی برنامه زنده اعلام کرد مهریه دخترش ۳۰۰ تا سکه بوده!

به نظرم خودمون رو جای خانواده ها بزاریم و احساس نگرانی که دارند رو درک کنیم.
شاید دید خانواده ها مالی نباشه، شاید اینده نگری باشه.

(من خودم به شخصه موافق مهریه زیاد نیستم، ولی برخی اقایون عذرمیخوام دور از جون جمع خیلی خوش اشتها هستند، سراغ دارم کسی رو که مهریه رو از ۱۱۰ تا میخواسته برسونه ۱۴ تا و سره همین قضیه بهم‌خورده)

سراغ دارم مردی که چندین زن داشته مهریه زن ها هم کم بوده و تعداد زناش سر به فلک کشیده..

سراغ دارم زنی که مهریه اش بسیار بالا (بالای هزار تا) بوده، زندگی شونم دوام داشته (البته خانوم خیلی خوبه)

سراغ داشتم کسی که مهریه اش ۳۰۰ تا بوده طلاق گرفتم واسه خاطر بچه از مهریه اش گذشته

سراغ دارم کسی که مهریه اش ۱۴ تا بوده ولی زندگی خوبی هم ندارن هرچند شوهره هم طلاق نمیده و دوستش داره..

حالا جدای از مسایل مهریه؛
سراغ دارم زنی که شوهرش بی عار و بی کاره و حتی نون شب هم ندارند بخورند، شاید چند روز چیزی نخورند، خانوم مریض هست و نمیتونه پول درمانش رو جور کنه، و هزاران مشکل دیگه که اگر بگم ساعت ها طول میکشه ولی خانم به پای همسرش مونده چون دوستش داره، بچه هاشو همیرش رو دوست داره.

من به نظرم جای اینکه دنبال بحث مهریه باشید، یه ادم درست حسابی پیدا کنید باهاش ازدواج کنید، زن خیلی تو زندگی مهمه، زن اگر خوب باشه مرد هم به اوج میرسه
اگر نباشه مرد رو بدبخت میکنه..

یک نکته: مرد اگر خوب باشه زن واسش جون میده‌ و هر کاری میکنه زندگیش دوام داشته باشه.[/]

[="Tahoma"][="Blue"]

اللیل والنهار;1010917 نوشت:
باسلام مادرا بگن دل دارند دیدم ولی این که پسره بگه حتما طلا و عروسی فلانجور ندیدم

بیشتر مادر و فامیل آشنا و غریبه براشون این چیزا مهمه ;))

بعد انتقال میدن به عروس و داماد که برای اونا هم مهم میشه ;;)

پسر مذهبی دیدم دنبال مراسم عروسی بوده!!
و مخالفت کرده با عروسی ساده

تاکیدم داشتن که کلی مهمون و‌غیره و ذالک باشه تو عروسی...[/]

نورالزهراء;1010920 نوشت:
من به نظرم جای اینکه دنبال بحث مهریه باشید، یه ادم درست حسابی پیدا کنید باهاش ازدواج کنید، زن خیلی تو زندگی مهمه، زن اگر خوب باشه مرد هم به اوج میرسه
اگر نباشه مرد رو بدبخت میکنه..

یک نکته: مرد اگر خوب باشه زن واسش جون میده‌ و هر کاری میکنه زندگیش دوام داشته باشه.

باسلام همین دو خط کافی بود هاااا خودتون رو تو زحمت نیندازید :d

هیچی زندگی که بخواد با مهریه دوام داشته باشه یه ارزن هم ارزش نداره باید ریشه یابی بشه مشکلات حل بشه وگرنه با خط و نشون کشیدن که مشکل حل نمیشه حالا خانم مهریه کم داشته باشه آقا بگه طلاقت میدم یا خانم مهریه بالا داشته باشه مرد نترسه حرف از طلاق بزنه

نورالزهراء;1010922 نوشت:
پسر مذهبی دیدم دنبال مراسم عروسی بوده!!

من ندیدم مگه اینکه آقا تابع امر خانم پیش بره دیدم این نمونه رو :-??

نورالزهراء;1010920 نوشت:
[="Tahoma"][="Blue"]

حالا جدای از مسایل مهریه؛
سراغ دارم زنی که شوهرش بی عار و بی کاره و حتی نون شب هم ندارند بخورند، شاید چند روز چیزی نخورند، خانوم مریض هست و نمیتونه پول درمانش رو جور کنه، و هزاران مشکل دیگه که اگر بگم ساعت ها طول میکشه ولی خانم به پای همسرش مونده چون دوستش داره، بچه هاشو همیرش رو دوست داره.

.[/]

این مورد رو فقط از سمت خانومها میشه دید Smile

نورالزهراء;1010912 نوشت:
یعنی چی خداوند بر اندهت بی افزاید؟

[=arial]غم و اندوه درباره قیامت، باعث می شود انسان از ارتکاب کارهای زشت و گناه خودداری کند. این غم و اندوه، خوب است. اما غم و اندوه به خاطر مسائل دنیا مذموم است. همان طور که در آیه 23 سوه حدید خداوند سبحان می فرماید: (لِكَيْلَا تَأْسَوْا عَلَىٰ مَا فَاتَكُمْ وَلَا تَفْرَحُوا بِمَا آتَاكُمْ) یعنی «[=IRANSans][=arial](این تقدیر حق را بدانید) تا هرگز بر آنچه از دست شما رود دلتنگ نشوید و به آنچه به شما می‌دهد مغرور و دلشاد نگردید». [=IRANSans]

نورالزهراء;1010912 نوشت:
خداروچه دیدید شاید بعدا نصیبتون شد..

به قول یک بنده خدا: زن های خوب گیر معتادها میاد.
من هم باید معتاد بشم تا زن خوب گیرم بیاد.

Sad

مسیح1357;1010929 نوشت:
به قول یک بنده خدا: زن های خوب گیر معتادها میاد.
من هم باید معتاد بشم تا زن خوب گیرم بیاد.

نفرمایید..
اینقدر خانم های مجرد تو سنین شما هستند که از خودگذشته اند..
که برخی شون میرن حتی خانم دوم میشن..

شخصی رو سراغ دارم که با وجود اینکه دکتر هستند و استاد دانشگاه رفتند همسر دوم یک مرد شدند..
یعنی با وجود زن اول این اقا، زن دوم شدند..

مرد اگر با تمام وجودش محبت کنه زن حذب میشه..
و یک مساله دیگه، خانم های شاغلی که سنشون متناسب هست با شما، خب نیازی دیگه به پول همسر ندارند
و بیشتر دنبال یک همدم هستند، این موارد اگر پیدا کنید، چرا نشه...
البته هدف مرد هم مهمه، که با هدف خیر و داشتن همدم بره جلو..

نورالزهراء;1010937 نوشت:
خانم های شاغلی که سنشون متناسب هست با شما، خب نیازی دیگه به پول همسر ندارند

من چشم داشتی به پول همسرآینده ام ندارم. در زندگی سابقم هم همین طور بودم. پدر و مادرم مرا این طور بزرگ کرده اند که چشم طمع به مال دیگران (چه همسر و چه غیر همسر) نداشته باشم. پول همسر (زن) برای خودش است. برای همین تا حالا چند مورد خانم شاغل معرفی کرده اند که طبق گفته واسطه ها، حاضر بودند درامدشان را خرج زندگی کنند ولی من نپذیرفتم. شاید بعضی ها فکرکنند من مغرورم؛ اگر این غرور است، باشد. من این طور فک می کنم.

نورالزهراء;1010937 نوشت:
البته هدف مرد هم مهمه، که با هدف خیر و داشتن همدم بره جلو..

هدف من از ازدواج فقط کامل کردن دین و رسیدن به آرامش بوده و هست.

امیدوارم خداوند سبحان همه دختر و پسرهای جوان را خوشبخت کند و همه را به آرامشی بی پایان برساند.

سلام
دو موضوع هست که باید بیان شود اولی اینکه افراد وقتی از نعمتی برخوردار هستند چون همیشه غرق در آن نعمت هستند ارزش آن برایشان فراموش میشود لذا افراد متاهل محسنات ازدواج را نمیبینند چون برایشان عادی شده شما قدر سلامتی را نمیدانید جون بدان عادت کردید پس فقط مزایای مجردی در ذهنشان هست لذا این حرفشان چندان اعتبار ندارد چون نیاز جنسی و عاطفی و احساسی برطرف شده آن را حس نمی کنند فقط شادیهای دوره مجردی به نظرشان می آید.
دوم اینکه خیلی از مشکلات فی مابین زوجین از عدم آگاهی و عدم مهارت حل مشکل هست که بهتر هست قبل از ازدواج و در حین آن بدان دست یابند.

[="Tahoma"][="Blue"]

مسیح1357;1010963 نوشت:
من چشم داشتی به پول همسرآینده ام ندارم. در زندگی سابقم هم همین طور بودم. پدر و مادرم مرا این طور بزرگ کرده اند که چشم طمع به مال دیگران (چه همسر و چه غیر همسر) نداشته باشم. پول همسر (زن) برای خودش است. برای همین تا حالا چند مورد خانم شاغل معرفی کرده اند که طبق گفته واسطه ها، حاضر بودند درامدشان را خرج زندگی کنند ولی من نپذیرفتم. شاید بعضی ها فکرکنند من مغرورم؛ اگر این غرور است، باشد. من این طور فک می کنم.

هدف من از ازدواج فقط کامل کردن دین و رسیدن به آرامش بوده و هست.

امیدوارم خداوند سبحان همه دختر و پسرهای جوان را خوشبخت کند و همه را به آرامشی بی پایان برساند.

بنده منظورم از خانم شاغل، استفاده شما از درامد همسرتان نیست، منظورم اینه که خانم برای خودش در این حالت درامد دارد و یه موقع خدای نکرده به خاطر مسایل مالی جدا نمیشود.

وگرنه نگاه شما و تفکرتون خیلی هم عالیست..[/]

[="Tahoma"]

ماه تی تی;1009234 نوشت:
پای درد و دل بعضی از متاهل ها که می نشینی از وضعیت خوشون ناراضی هستند و با خود دفتر خاطرات و روز های خوش تجرد رو ورق میزنند
پس چرا میگن ازدواج خوبه ؟
پس چرا بیشتر خاطرات خوشی که ادم ها در یادشون دارند از دوران مجردی هست
آیا این نوع ادم ها در زندگی شخصی شون مشکلی دارند یا کلا ناله کردن و ناراضی بودن از وضعیت کنونی در خون بعضی از ادم هاست

سلام
هر طور که محاسبه بشه متاهلی بهتره
بالاخره ادم ها به خاطر ارزو هاشون تلاش میکنند و زندگی میکنند .متاهلی باعث میشه ادم تو زندگی یه هدف مشخصی برای زندگیش داشته باشه
اما مجردی با تمام خوش گذرونی هاش .باز هم مشکلات و سر درگمی های خودش و داره

مهر...;1011011 نوشت:
سر درگمی های خودش و داره

سلام یه استاد داشتیم میگفت تا ازدواج نکنید هوش و حواستون یه جا جمع نمیشه قبل ازدواج تو فضا سیر میکنید ولی بعد ازدواج آرامشتون بیشتره

بعد مجردا خوب درس نمیخوندن با متاهل ها صحبت میکرد سرکلاس میگفت اینا رو ول کنید اینا در حال پرواز هستند اصلا تو کلاس نیستند که :-??b-(:-|

مهر...;1011011 نوشت:

سلام
هر طور که محاسبه بشه متاهلی بهتره
بالاخره ادم ها به خاطر ارزو هاشون تلاش میکنند و زندگی میکنند .متاهلی باعث میشه ادم تو زندگی یه هدف مشخصی برای زندگیش داشته باشه
اما مجردی با تمام خوش گذرونی هاش .باز هم مشکلات و سر درگمی های خودش و داره

برای همه نمیشه یه جور نسخه پیچید
بعضی ادم ها .درس میخونن .موفق میشن .برای جامعه شون مفید هستند .با دوستاشون وقت میگذرونن .کار میکنن و هرگر از مجردی و حس ازادی خسته نمیشن
ازدواج پر از قانون های پیچیده و پر مسئولیته
که بعضی ها به این نکته توجه نمیکنند و فکر میکنند فقط به دنیا اومدن که زاد و ولد کنن
به قول شاعر
زندگی تکرار است
و ما تکرار تکرار هاییم
اینکه کسی تصمیم بگیره مجرد بمونه .و از مجردی اش لذت ببره .یعنی تکرار نیست .

[="Tahoma"]

ماه تی تی;1011263 نوشت:
برای همه نمیشه یه جور نسخه پیچید
بعضی ادم ها .درس میخونن .موفق میشن .برای جامعه شون مفید هستند .با دوستاشون وقت میگذرونن .کار میکنن و هرگر از مجردی و حس ازادی خسته نمیشن
ازدواج پر از قانون های پیچیده و پر مسئولیته
که بعضی ها به این نکته توجه نمیکنند و فکر میکنند فقط به دنیا اومدن که زاد و ولد کنن
به قول شاعر
زندگی تکرار است
و ما تکرار تکرار هاییم
اینکه کسی تصمیم بگیره مجرد بمونه .و از مجردی اش لذت ببره .یعنی تکرار نیست .

ازدواج سنت پیامبره
با ازدواج هر ادمی تکمیل میشه و در زندگی هدف مند میشه
اینکه میگید زاد و ولد .خیلی هم بد نیست .یعنی بهتره بگم بزرگترین نعمت خداوند به هر انسانیه

مهر...;1011265 نوشت:

ازدواج سنت پیامبره
با ازدواج هر ادمی تکمیل میشه و در زندگی هدف مند میشه
اینکه میگید زاد و ولد .خیلی هم بد نیست .یعنی بهتره بگم بزرگترین نعمت خداوند به هر انسانیه

فرمایش شما درست
ولی بنده در جایی مطالعه کردم نابغه ها تنهان .و از تنهایی لذت میبرند .عمرشون .وقت شون .زندگی شون .وقفه یادگیریه
که فکر نمیکنم شخص متاهل اینطور باشه چون درگیر قانون های زندگی مشترکه
بر این اساس .ازدواج کار ادم های معمولیه

[="Tahoma"]

ماه تی تی;1011266 نوشت:

فرمایش شما درست
ولی بنده در جایی مطالعه کردم نابغه ها تنهان .و از تنهایی لذت میبرند .عمرشون .وقت شون .زندگی شون .وقفه یادگیریه
که فکر نمیکنم شخص متاهل اینطور باشه چون درگیر قانون های زندگی مشترکه
بر این اساس .ازدواج کار ادم های معمولیه

خداوند پیامبر اسلام و قران شو و برای راهنمایی انسان ها افریده
و بر ازدواج تاکید داشتند .

مهر...;1011267 نوشت:

خداوند پیامبر اسلام و قران شو و برای راهنمایی انسان ها افریده
و بر ازدواج تاکید داشتند .

اما بعضی ها نمیتونن .شرایط شو ندارند .پس بهتره مجرد بمونن و از موقعیت شون لذت ببرند .کار کنن .تفریح کنن .به زندگی عادی شون ادامه بدن
نه اینکه سر مزاری گریه کنند که توش مرده ای نیست

ماه تی تی;1011268 نوشت:
اما بعضی ها نمیتونن .شرایط شو ندارند .پس بهتره مجرد بمونن و از موقعیت شون لذت ببرند .کار کنن .تفریح کنن .به زندگی عادی شون ادامه بدن
نه اینکه سر مزاری گریه کنند که توش مرده ای نیست

البته در همه ی احوال نباید از تلاش دست کشید و باید ادامه داد تا شاید شرایط به یکباره فراهم شد...

صابر;1011278 نوشت:

البته در همه ی احوال نباید از تلاش دست کشید و باید ادامه داد تا شاید شرایط به یکباره فراهم شد...

تلاش خوبه اما در این زمینه فقط برای اقایون
هر چی در این زمینه ی ازدواج خانوم ها بیشتر تلاش کنند .بیشتر سر شکسته میشند
یا باعث میشه ازشون سو استفاده کنند
اما اقایون نه .حتی اگر فلج مغزی هم باشند .باز یکی پیدا میشه که باهاش ازدواج کنه

سلام
در حالت عادی که صدالبته تاهل بهتره ..
ولی بعضی وقتا شرایط جوری میشه که تنها بودن بهتر از ازدواج کردن میشه من الان اطرافم میبینم دختر مومنی که ازدواج کرده ولی بعد از ازدواج چقدر از نظر حجاب و اخلاق و .. پسرفت داشته .
به قولی یکی میگفت ازدواج می کنند تا نصف دینشون رو به جا بیارن ولی همون نصفه ای هم که داشتن از دستشون رفته .
به نظر من زن و شوهر هرچقدر افکار و اعتقادشون شبیه تر باشه ، حتی ظاهرشون (از نظر قد و هیکل بِهَم بیان)احتمال موفقیتشون هم بیشتره.

Astral;1011356 نوشت:
سلام
در حالت عادی که صدالبته تاهل بهتره ..
ولی بعضی وقتا شرایط جوری میشه که تنها بودن بهتر از ازدواج کردن میشه من الان اطرافم میبینم دختر مومنی که ازدواج کرده ولی بعد از ازدواج چقدر از نظر حجاب و اخلاق و .. پسرفت داشته .
به قولی یکی میگفت ازدواج می کنند تا نصف دینشون رو به جا بیارن ولی همون نصفه ای هم که داشتن از دستشون رفته .
به نظر من زن و شوهر هرچقدر افکار و اعتقادشون شبیه تر باشه ، حتی ظاهرشون (از نظر قد و هیکل بِهَم بیان)احتمال موفقیتشون هم بیشتره.
شما از کجا فهمیدید که اون شخص مومن بوده. یکی از بزرگترین بدبختی های جامعه ی ما این است که ما وقتی یک نفر رو می بینیم که مثلا حجاب خوبی داره. قرآن می خونه . نماز می خونه. مسجد می ره. حتی نماز شب می خونه . اون رو مومن می دونیم.

ابوالبرکات;1011364 نوشت:
شما از کجا فهمیدید که اون شخص مومن بوده. یکی از بزرگترین بدبختی های جامعه ی ما این است که ما وقتی یک نفر رو می بینیم که مثلا حجاب خوبی داره. قرآن می خونه . نماز می خونه. مسجد می ره. حتی نماز شب می خونه . اون رو مومن می دونیم.

سلام مگه بالعکس این هم داریم؟ مثلا دختری که اهل حجاب نیست و قران نمیخونه مسجد نمیره نماز شب نمیخونه را میگن مومن !؟
دوغ و دوشاب باید مگه شبیه هم باشند؟
ان شخص با بد حجابی عامل هزاران فساد و.. میشه !

منم از هر کسی شنیدم تجرد رو بیشتر میخواستن با اینکه همسران خوبی هم دارند. بعضا به تجرد ها حسرت میخوردن و....

ولی مساله ایمه که خانم ها اساسا نمیتونن مستقل باشند و حتما یا باید بابا بالا سرشون باشه و بکن نکن کنه یا شوهر!
اگه جامعه امنیت لازم رو داشت شک نکنید دختر ها مستقل میشدند و بعد سی سالگی بچه ای رو به حضانت قبول میکردند! :-"

ماه تی تی;1011345 نوشت:

تلاش خوبه اما در این زمینه فقط برای اقایون
هر چی در این زمینه ی ازدواج خانوم ها بیشتر تلاش کنند .بیشتر سر شکسته میشند
یا باعث میشه ازشون سو استفاده کنند
اما اقایون نه .حتی اگر فلج مغزی هم باشند .باز یکی پیدا میشه که باهاش ازدواج کنه

عنکبوت سرخ داره کم کم خوشو نشون میده. ماه هیچ وقت پشت ابر نمیمونه. خدا نکنه با کسانی ازدواج کنیم که به شدت دو رو و بلکه چند رو باشند. ثبات شخصیتی هم چیز خوبیه.

ابوالبرکات;1011364 نوشت:

از نظر شما البته دختر مومن اونیه که همه ویژگی های بالا را داره + اینکه از پسر هیچ سوالی درباره موجودی حساب بانکیش نکنه!بورزوازی نباشه ، درسته؟
اتفاقا دختر مومن اونیه که از حساب بانکی همسرش خبر داشته باشه. کلا دختر مومن رو میشه گفت فخر الزمان در بانوی عمارت. بقیه دخترها پپه اند اگر فقط روی حجاب و ظاهر و نماز خوندن و روزه گرفتن پسر و حتی نماز شب خوندنش حساب کنند و از حساب بانکیش سوال نکنند.

یکی از بزرگترین بدبختی های جامعه اتفاقا اینه که فکر میکنن دختری که از موجودی حساب بانکی پسر سوال میپرسه نه تنها مومن نیست، بلکه فاسق است!

فیزیکدان;1011501 نوشت:
یکی از بزرگترین بدبختی های جامعه اتفاقا اینه که فکر میکنن دختری که از موجودی حساب بانکی پسر سوال میپرسه نه تنها مومن نیست، بلکه فاسق است!

البته بد نگفتن ها: چه لزومی داره زن بدونه توی حساب مرد چقدر موجودی هست!؟ طرف رفته خواستگاری و دختره بهش میگه چقدر توی حساب ات پول داری! هر کی باشه بهش بر میخوره! اول بسم ا.. و اینجور سوال کردند!
موضوع قفل شده است