صفحه 3 از 13 نخست 12345 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تجرد بهتر است یا تاهل؟ مساله این است

علاقه
    عرفان-کامپیوتر و...
    نوشته
    104
    حضور
    7 روز 3 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    171

نقل قول نوشته اصلی توسط اللیل والنهار نمایش پست ها
    بله تا وقتی که چشم ما به اون بالا بالاهاست هیچ وقت غنی نخواهیم بود و همیشه فقیر خواهیم بود در این صورت ایمانمون رو هم از دست بدیدم جای تعجب نداره

یعنی الان اکثریت مردم ما نون شب هم ندارند؟ بله قبول دارم که داریم خانواده هایی که این نون شب رو هم ندارند

ولی اینکه من با نداشتن فلان وسیله خودمو فقیر بدونم خیلی فرق داره با اینکه امکانات اولیه رو برای زنده موندم هم نداشته باشم

اونچیزی که سیری نداره مال و منال دنیاست که هر چقدر هم داشته باشی باز میگی کمه این چیزی هست که ملت با هاش کلنجار میرند نه فقر که ایمانشون رو ببره بلکه حرص و طمع
    چرا فلانی ماشین خونه و زندگی اونطوری داره ولی من نه و...

چه بسا خانواده هایی که شرایط مالی خوبی هم ندارند ولی از همون پولدار و غنی با ایمان تر هستند
    ببیند منظور من از دید قشر فقیر جامعه هست : انهایی که پول دارند عشق و حال خودشان را می کنند ولی کسی که بخواد روزی حلال به دست بیاره : وضعیت اش با این افراد پولدار فرق داره !
    از طرفی مشکل اصلی خانواده ها همان تجل گرایی هست بعلاوه فرهنگ پایین این ملت ! اگر سطح توقع را کم کنند مشکل کم میشه مثلا عروسی نگیرند: عوض اش پول را بدهند به داماد و عروس خرج زندگی شان کنند توی اوضاع گرانی مملکت: شما این حرف به خانواده عروس بگو ببین با دسته بیل دنبال ات می کنند : میگن دخترم جوان هست : هزار تا آرزو داره و................
    الان هیچ کس به دیگری رحم نمی کند و همه به فکر خودشان هستند ! یک نمونه اش خود من هستم که بیکار هستم و کار نمی تونم پیدا کنم چون کار های مد نظر من را به خانم های میدهند چرا؟ چون پول کمتر میگرند و کار بیشتر می کنند و در برابر زورگویی صاحب کار جیک شان در نمیاد و دلایل دیگه ..........
    مثلا کسی نمیگه فلانی مرد هست باید دست اش را بگیرم : زندگی تشکیل بده و... بدتر آدم را خوار و ذلیل و مسخره می کنند : این هست از فرهنگ ایرانی جماعت و...........

2. صلوات ها 4

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    6,686
    حضور
    358 روز 11 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    486
    صلوات
    22349

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan.71 نمایش پست ها
    الان هیچ کس به دیگری رحم نمی کند و همه به فکر خودشان هستند
    باسلام
    متوجه مسائلی که مطرح کردید هستم و تا حدودی موافق

باور کنید کسی قرار نیست از جایی دیگه بیاد این مشکلات رو حل کنه خود افراد جامعه باید فکری براش بکنند

الان تو فامیل آشنا تو این گرونی طلا دیدم که دخترها به جای طلا سرویس نقره گرفتن اونم فقط فقط برای اینکه نگن براش چیزی نخریده بودن و خیلی هاشون هم عروسی ساده و بدور از تشریفات
    اگه اونی که خرج اضافی میکنه نگاه مردم بهش به جای واااااااااااااااای میدونی چی خریده بودن عروسی چطوری برگزار شده همه همچین دیدی داشته باشند که اصراف کردن و....

خیلی از مشکلات حل میشه اونی هم که داره قرار نیست که خودکشی کنه با ولخرجی و تشریفات

باید ایجور چیزا فرهنگسازی بشه قدم اول هم از خود تک تک افراد جامعه شروع میشه شما تصمیم بگیر تو مراسم عروسی یه چیزی رو بزاری کنار بقیه همه هم به این شکل کم کم میبیندی که خیلی از کارها مسخره جمع میشه میره

بله در مورد اشتغال هم موافق صحبت های شما هستم اگه قرار زندگی رو مرد بچرخونه و مسئولیت مخارج زندگی با مرده پس باید برای اشتغالش هم فکری بشه حتی اگه خود خانمها دست بکار بشن و خودشون رو از چرخه ناقص خارج کنند

و جوانان محترم هم کار کردن رو عار ندونند حتی اگه حقوق کم داشته باشه و مناسب با تحصیلات و ... نباشه بیکار نمونید حتی اگه کار ساده و کم درامدی باشه اینکه دغدغه دارید و تلاش میکنید خیلی مهمه تا اینکه تو این شرایط کلا بیخیال بشید و حرکتی نکنید

ان شاءالله مشکلات همه جوانان این مرز و بوم حل بشه
    ویرایش توسط اللیل والنهار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۰ در ساعت ۱۷:۳۷
    درستکار آسوده است، بی گناه بی باک، خیانتکار ترسان و بدهکار هراسان است.
    امام حسین (ع)

تجرد بهتر است یا تاهل؟ مساله این است

4. صلوات ها 3

نوشته
    237
    حضور
    8 روز 23 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    786

نقل قول نوشته اصلی توسط مسیح1357 نمایش پست ها
    وَ جَاءَ رَجُلٌ إِلَى رَسُولِ اللَّهِ (صلی الله علیه و آله و سلّم) فَقَالَ: " إِنَّ لِی زَوْجَةً إِذَا دَخَلْتُ تَلَقَّتْنِی وَ إِذَا خَرَجْتُ شَیَّعَتْنِی وَ إِذَا رَأَتْنِی مَهْمُوماً قَالَتْ مَا یُهِمُّکَ إِنْ کُنْتَ تَهْتَمُّ لِرِزْقِکَ فَقَدْ تَکَفَّلَ لَکَ بِهِ غَیْرُکَ وَ إِنْ کُنْتَ تَهْتَمُّ بِأَمْرِ آخِرَتِکَ فَزَادَکَ اللَّهُ هَمّاً ". فَقَالَ رَسُولُ اللَّهِ (صلی الله علیه و آله و سلم) : « إِنَّ لِلَّهِ عُمَّالًا وَ هَذِهِ مِنْ عُمَّالِهِ لَهَا نِصْفُ أَجْرِ الشَّهِید ». مردى نزد رسول خدا(صلی الله علیه و آله و سلّم) آمد و عرض کرد: «من همسرى دارم که وقتی به منزل می‌روم به پیشوازم میآید و زمانی که بیرون روم، مرا بدرقه کند و هرگاه مرا اندوهگین ببیند، می‌پرسد چه چیز تو را غمگین کرده است؟ اگر براى رزق و روزی است که آن بر عهده تو نیست و دیگرى آن را به عهده گرفته (یعنى خداوند) و اگر (غمت) راجع به امور آخرتى است، پس خداوند بر اندوهت بیافزاید؛ رسول خدا(صلی الله علیه و آله و سلّم) فرمود: «خداوند کارگزارانى دارد و این زن یکى از آنان است و او نصف اجر شهید را خواهد برد» (من لایحضر ج3 ص389).
    چنین همسری گیر من که نیامد؛ ان شاءالله گیر برداران عزیز بیاید.

چه قدر قشنگ..
    یعنی چی خداوند بر اندهت بی افزاید؟

خداروچه دیدید شاید بعدا نصیبتون شد..

...

6. صلوات ها 3

نوشته
    237
    حضور
    8 روز 23 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    786

باسلام
    متوجه مسائلی که مطرح کردید هستم و تا حدودی موافق

باور کنید کسی قرار نیست از جایی دیگه بیاد این مشکلات رو حل کنه خود افراد جامعه باید فکری براش بکنند

الان تو فامیل آشنا تو این گرونی طلا دیدم که دخترها به جای طلا سرویس نقره گرفتن اونم فقط فقط برای اینکه نگن براش چیزی نخریده بودن و خیلی هاشون هم عروسی ساده و بدور از تشریفات
    اگه اونی که خرج اضافی میکنه نگاه مردم بهش به جای واااااااااااااااای میدونی چی خریده بودن عروسی چطوری برگزار شده همه همچین دیدی داشته باشند که اصراف کردن و....

خیلی از مشکلات حل میشه اونی هم که داره قرار نیست که خودکشی کنه با ولخرجی و تشریفات

باید ایجور چیزا فرهنگسازی بشه قدم اول هم از خود تک تک افراد جامعه شروع میشه شما تصمیم بگیر تو مراسم عروسی یه چیزی رو بزاری کنار بقیه همه هم به این شکل کم کم میبیندی که خیلی از کارها مسخره جمع میشه میره

بله در مورد اشتغال هم موافق صحبت های شما هستم اگه قرار زندگی رو مرد بچرخونه و مسئولیت مخارج زندگی با مرده پس باید برای اشتغالش هم فکری بشه حتی اگه خود خانمها دست بکار بشن و خودشون رو از چرخه ناقص خارج کنند

و جوانان محترم هم کار کردن رو عار ندونند حتی اگه حقوق کم داشته باشه و مناسب با تحصیلات و ... نباشه بیکار نمونید حتی اگه کار ساده و کم درامدی باشه اینکه دغدغه دارید و تلاش میکنید خیلی مهمه تا اینکه تو این شرایط کلا بیخیال بشید و حرکتی نکنید

ان شاءالله مشکلات همه جوانان این مرز و بوم حل بشه
    خواهر من دیدم دختر اصلا از این چیزا نمیخواد
    نه عروسی، نه سرویس طلا
    ولی پسره میگه باید باشه.. (طلا که بعدا پول میشه، عروسی ام پدر و مادرا دل دارند باید ببیند)

عجیبه کار دنیا..

8. صلوات ها 3

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    6,686
    حضور
    358 روز 11 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    486
    صلوات
    22349

نقل قول نوشته اصلی توسط نورالزهراء نمایش پست ها
    ولی پسره میگه باید باشه.. (طلا که بعدا پول میشه، عروسی ام پدر و مادرا دل دارند باید ببیند)
    باسلام مادرا بگن دل دارند دیدم ولی این که پسره بگه حتما طلا و عروسی فلانجور ندیدم

بیشتر مادر و فامیل آشنا و غریبه براشون این چیزا مهمه

بعد انتقال میدن به عروس و داماد که برای اونا هم مهم میشه
    امام حسین (ع)

10. صلوات ها 3

نوشته
    237
    حضور
    8 روز 23 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    786

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan.71 نمایش پست ها
    متاسفانه از بس به ملت سخت گذشته که از دین خارج شده اند : حالا شما 100 تا حدیث خوب هم ارائه بده: میگن از دری که فقر وارد بشه از در دیگری ایمان خارج میشه : الان شما این حدیث ها را به بعضی ها بگو: میگن اسلام دین آخوند ها هست و....
    از طرفی هم خانواده دختر و خود دختر ها هم پولکی هستند : مهریه های بالا و توقعات بالا و عروسی ان چنانی و.....
    من با گوشی میام، قسمتی از متن رو نمیتونم نقل قول کنم.
    عذرمیخوام اگر همه متون دوستان عزیز رو میگیرم.

خب شما که میگی خانواده دختر پولکی هستند؛ قبول نداری سخت شده همه چی؟ قبول نداری اعتماد ها کم شده؟

یکی از اساتید اینجا (روانشناس امید) میگفتند:
    برخی مردا به خاطر اینکه مهریه دختر کمه، و میتونند پرداخت کنند زن رو طلاق میدن و‌ میرن سراغ یک نفر دیگه.
    خود ایشون گفتند نباید خیلی هم کم باشه نه حیلی زیاد..
    خود برخی از حاج اقا ها که میگن مهریه کم:
    اقای دهنوی توی برنامه زنده اعلام کرد مهریه دخترش ۳۰۰ تا سکه بوده!

به نظرم خودمون رو جای خانواده ها بزاریم و احساس نگرانی که دارند رو درک کنیم.
    شاید دید خانواده ها مالی نباشه، شاید اینده نگری باشه.

(من خودم به شخصه موافق مهریه زیاد نیستم، ولی برخی اقایون عذرمیخوام دور از جون جمع خیلی خوش اشتها هستند، سراغ دارم کسی رو که مهریه رو از ۱۱۰ تا میخواسته برسونه ۱۴ تا و سره همین قضیه بهم‌خورده)

سراغ دارم مردی که چندین زن داشته مهریه زن ها هم کم بوده و تعداد زناش سر به فلک کشیده..

سراغ دارم زنی که مهریه اش بسیار بالا (بالای هزار تا) بوده، زندگی شونم دوام داشته (البته خانوم خیلی خوبه)

سراغ داشتم کسی که مهریه اش ۳۰۰ تا بوده طلاق گرفتم واسه خاطر بچه از مهریه اش گذشته

سراغ دارم کسی که مهریه اش ۱۴ تا بوده ولی زندگی خوبی هم ندارن هرچند شوهره هم طلاق نمیده و دوستش داره..

حالا جدای از مسایل مهریه؛
    سراغ دارم زنی که شوهرش بی عار و بی کاره و حتی نون شب هم ندارند بخورند، شاید چند روز چیزی نخورند، خانوم مریض هست و نمیتونه پول درمانش رو جور کنه، و هزاران مشکل دیگه که اگر بگم ساعت ها طول میکشه ولی خانم به پای همسرش مونده چون دوستش داره، بچه هاشو همیرش رو دوست داره.

من به نظرم جای اینکه دنبال بحث مهریه باشید، یه ادم درست حسابی پیدا کنید باهاش ازدواج کنید، زن خیلی تو زندگی مهمه، زن اگر خوب باشه مرد هم به اوج میرسه
    اگر نباشه مرد رو بدبخت میکنه..

یک نکته: مرد اگر خوب باشه زن واسش جون میده‌ و هر کاری میکنه زندگیش دوام داشته باشه.

...

نوشته
    237
    حضور
    8 روز 23 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    786

باسلام مادرا بگن دل دارند دیدم ولی این که پسره بگه حتما طلا و عروسی فلانجور ندیدم

بیشتر مادر و فامیل آشنا و غریبه براشون این چیزا مهمه

بعد انتقال میدن به عروس و داماد که برای اونا هم مهم میشه
    پسر مذهبی دیدم دنبال مراسم عروسی بوده!!
    و مخالفت کرده با عروسی ساده

تاکیدم داشتن که کلی مهمون و‌غیره و ذالک باشه تو عروسی...

...

13. صلوات

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    6,686
    حضور
    358 روز 11 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    486
    صلوات
    22349

من به نظرم جای اینکه دنبال بحث مهریه باشید، یه ادم درست حسابی پیدا کنید باهاش ازدواج کنید، زن خیلی تو زندگی مهمه، زن اگر خوب باشه مرد هم به اوج میرسه
    اگر نباشه مرد رو بدبخت میکنه..

یک نکته: مرد اگر خوب باشه زن واسش جون میده‌ و هر کاری میکنه زندگیش دوام داشته باشه.
    باسلام همین دو خط کافی بود هاااا خودتون رو تو زحمت نیندازید

هیچی زندگی که بخواد با مهریه دوام داشته باشه یه ارزن هم ارزش نداره باید ریشه یابی بشه مشکلات حل بشه وگرنه با خط و نشون کشیدن که مشکل حل نمیشه حالا خانم مهریه کم داشته باشه آقا بگه طلاقت میدم یا خانم مهریه بالا داشته باشه مرد نترسه حرف از طلاق بزنه
    امام حسین (ع)

15. صلوات

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    6,686
    حضور
    358 روز 11 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    486
    صلوات
    22349

پسر مذهبی دیدم دنبال مراسم عروسی بوده!!
    من ندیدم مگه اینکه آقا تابع امر خانم پیش بره دیدم این نمونه رو
    امام حسین (ع)

17. صلوات

نوشته
    26
    حضور
    36 روز 17 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    14
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    62

حالا جدای از مسایل مهریه؛
    سراغ دارم زنی که شوهرش بی عار و بی کاره و حتی نون شب هم ندارند بخورند، شاید چند روز چیزی نخورند، خانوم مریض هست و نمیتونه پول درمانش رو جور کنه، و هزاران مشکل دیگه که اگر بگم ساعت ها طول میکشه ولی خانم به پای همسرش مونده چون دوستش داره، بچه هاشو همیرش رو دوست داره.

.

این مورد رو فقط از سمت خانومها میشه دید :)

19. صلوات ها 2

صفحه 3 از 13 نخست 12345 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۷/۱۰/۲۲, ۲۳:۲۶ : 26

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری