جمع بندی رابطه قبل از ازدواج در پسرها

تب‌های اولیه

29 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
رابطه قبل از ازدواج در پسرها

یا هو یا من لا هو الا هو

یا الله

سلام و عرض ادب

میخواستم بپرسم دختر ها باید از کجا تشخیص بدن خواستگارشون قبل از ازدواج رابطه نا مشروع داشته یا نه؟ یا زمانی ما از کسی به خاطر پاکیش خوشمون میاد
ولی غافل ازینکه برعکس طرف اصلا پاک نیست!!!

برخی وقتها افرادی هستند که همه اونها رو ادم خوبی میدونه ولی کسی از پشت پرده خبر نداره و طرف فقط لو نرفته

لطفا در این باره راهنمایی کنین .اگر دوستان هم شرکت کنند و تجربیاتشونو بگن ممنون میشم

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]

کارشناس بحث: استاد صابر

[TD][/TD]

با سلام و وقت بخیر خدمت شما کاربر گرامی و همه ی دوستان همیشه همراه اسک دین@};-

سؤال خیلی خوبی مطرح فرمودید=d> و به نظرم این موضوع یکی از دغدغه های کنونی دختران در بحث کفویت و تناسب در ازدواج است. زیرا طبیعی است دختری که خودش یک عمر پاکدامنی را حفظ کرده انتظار دارد با کسی ازدواج کند که او نیز همین صفت را داشته باشد؛ اما اگر بر خلاف انتظار او حاصل شود ضربه ی روحی سختی بر او وارد می آید.:-w

***در پاسخ به سؤال خوب شما باید عرض کنیم این موضوع در پسرها معمولا قابل کشف نیست و ممکن است شما با کسی ازدواج کنید و سالیان سال هم در کنار هم زندگی کنید ولی متوجه روابط او قبل از ازدواج نشوید. اما سه نکته ی مهم اینجا وجود دارد:

الف) همان‌طور که می‌دانید خانواده يكي از نهادهاي مهم جامعه بشري است كه با پيوند زن و مرد به وجود مي‌آيد، خانواده زيربنايي‌ترين و اولين نهاد اجتماعي است كه تأثير آن بر رشد، تعادل و شكوفايي افراد جامعه به حدي است كه هيچ صاحب نظري نمي‌تواند آن را انكار كند. پس در نتیجه دقت در انتخاب بسیار مهم و ضروری است.

ب) نکته دوم اینکه چون شناخت فرد از طریق چهره یا صحبت مستقیم ممکن نیست باید دیدگاه های او را از طریق مشاوره پیش از ازدواج کشف کرد. اینکه پسر اعتقاد به روابط پیش از ازدواج داشته باشد یا خیر یا اینکه مستعد خیانت در زندگی باشد یا خیر و ... تشخیص همه ی این موارد از طریق تست های شخصیت پیش از ازدواج میسر است.

ج) اگر قرار باشد کسی را به عنوان همسر بپذیریم، لازم است معیارهای انتخاب همسر را در او مد نظر قرار دهیم. اگر دینداری و اخلاق او را خوب ارزیابی کردیم و نتیجه ی تحقیقات نیز مثبت بود اینجاست که توصیه به ازدواج می کنیم و به گفته های فرد مبنی بر نداشتن رابطه با دیگران اکتفاء می نماییم.البته در اینجا نیز نباید از مشاوره پیش از ازدواج غافل شد.

ضمناً باید توجه داشت که گناهان فرد قبل از ازدواج گرچه نشان از این دارد که او می تواند در زندگی مشترک نیز به چنین کارهایی دست بزند ولی بین خود و خدای خود بوده و توبه از آنها ان شاء الله مورد پذیرش است. همچنین به پسران توصیه می کنیم اگر چنین روابطی قبل از ازدواج با کسی داشته اند به بهانه ی صداقت آن را در خواستگاری مطرح نکنند و به عنوان یک راز نگه دارند ولی حتما با قضیه را تمام کرده و به خواستگاری بروند تا مشکلات آن دامنگیر زندگی آینده و همسرشان نشود.

موفق و خوشبخت باشید.

یا هو یا من لا هو الا هو
سلام و عرض ادب و تشکر از پاسختون

صابر;1007628 نوشت:
نکته دوم اینکه چون شناخت فرد از طریق چهره یا صحبت مستقیم ممکن نیست

خب حقیقتش دلیل ایجاد این تاپیک برام این بود که فردی رو دوست دارم که قبلا قیافش ملیح و معصوم بود ولی الان قیافش خیلی زمخت و
شبیه ازدواج کرده ها شده ....راستش اگه این فرد واقعا ازدواج نکرده باشه من گمان میکنم که رابطه نامشروع داشته چون قیافش جوری شده که
سنش رو بالا نشون میده درحالی که قبلا یه ملاحتی تو قیافش بود

صابر;1007628 نوشت:
تست های شخصیت پیش از ازدواج میسر است.

خب فرد اگه خودش روان شناس بسیار باهوش و خبره ای باشه چی؟

صابر;1007628 نوشت:
نتیجه ی تحقیقات

برا تحقیق فرد ممکنه اولا دشمن زیاد داشته باشه بعدشم انسانهای زرنگ رو نمیشه به راحتی شناخت

صابر;1007628 نوشت:
به گفته های فرد مبنی بر نداشتن رابطه با دیگران اکتفاء می نماییم

یعنی زیاد به گذشته فرد گیر ندیم؟ یعنی ممکنه کسی در گذشته رابطه نامشروع داشته باشه ولی بعد از ازدواج توبه کنه؟

صابر;1007628 نوشت:
با سلام و وقت بخیر خدمت شما کاربر گرامی و همه ی دوستان همیشه همراه اسک دین@};-

سؤال خیلی خوبی مطرح فرمودید=d> و به نظرم این موضوع یکی از دغدغه های کنونی دختران در بحث کفویت و تناسب در ازدواج است. زیرا طبیعی است دختری که خودش یک عمر پاکدامنی را حفظ کرده انتظار دارد با کسی ازدواج کند که او نیز همین صفت را داشته باشد؛ اما اگر بر خلاف انتظار او حاصل شود ضربه ی روحی سختی بر او وارد می آید.

:-w

***در پاسخ به سؤال خوب شما باید عرض کنیم این موضوع در پسرها معمولا قابل کشف نیست و ممکن است شما با کسی ازدواج کنید و سالیان سال هم در کنار هم زندگی کنید ولی متوجه روابط او قبل از ازدواج نشوید. اما سه نکته ی مهم اینجا وجود دارد:

الف) همان‌طور که می‌دانید خانواده يكي از نهادهاي مهم جامعه بشري است كه با پيوند زن و مرد به وجود مي‌آيد، خانواده زيربنايي‌ترين و اولين نهاد اجتماعي است كه تأثير آن بر رشد، تعادل و شكوفايي افراد جامعه به حدي است كه هيچ صاحب نظري نمي‌تواند آن را انكار كند. پس در نتیجه دقت در انتخاب بسیار مهم و ضروری است.

ب) نکته دوم اینکه چون شناخت فرد از طریق چهره یا صحبت مستقیم ممکن نیست باید دیدگاه های او را از طریق مشاوره پیش از ازدواج کشف کرد. اینکه پسر اعتقاد به روابط پیش از ازدواج داشته باشد یا خیر یا اینکه مستعد خیانت در زندگی باشد یا خیر و ... تشخیص همه ی این موارد از طریق تست های شخصیت پیش از ازدواج میسر است.

ج) اگر قرار باشد کسی را به عنوان همسر بپذیریم، لازم است معیارهای انتخاب همسر را در او مد نظر قرار دهیم. اگر دینداری و اخلاق او را خوب ارزیابی کردیم و نتیجه ی تحقیقات نیز مثبت بود اینجاست که توصیه به ازدواج می کنیم و به گفته های فرد مبنی بر نداشتن رابطه با دیگران اکتفاء می نماییم.البته در اینجا نیز نباید از مشاوره پیش از ازدواج غافل شد.

ضمناً باید توجه داشت که گناهان فرد قبل از ازدواج گرچه نشان از این دارد که او می تواند در زندگی مشترک نیز به چنین کارهایی دست بزند ولی بین خود و خدای خود بوده و توبه از آنها ان شاء الله مورد پذیرش است. همچنین به پسران توصیه می کنیم اگر چنین روابطی قبل از ازدواج با کسی داشته اند به بهانه ی صداقت آن را در خواستگاری مطرح نکنند و به عنوان یک راز نگه دارند ولی حتما با قضیه را تمام کرده و به خواستگاری بروند تا مشکلات آن دامنگیر زندگی آینده و همسرشان نشود.

موفق و خوشبخت باشید.

سلام
یعنی از طریق پزشک هم نمیشه فهمید پسره قبلا رابطه نامشروع داشته یا نه ؟
اخه من قبلا شنیدم که همانطور که میشه با دکتر رفتن از باکرگی دخترا مطمئن شد برای پسرها هم راهی هست که بشه فهمید رابطه داشتن یا نه ؟

اپولونیوس;1007731 نوشت:

ممکن است اگر فرد واقعا روانشناس حاذقی باشد برخی از حالات چهره را تشخیص دهد ولی پی بردن به رگه های شخصیتی با تست های روانشناختی ممکن است.

اپولونیوس;1007731 نوشت:
برا تحقیق فرد ممکنه اولا دشمن زیاد داشته باشه بعدشم انسانهای زرنگ رو نمیشه به راحتی شناخت

عرض کردیم ما حصل تحقیق و مشاوره و گفتگو موجب شناخت می شود نه فقط تحقیق تنها. مهمترینش مشاوره است.

اپولونیوس;1007731 نوشت:
یعنی زیاد به گذشته فرد گیر ندیم؟ یعنی ممکنه کسی در گذشته رابطه نامشروع داشته باشه ولی بعد از ازدواج توبه کنه؟

بله! گذشته ی هر کسی مربوط به خودش و خدای خودش است. پس بهتر است واکاوی و تجسس در گذشته ی دیگران نکنیم.

شبـنم;1007807 نوشت:
سلام
یعنی از طریق پزشک هم نمیشه فهمید پسره قبلا رابطه نامشروع داشته یا نه ؟
اخه من قبلا شنیدم که همانطور که میشه با دکتر رفتن از باکرگی دخترا مطمئن شد برای پسرها هم راهی هست که بشه فهمید رابطه داشتن یا نه ؟

معمولا فهمیدن این امر ممکن نیست مگر اینکه فرد از کثرت رابطه دچار بیماری ای شده باشد.

[="Tahoma"][="Blue"]

صابر;1007628 نوشت:
نکته دوم اینکه چون شناخت فرد از طریق چهره یا صحبت مستقیم ممکن نیست باید دیدگاه های او را از طریق مشاوره پیش از ازدواج کشف کرد.

سلام و عرض احترام
دقیقا از چه زمانی باید مشاوره های ازدواج شروع بشه؟[/]

صابر;1007902 نوشت:
ممکن است اگر فرد واقعا روانشناس حاذقی باشد برخی از حالات چهره را تشخیص دهد ولی پی بردن به رگه های شخصیتی با تست های روانشناختی ممکن است.

منظورمو اشتباه متوجه شدید
منظورم من اینه که اون شخصی که دوسش دارم خودش دکترای روانشناسی هست و انسان بسیار
باهوشی هست خب تصور کنید روانشناس رو ببری پیش روانشناس !

[="Tahoma"][="Blue"]

اپولونیوس;1007933 نوشت:

حقیقتا من که از این جمله شما ترسیدم..
زندگی با روانشناسی خیلی به نظرم سخت باید باشه..
خیلی باید دل بزرگی داشته باشی..
اینکه هر لحظه فکر کنی چون روانشناس هست پس میتونه خیلی مسایل رو ریلکس حل کنه طوری که متوجه نشی..
یا مثلا مراجعینی که داره ممکنه بیشتر خانم ها باشه

اگر روی این مسایل حساس هستی یه مقداری بیشتر فکر کن..[/]

[="Tahoma"]

صابر;1007628 نوشت:
این موضوع در پسرها معمولا قابل کشف نیست و ممکن است شما با کسی ازدواج کنید و سالیان سال هم در کنار هم زندگی کنید ولی متوجه روابط او قبل از ازدواج نشوید. اما سه نکته ی مهم اینجا وجود دارد:

چقدر بد

صابر;1007628 نوشت:
مان‌طور که می‌دانید خانواده يكي از نهادهاي مهم جامعه بشري است كه با پيوند زن و مرد به وجود مي‌آيد، خانواده زيربنايي‌ترين و اولين نهاد اجتماعي است كه تأثير آن بر رشد، تعادل و شكوفايي افراد جامعه به حدي است كه هيچ صاحب نظري نمي‌تواند آن را انكار كند. پس در نتیجه دقت در انتخاب بسیار مهم و ضروری است.

این مساله هم جای فکر داره .شاید شخصی باشه که از نظر خانوادگی .خانواده ی خوبی نداره ولی خودش راه و روش زندگی شو از اون ها جدا کرده و بسیار در سطح جامعه انسان موفق و معقولی هست
و با توجه به فرمایشات شما باید گفت ایشون ادم خوبی هستند اماااااااااااااااااااااااااااچون این ادم در خانواده ی خوبی رشد نکرده مورد مناسبی برای ازدواج نیست
یا همون ضرب المثل قدیمی که میگه گرگ زاده عاقبت گرگ شود

نورالزهراء;1007934 نوشت:
یا مثلا مراجعینی که داره ممکنه بیشتر خانم ها باشه

سلام و عرض ادب وممنونم از مشارکتتون

راستش طرف فعلا دفتر نداره .....ولی ...

[SPOILER]ایشون استاد دانشگاه هستند و به قولی میشه گفت هر روز یکی دلشو میبره گویا و من نمیدونم شاید اخرین نفر بودم ....[/SPOILER]

[="Tahoma"][="Blue"]

مهر...;1007935 نوشت:
شاید شخصی باشه که از نظر خانوادگی .خانواده ی خوبی نداره ولی خودش راه و روش زندگی شو از اون ها جدا کرده و بسیار در سطح جامعه انسان موفق و معقولی هست

خیلی نمیشه به یقین گفت برای همه اینطور هست.
شخصی رو میشناسم که ادعا میکنه اصلا شبیه خانواده اش نیست و مسیرش رو جدا کرده خیلی وقته..
اما با شناختی نسبت به خودش و خانواده اش دارم میدونم دقیقا عین هم هستند..
مخصوصا تو زمینه دروغگویی اصلا ژنشو دارند انگار

بالاخره هر انسانی از یکجایی به بعد بیشتر تو جامعه اس و داره با مردم سرو کله میزنه
اما ترتبیت اصلی رو میگن تو همون 7 سال اول زندگی، همون دوران کودکی گرفته
ممکنه پنهان باشه ولی یه جایی خودشو نشون میده..حالا چه از پدر چه از مادر باشه اون خصلت..
البته همه اینا احتمالاته.. من جای همه نیستم..[/]

[="Tahoma"]

نورالزهراء;1007938 نوشت:
خیلی نمیشه به یقین گفت برای همه اینطور هست.
شخصی رو میشناسم که ادعا میکنه اصلا شبیه خانواده اش نیست و مسیرش رو جدا کرده خیلی وقته..
اما با شناختی نسبت به خودش و خانواده اش دارم میدونم دقیقا عین هم هستند..
مخصوصا تو زمینه دروغگویی اصلا ژنشو دارند انگار

پس شاعر میفرماید ادب از که اموختی از بی ادبان
الکیه ؟
احتمال اینکه محیط خانواده روی ادم تاثیر بزاره بیشتره ؟

نورالزهراء;1007938 نوشت:
اما ترتبیت اصلی رو میگن تو همون 7 سال اول زندگی، همون دوران کودکی گرفته

باسلام

اگه اینطور باشه چه کاریه این همه میگن آقا رو خودتون کار کنید رفتار بد از خودتون درو کنید خودسازی کنید خدا از بنده خودش می خواد خودشو اصلاح کنه

به یکباره میفگت بفرما تو این خانواده به دنیا اومدی فاتحه laughing

شاید بشه گفت برای این آدم یکم مشکل باشه مثل اونی باشه که ژنی مثلا یا تربیت خانوادگی خوب هستند بشه

ولی نشد نداریم اصلا میشود اما نه به راحتی اون یکی

[="Tahoma"][="Blue"]

اپولونیوس;1007936 نوشت:
ولی ...

(قبل از هر چیزی دور از جون اساتید خوب-بلانسبت دختران پاکدامن)

ما مگه دانشجو نبودیم و نیستیم؟
اصولا در طول ترم حتی اگر نیت بدی هم نداشته باشی بالاخره یک سری تعاملات هست با اساتید
مخصوصا الان که ارتباط ها از طریق فضای مجازی هم شکل میگیره (حالا چه بهانه درس چه جدای درس)

[SPOILER] از طرفی مگه ندیدیم و نبوده در اطرافمون دخترانی که هر جور شده خودشون رو تو دل استاد جا میکنند..یا حتی برعکس
چه پیشنهاداتی که نکردند خود اساتید به برخی ها.. برای دادن نمره ....[/SPOILER]

ادم هایی که حس خودبزرگ بینی دارند و احساس میکنند خیلی مشهور و تو دل برو هستند اغلب خطرناک هستند..
چون فکر میکنند الان دست رو هرکسی بزارن طرف نه نمیگیره.. همه کشته و مرده اینا هستند.. تا یک چیزی هم بشه میزنن تو سر طرف مقابل..
(بازم اینا رو نمیشه به همه نسبت داد باید کمابیش کمی شناخته باشید تا به الان اینا هم مواقعی ممکنه پیش بیاد که طرف سطحش از هر نظر بالاتر از دختر باشه..)

اگر الان توی ذهنت درگیری ایجاد کرده نسبت به این مسایلی که مطرح کردی به نظرم از بین نخواهد رفت اینا..
یه جوری که عین خورده ممکنه وجودت رو بخوره به مرور زمان و تا ازش دور میری هزار تا فکر ممکنه به سرت بزنه

اینم بگم ممکنه فقط نسبت به ایشون نباشه هر پسر دیگه ای که بهش علاقه پیدا کنی ممکنه اینا بیاد تو ذهنت
شاید اگر روی این موضوع بیشتر تمرکز کنی و حساسیت هم سعی کنی کمتر کنی وضعیت بهتر بشه.[/]

[="Tahoma"][="Blue"]

مهر...;1007939 نوشت:
پس شاعر میفرماید ادب از که اموختی از بی ادبان
الکیه ؟
احتمال اینکه محیط خانواده روی ادم تاثیر بزاره بیشتره ؟

یه ضرب المثل دیگه هم داریم میگه
مادر ببین دختر و بگیر..و این تاثیری که خانواده میتونه روی فرزندانش بزاره..
مگه میشه بدون تاثیر باشه؟ یک نفر مثلا 18 سال، 25 سال، 30 سال با یک خانواده زندگی کرده..
بدون تاثیر میشه؟؟؟

اللیل والنهار;1007940 نوشت:
باسلام

اگه اینطور باشه چه کاریه این همه میگن آقا رو خودتون کار کنید رفتار بد از خودتون درو کنید خودسازی کنید خدا از بنده خودش می خواد خودشو اصلاح کنه

به یکباره میفگت بفرما تو این خانواده به دنیا اومدی فاتحه

شاید بشه گفت برای این آدم یکم مشکل باشه مثل اونی باشه که ژنی مثلا یا تربیت خانوادگی خوب هستند بشه

ولی نشد نداریم اصلا میشود اما نه به راحتی اون یکی

این یک مساله اثبات شده است که شخصیت ادم ها در همان 7 سال اول زندگی شکل میگیره.
پس چرا اینقدر تاکید دارند به خانواده برای این مساله؟

یک مثال بزنم:
اگر از ابتدا به فرزند سره هر مساله دروغ بگی یاد میگیره.
فرزند از پدر و مادر الگو میگیره.

ناخودآگاه رو نباید دست کم گرفت، شکل گیری شخصیت رو نباید ازش چشم پوشی کرد.
بله انسان ها قادر هستند اگر (بخواهد) خودشان را تغییر دهند اما همه چیز را نمیشود تغییر داد..

این مورد رو بهتره که کارشناس صحبت کنند درباره اش به صورت علمی تر..
ایشون واقف هستند به این مسایل.. ممکن هست بنده اشتباه کنم.[/]

نورالزهراء;1007942 نوشت:

(قبل از هر چیزی دور از جون اساتید خوب-بلانسبت دختران پاکدامن)

ما مگه دانشجو نبودیم و نیستیم؟
اصولا در طول ترم حتی اگر نیت بدی هم نداشته باشی بالاخره یک سری تعاملات هست با اساتید
مخصوصا الان که ارتباط ها از طریق فضای مجازی هم شکل میگیره (حالا چه بهانه درس چه جدای درس)

[SPOILER] از طرفی مگه ندیدیم و نبوده در اطرافمون دخترانی که هر جور شده خودشون رو تو دل استاد جا میکنند..یا حتی برعکس
چه پیشنهاداتی که نکردند خود اساتید به برخی ها.. برای دادن نمره ....[/SPOILER]

ادم هایی که حس خودبزرگ بینی دارند و احساس میکنند خیلی مشهور و تو دل برو هستند اغلب خطرناک هستند..
چون فکر میکنند الان دست رو هرکسی بزارن طرف نه نمیگیره.. همه کشته و مرده اینا هستند.. تا یک چیزی هم بشه میزنن تو سر طرف مقابل..
(بازم اینا رو نمیشه به همه نسبت داد باید کمابیش کمی شناخته باشید تا به الان اینا هم مواقعی ممکنه پیش بیاد که طرف سطحش از هر نظر بالاتر از دختر باشه..)

اگر الان توی ذهنت درگیری ایجاد کرده نسبت به این مسایلی که مطرح کردی به نظرم از بین نخواهد رفت اینا..
یه جوری که عین خورده ممکنه وجودت رو بخوره به مرور زمان و تا ازش دور میری هزار تا فکر ممکنه به سرت بزنه

اینم بگم ممکنه فقط نسبت به ایشون نباشه هر پسر دیگه ای که بهش علاقه پیدا کنی ممکنه اینا بیاد تو ذهنت
شاید اگر روی این موضوع بیشتر تمرکز کنی و حساسیت هم سعی کنی کمتر کنی وضعیت بهتر بشه.

[SPOILER]
ایشون به نظر ادم خیلی پاکی میان ....خیلی با شخصیت و با وقار هستند
فقط چند موردی که من دیدم این بود که دخترای دیگه کشته و مرده ایشون شده بودند
منم از شخصیتش خوشم اومد ....ولی انتظار داشتم منو محل نذاره ولی توی اون مدت خیلی خوب
رفتار کرد ....می اومد کنارم وایمیساد تو جلسه های امتحان یعنی همش دور و بر من بود ....و خیلی از رفتارهایی که
ما دخترا معمولا از طریق اون رفتارها میفهمیم طرف بهمون علاقه داره ....حتی یه مدت بدجور تو فاز افسردگی بود...
ایشون به من اونقدر جسارت داده بود که یه روز بهش پیام دادم گفتم : اگه بهم علاقه دارید میتونید بهم اعتماد کرده و بیان کنید
ولی اون اومد تو کلاس جلو همه داد زد و پیامم رو حتی ناقص و بد خوند ....گفت یکی از همکلاسیاتون گفته : به هم علاقه داریم ...میتونید
بهم اعتماد کنید....اگه باهاتون خوب بودم به خاطر احترامی بود که بهتون قایل بودممم ....پر رو هنوز اسمشم زیرش نوشته ....پرونده اشو به حراست دادم
و پدر و مادرش بیان ببینم این چه وضعشه .......بعد این حرفا رفتم پیشش برا معذرت خواهی گفت پرونده رو به حراست ندادم ولی دیگه با من درس برندار
اون ترم بقیه بچه ها رو تو درس انداخته بود ...و به همه اساتید هم پیام منو گفته بود .......کل دانشگاه فهمید یعنی.....
ولی بعد این قضیه تو جلسه امتحان باز به عنوان مراقب اومده بود نگاهم میکرد و یه پاکت زرد تو دستش بود و با عصبانیت داشت پاره اش میکرد !
بعدش با همکارش یه همایشی گذاشتن که از رفتارهای پرخطر پرهیز کنید ....تو اون همایش همش به من نگاه میکرد منم خیلی با اخم و تخم
نشسته بودم و وسط صحبتش با عصبانیت گفت پدر و مادر باید بدونن فرزندشون چه غلطییییی میکنههههههههههه؟!!!
ولی اون همش به من نگاه میکرد بعد اون قضیه دیگه گذاشت رفت از اون دانشگاه الان من برا ارشد میخونم همونجا
میدونید من هرچی فکر میکنم میبینم باید یه احساسی بین ما باشه :(((
ولی نگرانم واقعا ....اون خیلی خیلی مهربونه .....ولی فقط خداست که از دلها اگاهه[/SPOILER]

[="Tahoma"]

اپولونیوس;1007947 نوشت:
میدونید من هرچی فکر میکنم میبینم باید یه احساسی بین ما باشه ((
ولی نگرانم واقعا ....اون خیلی خیلی مهربونه .....ولی فقط خداست که از دلها اگاهه

بحث ها یه جوری پیچیده شده
خاستگاری که قبلا ممکنه رابطه داشته باشه و چه رفتاری از خود بروز بدیم یه حرفه
و راهکار هاش جداست
اینکه به استادی علاقه مند باشید و ایشون برخورد کنن یه بحث جداست

[="Tahoma"][="Blue"]

اپولونیوس;1007947 نوشت:
....

[SPOILER]نمیشه گفت استادی که بهت توجه بیشتری داری نسبت به بقیه یعنی بهت علاقه بجهت ازدواج داره.
خاطرات زیاد دارم با اساتید ولی 2 نمونه اش:

یک استادی داشتم خیلی استاد خوب و با شخصیتی بودند.
ایشون لطف کردند اخر ترم برای من هدیه هم خریدند بجهت اینکه دانشجوی خوبی براشون بودم و کلی مقاله و نشریه به من دادند..
من حتی شماره ایشونم نداشتم و پیگیر نبودم حتی یک لحظه هم فکر اینکه طرف حسی به من داره نیومد تو ذهنم..

یا

یک نفر دیگه بود از اساتید که به بهانه اینکه نماینده باشم شماره منو گرفت و اواخر ترم خواستگاری کرد ولی خب متناسب نبودیم.
ولی همچنان تو دانشگاه با روی خوش باهاشون رفتار میکردم تا اینکه کلا قضیه فراموش شد..

مطمئنا طرف اگر بخواد خودش میاد جلو..
وای نمیسه که دانشجوش بیاد.. اصولا مردا برای بدست اوردن خانم ها دوست دارند تلاش کنند..
از این موارد زیاد پیش میاد بین دانشجو و اساتید جدی نگیر.. لحظه ایه.. فقط به عنوان یک استاد خوب در ذهنت نگه دار..
و سعی کن سریع به کسی دل نبندی مخصوصا تو این دوره زمونه که مردم هزار و یک هدف دارند تو ذهنشون..
اساتیدت رو دوست بدار به عنوان اینکه فقط استادت هستند و بهت اموزش دادند ولی فکرت رو هدایت کن به سمت درستش..

اون قسمتی هم که میگی تو همایش نگاهت میکرده احتمالا دنبال واکنش شما نسبت به مطالبی بوده که داشتند میگفتند در واقع میخواسته ببینه که گرفتی مطلبو یا نه..وگرنه هدفش فکر نمیکنم از سره علاقه باشه.. حتی اگر علاقه هم باشه از ذهنت دور کن.. تا خودش مطرح کنه.[/SPOILER][/]

[="Tahoma"][="Blue"]

اپولونیوس;1007731 نوشت:

اینم جواب کارشناس روانشناسی (امید)

Im_Masoud.Freeman;1007895 نوشت:
2- زندگی زناشویی با یک روانشناس چه خوبی ها و بدی هایی داره ؟ ( از دیدگاه همسرتون، اگر تا الان نظرشون رو گفتند )

امید;1007949 نوشت:
سؤال دوم:
زندگی با یک روانشناس اگر خود روانشناس اهل عمل به توصیه های روانشناسی باشد، خیلی خوب است. اما اگر روانشناس عالم بی عمل باشد، زندگی با او جهنم است؛ زیرا به خوبی می داند چطور رفتارهای اشتباهش را توجیه کند.
[/]

خیلی ممنونم از راهنماییتون....نصایحتون ارومم کرد
[SPOILER]ولی واقعا نسبت به عمق حماقتی که به خرج دادم احساس شرمندگی میکنم
از شدت ناراحتی گریم میگیره
ایکاش این مسایل قبل ازینکه کار به این جا برسه مطرح میشد[/SPOILER]

اپولونیوس;1007415 نوشت:
یا هو یا من لا هو الا هو

یا الله

سلام و عرض ادب

میخواستم بپرسم دختر ها باید از کجا تشخیص بدن خواستگارشون قبل از ازدواج رابطه نا مشروع داشته یا نه؟ یا زمانی ما از کسی به خاطر پاکیش خوشمون میاد

برخی وقتها افرادی هستند که همه اونها رو ادم خوبی میدونه ولی کسی از پشت پرده خبر نداره و طرف فقط لو نرفته

لطفا در این باره راهنمایی کنین .اگر دوستان هم شرکت کنند و تجربیاتشونو بگن ممنون میشم

بسم الله الرحمن الرحیم
باید ببینید طرف مقابلتون چقدر به اصول اخلاقی و اعتقادی پایبند هست ؟
نظرش در مورد زنا چیست و چه واکنشی دارد ؟

یه حدیثی داریم از امام علی (ع)

غیرت هر مرد نشانه پاکی هر مرد هست.

البته غیرت دو طرفه
یعنی این طور نباشه که فرد روی ناموس خودش غیرت داشته باشه و روی ناموس دیگران نه !

غیرت یعنی :
وارد حریم دیگران نشی
اجازه ندی دیگران وارد حریمت بشوند

اپولونیوس;1007415 نوشت:
زمانی ما از کسی به خاطر پاکیش خوشمون میاد

زندگی بر پایه ی اعتماده .اگر بهش اطمینان ندارید قیدشو بزنید یه عمر تو شک و دو دلی دست و پا نزنید

صابر;1007628 نوشت:
اگر قرار باشد کسی را به عنوان همسر بپذیریم، لازم است معیارهای انتخاب همسر را در او مد نظر قرار دهیم. اگر دینداری و اخلاق او را خوب ارزیابی کردیم و نتیجه ی تحقیقات نیز مثبت بود اینجاست که توصیه به ازدواج می کنیم و به گفته های فرد مبنی بر نداشتن رابطه با دیگران اکتفاء می نماییم

اینقدر صحبت های کارشناس بحث کامل و جامع هست که جای حرفی نمیمونه
طبق فرمایشات استاد .اگر ایشون انسان معقولی باشند و استاندار های یه مرد قابل اطمینان رو داره دیگه کنکاش در گذشته چایز نیست

[="Tahoma"][="Blue"]

اپولونیوس;1007982 نوشت:
....

[SPOILER]هميشه وقايعي كه اتفاق مي افته بد نيست.
گاهي بايد اتفاق مي افتاد تا از وقايع بزرگ تر جلوگيري ميشده..
خودت رو سرزنش نكن، تو همين ماجرا كلي درس گرفتي و تجربه خوبي شد برات
همه اينا يك روز فراموش خواهد شد..[/SPOILER][/]

اپولونیوس;1007933 نوشت:

بله! این سیر باید پیش بره ولی تفاوتی که اینجا هست این است که خود روانشناس تست ها را انجام داده و تفسیر می کند ولی بهتر است دختر برای راحت شدن خیالش این تست ها را به روانشناس دیگری نیز نشان دهد و تصمیم نهایی گرفته شود.

نورالزهراء;1007931 نوشت:
سلام و عرض احترام
دقیقا از چه زمانی باید مشاوره های ازدواج شروع بشه؟

از زمانی که دو طرف توافقات اولیه را انجام داده و خانواده ها نیز مقدمات آشنایی را انجام داده اند. بهتر است بگوییم بعد از خواستگاری و توافق...

مهر...;1007935 نوشت:
این مساله هم جای فکر داره .شاید شخصی باشه که از نظر خانوادگی .خانواده ی خوبی نداره ولی خودش راه و روش زندگی شو از اون ها جدا کرده و بسیار در سطح جامعه انسان موفق و معقولی هست
و با توجه به فرمایشات شما باید گفت ایشون ادم خوبی هستند امااااااااااااااااااااااا ااااچون این ادم در خانواده ی خوبی رشد نکرده مورد مناسبی برای ازدواج نیست
یا همون ضرب المثل قدیمی که میگه گرگ زاده عاقبت گرگ شود

باید مجموعی به معیارها نگاه کرد و نمی شود به صرف بد بودن خانواده کسی او را کنار گذاشت. البته خانواده خیلی تأثیر گذار هست ولی برخی اوقات پسر یا دختر آنقدر ارزشمند هستند و آنقدر سطح اخلاقی و دینی بالایی دارند که عدم کفویت با خانواده شان به چشم نمی آید... به هر حال فاکتورهای مختلفی باید مورد بررسی قرار گیرد.

سؤال:
دخترها از کجا تشخیص دهند خواستگارشان قبل از ازدواج رابطه نامشروع داشته است یا نه؟ یا زمانی که ما از کسی به خاطر پاکیش خوشمان آمد ولی غافل از اینکه برعکس طرف اصلا پاک نیست؛ اینجا وظیفه چیست؟

پاسخ:
این موضوع یکی از دغدغه های کنونی دختران در بحث کفویت و تناسب در ازدواج است. زیرا طبیعی است دختری که خودش یک عمر پاکدامنی را حفظ کرده انتظار دارد با کسی ازدواج کند که او نیز همین صفت را داشته باشد؛ اما اگر بر خلاف انتظار او حاصل شود ضربه ی روحی سختی بر او وارد می آید.

در پاسخ باید عرض کنیم این موضوع در پسرها معمولا قابل کشف نیست و ممکن است شما با کسی ازدواج کنید و سالیان سال هم در کنار هم زندگی کنید ولی متوجه روابط او قبل از ازدواج نشوید. اما سه نکته ی مهم اینجا وجود دارد:

ضمناً باید توجه داشت که گناهان فرد قبل از ازدواج گرچه نشان از این دارد که او می تواند در زندگی مشترک نیز به چنین کارهایی دست بزند ولی بین خود و خدای خود بوده و توبه از آنها ان شاء الله مورد پذیرش است. همچنین به پسران توصیه می کنیم اگر چنین روابطی قبل از ازدواج با کسی داشته اند به بهانه ی صداقت آن را در خواستگاری مطرح نکنند و به عنوان یک راز نزد خود نگه دارند ولی حتما قضیه را تمام کرده و به خواستگاری بروند تا مشکلات آن دامنگیر زندگی آینده و همسرشان نشود.

موضوع قفل شده است