حضور حجت الاسلام پور مدنی در برنامه زنده رصد شبکه قرآن و معارف سیما

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حضور حجت الاسلام پور مدنی در برنامه زنده رصد شبکه قرآن و معارف سیما

حضور حجت الاسلام پور مدنی مدیر انجمن های مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی در برنامه زنده رصد شبکه قرآن و معارف سیما

در این برنامه که به پوشش و رصد فعالیت های قرآنی در سراسر کشور می پردازد جناب پور مدنی به بیان فعالیت های مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی در خصوص پاسخ به سوالات و شبهات دینی پرداخته و خصوصا فعالیت های انجمن های مرکز و شیوه پاسخگویی در انجمن ها را تشریح نمودند.

[="Times New Roman"][="Black"]سلام

چرا قبل از اینکه برن نگفتید سفارش کنم از اونجا واسه من دست تکون بده :-h

می خواستم بگم از زحمات من برای انجمن های مرکز تقدیر کنند Sad

بعد میگن چرا فرار مغزها رخ میده Fool

آدم بی انگیزه میشه دیگه :-[/]

[="Times New Roman"][="Black"]یکی از بخش های این گفتگو این بود که مجری میگفت باید سرعت پاسخگویی رو بالا برد

آقای پورمدنی هم گفتند که ما می خوایم تعامل برقرار بشه و کاربران در گفتگو شرکت داده بشن و این سرعت و تعامل خیلی قابل جمع نیست

حرف آقای پورمدنی حرف درستی هست

ولی به نظرم میشه یه کارهای دیگری کرد

به نظرم خیلی خوبه که کارشناسان هر انجمن تاپیک هایی که پاسخگو بودن رو بررسی کنند

و ببینند که عمده ی شبهات کاربران در چه زمینه هایی هست و ریشه ی این شبهات از کجاست

چون برخی شبهات اصلا اعتقادی نیستند و به دلیل وجود مشکلات روانشناختی برای کاربر رخ میدن

که در صورتی که نزد روانشناس تحت درمان قرار بگیرند اتوماتیک این مسائل اعتقادی هم حل خواهند شد

کارشناسان بخش های عقاید و اخلاق و مشاوره می تونند با هم همکاری داشته باشند و با هم پکیج های آموزشی و کاربردی رو در قالب نرم افزار

تهیه کنند که راه حل و پاسخ سوالات بخش عمده ای از کاربران باشد.

مثلا وقتی یه کاربر میاد بیست شکوه و گلایه از خدا و زمین و زمان میکنه

یه کارشناس مشاوره می فهمه که خلاصه ی این همه جار و جنجال در ضعف اعتماد به نفس کاربر هست

و بجای اینکه وقت کارشناس برای تکرار مکررات هدر بره

اون اپلیکیشن رو بهش معرفی میکنید که مطالعه کنه

و وقتی کاربر وارد اپلیکیشن میشه از ابتدا شروع به خوندن میکنه

و می بینه مثل یه کتاب فصل بندی شده بسیاری از شبهاتش پاسخ داده شده

نرم افزارهای پیشنهادی من:

1- اعتماد به نفس در سی روز:شامل تکنیک های کاربردی و عملی برای افزایش اعتماد به نفس به صورتی که هرکسی با هر شرایط روحی به این تکنیک ها عمل کنه پس از پایان یک ماه نتیجه اش رو به وضوح ببینه

2- خداشناسی: بررسی و تحلیل صفات و رفتارهای خداوند و بررسی و تحلیل توانمندی های انسان ها و روش های برنامه ریزی و رسیدن به اهداف در زندگی

فکر میکنم خیلی از موضع گیری هایی که انسان ها در برابر خدا دارند این هست که یک فشار روانی از درون اذیتشون میکنه

در حالی که توان خروج از این فشار رو ندارند و راهش رو بلد نیستند و توانمندی های خودشون رو هم نمیشناسند و نمی دونند که می تونند

مثلا وقتی یه نفر میگه چرا خدا جلوی ظلم به فلان مردم مظلوم رو نمی گیره

در واقع این فرد از نظر روانی زیر فشار هست و مدام این ظلم ها جلوی چشمش تکرار میشن و نمی تونه از این غم و ناراحتی رها بشه

بخاطر همین به تنها کسی که می تونه گیر بده خدا هست.

اگر کارشناسان بخش مشاوره و عقاید و شاید هم اخلاق بتونند با هم دیگه یه بسته آموزشی تهیه کنند

که از ابتدا تا انتها هرکسی با هر سطحی از مشکلات ذهنی با عمل کردن به تکنیک های کاربردی اون بسته

بتونه در مدت یک یا دوماه به یک ذهن کاملا منطقی و خالی از تصمیم گیری های احساسی برسه

پاسخگویی ها بسیاااااااار موثر تر خواهد بود

این چیزی بود که به ذهن من رسید

امیدوارم منظورم رو به درستی رسونده باشم[/]

Im_Masoud.Freeman;1007197 نوشت:
[=Times New Roman]یکی از بخش های این گفتگو این بود که مجری میگفت باید سرعت پاسخگویی رو بالا برد
آقای پورمدنی هم گفتند که ما می خوایم تعامل برقرار بشه و کاربران در گفتگو شرکت داده بشن و این سرعت و تعامل خیلی قابل جمع نیست
حرف آقای پورمدنی حرف درستی هست
ولی به نظرم میشه یه کارهای دیگری کرد
به نظرم خیلی خوبه که کارشناسان هر انجمن تاپیک هایی که پاسخگو بودن رو بررسی کنند
و ببینند که عمده ی شبهات کاربران در چه زمینه هایی هست و ریشه ی این شبهات از کجاست
چون برخی شبهات اصلا اعتقادی نیستند و به دلیل وجود مشکلات روانشناختی برای کاربر رخ میدن
که در صورتی که نزد روانشناس تحت درمان قرار بگیرند اتوماتیک این مسائل اعتقادی هم حل خواهند شد
[=Times New Roman]

[=Times New Roman]فرمایش خوب و متینی است. هدف از برگزاری دوره های آموزشی که مطرح کردیم هم همین بوده و هست.

Im_Masoud.Freeman;1007197 نوشت:
کارشناسان بخش های عقاید و اخلاق و مشاوره می تونند با هم همکاری داشته باشند و با هم پکیج های آموزشی و کاربردی رو در قالب نرم افزار
تهیه کنند که راه حل و پاسخ سوالات بخش عمده ای از کاربران باشد.
مثلا وقتی یه کاربر میاد بیست شکوه و گلایه از خدا و زمین و زمان میکنه
یه کارشناس مشاوره می فهمه که خلاصه ی این همه جار و جنجال در ضعف اعتماد به نفس کاربر هست
و بجای اینکه وقت کارشناس برای تکرار مکررات هدر بره
اون اپلیکیشن رو بهش معرفی میکنید که مطالعه کنه
و وقتی کاربر وارد اپلیکیشن میشه از ابتدا شروع به خوندن میکنه
و می بینه مثل یه کتاب فصل بندی شده بسیاری از شبهاتش پاسخ داده شده
[=Times New Roman]نرم افزارهای پیشنهادی من:
1- اعتماد به نفس در سی روز:شامل تکنیک های کاربردی و عملی برای افزایش اعتماد به نفس به صورتی که هرکسی با هر شرایط روحی به این تکنیک ها عمل کنه پس از پایان یک ماه نتیجه اش رو به وضوح ببینه
2- خداشناسی: بررسی و تحلیل صفات و رفتارهای خداوند و بررسی و تحلیل توانمندی های انسان ها و روش های برنامه ریزی و رسیدن به اهداف در زندگی

[=Times New Roman]پیشنهادات تون هم خوبه. در تایپک دوره های آموزشی هم مطرح کنید.
ما آمادگی داریم مثل سابق محتوا را دراختیار علاقه مندان قرار بدیم کاربران به صورت افتخاری در تهیه این نرم افزار ها با ما مشارکت کنند. مثل سابق که این اتفاق خوب می افتاده. یکی از اهداف از دوره های آموزشی هم همین بوده.

[="Teal"]دیر فهمیمیدیم که :([/]

به امید موفقیت های بیشتر انجمن و متعالی شدن انجمن.
ولی چرا بخش های دیگه معرفی نشدن

روزنه;1007227 نوشت:
چرا بخش های دیگه معرفی نشدن

اگر منظورتون بخش های دیگه مرکز ملی است باید عرض کنم :

بنده با توجه به جایگاه خودم می بایست پاسخگو می بودم. نمی توانستم در معرفی بخش های دیگر ورود کنم. به همین جهت هم خدمت مجری محترم عرض شد بنده صرفا به نمایندگی از بخش انجمن ها خدمت شما هستم.
علاوه بر این که صرفا بنا بود انجمن ها معرفی شوند.

سلام و عرض ادب
خیلی اقدام خوبی بود.
حالا انشاء الله بقیه ی شبکه ها هم تشریف ببرید هر کدوم دو سه بار.واقعا حیف است از یک چنین امکان خوبی،مردم خبر نداشته باشند .این سایت خیلی می‌تونه در بالا رفتن اطلاعات دینی و اعتقادی مردم موثر باشه و فکر میکنم جامعه هم عطشش را دارد.

[SPOILER]یک پیشنهاد: این کانون رو اسمشو عوض کنید بد نیست..خودمون هم گیج میشیم. انجمن گفتگوی دینی و انجمن گفتگوی قرآنی،بهتره.[/SPOILER]