جمع بندی خودارضائی در خواب

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خودارضائی در خواب

سلام.
من یک پسر 17 ساله مذهبی هستم.
از حدود 6 ماه قبل مشکلی برایم در خواب پیش می آمد که وسط خواب بیدار میشدم.

فکر میکنم توی خواب که غلت میزنم، روی شکمم میخوابم و بعد بیدار میشوم در حالتی که انگار عقلم درست کار نمیکند در همین حین حالات جنسی به من دست می دهد و متأسفانه ارضاء می شوم.

عقلم واقعا اون لحظه کار نمیکه واقعا. یکی گفت وقتی انسان شهوت دارد عقلش از کار میفته.
نمیدونم چکار کنم.

وقتی که منی ازم بیرون اومد تازه عقلم شروع میکنه به فکر کردن و میفهمه چ گناهی انجام داده. نمیدونم آیا ممکنه کسی در خواب خودارضایی کنه؟

واقعا اگر مشکلم جدی نبود هیچکدوم از این مطالبو مطرح نمیکردم. مشکلم خیلی جدیه.

بعد از این کار که بیدار میشم، بعضی وقتا چشمام درد میکنه و احساس میکنم بین مفصل هام خالی شده و در کل احساس ضعف زیادی دارم.

...افسوس......

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]

کارشناس بحث: استاد صابر

[TD][/TD]

سؤال:
پسر 17 ساله مذهبی هستم. از حدود 6 ماه قبل مشکلی برایم در خواب پیش آمد که وسط خواب بیدار می شدم و فکر می کنم توی خواب که غلت میزنم، روی شکمم میخوابم و بعد بیدار می شوم در حالتی که انگار عقلم درست کار نمی کند در همین حین حالات جنسی به من دست می دهد و متأسفانه ارضاء می شوم. نمیدونم آیا ممکن است کسی در خواب خودارضایی کند؟

پاسخ:
ای کاش در متن سؤالتان با توجه به اینکه در اینجا ناشناس هستید بیان می نمودید که آیا در بیداری هم خودارضایی می کنید یا خیر؟
زیرا خودارضايي شما در حالت بیداری موجب شكل گيري يك عادت جنسي در ناهشيار شما شده و بدليل ارتباط عميق خواب با ناهشيار انسان، شما در مراحل اوليه خواب اين ارتباط را برقرار كرده و گرفتار اين اختلال شده ايد. در واقع نوعي بازگشت به عادت جنسي گذشته در خواب براي شما روي مي دهد و شما را به سمت اين عمل هدايت مي كند. اما نكته اي كه بسيار مهم است اينكه اگر واقعا از خواب بیدار می شوید و اختیاری از خودتان دارید این مسئله همان خودارضایی است و باید در همان لحظه از جای خود بلند شده و کامل بیدار شوید و پس از خوردن کمی آب یا هواخوری کوتاهی مجددا به رختخواب برگردید تا این احساسات از سر شما بیرون رود.

اما اگر شما در اين فرايند اختيار خود را از دست داده ايد و نمي توانيد حتي از خواب بيدار شده و مانع بروز آن شويد بلكه اختيار از شما سلب شده و بعد از آن از خواب بيدار مي شويد يعني مانند احتلام طبيعي كه افراد با يك خواب جنسي بعد از احتلام بيدار مي شوند و خود را در اين حالت مي بينند.

بنابر اين نبايد عذاب وجدان داشته باشيد زيرا آنطور كه خودتان مي فرماييد بی اختيار هستيد و شخصي كه اختياري از خود ندارد پس گناهي هم نكرده و خداوند براي او معصيتي محسوب نمي كند . در نتيجه به لحاظ شرعي نيز در صورتيكه مني در زمان خواب از انسان خارج شود، خودارضايي محسوب نمي شود، بلكه دفع خودكار و طبيعي مني اضافي از بدن است كه احتلام تلقي مي‌شود.

در مورد بيماري‌اي كه احتمال ارتباط آن با مشكل شما وجود دارد (sexsomnia)، بايد عرض كنيم كه آن، از جمله اختلالات خواب و حالتي از خوابگردي است كه فرد حين خواب رابطه جنسي برقرار مي‌كند و از ويژگي‌هاي آن، فعاليت ناهشيار جنسي و عدم يادآوري اتفاقي است كه رخ داده است. حال اگر اين نشانه در مورد شما نيز صادق است و مدتي زيادي از آن مي‌گذرد، بايد اصل عمل را بياد نياوريد بلكه آثار آن شما را به اين نتيجه رسانده باشد. پس اطميناني براي ما در تطبيق اين اختلال بر شما وجود ندارد.

در هر صورت توصیه می کنید اگر بدنتان خسته نیست به رختخواب نروید و حتما قبل از خواب ورزش کنید.

ضمن اینکه سبک بودن معده و عدم استفاده از غذاهایی با مزاج گرم در کاهش این مسئله و داشت خواب بهتر شما را یاری می نماید.

موضوع قفل شده است