جمع بندی بی فایده بودن ترک خودارضایی

تب‌های اولیه

54 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بی فایده بودن ترک خودارضایی

سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان بزرگوار

ترک خودارضایی واقعا چه فایده ای داره برای کسی که چندین سال به این کار اعتیاد داشته و به اکثریت عوارض ممکن مبتلا شده؟؟؟ چه فایده داره ای وقتی حتی با ترک این کار مزخرفم قرار نیس چیزی عوض بشه و یه
عمر با کلی بدبختی و مصیبت زندگی کنی و نتونی مثل افراد عادی زندگی کنی؟؟؟؟ چه فایده ای داره حتی با ترکشم بازم نمیتونی ازدواج کنی و باید همیشه تا آخر عمرت تنها و بی کس زندگی کنی؟؟؟؟؟

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]

کارشناس بحث: استاد صابر

[TD][/TD]

با سلام و احترام خدمت شما کاربر محترم، امیدواریم راهنمای خوبی برایتان باشیم.@};-

پرسشگر محترم! به نظر می رسد با حجم زیادی از ناامیدی روبرو هستید در حالی که گاهي ياس ونا اميدي نسبت به خداست و گاهي هم نااميدي از امور دنياست. اگر نا اميدي از رحمت خداست كه حقيقتاً جاي ندارد زيرا خدايي كه رحمت واسعه اش همه را فرا گفته نا اميدي در مورد او معنا ندارد آيا مي شود كنار دريا بود و از ديدن دريا نااميد شد؟ خير، فقط كافي است چشم باز كنيم تا دريا را ببينيم.

محور دوم: گاهي هم نا اميدي در امور دنيوي است و ناراحت است كه چرا به فلان نقطه نرسيده؟ یا کسی مانند شما ناامید است که چرا خودارضایی را ترک کنم؟

شما خودتان را در پایان راه می بینید و فکر می کنید اینجا خط پایان است در حالی که تازه اول جوانی هستید و با ترک خودارضایی دریچه های بزرگی به روی تان باز خواهد شد.

اگر کسی تصميم قطعي بر ترك آن گرفته باشد به هيچ عنوان نبايد نگران عوارض آن باشد. چرا كه اگر برخي از اين عوارض ايجاد شده باشند معمولاً بعد از ترک و به مرور زمان از بين خواهند رفت. بدن انسان مخصوصاً جوان توانايي جبران اين عوارض را دارد و دوباره خودش را بازسازي مي‌کند و به تدريج به وضعيت عادي برمي‌گردد؛ البته به شرطي که در تصميمتان بر ترک جدي باشيد و خداي ناکرده دوباره گرفتار خود‌ارضايي نشويد.[-x

زمان جبران عوارض از يك شخص با شخص ديگر و همچنين بر اساس شدت گرفتاري متفاوت است. هر چه بدن قوي تر باشد و شدت گرفتاري قبلي نيز كمتر باشد، زمان جبران عوارض كاهش پيدا مي كند. همچنين خوردن مواد قندي مثل خرما، کشمش و عسل انجام ورزش روزانه، تفريح و گردش هاي سالم در بازگشت سلامتي شما بسيار مؤثر است.
در هر صورت اگر شما خودارضایی را ترک کنید نه تنها محبوب خدای خود می شوید بلکه بسیاری از عوارض آن در شما پیشرفت نمی کند و بدنتان هم بعد از گذشت مدتی به حالت اولیه باز می گردد.

پس ناامید نباشید و با یک یا علی عزم خود را جزم کنید.
موفق و پیروز باشید.

نابود شده;1006325 نوشت:

ترک خودارضایی واقعا چه فایده ای داره برای کسی که چندین سال به این کار اعتیاد داشته و به اکثریت عوارض ممکن مبتلا شده؟؟؟ چه فایده داره ای وقتی حتی با ترک این کار مزخرفم قرار نیس چیزی عوض بشه و یه
عمر با کلی بدبختی و مصیبت زندگی کنی و نتونی مثل افراد عادی زندگی کنی؟؟؟؟ چه فایده ای داره حتی با ترکشم بازم نمیتونی ازدواج کنی و باید همیشه تا آخر عمرت تنها و بی کس زندگی کنی؟؟؟؟؟

منظورت از عوارضش چیه ؟ آیا منظور انزال زودرسه؟ معمولا این مهمترین عارضه ی خودارضاییه که درمانش یک خورده سخته و گرنه بقیه عوارضش تقریبا به راحتی قابل درمانه. بعضی از چیزهایی که می گویند اصلا عارضه ی خودارضایی نیست. اگر زودانزالی داری اون هم بعد از ازدواج حل می شه منتها هرچقدر خودارضایی کنی سخت تر حل می شه. پیشنهاد می کنم که این کار را ترک کن و به روانشناس یا روانپزشک مراجعه کن تا بتوانی درمان کنی زودانزالی را. خودارضایی ضررهای زیادی داره اما نابودشدن واژه ی مناسبی برای توصیف این ضررها نیست .
این را جواب بده به من. چند سالته و چه مدت به این کار گرفتاری؟

نابود شده;1006325 نوشت:

سلام
لذات بزرگتر از شهوات دنیوی هم وجود دارد که ارزش دارد انسان برای رسیدن به آنها در ترک معاصی کوشش نماید.
یکی از این لذات که خیلی ها از آن خبر ندارند لذت عبادت خداست .
مثلا از آیت الله بهجت نقل است

نقل قول:
[=naskh]تابستان بود و هوای شهر قم داغ داغ بود. برایشان پنکه‌ای تهیه و به سختی قانعشان کردند که پنکه، در زمان نماز خواندن روشن باشد. پنکه اما چاره‌ای برای گرما نبود.[=naskh]روزی با همان تن خیس عرقشان بعد از فراغت از نماز، رو به فرزندشان کردند گفتند: «اگر سلاطین عالم، لذت نماز را درک می‌کردند به‌دنبال لذت‌های دیگر دنیا نمی‌رفتند».

طبق حدیثی کمترین عقوبتی که در اثر معصیت نصیب انسان میشود درک نکردن لذت عبادت است.

اما خدا توبه پذیر است و درها را نبسته که نا امید شویم.

اولین قدم ترک معصیت است:
یکی از روش های فرونشاندن شهوات حرام که مانند آب روی آتش عمل میکند که چند بار در این سایت ذکر کردم
خواندن سوره مومنون هر روز پس از نماز صبح میباشد فقط یک هفته این کار را انجام دهید تا اثرش را ببینید! یک ربع بیشتر وقتتان را نمیگیرد . دنبال راه های دیگر هم نروید
اثرش انقدر زیاد است که گمان میکنید مریض شده اید و هیچ میلی به شهوات ندارید و با ترک این روش دوباره شهوات حرام اذیت تان میکند
اگر انجام دادید و نتیجه گرفتید هیچوقت ترک نکنید این سوره مبارکه را که اثرات بسیار دیگری هم دارد.

نکته بعد اینکه بحث شهوت جنسی را با احتیاج داشتن به همدم و هم صحبت و عشق و محبت قاطی نکنید و بین آن مرز قائل شوید!
امروزه با توجه به شرایط اقتصادی امکان ازدواج برای خیلی ها غیر ممکن است و فقط شما نیستید که این مشکل را دارید و بهترین راه در این مسیر توکل به خداوند است و تلاش پسندیده در جهت مقدمات آن.
اول در راستای تامین مقدمات آن تلاش کنید بعد اگر نتیجه نگرفتید نا امید شوید و یک برنامه معقول برای زندگی آینده تان با مشورت اطرافیان در نظر داشته باشید.
و حداقل تا روزی که موفق به ازدواج نشده اید بهتر است دنبال محبوب حقیقی باشید. ارزشش را دارد!

صابر;1006520 نوشت:
با سلام و احترام خدمت شما کاربر محترم، امیدواریم راهنمای خوبی برایتان باشیم.@};-

پرسشگر محترم! به نظر می رسد با حجم زیادی از ناامیدی روبرو هستید در حالی که گاهي ياس ونا اميدي نسبت به خداست و گاهي هم نااميدي از امور دنياست. اگر نا اميدي از رحمت خداست كه حقيقتاً جاي ندارد زيرا خدايي كه رحمت واسعه اش همه را فرا گفته نا اميدي در مورد او معنا ندارد آيا مي شود كنار دريا بود و از ديدن دريا نااميد شد؟ خير، فقط كافي است چشم باز كنيم تا دريا را ببينيم.

محور دوم: گاهي هم نا اميدي در امور دنيوي است و ناراحت است كه چرا به فلان نقطه نرسيده؟ یا کسی مانند شما ناامید است که چرا خودارضایی را ترک کنم؟

شما خودتان را در پایان راه می بینید و فکر می کنید اینجا خط پایان است در حالی که تازه اول جوانی هستید و با ترک خودارضایی دریچه های بزرگی به روی تان باز خواهد شد.

اگر کسی تصميم قطعي بر ترك آن گرفته باشد به هيچ عنوان نبايد نگران عوارض آن باشد. چرا كه اگر برخي از اين عوارض ايجاد شده باشند معمولاً بعد از ترک و به مرور زمان از بين خواهند رفت. بدن انسان مخصوصاً جوان توانايي جبران اين عوارض را دارد و دوباره خودش را بازسازي مي‌کند و به تدريج به وضعيت عادي برمي‌گردد؛ البته به شرطي که در تصميمتان بر ترک جدي باشيد و خداي ناکرده دوباره گرفتار خود‌ارضايي نشويد.[-x

زمان جبران عوارض از يك شخص با شخص ديگر و همچنين بر اساس شدت گرفتاري متفاوت است. هر چه بدن قوي تر باشد و شدت گرفتاري قبلي نيز كمتر باشد، زمان جبران عوارض كاهش پيدا مي كند. همچنين خوردن مواد قندي مثل خرما، کشمش و عسل انجام ورزش روزانه، تفريح و گردش هاي سالم در بازگشت سلامتي شما بسيار مؤثر است.
در هر صورت اگر شما خودارضایی را ترک کنید نه تنها محبوب خدای خود می شوید بلکه بسیاری از عوارض آن در شما پیشرفت نمی کند و بدنتان هم بعد از گذشت مدتی به حالت اولیه باز می گردد.

پس ناامید نباشید و با یک یا علی عزم خود را جزم کنید.
موفق و پیروز باشید.

سلام
من بعضی از حرفای شما رو نمیفهمم و درک نمیکنم. از کدوم رحمت خدا صحبت میکنید؟؟؟؟ پس چرا من هیچی از این رحمتی که میگین نمیبینم؟؟؟
بارها و بارها شنیدم و خوندم که میگن خدا توبه پذیره و توبه کارا رو دوست داره ولی توی قرآن دو تا آیه اومده که به شدت منو ناامید میکنه:
وَالَّذِينَ إِذَا فَعَلُوا فَاحِشَةً أَوْ ظَلَمُوا أَنفُسَهُمْ ذَكَرُوا اللَّهَ فَاسْتَغْفَرُوا لِذُنُوبِهِمْ وَمَن يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلَّا اللَّهُ وَلَمْ يُصِرُّوا عَلَىٰ مَا فَعَلُوا وَهُمْ يَعْلَمُونَ

و کسانى که هرگاه مرتکب عمل زشتى شوند، یا به خود ستم کنند، خدا را یاد کرده. و براى گناهان خود، طلب آمرزش مى کنند ـ و کیست جز خدا که گناهان را ببخشد؟ ـ و اصرار بر گناه، نمی ورزند، در حالى که آگاهند.(آل عمران/135)

أُولَٰئِكَ جَزَاؤُهُم مَّغْفِرَةٌ مِّن رَّبِّهِمْ وَجَنَّاتٌ تَجْرِي مِن تَحْتِهَا الْأَنْهَارُ خَالِدِينَ فِيهَا ۚ وَنِعْمَ أَجْرُ الْعَامِلِينَ

چنین کسانى پاداششان آمرزش پروردگار است، و باغهایى بهشتى که از پاى درختان آن، نهرها جارى است. جاودانه در آن مى مانند. و چه نیکو است پاداش عمل کنندگان!(آل عمران/136)
نَّمَا ﭐلتَّوْبَةُ عَلَى ﭐللَّهِ لِلَّذِينَ يَعْمَلُونَ ﭐلسُّوءَ بِجَهَالَةٍ ثُمَّ يَتُوبُونَ مِن قَرِيبٍ فَأُوْلَـٰئِکَ يَتُوبُ ﭐللَّهُ عَلَيْهِمْ وَکَانَ ﭐللَّهُ عَلِيماً حَکِيماً ﴿17﴾
(نساء17)-اما خداي تعالي پذيرش توبه کساني را به عهده گرفته که از در ناداني اعمالي زشت انجام داده ، سپس بدون فاصله زياد توبه کنند ، و به سوي خدا برگردند ، اينهايند که خدا هم سويشان بر مي‏گردد ، و خدا دانايي فرزانه است.
طبق این دو تا آیه یکی مثه من که دونسته و از روی آگاهی به این گناه مبتلا شدم و همچنان به گناه ادامه دادم فرصتی برای توبه و برگشت نیست براش‌.
شما گفتین من فکر میکنم به آخر خط رسیدم باید بگم که آره من به ته خط رسیدم. دیگه چیزی برای از دست دادن ندارم. همه ی اون چیزای با ارزشی که آدما براش زندگی میکنن و بهش دلخوشن رو من از دست دادم. من الان یه آدم بی همه چیز و بی ارزشم. نمیدونم منظور شما از باز شدن دریچه های بزرگ چیه؟؟؟؟ من دیگه دریچه ای نمیبینم چون همشو خراب کردم.
با این حرفتونم که باید آدم خودشو یه بیخیالی بزنه و انگار نه انگار که همه ی وجودش پر شده از عوارض جور واجور این گناه زندگی بکنه به شدت مخالفه. آخه چجوری وقتی سر تا پاش پر از عوارض این کار کوفتیه آسوده و راحت زندگی بکنه و ترک این گناه رو در حالی که وجود این عوارض خودش یه عامل استرس زا هست و خود استرس هم فرد رو به سمت این کار سوق میده. بعدشم طبق نظراتی که مشاورا و کاربرای این سایت گذاشتن عوارض این کار جبران شدنی نیس حالا میخواد طرف ۱۰۰۰ سال ترک این گناه رو. برای عوارضی مثه عقیم شدن، زودانزالی ، اشکال تو روابط زناشویی، ضعیف شدن بدن، آسیبای مغزی و .... از نظر علم پزشکی هیچ راه درمانی وجود نداره و خوب وجود همیناهم برای نابود کردن زندگی یه آدم کفایت میکنه.

ابوالبرکات;1006524 نوشت:
منظورت از عوارضش چیه ؟ آیا منظور انزال زودرسه؟ معمولا این مهمترین عارضه ی خودارضاییه که درمانش یک خورده سخته و گرنه بقیه عوارضش تقریبا به راحتی قابل درمانه. بعضی از چیزهایی که می گویند اصلا عارضه ی خودارضایی نیست. اگر زودانزالی داری اون هم بعد از ازدواج حل می شه منتها هرچقدر خودارضایی کنی سخت تر حل می شه. پیشنهاد می کنم که این کار را ترک کن و به روانشناس یا روانپزشک مراجعه کن تا بتوانی درمان کنی زودانزالی را. خودارضایی ضررهای زیادی داره اما نابودشدن واژه ی مناسبی برای توصیف این ضررها نیست .
این را جواب بده به من. چند سالته و چه مدت به این کار گرفتاری؟

من ۶ سال به این کار مبتلا شده شدم و تو این ۶ سال هم این عارض به سرم: ۱. ضعف حافظه،۲.ضعف تمرکز،۳.کم شدن هوش،۴.افت خیلی شدید تحصیلی، ۵.ضعف شدید بدن،۶.سیلان منی،۷. زودانزالی،۸. کبودی زیر چشم،۹.ریزش شدید مو،۱۰.لاغر شدن،۱۱.استرس شدید،۱۲. از بین رفتن اعتماد به نفس،۱۳.از بین رفتن عزت نفس،۱۴.از بین رفتن جایگاه اجتماعی،۱۵.نابود شدن آینده تحصیلی و شغلی( دگرگون شدن آینده)، ۱۶.حقارت،۱۷.گوشه گیر شدن،۱۸.افسردگی، ۱۹.بی ارادگی،۲۰.نابود دستگاه تناسلی،۲۱.ناامیدی، ۲۲.بی انگیزگی برای ادامه زندگی. ۲۳.وسواس فکری و عملی و.......
چیزی که من در مورد عوارض خودارضایی متوجه شدم اینه که راه درمانی برای اینا وجود نداره یعنی عارضه هایی هستن که جبران ناپذیرن و با ترک خودارضایی هم برگشت به حالت طبیعی و سابق غیر ممکنه( که خوب اینم به درد من نمیخوره) واسه همین دارم تمرین میکنم که کاری نکنم که با این عوارض کمترین درگیری رو داشته باشم. مثلا برای درگیر نشدن با عوارض جنسی قید ازدواج رو زدم. آدم ازدواج نکنه اینجوری فقط به خودش ضرر میزنه نه به کس دیگه ای و این واقعا بهترین تصمیم ممکن برای افراد معتاد به اینکار( برخلاف اون چیزی که بعضی از مشاورا میگن که راه درمان اصلی ازدواجه) برای ادامه ی تحصیل و شغلم هم اگه ببینم که واقعا داره اذیت میکنه ترک تحصیل و شغل میکنم. در مورد زودانزالی هم تا اونجایی که من میدونم راه درمانی برای افراد مجرد وجود نداره و راه های درمانش( که بیخود و بی اثر هم هست) برای بعد ازدواجه حالا من نمیدونم منظور شما از مراجعه به روانشناس یا روانپزشک چیه تو دوران مجردی.

اگه نمیتونید ترک کنید لاااقل کمترش کنید تا به مرور زمان بین دفعات خودارضایی فاصله بیشتری بیافته اینطوری بدنتون کمتر ضعیف میشه
تغذیه ام خیلی مهمه چون شما باید انرژی که از دست دادی رو برگردونی سر جاش بعد از انجام اینکار دو عدد تخم مرغ نیمرو تعدادی خرما و پیاز رو همزمان مصرف کنید
کسانی بودن که حتی 8 تا 10 سال به اینکار اعتیاد داشتن اما بالاخره تصمیم گرفتن ترک کنن، چون واقعا خسته شدن و دیگه لذتی ازینکار نمیبردن
اگه دوستی (همنوع) ندارید سعی کنید یه رفیق خوب پیدا کنید تا بیشتر وقتتون با اون بگذرونید خونه همدیگه برید، فیلم تماشا کنید گردش و پارک و تئاتر و کلاسای آموشی و غیره
اگه واقعا فکر میکنید خدا گناهاتونو نمیبخشه توبه نصوح رو بهتون پیشنهاد میکنم

توبه نصوح
اگر واقعاً از گناهی پشیمان هستید و از صمیم قلب می‌خواهید که توبه کنید مطمئن باشید که توبه شما توبه نصوح خواهد بود و خدا توبه‌تان را خواهد پذیرفت.
روزهای چهارشنبه، پنج شنبه، جمعه روزه بگیرید.
سپس غسل کنید.
بعد از آن وضو بگیرید.
دو نماز دو رکعتی مانند نماز صبح بخوانید و در هر رکعت بعد از حمد سه بار سوره توحید، یک بار سوره فلق و یک بار سوره ناس را بخوانید.
بعد از نماز 70 مرتبه استغفار کنید.
سپس بگویید: «لا حَولَ وَ لا قُوَّهَ إلّا بِالله العَلِیِّ العَظیمِ»
در انتها بگویید: «یا عَزیزُ یا غَفّارُ إغفِر لِی ذُنُوبِی وَ ذُنُوبَ جَمیعِ المؤمِنینَ وَ المُؤمِناتِ فَإنَّهُ لا یَغفِرُ الذُّنوبَ إلّا أنتَ»

شرح کاملتر در اینجا

نابود شده;1006894 نوشت:
من ۶ سال به این کار مبتلا شده شدم و تو این ۶ سال هم این عارض به سرم: ۱. ضعف حافظه،۲.ضعف تمرکز،۳.کم شدن هوش،۴.افت خیلی شدید تحصیلی، ۵.ضعف شدید بدن،۶.سیلان منی،۷. زودانزالی،۸. کبودی زیر چشم،۹.ریزش شدید مو،۱۰.لاغر شدن،۱۱.استرس شدید،۱۲. از بین رفتن اعتماد به نفس،۱۳.از بین رفتن عزت نفس،۱۴.از بین رفتن جایگاه اجتماعی،۱۵.نابود شدن آینده تحصیلی و شغلی( دگرگون شدن آینده)، ۱۶.حقارت،۱۷.گوشه گیر شدن،۱۸.افسردگی، ۱۹.بی ارادگی،۲۰.نابود دستگاه تناسلی،۲۱.ناامیدی، ۲۲.بی انگیزگی برای ادامه زندگی. ۲۳.وسواس فکری و عملی و.......
سنت را نگفتی ؟این سوال خیلی مهمیه که ازت پرسیدم. محل سکونتت رو هم بهم بگو. تهرانی یا شهرستان یا روستا؟
اما در مورد عوارضی که گفتی اولا بهت بگویم که من پزشک نیستم اما دوستانی دارم که در رشته های پزشکی مشغول به تحصیل هستند و با آن ها مشورت هایی کرده ام و مقالاتی در این زمینه ها چه به فارسی و چه به انگلیسی خوانده ام. بنابر این روی هوا حرف نمی زنم. در مورد عوارضی که گفتی ابتدا یک دسته بندی می کنم و برات توضیحاتی می دم . شاید به درد بخوره .الف) ضعف حافظه ، ضعف تمرکز ، کم شدن هوش و به تبع اون افت تحصیلی، استرس شدید، ازبین رفتن اعتماد به نفس ، حقارت ، گوشه گیری ، افسردگی ، ناامیدی ، وسواس ، بی انگیزگی خیلی ارتباط مستقیمی با خودارضایی نداره . یعنی چی؟ یعنی خود اون خودارضایی به صورت بیولوژیکی خیلی باعث این عوارض نمی شه بلکه احساس گناهی که از این کار برای شما پیش میاد به مراتب تاثیر بیشتری در ضعف حافظه و ضعف تمرکز داره. این را هم بدانید که حتی اگر هم مثلا ضعف حافظه و تمرکز داریدخیلی از جامعه عقب نیستید. گوش دادن به یک موسیقی تند به مراتب تاثیر بیشتری در ضعف حافظه و تمرکز داره که می بینیم الی ماشالله از رپرهاش گرفته تا مداحاش اسیر این واقعیت هستند. هوش هم بیشتر یک چیز ارثیه. رفتن پیش یک روانشناس به شما کمک می کنه تا این احساس گناه را تعدیل کنید. نه به این معنا که خود را مقصر ندانید بلکه به این معنا که خود را به تمامی مقصر ندانید. این که می گویم این عوارضی که گفتم ارتباط بیولوژیکی مستقیمی با خودارضایی نداره به این معناست که این عوارض بیشتر جنبه ی روانی دارند تا جنبه ی بیولوژیکی . پس با روانشناس و روانپزشک حل می شوند. ممکنه طول بکشه ولی حل می شه. همچنین بایستی بگویم که هنر مشاوره فقط برای این نیست که راه حل به شما بده . بلکه علاوه بر راه حل ، صرف صحبت هایی که می کنه نوعی عملیات روانی انجام می ده با شخص. همچنین همانطور که گفتم عوامل دیگری هم وجود دارد که باعث این عوارض می شوند که به مراتب از خودارضایی قوی تر هستند. مثل همان موسیقی یا شرایط خانوادگی و محیطی. (اگه خواستی در مورد این عوارض بیشتر توضیح می دهم. ب) ضعف شدید بدن ، کبودی زیر چشم : ضعف بدن متاسفانه عارضه ی خودارضایی است که از نظر بیولوژیکی هم ثابت شده است. کبودی زیر چشم گاهی به دلیل ضعف بدن هست و گاهی هم ممکنه دلیل دیگه ای داشته باشه. اما چرا ضعف بدن در اثر خودارضایی به وجود میاد. به دلیل این که اولا این کار انرژی زیادی از آدم می کشه. انرژی ای که فوق طاقت بشر هست. ثانیا برای ساخت مایع منی بدن بسیاری از مواد معدنی و ویتامین ها را مصرف می کنه و زمانی که این ماده بیش از حدش از بدن خارج می شه این ویتامین ها و مواد معدنی و دیگرمواد مورد نیاز بدن صرف ساخت مایع منی می شه و برای جاهای دیگه کم میاد . گودی زیر چشم هم برای بعضی ها اساسا طبیعیه و برای بعضی هم ناشی از کمبود مواد معدنیه و ویتامین هاست. اما این هم راه داره . راهش اولا ترک این کار و ثانیا استفاده از موادغذایی مقوی نظیر خرما ، حلوا ، گوشت ، مکمل های غذایی (بعضی از مکمل ها را خودت می تونی استفاده کنی . مثل قرص ویتامین ث یا مولتی ویتامین اما به نظر من با پزشک مشورت کن تا یک رژیم درستی از این مکمل ها را به تو بده.) ثالثا ورزش منتها نه ورزش خیلی سنگین . ج) لاغری : لاغری هم می تونه یکی از عوارض خودارضایی باشه اما گاهی اوقات لاغری ارثیه و شما فکر می کنی ناشی از خودارضایی است. اما اگر لاغری ناشی از خودارضایی باشه تاثیر خودارضایی روی آن کمه. اگر لاغر هستی احتمال زیاد یک چیز ارثیه و خیلی کاری به خودارضایی نداره. اما با چیزهایی که در مورد (ب) بهت گفتم می تونی تا حدی بهش فایق بیای. د) ریزش شدید مو : این مورد می تونه ناشی از خودارضایی باشه و می تونه نباشه. خودارضایی باعث ترشح زیاد هورمون تستوسترون می شه. در بعضی افراد ژنی فعاله که باعث می شه در اثر ترشح تستوسترون ریزش مو اتفاق بیفته. اما در بعضی افراد این گونه نیست و ممکنه طرف به شدت خودارضایی کرده باشه اما خرمن مویی هم روی سرش وجود داشته باشه. همچنین عوامل زیادی مانند استرس وجود داره که این ژن ها رو تحریک می کنه. کلا بهت بگم که اگه قرار باشه موهات بریزه بدون خودارضایی هم می ریزه. منتها یکم دورتر. من خودم خودارضایی نکرده ام اما توی 25 سالگی موهام ریخته و دکتر بهم گفت که تو ژن قوی ای داری از ارث. ه ) نابودشدن آینده ی تحصیلی و شغلی : این هم به هزار عامل بستگی داره. طرف توی دانشگاه آزاد تورقوزآباد درس خونده آینده ی شغلیش تضمینه و طرف هم داریم توی دانشگاه شریف درس خونده الان داره ول می گرده. و) نابود شدن دستگاه تناسلی : منظورت از این عنوان واضح نیست . ز) سیلان منی : این را درست نمی دانم چیه. ح) زودانزالی : این عارضه مهمترین عارضه ی ناشی از خودارضاییه که مشکل جنسی بعد از ازدواج ناشی از همینه . در پست بعدی برات توضیحات مفصلی در این مورد خواهم داد و جمع بندی خواهم کرد .
نابود شده;1006894 نوشت:
چیزی که من در مورد عوارض خودارضایی متوجه شدم اینه که راه درمانی برای اینا وجود نداره یعنی عارضه هایی هستن که جبران ناپذیرن و با ترک خودارضایی هم برگشت به حالت طبیعی و سابق غیر ممکنه( که خوب اینم به درد من نمیخوره) واسه همین دارم تمرین میکنم که کاری نکنم که با این عوارض کمترین درگیری رو داشته باشم.
کی گفته که راه درمانی وجود نداره؟ [-( در بالا برات توضیحاتی در مورد درمان دادم ولی در پست بعدی برات تکمیلش می کنم. به هیچ عنوان این گونه نیست که درمانی وجود نداشته باشه .

نابود شده;1006894 نوشت:
مثلا برای درگیر نشدن با عوارض جنسی قید ازدواج رو زدم. آدم ازدواج نکنه اینجوری فقط به خودش ضرر میزنه نه به کس دیگه ای و این واقعا بهترین تصمیم ممکن برای افراد معتاد به اینکار( برخلاف اون چیزی که بعضی از مشاورا میگن که راه درمان اصلی ازدواجه)
اگر حرف مشاورا مبنی بر این که راه اصلی درمان ازدواجه رو قبول داری ، چرا تصمیم به ترک ازدواج داری؟
نابود شده;1006894 نوشت:
برای ادامه ی تحصیل و شغلم هم اگه ببینم که واقعا داره اذیت میکنه ترک تحصیل و شغل میکنم.
شاید بتونی ترک تحصیل کنی ولی ترک شغل نمی تونی بکنی. بالاخره باید از یک جا نون در بیاری بخوری. بعدشم وقتی راه حل وجود داره. ترک تحصیل چرا؟ بهم بگو توی چه مقطعی درس می خونی تا در مورد تحصیل بهت نکاتی بگم؟
نابود شده;1006894 نوشت:
در مورد زودانزالی هم تا اونجایی که من میدونم راه درمانی برای افراد مجرد وجود نداره و راه های درمانش( که بیخود و بی اثر هم هست) برای بعد ازدواجه حالا من نمیدونم منظور شما از مراجعه به روانشناس یا روانپزشک چیه تو دوران مجردی.
این درسته که برای زودانزالی طبق روال معمول راهی برای درمانش برای مجردها وجود نداره. اما اولا حتی درمان زودانزالی برای مجردین هم امکان پذیره. شاید همیشه نشه ولی این امکان برای مجردین هم وجود داره. (اگه این حرفم براتون مبهمه تا توضیح بدم) ثانیا برای این که درمان بعد از ازدواج سخت تر نشه و آسون تر بشه راهکارهایی وجود داره که مجردین بایستی آن ها را به کار ببرند که البته باید با روانپزشک در این مورد مشورت بشه و تحت درمان قرار بگیرید. بگذارید توضیحاتی بهتون بدم.خلاصه بهت می گم. ببینید خودارضایی به دلیل این که در آن جنس مخالفی وجود نداره تحریکات جنسی در آن به صورت ذهنی انجام می شه. به همین دلیل باعث می شه که ذهن عادت کنه که تحریکات را بدین صورت انجام بده. زمانی که همه چیز subjective یا ذهنی شد سرعت می ره بالا. چون ذهن اساسا رو به سرعت بالا هست . از جنبه ی بیولوژیکی باید گفت که در این جا یک سری هورمون ها ترشح می شه که این هورمون ها باعث تحریک هرچه بیشتر انتقال دهنده های پیام (یا همان عصب ها) می شوند. یکی از این هورمون ها ، هورمون سرتونین است . بنابراین خودارضایی باعث می شه که انتقال دهنده های سیستم عصبی سریع تر عمل کنند و کلا سیستم عصبی حاکم بر فرایند جنسی سریع عمل کنه. بعد از این که فرد ازدواج کرد امکان تحریکات به صورت objective یا بیرونی در فرد انجام می شه . اما به دلیل این که فردی که عادت به خودارضایی داره ذهنش عادت به تحریکات ذهنی داره و سیستم عصبی جنسی اش سریع کار می کنه زمانی که ازدواج کرد کوچکترین تحریکی باعث می شه که سریع فرایند ذهنی در ذهنش انجام بشه و تحریکات باعث انزال بشه. زمانی که فرد ازدواج کرد روانشناس و روانپزشک به دلیل این که فرد حالا به یک ابژه ی بیرونی دسترسی داره می توانند کم کم فرایند تحریک را از ذهنی بودن در بیاورند و به سمت عینی بودن ببرند . کار سختیه ولی امکان پذیره. اما آیا آن ها قبل از ازدواج برای درمان کاری نمی توانند انجام بدهند؟ قطعا می توانند. اما نه برای درمان صد در صد . بلکه برای این که درمان را بعد از ازدواج آسان بکنند. به عنوان مثال روانپزشک می تونه داروهایی تجویز کنه تا ترشح هورمون های نظیر سرتونین را کاهش بده.البته این داروها به تنهایی عمل نمی کنند و بایستی به همراه یک درمان بالینی از طرف روانشناس مصرف بشوند (توصیه اکید می کنم که بدون توصیه ی پزشک هیچ کدام از این داروها را استفاده نکنید) و درمان بالینی از این داروها مهمتره. درمان بالینی به این معنا که به شما کمک کنه که چگونه ذهن خود را مدیریت کنید که تحریکات ذهنی کمتر در شما اتفاق بیفتد. شاید صفر کردن این تحریکات در دوران مجردی امکان پذیر نباشه. شاید صرفا به طور کلی بگوییم چشمت را کنترل کن تا تحریک نشی خیلی در مورد کسانی که سابقه ی خودارضایی دارند کافی نباشه بلکه نیاز به درمانی اساسی تر بر مبنای گفتگو و تراپی داریم. اما درمان وجود داره. البته این واقعیت هم هست که با انجام بیشتر خودارضایی درمان سخت تر می شه. پست بعدی مرا هم بخوان تا توصیه های عملی و پرکتیکالی بهت بدم. (البته الان کار واجبی دارم. عصری برات می نویسم)

نابود شده;1006893 نوشت:
شما گفتین من فکر میکنم به آخر خط رسیدم باید بگم که آره من به ته خط رسیدم. دیگه چیزی برای از دست دادن ندارم. همه ی اون چیزای با ارزشی که آدما براش زندگی میکنن و بهش دلخوشن رو من از دست دادم. من الان یه آدم بی همه چیز و بی ارزشم. نمیدونم منظور شما از باز شدن دریچه های بزرگ چیه؟؟؟؟ من دیگه دریچه ای نمیبینم چون همشو خراب کردم.
با این حرفتونم که باید آدم خودشو یه بیخیالی بزنه و انگار نه انگار که همه ی وجودش پر شده از عوارض جور واجور این گناه زندگی بکنه به شدت مخالفه. آخه چجوری وقتی سر تا پاش پر از عوارض این کار کوفتیه آسوده و راحت زندگی بکنه و ترک این گناه رو در حالی که وجود این عوارض خودش یه عامل استرس زا هست و خود استرس هم فرد رو به سمت این کار سوق میده. بعدشم طبق نظراتی که مشاورا و کاربرای این سایت گذاشتن عوارض این کار جبران شدنی نیس حالا میخواد طرف ۱۰۰۰ سال ترک این گناه رو. برای عوارضی مثه عقیم شدن، زودانزالی ، اشکال تو روابط زناشویی، ضعیف شدن بدن، آسیبای مغزی و .... از نظر علم پزشکی هیچ راه درمانی وجود نداره و خوب وجود همیناهم برای نابود کردن زندگی یه آدم کفایت میکنه.

دوست بزرگوار!
مشکل شما دقیقا همین است که خود را پایان خط می بیند و فکر می کنید همه چیز تمام شده است. این دقیقا حرف شیطان است و مخالف با مبانی دینی است. چرا دیگر آیات رحمت الهی را بیان نکردید؟ چرا فقط غضب خدای متعال را دیدید...بله! بالاخره شما در اثر غلبه ی شهوت به این کار مبتلا شده اید ولی آیا این درست است که همه چیز را به خاطر آن تمام شده بدانیم.

خواهشمندیم کمی به تجربیات ما و دیگر دوستانی که معتقدند با ترک خودارضایی بسیاری از عوارض آن بر طرف می شود اعتماد کنید... موارد زیادی را دیده ایم که با ترک این عمل به سلامتی کامل رسیده اند. پس چرا ناامیدی؟^:)^

شما بجای حل مسئله ی خود ترجیح می دهید صورت مسئله را پاک کنید...
ترجیح می دهید بجای حل مسئله جنسی ازدواج را کلا کنار بگذارید.... که این خودش کمکی به ادامه دار شدن خودارضایی است.[-(
ترجیح می دهید کار را کنار بگذارید و خودتان را آسوده کنید...[-(
ترجیح می دهید به جای حل مشکل هوش و حافظه تحصیل را هم کنار بگذارید...[-(

اگر هر کسی اینطور فکر کند سنگ روی سنگ بند نمی شود!!!

داری اشتباه می‌کنی
تنها چیزی که داره اتفاق میوفته اینه که داری تغییر می‌کنی

ابوالبرکات;1006924 نوشت:
سنت را نگفتی ؟این سوال خیلی مهمیه که ازت پرسیدم. محل سکونتت رو هم بهم بگو. تهرانی یا شهرستان یا روستا؟
۲۲ سالمه. ساکن مشهدم.
ج) لاغری : لاغری هم می تونه یکی از عوارض خودارضایی باشه اما گاهی اوقات لاغری ارثیه و شما فکر می کنی ناشی از خودارضایی است. اما اگر لاغری ناشی از خودارضایی باشه تاثیر خودارضایی روی آن کمه. اگر لاغر هستی احتمال زیاد یک چیز ارثیه و خیلی کاری به خودارضایی نداره. اما با چیزهایی که در مورد (ب) بهت گفتم می تونی تا حدی بهش فایق بیای.
اتفاقا من از وقتی که شروع به ترک خودارضایی کردم( که یه سالی میشه) به شدت لاغر شدم جوری که تو یه سال ۱۵ کیلو کم کردم. ارثی هم نیست چون هیچ کدوم از اعضای خونوادم و فامیلام لاغر نیستن. ریخت و هیکلم به خاطر همین لاغری خیلی بهم ریخته.
د) ریزش شدید مو : این مورد می تونه ناشی از خودارضایی باشه و می تونه نباشه. خودارضایی باعث ترشح زیاد هورمون تستوسترون می شه. در بعضی افراد ژنی فعاله که باعث می شه در اثر ترشح تستوسترون ریزش مو اتفاق بیفته. اما در بعضی افراد این گونه نیست و ممکنه طرف به شدت خودارضایی کرده باشه اما خرمن مویی هم روی سرش وجود داشته باشه. همچنین عوامل زیادی مانند استرس وجود داره که این ژن ها رو تحریک می کنه. کلا بهت بگم که اگه قرار باشه موهات بریزه بدون خودارضایی هم می ریزه. منتها یکم دورتر. من خودم خودارضایی نکرده ام اما توی 25 سالگی موهام ریخته و دکتر بهم گفت که تو ژن قوی ای داری از ارث.
من اتفاقا سابقه ی ریزش مو ارثی دارم ولی هیچ کدوم از اونا تو این سن ریزش مو نداشتن و بعد از ۳۵ سالگی تازه موهاشو ریخته. کلا تو این سن کچل شدم. خیلی اعتماد به نفسم اومده پایین و حتی بعضی وقتا به خاطر موهام گریه میکنم.
ه ) نابودشدن آینده ی تحصیلی و شغلی : این هم به هزار عامل بستگی داره. طرف توی دانشگاه آزاد تورقوزآباد درس خونده آینده ی شغلیش تضمینه و طرف هم داریم توی دانشگاه شریف درس خونده الان داره ول می گرده.
یادمه یه جا نوشته بود ( دگرگون شدن آینده) از عوارض این کاره. من دقیقا گرفتار همین عارضه شدم. به قولی از عرش به فرش اومدم. با اون سابقه ی تحصیلی خوب و درخشانی که من داشتم جایگاه الان شرم آور و فاجعس. تا جای من نباشین نمیفهمین من چی میگم.
و) نابود شدن دستگاه تناسلی : منظورت از این عنوان واضح نیست .
یعنی اینکه به اعضای دستگاه تناسلیم آسیبای بدی زدم. پروستات و بیضه هام خیلی داغون شدن.
ز) سیلان منی : این را درست نمی دانم چیه.
یعنی اینکه بعضی وقتا بدون اینکه لذتی ببرم و در اثر کمی تحریک و فشار مقدار کمی منی ازم خارج میشه.

کی گفته که راه درمانی وجود نداره؟ [-( در بالا برات توضیحاتی در مورد درمان دادم ولی در پست بعدی برات تکمیلش می کنم. به هیچ عنوان این گونه نیست که درمانی وجود نداشته باشه .

درمان هست ولی درمانا دردی از دردای من کم نمیکنه چون تاثیر آنچنانی نداره. نمیتونه منو به حالت طبیعیم برگردونه. باید یه عمر با بدبختی و فلاکت این عوارض زندگی کنم و هر روز و هر روز خودمو لعن و نفرین کنم.

ابوالبرکات;1006933 نوشت:
اگر حرف مشاورا مبنی بر این که راه اصلی درمان ازدواجه رو قبول داری ، چرا تصمیم به ترک ازدواج داری؟

نه من اصلا حرفشون رو در این مورد قبول ندارم به چند دلیل:1- انقدر توی قسمت عوارض راجع به عوارض جنسی بعد از ازدواج مانور دادن که عملا باعث انزجار امثال من از ازدواج شدن. 2- کسی که نتونه غریزه جنسیشو تو دوران مجردی کنترل بکنه قطعا بعد از ازدواجم مشکلش حل نمیشه و از اونجایی که من 6 سال درگیر این کار بودم باید دست کم 6 سال پاک باشم که عملا او سنی که تو اون احتیاج به ازدواج دارم رو از دست میدم. دیگه تو سن 29-28 ازدواج به دردم نمیخوره عملا و یه چیز مسخره به نظر میاد از یه طرفم من باید تلاش بکنم 6 سال عقب افتادگیم تو زمینه تحصیلات و شغلی رو جبران کنم و ازدواج دست و پای منو میبنده و اجازه پیشرفت بهم نمیده. خلاصه ازدواج برای من مثه زهرمار میمونه.
ابوالبرکات;1006933 نوشت:
شاید بتونی ترک تحصیل کنی ولی ترک شغل نمی تونی بکنی. بالاخره باید از یک جا نون در بیاری بخوری. بعدشم وقتی راه حل وجود داره. ترک تحصیل چرا؟ بهم بگو توی چه مقطعی درس می خونی تا در مورد تحصیل بهت نکاتی بگم؟

منظورم از ترک شغل شغلی هست که بیشتر با ذهن و هوش و حافظه سر و کار داره وگرنه به قول شما باید از یه جا درآمد داشت. من مقطع کارشناسیم. کار من از نکته و اینجور چیزا خیلی وقته گذشته. تا زمانی که مشکلات مغزی من به طور کامل حل نشه امیدی به برگشت وجود نداره.
ابوالبرکات;1006933 نوشت:
این درسته که برای زودانزالی طبق روال معمول راهی برای درمانش برای مجردها وجود نداره. اما اولا حتی درمان زودانزالی برای مجردین هم امکان پذیره. شاید همیشه نشه ولی این امکان برای مجردین هم وجود داره. (اگه این حرفم براتون مبهمه تا توضیح بدم) ثانیا برای این که درمان بعد از ازدواج سخت تر نشه و آسون تر بشه راهکارهایی وجود داره که مجردین بایستی آن ها را به کار ببرند که البته باید با روانپزشک در این مورد مشورت بشه و تحت درمان قرار بگیرید. بگذارید توضیحاتی بهتون بدم.خلاصه بهت می گم. ببینید خودارضایی به دلیل این که در آن جنس مخالفی وجود نداره تحریکات جنسی در آن به صورت ذهنی انجام می شه. به همین دلیل باعث می شه که ذهن عادت کنه که تحریکات را بدین صورت انجام بده. زمانی که همه چیز subjective یا ذهنی شد سرعت می ره بالا. چون ذهن اساسا رو به سرعت بالا هست . از جنبه ی بیولوژیکی باید گفت که در این جا یک سری هورمون ها ترشح می شه که این هورمون ها باعث تحریک هرچه بیشتر انتقال دهنده های پیام (یا همان عصب ها) می شوند. یکی از این هورمون ها ، هورمون سرتونین است . بنابراین خودارضایی باعث می شه که انتقال دهنده های سیستم عصبی سریع تر عمل کنند و کلا سیستم عصبی حاکم بر فرایند جنسی سریع عمل کنه. بعد از این که فرد ازدواج کرد امکان تحریکات به صورت objective یا بیرونی در فرد انجام می شه . اما به دلیل این که فردی که عادت به خودارضایی داره ذهنش عادت به تحریکات ذهنی داره و سیستم عصبی جنسی اش سریع کار می کنه زمانی که ازدواج کرد کوچکترین تحریکی باعث می شه که سریع فرایند ذهنی در ذهنش انجام بشه و تحریکات باعث انزال بشه. زمانی که فرد ازدواج کرد روانشناس و روانپزشک به دلیل این که فرد حالا به یک ابژه ی بیرونی دسترسی داره می توانند کم کم فرایند تحریک را از ذهنی بودن در بیاورند و به سمت عینی بودن ببرند . کار سختیه ولی امکان پذیره. اما آیا آن ها قبل از ازدواج برای درمان کاری نمی توانند انجام بدهند؟ قطعا می توانند. اما نه برای درمان صد در صد . بلکه برای این که درمان را بعد از ازدواج آسان بکنند. به عنوان مثال روانپزشک می تونه داروهایی تجویز کنه تا ترشح هورمون های نظیر سرتونین را کاهش بده.البته این داروها به تنهایی عمل نمی کنند و بایستی به همراه یک درمان بالینی از طرف روانشناس مصرف بشوند (توصیه اکید می کنم که بدون توصیه ی پزشک هیچ کدام از این داروها را استفاده نکنید) و درمان بالینی از این داروها مهمتره. درمان بالینی به این معنا که به شما کمک کنه که چگونه ذهن خود را مدیریت کنید که تحریکات ذهنی کمتر در شما اتفاق بیفتد. شاید صفر کردن این تحریکات در دوران مجردی امکان پذیر نباشه. شاید صرفا به طور کلی بگوییم چشمت را کنترل کن تا تحریک نشی خیلی در مورد کسانی که سابقه ی خودارضایی دارند کافی نباشه بلکه نیاز به درمانی اساسی تر بر مبنای گفتگو و تراپی داریم. اما درمان وجود داره. البته این واقعیت هم هست که با انجام بیشتر خودارضایی درمان سخت تر می شه. پست بعدی مرا هم بخوان تا توصیه های عملی و پرکتیکالی بهت بدم. (البته الان کار واجبی دارم. عصری برات می نویسم)

نمیدونم والا من هم پیش روان شناس و هم پیش روان پزشک رفتم ولی چیزی در مورد درمان زود انزالی تو مجردی نگفتن و یه جا دیگه هم از زبان یه روانپزشک خوندم که میگفت برای افراد مجرد متد درمانی وجود نداره.

نابود شده;1007121 نوشت:
اتفاقا من از وقتی که شروع به ترک خودارضایی کردم( که یه سالی میشه) به شدت لاغر شدم جوری که تو یه سال ۱۵ کیلو کم کردم. ارثی هم نیست چون هیچ کدوم از اعضای خونوادم و فامیلام لاغر نیستن. ریخت و هیکلم به خاطر همین لاغری خیلی بهم ریخته.
این چیزی که من فهمیدم اینه که یقین بدون لاغری شما هیچ ربطی به خودارضایی یا ترک خود ارضایی نداره. حتما اگر به طرزی غیرعادی لاغر شدی برو دکتر برای لاغریت. ممکنه مشکل هورمونی چیزی داشته باشی.
نابود شده;1007121 نوشت:
من اتفاقا سابقه ی ریزش مو ارثی دارم ولی هیچ کدوم از اونا تو این سن ریزش مو نداشتن و بعد از ۳۵ سالگی تازه موهاشو ریخته.
اگر بعد از 35 سالگی توی فامیلتون کسانی هستند که ریزش مو دارند این ارثی نیست براشون . ریزش موی ارثی ریزش مویی است که حداکثر تا سی سالگی اتفاق می افتد . بعد از سی سالگی ریزش مو در اثر عوامل محیطی است .
نابود شده;1007121 نوشت:
کلا تو این سن کچل شدم. خیلی اعتماد به نفسم اومده پایین و حتی بعضی وقتا به خاطر موهام گریه میکنم.
من هم توی سن 25 سالگی کچل شدم. اما گفتم که برای من در اثر خودارضایی نبوده . اتفاقا کچلی اعتماد به نفسم رو زیاد هم کرده است. چون که مردم فکر می کنند سنم بالاست و خیلی محترمانه تر برخورد می کنند. یک بار رفتم توی دانشگاه تهران وقتی وارد در شدم نگهبان حواسش نبود و داشت روزنامه می خوند. یک لحظه من رو از پشت روزنامه اش دید سریع بلند شد ایستاد و سلام کرد. فکر می کرد که من مسئولی چیزی هستم. در حالی که من دانشجوی آن جا هم نبودم و حتی می تونست من رو راه نده. کلا زمانی که توی دانشگاه خودمان می رفتم همه ی نگهبانا جلوم بلند می شدند و دستشون رو روی سینه شون می گذاشتند . بعدش ارثی بودن لاغری یا ریزش مو ممکنه مال چند نسل گذشته باشه. اگه توی دانشگاهتون بچه های ژنتیک هستند می تونی ازشون بپرسی.
نابود شده;1007121 نوشت:
یادمه یه جا نوشته بود ( دگرگون شدن آینده) از عوارض این کاره. من دقیقا گرفتار همین عارضه شدم. به قولی از عرش به فرش اومدم.
کجا نوشته بود ؟ بله به طور کلی گناه آینده انسان را خراب می کنه اما بلافاصله توبه کنی آینده ات درست می شه. بلافاصله هم توبه نکردی بعدش توبه کنی آینده ات باز درست می شه. یک چیزی را آویزه ی گوشت کن. مهمترین عامل تعیین کننده ی آینده خواست خداست. و خدا قدرت تغییر آینده را داره.
نابود شده;1007121 نوشت:
ا اون سابقه ی تحصیلی خوب و درخشانی که من داشتم جایگاه الان شرم آور و فاجعس. تا جای من نباشین نمیفهمین من چی میگم.
الان جایگاه تحصیلیت کجاست؟ مثلا توی دانشگاه خوبی نیستی ؟ کجاش فاجعه است ؟ توضیح بده برای من .
نابود شده;1007121 نوشت:
یعنی اینکه به اعضای دستگاه تناسلیم آسیبای بدی زدم. پروستات و بیضه هام خیلی داغون شدن
به پزشک نشون دادی یا همین طور خودت می گی؟ خودارضایی آسیب شدیدی به بیضه ها و پروستات نمی زنه . مگه این که مورد خاصی باشه.

نابود شده;1007121 نوشت:
درمان هست ولی درمانا دردی از دردای من کم نمیکنه چون تاثیر آنچنانی نداره.
این حرفت خودمتناقضه. بالاخره قبول داری که درمان هست یا نیست؟

نابود شده;1007135 نوشت:
1- انقدر توی قسمت عوارض راجع به عوارض جنسی بعد از ازدواج مانور دادن که عملا باعث انزجار امثال من از ازدواج شدن.
درسته که مانور می دن ولی نه این که راه حلی نداشته باشه. فقط درمان سخته.
نابود شده;1007135 نوشت:
2- کسی که نتونه غریزه جنسیشو تو دوران مجردی کنترل بکنه قطعا بعد از ازدواجم مشکلش حل نمیشه و از اونجایی که من 6 سال درگیر این کار بودم باید دست کم 6 سال پاک باشم که عملا او سنی که تو اون احتیاج به ازدواج دارم رو از دست میدم.
کی گفته که حتما بایستی 6 سال پاک بمونی تا ازدواج کنی؟ هروقت شرایطش رو داشتی ازدواج کن.
نابود شده;1007135 نوشت:
دیگه تو سن 29-28 ازدواج به دردم نمیخوره عملا و یه چیز مسخره به نظر میاد
یعنی کسی که 28 سالگی ازدواج کنه ، ازدواج به دردش نمی[/pdf] خوره؟! این چه حرفیه؟!
نابود شده;1007135 نوشت:
از یه طرفم من باید تلاش بکنم 6 سال عقب افتادگیم تو زمینه تحصیلات و شغلی رو جبران کنم
گفتی 22 سالته. جوونای همسن شما غالبا دانشجو هستند و شغلی ندارند. یعنی شما الان شش سال از اونا عقب تری؟!@-)

نابود شده;1007135 نوشت:
منظورم از ترک شغل شغلی هست که بیشتر با ذهن و هوش و حافظه سر و کار داره وگرنه به قول شما باید از یه جا درآمد داشت. من مقطع کارشناسیم. کار من از نکته و اینجور چیزا خیلی وقته گذشته. تا زمانی که مشکلات مغزی من به طور کامل حل نشه امیدی به برگشت وجود نداره.
این تلقینیه که شما به خودتون می کنید. گفتمم که خیلی از عوارض روحی خودارضایی ناشی از تلقین ناشی از احساس گناهه .
نابود شده;1007135 نوشت:
نمیدونم والا من هم پیش روان شناس و هم پیش روان پزشک رفتم ولی چیزی در مورد درمان زود انزالی تو مجردی نگفتن و یه جا دیگه هم از زبان یه روانپزشک خوندم که میگفت برای افراد مجرد متد درمانی وجود نداره.
البته گفتم که همیشه نمی شه برای مجردین زودانزالی را درمان کرد. بستگی به میزان تاثیرگذاری خودارضایی روی فرد داره. شاید خیلی خاص باشه این موردی رو که می گم. جلوتر توضیح می دم . توجه کنید که زودانزالی در شش ماهه ی اول ازدواج تقریبا برای همه هست. (مگر این که قبل از ازدواج سابقه ی روابط جنسی وجود داشته باشه.) یعنی به دلیل این که فرد قبل از ازدواج به ابژه ی بیرونی دسترسی نداشته است موقع تحریک بیرونی مغزش تحمل نمی کنه و انزال صورت می گیره. کم کم فرد یاد می گیره که با ابژه ی بیرونی کارش رو انجام بده و ذهنش را کنترل کنه. اما کسی که خودارضایی کرده این قدرت کنترل ذهن در او کمتر است. به هر میزان که بیشتر خودارضایی کرده باشه این قدرت کمتر می شه در او . بنابراین بعد از ازدواج زمان بسیار زیادی طول می کشه تا بتونه به حالت اولیه و طبیعی بر گرده. ممکنه دو سال یا سه سال سختی بکشه . اما بر می گرده. در این راستا ممکنه قرص ها و داروهایی هم تجویز بشه و ساعت های زیادی مشاوره انجام بشه.
این روال درمان می تونه از قبل از ازدواج شروع بشه. یعنی قبل از ازدواج مشاور راهکارهایی به شما ارائه بده که بتوانید ذهن خودتون رو متمرکز و کنترل کنید تا کمتر تحریک بشوید. و سیکل تحریک کمتر انجام بشه تا سرعت فرایندهایی که گفتم بالاتر نره یا پایین تر بیاد. یا قرص تجویز کنه که سرتونین مغز بیشتر از این بالانره تا درمان اصلی موقع ازدواج راحت تر انجام بشه. حالا ممکنه یک نفری این وسط در دوران مجردی هم بهبود یافت. البته بهبودی اش را نمی تونه دقیقا بفهمه زیرا در مجردی امکان عملی وجود نداره که این را فهمید اما از روی حالات درونی اش می تونه بفهمه که بهبود یافته.
خلاصه نا امیدی در این جا ممنوعه . مگر این که بخواهی توجیهی برای خودارضایی های بعدی ات پیدا کنی.
شما فرمودید که یکسالی هست که خودارضایی را ترک کرده اید. این نشان می ده که به هیچ عنوان وضعیتی بحرانی ندارید. کسی که یک سال این کار را ترک کرده یعنی تحریکات در او طوری نبودند که او را از پای در بیاورند که نتواند این کار را ترک کند.

نابود شده;1007135 نوشت:
1- انقدر توی قسمت عوارض راجع به عوارض جنسی بعد از ازدواج مانور دادن که عملا باعث انزجار امثال من از ازدواج شدن.
درسته که مانور می دن ولی نه این که راه حلی نداشته باشه. فقط درمان سخته.
نابود شده;1007135 نوشت:
2- کسی که نتونه غریزه جنسیشو تو دوران مجردی کنترل بکنه قطعا بعد از ازدواجم مشکلش حل نمیشه و از اونجایی که من 6 سال درگیر این کار بودم باید دست کم 6 سال پاک باشم که عملا او سنی که تو اون احتیاج به ازدواج دارم رو از دست میدم.
کی گفته که حتما بایستی 6 سال پاک بمونی تا ازدواج کنی؟ هروقت شرایطش رو داشتی ازدواج کن.
نابود شده;1007135 نوشت:
دیگه تو سن 29-28 ازدواج به دردم نمیخوره عملا و یه چیز مسخره به نظر میاد
یعنی کسی که 28 سالگی ازدواج کنه ، ازدواج به دردش نمی[/pdf] خوره؟! این چه حرفیه؟!
نابود شده;1007135 نوشت:
از یه طرفم من باید تلاش بکنم 6 سال عقب افتادگیم تو زمینه تحصیلات و شغلی رو جبران کنم
گفتی 22 سالته. جوونای همسن شما غالبا دانشجو هستند و شغلی ندارند. یعنی شما الان شش سال از اونا عقب تری؟!@-)

نابود شده;1007135 نوشت:
این تلقینیه که شما به خودتون می کنید. گفتمم که خیلی از عوارض روحی خودارضایی ناشی از تلقین ناشی از احساس گناهه .
نابود شده;1007135 نوشت:
البته گفتم که همیشه نمی شه برای مجردین زودانزالی را درمان کرد. بستگی به میزان تاثیرگذاری خودارضایی روی فرد داره. شاید خیلی خاص باشه این موردی رو که می گم. جلوتر توضیح می دم . توجه کنید که زودانزالی در شش ماهه ی اول ازدواج تقریبا برای همه هست. (مگر این که قبل از ازدواج سابقه ی روابط جنسی وجود داشته باشه.) یعنی به دلیل این که فرد قبل از ازدواج به ابژه ی بیرونی دسترسی نداشته است موقع تحریک بیرونی مغزش تحمل نمی کنه و انزال صورت می گیره. کم کم فرد یاد می گیره که با ابژه ی بیرونی کارش رو انجام بده و ذهنش را کنترل کنه. اما کسی که خودارضایی کرده این قدرت کنترل ذهن در او کمتر است. به هر میزان که بیشتر خودارضایی کرده باشه این قدرت کمتر می شه در او . بنابراین بعد از ازدواج زمان بسیار زیادی طول می کشه تا بتونه به حالت اولیه و طبیعی بر گرده. ممکنه دو سال یا سه سال سختی بکشه . اما بر می گرده. در این راستا ممکنه قرص ها و داروهایی هم تجویز بشه و ساعت های زیادی مشاوره انجام بشه.
این روال درمان می تونه از قبل از ازدواج شروع بشه. یعنی قبل از ازدواج مشاور راهکارهایی به شما ارائه بده که بتوانید ذهن خودتون رو متمرکز و کنترل کنید تا کمتر تحریک بشوید. و سیکل تحریک کمتر انجام بشه تا سرعت فرایندهایی که گفتم بالاتر نره یا پایین تر بیاد. یا قرص تجویز کنه که سرتونین مغز بیشتر از این بالانره تا درمان اصلی موقع ازدواج راحت تر انجام بشه. حالا ممکنه یک نفری این وسط در دوران مجردی هم بهبود یافت. البته بهبودی اش را نمی تونه دقیقا بفهمه زیرا در مجردی امکان عملی وجود نداره که این را فهمید اما از روی حالات درونی اش می تونه بفهمه که بهبود یافته.
خلاصه نا امیدی در این جا ممنوعه . مگر این که بخواهی توجیهی برای خودارضایی های بعدی ات پیدا کنی.
شما فرمودید که یکسالی هست که خودارضایی را ترک کرده اید. این نشان می ده که به هیچ عنوان وضعیتی بحرانی ندارید. کسی که یک سال این کار را ترک کرده یعنی تحریکات در او طوری نبودند که او را از پای در بیاورند که نتواند این کار را ترک کند.
اگه رفتی پیش روانپزشک متونی که من نوشته ام رو پرینت کن بهش نشون بده.

صابر;1006520 نوشت:
موفق و پیروز باشید.

با سلام ، بنده ترک کردم یه مدت ولی به یه ماه نرسیده خواب های جنسی دیدم و توی اون خواب ها زمانی که باید محتلم میشدم نشدم و منی از بنده خارج نشد ولی در نتیجه ی آن شکم درد گرفتم و این شکم درد تا زمان استمنا ادامه پیدا کرد ، بعد استمنا و خارج شدن منی در بیداری شکم درد آرام شد ولی مشکل اینجاست که میترسم دوباره خواب ببینم و در خواب استمنا کنم و در نتیجه شکم درد بگیرم و مجبور به استمنا بشم ، لطفا راهنمایی کنید ، ممنون .

صابر;1006939 نوشت:
دوست بزرگوار!
مشکل شما دقیقا همین است که خود را پایان خط می بیند و فکر می کنید همه چیز تمام شده است. این دقیقا حرف شیطان است و مخالف با مبانی دینی است. چرا دیگر آیات رحمت الهی را بیان نکردید؟ چرا فقط غضب خدای متعال را دیدید...بله! بالاخره شما در اثر غلبه ی شهوت به این کار مبتلا شده اید ولی آیا این درست است که همه چیز را به خاطر آن تمام شده بدانیم.

خواهشمندیم کمی به تجربیات ما و دیگر دوستانی که معتقدند با ترک خودارضایی بسیاری از عوارض آن بر طرف می شود اعتماد کنید... موارد زیادی را دیده ایم که با ترک این عمل به سلامتی کامل رسیده اند. پس چرا ناامیدی؟^:)^

شما بجای حل مسئله ی خود ترجیح می دهید صورت مسئله را پاک کنید...
ترجیح می دهید بجای حل مسئله جنسی ازدواج را کلا کنار بگذارید.... که این خودش کمکی به ادامه دار شدن خودارضایی است.[-(
ترجیح می دهید کار را کنار بگذارید و خودتان را آسوده کنید...[-(
ترجیح می دهید به جای حل مشکل هوش و حافظه تحصیل را هم کنار بگذارید...[-(

اگر هر کسی اینطور فکر کند سنگ روی سنگ بند نمی شود!!!

کسی که همه چیزشو از دست داده چرا نباید فکر کنه که آخر خطه؟؟؟ نمیدونم این حرفا حرفای شیطونه یا کسی که دیگه فقط اینو میدونم که واقعیت زندگی من همینه. من یه آدم بی همه چیز و بی ارزش که با دستای خودش زندگیشو تبدیل به جهنم کرده. گفتین چرا آیات دیگه ای از قرآن رو نیاوردم باید بگم که چون آیات دیگه ای در وصف حال من نیست. واقعیت زندگی و عاقبت منو همین آیات روشن کرده دیگه احتیاجی به رجوع به باقی آیات ندارم. گفتین چرا فقط غضب خدا رو دیدم چون زندگی من سر تا سرش با غضب خدا سوخته و از بین رفته. من نمیتونم مثه شما با دیده ی رحمانیت به خدا نگاه کنم.
همون قدری که شما نمونه هایی رو دیدین که بعد از ترک حالشون خوب شده منم نمونه هایی رو دیدم که بعد از ترک نه تنها وضعیتشون بهتر نشده بلکه زندگیشون از هم پاشیده.
آدم وقتی راه چاره ای نداره مجبوره تن به یه سری چیزا بده. اگه راه درمانی وجود داشت که میشد بهش امیدوار بود حرفی نبود ولی بحث اینجاست که راه درمانی عملا وجود نداره برای مشکلات جنسی.
برای کار و تحصیل هم چاره ای نیست جز کنار گذاشتنشون و رفتن سراغ کارایی که کمتر با هوش و حافظه سر و کار داره. چاره ای نیست جز تغییر مسیر.

ابوالبرکات;1007177 نوشت:
الان جایگاه تحصیلیت کجاست؟ مثلا توی دانشگاه خوبی نیستی ؟ کجاش فاجعه است ؟ توضیح بده برای من .

اصلا قابل وصف نیست. فقط همین قدر بگم از عرش به فرش رسیدم. همینو بس.
ابوالبرکات;1007177 نوشت:
به پزشک نشون دادی یا همین طور خودت می گی؟ خودارضایی آسیب شدیدی به بیضه ها و پروستات نمی زنه . مگه این که مورد خاصی باشه.

ولی پزشکا خلاف نظر شما رو دارن. اونا میگن خوداراضا احتمال سرطان پروستات و همچنین کوپک شدن بیضه ها رو افزایش میده. در ضمن من خودم به شخصه دارم بعضی عوارضش روی سیستم تناسلی بدنم( سیلان منی) رو تجربه میکنم.
ابوالبرکات;1007177 نوشت:

درمانایی که وجو داره رو قبول ندارم عملا و اعتقادی بهشون ندارم.

ابوالبرکات;1007181 نوشت:

بالاخره این تنبیهی که وجود داره برای یکی مثه من این 6 سال گرفتاری سایه نحسشو روی کل زندگیم تا آخر عمر انداخته. از خیلی لحاظ به شدت عقب افتادم و برای جبران یه قسمتاییش باید قید یه قسمتایی رو بزنم که منم تصمیم گرفتم برای جبران عقب موندگیای تحصیلی و شغلی و اجتماعی قید ازدواج رو بزنم. به نظر خودم کار منطقی هستش.
ابوالبرکات;1007181 نوشت:

یه چیزی وجود داره به اسم احساس نیاز که وقتی سراغ ادم میاد باید بهش جواب درست بده. من الان تو این سن و سال احساس نیاز به ازدواج میکنم وگرنه تو سن 28 سالگی که نسبت به ازدواج بی میل شدم چرا باید برم ازدواج کنم؟؟؟؟ بعدشم اکثریت پسرا بعد از سن 28 ساگی دیگه میل و رغبتی به ازدواج ندارن و به شدت پشیمونن که چرا تو سنای پایین زن نگرفتن. دیگه عملا ازدواج اون کارایی خودشو تو سنای بالا نداره و بیشتر سربار آدم.
ابوالبرکات;1007181 نوشت:
گفتی 22 سالته. جوونای همسن شما غالبا دانشجو هستند و شغلی ندارند. یعنی شما الان شش سال از اونا عقب تری؟!

عقب افتادگی من الان نمود بارز نداره وقتی که فارغ التحصیل شدم اون موقعس که مشخص میشه که چه گندی به کل زندگیم زدم که گرچه همین الانم واضحه چه سرنوشت اسفناکی دارم.
ابوالبرکات;1007181 نوشت:
بنابراین بعد از ازدواج زمان بسیار زیادی طول می کشه تا بتونه به حالت اولیه و طبیعی بر گرده. ممکنه دو سال یا سه سال سختی بکشه . اما بر می گرده. در این راستا ممکنه قرص ها و داروهایی هم تجویز بشه و ساعت های زیادی مشاوره انجام بشه.

دقیقا با بیان این جملات مهر تاییدی زدین بر حرف من برای عدم ازدواج و فرار از اون به دو دلیل:1- رابطه زناشویی یه رابطه دو طرفس که هر دو نفر به دنبال ارضای نیاز جنسی خودشون هستن ولی وجود یه عامل مزاحمی مثه زودانزالی عملا باعث نارضایتی هر دو طرف( به خصوص زن) میشه که ادامه این وضعیت( به قول شما دو سه سال) باعث سر خوردگی مرد و زن و سردی هردوشون نسبت به همدیگه و بروز مشکلات تو روابطشون و در نهایتم طلاق میشه. 2- هزینه های سرسام آور روانشناسی و روانپزشکی که از عهده ی هر کسی بر نمیاد مخصوصا اینکه همین الانشم هزینه های ازدواج به شدت بالاس و این هزینه های درمانی هم میشه قوز بالا قوز. عملا نمیصرفه ازدواج کردن. تجرد بهتره. دیگه نگران چیزایی مثه رضایت جنسی و هزینه های درمانی و طلاق و اینجور چیزا نیستی و فوقش یه فشار جنسی و عاطفی رو تحمل بکنی که خوب اینم راه حل هایی برای سرکوبش توسط روانشناسا و روانپزشکا وجود داره.
ابوالبرکات;1007181 نوشت:

من کی گفتم یه ساله این کار رو ترکش کردم؟؟؟؟ گفتم یه سال دارم تلاش میکنم به طور کامل بزارم کنار و نهایتا تونستم 67 روز خودمو نگه دارم. هنوز به حالت پایداری نرسیدم. اتفاقا وضعیت من بدر از اون چیزیه که فکرشو میکنین. من سابقه ی حتی 5 بار خودارضایی تو یه روز رو دارم. وضعیت من اسفناکه بوده فقط الان یه خرده بهتر شده وگرنه همین الانم بعضی وقتا 3 بار در روز این کار رو میکنم. کلا اوضاع داغونی دارم.

خودم شاهد بودم یکی نزدیکانم به شدت به این مرض مبتلا بود حتی سال اول روزی چند مرتبه این عملو تکرار میکرد تا جایی که حتی خون همراه منی میومد!
به مروز زمان وقتی فهمید چه مضرراتی براش داره هی کمتر و کمترش کرد از روزی رسید به هفته بعد 15 روز بعد ماهی یکبار در نهایت خودارضایی میکرد اما نه در حدی که منی خارج بشه
این رویه رو ادامه داد تا شد ماهی یکبار و بعد دو سه ماه یکبار و بقیه شو خودتون حساب کنید
بهتون قول میدم با تغذیه مناسب و مصرف تمام چیزهایی که برای قوای جنسی مفید هستن مثل خرما شما میتونید در عرض دو سه هفته یا کمتر لااقل از شر این مشکلات (ضعف حافظه، ضعف تمرکز، ضعف شدید بدن، کبودی زیر چشم، ریزش شدید مو، لاغر شدن، استرس شدید، از بین رفتن اعتماد به نفس، گوشه گیر شدن، بی ارادگی بی انگیزگی برای ادامه زندگی) خلاص بشید
شما وقتی ظاهرت رو درست کنی اونوقت جلوی آینه که بری عزت نفس بهت برمیگرده و دیگه احساس حقارت نمیکنی، حالا ممکنه برخی عوارض جنسی فعلا مداوا نشن اما همینکه ظاهرتون به حالت قبل برگرده و ضعف جسمانیتون برگرده مگه کم چیزیه؟
این حرفارو زدم شاید بتونه کمکتون کنه، به هر حال

سلام
خدا قوت
جلوی ضرر رو هر وقت بگیری منفعته.حدااقلش اینه شرایطتون ازین بدتر نمیشه چه بسا بهترم بشه که اگه بخواید میشه درستش کنید.
جای شما بودم انگیزه ازدواج داشتم همین فردا شب میرفتم خواستگاری
سختش نمیکنم همین بازی هایی که واسه تمرکز هست بازی کنید به مرور زمان موثر هست حتی اگه روندش کند باشه ولی تاثیر داره
وقتی ۶۷ روز تحمل کردید پس تحملتون میتونه بیشترم بشه
امتحانش ضرر نداره.خواستن توانستن هست.دعاتون میکنم.
در پناه نهایت خوبی ها و پاکی ها

به من بیاموز;1007275 نوشت:
با سلام ، بنده ترک کردم یه مدت ولی به یه ماه نرسیده خواب های جنسی دیدم و توی اون خواب ها زمانی که باید محتلم میشدم نشدم و منی از بنده خارج نشد ولی در نتیجه ی آن شکم درد گرفتم و این شکم درد تا زمان استمنا ادامه پیدا کرد ، بعد استمنا و خارج شدن منی در بیداری شکم درد آرام شد ولی مشکل اینجاست که میترسم دوباره خواب ببینم و در خواب استمنا کنم و در نتیجه شکم درد بگیرم و مجبور به استمنا بشم ، لطفا راهنمایی کنید ، ممنون .

با سلام خدمت شما دوست گرامی!
اینکه خواب های جنسی دیده اید فرایند طبیعی بدن شماست که در وضعیت اصلاح قرار گرفته است. چون خودارضایی سیکل احتلام را به هم می ریزد و باعث می شود فرد محتلم نشود ولی اینکه درد زیادی را متحمل شده اید طبیعی نیست و البته اگر بتوانید کمی تحمل کنید تا خود بدن واکنش نشان دهد بهتر از گناه خودارضایی است. پس صبر کنید تا به احتلام طبیعی برسید ولی اگر نرسیدید و باز هم درد ادامه داشت اینجاست که باید به پزشک متخصص غدد مراجعه نمایید.
موفق باشید.

نابود شده;1007277 نوشت:
کسی که همه چیزشو از دست داده چرا نباید فکر کنه که آخر خطه؟؟؟ نمیدونم این حرفا حرفای شیطونه یا کسی که دیگه فقط اینو میدونم که واقعیت زندگی من همینه. من یه آدم بی همه چیز و بی ارزش که با دستای خودش زندگیشو تبدیل به جهنم کرده. گفتین چرا آیات دیگه ای از قرآن رو نیاوردم باید بگم که چون آیات دیگه ای در وصف حال من نیست. واقعیت زندگی و عاقبت منو همین آیات روشن کرده دیگه احتیاجی به رجوع به باقی آیات ندارم. گفتین چرا فقط غضب خدا رو دیدم چون زندگی من سر تا سرش با غضب خدا سوخته و از بین رفته. من نمیتونم مثه شما با دیده ی رحمانیت به خدا نگاه کنم.
همون قدری که شما نمونه هایی رو دیدین که بعد از ترک حالشون خوب شده منم نمونه هایی رو دیدم که بعد از ترک نه تنها وضعیتشون بهتر نشده بلکه زندگیشون از هم پاشیده.
آدم وقتی راه چاره ای نداره مجبوره تن به یه سری چیزا بده. اگه راه درمانی وجود داشت که میشد بهش امیدوار بود حرفی نبود ولی بحث اینجاست که راه درمانی عملا وجود نداره برای مشکلات جنسی.
برای کار و تحصیل هم چاره ای نیست جز کنار گذاشتنشون و رفتن سراغ کارایی که کمتر با هوش و حافظه سر و کار داره. چاره ای نیست جز تغییر مسیر.

با سلام و عرض ارادت خدمت شما پرسشگر گرامي!@};- نکات بنده و دوستان را خواندید و معتقدید هیچ نقطه ی روشنی در زندگی تان باقی نمانده و واقعا آخر خط قرار دارید.

خیلی از دوستان همین سایت یا جاهای دیگر با انجام همین راهکارها خودارضایی را کنار گذاشته و به سلامت کامل رسیده اند؛ اما چرا مشكل شما هنوز تا حد زيادي باقي است؟8-|

این سوالي است كه خود شما بايد به آن پاسخ دهيد. جالب است بدانيد هر ماه جواناني با مشكلاتي مانند مشكل شما با ما مكاتبه مي كنند و بعد از گذشت مدتي و به كار گيري راهنمايي هاي مشاوران اين مركز تا حد زيادي در رفتار آنان تغيير ايجاد مي شود.

به نظر شما مشكل كار كجاست؟

چه تفاوتي بين شما و آنان وجود دارد؟

راهكارها كه به آنان پيشنهاد شده به شما هم توصيه شده است، پس چرا نتيجه يكسان نيست. مشكل كار كجاست؟

روان شناسان و مشاوران بر اين باورند كه مراجع زماني كه براي مشاوره و درمان مراجعه مي كند، داراي دو نيرو مي باشد:

الف)نيروي مقاومت:نيرويي كه فرد با آن در برابر جريان درمان مقاومت مي كند و سعي مي كند رفتارهاي خود را طبيعي و عدم موفقيت خود در درمان و حل مشكل را به درمانگر يا مشاور استناد دهد.

ب) نيروي همكاري:نيروي كه مراجع با مشاور خود در راه حل مشكلش همكاري لازم را مي كند و به فرايند درمان اميدوار است. تا زماني كه در مراجع نيروي همكاري بر نيروي مقاومت غلبه پيدا نكند بهترين مشاورها هم نمي توانند مشكل فرد را حل كنند. به نظر مي رسد در اولين گام بايد شما به فرايند مشاوره باور داشته باشيد و به اين نكته اعتقاد داشته باشيد كه فرايند مشاوره و به كار گيري نكات آن مي تواند به شما در حل مشكلتان كمك كند. در ضمن در فرايند درمان به جاي اينكه به دنبال نكاتي كه (توسط مشاور بيان شده است) و به نظرتان منفي مي باشد بگرديد بهتر است نكات كاربردي آن را در زندگي به كار بريد و نتيجه آن را در زندگي خود مشاهده كنيد.

باسلام
همه پستها رو نخوندم

ولی تو اکثر اون پستهایی که خوندم شما همش از این موضوع که همه چی نابود شده و باتوجه به نام کاربریتون پیش رفتید

اولین قدمی که بر میدارید اینکه این نام کاربری رو عوض کنید

اگه همه چی نابود شده بود الان شما اینجا نبودید و دنبال اگه راهکار هم نباشید مطرح کردنش نبودید حتی در حد درد دل

اینا داره میگه شما از این وضعیت خسته شدید

شما تا به این روز اونطوری که دوست داشتید رفتار کردید به طوری که به عواقب این خواسته درونیتون توجه نکردید

یعنی این توانایی رو داشتید که به هیچ جیز توجه نداشته باشید و فقط و فقط به اون چیزی که دوست داشتید بپردازید

پس شما توانایی انجام کاری که دوست دارید رو دارید

پس از این پس هم به این موضوع توجه نکنید که کارهایی که انجام خواهید داد چه خواهدبود فقط فقط به این موضوع فکر کنید که دوست دارید دیگه همچین کاری نکنید

نخوندم کامل نمیدونم نماز میخونید یا نه

از امروز ساعتهای زمان اذان رو تو گوشی یا ساعتتون کوک کنید تنظیم که وقت زمان اذان رو براتون یادآوری کنه و سر موقع نمازتون رو بخونید

با خودتون شرط بگذارید که هر وقت خواستید به خواسته درونیتون جواب بدید تا عدد 60 میشمرید تا این اعداد رو نگفتید به هیچ چیز دیگه فکر نکنید شما زمان کافی برای هر کاری دارید پس نگران چند ثانیه تخیر نباشید حتما حتما این کار رو انجام بدید تاخیر در انجام حتی به اندازه شمردن این اعداد

اصلا قرار نیست به نتیجه توجه کنیم فقط فقط به کارهایی که تصمیم گرفتید توجه کنید که به نحو احسن انجامش بدید

روزانه ده دقیقه پیاده روی کنید حتی اگه شده داخل اتاقتون تو حیاط هر جایی که امکانش هست اول با سرعت کم شروع کنید چند دقیقه با سرعت پایین و به همین شکل سرعت رو بالا ببرید و چند دقیقه آخر رو باز سرعت رو کند کنید یعنی این ده دقیقه رو به چند قسمت کنید و از سرعت کند به تند و از تند به کند حرکت کنید

فعلا تا یک هفته همین کارها رو انجام بدید

نگید قبلا این کارها رو کردم فلان دوباره قراره استارت بزنیم Smile

نام کاربری یادتون نره منتظرم تغییرش بدید بزارید امید به خدا یا هر اسمی که خودتون باهاش انرژی میگیرید

تا یک هفته دیگه خدا نگهدار

باتشکر
یاحق

ابوالبرکات;1007177 نوشت:
این چیزی که من فهمیدم اینه که یقین بدون لاغری شما هیچ ربطی به خودارضایی یا ترک خود ارضایی نداره. حتما اگر به طرزی غیرعادی لاغر شدی برو دکتر برای لاغریت. ممکنه مشکل هورمونی چیزی داشته باشی.
اگر بعد از 35 سالگی توی فامیلتون کسانی هستند که ریزش مو دارند این ارثی نیست براشون . ریزش موی ارثی ریزش مویی است که حداکثر تا سی سالگی اتفاق می افتد . بعد از سی سالگی ریزش مو در اثر عوامل محیطی است .
من هم توی سن 25 سالگی کچل شدم. اما گفتم که برای من در اثر خودارضایی نبوده . اتفاقا کچلی اعتماد به نفسم رو زیاد هم کرده است. چون که مردم فکر می کنند سنم بالاست و خیلی محترمانه تر برخورد می کنند. یک بار رفتم توی دانشگاه تهران وقتی وارد در شدم نگهبان حواسش نبود و داشت روزنامه می خوند. یک لحظه من رو از پشت روزنامه اش دید سریع بلند شد ایستاد و سلام کرد. فکر می کرد که من مسئولی چیزی هستم. در حالی که من دانشجوی آن جا هم نبودم و حتی می تونست من رو راه نده. کلا زمانی که توی دانشگاه خودمان می رفتم همه ی نگهبانا جلوم بلند می شدند و دستشون رو روی سینه شون می گذاشتند . بعدش ارثی بودن لاغری یا ریزش مو ممکنه مال چند نسل گذشته باشه. اگه توی دانشگاهتون بچه های ژنتیک هستند می تونی ازشون بپرسی.
کجا نوشته بود ؟ بله به طور کلی گناه آینده انسان را خراب می کنه اما بلافاصله توبه کنی آینده ات درست می شه. بلافاصله هم توبه نکردی بعدش توبه کنی آینده ات باز درست می شه. یک چیزی را آویزه ی گوشت کن. مهمترین عامل تعیین کننده ی آینده خواست خداست. و خدا قدرت تغییر آینده را داره.

خانوم خوب;1007355 نوشت:
سلام
خدا قوت
جلوی ضرر رو هر وقت بگیری منفعته.حدااقلش اینه شرایطتون ازین بدتر نمیشه چه بسا بهترم بشه که اگه بخواید میشه درستش کنید.
جای شما بودم انگیزه ازدواج داشتم همین فردا شب میرفتم خواستگاری
سختش نمیکنم همین بازی هایی که واسه تمرکز هست بازی کنید به مرور زمان موثر هست حتی اگه روندش کند باشه ولی تاثیر داره
وقتی ۶۷ روز تحمل کردید پس تحملتون میتونه بیشترم بشه
امتحانش ضرر نداره.خواستن توانستن هست.دعاتون میکنم.
در پناه نهایت خوبی ها و پاکی ها

دیگه بدتر از این حالت وجود نداره. من تقریبا به همه ی عوارض این کار مبتلا شدم. بالاتر از این حد دیگه فقط مرگ و مردنه.
جای من نیستین که همچین ساده لوحانه ای نسبت به ازدواج دارین. من دیگه کلا قید ازدواج رو زدم و تمام سعیم رو میکنم دیگه بهش فکر نکنم. دارم تلاش میکنم تمام حسایی که باعث میشه منو به فکر ازدواج بندازه از بین ببرم و سرکوب کنم. این بهترین تصمیمی هست که میتونم برای زندگیم بگیرم. حد اقلش اینه که فقط خودم آسیب میبینم و به کس دیگه ای آسیب نمیزنم.
متاسفانه آسیبایی که به تمرکز و حافظه و هوش من وارد شده مربوط به از بین رفتن سلول های مغزیه که برای جبرانش کاری نمیشه عملا.
همون جوری که از اسمم پیداس من همه چیز زندگیمو باختم. دیگه به چیزی فکر نمیکنم. فقط میخوام زودتر تموم بشه این زندگی نکبتی. همین. دعا کنین زودتر مرگ برسه تا راحت بشم.

نابود شده;1007398 نوشت:
تموم بشه این زندگی نکبتی. همین. دعا کنین زودتر مرگ برسه تا راحت بشم.

باسلام
با همین حسی و حالی که دارید میشه پستهای بنده رو بخونید

حداقل به اندازه اینکه ما دلمون خوش بشه یه قدمی بخاطر پستهای ما برداشتید از نام کاربریتون شروع کنید

منتظر هستیم هااا

باتشکر
یاحق

صابر;1007370 نوشت:
چون خودارضایی سیکل احتلام را به هم می ریزد و باعث می شود فرد محتلم نشود

خب حالا چاره چیه ؟ بنده اصلا توی خواب محتلم نمیشم ، تا میخوام محتلم بشم از خواب بیدار میشم ، دکتر اورولوژی رفتم فقط قرص ضد تورم داد ! دکتر غدد برم درست میشه به نظرتون ؟ ممکنه از افسردگی و داروهاش باشه ؟

صابر;1007370 نوشت:
ولی اینکه درد زیادی را متحمل شده اید طبیعی نیست و البته اگر بتوانید کمی تحمل کنید تا خود بدن واکنش نشان دهد بهتر از گناه خودارضایی است

دردش گاهی اوقات اینقدر شدید میشه که آدم نیم قد میشه ! قابل تحمل نیست به نظرم ! ولی اگر راهی باشه ( دعایی چیزی ) که اصلا خواب جنسی نبینیم به شاید درست بشه ! یکی میگفت شما رو بستن با جادو و این مشکلات و سایر مشکلاتتون هم واسه همینه ! به نظرتون درسته ؟ ، البته بنده قران خوندم و اون جن ها رفتن ولی هنوز مشکلم باقیه !

به من بیاموز;1007418 نوشت:
دردش گاهی اوقات اینقدر شدید میشه که آدم نیم قد میشه ! قابل تحمل نیست به نظرم ! ولی اگر راهی باشه ( دعایی چیزی ) که اصلا خواب جنسی نبینیم به شاید درست بشه ! یکی میگفت شما رو بستن با جادو و این مشکلات و سایر مشکلاتتون هم واسه همینه ! به نظرتون درسته ؟ ، البته بنده قران خوندم و اون جن ها رفتن ولی هنوز مشکلم باقیه !

با سلام

به دکتر طب سوزنی مراجعه کنید
شاید بتوانید خودتان با طب فشاری یا طب سوزنی درد را در آن لحظه برطرف کنید ...

بیت المعمور;1007425 نوشت:
شاید بتوانید خودتان با طب فشاری یا طب سوزنی درد را در آن لحظه برطرف کنید ...

سلام ، درد رو که به خیلی روش ها میشه برطرف کرد ولی باید اصولی باشه ، اگر مثلا فرضا با مواد مخدر درد رو برطرف کنم ممکنه آخرش منجر به یک مشکل بزرگتر در بدن بنده بشه !

به من بیاموز;1007463 نوشت:
سلام ، درد رو که به خیلی روش ها میشه برطرف کرد ولی باید اصولی باشه ، اگر مثلا فرضا با مواد مخدر درد رو برطرف کنم ممکنه آخرش منجر به یک مشکل بزرگتر در بدن بنده بشه !

سلام
طب سوزنی یه نوع درمانه نه فقط مسکن...
روی تعادل انرژی چی کار میشه...
دکتر متخصص خودش میتونه خیلی اطلاعات بیشتری به شما بده و بگه ریشه مشکل از کجاست...
حالا ضرری نداره یکبار امتحان کن...

حالا فقط مسکن باشه از مواد مخدر و قرص های شیمیایی که بهتره...
شما هم که دوست نداری اون لحظه درد بکشی دوست داری؟

به من بیاموز;1007417 نوشت:
خب حالا چاره چیه ؟ بنده اصلا توی خواب محتلم نمیشم ، تا میخوام محتلم بشم از خواب بیدار میشم ، دکتر اورولوژی رفتم فقط قرص ضد تورم داد ! دکتر غدد برم درست میشه به نظرتون ؟ ممکنه از افسردگی و داروهاش باشه ؟

احتمال زیاد مشکل از غدد باشه پس مراجعه به پزشک غدد مورد توصیه است. همچنین تا کنون گزارشی از تأثیر قرص های افسردگی بر قوای جنسی یا تغییر سیکل آن گزارش نشده است.

به من بیاموز;1007418 نوشت:

دیدن خواب جنسی به علت افکار روز مره ی شماست و طبیعی است مگر اینکه خودتان را قبل از خواب خسته کنید مثلا کمی ورزش کنید یا پیاده روی کنید و یا قبل از خواب شیر بخورید و با معده ی سبک بخوابید که همه ی این عوامل در بهداشت خواب مؤثر است. بعید هم می دانیم موضوع جادو و جن و .... باشد فقط و فقط مشکل تناسب جسم و روح است.

نابود شده;1006325 نوشت:
سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان بزرگوار ترک خودارضایی واقعا چه فایده ای داره برای کسی که چندین سال به این کار اعتیاد داشته و به اکثریت عوارض ممکن مبتلا شده؟؟؟ چه فایده داره ای وقتی حتی با ترک این کار مزخرفم قرار نیس چیزی عوض بشه و یه عمر با کلی بدبختی و مصیبت زندگی کنی و نتونی مثل افراد عادی زندگی کنی؟؟؟؟ چه فایده ای داره حتی با ترکشم بازم نمیتونی ازدواج کنی و باید همیشه تا آخر عمرت تنها و بی کس زندگی کنی؟؟؟؟؟
سلام.شما هم مثل خیلیهای دیگه قربانی تلقین احساس گناه شده اید.و جالب اینکه اکثر کسانیکه این تلقین رو بویژه به جوانان مجرد میکنند خودشون یا ازدواج کردند و یا در مضیقه جنسی نیستند! هیچ مستندی هم که خداوند این عمل صرف رو جدا از اقدام به حرام های دیگه که ممکنه همراهش باشه گناه دونسته باشه ارائه نداده اند و فقط و فقط در تلقین این احساس گناه کوشیده اند و میکوشند! گفتم جدا از انجام حرام های دیگه که ممکنه همراهش باشه چون روایاتی که از معصومین(ع) به ما رسیده بیشتر معطوف به اقدام به حرامی است که در عرف و شرع گناه محسوب میشه.مثل روایتی که حضرت امیرالمومنین علی (ع) شخصی رو که این عمل رو انجام داده بود تادیب کرد(اونهم بصورت زدن به دست اون فرد) و برای اون فرد زنی رو مزدوج کرد.روایت مشخصه که اون فرد در ملا عام کاری کرده و باعث بیعفتی شده یا زنان مومنه رو دید میزده و یا کار بدتر که با اونها خودش رو ارضاء میکرده که باعث شده اون فرد رو پیش امام بیاورند. از این روایات زیاده که اگر عقلانی بهش نگاه بشه متوجه میشیم خود عمل برای یک جوان معذب که هیچ توان ازدواج نداره و در خلوت خودش و در نه در ملاء بهش دست میزنه و یا در جامعه بیعفتی نمیکنه گناهی برش نیست و نباید کسی احساس گناه رو بهش تلقین کنه.که این باعث گناه بزرگتری میشه و اون یاس و ناامیدی از خداونده. روایات دیگر مثلا معصوم(ع) فرموده با کسی که این عمل رو میکنه هم غذا نشوید که این بازهم از نظر عقلانی این رو میرسونه که در اون زمان چنین افرادی بهداشتشون رو رعایت نمیکردند و گاه دستانشون آلوده بوده و همچنین مزمت این کارشون در ملاء عام بوده و بیعفتی نسبت به زنان مومنه. و روایت صحیح هست که معصوم فرمودند چیزی بر شخصی که چنین اقدامی بکنه(مجرد باشه معذب باشه و به ناچار از فشار جنسی نه تفننی و همیشگی و از بیحیایی) نیست. خب با این مقدمه اینهایی که گفتی و خودت رو قربانی اونها میدونی تلقینی بیش نیست! نابود شدن سلولهای خاکستری مغز یعنی چی! فقط مگه شمای مسلمون زاده این اقدام رو کردی؟ اینهمه دانشمند بلاد کفر که در آزادیهای جنسی گناه آلود زمینه این اقدامات رو دارند این کار رو نکردند و نمیکنند و سلولهای مغزشون نابود شده و میشه؟! در مورد ریزش مو.بله اگر زیاد به این عمل دست زدید و بدن شما از نظر هرمونی بهم ریخته باشه و ضعف جسمانی هم داشته باشید تاثیر داره در ریزش مو و همینطور لاغری و گود شدن زیر چشم و زرد شدن چهره و ضعف بینایی و کم شدن تمرکز حواس و ... ولی این بیشتر بخاطر قربانی تلقین احساس گناه شدنی هست که شما هم یکی از قربانیهای آن بوده اید.وگرنه اگر رابطه خودتون رو با خدای خودتون قطع نمیکردید.همیشه غسل میکردید نمازتون رو ترک نمیکردید چه بسا فاصله های انجامش رو کم کم زیاد میکردید و یه زمانی میرسید که میلی به انجامش نداشتید.از بس که لذت عبادت رو حس میکردید و توجه به شهوت و پایین تنه باعث انزجارتون میشد.حتی اگر شرایط ازدواج رو هم تا آخر عمرتون بفرض محال نداشتید.چون علاقه ای بزرگتر و بهتر اونهم لذت رابطه با خدا رو بدست می آوردید. الآن هم دیر نیست. شما این احساس گناه رو از ذهنتون بندازید دور و رابطه با خدای خودتون رو برقرار کنید و هیچ از نظر جنسی اگر زمانی در خلوت و از فشار دست به این اقدام زدید خودتون رو سرزنش نکنید و به رابطه با خدای خودتون ادامه بدید. در مورد ازدواجی که میگی امکان نداره چون نابود شدی! چه نابود شدنی؟! نه سلولهای خاکستری مغزت از دست رفته و نه قوای جسمانیت برنگشتنی هست چون جوان هستی.حالا ریزش مو ممکنه خیلی ها ریزش مو بگیرند یا چشمشون ضعیف بشه این ربطی به ازدواج پیدا نمیکنه Smile بدنت که قوی بشه و به خودت برسی از نظر آمیزشی هم هیچ مشکلی نخواهی داشت.همه اینها حرف و برای تلقین احساس گناه هست! تا وقتی انسان از نظر جنسی دارای شهوت باشه بدنش توانایی تولید هورمون جنسی رو داره.در مورد زود انزالی اتفاقا یکی از توصیه هایی که به زوج هایی که زود ارضا میشن یعنی زود انزالی دارند همینه که پیش از آمیزش معمول با همدیگه ملاعبه کنند.پس خیلی ها هم هستند که اصلا دست به چنین اقدامی نزدند و دچار زود انزالی هستند با همسرشون. حرف آخر اینکه وقتی رابطه ات با خدای خودت جور شد تمرکزت هم میاد سر جاش و برات چیزهای مهمتری اهمیت پیدا میکنه.که این دنیای زودگذر ارزش اینهمه حرص و توجه رو نداشت.

نابود شده;1006894 نوشت:
زودانزالی

درمان انزال زودرس مردان در طب اسلامی

۱- سادهترین درمان روزی ۷ انجیر همراه با کندر
(انجیر را باز کنند و داخلش یک تکه کندر قرار
دهند و بخورند)

۲- گیاه زنبق (ایرسا)

۳- گیاه کراویا(همان زیره رومی و شاه زیره است
که باید آسیاب کنند و نیم ساعت تا ۱ ساعت قبل
از همبستر شدن، به اندازه یک قاشق مرباخوری
یا غذاخوری بخورند)

۴- دو ساعت قبل جماع داروی تاخیری اسلامی
(کراویا) بخورید که اثرش عالی است.

۵- هر شب قبل خواب یک قاشق عسل و ۷ دانه
سیاهدانه را بجوید و بخورید و بخوابید.

۷- یک مثقال اسپند را صبح ناشتا با یک لیوان آب
جوش ولرم قورت دهید و به هیچ وجه نجوید.
تا هفتاد روز

☜【طب شیعه】

[SPOILER]لینک کانالش تو یادداشت کاربری پرفایلم هست [/SPOILER]

نابود شده;1007279 نوشت:
دقیقا با بیان این جملات مهر تاییدی زدین بر حرف من برای عدم ازدواج و فرار از اون به دو دلیل:1- رابطه زناشویی یه رابطه دو طرفس که هر دو نفر به دنبال ارضای نیاز جنسی خودشون هستن ولی وجود یه عامل مزاحمی مثه زودانزالی عملا باعث نارضایتی هر دو طرف( به خصوص زن) میشه که ادامه این وضعیت( به قول شما دو سه سال) باعث سر خوردگی مرد و زن و سردی هردوشون نسبت به همدیگه و بروز مشکلات تو روابطشون و در نهایتم طلاق میشه. 2- هزینه های سرسام آور روانشناسی و روانپزشکی که از عهده ی هر کسی بر نمیاد مخصوصا اینکه همین الانشم هزینه های ازدواج به شدت بالاس و این هزینه های درمانی هم میشه قوز بالا قوز. عملا نمیصرفه ازدواج کردن. تجرد بهتره. دیگه نگران چیزایی مثه رضایت جنسی و هزینه های درمانی و طلاق و اینجور چیزا نیستی و فوقش یه فشار جنسی و عاطفی رو تحمل بکنی که خوب اینم راه حل هایی برای سرکوبش توسط روانشناسا و روانپزشکا وجود داره.
اولا گفتم که حدود شش ماه اول تقریبا همه گرفتار این مسئله هستند. ثانیا این دو سه سال رو در بحرانی ترین شرایط رخ می ده. برای شما یکی دو سال طول می کشه.

نزدیک مرگ;1007580 نوشت:
سلام.شما هم مثل خیلیهای دیگه قربانی تلقین احساس گناه شده اید.و جالب اینکه اکثر کسانیکه این تلقین رو بویژه به جوانان مجرد میکنند خودشون یا ازدواج کردند و یا در مضیقه جنسی نیستند! هیچ مستندی هم که خداوند این عمل صرف رو جدا از اقدام به حرام های دیگه که ممکنه همراهش باشه گناه دونسته باشه ارائه نداده اند و فقط و فقط در تلقین این احساس گناه کوشیده اند و میکوشند! گفتم جدا از انجام حرام های دیگه که ممکنه همراهش باشه چون روایاتی که از معصومین(ع) به ما رسیده بیشتر معطوف به اقدام به حرامی است که در عرف و شرع گناه محسوب میشه.مثل روایتی که حضرت امیرالمومنین علی (ع) شخصی رو که این عمل رو انجام داده بود تادیب کرد(اونهم بصورت زدن به دست اون فرد) و برای اون فرد زنی رو مزدوج کرد.روایت مشخصه که اون فرد در ملا عام کاری کرده و باعث بیعفتی شده یا زنان مومنه رو دید میزده و یا کار بدتر که با اونها خودش رو ارضاء میکرده که باعث شده اون فرد رو پیش امام بیاورند. از این روایات زیاده که اگر عقلانی بهش نگاه بشه متوجه میشیم خود عمل برای یک جوان معذب که هیچ توان ازدواج نداره و در خلوت خودش و در نه در ملاء بهش دست میزنه و یا در جامعه بیعفتی نمیکنه گناهی برش نیست و نباید کسی احساس گناه رو بهش تلقین کنه.که این باعث گناه بزرگتری میشه و اون یاس و ناامیدی از خداونده. روایات دیگر مثلا معصوم(ع) فرموده با کسی که این عمل رو میکنه هم غذا نشوید که این بازهم از نظر عقلانی این رو میرسونه که در اون زمان چنین افرادی بهداشتشون رو رعایت نمیکردند و گاه دستانشون آلوده بوده و همچنین مزمت این کارشون در ملاء عام بوده و بیعفتی نسبت به زنان مومنه. و روایت صحیح هست که معصوم فرمودند چیزی بر شخصی که چنین اقدامی بکنه(مجرد باشه معذب باشه و به ناچار از فشار جنسی نه تفننی و همیشگی و از بیحیایی) نیست. خب با این مقدمه اینهایی که گفتی و خودت رو قربانی اونها میدونی تلقینی بیش نیست! نابود شدن سلولهای خاکستری مغز یعنی چی! فقط مگه شمای مسلمون زاده این اقدام رو کردی؟ اینهمه دانشمند بلاد کفر که در آزادیهای جنسی گناه آلود زمینه این اقدامات رو دارند این کار رو نکردند و نمیکنند و سلولهای مغزشون نابود شده و میشه؟! در مورد ریزش مو.بله اگر زیاد به این عمل دست زدید و بدن شما از نظر هرمونی بهم ریخته باشه و ضعف جسمانی هم داشته باشید تاثیر داره در ریزش مو و همینطور لاغری و گود شدن زیر چشم و زرد شدن چهره و ضعف بینایی و کم شدن تمرکز حواس و ... ولی این بیشتر بخاطر قربانی تلقین احساس گناه شدنی هست که شما هم یکی از قربانیهای آن بوده اید.وگرنه اگر رابطه خودتون رو با خدای خودتون قطع نمیکردید.همیشه غسل میکردید نمازتون رو ترک نمیکردید چه بسا فاصله های انجامش رو کم کم زیاد میکردید و یه زمانی میرسید که میلی به انجامش نداشتید.از بس که لذت عبادت رو حس میکردید و توجه به شهوت و پایین تنه باعث انزجارتون میشد.حتی اگر شرایط ازدواج رو هم تا آخر عمرتون بفرض محال نداشتید.چون علاقه ای بزرگتر و بهتر اونهم لذت رابطه با خدا رو بدست می آوردید. الآن هم دیر نیست. شما این احساس گناه رو از ذهنتون بندازید دور و رابطه با خدای خودتون رو برقرار کنید و هیچ از نظر جنسی اگر زمانی در خلوت و از فشار دست به این اقدام زدید خودتون رو سرزنش نکنید و به رابطه با خدای خودتون ادامه بدید. در مورد ازدواجی که میگی امکان نداره چون نابود شدی! چه نابود شدنی؟! نه سلولهای خاکستری مغزت از دست رفته و نه قوای جسمانیت برنگشتنی هست چون جوان هستی.حالا ریزش مو ممکنه خیلی ها ریزش مو بگیرند یا چشمشون ضعیف بشه این ربطی به ازدواج پیدا نمیکنه Smile بدنت که قوی بشه و به خودت برسی از نظر آمیزشی هم هیچ مشکلی نخواهی داشت.همه اینها حرف و برای تلقین احساس گناه هست! تا وقتی انسان از نظر جنسی دارای شهوت باشه بدنش توانایی تولید هورمون جنسی رو داره.در مورد زود انزالی اتفاقا یکی از توصیه هایی که به زوج هایی که زود ارضا میشن یعنی زود انزالی دارند همینه که پیش از آمیزش معمول با همدیگه ملاعبه کنند.پس خیلی ها هم هستند که اصلا دست به چنین اقدامی نزدند و دچار زود انزالی هستند با همسرشون. حرف آخر اینکه وقتی رابطه ات با خدای خودت جور شد تمرکزت هم میاد سر جاش و برات چیزهای مهمتری اهمیت پیدا میکنه.که این دنیای زودگذر ارزش اینهمه حرص و توجه رو نداشت.

صابر;1007371 نوشت:
با سلام و عرض ارادت خدمت شما پرسشگر گرامي!@};- نکات بنده و دوستان را خواندید و معتقدید هیچ نقطه ی روشنی در زندگی تان باقی نمانده و واقعا آخر خط قرار دارید.

خیلی از دوستان همین سایت یا جاهای دیگر با انجام همین راهکارها خودارضایی را کنار گذاشته و به سلامت کامل رسیده اند؛ اما چرا مشكل شما هنوز تا حد زيادي باقي است؟8-|

این سوالي است كه خود شما بايد به آن پاسخ دهيد. جالب است بدانيد هر ماه جواناني با مشكلاتي مانند مشكل شما با ما مكاتبه مي كنند و بعد از گذشت مدتي و به كار گيري راهنمايي هاي مشاوران اين مركز تا حد زيادي در رفتار آنان تغيير ايجاد مي شود.

به نظر شما مشكل كار كجاست؟

چه تفاوتي بين شما و آنان وجود دارد؟

راهكارها كه به آنان پيشنهاد شده به شما هم توصيه شده است، پس چرا نتيجه يكسان نيست. مشكل كار كجاست؟

روان شناسان و مشاوران بر اين باورند كه مراجع زماني كه براي مشاوره و درمان مراجعه مي كند، داراي دو نيرو مي باشد:

الف)نيروي مقاومت:نيرويي كه فرد با آن در برابر جريان درمان مقاومت مي كند و سعي مي كند رفتارهاي خود را طبيعي و عدم موفقيت خود در درمان و حل مشكل را به درمانگر يا مشاور استناد دهد.

ب) نيروي همكاري:نيروي كه مراجع با مشاور خود در راه حل مشكلش همكاري لازم را مي كند و به فرايند درمان اميدوار است. تا زماني كه در مراجع نيروي همكاري بر نيروي مقاومت غلبه پيدا نكند بهترين مشاورها هم نمي توانند مشكل فرد را حل كنند. به نظر مي رسد در اولين گام بايد شما به فرايند مشاوره باور داشته باشيد و به اين نكته اعتقاد داشته باشيد كه فرايند مشاوره و به كار گيري نكات آن مي تواند به شما در حل مشكلتان كمك كند. در ضمن در فرايند درمان به جاي اينكه به دنبال نكاتي كه (توسط مشاور بيان شده است) و به نظرتان منفي مي باشد بگرديد بهتر است نكات كاربردي آن را در زندگي به كار بريد و نتيجه آن را در زندگي خود مشاهده كنيد.

سلام
شرایط همه ی افرادی به این کار اعتیاد داشتن مثه هم نیس که انتظار داشته باشیم همه ی راه حلا برای همه ی افراد مبتلا جواب بده. چند درصد همین افرادی که شما میگین ترک کردن به عوارضی و بلاهایی که به سر من اومده مبتلا شدن؟؟؟؟ چه قدر روی زندگیشون تاثیر منفی داشته؟؟؟؟ آیا این کار باعث شده که زندگی و آیندشوم دگرگون بشه و به فلاکت ابدی برسن؟؟؟ آیا باعث شده که به جایی برسن که هر روز و هر ساعت به خاطر غلطی که کردن خودشون نفرین کنن؟؟؟ واقعا چند نفرشون مثه من بودن و خوب شدن؟؟؟؟ من آدمی نیستم که امید الکی به خودم بدم و خودمو گول بزنم.

اللیل والنهار;1007374 نوشت:
باسلام
همه پستها رو نخوندم

ولی تو اکثر اون پستهایی که خوندم شما همش از این موضوع که همه چی نابود شده و باتوجه به نام کاربریتون پیش رفتید

اولین قدمی که بر میدارید اینکه این نام کاربری رو عوض کنید

اگه همه چی نابود شده بود الان شما اینجا نبودید و دنبال اگه راهکار هم نباشید مطرح کردنش نبودید حتی در حد درد دل

اینا داره میگه شما از این وضعیت خسته شدید

شما تا به این روز اونطوری که دوست داشتید رفتار کردید به طوری که به عواقب این خواسته درونیتون توجه نکردید

یعنی این توانایی رو داشتید که به هیچ جیز توجه نداشته باشید و فقط و فقط به اون چیزی که دوست داشتید بپردازید

پس شما توانایی انجام کاری که دوست دارید رو دارید

پس از این پس هم به این موضوع توجه نکنید که کارهایی که انجام خواهید داد چه خواهدبود فقط فقط به این موضوع فکر کنید که دوست دارید دیگه همچین کاری نکنید

نخوندم کامل نمیدونم نماز میخونید یا نه

از امروز ساعتهای زمان اذان رو تو گوشی یا ساعتتون کوک کنید تنظیم که وقت زمان اذان رو براتون یادآوری کنه و سر موقع نمازتون رو بخونید

با خودتون شرط بگذارید که هر وقت خواستید به خواسته درونیتون جواب بدید تا عدد 60 میشمرید تا این اعداد رو نگفتید به هیچ چیز دیگه فکر نکنید شما زمان کافی برای هر کاری دارید پس نگران چند ثانیه تخیر نباشید حتما حتما این کار رو انجام بدید تاخیر در انجام حتی به اندازه شمردن این اعداد

اصلا قرار نیست به نتیجه توجه کنیم فقط فقط به کارهایی که تصمیم گرفتید توجه کنید که به نحو احسن انجامش بدید

روزانه ده دقیقه پیاده روی کنید حتی اگه شده داخل اتاقتون تو حیاط هر جایی که امکانش هست اول با سرعت کم شروع کنید چند دقیقه با سرعت پایین و به همین شکل سرعت رو بالا ببرید و چند دقیقه آخر رو باز سرعت رو کند کنید یعنی این ده دقیقه رو به چند قسمت کنید و از سرعت کند به تند و از تند به کند حرکت کنید

فعلا تا یک هفته همین کارها رو انجام بدید

نگید قبلا این کارها رو کردم فلان دوباره قراره استارت بزنیم Smile

نام کاربری یادتون نره منتظرم تغییرش بدید بزارید امید به خدا یا هر اسمی که خودتون باهاش انرژی میگیرید

تا یک هفته دیگه خدا نگهدار

باتشکر
یاحق

سلام
شرمنده که ناامیدتون میکنم ولی نمیتونم اسم کاربری دیگه ای برای خودم انتخاب کنم که لیاقتشو داشته باشم تازه خیلی به خودم آوانس دادم که این اسم کاربری رو انتخاب کردم.
دلیل اصلی اینکه این تاپیک رو باز کردم این بود که بقیه عاقبت این گناه رو ببینن و بخونن و عبرت بگیرن و بیشتر مراقب خودشون باشن.
در مورد نماز هم باید بگم الان یه سالی میشه که شروع کردم به نماز خوندن و تلاش میکنم که اول وقت باشه.
این تمرین شمارش اعداد رو هم قبلا امتحان کردم ولی جواب نداده متاسفانه.
پیاده روی و ورزش رو هم در حد روزی ۱ ساعت دارم.
ولی خوب متاسفانه این راهکارها خیلی جوابگو نبوده و مجبور شدم برای مشکلم پیش روانپزشک برم و فعلا دارم دارو مصرف میکنم تا ببینم چی میشه.

نزدیک مرگ;1007580 نوشت:

سلام.
دقیقا یکی از چیزایی که باعث شکل گیری عوارض این کار لعنتی تو وجود من شده همین تلقین منفی به خودم هست جوری که بیشتر عوارض این کار رو با تلقین به خودم به وجود آوردم اونم به خاطر مانور های خیلی زیادیه که روی عوارض این کار توی سایتا و کتابای مختلف میدن.
در مورد ترک نماز هم حق با شماس. من قبلا در قید و بند نماز و غسل نبودم و اهمیتی به این موضوع نمیدادم و به خاطر این سهل انگاریم هم تاوان خیلی سنگینی باید بدم. از وقتی که شروع به نماز خوندن کردم خیلی وضعیتم بهتر شده و کمتر به این عمل دست میزنم و خیلی حسرت میخورم که چرا تارک الصلاه بودم قبلا.
در مورد عوارضی مثه از بین رفتن سلول های خاکستری مغزی باید بگم که علم پزشکی وجود این عوارض رو تایید کرده و وجود داره.
گفتین برای شروع دیر نیس ولی به نظر من دیره خیلیم دیره. برای رسیدن به بعضی چیزا سن خاص و موقعیت خاصی نیاز هستش. واقعیت اینه که من اون موقعیتا و فرصتای طلایی و حساس زندگیمو از دست دادم و دیگه برگشت و جبرانی در کار نیس.
یادمه یه جا نوشته بودم کسایی که تو اون سن و سال ۱۸ سالگی ذهنشون درگیر مسائل جنسی میشه تا حد زیادی از فکر کردن به آیندشون و اینکه قراره چه آینده رقم بزنن میمونن و نمیتونن اونجوری که باید برای آیندشون تلاش کنن و در نتیجه اثر بدی روی آیندشون میزاره که دقیقا این جملات شرح و وصف حال منه.

اللیل والنهار;1007657 نوشت:

دهند و بخورند)

۲- گیاه زنبق (ایرسا)

یا غذاخوری بخورند)

تا هفتاد روز

☜【طب شیعه】

کار من از این روشای درمانی گذشته. یادمه از زبون یه پزشک طب شنیدم میگفت کسایی که دچار سرعت انزال هستن با اینکه بهشون روشای درمانی دارویی و رفتاری میگن ولی باز هم این افراد قادر به برگشت به حالت طبیعی خودشون نیستن و این یعنی خداحافظ ازدواج.
یکی مثه من خودشو درگیر ازدواج نکنه بهتره. خوبیش اینه که اینجا فقط خودم ضرر میکنم و به یه بنده خدای دیگه هم ظلم نمیشه.

اللیل والنهار;1007657 نوشت:

دهند و بخورند)

۲- گیاه زنبق (ایرسا)

یا غذاخوری بخورند)

تا هفتاد روز

☜【طب شیعه】

کار من از این روشای درمانی گذشته. یادمه از زبون یه پزشک طب شنیدم میگفت کسایی که دچار سرعت انزال هستن با اینکه بهشون روشای درمانی دارویی و رفتاری میگن ولی باز هم این افراد قادر به برگشت به حالت طبیعی خودشون نیستن و این یعنی خداحافظ ازدواج.
یکی مثه من خودشو درگیر ازدواج نکنه بهتره. خوبیش اینه که اینجا فقط خودم ضرر میکنم و به یه بنده خدای دیگه هم ظلم نمیشه.

ابوالبرکات;1007740 نوشت:
اولا گفتم که حدود شش ماه اول تقریبا همه گرفتار این مسئله هستند. ثانیا این دو سه سال رو در بحرانی ترین شرایط رخ می ده. برای شما یکی دو سال طول می کشه.

همون قید ازدواج رو بزنم به صرفه تره. اینجوری فقط خودم زجر میکشم نه کس دیگه ای.

نابود شده;1009583 نوشت:
همون قید ازدواج رو بزنم به صرفه تره. اینجوری فقط خودم زجر میکشم نه کس دیگه ای.

دوست عزیز
اشتباه می کنی . الان نمی فهمی . چند سال دیگه می فهمی که همین طوری آدم نمی تونه بگه قید ازدواج رو می زنم

نابود شده;1009583 نوشت:
همون قید ازدواج رو بزنم به صرفه تره.

باسلام کاری به کار اینکه چه مشکلاتی داشتید ندارم تا دقیق و کارشناسی به این موضوع نرسیدید بیخودی خودتون رو در این شرایط قرار ندید

هیچ آدمی نمی تونه بگه وقتی نیاز به آب داره قید آب خوردن رو میزنم اینطوری به صرفه تره

هر چند قبلا هم آب آلوده خوده باشه و به خاطر این آب مبتلا به بیمارهای مختلف شده در هر صوت وقتی بخش زیادی از بدن انسان رو آب تشکیل داده پس خوردن آب ضروری و واجب

خیلی خوبه که نمازتون رو میخونید

حتی در بدترین شرایط هم که باشید سعی کنید که از گناه خودتون رو دور کنید حتی اگه به اندازه یک ثانیه باشه خیلی وقتها یه فاصله کوتاه تو انجام یه کاری باعث میشه که درست تر رفتار کنید

امیدوارم مشکلتون حل بشه

یاحق

ابوالبرکات;1009607 نوشت:
دوست عزیز
اشتباه می کنی . الان نمی فهمی . چند سال دیگه می فهمی که همین طوری آدم نمی تونه بگه قید ازدواج رو می زنم

دیگه چه میشه کرد. انتخاب بین بد و بدتره که آدم عاقل گزینه بد رو انتخاب میکنه. خیلی راجع بهش فکر کردم و سبک و سنگین کردم و به نظرم بهترین تصمیم ممکن برای یکی مثه من انتخاب تجرده. واقعیت اینه که من آدم طبیعی و سالمی نیستم. من از خیلی جهات تو زندگیم عقب افتادم و نتونستم مثه آدمای عادی رشد کنم. باید همه ی انرژی و وقتمو بزارم برای جبران عقب موندگیام. دیگه وقتی برای ازدواج نمیمونه. بعدشم نمیتونم با خودم کنار بیام چون قطعا با ازدواج مایه ی بدبختی یه بنده خدای دیگه ای میشم.

ابوالبرکات;1009607 نوشت:
دوست عزیز

دیگه چه میشه کرد. انتخاب بین بد و بدتره که آدم عاقل گزینه بد رو انتخاب میکنه. خیلی راجع بهش فکر کردم و سبک و سنگین کردم و به نظرم بهترین تصمیم ممکن برای یکی مثه من انتخاب تجرده. واقعیت اینه که من آدم طبیعی و سالمی نیستم. من از خیلی جهات تو زندگیم عقب افتادم و نتونستم مثه آدمای عادی رشد کنم. باید همه ی انرژی و وقتمو بزارم برای جبران عقب موندگیام. دیگه وقتی برای ازدواج نمیمونه. بعدشم نمیتونم با خودم کنار بیام چون قطعا با ازدواج مایه ی بدبختی یه بنده خدای دیگه ای میشم.

اللیل والنهار;1009609 نوشت:
باسلام کاری به کار اینکه چه مشکلاتی داشتید ندارم تا دقیق و کارشناسی به این موضوع نرسیدید بیخودی خودتون رو در این شرایط قرار ندید

هیچ آدمی نمی تونه بگه وقتی نیاز به آب داره قید آب خوردن رو میزنم اینطوری به صرفه تره

هر چند قبلا هم آب آلوده خوده باشه و به خاطر این آب مبتلا به بیمارهای مختلف شده در هر صوت وقتی بخش زیادی از بدن انسان رو آب تشکیل داده پس خوردن آب ضروری و واجب

حتی در بدترین شرایط هم که باشید سعی کنید که از گناه خودتون رو دور کنید حتی اگه به اندازه یک ثانیه باشه خیلی وقتها یه فاصله کوتاه تو انجام یه کاری باعث میشه که درست تر رفتار کنید

امیدوارم مشکلتون حل بشه

یاحق

دوستان و کارشناسان محترم قبلا تو تاپیکای مختلف زحمت کشیدن و وضعیت افرادی مثه من رو دقیق و حساب شده بررسی کردن. دیگه نیازی به اینکه دوباره من این کار رو انجام بدم نیس.
وقتی کسی به آب سالم هیچ گونه دسترسی نداره و به این که آب های اطرافشم سالم هستن یا نه شک داره ترجیح میده تشنگی بکشه تا اینکه بخواد خودشو فقط به خاطر سیراب کردن گرفتار مصیبتایی کنه که لذت سیراب شدن رو براش زهر کنه.
در ضمن قیاس بین آب و ازدواج اصلا درست نیس. چون این نیازا اساسا با هم تفاوت داره. اگه کسی آب نخوره قطعا بعد از مدتی تلف میشه و از بین میره ولی اگه کسی ازدواج نکنه حیاتش به خطر نمیفته هر چند درگیر مشکلاتی بشه.
ممنون بابت راهنماییاتون.

اللیل والنهار;1009609 نوشت:

امیدوارم مشکلتون حل بشه

یاحق

دوستان و کارشناسان محترم قبلا تو تاپیکای مختلف زحمت کشیدن و وضعیت افرادی مثه من رو دقیق و حساب شده بررسی کردن. دیگه نیازی به اینکه دوباره من این کار رو انجام بدم نیس.
وقتی کسی به آب سالم هیچ گونه دسترسی نداره و به این که آب های اطرافشم سالم هستن یا نه شک داره ترجیح میده تشنگی بکشه تا اینکه بخواد خودشو فقط به خاطر سیراب کردن گرفتار مصیبتایی کنه که لذت سیراب شدن رو براش زهر کنه.
در ضمن قیاس بین آب و ازدواج اصلا درست نیس. چون این نیازا اساسا با هم تفاوت داره. اگه کسی آب نخوره قطعا بعد از مدتی تلف میشه و از بین میره ولی اگه کسی ازدواج نکنه حیاتش به خطر نمیفته هر چند درگیر مشکلاتی بشه.
ممنون بابت راهنماییاتون.

یادمه توی یه سایتی نوشته بود خیلی از کسایی که به این کار اعتیاد دارن بعد از اینکه از خواب غفلت بیدار میشن دردناک ترین درد ها رو روی روح و روانشون احساس میکنن که دقیقا وصف حال یکی مثه منه. نوشته بود خیلی از کسایی که به این کار اعتیاد دارن تا اخر عمرشون باید با تبعات منفی این کار دست و پنجه نرم کنن و یه عمر زجر و عذاب رو با خودشون داشته باشن.

موضوع قفل شده است