صفحه 4 از 4 نخست ... 234
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سوالات من برای یک ازدواج موفق

نوشته
    105
    حضور
    4 روز 6 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    388

نقل قول نوشته اصلی توسط Astral نمایش پست ها
    اگر خانم موافق حجاب باشه که اینجوری احتمالا جواب منفی میده... بعد حالا بیا و توضیح بده من خودم طرفدار حجابم دیگه خانم باور نمی کنه!
    به نظر من بهترین مدل سوال کردن جوریه که طرف مقابل متوجه نشه شما موافق یا مخالف هستین مثلا خیلی عادی بپرسین نظرتون راجع به حجاب چیه؟
    اینجوری طرف مقابل نمی تونه بفهمه شما دنبال چه جوابی هستین و مجبور میشه نظر واقعیشو بده.
    بله ممکنه طرف نابود بشه تو دید دختر خانم.
    ولی بهتره اول از دختر خانم بخوان تا در بازه مشخصی به یک شناخت اولیه برسند بعد هر دو با هم تصمیم بگیرند
    یک جایی از کار مشخص میشه که پسر مد نظر اون دختر رو چه قدر پسندیده اینجاست که دیگه باید تلاش خودشو بکنه برای دست اوردنش
    و توضیحات لازم رو بده..

البته سوالات بی طرفانه هم بله جواب میده:
    سوالاتی که بیشتر با "به نظر شما" شروع میشه.
    نظر شما درباره فضای مجازی چیه؟

این دیگه بستگی داره به طرف که چه راهی رو انتخاب کنه..
    من اگر پسر بودم راهی که گفتم رو میرفتم و اون دختری که درست حسابی هست رو پیدا میکردم بعد برای رسیدن بهش تلاش میکردم اون ارزش داره..

...

2. صلوات

علاقه
    بارون،جنگل،کوهنوردی،تنهایی ازینجور چیزا :)
    نوشته
    79
    حضور
    21 روز 20 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    252

نقل قول نوشته اصلی توسط نورالزهراء نمایش پست ها

بله ممکنه طرف نابود بشه تو دید دختر خانم.
    ولی بهتره اول از دختر خانم بخوان تا در بازه مشخصی به یک شناخت اولیه برسند بعد هر دو با هم تصمیم بگیرند
    یک جایی از کار مشخص میشه که پسر مد نظر اون دختر رو چه قدر پسندیده اینجاست که دیگه باید تلاش خودشو بکنه برای دست اوردنش
    و توضیحات لازم رو بده..

البته سوالات بی طرفانه هم بله جواب میده:
    سوالاتی که بیشتر با "به نظر شما" شروع میشه.
    نظر شما درباره فضای مجازی چیه؟

این دیگه بستگی داره به طرف که چه راهی رو انتخاب کنه..
    من اگر پسر بودم راهی که گفتم رو میرفتم و اون دختری که درست حسابی هست رو پیدا میکردم بعد برای رسیدن بهش تلاش میکردم اون ارزش داره..

خب نکته اینجاست که دختر خانم هم باید بپسندن دیگه درسته؟ بعضی وقتا تو جلسات خواستگاری به خاطر یک اشتباه به ظاهر کوچک طرف مقابل دیگه حاضر نمیشه ادامه بده ..

4. صلوات

نوشته
    105
    حضور
    4 روز 6 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    388

نقل قول نوشته اصلی توسط Astral نمایش پست ها
    خب نکته اینجاست که دختر خانم هم باید بپسندن دیگه درسته؟ بعضی وقتا تو جلسات خواستگاری به خاطر یک اشتباه به ظاهر کوچک طرف مقابل دیگه حاضر نمیشه ادامه بده ..
    میفهمم..

برای همین میگم بهتره که یک بازه زمانی برای شناخت اولیه مشخص بشه و تا زمانی که این بازه تمام نشده جلسات ادامه داشته باشه بدون قضاوت و رد طرفین..

خیلی از اوقات شده در ارتباط های دو سویه، حالا ممکن هست هر نوع ارتباطی باشد (بین 2 همکار، همکلاسی و ..) با دیدن ظاهر طرف میگیم ای بابا این دیگه کیه..
    سریع یک نسخه برای طرف میپیچیم و تمام!
    اما بعد از مدتی به خاطر اجباری بودن اون تعامل (به هر حال دو همکار یا همکلاسی ممکنه به اجبار در کنار هم کار کنند و تعامل داشته باشد) میبینم که نه! طرف چه قدر هم ادم حسابی است و زود درباره اش قضاوت کردیم..

به همین خاطر بهتره که برای شناخت در ازدواج هم کمی بهم فرصت بدیم تا از جنبه های مختلف به شناخت نسبی در مرحله اولیه برسیم..

البته بهتره کارشناس محترم هم در این باره صحبت کنند و این صحبت ها رو مورد بررسی قرار دهند..

...

6. صلوات

نوشته
    132
    حضور
    1 روز 17 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    349

چگونگی طرح سؤال در جلسات خواستگاری

از منظر روانشناختی تقریباً نیمی از حرف هایی که در جلسات خواستگاری بین دختر و پسر رد و بدل می شود، بیان برخی ایده‌آل‌ها و آرزوهای طرفین است و واقعیت خارجی ندارد و ضمانت اجرایی هم نخواهد داشت؛ چرا که افراد عمدتاً برای جلب دل طرف مقابل و دریافت پاسخ مثبت و یا موجه جلوه دادن خود، سعی می کنند آرزوها و آیده آل های خود را مطرح کنند و یا گاهی خود را موافق و موجه نشان دهند تا اوضاع به نفع خودشان رقم بخورد.
    البته گاهی ممکن است خود افراد از این موضوع هم اطلاع نداشته باشند و ناآگاهانه و بدون خواست قبلی و بدون انگیزۀ دروغگویی این گونه برخورد اغراق آمیز، تصنعی و غیر واقعی کنند.

برای حل این مشکل و پی بردن به مقصود واقعی طرف مقابل می توان از روش «طرح سؤالات معكوس» استفاده کرد.
    برای درك این مسئله به این مثال توجه کنید: مثلاً شما فردی اهل سفر و مسافرت هستید و حداقل ماهی یكبار باید به سفری هر چند كوچك بروید؛ بنابراین تمایل دارید همسر آینده تان نیز دارای چنین روحیه ای باشد و با شما در سفرها همراهی کند. برای اینكه از نظرِ واقعی طرف مقابل تان مطلع شوید و پاسخ صادقانه ای از ایشان دریافت كنید می توانید، بپرسید:
    «اگر همسر آینده شما اهل سفر و مسافرت نباشد و در این زمینه با شما همراهی نكند، نظر شما چیست؟»
    در صورتی كه طرف مقابل جواب موافق بدهد و چنین برداشت كند كه شما اهل سفر كردن نیستید و بگوید كه من هم اهل مسافرت نیستم، شما توانسته اید به پاسخ مورد نظرخود دست یابید و حال آنكه اگر سئوال می كردید كه آیا شما اهل سفر هستید؟ جواب «بله» می شنیدید و طرف مقابل را به درستی نمی شناختید.

8. صلوات ها 4

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    6,504
    حضور
    352 روز 4 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    470
    صلوات
    21917

نقل قول نوشته اصلی توسط همدل نمایش پست ها
    عمدتاً برای جلب دل طرف مقابل و دریافت پاسخ مثبت و یا موجه جلوه دادن خود، سعی می کنند آرزوها و آیده آل های خود را مطرح کنند
    نقل قول نوشته اصلی توسط همدل نمایش پست ها
    «طرح سؤالات معكوس»
    باسلام خداقوت

ببخشید برام یه سوالی پیش اومد حالا از کجا معلوم خانوم برای دریافت پاسخ مثبت داره چیزی که واقعا علاقه و خواست خودش نیست رو پاسخ میده

اینطوری که کلا شناخت از طرف مقابل کاملا رو هواست که نه شما خواسته واقعی خودتون رو گفتید و نه میدوند واقعا نظر اون فرد همینی هست که گفته یا نه

با همه احترامی که به نظر شما و راهکار شما دارم ولی مخالف صددرصد این نوع سوال کردن هستم چون اینجور سوال پرسیدن به درد مچ گیری میخوره باعرض پوزش
    البته برای وقتی که دیگه رفتن سر خونه زندگی میگه مگه نگفتی من مسافرت دوست ندارم پس منم نمیبرمت مسافرت در حالی که خانم عاشق مسافرت رفتن هستش
    چه کاریه اینطوری که به شناخت نمیرسن که بنده خدا تا آخر عمرش نباید برن مسافرت :) چون آقا بگه الکی گفتم اون سوال رو نمیشه چون رو راست نبوده خانم بگه نمیشه

بلاخره با این سوال کردن و جواب دادنها تا حدودی قراره به یه شناخت دست و پاشکسته که برسن خب

باتشکر
    یاحق
    ویرایش توسط اللیل والنهار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ در ساعت ۲۳:۵۹
    درستکار آسوده است، بی گناه بی باک، خیانتکار ترسان و بدهکار هراسان است.
    امام حسین (ع)

سوالات من برای یک ازدواج موفق

10. صلوات ها 3

علاقه
    قرآن و اهل بیت (عرفان)
    نوشته
    72
    حضور
    4 روز 13 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    21
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    377

دوستان لطفا به سوال بنده هم جواب بدن
    به من حاجی نگوئید ای عزیزان

که من نه حاجیم نه کربلایی

گدای بارگاه هشتمینم

و هستم مش ........ نینوایی

نوشته
    105
    حضور
    4 روز 6 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    388

نقل قول نوشته اصلی توسط خادم الرضا(ع) نمایش پست ها
    سلام بزرگواران مومنان عزیز از کارشناس و دوستان عزیز سوال داشتم
    آیا واجب هست که حتما رفتیم خواستگاری به دل بشینه، اگر ننشست منصرف بشیم و با ایشان حرف نزنیم؟ مهم قیافه و ... هست یا فکر؟
    من درباره ازدواج نمیگم به صورت کلی صحبت میکنم:

به نظر من منظور از به دل نشستن داشتن چهره زیبا نیست.
    ممکن است فردی چهره زیبایی نداشته باشد اما به صورت کلی به دل بشینه.. یعنی علاقه داشته باشی باهاش بیشتر صحبت کنی
    بیشتر باهاش در ارتباط باشی، در واقع انرژی مثبتی از طرف مقابلت دریافت میکنی..

من خودم انسان هایی رو دیدم که اصلا به چشمانم خوش چهره نیامدند.. ولی از نظر دیگران خییییلی زیبا هم هستند (ظاهری)
    ولی افراد دیگری رو دیدم که شاید چهره انچنانی نداشته باشند ولی جذاب بودند از نظرم..

و به یک نتیجه ای رسیدم، چهره ادم هارو نهایت اولین بار ببینم دیگه از دفعات بعدی انگار چهره ای نمیبیم..مسایل دیگری هست که به چشم میاد
    مثل دیدگاهشون نسبت به مسایل، قدرت تحلیل، قدرت تفکر، قدرت حل مسایل، آرامششون در زندگی، و مسایل دیگری که بیشتر جنبه درونی داره تا بیرونی...

...

13. صلوات

نوشته
    105
    حضور
    4 روز 6 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    388

نقل قول نوشته اصلی توسط خادم الرضا(ع) نمایش پست ها
    دوستان لطفا به سوال بنده هم جواب بدن
    یاد خاطره همسر شهید چمران (غاده) افتادم:

دو ماه از ازدواجشان می‌گذشت که دوستش مسئله را پیش کشید؛ غاده! در ازدواج تو یک چیز بالاخره برای من روشن نشد. تو از خواستگارانت خیلی ایراد می‌گرفتی، این بلند است، این کوتاه است؛ مثل اینکه می‌خواستی یک نفر باشد که سر و شکلش نقص نداشته باشد. حالا من تعجبم چطور دکتر را که سرش مو ندارد قبول کردی؟

غاده یادش بود که چطور با تعجب دوستش را نگاه کرد، حتی دلخورشد و بحث کرد که؛ مصطفی کچل نیست، تو اشتباه می‌کنی. دوستش فکر می‌کرد غاده دیوانه شده که تا حالا این را نفهمیده.

آن روز همین که رسید خانه، در را باز کرد و چشمش افتاد به مصطفی، شروع کرد به خندیدن؛ مصطفی پرسید: چرا می‌خندی؟ و غاده که چشم‌هایش از خنده به اشک نشسته بود گفت: مصطفی، تو کچلی؟ من نمی‌دانستم! و آن وقت مصطفی هم شروع کرد به خندیدن و حتی قضیه را برای امام موسی هم تعریف کرد. از آن به بعد آقای صدر همیشه به مصطفی می‌گفت: شما چه کار کرده‌اید که شمارا ندید؟

ممکن است این جریان خنده دار باشد، ولی واقعاً اتفاق افتاد.

...

15. صلوات

صفحه 4 از 4 نخست ... 234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 58

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری