صفحه 18 از 18 نخست ... 8161718
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا روز به روز وضعيت مان بدتر و غم انگيز تر مي شود؟

نوشته
    1,245
    حضور
    26 روز 19 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1788

نقل قول نوشته اصلی توسط نزدیک مرگ نمایش پست ها
    سلام.کسی منکر مسائلی که بیان کردید نیست.مثلا مجلسی که باید دست نجومی بگیران و رانتخوارها رو از اقتصاد کشور کوتاه کنه و قوانین درست و محکم وضع کنه در چه وضعیتیه؟ .
    سلام

خلاصه عرض کنم
    طبق آنچه گفتم
    وضعیت ما روز به روز بدتر شد
    و علت اصلی اش خودمان هستیم نه آمریکا و استکبار

یا حق

2. صلوات

نوشته
    191
    حضور
    11 روز 8 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    178

نقل قول نوشته اصلی توسط شعیب نمایش پست ها
    کاربرد علم در مقابل جهل که بر همه‌ی دانستنی‌ها اعم از تصورات و تصدیقات، علم حصولی و علم حضوری ،علوم عقلی، حسی و شهودی و نقلی، تک گزاره‌ها یا رشته‌های علمی اطلاق می‌شود.
    الان این چی بود؟ تعریف علم بود؟ با سرچی که زدم گویا منبعتون اینجاست:
    رابطه ی علم با فرهنگ و تمدن اسلامی از دیدگاه شهید مطهری بخش اول
    منابع مقاله: مجله اندیشه حوزه » مهر و آبان 1385 - شماره 60، حسین نژاد محمد آبادی

و البته منبع کاملا معتبر!!!
    انحصار علم به علوم حسی و تجربی مغالطه ای بود که جهان غرب در قرن 17 مبلادی و بر اثر کشفیات جدید علوم تجربی کرده و نوع مغالطه آن "تسمیه جزء به اسم کل" می باشد.
    جسارتا من مغاطله ها رو میشناسم... ولی اینو نشنیدم... البته گویا عربیست و اگر لطف کنید به فارسی صحبت کنید سپاسگذارم. ضمنا گوگل هم 15 تا ریزالت بیشتر نداد برای این عبارت داخل گیومه!
    .
    جا دارد من یک بار دیگر با املایی دیگر تکرار کنم. ما برای موضوعات عناوین مشخص داریم. دانش = علم = تجربه = مهارت و... نیست. من عربی بلد نیستم ولی گویا در زبان عربی هم علم همان علم در فارسی و Science در لاتین هست و معرفة همان دانش است و Knowledge و اینا با هم فرق دارند.
    در کنارش هم خوشبختانه علم مدرن امروزی در کشورهای غربی تعریف شده و گسترش پیدا کرده. حالا شما علاقه داری از خودت برای Science تعریف بدی و اونو مغالطه بدونی و نهایتا برسید به اینجا که پس به جز علم شیمی و فیزیک؛ علم حدیث و رجل هم داری، خوب اصلا برسید اخوی. من برای متقاعد کردن شما اینجا نیستم! دوستان هم قطعا سواد کافی برای ی تحقیق ساده رو دارند و خلاصه همین!lol
    کافی است کمی اطلاعات خود را درباره این دو نظریه بالا ببرید به عنوان مثال مطالعه کنید: نظریه تکاملی فرگشت از لامارک (تغییر ماهوی) ، نظریه کوویه در فرگشت و نظریه ویلیام پیلی در فرگشت.
    کافی است شما احساس علامه دهری نکنید و شفاف حرفتان را توضیح دهید! {ایموجی احترام!} (البته اگر قصد توضیح دارید، چون اصراری نیست)
    قرار نیست بنده تاپیکی ایجاد کنم
    اخه شما فرمودید که بنده تاپیک بزنم "تا توضیحات خود را مفصل بیان کنم."
    خوب شما برای توضیحات مفصلتان تاپیک بزنید، بقیه مطالعه کنند.

صفحه 18 از 18 نخست ... 8161718

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 88

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری