صفحه 2 از 19 نخست 123412 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا روز به روز وضعيت مان بدتر و غم انگيز تر مي شود؟

علاقه
    فلسفه و علوم اجتماعی و ..
    نوشته
    817
    حضور
    18 روز 5 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1869

نقل قول نوشته اصلی توسط شعیب نمایش پست ها
    این نظرات آنقدر تعدادشان زیاد است که انکار تاثیر اسلام بر تمدن جدید غربی مانند انکار خورشید در روز روشن است.
    هیچ کس منکر تاثیر نیست. این که بدیهی است. ولی ادعای شما تاثیر نیست شما میفرمایید تنه اصلی تمدن غرب و یا دستاوردهای امروز غرب (که البته به جای خودش هم همه را منکر میشوید که دستاوردی هم نداشته!!) را وام دار اسلام میدانید. اینجا اشکال ایجاد میشود.

به نظر گوستاولوبون، تنها در دو سه قرن اخير است كه آثار پزشكى اسلامى از برنامه دانشكده‌هاى پزشكى خارج شده است.
    بزرگوار پزشکی اسلامی! یعنی چه؟ شما یک گزاره از علوم پزشکی امروز بیابید که در آن نشانی از اسلام باشد.
    به همین ترتیب اگر معتقد به مهندسی اسلامی!(زیرمجموعه اش میشود مهندسی عمران اسلامی یا مهندسی پلیمر اسلامی یا مهندسی هوافضای اسلامی یا .....) فیزیک اسلامی ...شیمی اسلامی....خوب اینها مضحک است.
    اصلا غرب را رها کنید همین کشور خودمان که بالاخره مدعای اسلامیت در تمامی وجوهش را داریم تشریف ببرید دانشکده فنی و هر کلاسی که خواستید را بنشینید و همه جزوات و کتب و مقالات آن را بررسی بفرمایید اگر نشانی از اسلام یافتید تشریف بیاورید اعلام کنید تا مخلص تمام حرفهایم را پس بگیرم.
    به نام خداوند جان و خرد
    کزین برتر اندیشه برنگذرد

2. صلوات ها 3

نوشته
    2,609
    حضور
    39 روز 5 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5282

نقل قول نوشته اصلی توسط manmehdiam نمایش پست ها
    عزیر بزرگوار! لازم است مجدد شما را به اینکه منصف باشید دعوت کنم یا شما را به دقت کردن به عرض مخلص حواله دهم؟!
    یعنی باور کنیم که کلیت اهالی غرب یا دست کم اکثریتشان یا اصلا جماعتی قابل توجه ازیشان هستند که باورشان این است که پست تر از حیوانات وحشی بودند که علمای اسلامی آنها را داخل آدم کرده اند؟! بالاخره تعارف نکنیم این گفته اگر صحیح باشد اصلا چرا به قول شما روحانیون و مسولان فرهنگی کشور(طبقه مستقر در خط اول مبارزات ضد تجددخواهی و مدرنیته که پشت ضدیت با غرب پنهان میشوند!) ابا دارند؟ مگر حقیقت نیست؟
    خوب اگر چنین پتانسیل سترگی در اسلام هست که فرسنگها دورتر انسانها را داخل آدم کرده که تقریبا کلیت دستاوردهای علمی و فنی و مظاهر زندگی مدرن امروزی از آن غربی های وحشی است، نباید یک قرینه ای این حقیقت سترگ شما با وضعیت چهل کشور مسلمان کنونی داشته باشد؟
    اصلا این چه صیغه ای است که تمدن و مدنیت را شما به کل اسم یک دین مصادره میفرمایید؟ و شگفت انگیز است که تمدن اسلامی را هم در برابر تمدن غرب! میگذارید. اسلام دین اهالی شرق(یا بخشی از شرق) بوده و غرب هم مسیحی بوده...اینها که واضحات هست!
    شما و سایر عزیزان که مبلغ چنین تفکری هستید پس از این خبط بزرگ! میفرمایید که غرب وام دار تمدن اسلامی است! چرا نمیفرمایید مثلا تمدن مسیحی! یک روز متوجه توحش خودش شده و بناگاه متمدنین اسلامی را در خط اول پیشرفت علمی یافته و چنان تاثیری گرفته که فاصله اش از توحش تا داخل انسان! است . خوب در آن صورت باید قرینه های مناسب آن را بیابید. مثلا بتوانید بخش قابل توجهی از روشنفکران غربی را بیابید که اسلام را ناجی و راه حل مشکلات و بیشتر از آن یگانه راهکاری برای ورود بشریت به مدرنیته جدید معرفی کرده باشند و این ادعا بدون اینکه آنها موضوع دین را وارد در کلیه جوانب اجتماعی و فردی و علمی و .... بدانند امکان پذیر نیست. حال آنکه عرض کردم همگی اذعان دارند که مدرنیته یا انقلاب صنعتی با رنسانس آغاز شد و رنسانس یکی از جنبه های اصلی آن عقب زدن فرهنگ منحط مسیحیت با آن دم و دستگاه تفتیش عقایدش در قبل از قرن 16 بود. یعنی عملا عقب راندن دین به حوضه فردی و وارد شدن عقلانیت چه در جنبه های علمی و چه در جنبه اجتماعی آن از پایه های اصلی مدرنتیته جدید غرب است و نه سرسپردگی علمای غربی به اسلام!
    ضمنا معترضه هم عرض کنم که نمیشود شما استاندارد دوگانه داشته باشید و از کارهای مامون علیه اللعنه! چنان تمجیدی بفرمایید! علی الظاهر این کاخ تمدن اسلامی که مدعی آن هستید ساخته امویان و عباسیان غاصب است دیگر ..بالاخره این هم یادمان نرود.
    با سلام

اگر شما با صحت و سقم یک مطلب و این که از سوی چه کسی صادر شده کاری ندارید با چه چیز کار دارید؟؟!!
    شما می خواهید یک بحث علمی بکنید و یا می خواهید غوغا کنید!!
    این که شما کار ندارید حرفی درست است یا نه یعنی می خواهید باورهای خود را بی دلیل فریاد بزنید؟!!!
    این مشکل خودتان را اول حل بفرمایید و بعدا وارد بحث شوید

من با صحت و سقم این گفته یا اینکه از سوی چه کسی صادر شده کاری ندارم
    !!!!

علاقه
    فلسفه و علوم اجتماعی و ..
    نوشته
    817
    حضور
    18 روز 5 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1869

شما با صحت و سقم یک مطلب و این که از سوی چه کسی صادر شده کاری ندارید
    خوب لازم است تقدیر کنم که شما حسابی نکته سنج تشریف دارید! درست است . از عبارت مخلص میتوان این برداشت را هم کرد که مخلص عرض کردم هم با صحت و سقم راوی و هم گوینده و همچنین صحت و سقم و راستی و ناراستی خود گفته کاری ندارم! و صد البته اینکه در پست قبلی عبارت «چه کسی» را با فونت درشت خدمتتان نوشته ام هم باز کارگر نیفتاده! که منظور مخلص این است که با گوینده کاری ندارم نه اینکه چه گفته! بعد هم بفرمایید که پس با چه چیز کار دارم!
    بزرگوار باور بفرمایید اگر مخلص معتقد به این بودم که اینجا جدلی راه افتاده که لابد به برنده آن جایزه ای! هبه ای! خلاصه دستمریزادی! چیزی میدهند خوب در انتخاب کلمات بیشتر دقت میکردم. ولی هم ما میدانیم و هم شما که به زودی شما و همکاران این مباحثه را جمع بندی! (البته قاعدتا من فقط با بخش «... بندی» آن موافقم! ) خواهید کرد و پیروز این مباحثه شما هستید. بنده هم همین الان این افتخار را به شما تقدیم میکنم.

ولی بزرگوار شما که خوب میدانید عرض بنده چیست. انصاف داشته باشید. نه اینکه همه سخنان و نظرات و گفته های من را نادیده بگیرید و تنها به جمله نخستین که صرفا خواسته ام به مبحث ورود کنم را نقل کنید ...خوب من چه میتوانم عرض کنم.
    اصلا بنده با خاکساری تمام و عذر تقصیر عرض میکنم که آن جمله که با صحت و سقم گفته کار ندارم را پس میگیرم! شما به بقیه عرایض من توجه بفرمایید و اگر نه چنان است که بنده دریافته ام ، مخلص و دیگران را روشن بفرمایید که چگونه. هرچند خود شما دقت میفرمودید مشخص است که تمام حرف شما و مخلص بر سر صحت و سقم و راستی و ناراستی این مفهوم است.
    ویرایش توسط manmehdiam : ۱۳۹۷/۰۹/۰۵ در ساعت ۰۱:۵۰
    به نام خداوند جان و خرد
    کزین برتر اندیشه برنگذرد

5. صلوات ها 2

نوشته
    2,609
    حضور
    39 روز 5 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5282

خوب لازم است تقدیر کنم که شما حسابی نکته سنج تشریف دارید! درست است . از عبارت مخلص میتوان این برداشت را هم کرد که مخلص عرض کردم هم با صحت و سقم راوی و هم گوینده و همچنین صحت و سقم و راستی و ناراستی خود گفته کاری ندارم! و صد البته اینکه در پست قبلی عبارت «چه کسی» را با فونت درشت خدمتتان نوشته ام هم باز کارگر نیفتاده! که منظور مخلص این است که با گوینده کاری ندارم نه اینکه چه گفته! بعد هم بفرمایید که پس با چه چیز کار دارم!
    بزرگوار باور بفرمایید اگر مخلص معتقد به این بودم که اینجا جدلی راه افتاده که لابد به برنده آن جایزه ای! هبه ای! خلاصه دستمریزادی! چیزی میدهند خوب در انتخاب کلمات بیشتر دقت میکردم. ولی هم ما میدانیم و هم شما که به زودی شما و همکاران این مباحثه را جمع بندی! (البته قاعدتا من فقط با بخش «... بندی» آن موافقم! ) خواهید کرد و پیروز این مباحثه شما هستید. بنده هم همین الان این افتخار را به شما تقدیم میکنم.
    با سلام
    بزرگوار بحث های اعتقادی هم برنده دارد هم هبه دارد هم دستمریزاد!! (وجدان انسان بزرگترین هبه ها را به حقجویان می دهد) البته به شرط این که به دنبال دریافت حقیقت باشید نه لفاظی های بی مورد.
    کسی که به دنبال حقیقت باشد از همان اول تاپیک با شمشیر کشیده و لفاظی های بی مورد بحث را شروع نمی کند.
    ای کاش چند قدم مسیر را می پیمودید و آنگاه این حرف ها رامی زدید.

امیدوارم همگی بتوانیم به حس حقیقت جویی خود احترام گذاشته و راه را برای دریافت معارف حقه هموار سازیم.
    انشا الله.

7. صلوات

نوشته
    2,609
    حضور
    39 روز 5 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5282

ولی بزرگوار شما که خوب میدانید عرض بنده چیست. انصاف داشته باشید. نه اینکه همه سخنان و نظرات و گفته های من را نادیده بگیرید و تنها به جمله نخستین که صرفا خواسته ام به مبحث ورود کنم را نقل کنید ...خوب من چه میتوانم عرض کنم.
    چقدر پیش فرض های ذهنی دارید !!
    برادر من هنوز دو پست بیشتر نزده اید این حرف ها مال پست 30 و 40 به بعد است!!

اصلا بنده با خاکساری تمام و عذر تقصیر عرض میکنم که آن جمله که با صحت و سقم گفته کار ندارم را پس میگیرم!
    پس گرفتن این جمله به چه معناست؟؟ یعنی اگر نقل قول از یک محقق تاریخ دان و یک تمدن پژوه معتبر شد شما قبول می کنید؟؟
    بلاخره هر علمی یک اهلی دارد!! شما نمی توانید درباره تمدنها و میزان تاثیر و تاثر آنها سخن بگویید و حرف های محققان آن مانند ویل دورانت ، گوستاولوبون ،مونتگمرى وات و ... را در نظر نگیرید.
    این که بنده اصرار دارم اول مبنای شما اصلاح شود برای این است که انسان یا باید خود در یک علمی صاحب نظر باشد و یا باید از اقوال صاحب نظران استفاده کند.
    مثلا این که ما می گوییم در قرون وسطی چنین و چنان و یا می گوییم رنسانس و نوزایی فلان و چنان این ها را که خودمان با چشم ندیده ایم بلکه یا باید در کتابی خوانده باشیم و یا از کسی شنیده باشیم.به صرف این که فلان چیز بین مردم مشهور است برای بحث ما نه تنها کافی نیست بلکه مضر هم هست چه بسا مشهوراتی که به صرف یک دوره تبلیغات علیه و یا له شکل می گیرند(مثلا در بین اهل شام مشهور بود که علی(ع) خارجی است و نماز نمی خواند و لعنش واجب است و ...)
    پس ما از بیان نظرات تاریخی و تمدنی اهل فن تاریخ و تمدن ناگزیر هستیم و باید آن را بپذیریم(تازه بنده فقط از غربی ها نقل قول کردم و از تاریخ دانان مسلمان چیزی نگفته ام که بحث راحت تر پیش برود)
    این که بنده اصرار دارم موضع و روش بحثتان از همین ابتدا مشخص و اصلاح شده باشد برای همین است که بحث رفت و برگشتی نباشد.

9. صلوات

نوشته
    2,609
    حضور
    39 روز 5 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5282

شما به بقیه عرایض من توجه بفرمایید و اگر نه چنان است که بنده دریافته ام ، مخلص و دیگران را روشن بفرمایید که چگونه. هرچند خود شما دقت میفرمودید مشخص است که تمام حرف شما و مخلص بر سر صحت و سقم و راستی و ناراستی این مفهوم است.
    حال که قرار است بر طبق مبنای علمی(پذیرش اهل خبره هر علم) پیش بروید با در نظر گرفتن این مطلب سوال خود را مطرح بفرمایید در خدمت هستم

11. صلوات

نوشته
    2,609
    حضور
    39 روز 5 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5282

هیچ کس منکر تاثیر نیست. این که بدیهی است. ولی ادعای شما تاثیر نیست شما میفرمایید تنه اصلی تمدن غرب و یا دستاوردهای امروز غرب (که البته به جای خودش هم همه را منکر میشوید که دستاوردی هم نداشته!!) را وام دار اسلام میدانید. اینجا اشکال ایجاد میشود.
    حتما توجه می فرمایید که "وام دار بودن دستاوردهای غرب به تمدن اسلامی" ، با جمله :"همه دستاورد های تمدن غرب از تمدن اسلامی است" متفاوت است.
    شما یک فرد معتاد را از کف خیابان جمع می کنید به او جا و مکان می دهید آداب زندگی را به او یاد می دهید به او کمک می کنید که ترک کند او را به مدرسه می فرستید و مواد درسی اش را برای او فراهم می کنید به دانشگاه می فرستید این فرد در دانشگاه نبوغ پیدا می کند سبک های مختلف علمی را کشف می کند و می شود نابغه زمان خود مثلا در علم فضا نوردی.
    آیا شما نمی توانید بگویید این فرد به شما وامدار است. آیا پیشرفت های او وامدار شما نیست .
    اما این فرق می کند با این که شما بگویید حتی این نبوغ و تلاش و مدارج بالا هم از شماست.
    اگر شما نبودید این فرد هرگز به اینجا نمی رسید ولی خب خودش هم عرضه به خرج داد و در این بستری که شما درست کردید تلاش کرد.

از همین اول این را درست درک کنید که تا آخر بحث نخواهیم بر سر آن دعوا کنیم:
    غرب در بیرون آمدن از توحش فرهنگی و علمی و حتی سیاسی وامدار اسلام است اما این امور مکتسبه از تمدن اسلام را پله ای برای رشد در علم و فن آوری و اقتصاد قرار داد و با کنار زدن آن تمدنی بر پایه های باورهای اومانیستی بنا کرد. (این است عقیده ما درباره تمدن غرب)

13. صلوات

نوشته
    1,355
    حضور
    46 روز 22 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1368

این روز ها تبلیغات شدید رسانه های غربی، عربی ، برای ایجاد یک جنگ روانی جهت ناکارآمد نشان دادن نظام دینی و در نتیجه نا امید کردن مردم از نظام صورت گرفته است
    همین امروز متوجه شدم این نظام اینقدر ضعیفه که نمیتونه یک شماره تلفن ثابت ساده به یک خونه تقریبا وسط های یک کلانشهر بده و میگه خط کافی نداریم ، خب خط نداریم چرا موقع گرفتن پول بررسی نکردید ؟ از این اتفاقات کم میوفته توی این نظام ؟ هیشکی هم پاسخگو نیست !

بنده یک شخص مریض هستم که از کارافتاده ام و زیاد بیرون نمیرم ولی اصلا از وضعیت راضی نیستم ، با اینکه از خداوند کاملا راضی هستم ولی میگم این نظام و ... در حد لیاقتی که مردم داشتند عمل نکرده و بدتر از همه اینکه همه ی تقصیر ها را هم گردن مردم می اندازد !

چرا وقتی فلان مسئول خانه خراب بشه مسئول میشود و کل طایفه و خانواده اش را با پارتی بازی و رشوه وارد ادارات میکند صدای کسی در نمیاید و فقط میگویند مردم خراب شده اند ؟ چرا قانون بازنشستگی اجباری و اینها فقط برای کارمندان ضعیف و مستضعفین و ... قابل اجراست ؟

شاید هم واقعا مردم خراب شده اند چون سالم هایمان را یا با جنگ به کشتن دادند یا احتمالا بلایی سرشون آمد ، آنهایی هم که کاری از دستشان بر نمی آید آواره اند .
    اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجّل فرجهم والعن اعدائهم

نوشته
    1,355
    حضور
    46 روز 22 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1368

سود جوهای خانه خراب بشو نمیبینند در خیابان های شهر چقدر ترافیک است ؟ چقدر مشکل جای پارک داریم و ... ؟ چرا بدون داشتن زیر ساخت کافی مانند سودجوها در حال تولید خودروهای بی کیفیت هستند ؟ یعنی مسئولین ما اندازه ی یک شخصی که دیپلم کاردانش دارد هم از این چیزها سر در نمیاورند و در خیابان های شهر رفت و آمد نمیکنند یا اینکه سودی که از فروش این خودرو ها نسیبشان میشود می ارزد ؟
    اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجّل فرجهم والعن اعدائهم

نوشته
    2,609
    حضور
    39 روز 5 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5282

نقل قول نوشته اصلی توسط به من بیاموز نمایش پست ها
    همین امروز متوجه شدم این نظام اینقدر ضعیفه که نمیتونه یک شماره تلفن ثابت ساده به یک خونه تقریبا وسط های یک کلانشهر بده و میگه خط کافی نداریم ، خب خط نداریم چرا موقع گرفتن پول بررسی نکردید ؟ از این اتفاقات کم میوفته توی این نظام ؟ هیشکی هم پاسخگو نیست !

بنده یک شخص مریض هستم که از کارافتاده ام و زیاد بیرون نمیرم ولی اصلا از وضعیت راضی نیستم ، با اینکه از خداوند کاملا راضی هستم ولی میگم این نظام و ... در حد لیاقتی که مردم داشتند عمل نکرده و بدتر از همه اینکه همه ی تقصیر ها را هم گردن مردم می اندازد !

چرا وقتی فلان مسئول خانه خراب بشه مسئول میشود و کل طایفه و خانواده اش را با پارتی بازی و رشوه وارد ادارات میکند صدای کسی در نمیاید و فقط میگویند مردم خراب شده اند ؟ چرا قانون بازنشستگی اجباری و اینها فقط برای کارمندان ضعیف و مستضعفین و ... قابل اجراست ؟

شاید هم واقعا مردم خراب شده اند چون سالم هایمان را یا با جنگ به کشتن دادند یا احتمالا بلایی سرشون آمد ، آنهایی هم که کاری از دستشان بر نمی آید آواره اند .
    نقل قول نوشته اصلی توسط به من بیاموز نمایش پست ها
    سود جوهای خانه خراب بشو نمیبینند در خیابان های شهر چقدر ترافیک است ؟ چقدر مشکل جای پارک داریم و ... ؟ چرا بدون داشتن زیر ساخت کافی مانند سودجوها در حال تولید خودروهای بی کیفیت هستند ؟ یعنی مسئولین ما اندازه ی یک شخصی که دیپلم کاردانش دارد هم از این چیزها سر در نمیاورند و در خیابان های شهر رفت و آمد نمیکنند یا اینکه سودی که از فروش این خودرو ها نسیبشان میشود می ارزد ؟
    با سلام و عرض ادب
    ما هم وجود مشکلات را قبول داریم و به بیکفایتی برخی از مسئولین اذعان داریم اما سخن این است که اولا اینگونه نیست که تمام لیوان خالی باشد باید نیمه پر لیوان را هم دید و ثانیا قبول کنیم که انتخاب های ما مردم در تعیین سرنوشتشان تاثیر دارد گاهی می شود که ما مردم به خاطر یک شعار و یا یک ارعاب و یا یک تیزر تبلیغاتی و یا ... به یک نفر و یا یک گروه رای می دهیم باید پای تبعات آن هم بنشینیم. وقتی که قرار است نظام مردم سالار باشد مردم رای می دهند باید تبعات رای خودشان را هم قبول کنند اینگونه نبوده است که رهبر انقلاب رئیس قوه مجریه را تعیین کند و قانون گذاران مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای شهر و شهرداران و عوامل اجرایی کشور را شخصا تعیین کنند بلکه همه این ها را مردم رای داده اند و انتخاب کرده اند. گاهی باید به خودمان برگردیم چرا درست انتخاب نمی کنیم؟؟ و چرا بر آنچه انتخاب می کنیم نمی ایستیم و تبعات انتابمان را قبول نمی کنیم؟؟
    ثالثا: همه جوانب یک کار را باید با هم دید شما وجود مشکلات را یکجانبه نباید به یک نهاد معطوف کنید وجود این همه تحریم و فشار اقتصادی بر هر کشوری می بود بدون شک طی چند سال از پا می نشست. ما باید همه امور را با هم ببینیم و قضاوت کنیم.

17. صلوات

صفحه 2 از 19 نخست 123412 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 97

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری