جمع بندی چرا روز به روز وضعيت مان بدتر و غم انگيز تر مي شود؟

تب‌های اولیه

190 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چرا روز به روز وضعيت مان بدتر و غم انگيز تر مي شود؟

امروز كتاب هدايت خداوند در ميان ماست و ظاهراً داريم از آن پيروي مي كنيم ، پس چرا روز به روز وضعيتمان بدتر و غم انگيز تر مي شود؟

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]

کارشناس بحث: استاد شعیب

[TD][/TD]

با سلام خدمت شما دوست گرامی

همان طور که در سوالتان نیز اشاره کردید ظاهرا کتاب خدا در میان ماست و به آن عمل می شود ولی اگر نگاهی به رفتار های فردی و اجتماعی بکنیم در بسیاری از موارد نه تنها عمل به قرآن و دستورات آن نیست بلکه بر خلاف آن رفتار می شود. البته نباید سیاه نمایی هم کرد در بسیاری از حوزه های علمی و سیاست گذاری وضعیت ما از قبل بهتر است و نباید آنها را نادیده گرفت.

توضیح بیشتر:
این روز ها تبلیغات شدید رسانه های غربی، عربی ، برای ایجاد یک جنگ روانی جهت ناکارآمد نشان دادن نظام دینی و در نتیجه نا امید کردن مردم از نظام صورت گرفته است و متاسفانه تا حدودی موفق بوده اند. این تبلیغات از یک سو نظام جمهوری اسلامی را هدف گرفته ولی هدف اصلی آن ناکارآمد نشان دادن نظام دینی است آنها با سلطه تبلیغاتی خود به هر نحوی می خواهند نظام دینی را نا موفق نشان داده و مردم را به این نتیجه برسانند که با عمل به دین نمی توان به سعادت دنیوی رسید و کارکرد دین و آموزه های دین مربوط به زندگی فردی و آخرتی است.
نظام سلطه با تمام ابزاری که در اختیار دارد در پی این مقصود است و از چیزی در این مسیر فرو گذار نمی کند. که به برخی از این اقدامات خصمانه اشاره می کنیم: 1- اختلاف بین امت های اسلامی و به آشوب کشاندن منطقه خاور میانه به عنوان مهد تمدن اسلامی (ایجاد تفکر تکفیر و گروه های تروریستی به عنوان جهاد اسلامی) 2- ایجاد جنگ های نیابتی در دل کشور های اسلامی 3- ایجاد فشار اقتصادی و تحریم بر کشورهای مستقل اسلامی مخصوصا ایران 4- تهاجم وسیع تبلیغاتی و جنگ روانی 5- تهاجم فرهنگی وسیع برای تخریب اعتقادی و فرهنگی کشورهای اسلامی و ....
خب شما ببینید با این همه تهاجم و تفرقه و اقدامات خصمانه چقدر کارایی اجرایی و عملیاتی یک کشور پایین می آید مثلا ایران به عنوان یک کشوری که می خواهد با فرهنگ دینی و سیاست دینی به طور مستقل از غرب و شرق حرکت کند و روی پای خود بایستد را در طول این 40 سال مطالعه کنید 8 سال جنگ مستقیم 40 سال تحریم های گسترده ، ایجاد نا امنی و تروریست در مناطق مختلف کشور، 17000 نفر شهید ترور و ...
با این وجود می بینیم در آنجاهایی که به آموزه های دینی عمل کرده ایم پیشرفت های قابل توجهی کرده ایم که اگر لازم بود در ادامه به آن اشاره می کنیم.

اما مطلب دیگر این است که واقعا ما در کشور های اسلامی چقدر به قرآن عمل می کنیم و کرده ایم؟؟
ما کاری به شخص نداریم فرهنگ عمومی کشور خودمان را ببینید آیا یک فرهنگ دینی است آیا به قرآن عمل می کنیم؟؟
رکن کار آمدی نظام اسلامی و هر نظامی که در یک کشوری حاکم است فرهنگ عمومی است فرهنگ عمومی یک کشور بسیار تعیین کننده است گاهی می شنویم که فرهنگ عمومی در فلان کشور به گونه ای است که بسیار مسئولیت پذیر هستند و یا فلان کشور در فرهنگ عمومی کار بسیار منظم هستند و یا فلان کشور در انجام کارهای محوله بسیار پر کار هستند که ساعت کار مفید برخی از کشور ها به 8 ساعت در روز می رسد ولی می بینیم برخی از این شاخصه ها در کشور ما (به خاطر وجود دست های استعماری در حدود 200 سال در این کشور و ادامه این فرهنگ تثبیت شده تا کنون) بسیار نا بسامان است و تغییر این فرهنگ در بستر زمان 40 ساله بسیار مشکل است : چند نمونه درباره فرهنگ عمومی در کشور مثال می زنم: متوسط ساعت کار در ایران روزانه 2 ساعت و در هفته 11 ساعت است و در سال 800 ساعت است (در حالی که این ساعت در کشوری مثل ژاپن 2420 ساعت است) در مقابل فرهنگ عمومی ایران در مصرف کالاها بسیار عجیب و متاثر کننده است به عنوان نمونه ایرانیان 6 برابر سرانه عمومی در جهان مصرف می کنند (در اقلامی مانند نان، انرژی) ایرانی ها 80 در صد بیشتر از میانگین جهانی آب مصرف می کنند ، گردش مالی لوازم آرایش در ایران حدود ‌دو میلیارد و 400 میلیون دلار است که این رقم ایران را به‌ عنوان بزرگترین مصرف کننده لوازم آرایش در خاورمیانه معرفی می‌کند.

آیا این نوع مصرف و مصرف گرایی و پایین بودن کارایی و اسراف و تبذیر با فرهنگ قرآن و آموزه های دین سازگار است؟؟ آیا واقعا ما به قرآن عمل می کنیم؟؟

اگر کمی به عقب برگردیم می بینیم زمانی مسلمانان به خاطر همین عمل به آموزه های دینی و قرآنی به عنوان تمدن پیشرو و در صدر کشورهای جهان بودند اما امروزه به خاطر دامن زدن به اختلافات و فراموش کردن آموزه های اصیل اینگونه گرفتار شده اند.
گوستاولوبون می گوید: "بعضی ها عار دارند اقرار کنند که یک قوم کافر و ملحدی (مسلمانان) سبب شده اروپای مسیحی از حال توحش و جهالت خارج گردد و از این رو آن را مکتوم نگاه می دارند ... نفوذ اخلاقی همین مسلمانان آن اقوام وحشی اروپا را که سلطنت روم را زیر و زبر نمودند، داخل در طریق بشریت نمود و نیز نفوذ عقلانی آنان دروازه علوم و فنون و فلسفه را که از آن به کلی بی خبر بودند به روی آنان بازکرد و تا ششصد سال استاد ما اروپائیان بودند. (مطهری، مرتضی، انسان و سرنوشت، ص 6 - 9 ، چاپ ششم، انتشارات صدرا، 1361. )
قرآن می فرماید: "إِنَّ اللَّهَ لَا يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّىٰ يُغَيِّرُوا مَا بِأَنْفُسِهِمْ" خدا حال هیچ قومی را دگرگون نخواهد کرد تا زمانی که خود آن قوم حالشان را تغییر دهند (و از نیکی به بدی شتابند) (رعد: 11)

البته نباید فراموش کرد که علت اصلی این افول در کشورهای اسلامی عمل نکردن به آموزه های اسلامی و همچنین دسیسه ها و نقشه های شوم کشورهای استکباری بوده است و امام راحل (ره) با انقلاب اسلامی جلوی این پسرفت را گرفت و به شهادت محققان بین المللی حرکت شتابنده اکثر شاخص های توسعه و پیشرفت در نظام اسلامی مثبت بوده است و البته نباید کمبود ها و نقص ها را کتمان کرد.

علت دو تا چیز هست

یکی دشمنان که بهتر هست همشون رو نابود کنیم
و دیگری مردمی که در جامعه اسلامی اسلامی زندگی می‌کنند و احکام رو تبعیت نمیکنند که بهترین راه ساخت قلاده الکترونیکی هست که هر کی تبعیت نکرد تندی بهش شوک الکتریکی بده یعنی قرآن و احادیث رو تو اون قلاده الکتریکی پر کنیم و هر وقت قلاده دید که اون شخص داره کاری غیر اسلامی انجام میده بتکونتش

slem;1005129 نوشت:
امروز كتاب هدايت خداوند در ميان ماست و ظاهراً داريم از آن پيروي مي كنيم ، پس چرا روز به روز وضعيتمان بدتر و غم انگيز تر مي شود؟

قوانین کشور

قوانین مدنی و حقوقی، قوانین مجلس، قوانین بودجه و دولت و وزارتخانه ها و قوانین بانکی و اقتصادی و مالیاتی و ...

اینها رو اصلاح کنیم خیلی پیشرفت می کنیم.

مشکل همینجاست که فکر می کنیم پیروی از قوانین کشورمان، پیروی از کتاب هدایت خداوند است.

برای اصلاح نباید ربا بخوریم، نباید پول چاپ کنیم و دست تو جیب فقرا کنیم ( به قول غرضی Smile و خیلی چیزها که قابل بیان نیست....

شعیب;1005338 نوشت:
نفوذ اخلاقی همین مسلمانان آن اقوام وحشی اروپا را که سلطنت روم را زیر و زبر نمودند، داخل در طریق بشریت نمود

من با صحت و سقم این گفته یا اینکه از سوی چه کسی صادر شده کاری ندارم . فقط اندکی منصفانه بیندیشیم ، واقعا این از خودمتشکری جاهلانه! با درون مایه پر از عقده و تحقیر و فحاشی.... کمکی به ما خواهد کرد؟ حقیقتا امروز چند نفر از خود جماعت ینگه دنیا پیدا میشود که چنین حرفهای ناراست و کم مایه را باور داشته باشد. اصلا چگونه انسانی حاضر میشود به بیش از نیمی از جمعیت بشری توحش (یعنی انسانها را با هر درجه ای از جهالت به مقامی که شایسته حیوانات آنهم بل هم اضل ) منتسب کند.

شعیب;1005338 نوشت:
نفوذ عقلانی آنان دروازه علوم و فنون و فلسفه ...

اینکه فرهنگها در درازنای تاریخ در تقابل با هم همواره از هم تاثیر گرفته اند بر کسی پوشیده نیست ولی اینکه کلیت تمدن و رویکرد علمی و عقلانی غرب را کلهم اجمعین به نام اسلام و مسلمین سند بزنیم .... نمیدانم اسمش را چه بگذاریم؟! جهالت؟ فریب؟ تعصب؟ چی؟

از یک کودک دبستانی هم بپرسید که رشد و شکوفایی تمدن غرب یا دست کم نقطه عطف آن کجاست ، آدرس رنسانس را به شما خواهد داد. و رنسانس را همه میدانیم که به چه دلیل نقطه عطف شد.

slem;1005129 نوشت:

سلام و عرض ادب و احترام

باطل رو به نابودی است

وفقط یک دلیل برای آن کافی است

ربا دشمنی با خدا و رسول خداست
و پیروز این میدان بدون شک خداوند است

همه مردم ایران در این دشمنی شریکند

گناهی که دامن گیر کوچک و بزرگ و پیر و جوان شده است

و زمانی که خداوند بخواهد قومی را از بین ببرد

ربا در بین آنان رواج پیدا خواهد کرد

[=IRANSans]
و تمامی دشمنان خداوند ( که متظاهر به اجرای احکام خداوند هستند ) به خواست خداوند ، به زودی نابود خواهند شد

جاء الحق و ذهق الباطل ان الباطل کان ذهوقا

در پناه حق تعالی

manmehdiam;1005568 نوشت:
من با صحت و سقم این گفته یا اینکه از سوی چه کسی صادر شده کاری ندارم . فقط اندکی منصفانه بیندیشیم ، واقعا این از خودمتشکری جاهلانه! با درون مایه پر از عقده و تحقیر و فحاشی.... کمکی به ما خواهد کرد؟ حقیقتا امروز چند نفر از خود جماعت ینگه دنیا پیدا میشود که چنین حرفهای ناراست و کم مایه را باور داشته باشد. اصلا چگونه انسانی حاضر میشود به بیش از نیمی از جمعیت بشری توحش (یعنی انسانها را با هر درجه ای از جهالت به مقامی که شایسته حیوانات آنهم بل هم اضل ) منتسب کند.

با سلام
فقط کافی به جای این که از این مطلب این قدر بر آشفته شوید با دقت تر مطلب را می خواندید این مطلب را چه کسی گفته است آیا روحانیون و مسئولان فرهنگی کشور ما گفته اند و یا در کتاب های تاریخی ما آمده ؟؟ هیچکدام.بلکه این مطلب را گوستاولوبن مورخ و جامعه شناس فرانسوی در کتاب «تاریخ تمدن » خود گفته است(این کتاب مجموع سه کتاب به نام های دیگر است که مجموعه آن به نام تاریخ تمدن چاپ شده است.) البته این یکی از حقایقی است که در آن کتاب به آن اشاره کرده است.
لطفا به خاطر مشکلاتی که در این عصرها برای کشورهای اسلامی پیش آمده است سابقه درخشان تمدن اسلامی را انکار نکنیم.

manmehdiam;1005568 نوشت:
اینکه فرهنگها در درازنای تاریخ در تقابل با هم همواره از هم تاثیر گرفته اند بر کسی پوشیده نیست ولی اینکه کلیت تمدن و رویکرد علمی و عقلانی غرب را کلهم اجمعین به نام اسلام و مسلمین سند بزنیم .... نمیدانم اسمش را چه بگذاریم؟! جهالت؟ فریب؟ تعصب؟ چی؟

از یک کودک دبستانی هم بپرسید که رشد و شکوفایی تمدن غرب یا دست کم نقطه عطف آن کجاست ، آدرس رنسانس را به شما خواهد داد. و رنسانس را همه میدانیم که به چه دلیل نقطه عطف شد.

خوب است به جای این حرف ها یک کم اطلاعاتمان را نسبت به واقعیاتی که در تاریخ تاثیر گذاشته اند افزوده و به آنها احترام بگذاریم تاثیر تمدن اسلامی بر تمدن غربی آنقدر عمیق و زیاد و غیر قابل انکار است که محققین غربی درباره آن کتابها نوشته اند:

بحث در این زمینه بسیار است اما برای این که استیحاش ذهنی بعضی از دوستان کمتر شود فقط به چند نقل قول از دانشمندان غربی اکتفا می کنیم و بحث مفصل آن را به تاپیک جداگانه ای می سپاریم:

تأثير فرهنگ و تفكر اسلامى در اروپا گسترده بوده است، به گونه‌اى كه مونتگمرى وات مى‌نويسد :

«همه رشته‌هاى علمى اروپايى آگاهى خود را از طريق آثار ترجمه‌شده عربى به دست آوردند؛ البته نه منحصرآ از ابن‌رشدى‌ها و پيروان آنها، يعنى طرف‌داران توماس آكوئيناس قديس، بلكه همچنين از طريق افلاطونيان محافظه‌كار همانند بوناونتورا و افلاطونى‌هاى علم‌گرا همانند روبرت گروستسته و روجر بيكن. همه سلسله‌هاى بعدى فلسفه اروپايى عميقآ مديون نويسندگان عربى هستند»

مونتگمرى وات مى‌گويد: «شارلمانى با هارون‌الرشيد به اندازه ارتباط او با دشمن ديگرش يعنى حاكم اموى اسپانيا، روابط ديپلماتيك داشت؛ و ممكن است از اين طريق بخشى از دانش وسيع و قدرتمند جهان اسلام به اروپا رسيده باشد.»(ر.ك. مونتگمرى وات، تأثير اسلام بر اروپاى قرون وسطى،فصل دوم.)

كاپلستون درباره تاثیر فلسفه اسلامی بر غرب مى‌نويسد :

ترجمه آثار ارسطو و مفسّران او، و نيز آثار انديشمندان مسلمان، گنجينه عظيمى از مواد فكرى را در دسترس مدرسيان لاتين قرار داد. آنان، مخصوصآ، با نظام‌هاى فلسفى‌اى آشنا شدند كه از حيث روش مستقل از الهيات بودند و حاصل تفكر ذهن بشرى درباره عالم بودند. نظام‌هاى فلسفى ارسطو، ابن‌سينا و ابن‌رشد چشم‌اندازهاى وسيعى را به روى عقل بشرى گشودند و در نزد قرون وسطاييان آشكار بود كه حقيقتى كه به آن رسيده بودند بايد مستقل از وحى مسيحى باشد... بدين‌ترتيب، ترجمه‌هاى جديد به روشن شدن اذهان قرون وسطاييان در باب رابطه فلسفه و الهيات كمك كردند و در تعيين حوزه‌هاى اين دو دانش به طور وسيع يارى رساندند. (فردريك كاپلستون، تاريخ فلسفه، فصل 21، ص 272.)

وات می نویسد:
«هنگامى كه انسان از تجربه‌هاى فراوان مسلمانان، افكار و تعليمات و نويسنده‌هاى آنها آگاه باشد، مى‌يابد كه علم و فلسفه اروپا بدون كمك گرفتن از فرهنگ اسلام، توسعه نمى‌يافت.»

مونتگمرى وات مى‌نويسد :
براساس اظهارات يك كارشناس، كتاب‌هاى مرجع و قديمى اروپايى نشان‌دهنده اين حقيقت است كه تأثير آثار عربى به مراتب بيشتر از آثار يونانى بوده است. به عنوان نمونه، در آثار فرارى دگرادو نام ابن‌سينا بيش از سه هزار بار ... و اسم هيپاكرتيس فقط صد بار آمده است. خلاصه كلام اينكه، پزشكى اروپا در قرن‌هاى پانزدهم و شانزدهم امتدادى از پزشكى عربى بوده است.

به نظر گوستاولوبون، تنها در دو سه قرن اخير است كه آثار پزشكى اسلامى از برنامه دانشكده‌هاى پزشكى خارج شده است.

این نظرات آنقدر تعدادشان زیاد است که انکار تاثیر اسلام بر تمدن جدید غربی مانند انکار خورشید در روز روشن است.

شعیب;1005696 نوشت:
با دقت تر مطلب را می خواندید این مطلب را چه کسی گفته است آیا روحانیون و مسئولان فرهنگی کشور ما گفته اند و یا در کتاب های تاریخی ما آمده ؟؟ هیچکدام.بلکه این مطلب را گوستاولوبن

شعیب;1005696 نوشت:
من با صحت و سقم این گفته یا اینکه از سوی چه کسی صادر شده کاری ندارم

عزیر بزرگوار! لازم است مجدد شما را به اینکه منصف باشید دعوت کنم یا شما را به دقت کردن به عرض مخلص حواله دهم؟!

یعنی باور کنیم که کلیت اهالی غرب یا دست کم اکثریتشان یا اصلا جماعتی قابل توجه ازیشان هستند که باورشان این است که پست تر از حیوانات وحشی بودند که علمای اسلامی آنها را داخل آدم کرده اند؟! بالاخره تعارف نکنیم این گفته اگر صحیح باشد اصلا چرا به قول شما روحانیون و مسولان فرهنگی کشور(طبقه مستقر در خط اول مبارزات ضد تجددخواهی و مدرنیته که پشت ضدیت با غرب پنهان میشوند!) ابا دارند؟ مگر حقیقت نیست؟
خوب اگر چنین پتانسیل سترگی در اسلام هست که فرسنگها دورتر انسانها را داخل آدم کرده که تقریبا کلیت دستاوردهای علمی و فنی و مظاهر زندگی مدرن امروزی از آن غربی های وحشی است، نباید یک قرینه ای این حقیقت سترگ شما با وضعیت چهل کشور مسلمان کنونی داشته باشد؟
اصلا این چه صیغه ای است که تمدن و مدنیت را شما به کل اسم یک دین مصادره میفرمایید؟ و شگفت انگیز است که تمدن اسلامی را هم در برابر تمدن غرب! میگذارید. اسلام دین اهالی شرق(یا بخشی از شرق) بوده و غرب هم مسیحی بوده...اینها که واضحات هست!
شما و سایر عزیزان که مبلغ چنین تفکری هستید پس از این خبط بزرگ! میفرمایید که غرب وام دار تمدن اسلامی است! چرا نمیفرمایید مثلا تمدن مسیحی! یک روز متوجه توحش خودش شده و بناگاه متمدنین اسلامی را در خط اول پیشرفت علمی یافته و چنان تاثیری گرفته که فاصله اش از توحش تا داخل انسان! است . خوب در آن صورت باید قرینه های مناسب آن را بیابید. مثلا بتوانید بخش قابل توجهی از روشنفکران غربی را بیابید که اسلام را ناجی و راه حل مشکلات و بیشتر از آن یگانه راهکاری برای ورود بشریت به مدرنیته جدید معرفی کرده باشند و این ادعا بدون اینکه آنها موضوع دین را وارد در کلیه جوانب اجتماعی و فردی و علمی و .... بدانند امکان پذیر نیست. حال آنکه عرض کردم همگی اذعان دارند که مدرنیته یا انقلاب صنعتی با رنسانس آغاز شد و رنسانس یکی از جنبه های اصلی آن عقب زدن فرهنگ منحط مسیحیت با آن دم و دستگاه تفتیش عقایدش در قبل از قرن 16 بود. یعنی عملا عقب راندن دین به حوضه فردی و وارد شدن عقلانیت چه در جنبه های علمی و چه در جنبه اجتماعی آن از پایه های اصلی مدرنتیته جدید غرب است و نه سرسپردگی علمای غربی به اسلام!

ضمنا معترضه هم عرض کنم که نمیشود شما استاندارد دوگانه داشته باشید و از کارهای مامون علیه اللعنه! چنان تمجیدی بفرمایید! علی الظاهر این کاخ تمدن اسلامی که مدعی آن هستید ساخته امویان و عباسیان غاصب است دیگر ..بالاخره این هم یادمان نرود.

شعیب;1005699 نوشت:
این نظرات آنقدر تعدادشان زیاد است که انکار تاثیر اسلام بر تمدن جدید غربی مانند انکار خورشید در روز روشن است.

هیچ کس منکر تاثیر نیست. این که بدیهی است. ولی ادعای شما تاثیر نیست شما میفرمایید تنه اصلی تمدن غرب و یا دستاوردهای امروز غرب (که البته به جای خودش هم همه را منکر میشوید که دستاوردی هم نداشته!!) را وام دار اسلام میدانید. اینجا اشکال ایجاد میشود.

شعیب;1005699 نوشت:
به نظر گوستاولوبون، تنها در دو سه قرن اخير است كه آثار پزشكى اسلامى از برنامه دانشكده‌هاى پزشكى خارج شده است.

بزرگوار پزشکی اسلامی! یعنی چه؟ شما یک گزاره از علوم پزشکی امروز بیابید که در آن نشانی از اسلام باشد.
به همین ترتیب اگر معتقد به مهندسی اسلامی!(زیرمجموعه اش میشود مهندسی عمران اسلامی یا مهندسی پلیمر اسلامی یا مهندسی هوافضای اسلامی یا .....) فیزیک اسلامی ...شیمی اسلامی....خوب اینها مضحک است.
اصلا غرب را رها کنید همین کشور خودمان که بالاخره مدعای اسلامیت در تمامی وجوهش را داریم تشریف ببرید دانشکده فنی و هر کلاسی که خواستید را بنشینید و همه جزوات و کتب و مقالات آن را بررسی بفرمایید اگر نشانی از اسلام یافتید تشریف بیاورید اعلام کنید تا مخلص تمام حرفهایم را پس بگیرم.

manmehdiam;1005817 نوشت:
عزیر بزرگوار! لازم است مجدد شما را به اینکه منصف باشید دعوت کنم یا شما را به دقت کردن به عرض مخلص حواله دهم؟!
یعنی باور کنیم که کلیت اهالی غرب یا دست کم اکثریتشان یا اصلا جماعتی قابل توجه ازیشان هستند که باورشان این است که پست تر از حیوانات وحشی بودند که علمای اسلامی آنها را داخل آدم کرده اند؟! بالاخره تعارف نکنیم این گفته اگر صحیح باشد اصلا چرا به قول شما روحانیون و مسولان فرهنگی کشور(طبقه مستقر در خط اول مبارزات ضد تجددخواهی و مدرنیته که پشت ضدیت با غرب پنهان میشوند!) ابا دارند؟ مگر حقیقت نیست؟
خوب اگر چنین پتانسیل سترگی در اسلام هست که فرسنگها دورتر انسانها را داخل آدم کرده که تقریبا کلیت دستاوردهای علمی و فنی و مظاهر زندگی مدرن امروزی از آن غربی های وحشی است، نباید یک قرینه ای این حقیقت سترگ شما با وضعیت چهل کشور مسلمان کنونی داشته باشد؟
اصلا این چه صیغه ای است که تمدن و مدنیت را شما به کل اسم یک دین مصادره میفرمایید؟ و شگفت انگیز است که تمدن اسلامی را هم در برابر تمدن غرب! میگذارید. اسلام دین اهالی شرق(یا بخشی از شرق) بوده و غرب هم مسیحی بوده...اینها که واضحات هست!
شما و سایر عزیزان که مبلغ چنین تفکری هستید پس از این خبط بزرگ! میفرمایید که غرب وام دار تمدن اسلامی است! چرا نمیفرمایید مثلا تمدن مسیحی! یک روز متوجه توحش خودش شده و بناگاه متمدنین اسلامی را در خط اول پیشرفت علمی یافته و چنان تاثیری گرفته که فاصله اش از توحش تا داخل انسان! است . خوب در آن صورت باید قرینه های مناسب آن را بیابید. مثلا بتوانید بخش قابل توجهی از روشنفکران غربی را بیابید که اسلام را ناجی و راه حل مشکلات و بیشتر از آن یگانه راهکاری برای ورود بشریت به مدرنیته جدید معرفی کرده باشند و این ادعا بدون اینکه آنها موضوع دین را وارد در کلیه جوانب اجتماعی و فردی و علمی و .... بدانند امکان پذیر نیست. حال آنکه عرض کردم همگی اذعان دارند که مدرنیته یا انقلاب صنعتی با رنسانس آغاز شد و رنسانس یکی از جنبه های اصلی آن عقب زدن فرهنگ منحط مسیحیت با آن دم و دستگاه تفتیش عقایدش در قبل از قرن 16 بود. یعنی عملا عقب راندن دین به حوضه فردی و وارد شدن عقلانیت چه در جنبه های علمی و چه در جنبه اجتماعی آن از پایه های اصلی مدرنتیته جدید غرب است و نه سرسپردگی علمای غربی به اسلام!
ضمنا معترضه هم عرض کنم که نمیشود شما استاندارد دوگانه داشته باشید و از کارهای مامون علیه اللعنه! چنان تمجیدی بفرمایید! علی الظاهر این کاخ تمدن اسلامی که مدعی آن هستید ساخته امویان و عباسیان غاصب است دیگر ..بالاخره این هم یادمان نرود.

با سلام

اگر شما با صحت و سقم یک مطلب و این که از سوی چه کسی صادر شده کاری ندارید با چه چیز کار دارید؟؟!!
شما می خواهید یک بحث علمی بکنید و یا می خواهید غوغا کنید!!
این که شما کار ندارید حرفی درست است یا نه یعنی می خواهید باورهای خود را بی دلیل فریاد بزنید؟!!!
این مشکل خودتان را اول حل بفرمایید و بعدا وارد بحث شوید

manmehdiam;1005568 نوشت:
من با صحت و سقم این گفته یا اینکه از سوی چه کسی صادر شده کاری ندارم

!!!!

شعیب;1005821 نوشت:
شما با صحت و سقم یک مطلب و این که از سوی چه کسی صادر شده کاری ندارید

خوب لازم است تقدیر کنم که شما حسابی نکته سنج تشریف دارید! درست است . از عبارت مخلص میتوان این برداشت را هم کرد که مخلص عرض کردم هم با صحت و سقم راوی و هم گوینده و همچنین صحت و سقم و راستی و ناراستی خود گفته کاری ندارم! و صد البته اینکه در پست قبلی عبارت «چه کسی» را با فونت درشت خدمتتان نوشته ام هم باز کارگر نیفتاده! که منظور مخلص این است که با گوینده کاری ندارم نه اینکه چه گفته! بعد هم بفرمایید که پس با چه چیز کار دارم!
بزرگوار باور بفرمایید اگر مخلص معتقد به این بودم که اینجا جدلی راه افتاده که لابد به برنده آن جایزه ای! هبه ای! خلاصه دستمریزادی! چیزی میدهند خوب در انتخاب کلمات بیشتر دقت میکردم. ولی هم ما میدانیم و هم شما که به زودی شما و همکاران این مباحثه را جمع بندی! (البته قاعدتا من فقط با بخش «... بندی» آن موافقم! ) خواهید کرد و پیروز این مباحثه شما هستید. بنده هم همین الان این افتخار را به شما تقدیم میکنم.

ولی بزرگوار شما که خوب میدانید عرض بنده چیست. انصاف داشته باشید. نه اینکه همه سخنان و نظرات و گفته های من را نادیده بگیرید و تنها به جمله نخستین که صرفا خواسته ام به مبحث ورود کنم را نقل کنید ...خوب من چه میتوانم عرض کنم.
اصلا بنده با خاکساری تمام و عذر تقصیر عرض میکنم که آن جمله که با صحت و سقم گفته کار ندارم را پس میگیرم! شما به بقیه عرایض من توجه بفرمایید و اگر نه چنان است که بنده دریافته ام ، مخلص و دیگران را روشن بفرمایید که چگونه. هرچند خود شما دقت میفرمودید مشخص است که تمام حرف شما و مخلص بر سر صحت و سقم و راستی و ناراستی این مفهوم است.

manmehdiam;1005843 نوشت:
خوب لازم است تقدیر کنم که شما حسابی نکته سنج تشریف دارید! درست است . از عبارت مخلص میتوان این برداشت را هم کرد که مخلص عرض کردم هم با صحت و سقم راوی و هم گوینده و همچنین صحت و سقم و راستی و ناراستی خود گفته کاری ندارم! و صد البته اینکه در پست قبلی عبارت «چه کسی» را با فونت درشت خدمتتان نوشته ام هم باز کارگر نیفتاده! که منظور مخلص این است که با گوینده کاری ندارم نه اینکه چه گفته! بعد هم بفرمایید که پس با چه چیز کار دارم!
بزرگوار باور بفرمایید اگر مخلص معتقد به این بودم که اینجا جدلی راه افتاده که لابد به برنده آن جایزه ای! هبه ای! خلاصه دستمریزادی! چیزی میدهند خوب در انتخاب کلمات بیشتر دقت میکردم. ولی هم ما میدانیم و هم شما که به زودی شما و همکاران این مباحثه را جمع بندی! (البته قاعدتا من فقط با بخش «... بندی» آن موافقم! ) خواهید کرد و پیروز این مباحثه شما هستید. بنده هم همین الان این افتخار را به شما تقدیم میکنم.

با سلام
بزرگوار بحث های اعتقادی هم برنده دارد هم هبه دارد هم دستمریزاد!! (وجدان انسان بزرگترین هبه ها را به حقجویان می دهد) البته به شرط این که به دنبال دریافت حقیقت باشید نه لفاظی های بی مورد.
کسی که به دنبال حقیقت باشد از همان اول تاپیک با شمشیر کشیده و لفاظی های بی مورد بحث را شروع نمی کند.
ای کاش چند قدم مسیر را می پیمودید و آنگاه این حرف ها رامی زدید.

امیدوارم همگی بتوانیم به حس حقیقت جویی خود احترام گذاشته و راه را برای دریافت معارف حقه هموار سازیم.
انشا الله.

manmehdiam;1005843 نوشت:
ولی بزرگوار شما که خوب میدانید عرض بنده چیست. انصاف داشته باشید. نه اینکه همه سخنان و نظرات و گفته های من را نادیده بگیرید و تنها به جمله نخستین که صرفا خواسته ام به مبحث ورود کنم را نقل کنید ...خوب من چه میتوانم عرض کنم.

چقدر پیش فرض های ذهنی دارید !!
برادر من هنوز دو پست بیشتر نزده اید این حرف ها مال پست 30 و 40 به بعد است!!

manmehdiam;1005843 نوشت:
اصلا بنده با خاکساری تمام و عذر تقصیر عرض میکنم که آن جمله که با صحت و سقم گفته کار ندارم را پس میگیرم!

پس گرفتن این جمله به چه معناست؟؟ یعنی اگر نقل قول از یک محقق تاریخ دان و یک تمدن پژوه معتبر شد شما قبول می کنید؟؟
بلاخره هر علمی یک اهلی دارد!! شما نمی توانید درباره تمدنها و میزان تاثیر و تاثر آنها سخن بگویید و حرف های محققان آن مانند ویل دورانت ، گوستاولوبون ،مونتگمرى وات و ... را در نظر نگیرید.
این که بنده اصرار دارم اول مبنای شما اصلاح شود برای این است که انسان یا باید خود در یک علمی صاحب نظر باشد و یا باید از اقوال صاحب نظران استفاده کند.
مثلا این که ما می گوییم در قرون وسطی چنین و چنان و یا می گوییم رنسانس و نوزایی فلان و چنان این ها را که خودمان با چشم ندیده ایم بلکه یا باید در کتابی خوانده باشیم و یا از کسی شنیده باشیم.به صرف این که فلان چیز بین مردم مشهور است برای بحث ما نه تنها کافی نیست بلکه مضر هم هست چه بسا مشهوراتی که به صرف یک دوره تبلیغات علیه و یا له شکل می گیرند(مثلا در بین اهل شام مشهور بود که علی(ع) خارجی است و نماز نمی خواند و لعنش واجب است و ...)
پس ما از بیان نظرات تاریخی و تمدنی اهل فن تاریخ و تمدن ناگزیر هستیم و باید آن را بپذیریم(تازه بنده فقط از غربی ها نقل قول کردم و از تاریخ دانان مسلمان چیزی نگفته ام که بحث راحت تر پیش برود)
این که بنده اصرار دارم موضع و روش بحثتان از همین ابتدا مشخص و اصلاح شده باشد برای همین است که بحث رفت و برگشتی نباشد.

manmehdiam;1005843 نوشت:
شما به بقیه عرایض من توجه بفرمایید و اگر نه چنان است که بنده دریافته ام ، مخلص و دیگران را روشن بفرمایید که چگونه. هرچند خود شما دقت میفرمودید مشخص است که تمام حرف شما و مخلص بر سر صحت و سقم و راستی و ناراستی این مفهوم است.

حال که قرار است بر طبق مبنای علمی(پذیرش اهل خبره هر علم) پیش بروید با در نظر گرفتن این مطلب سوال خود را مطرح بفرمایید در خدمت هستم

manmehdiam;1005818 نوشت:
هیچ کس منکر تاثیر نیست. این که بدیهی است. ولی ادعای شما تاثیر نیست شما میفرمایید تنه اصلی تمدن غرب و یا دستاوردهای امروز غرب (که البته به جای خودش هم همه را منکر میشوید که دستاوردی هم نداشته!!) را وام دار اسلام میدانید. اینجا اشکال ایجاد میشود.

حتما توجه می فرمایید که "وام دار بودن دستاوردهای غرب به تمدن اسلامی" ، با جمله :"همه دستاورد های تمدن غرب از تمدن اسلامی است" متفاوت است.
شما یک فرد معتاد را از کف خیابان جمع می کنید به او جا و مکان می دهید آداب زندگی را به او یاد می دهید به او کمک می کنید که ترک کند او را به مدرسه می فرستید و مواد درسی اش را برای او فراهم می کنید به دانشگاه می فرستید این فرد در دانشگاه نبوغ پیدا می کند سبک های مختلف علمی را کشف می کند و می شود نابغه زمان خود مثلا در علم فضا نوردی.
آیا شما نمی توانید بگویید این فرد به شما وامدار است. آیا پیشرفت های او وامدار شما نیست .
اما این فرق می کند با این که شما بگویید حتی این نبوغ و تلاش و مدارج بالا هم از شماست.
اگر شما نبودید این فرد هرگز به اینجا نمی رسید ولی خب خودش هم عرضه به خرج داد و در این بستری که شما درست کردید تلاش کرد.

از همین اول این را درست درک کنید که تا آخر بحث نخواهیم بر سر آن دعوا کنیم:
غرب در بیرون آمدن از توحش فرهنگی و علمی و حتی سیاسی وامدار اسلام است اما این امور مکتسبه از تمدن اسلام را پله ای برای رشد در علم و فن آوری و اقتصاد قرار داد و با کنار زدن آن تمدنی بر پایه های باورهای اومانیستی بنا کرد. (این است عقیده ما درباره تمدن غرب)

شعیب;1005338 نوشت:
این روز ها تبلیغات شدید رسانه های غربی، عربی ، برای ایجاد یک جنگ روانی جهت ناکارآمد نشان دادن نظام دینی و در نتیجه نا امید کردن مردم از نظام صورت گرفته است

همین امروز متوجه شدم این نظام اینقدر ضعیفه که نمیتونه یک شماره تلفن ثابت ساده به یک خونه تقریبا وسط های یک کلانشهر بده و میگه خط کافی نداریم ، خب خط نداریم چرا موقع گرفتن پول بررسی نکردید ؟ از این اتفاقات کم میوفته توی این نظام ؟ هیشکی هم پاسخگو نیست !

بنده یک شخص مریض هستم که از کارافتاده ام و زیاد بیرون نمیرم ولی اصلا از وضعیت راضی نیستم ، با اینکه از خداوند کاملا راضی هستم ولی میگم این نظام و ... در حد لیاقتی که مردم داشتند عمل نکرده و بدتر از همه اینکه همه ی تقصیر ها را هم گردن مردم می اندازد !

چرا وقتی فلان مسئول خانه خراب بشه مسئول میشود و کل طایفه و خانواده اش را با پارتی بازی و رشوه وارد ادارات میکند صدای کسی در نمیاید و فقط میگویند مردم خراب شده اند ؟ چرا قانون بازنشستگی اجباری و اینها فقط برای کارمندان ضعیف و مستضعفین و ... قابل اجراست ؟

شاید هم واقعا مردم خراب شده اند چون سالم هایمان را یا با جنگ به کشتن دادند یا احتمالا بلایی سرشون آمد ، آنهایی هم که کاری از دستشان بر نمی آید آواره اند .

سود جوهای خانه خراب بشو نمیبینند در خیابان های شهر چقدر ترافیک است ؟ چقدر مشکل جای پارک داریم و ... ؟ چرا بدون داشتن زیر ساخت کافی مانند سودجوها در حال تولید خودروهای بی کیفیت هستند ؟ یعنی مسئولین ما اندازه ی یک شخصی که دیپلم کاردانش دارد هم از این چیزها سر در نمیاورند و در خیابان های شهر رفت و آمد نمیکنند یا اینکه سودی که از فروش این خودرو ها نسیبشان میشود می ارزد ؟

به من بیاموز;1005931 نوشت:
همین امروز متوجه شدم این نظام اینقدر ضعیفه که نمیتونه یک شماره تلفن ثابت ساده به یک خونه تقریبا وسط های یک کلانشهر بده و میگه خط کافی نداریم ، خب خط نداریم چرا موقع گرفتن پول بررسی نکردید ؟ از این اتفاقات کم میوفته توی این نظام ؟ هیشکی هم پاسخگو نیست !

بنده یک شخص مریض هستم که از کارافتاده ام و زیاد بیرون نمیرم ولی اصلا از وضعیت راضی نیستم ، با اینکه از خداوند کاملا راضی هستم ولی میگم این نظام و ... در حد لیاقتی که مردم داشتند عمل نکرده و بدتر از همه اینکه همه ی تقصیر ها را هم گردن مردم می اندازد !

چرا وقتی فلان مسئول خانه خراب بشه مسئول میشود و کل طایفه و خانواده اش را با پارتی بازی و رشوه وارد ادارات میکند صدای کسی در نمیاید و فقط میگویند مردم خراب شده اند ؟ چرا قانون بازنشستگی اجباری و اینها فقط برای کارمندان ضعیف و مستضعفین و ... قابل اجراست ؟

شاید هم واقعا مردم خراب شده اند چون سالم هایمان را یا با جنگ به کشتن دادند یا احتمالا بلایی سرشون آمد ، آنهایی هم که کاری از دستشان بر نمی آید آواره اند .

به من بیاموز;1005932 نوشت:
سود جوهای خانه خراب بشو نمیبینند در خیابان های شهر چقدر ترافیک است ؟ چقدر مشکل جای پارک داریم و ... ؟ چرا بدون داشتن زیر ساخت کافی مانند سودجوها در حال تولید خودروهای بی کیفیت هستند ؟ یعنی مسئولین ما اندازه ی یک شخصی که دیپلم کاردانش دارد هم از این چیزها سر در نمیاورند و در خیابان های شهر رفت و آمد نمیکنند یا اینکه سودی که از فروش این خودرو ها نسیبشان میشود می ارزد ؟

با سلام و عرض ادب
ما هم وجود مشکلات را قبول داریم و به بیکفایتی برخی از مسئولین اذعان داریم اما سخن این است که اولا اینگونه نیست که تمام لیوان خالی باشد باید نیمه پر لیوان را هم دید و ثانیا قبول کنیم که انتخاب های ما مردم در تعیین سرنوشتشان تاثیر دارد گاهی می شود که ما مردم به خاطر یک شعار و یا یک ارعاب و یا یک تیزر تبلیغاتی و یا ... به یک نفر و یا یک گروه رای می دهیم باید پای تبعات آن هم بنشینیم. وقتی که قرار است نظام مردم سالار باشد مردم رای می دهند باید تبعات رای خودشان را هم قبول کنند اینگونه نبوده است که رهبر انقلاب رئیس قوه مجریه را تعیین کند و قانون گذاران مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای شهر و شهرداران و عوامل اجرایی کشور را شخصا تعیین کنند بلکه همه این ها را مردم رای داده اند و انتخاب کرده اند. گاهی باید به خودمان برگردیم چرا درست انتخاب نمی کنیم؟؟ و چرا بر آنچه انتخاب می کنیم نمی ایستیم و تبعات انتابمان را قبول نمی کنیم؟؟
ثالثا: همه جوانب یک کار را باید با هم دید شما وجود مشکلات را یکجانبه نباید به یک نهاد معطوف کنید وجود این همه تحریم و فشار اقتصادی بر هر کشوری می بود بدون شک طی چند سال از پا می نشست. ما باید همه امور را با هم ببینیم و قضاوت کنیم.

شعیب;1005963 نوشت:
با سلام و عرض ادب
ما هم وجود مشکلات را قبول داریم و به بیکفایتی برخی از مسئولین اذعان داریم اما سخن این است که اولا اینگونه نیست که تمام لیوان خالی باشد باید نیمه پر لیوان را هم دید و ثانیا قبول کنیم که انتخاب های ما مردم در تعیین سرنوشتشان تاثیر دارد گاهی می شود که ما مردم به خاطر یک شعار و یا یک ارعاب و یا یک تیزر تبلیغاتی و یا ... به یک نفر و یا یک گروه رای می دهیم باید پای تبعات آن هم بنشینیم. وقتی که قرار است نظام مردم سالار باشد مردم رای می دهند باید تبعات رای خودشان را هم قبول کنند اینگونه نبوده است که رهبر انقلاب رئیس قوه مجریه را تعیین کند و قانون گذاران مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای شهر و شهرداران و عوامل اجرایی کشور را شخصا تعیین کنند بلکه همه این ها را مردم رای داده اند و انتخاب کرده اند. گاهی باید به خودمان برگردیم چرا درست انتخاب نمی کنیم؟؟ و چرا بر آنچه انتخاب می کنیم نمی ایستیم و تبعات انتابمان را قبول نمی کنیم؟؟
ثالثا: همه جوانب یک کار را باید با هم دید شما وجود مشکلات را یکجانبه نباید به یک نهاد معطوف کنید وجود این همه تحریم و فشار اقتصادی بر هر کشوری می بود بدون شک طی چند سال از پا می نشست. ما باید همه امور را با هم ببینیم و قضاوت کنیم.

خب اگر قرار است حکومت مردم سالاری باشد همان اول میگفتن جمهوری ایران ، آمریکا هم بهانه ای برای دشمنی و تحریم نداشت که شما دیکتاتور هستید و ...

چرا اسم اسلامی روی آن گذاشتند و ما را به این همه مشکل انداختند وقتی توان ساخت حکومت واقعا اسلامی را ندارند ؟ آدم شک میکند که هدف فقط این بود که حکومت اسلامی و اسلام بد نام شود و بی اعتبار ! و اینها هم جنگ زرگری بیش نیست در راستای همین هدف !

لطفا این شک را اگر بتوانید با دلایل قانع کننده و محکم رد کنید خیلی به بنده لطف کردید !

البته انصافا اینم بگم اگر این جنگ ، جنگ زرگری نباشه ، حکومت ایران فوق العاده مقاومت کرده ، یعنی کم کاری نیست جلوی یه دنیا وایسی و از اصل اسلام دفاع کنی !

فقط تنها مشکل بنده اینه : آیا جنگ ایران با اسرائیل و انگلیس و آمریکا و ... واقعی هستش یا زرگری ؟

لطفا با دلیل ثابت کنید .

شعیب;1005963 نوشت:

اینگونه نبوده است که رهبر انقلاب رئیس قوه مجریه را تعیین کند و قانون گذاران مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای شهر و شهرداران و عوامل اجرایی کشور را شخصا تعیین کنند

سلام و عرض ادب و احترام

رئیس صدا وسیما را که شخص انتخاب می کند

مسئولین نظارت و قوه قضاییه را که شخص انتخاب می کند!

و....

شخص اول مملکت نمی تواند بگوید به من چه ! من انتخاب نکردم ! من اشتباه نکردم!

همه وظایف بر عهده او نیست اما او وظیفه نظارت و اصلاح را دارد

هر اشتباهی تحت حکومت و توسط کرگزاران او صورت گیرد و اصلاح نشود ، بر گردن اوست!

مشکل اصلی در ایجاد این وضعیت ، نپذیرفتن اشتباهات است

تا زمانی که اشتباهات و مشکلات دیده نشود

اقدامی نیز برای اصلاح آن صورت نخواهد گرفت

نمی شود که بگوییم ربا وجود ندارد و سر خودمان را زیر برف کنیم

اما هر کس روسری اش را برداشت ، سریعا بازداشتش کنیم!

این دوگانگی در برخورد با گناهی که از زنا درخانه خدا شنیع تر است را نمی توان توجیه کرد !

نمی شود بگوییم فساد جزئی است ، اما برای پر کردن ضرر آن ، با چاپ و خلق پول ، فقرا قیمت اجناس را 3-4 برابر پرداخت کنند

نمی شود بگوییم چون تحریم بر زندگی آنهایی که می گویند ((تحریم تاثیر نداشته)) تاثیری نداشته

بر زندگی فقرا و نیازمندان هم تاثیری نداشته و جمعیت زیر خط فقر را چند میلیون نفر بیشتر نکرده است!

با زیر برف کردن سرمان ، مشکلی حل نخواهد شد

تنها راه پذیرفتن اشتباهات است

چه شخص اول مملکت باشد

چه زیر دستان پاکدست ایشان !

ارتکاب اشتباه شاید عمدی نباشد

اما کوتاهی در جبران و اصلاح آن ، قابل توجیه نیست!

در پناه حق تعالی

شروحیل;1006035 نوشت:
این دوگانگی در برخورد با گناهی که از زنا درخانه خدا شنیع تر است را نمی توان توجیه کرد !

سلام ، خب شاید شرایط برخورد با این گناه وجود ندارد شما از کجا میدانید شرایط وجود دارد ؟ شاید همان مقابله با بد حجابی زمینه چینی برای مقابله با گناه های دیگر است از کجا میدانید ؟

در ضمن اینم بگم ها ، روز به روز وضعیت مان بدتر نمیشود شکر خدا ان شاء الله ! بنده که اینطور نمیبینم این یک نگاه بد بینانه است به نظرم که موقع عصبانی شدن به آدم دست می دهد ! حرف بنده این است که آیا اینقدر پیشرفت نظام مناسب بوده یا نه ؟

به من بیاموز;1006027 نوشت:
خب اگر قرار است حکومت مردم سالاری باشد همان اول میگفتن جمهوری ایران ، آمریکا هم بهانه ای برای دشمنی و تحریم نداشت که شما دیکتاتور هستید و ...

سلام
اتفاقا آمریکا با همین قسمت "اسلامی بودن نظام "مشکل دارد و الا آمریکایی که با دلارهای نفتی و فروش تسلیحاتی از دیکتاتور ترین نظام حاکم در عصر اخیر یعنی عربستان دفاع و طرفداری می کند کاری به جمهوری و دموکراسی در یک کشور کار ندارد و الا انقلاب اسلامی به تعداد سالهای حکومتش در کشور ایران انتخابات داشته است یعنی چهل بار در طول این چهل سال.
این را خوب است که انسان خوب دقت کند اصلا مستکبرین کاری به این حرف ها ندارند مهم برایشان این است که کسی در مقابلشان نایستد برجام و هسته ای و موشکی وحقوق بشر و ... همه اش بهانه است. مهم برای آنها این است که ایران محور مقاومت دربرابر ابرقدرت ها باید از بین برود. یا شما از این آرمانت یعنی مقابله با ظالم و دفاع از مظلوم دست بردار و یا تحریم شو، اتهام بشنو، جنگ را بپذیر و ... . مهم برای آنها اسلام است آن هم نه اسلام عربستان و قطر کویت و مصر و لیبی و الجزایر و ... (اسلام آمریکایی: که هر چه آمریکا بگوید بگویند چشم) اسلام ناب محمدی و شیعی که می گوید در مقابل مستکبرین سر خم نکن و خون بده اما سلطه نپذیر، آنها با اسلام امام حسینی مشکل دارند: « فَإنی لا أَرَی المَوتَ إلَّا السَّعادَةَ وَ الحَیاة مَعَ الظّالِمینَ إلّا بَرما»

به من بیاموز;1006027 نوشت:
چرا اسم اسلامی روی آن گذاشتند و ما را به این همه مشکل انداختند وقتی توان ساخت حکومت واقعا اسلامی را ندارند ؟ آدم شک میکند که هدف فقط این بود که حکومت اسلامی و اسلام بد نام شود و بی اعتبار ! و اینها هم جنگ زرگری بیش نیست در راستای همین هدف !

اتفاقا همین که مستکبرین و آمریکا با مقابله می کنند بدانید که مسیر را درست رفته ایم .
ما قبول داریم مشکلات زیادی داریم اما بدانید که پیشرفت های زیادی هم داشته ایم شما الا« درون کشور با این مشکلات تحریم ها و .. دست و پنجه نرم می کنید شاید نفهمید که دیگران از بیرون چگونه به ایران نگاه می کنند.
ایران تنها کشوری است که مقابل زیاده خواهی های آمریکا ایستاده است. با این توان و جغرافیای محدود 40 سال است که سر تعظیم برای این ها فرود نیاورده است همین قدر آیا کم است.
مگر اسلام ناب محمدی با سازش و سلطه پذیری سازگاری دارد؟؟
بله ما هم می توانستیم مانند عربستان و قطر و ...عافیت طلبانه یک گوشه بنشینیم و بشویم گاو شیرده آمریکا و دینداری خود را هم می کردیم و خادم الحرمین هم بودیم!!
هر کاری هزینه دارد . اگر گفتیم می خواهیم مقابل مستکبران بایستیم هزینه دارد. تحریم هست، نفوذ هست، فشار خارجی هست فشار و کارشکنی داخلی هست (مرفهین)
اما اگر می خواهیم درست قضاوت کنیم باید کلیت را ببینیم کلیت انقلاب و این 40 سال را ببینیم با همه پیشرفت ها و کم و کاستی ها.
آیا روند این انقلاب رو به جلو ومثبت بوده یا منفی ؟؟
بله شاید ما در جهت هایی مثل اقتصاد مشکلاتی داشتیم(که علل متعددی دارد) اما همه جوانب را ببینید .
حیف است که ما به خاطر یک مساله از کلیت یک موضوع غافل شویم.

به من بیاموز;1006028 نوشت:
فقط تنها مشکل بنده اینه : آیا جنگ ایران با اسرائیل و انگلیس و آمریکا و ... واقعی هستش یا زرگری ؟

ما 40 سال است که داریم با آمریکا می جنگیم یک بار به صورت جنگ نیابتی(جنگ با صدام) یک بار به صورت جنگ اقتصادی(تحریم ها) یک بار به صورت جنگ دیپلماتیک (برجام ها و قطعنامه ها و ..) توی این 40 سال یک لحظه آرام و قرار نداشتیم همیشه درگیر بوده ایم نه این که ما بخواهیم نه!! آنها ما را آرام نمی گذارند دائم در حال حمله هستند.
آیا باورتان می شود امام خمینی و امام خامنه ای این دو ولی فقیه عارف بالله و عاشق ابا عبد الله اهل جنگ زرگری باشد .
ولی فقیه جامع الشرایط؛ کسی که 80 فقیه عادل و مورد تایید مردم او را انتخاب کرده اند و بر کار او نظارت می کنند یکی از خصوصیات او عدالت است آیا می توانید باور کنید که یک رهبر عادل و فقیه جامع الشرایط که با تایید و نظارت 80 فقیه کار می کند بخواهد جنگ زرگری بکند
اصلا جنگ زرگری هم حدی دارد حصری دارد قواعدی دارد ما با این مقاومت نه تنها در دنیا ضعیف نشده ایم بلکه توانسته ایم به عنوان یک عنصر تاثیر گذار منطقه ای و فرا منطقه ای مطرح باشیم آیا جنگ زرگری باید به این جا بیانجامد؟؟
شک نکنید که اگر مردم و مسئولین پای کار باشند و از این گردنه سخت و پیچ تاریخی رد شویم نظام ما یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان خواهد شد کما این که اکنونن نیز تا حدودی به اینجا رسیده ایم.
فقط بصیرت مردم را می طلبد: شما ببینید تمام دنیا بسیج شده اند که ایران از پا بنشیند؟؟ چرا مگر ایران چه می خواهد؟؟
تحریم هایی که علیه ایران وضع کرده اند به اعتراف کارشناسان اقتصاد دنیا برای فلج کردن چند کشور کافی بود.
چرا اینقدر فشار؟؟
چرا اینقدر تحدید و نا امنی ؟؟
مگر ما چه می خواهیم ؟؟می خواهیم روی پای خود بایستیم و به آمریکا چشم نگوییم.
این ها از همین ناراحت هستند.
آنها ناراحت هستند که ایران به عنوان قطب مقاوت در جهان علیه آمریکا مطرح شده است باید این علم را بزنند و سرنگون کنند و اگر بتوانند(خدای نا کرده ) نظام تک قطبی آمریکا محور در جهان حاکم خواهد شد.
اما رهبر فرمودند آمریکا رو به افول است.
یک بار امام خمینی این را در باره شوروی به کار برد آن زمان برخی به تمسخر گرفتند مگر می شود شوروی با آن عظمت که چند ده کشور امروزی را در بر داشت از هم بپاشد ؟؟ ولی شد.

مطمئن باشید آینده (به شرط بصیرت مردم) از آن اسلام خواهد بود شک نکنید.
شما فقط کافی است اسرائیل را ببینید که در مقابل محور مقاومتی که ایران تشکیل داده است چگونه سر تعظیم خم کرده است جنگ 33 روزه، جنگ22 روزه، جنگ 11 روزه، و چند هفته قبل جنگ 2 روزه. این چه معنا دارد؟؟
تعریف مقامات اسرائیلی از توان موشکی ایران در همین راستاست:
مدیر اسبق برنامه موشکی رژیم صهیونیستی در 17 جولای 2015 در جریان یک سخنرانی در واشنگتن آمریکا به بررسی ابعد مختلف و توان موشکی و فضایی جمهوری اسلامی می‌پردازد.
این کارشناس صهیونیست در ابتدا به بررسی یکی از مشهور ترین موشک‌های ایرانی به نام فاتح 110 پرداخته و از این موشک اینگونه یاد می‌کند: ایرانی‌ها توانسته‌اند با ارتقا یک راکت 610 میلیمتری آن را تبدیل به موشکی برای شکست دادن سامانه های دفاع موشکی کنند تا بتوانند پایگا‌ه‌های آمریکا و متحدانش در منطقه را مورد هدف قرار دهند. "من یک مهندس هستم و به عنوان یک مهندس باید بگویم که ایرانی ها در برنامه فاتح 110 به خوبی کار کرده اند."
وی می‌گوید: ایرانی‌ها یک بار در سال 2012 میلادی به برنامه ای برای ساخت موشک کروز حمله به اهداف زمینی به نام "مشکات" اشاره کرده اما تصویری از آن را نشان ندادند. در نهایت موشک سومار را رونمایی کردند. من به سرعت این موشک ایرانی را با کا اچ 55 روسی مقایسه کرده و متوجه شدم که این نه یک کپی چینی، بلکه یک کپی ایرانی از موشک مورد نظر است. احتمالا موتور جتی هم که بر روی این موشک نصب شده است از نمونه روسی متفاوت است. "این یک دستاورد بزرگ مهندسی برای ایرانی ها است. این یک کپی نیست. من از لحاظ تکنیکی به احترام افرادی که این کار را انجام دادند کلاه از سر برمی‌دارم و به آنها احترام می گذارم."

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود در این نشست می‌گوید: "ایران این دستاوردهای موشکی را در شرایط تحریم به دست آورده است، تصور کنید اگر این کشور تحریم نباشد چگونه می تواند برنامه خود را گسترش دهد."

شروحیل;1006035 نوشت:
سلام و عرض ادب و احترام
رئیس صدا وسیما را که شخص انتخاب می کند
مسئولین نظارت و قوه قضاییه را که شخص انتخاب می کند!
و....

با سلام
مدل انقلاب را قبلا هم بحث کرده بودم با شما که مدل خیر الموجودین است رهبر نمی تواند از بهشت سلمان و عمار و مالک را به زمین بیاورد و کارها رابه دست آنها بسپارد باید با همین افرادی که در جامعه هستند کارها را پیش ببرد چه بسا اشتباهاتی در کار این ها باشد که رهبر به صورت مستیقیم بر آنها نظارت دارد تذکر می دهد و در صورت نبود صلاحیت کافی عزل کرده و فرد دیگر را می گمارند.

شروحیل;1006035 نوشت:
شخص اول مملکت نمی تواند بگوید به من چه ! من انتخاب نکردم ! من اشتباه نکردم!
همه وظایف بر عهده او نیست اما او وظیفه نظارت و اصلاح را دارد
هر اشتباهی تحت حکومت و توسط کرگزاران او صورت گیرد و اصلاح نشود ، بر گردن اوست!

احسنت!
ولی این اصلاح به چه صورت باید باشد؟؟
یا باید از حکم حکومتی استفاده کرده و امضای خود را از تنفیذ مجری بردارد که این کار تا وقتی که کارد به استخوان نرسد و مردمی که رای داده اند واقف به اشتباه خود نشوند و نمایندگان مردم استیضاح نکنند (مانند آنچه در بنی صدر رخ داد) مفسده دارد .
راه دیگر تذکر و اعمال حاکمیت در حوزه اختیارات رهبر است. رهبر هر هفته با روسای قوا جلسه دارند و نکات را به آنها گوشزد می کنند و حتی در سخنرانی های عمومی نکات مهم و حیاتی را بازگو می کنند ولی خب اگر مردم در رای خود مجری را حاکم کنند که کارامدی کمتری نسبت به دیگران داشته باشد و ولایت پذیری اش تام نباشد باید تبعات این انتخابشان را بپذیرند.
شما منصفانه سری به بیانات رهبری و دیدار های ایشان با مسئولین نظام و اقدامات عملی ایشان در سیاست گذاری های کلی (مث سند چشم انداز ، دستور العمل اقتصاد مقاومتی و ...) بیاندازید آنوقت متوجه خواهید شد که رهبری کاملا بر اوضا ع اشراف داشته و دائم تذکر داده و اعمال نظر می کنند .

شروحیل;1006035 نوشت:
نمی شود که بگوییم ربا وجود ندارد و سر خودمان را زیر برف کنیم
اما هر کس روسری اش را برداشت ، سریعا بازداشتش کنیم!

اگر خاطر شریفتان باشد بحث ربا و وجود ربا در جامعه را با شما بارها انجام داده ام و دوباره شروع کردن آن نشان از تحکم باحث دارد.

شروحیل;1006035 نوشت:
نمی شود بگوییم چون تحریم بر زندگی آنهایی که می گویند ((تحریم تاثیر نداشته)) تاثیری نداشته
بر زندگی فقرا و نیازمندان هم تاثیری نداشته و جمعیت زیر خط فقر را چند میلیون نفر بیشتر نکرده است!

اتفاقا آنهاییکه امروز برای حفظ پرستیژ سیاسی خودمی گویند تحریم ها اثر ندارد 5 سال قبل در ابتدای دوره ریاستشان آمدند فریادکردند که"خزانه خالی است و تحریم ها اثر دارد و باید با آمریکا مزاکره کرد" و حالا دریافته اند که با رابطه با آمریکا نمی شود تحریم ها را برداشت(بلکه بیشتر هم می شود) می گویند تحریم ها اثر ندارد!!
یک راه برای بیرون رفتن از تحریم های ظالمانه دشمن بشتر نیست و آن استقامت و ایستادگی و جهاد کبیر است: "فلا تطع الكافرين و جاهدهم به جهادا كبيرا" ""فاستقم کما امرت و من تاب معک"

مولا علی (روحی فداه):

إنّهم قد سمعوا رسول اللّه(ص) یقول عوداً و بداءً ماولّت أمة رجلاً قطّ أمرها و فیهم من هو أعلم منه إلاّ لم یزل أمرهم یذهب سفالاً حتی یرجعوا إلی ماترکوا.

آنان از پیامبر(ص) بارها شنیدند که می فرمود: هیچ مردمی شخصی را به امامت برنگزیدند با آن که داناتر از او در میان آنان وجود داشت جز آن که کارشان به تباهی و پستی گرایید تا این که باز گردند به آنچه ترک کردند (و اعلم را انتخاب کنند).

کتاب سلیم بن قیس ص 148

یا علی

شروحیل;1006101 نوشت:
برادر گرامی کارد به استخوان رسید و استیضاح هم شد
اما حکم رهبری بر جلوگیری از رد صلاحیت ایشان صادر شد!!!!

بفرمایید کجا؟؟

سلام.

شعیب;1006081 نوشت:
اتفاقا همین که مستکبرین و آمریکا با مقابله می کنند بدانید که مسیر را درست رفته ایم .

چه شاخص معتبری واقعا!!

شعیب;1006261 نوشت:
بفرمایید کجا؟؟

سلام و عرض ادب

رئیس جمهوری ایران، روز سه‌شنبه ششم شهریور برای پاسخ به سؤالات پنجگانه نمایندگان در مجلس شورای اسلامی حاضر شد.
اما نمایندگان از پاسخ‌های او به چهار مورد از سؤالات خود قانع نشدند

این ساز و کار، روش بسیار حیرت‌انگیزی است.
قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های روحانی به قوه قضائیه می‌رود.
یعنی در واقع مجلس شورای اسلامی از قوه مجریه به قوه قضائیه شکایت کرده است !

برکناری رئیس جمهور، طبق اصل ۸۹ قانون اساسی،
یا نیازمند رأی دیوان عالی کشور است
یا استیضاح و رأی به عدم کفایت سیاسی او؛
هر دوی اینها هم در نهایت نیازمند تأیید مقام رهبری است
و موضع فعلی آقای خامنه‌ای هم کاملا روشن است.
او در آخرین سخنرانی‌اش گفت که دولت باید با قدرت به کارش ادامه دهد.
او گفت، کسانی که خواستار برکناری دولت هستند، در زمین دشمن بازی می‌کنند!!!

در ضمن سعی کنید کمی منصف باشید و حقیقت را پنهان نکنید

آیا آن سختی که بنده گفتم خلاف عدل است؟
و مرتبط به تاپیک نیست؟

ارتباط از این بیشتر که دلیل این وضع وجود ، حس نکردن و درک نکردن مشکلات مردم است؟؟؟؟

اگر مسئولین ، روحانیت و دیگر قشرهای وابسته به حکومت مانند عموم مردم زندگی کنند ،

این درد و رنج ها را با تمام وجود درک خواهند کرد و به جای دفاع از اشتباهات در جهت اصلاح آن ها قدم برخواهند داشت .

عدالت این نیست که یک قشر مشکلات و نیازهایشان به طرفة العینی حل شود ، اما مردم مظلوم برای رفع نیازهای اولیه زندگیشان درمانده شوند

با پاک کردن سخنان بنده ، مساله حل نخواهد شد

کمی در این مورد تفکر کنید

در پناه حق تعالی

این رفتار رادیکال اسلامی است . و بزرگ ترین دلیل ترس دنیا از اسلامی گرایی .

شروحیل;1006282 نوشت:
سلام و عرض ادب

رئیس جمهوری ایران، روز سه‌شنبه ششم شهریور برای پاسخ به سؤالات پنجگانه نمایندگان در مجلس شورای اسلامی حاضر شد.
اما نمایندگان از پاسخ‌های او به چهار مورد از سؤالات خود قانع نشدند

سلام علیکم
فرق است بین سوال و استیضاح!!
از جوانان کشور مخصوصا قشر تحصیلکرده بیشتر از این انتظار هست.

شروحیل;1006282 نوشت:
این ساز و کار، روش بسیار حیرت‌انگیزی است.
قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های روحانی به قوه قضائیه می‌رود.
یعنی در واقع مجلس شورای اسلامی از قوه مجریه به قوه قضائیه شکایت کرده است !

قانون داخلی مجلس در مورد سوال از رئیس جمهور می گوید اگر نمایندگان بعد از طرح سوال و جوابگویی رئیس جمهور قانع نشدند اگر مستند مجلس بر عدم رضایت رعایت نکردن قانون باشد این مساله به قوه قضائیه برای رسیدگی ارجاع می شود و قوه قضائیه پس دریافت مستندات دو طرف(ریاست جمهوری و مجلس) بین آنها داوری کرده و نتیجه را اعلام می کند.
این قانون داخلی مجلس است شما می خواهید کشور روی قانون اداره شود یا روی بی قانونی؟؟!!

شروحیل;1006282 نوشت:
برکناری رئیس جمهور، طبق اصل ۸۹ قانون اساسی،
یا نیازمند رأی دیوان عالی کشور است
یا استیضاح و رأی به عدم کفایت سیاسی او؛
هر دوی اینها هم در نهایت نیازمند تأیید مقام رهبری است
و موضع فعلی آقای خامنه‌ای هم کاملا روشن است.
او در آخرین سخنرانی‌اش گفت که دولت باید با قدرت به کارش ادامه دهد.
او گفت، کسانی که خواستار برکناری دولت هستند، در زمین دشمن بازی می‌کنند!!!

اشاره کردم که شما فرق بین سوال و استیضاح را نفهمیده اید و روی این عدم درک سوالات خود را ادامه می دهید.
فرق است بین استیضاح و سوال!!

شروحیل;1006282 نوشت:
در ضمن سعی کنید کمی منصف باشید و حقیقت را پنهان نکنید
آیا آن سختی که بنده گفتم خلاف عدل است؟
و مرتبط به تاپیک نیست؟
ارتباط از این بیشتر که دلیل این وضع وجود ، حس نکردن و درک نکردن مشکلات مردم است؟؟؟؟
اگر مسئولین ، روحانیت و دیگر قشرهای وابسته به حکومت مانند عموم مردم زندگی کنند ،
این درد و رنج ها را با تمام وجود درک خواهند کرد و به جای دفاع از اشتباهات در جهت اصلاح آن ها قدم برخواهند داشت .
عدالت این نیست که یک قشر مشکلات و نیازهایشان به طرفة العینی حل شود ، اما مردم مظلوم برای رفع نیازهای اولیه زندگیشان درمانده شوند
با پاک کردن سخنان بنده ، مساله حل نخواهد شد
کمی در این مورد تفکر کنید
در پناه حق تعالی

بسیاری از مطالبی که شما در تاپیک ها بیان می کنید خارج از موضوع است و بنده از روی مماشات به آنها پاسخ می دهم مخصوصا در مورد مسائل سیاسی و فرهنگی کشور مطالب غیر واقع خیلی می فرمایید که تا جایی که بشود مماشات می کنم ولی در برخی موارد که ااحساس می شود بیان مطلبی فقط جهت القاء مطالب نا صحیح و غیر مرتبت با تاپیک است مجبور به حذف می شوم .
البته همین مطالبی هم که شما در میان تاپیک به صورت نا مرتبط فرمودید اگر واقعا برایتان مهم است می توانید به صورت تاپیک مستقل وارد بحث شوید که بدون شک به آنها جواب مستتوفی داده خواهد شد.

jaweed88;1006286 نوشت:
این رفتار رادیکال اسلامی است . و بزرگ ترین دلیل ترس دنیا از اسلامی گرایی .

کدام رفتار

momi14;1006273 نوشت:
چه شاخص معتبری واقعا!!

با سلام
اتفاقا اگر درست نگاه منیم همین ملاک ، ملاک اسای و مهمی است. وقتی یک عده مستکبر زورگو هستند و دائم از دست شما ناراحت هستند این نشان می دهد که شما در مسیر ضد استکباری خود درست و صحیح رفتار می کنید. امامخمینی این را به عنوان یک معیار برای درست و غلط بودن مسیر به ما یاد دادند
امام خمینی (ره) :اگر چنانچه امریکا از ما تعریف کند و روزنامه‎های امریکا از ما تعریف کنند، آن وقت است که باید مردم بگویند این چه است قضیه؟ یک قضیه‎ای است که دارند تعریف می‎کنند!
این اصلا یم اصل عقلایی است : شما وقتی دشمن را شناختید و واقعا به این پی بردید که دشمن شما کیست هر حجا دشمن از شما ناراحت بود و با شما مبارزه کرد باید بدانید مسیرتان درست است .
یک عده مستکبر می خواهند همه عالم را زیر بال و پر سلطه خود بگیرند اغلب کشورهای جهان نیز این را پذیرفته اند اما وجدان آزادی خواه انسان و عقیده اسلامی اصیل قبول نمی کند که انسان زیر سلطه جهان خواران باشد برای همین با خود می گوید مگر ما چه کم داریم که باید زیر بار سلطه غرب باشیم روی پای خود می ایستیم.

شعیب;1006390 نوشت:
با سلام

علیک سلام.
شعیب;1006390 نوشت:
امام (ره): اگر چنانچه امریکا از ما تعریف کند
شما: هر حجا دشمن از شما ناراحت بود

این دو تا یکی نیستند. رسما دارید مغلطه میکنید. به علت اون چیزی که در انجمن شاهدش هستم (به خصوص در تاپیک محفل صمیمانه کارشناسان) متاسفانه نمیتونم راحت حرف یزنم.

شعیب;1006390 نوشت:
وقتی یک عده مستکبر زورگو هستند و دائم از دست شما ناراحت هستند این نشان می دهد که شما در مسیر ضد استکباری خود درست و صحیح رفتار می کنید. امامخمینی این را به عنوان یک معیار برای درست و غلط بودن مسیر به ما یاد دادند

سلام

من معیار قرانی و روایی و عقلی برای همچین استدلالی پیدا نکردم

خوارج و بنی عباس هم با مستکبرینی مثل بنی امیه مخالفت می کردند و بنی امیه با آنها سخت دشمنی می کرد ولی هم خوارج و هم بنی عباس خودشان گمراه و ظالم بودند

طبق این استدلال، غربی ها از قتل خاشقچی ناراحت شدند، پس قتل خاشقچی صحیح بود

بهترین معیار سیره و روش اهل بیت(ع). اینکه بانکداری و قوه قضاییه و اقتصاد و سیاست ما تا چه حد مطابق این سیره است.

اگر قرار بود با فحش دادن به مستکبرین و غرب کسی بر حق شود کمونیست ها هم بر حق بودن.

پشت پرده میلیاردی اختلاس کنیم بعد جلو پرده ژست استکبار ستیزی بگیریم و بگوییم: ببینید ما چقدر خوب به غرب فحش می دهیم، پس ما خوبیم

موفق و سلامت باسید

قدیما;1006446 نوشت:
سلام

من معیار قرانی و روایی و عقلی برای همچین استدلالی پیدا نکردم

خوارج و بنی عباس هم با مستکبرینی مثل بنی امیه مخالفت می کردند و بنی امیه با آنها سخت دشمنی می کرد ولی هم خوارج و هم بنی عباس خودشان گمراه و ظالم بودند

طبق این استدلال، غربی ها از قتل خاشقچی ناراحت شدند، پس قتل خاشقچی صحیح بود

بهترین معیار سیره و روش اهل بیت(ع). اینکه بانکداری و قوه قضاییه و اقتصاد و سیاست ما تا چه حد مطابق این سیره است.

اگر قرار بود با فحش دادن به مستکبرین و غرب کسی بر حق شود کمونیست ها هم بر حق بودن.

پشت پرده میلیاردی اختلاس کنیم بعد جلو پرده ژست استکبار ستیزی بگیریم و بگوییم: ببینید ما چقدر خوب به غرب فحش می دهیم، پس ما خوبیم

موفق و سلامت باسید

سلام.شما به جبهه کفر و استکبار آیا حسن ظن دارید؟ واقعا جواب همه این حرفها کمی فکر کردنه که آیا جبهه کفر و استکبار خیر ما مردم آسیایی واقع در خاورمیانه رو میخواهند یا نه؟ما هم بعنوان ایرانیها(فارغ از دین و بقیه مسائل) کمی فکر کنید...
اصلا قبل از اینکه انقلابی شکل بگیره و حکومت دینی بوجود بیاد آیا اونها به خیر ما فکر میکردند؟ شکل گیری اسراییل از کی بوده؟ کمک به گروههای تجزیه طلب از کی بوده؟ تشکیل فرقه های دینی برای از بین بردن و منحرف کردن دین اسلام از کی بوده؟ اینها همه در خاورمیانه و در کشور ما اتفاق افتاده:

*اسراییل بعد از جنگ جهانی برای ایجاد کشور یهود شکل گرفته توسط؟ آمریکا و بریتانیا پیروز جنگ جهانی بر پایه نقشه صهیونیزم. با شعار نیل تا فرات که در پرچم اون کشور جعلیه و سکه اش رو هم زدند با قسمتهایی از خاک ایران.هدفش چیه؟ فکر کنید...
*گروههای تجزیه طلب در ترکیه عراق سوریه ایران و بقیه کشورها برای از بین بردن مرزهای جغرافیایی کشورهای بزرگ.مثلا یه نمونه رابطه سران احزاب کردی تجزیه طلب با غربی های صهیونیست مثل برنارد لوییس و برنادر لوی و ریچارد کوشنر و ... (عکسهای اینها با سران کردستان عراق و عکسهای یادگاریشون در خرابیهای لیبی در اینترنت هست)
*فرقه بهاییت در زمان قاجار بوجود اومد و امیرکبیر سرانش رو کشت.اینها برای برپایی اسراییل همه گونه کمک به بریتانیا در زمان جنگ جهانی در عثمانی و بعدش کردند.در زمان پهلوی به مقامات رسمی رسیدند و ترویج فحشا رو در دستور کار قرار دادند.به اسم ایرانیت و ایران پرستی ولی در جهت غربی شدن و غرب پرستی.جالب که همون سلسله های پادشاهی باستانی ایرانی بیشتر در حال جنگ با غربیها یونان و روم بودند!

خب اینها همه پیش از این سالها بوده.شبکه های فحشا و پورنی که بمب باران فرهنگی میکنند برای چه کسانیست؟ >>> صهیونیستهای پولدار ...هدف >>> پیشبرد نقشه فتح آندولس........کمی تاریخ بخونید چگونه توانستند با رواج فحشا بین مسلمانان آندولس رو فتح کنند و مسلمانان رو قتل عام کنند.
(عربستان وهابی هم در پازل همون اسراییل صهیونیست و نقشه های بریتانیا تعریف میشه کاردکردش بعد از جنگ جهانی.حمله صدام و اینها هم همینطور)

حالا شما مقابل اینها ایستادید.نقشه نمیکشند توطئه نمیکنند و نفوذی نمیفرستند در بین مقاماتتون؟؟؟ نارضایتی ایجاد نمیکنند دزدی یا خرابکاری نمیکنند؟؟ به نقشه هاشون کمک نمیکنند؟؟ یا مردم رو فریب نمیدهند تا رای جمع کنند و خرابکاری کنند؟؟ با همه اینها در خاورمیانه وضع ما خیلی بهتر از چیزی هست که دارند تبلیغ میکنند.

از نظر اعتقادی برای ظهور آقا امام زمان(عج) کشور شیعه ایران بعنوان پایگاهی برای نصرت ایشان مورد تاییدات خاص هست و روال وقایع و حوادث هم توجه کنیم در این جهت اتفاق میفته.
کسی که اعتقادی به دین هم نداره و فقط وطنش براش مهمه و خودش رو وطن دوست جا میزنه هم حتی نسخه تسلیم به این جبهه استکبار و کفر رو نمیده و بهش فکر هم نمیکنه.و از کیان خودش دفاع میکنه.

سلام علیکم

نزدیک مرگ;1006460 نوشت:
شما به جبهه کفر و استکبار آیا حسن ظن دارید؟

به هیچ عنوان

نزدیک مرگ;1006460 نوشت:
اسراییل بعد از جنگ جهانی برای ایجاد کشور یهود شکل گرفته توسط؟

برای من اهمیتی ندارد اسرائیل یا هر کشوری چگونه شکل گرفته. اسرائیل از نظر من یک کشور ظالم است همانطور که امریکا و چین و روسیه و فلسطین و غیره هستند

برای چند فلسطینی جدا شدن هرات از ایران مهم است که برای من فروختن زمین های فلسطین به اسرائیلی ها نزدیک 70 سال پیش مهم باشد!؟

خود حماس می گوید اگر اسرائیل به ایران حمله کند به ما ارتباطی ندارد و ما دخالت نمی کنیم

نزدیک مرگ;1006460 نوشت:
تشکیل فرقه های دینی برای از بین بردن و منحرف کردن دین اسلام از کی بوده؟

از قرن اول اسلامی با اعمال ابوبکر و عمر

و در تشیع از قرن هشتم با اعمال سید حیدر آملی

نزدیک مرگ;1006460 نوشت:
اسراییل بعد از جنگ جهانی برای ایجاد کشور یهود شکل گرفته توسط؟ آمریکا و بریتانیا پیروز جنگ جهانی بر پایه نقشه صهیونیزم. با شعار نیل تا فرات که در پرچم اون کشور جعلیه و سکه اش رو هم زدند با قسمتهایی از خاک ایران.هدفش چیه؟ فکر کنید...
*گروههای تجزیه طلب در ترکیه عراق سوریه ایران و بقیه کشورها برای از بین بردن مرزهای جغرافیایی کشورهای بزرگ.مثلا یه نمونه رابطه سران احزاب کردی تجزیه طلب با غربی های صهیونیست مثل برنارد لوییس و برنادر لوی و ریچارد کوشنر و ... (عکسهای اینها با سران کردستان عراق و عکسهای یادگاریشون در خرابیهای لیبی در اینترنت هست)
*فرقه بهاییت در زمان قاجار بوجود اومد و امیرکبیر سرانش رو کشت.اینها برای برپایی اسراییل همه گونه کمک به بریتانیا در زمان جنگ جهانی در عثمانی و بعدش کردند.در زمان پهلوی به مقامات رسمی رسیدند و ترویج فحشا رو در دستور کار قرار دادند.به اسم ایرانیت و ایران پرستی ولی در جهت غربی شدن و غرب پرستی.جالب که همون سلسله های پادشاهی باستانی ایرانی بیشتر در حال جنگ با غربیها یونان و روم بودند!

خب اینها همه پیش از این سالها بوده.شبکه های فحشا و پورنی که بمب باران فرهنگی میکنند برای چه کسانیست؟ >>> صهیونیستهای پولدار ...هدف >>> پیشبرد نقشه فتح آندولس........کمی تاریخ بخونید چگونه توانستند با رواج فحشا بین مسلمانان آندولس رو فتح کنند و مسلمانان رو قتل عام کنند.
(عربستان وهابی هم در پازل همون اسراییل صهیونیست و نقشه های بریتانیا تعریف میشه کاردکردش بعد از جنگ جهانی.حمله صدام و اینها هم همینطور)

من را نه در گور وهابی ها می گذارند نه اسرائیلی ها و بهائی ها.

اسلامی که من قبول دارم در آن کمک کردن به فاسقینی مثل حماس که طرفدار صدام و ال سعود هستند حرام است. اسلامی که من قبول دارم همان اسلامی است که در طول نزدیک 200 سال جنگ های صلیبی هیچ دخالتی در جنگ عمریه و اهل کتاب نداشت.اسلامی که در ان امامانش یک درهم به عمریه برای جنگهایشان کمک نکردند. ممکن است شما بگویید برداشت من از اسلام اینگونه نیست و کمک به حماس عین ثواب است.خب اشکال ندارد آقای خمینی در بهشت زهرا به مردم وعده رفاه داد،رفاه مردم را تامین کنند بعد هر چقدر خواستند به حماس کمک کنند و سر به سر وهابی ها و اسرائیلی ها بگذارند.

نزدیک مرگ;1006460 نوشت:
حالا شما مقابل اینها ایستادید

بله من مقابل اسرائیل ایستادم و تحریم ها روی زندگی من تاثیر دارد ولی مسئولی که تو سعد اباد و ولنجک زندگی می کند و 400 هکتار باغ در ورامین دارد و با ماشین ضد گلوله سفر می کند تحریم ها بر روی زندگی او تاثیر ندارد.

موفق و سلامت باشید@};-

قدیما;1006464 نوشت:
سلام علیکم
...
موفق و سلامت باشید@};-

همچنین سلام بر شما.لطفا سفسطه و مغلطه نکنید.درباره ایستادگی جلوی فشارهای امروزه که از جمله اونها تحریمهاست شما مطلبی گفتید و منهم در جواب شما بصورت مستند گفتم دلیلش چیست.بهرحال خوبه که حس ظن ندارید به جبهه مقابل.درباره اون مسئولان هم در مطلبم گفتم چگونه مقام میگیره و ... وحی که نمیرسه...
شما هم موفق و در سلامت باشید@};-

نزدیک مرگ;1006465 نوشت:
درباره اون مسئولان هم در مطلبم گفتم چگونه مقام میگیره

شما فرمودید نفوذی هستند

عجیب اینجاست که شما فهمیدید نفودی هستند ولی اعضای شورای نگهبان و آقای جنتی متوجه نشدند

البته من مخالف این سخن هستم، اگر کشور دست نفوذی ها اسرائیل بود وضع ما اینقدر خراب نبود، من فکر می کنم نفوذی های اسرائیل اگر دولت را اداره می کردند بهتر از آقایان احمدی نژاد و روحانی از پس این کار بر می آمدند.

قدیما;1006470 نوشت:
شما فرمودید نفوذی هستند

عجیب اینجاست که شما فهمیدید نفودی هستند ولی اعضای شورای نگهبان و آقای جنتی متوجه نشدند

البته من مخالف این سخن هستم، اگر کشور دست نفوذی ها اسرائیل بود وضع ما اینقدر خراب نبود، من فکر می کنم نفوذی های اسرائیل اگر دولت را اداره می کردند بهتر از آقایان احمدی نژاد و روحانی از پس این کار بر می آمدند.

چه دفاعی از اسراییل میکنی با اینکه حسن ظن نداری نسبت بهشون
با اینکه نقشه هاشون رو برات توضیح دادم.از حکومتای قبلی تا الآن.آره اونها اداره میکردن چندتا استان مرکزی کشورت بود که هرلحظه از یه سمتش شرارت سرت میریخت شما هم میرفتی تو سینماها محو فیلمای آمریکایی و ابرقهمانانش بودی و چیپست رو میخوردی و بقیه هم مست و پاتیل از سر و کول هم بالا میرفتند!دین و خانواده و مقاومت کیلو چند.مهم این بود تحریمی نبود و گوشت و مرغ ارزون بود!چون همه چیز رو برات با هواپیمای اختصاصی میفرستادند.موشک و نیروی نظامی هم لازم نداشتی
در مورد نفوذی عملکردها مشخصه نگفتم کی هست یا نیست.وحی نمیرسه به کسی.حالا چطوری میگی حسن ظن نداری به دشمنانمون نمیدونم چطوریه و از چه نظر که اینارو میگی! که اهمیت نداره برات تو منطقه ما چیکار میکنند! آمریکا تو منطقه ما چیکار میکنه چند هزار اونورتر از مرزش؟ چون ابرقدرته باید ماهم دولا بشیم جلوش دین و کشورمون رو بدیم واسه دو لقمه بیشتر؟ که هر کی اسراییلی و غیره تو قبر خودش میخوابه؟! یمن و عراق به توچه و به آمریکا و عربستان مربوطه؟! هیچی دیگه

نمیدونم چرا نمیتونم ویرایش کنم پست قبلی رو از نظر نگارشی.چندتا شکلک هم گذاشته بودم فکر کنم از اونه! بهرحال معذرت اگه غلط املایی داشت پست قبلی

نزدیک مرگ;1006473 نوشت:
چه دفاعی از اسراییل میکنی با اینکه حسن ظن نداری نسبت بهشون

من هیج دفاعی از اسرائیل نکردم، اسرائیل مثل امریکا و چین و روسیه و حماس ظالم است

حرف من اینکه در مقایسه عملکرد هویدا (خدا لعنتش کند) که یک نفوذی معرفی می شود و روحانی (علیه ما علیه). در زمان هویدا ما رفاه اقتصادی بیشتری داشتیم.این حرف به معنی خوب بودن هویدا یا اسرائیلی ها نیست

نزدیک مرگ;1006473 نوشت:
با اینکه نقشه هاشون رو برات توضیح دادم.از حکومتای قبلی تا الآن.آره اونها اداره میکردن چندتا استان مرکزی کشورت بود که هرلحظه از یه سمتش شرارت سرت میریخت شما هم میرفتی تو سینماها محو فیلمای آمریکایی و ابرقهمانانش بودی و چیپست رو میخوردی و بقیه هم مست و پاتیل از سر و کول هم بالا میرفتند!دین و خانواده و مقاومت کیلو چند.مهم این بود تحریمی نبود و گوشت و مرغ ارزون بود!چون همه چیز رو برات با هواپیمای اختصاصی میفرستادند.موشک و نیروی نظامی هم لازم نداشتی

بارها در این سایت عرض کردم مقایسه قاجاریه و پهلوی و جمهوری اسلامی مقایسه سه شاگرد تنبل با هم است.

من مدافع پهلوی نیستم. ولی کاملاً مشخصه حداقل از نظر تورم و نرخ دلار عملکرد پهلوی بهتر از این نظام بوده

نزدیک مرگ;1006473 نوشت:
چون ابرقدرته باید ماهم دولا بشیم جلوش دین و کشورمون رو بدیم واسه دو لقمه بیشتر؟

احتیاجی به دولا شدن نیست. مگر همین ترکمنستان برای امریکا و اسرائیل دولا می شود!؟

سرشان به کار خودشان است و دارند مثل آدم زندگی می کنند

نزدیک مرگ;1006473 نوشت:
یمن و عراق به توچه و به آمریکا و عربستان مربوطه؟!

مسئله یمن و عراق نه مربوط به ایران است نه امریکا و کشور دیگری. بلکه مربوط به مردم خود آن کشور است. همانطور که جریان صدر که توسط رای مردم در عراق انتخاب شده اصرار دارد هم امریکا و هم ایران در کار عراق دخالت نکنند

نزدیک مرگ;1006473 نوشت:
در مورد نفوذی عملکردها مشخصه نگفتم کی هست یا نیست.

لطفاً نام چند نفوذی از مسئولین را بگویید

شما مثل اینکه کلا متوجه نیستید که در گذشته ایران متحد و در خدمت آمریکا بوده.اگه چندتا سلاح هم داده به این خاطره چون متحدش بوده پولش رو هم گرفته.با چند عکس و فیلم محلات بالاشهر تهران اون زمان که الانش هم اروپایی تر شده نمیشه قضاوت کرد با الان که ما زیر فشار جبهه کفر و طاغوت و استکباریم.نمیدونم کدوم شهری وگرنه همه شهرها وضعشون مشخص بوده از نظر فقر.با وجود متحد آمریکا بودن! ایران رو با ترکمنستان مقایسه میکنی Smile
ایران ادعای تمدن داره خودش.آمریکا سرشو بندازه پایین تو منطقه خودمون حداقل! ضمن اینکه وضعمون بهتر از اینجور کشورهاست که میگی با وجود فشارها.اصلا خود تیتر این تاپیک نوعی تبلیغ منفی هست در جهت تسلیم. فضای مجازی هم در اختیار دشمنان دین و کشورمونه
با وجود فشارها و نفوذیها و دزدیها و خرابکاری منافقین داخلی اسراییل و خود آمریکاش هم جرات اقدام نظامی ندارند چون میدونند جواب سختی میگیرند.بخاطر همین تحریم میکنند که موشکمون رو مثلا ازمون بگیرند.

بهرحال شما تا الان جواب درستی ندادی به سه نکته ای که گفتم از نقشه دشمنان ایران و اسلام از قبل از انقلاب.غیر از تایید اقدامات آمریکا و اسراییل! بنظرت راه دیگه نداره جز متحد کفار و استعمار و دشمنانمون شدن؟ میگی آمریکا هم این منطقه نباشه. خب برو به آمریکا بگو از منطقه ما بره حتما به حرفت گوش میکنه چون نیت خدمت بهمون داره:)

حداقل به متحدش و گاو شیردهش عربستان ثروتمند بگو مردم فقیر یمن رو بمباران نکنه بچه ها رو نکشه و در قحطی و محاصره نذاره.اینقدر که حسن نیت دارند.اسراییل هم همینطور! به حرفت گوش میکنه!

با تاییدات امام زمان (عج) هیچکس نمیتونه این کشور رو تسلیم جبهه کفر و طاغوت و استکبار کنه.تا خود وجود پاکشون ظهور کنند و پرچم مبارزه رو برای پیروزی نهایی تحویل بگیرند...إن شاءالله

می دونین چرا روز به روز وضعیت کشور بدتر میشه؟ چون باید بدتر بشه و من فکر می کنم از این هم بدتر میشه .
مگه نمی گن تا قبل از ظهور حضرت مهدی علیه سلام زمین پر از بدی ها و ظلم و ستم میشه؟ خوب الان هم باید همین اتفاق بیفته دیگه و داره میفته.
اگر اشتباه می کنم بگین.

سلام.

حمل بر جسارت نباشه، متاسفانه دوستان تاثیر بیشتری بر بی نتیجه بودن بحثای تاپیک دارن تا پاسخگو نبودن کارشناسان!

شعیب;1006386 نوشت:

قانون داخلی مجلس در مورد سوال از رئیس جمهور می گوید اگر نمایندگان بعد از طرح سوال و جوابگویی رئیس جمهور قانع نشدند اگر مستند مجلس بر عدم رضایت رعایت نکردن قانون باشد این مساله به قوه قضائیه برای رسیدگی ارجاع می شود و قوه قضائیه پس دریافت مستندات دو طرف(ریاست جمهوری و مجلس) بین آنها داوری کرده و نتیجه را اعلام می کند.
این قانون داخلی مجلس است شما می خواهید کشور روی قانون اداره شود یا روی بی قانونی؟؟!!

اشاره کردم که شما فرق بین سوال و استیضاح را نفهمیده اید و روی این عدم درک سوالات خود را ادامه می دهید.
فرق است بین استیضاح و سوال!!

سلام و عرض ادب

دوست گرامی

قانون بد ، بد تر از بی قانون است!!!!

اما در مورد خرده گرفتن بر این حقیر بی سواد و تخریب بنده

با توجه به این جمله :

آقای خامنه ای : کسانی که خواستار برکناری دولت هستند، در زمین دشمن بازی می‌کنند!!!

همان سوال را هم از دستشان در رفته است!

چه رسد به استیضاح!!!!

البته این را هم فراموش نکنید
که اکثریت همین مجلسی هایی که از شفافیت آراء و اموال ، ترس و واهمه دارند
همین سوال را هم برای رای آوردن در مرحله بعد پذیرفته اند!!!

وگرنه تحریم های روی آن ها نیز تاثیری نگذاشته است!!!
( مانند بسیاری دیگر که از اشتباهات دفاع می کنند )

در پناه حق تعالی

موضوع قفل شده است