صفحه 2 از 5 نخست 1234 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ازدواج سیده با غیر سید

علاقه
    علم، عرفان، انقلاب اسلامی، مبارزه با استکبار جهانی
    نوشته
    561
    حضور
    15 روز 19 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1158

جایی می خواندم که یکی از طلبه هایی که شاگرد سید مرتضی (برادر سید رضی، گردآورنده نهج البلاغه) بود به قصد خواستگاری از دختر ایشان، به منزل ایشان آمد اما خجالت میکشید که خواسته خود را مطرح کند.
    بدون اینکه او حرفی بزند، سید مرتضی سر بلند کرد و گفت: من ازدواج دختر سیده با مرد غیر سید را ... (ادامه جمله دقیق یادم نیست اما منظورش این بود که سید مرتضی موافق ازدواج دختر سیده با مرد غیر سید نبوده است. البته نه اینکه از نظر شرعی درست نباشد. بلکه از این لحاظ که ممکن است احترام آن خانم سید حفظ نشود...خیلی از امور هستند که از لحاظ شرعی مانعی ندارند و از نظر فقهی صحیح هستند اما از لحاظ دیگری مثلا از لحاظ اخلاقی یا عرفانی صحیح نیستند).

مثال: شما اگر از محل درآمد حلال خود یک کیلو سیب بخرید و همه اش را با هم بخورید، هیچ کار حرامی مرتکب نشده اید. اما از لحاظ اخلاقی نادرست است. زیرا خوردن یک سیب، نیاز بدن شما را رفع میکرد و سیر می شدید و حاجتی به خوردن دومی نبود (رجوع کنید به زندگینامه شیخ رجبعلی خیاط)

مثال دوم: اینکه از محل درآمد شرعی خود پولی جهت روز مبادای آینده پس انداز کنید هیچ اشکال شرعی ندارد. اما برخی عرفا شاگردان خود را از پس انداز کردن نهی میکردند و آنها را «اهل توکل» تربیت میکردند. (نمیدانم در احوالات سید هاشم حداد یا آیت الله قاضی یا عارف دیگری خوانده ام).

مثال سوم: یکی از علما می فرمود: اگر دستور نرسیده بود که عاشورا را عزا بگیرید، ما عاشورا را جشن میگرفتیم. زیرا شهادت و رسیدن به وصال خداوند، سعادت بزرگ است و شایسته جشن است (نقل به مضمون) (توجه کنید که برخی اصحاب امام حسین (ع) در شب عاشورا با هم شوخی و خنده میکردند و می‌گفتند فردا به ملاقات پروردگارمان نائل می شویم).

فقه، برای عامه مردم است. اما برخی بزرگان بوده اند که برخی مباحهای فقهی را بر خود حرام میکردند یا برخی مستحبات فقهی را بر خود واجب میکردند. نه از بابت بدعت در دین. بلکه سطح ایمان آنها بالا بود.

غرضم این است که برخی دوستان میگویند فلان کار از نظر فقهی اشکالی ندارد. بله، اما لحاظهای ظریفتر و دقیقتری نسبت به فقه هم وجود دارد که البته مربوط به خواص است: حسنات الابرار، سیئات المقربین.
    ویرایش توسط عبد شکور : ۱۳۹۷/۰۹/۰۱ در ساعت ۰۲:۴۸
    أعوذ بالله من شرّ نفسی
    از « خودم » به « خدا » پناه می برم.

رهبر انقلاب: مذاکره با این طرف
    (آمریکا)، هم خیانت است هم حماقت.
    « لعنت خدا و ملائکه و همه مردم بر همه خائنین به اسلام »

هَیهَاتَ مِنَّا الذِّلَّة

علاقه
    نوشته
    561
    حضور
    15 روز 19 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1158

برخی از دوستان که میگویند بعضی از سادات بوده اند که آدم های خوبی نبوده اند و اعمالشان خوب نبوده است؛ توجه کنید که احترام و شأن یک سید، به خاطر انتساب او به شجره طیبه نبوت و امامت و ولایت است و ربطی به اعمال خوب یا بد او ندارد. درست است که اگر یک سید، اعمال خوبی داشته باشد، باعث زینت اجدادش می شود. یا حتی ممکن است اعمال یک فرد چنان باشد که علیرغم سیادت، حاکم شرع فتوا به اعدام او بدهد، اما باز چیزی از احترام او به لحاظ انتسابش کم نمی شود.

به این ماجرا دقت کنید (نقل به مضمون میکتم):
    در زمان امام حسن عسکری (ع) یکی از اصحاب نزدیک امام (ع) که در حکم وزیر امام بود به درب منزل امام آمد و از خادم منزل، اجازه ورود خواست. امام اجازه ندادند‌. چند بار تکرار شد. ایشان علت را جویا شدند. امام پیام دادند که فلان روز، پسر عموی ما به در منزل تو آمد، تو او را راه ندادی.
    آن شخص عرض کرد: آن فرد شارب الخمر بود و من به این خاطر نگذاشتم او به منزلم وارد شود.
    امام فرمود: چون انتساب به ما داشت، باید او را احترام می کردی.
    آن شخص از آنجا برگشت و به مستقیما به درب منزل آن فرد شارب الخمر رفت و در زد.
    آن فرد تعجب کرد که فلان فقیه بزرگ و از اصحاب نزدیک امام، چکاری با او دارد؟
    درب را باز کرد. آن یار امام گفت: تقاضایی از تو دارم. من روی زمین می خوابم و تو پای خود را روی صورت من بگذار.
    هر چه آن فرد امتناع کرد، او کوتاه نیامد و او را قسم داد. ناچار آن فرد حاضر شد و وقتی آن فقیه روی خاک خوابید، کف پای خود را روی صورت آن فقیه بزرگ گذاشت. آن شخص گفت: خدا تو شاهد باش....
    سپس به منزل امام (ع) مراجعت کرد و اینبار امام مثل همیشه او را پذیرفتند.

حساب و کتاب فقهی اعمال جای خود، شأن و جایگاه و احترام سیادت هم به جای خود. این در گرو آن نیست.
    أعوذ بالله من شرّ نفسی

نوشته
    36
    حضور
    1 روز 2 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    38

سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط سیده نرجس سادات نمایش پست ها
    اما مادرم و خانواده مادرم برایشان سید بودن اولین چیزی هست که بخواهند درمورد خاستگارم فکر کننداگر سیدنباشند تا انها کلمه ای بگویند بهانه ی این رامی اورند ک ما دختربه بیگانه نمیدهیم.

خداوند در قران می فرمایند

يَا أَيُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاكُمْ مِنْ ذَكَرٍ وَأُنْثَىٰ وَجَعَلْنَاكُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا ۚ إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقَاكُمْ ۚ إِنَّ اللَّهَ عَلِيمٌ خَبِيرٌ

ای مردم، ما همه شما را نخست از مرد و زنی آفریدیم و آن گاه شعبه‌های بسیار و فرق مختلف گردانیدیم تا یکدیگر را بشناسید، همانا بزرگوار و با افتخارترین شما نزد خدا با تقواترین شمایند، همانا خدا کاملا دانا و آگاه است.

چه بسیار افرادی که از سادات نبودند و خدمات بی نظیری به اسلام و تشیع کرده اند (شیخ صدوق، شیخ کلینی، شیخ مفید و ...)

چه بسیار ساداتی که باعث قتل و غارت و کشتار مسلمین شده اند (مانند سید جعفر پیشه وری که در آذربایجان مسلمین را قتل و غارت کرد)، سید ضیاءالدین طباطبایی (عامل کودتای 1299)، سید علی محمد باب (پیشوای بابیه) و ...

ما همه به خاندان پیامبر بزرگوار اسلام ارادت داریم، اما به این معنی نیست که چشم بر همه چیز ببندیم

اگر شخص مومن و بااخلاق مناسبی پیدا شد، با ایشان اردواج کنید، صرف نظر از این که سید باشد یا نه

البته ابن نکته هم قابل توجه است که بسیاری از افراد سید نیستند، اما سادات خوانده میشوند، بسیاری هم سادات هستند، اما در میان مردم به این نام خوانده نمی شوند!

من شب ها قبل خواب معمولا یک ساعت کتاب می خوانم. این شب ها هم مشغول خواندن جلد هشتم خاطرات عین السلطنه هستم که 100 سال پیش می زیست. در نقاط مختلف کتاب به کرات ذکر شده است که سپاه روس، عثمانی، انگلیس، هندی، حتی سپاهیان قدرت های محلی داخلی، بعد از تصرف منطقه ای، اعمال منافی عفت با زنان مناطق شکست خورده انجام می دادند. گاهی صدها فرزند تولید میشد و ...

الان 1400 سال از صدر اسلام می گذرد و بسیاری از نسب نامه ها قابل اعتنا نیست (رگ گردن دوستان الان باد می کند، اما یک واقعیت تاریخی است)

از تمام این ها گذشته، هیچ دلیلی وجود ندارد که همه سادات از بنی علی علیه السلام باشند. الان به مصر، سودان، لیبی، مراکش و ... بروید. تعداد زیادی سادات میبینید. در گذشته به تمام بنی هاشم، سید گفته میشد، بسیاری از سادات از بنی عباس و سایر شاخه های این تیره هستند...

یک نگاهی به همسران ائمه هدی بیندازید. هر کدام از یک نقطه بودند. مادران امامان یکی رومی است. یکی سندی. یکی ایرانی. یکی فرانسوی و ... . شما از اهل بیت پیامبر مسلمان ترید؟

من جای شما نیستم. اما اگر قرار بود بین یک سید بی ایمان و بداخلاق و یک غیر سید مومن و متخلق به اخلاق کسی را انتخاب کنم، مسلما دومی انتخاب من بود
    ویرایش توسط بیوتکنولوژیست : ۱۳۹۷/۰۹/۰۱ در ساعت ۱۲:۵۸

4. صلوات ها 2

علاقه
    عرفان-کامپیوتر و...
    نوشته
    104
    حضور
    7 روز 3 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    171

نقل قول نوشته اصلی توسط عبد شکور نمایش پست ها
    سالها پس از ازدواج با همسرم که سیده هستند، یک شب همسرم با بچه ام سر موضوع بی ارزشی دعوا کرد و بچه ام گریه کرد. من با خودم فکر کردم: همه اش تقصیر خودم است
    سلام علیکم
    من به شخصه: در دوران زندگی ام افراد سید زیاد دیدم:اکثریت شان بد اخلاق و خشن بودند و بعضی از سید ها هم اهل نفرین هستند و میگن ما اگر نفرین تان کنیم : اینطوری میشه و....
    مثلا من خودم در دوران مدرسه یک مدیر داشتم که سید بود و میگفتند جد اش تند هست!!!! و خیلی عصبانی بود و بچه ها بدجور میزد !!! که این حرکات خوداش یک جور حق الناس هست !!!
    حالا من نمی دانم علت عصبانی بودن و تند بودن جد این سید ها چی هست!!!؟
    ================================
    من خودم از ازدواج با شخص سید می ترسم: که نکنه مثلا ناراحت بشه طرف نفرین کنه و بعضی از سید ها متاسفانه خودشان را نژاد برتر می دانند و میگن ما فلانیم و......
    گمان کنم سید با سید ازدواج کنه به نفع هر دو طرف هست: چون هر دو سید هستند و باید با هم کنار بیایند: البته اگر از نظر اعتقادات به هم نزدیک باشندو...
    سپاس

6. صلوات

علاقه
    مطالعه ، فن آوری اطلاعات ، مباحثه ، اجنهاد و...
    نوشته
    2,735
    حضور
    55 روز 16 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    2876

با سلام خدمت شما!
    دختری ۲۰ ساله هستم مقیم کشورسوئد.
    ۱۴ سال بیشتر نداشتم که به این کشور امدیم و ادامه تحصیلاتم را اینجا گذراندم تا الان.
    از وقتی به سن ازدواج رسیدم بین فامیل خیلی ها برایه پسرانشان مرا خاستگاری کرده اما من به علت ترس از فزندان ضعیف از ازدواج با فامیل نزدیک پرهیز کرده ام.
    زیرا مادرم و پدرم، پدربزرگ و مادربزرگم ازدواجشان فامیلی نزدیک بوده مثلا دختر عمووپسرعمو بوده اند. به همین دلیل ۲خواهر کوچک خودم و حتی خاله ها و عمه هایم هر کدامشان ۲یا۳ فرزندان خود را رد سنین چند ماهگی ازدست دادن واولاد ناقص بینمان بسیارررربوده.
    درکشور سوئدهم خاستگار بسیار دارم اما سید نیستن.‌برایه من اصلا مهم سید بودن طرف مقابلم نیست. من خود بیشتر کسی را میخواهم که باایمان، با اخلاق بانماز باشد تا بتوانم فرزندان خوبی داشته باشم. و برایم مهمتر از همه این است که اورابشناسم با اخلاقش اشناباشم. اما مادرم و خانواده مادرم برایشان سید بودن اولین چیزی هست که بخواهند درمورد خاستگارم فکر کننداگر سیدنباشند تا انها کلمه ای بگویند بهانه ی این رامی اورند ک ما دختربه بیگانه نمیدهیم.
    پدرم ۱۰سال میشود که به رحمت خدارفته و مادرم سرپست ما‌هست.
    چندین مرتبه به مادرم گفته ام که‌برایه من مهم این است که شیعه علی باشد، باایمان باشد، نمازخوان باشد و اخلاق خوب داشته باشد اما برایشان باز کافی نیست و تاکید بررویه سید بودن دارند حتی اگر کسی رادوست داشته باشم سید نباشد جرات گفتن به مادرم راندارم زیرامیدانم بدون هیچ شناختی از پسرموردعلاقه ام درخواست مرادرمیکند.
    نمیدانم چه کنم تا مادرم را راضی کنم.من دختری هستم ک اینجا بزرگ شدم باحجابم نمازم راقضا نمیکنم و سره وقت هستم اما میخواهم با کسی ازدواج کنم که دوستش‌دارم اما برایه مادرم سید‌بودن بسیارمهم هست.
    لطفا مراراهنمایی کنید خواهش میکنم.
    مادرم میگوید اگر باسید ازدواج نکنی فرزندانت سید نخواهند شد و تو فرزندانت را از همچین نعمتی دریغ میکنی. اما من‌معتقدم که اگر سید‌هم‌نباشند اما فرزندانم را به امیدخداوند بزرگ مومن و خوب تربیت کنم بزرگترین نعمت برایم هست
    مادرم ترس از این داردکه اگرمن با یک غیرسید که دوستش دارم ازدواج کنم فامیل چه‌خواهند گفت.
    اما من خودرابرتراز دیگران نمیدانم و برتری را در اعمال بنده گی ام ک انجام میدهم میدانم نه سید بودنم
    من‌ بسیارررر تحقیق کردم و خواندم در موردازدواج سیده و غیر سید نه پیامبر ما نه جدما اینقدرسختگیر نبودن که ما الان هستیم.
    لطفا اگر میشود برایم چند حدیث درمورد ازدواج سیده و غیرسید پیداکنید ک سند ان موجود باشد
    من حتی نظر مرجع تقلیدم ایت الله سیستانی را نیزخواندم ام و هیچ مشکلی درموردازدواج سیده وغیر سید نگفته اند
    چگونه میتوانم مادرم را راضی کنم؟؟؟ لطفا به من کمک کنید برایم حدیث از قران یا پیامبر یا امامان پیداکنید تا بتوانم داشته باشم.
    اگر نسل فقط از طرف پدربود چرا نسل پیامبرمان از طریق فاطمه زهرا هست ایا خداوند نمیتوانست به پیامبر پسری عنایت کند بجایه دختر.
    مادرکه ۹ماه فرزند را درشکم خودنگه میدارد هیچ نقشی ندارد که فرزند نسل او هم باشد!!
    فکرنمیکنم خداوند در این مورد ناحقی کرده باشد زیرااو مهربان است و ناحقی نمیکند.
    لطفامرایاری کنید و جواب مرا بدهید و مرا دوستانه راهنمایی کنید
    باتشکر

سلام و عرض ادب و احترام

خواهر گرامی

ملاک برتری انسان ها نزد خداوند تقوای آن هاست ، نه پدر و مادر!

جعفر کذاب هم سید بود !

از این دست افراد در بین سید ها و غیر سید ها بسیار هستند

مساله مهم دیگر این که نسل پیامبر(ص) از طریق حضرت زهرا(س) سید شده اند!!!!!

چنین افکاری زیبنده یک مسلمان نیست

امت اسلام همه از یک ریشه اند

مگر سلمان از نسل پیامبر بود که پیامبر در مورد ایشان فرمود : سلمان از اهل بیت ماست ...

و مگر پسر نوح از اهل بیت او نبود ، که خداوند فرمود : ای نوح او از اهل تو نیست!

ملاک برتری انسان ها اعمال آن هاست

نه جد و اجداد

گیــرم پــدر تــو بـود فـاضـل
    از فضل پدر تو را چه حاصل

این حدیث رو هم در نظر داشته باشید

«إِذَا جَاءَكُمْ مَنْ تَرْضَوْنَ خُلُقَهُ وَ دِينَهُ فَزَوِّجُوهُ إِلَّا تَفْعَلُوهُ تَكُنْ فِتْنَةٌ فِي الْأَرْضِ وَ فَسادٌ كَبِيرٌ

وقتی کسی که خلق و دین وی مایه رضایت است به خواستگاری می‌آید، به او زن دهید
    و اگر چنین نکنید فتنه و فساد در زمین فراوان خواهد شد.»

می توانید مادرتان را پیش یک مشاور متعهد و متدین ببرید ، تا او را قانع کند

در پناه حق تعالی
    ویرایش توسط شروحیل : ۱۳۹۷/۰۹/۰۱ در ساعت ۱۱:۴۹
    نه اینکه یک مسیحی، کلیمی، بودایی یا مسلمان باشم
    بلکه سعی می‌کنم شبیه به
    مسیح، شبیه به بودا، شبیه به موسی، یا شبیه به محمد باشم.
    عیسى علیه السلام :
    حق را از اهل باطل فراگیرید و باطل را از اهل حق فرا نگیرید.
    سخن سنج باشید.

8. صلوات

علاقه
    یکی دوتا نیستند :)
    نوشته
    4,888
    حضور
    149 روز 8 ساعت نامشخص
    دریافت
    72
    آپلود
    57
    گالری
    1826
    صلوات
    14503

سلام

عنوان سید بودن خارج از انتخاب فردی است و شخص بدون اراده خود آن را می گیرید و که در مرحله بعد با آگاهی از این عنوان رفتار خود را با توجه به شان و شئونات این جایگاه تنظیم میکند و گاهی نیز فقط آن عنوان را با خود یدک می کشد و چاره هم ندارد...

ولی تقوا و اخلاق دینی و انسانی در خارج از انسان کسب کردنی است، و انسان می تواند ان را در خود ایجاد کند با نظر و اندیشه خود، جایگاه خود را به اجداد سیدها نیز نزدیک کند.

سلمان فارسی سید نبودند ولی جای ایشان کجاست!؟ سید نبودن ایشان دست خودش نبود ولی رهرو بودن و ماندن، انتخاب و اراده خودش بود.
    و همچنین نمونه های منفی که سید بودند را دوستان مثال زدند...

در امر ازدواج اولوبت این مساله باید کمی جابجا شود.

10. صلوات

نوشته
    10
    حضور
    8 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    22

با سلام مجدد!
    قطعا برایه من تقوا و ایمان همسر اینده ام مهم تراز سید بودن ایشان میباشد.من کسی راباید انتخاب کنم ک پدری خوب و الگویه خوبی بتواند برایه فرزندان اینده ام باشد

مادرم میگویددوست داشتن واقعی بعد از ازدواج به وجودمی اید و وخدا مهر یکدیگر را بر دل هر دو طرف می اندازد حتی اگر تو طرف مقابلت را دوست نداشته باشی
    اما من نمیتوانم همچینین ریسک بزرگی را در زندگی ام بکنم زیرا یک درصدباخودم فکر میکنم شاید حتی بعد از نکاح هم مهرش در دلم نشیند ان وقت چگونه میتوانم یک عمرررر زندگی ام را بدون هیچ علاقه ای بگذرانم
    زیرا بسیاری را دیدم که به امید اینکه مهر و علاقه بعدا به وجود میاید با اصرار خانواده ازدواج کردن اما هیچ علاقه ای بوجود نیامده با وجود اینکه فرزند هم نیز دارند.
    سوالی دیگری که داشتم این است که ایا همسر عمه ام زینب نیز سید بوده اند؟ یا فقط بخاطره تقوایی که داشته اند انتخاب شدند برایه حضرت زینب؟
    زیرا بسیاری میگویند که سادات از نسل پیامبر میباشد
    و همسر عمه یمان زینب (س) پدرش پسر عموی پیامبر بوده‌ است.
    در حدیثی خوانده ام ک میفرمایند از زنان سیده همسری برایه خود انتخاب کنید زیرا رحمی پاکی برایه فرزندان خود انتخاب کرده اید.

12. صلوات ها 2

علاقه
    مطالعه ، فن آوری اطلاعات ، مباحثه ، اجنهاد و...
    نوشته
    2,735
    حضور
    55 روز 16 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    2876

با سلام مجدد!

در حدیثی خوانده ام ک میفرمایند از زنان سیده همسری برایه خود انتخاب کنید زیرا رحمی پاکی برایه فرزندان خود انتخاب کرده اید.
    سلام و عرض ادب

خواهر گرامی

مساله اینجاست که اگر طرف مقابل شرایط ازدواج را دارا باشد

سید بودن یک نکته مثبت است

اما این بدان معنا نیست که سید نبودن یک نکته منفی باشد!

(یعنی این مساله جزء فرعیات است و نیازی نیست در مورد آن وسواس به خرج داد)

هیچ جای دین ما گفته نشده به غیر سید زن ندهید!!!!!

یا زن غیر سید نگیرید!

اگر شما چنین توصیه ای دیده اید ، به ما نیز نشان دهید!

حال فرض را بر این بگذارید که زنی سیده یا مردی سید انتخاب کردیم که زنا کرده یا دوست پنهانی داشته است!!!!!

آیا باز هم انتخاب ما درست بوده است؟
    ویرایش توسط شروحیل : ۱۳۹۷/۰۹/۰۱ در ساعت ۱۷:۰۲
    نه اینکه یک مسیحی، کلیمی، بودایی یا مسلمان باشم
    بلکه سعی می‌کنم شبیه به
    مسیح، شبیه به بودا، شبیه به موسی، یا شبیه به محمد باشم.
    عیسى علیه السلام :
    حق را از اهل باطل فراگیرید و باطل را از اهل حق فرا نگیرید.
    سخن سنج باشید.

14. صلوات

علاقه
    نوشته
    561
    حضور
    15 روز 19 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1158

این قضیه اختلاف شما با مادر بزرگوارتان، دو جنبه دارد: جنبه روانشناسی و جنبه عرفانی.
    ادله مادر شما و دیدگاه ایشون، عرفانی است. اما ادله و دیدگاه شما روانشناختی است.
    نمیتوان با ادله روانشناختی، یک دیدگاه عرفانی را ارزیابی کرد.

اگر با مادرتان به نزد یک روانشناس و مشاور بروید، قطعا ایشان به نفع ادله شما نظر خواهند داد. چون تخصص ایشان مسایل عرفانی نیست.

مساله عرفانی مثل این:
    سید فقیری وارد مسجد شد و از امام جماعت خواست تا از وجوهات شرعیه به او بدهد. امام جماعت گفت: وجوهات تمام شده است. آن سید آب دهانش را به صورت امام جماعت انداخت. امام جماعت، آب دهان سید را در صورت خود پخش کرد (آن را پاک نکرد) و به آن تبرک جست و بین مردم حاضر در نماز گشت و برای آن سید پول جمع کرد.

اینکه کسی آب دهان سید را که به صورتش افکنده شده پاک نکند و به آن تبرک بجوید، عرفان است، اما روانشناسی و پزشکی چیز دیگری میگوید!

شما ابتدا با مادرتان به نزد یک کارشناس عرفان بروید تا ایشان دیدگاه و ادله مادرتان را ارزیابی کند. سپس به نزد روانشناس بروید.
    حرف هر دو طرف را بشنوید و در نهایت خودتان باید انتخاب کنید و انتخاب شما بستگی به ظرفیتهای شما و جهتگیریتان در زندگی دارد و انتخابتان هر کدام باشد، از نظر شرعی هیچ مشکلی نخواهید داشت.
    أعوذ بالله من شرّ نفسی

نوشته
    36
    حضور
    1 روز 2 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    38

سوالی دیگری که داشتم این است که ایا همسر عمه ام زینب نیز سید بوده اند؟ یا فقط بخاطره تقوایی که داشته اند انتخاب شدند برایه حضرت زینب؟

نقل قول نوشته اصلی توسط بیوتکنولوژیست نمایش پست ها
    هیچ دلیلی وجود ندارد که همه سادات از بنی علی علیه السلام باشند. الان به مصر، سودان، لیبی، مراکش و ... بروید. تعداد زیادی سادات میبینید. در گذشته به تمام بنی هاشم، سید گفته میشد، بسیاری از سادات از بنی عباس و سایر شاخه های این تیره هستند...
    سیادت شما به دلیل حضرت فاطمه سلام الله علیها نیست. به خاطر علی علیه السلام است. عبدالله بن جعفر به دلیل خاندان بنی هاشم، سید بوده است. همانگونه که عباسیان امروز را سید می گویند. همانگونه که ابولهب هم سید بوده است!

خودتان می گویید به دلیل این رسم در خانواده شما، فرزندان معلول و ... زیاد شده اند. به نظر خودتان همین عزیزانی که بر این مسئله اصرار می کنند، خود را در مقابل خداوند مسئول نمی بینند که باعث مرگ و ناتوانی فرزندان فاطمه سلام الله علیها می شوند؟

صفحه 2 از 5 نخست 1234 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۷/۰۸/۳۰, ۲۲:۰۰ : 53

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری