صفحه 2 از 2 نخست 12
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: با بی محلی و توهین مادربزرگم به مادرم چگونه کنار بیایم؟

نوشته
    2
    حضور
    25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2

به نظر من هیچ چیزی ارزش سلامتی مادرتونو نداره و شما نباید دخالت میکردین

2. صلوات ها 2

علاقه
    نماز.شعر.مرگ
    نوشته
    138
    حضور
    3 روز 16 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    187

نقل قول نوشته اصلی توسط صابر نمایش پست ها

این آیات سوره ی بقره است منتها مقصود از اینکه کسی می تواند وصیتی که به ظلم و تبعیض یا محروم کردن برخی از فرزندان صورت گرفته را تغییر دهد حاکم یا ولی است نه خود ورثه و شرط دوم این است که شخص از دنیا رفته باشد. اما در مورد این مادر بزرگ باید عرض کنیم که اولا در قید حیات است و قانونا و شرعاً هم کسی نمی تواند اموال او را بالسویه تقسیم فرزندان نماید...

عرض کردیم کار ایشان اخلاقا درست نیست...
    سلام.منهم از جهت اهمیت ظلم نکردن به بازماندگان به این کلام خدا تاکید کردم.که حتی تغییر وصیت شخص فوت شده هم برای احقاق حق و جلوگیری از ظلم از آیه قبلش مستثنی شده.یعنی اینقدر مهمه..البته از خود آیه هم مشخصه که برای اصلاح بینشون کسی که واجد شرایطه، مثلا به وصی عادل خدا این حق رو داده نه خود بازماندگان یا هر شخصی.
    در مورد خرید عبادت پس از مرگ هم سر حرفم هستم هر چیزی که فقه میگوید دلیل بر درستیش نیست.برای در راه خدا مثلا کسی رو حج فرستادن یا جهیزیه زوج جوانی رو تهیه کردن و صدقه و اینها درسته کسی میتونه وصیت کنه ولی حق ورثه و ظلم نکردن بهشون اگه خلافی نکردن مقدمه بر اینها همچنین ادای قرض و دین متوفی ولی خرید عبادات دیگه بعد از مرگ درست نیست.
    ویرایش توسط نزدیک مرگ : ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ در ساعت ۱۸:۰۴
    برای سلامتی و نصرت امام خامنه ای پرچمدار مبارزه با طاغوت و کفر و استکبار در این ظلمت غیبت قائم آل محمد(ص) امام زمان(عج) صلوات

4. صلوات ها 2

نوشته
    4
    حضور
    4 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط نزدیک مرگ نمایش پست ها
    سلام.منهم از جهت اهمیت ظلم نکردن به بازماندگان به این کلام خدا تاکید کردم.که حتی تغییر وصیت شخص فوت شده هم برای احقاق حق و جلوگیری از ظلم از آیه قبلش مستثنی شده.یعنی اینقدر مهمه..البته از خود آیه هم مشخصه که برای اصلاح بینشون کسی که واجد شرایطه، مثلا به وصی عادل خدا این حق رو داده نه خود بازماندگان یا هر شخصی.
    در مورد خرید عبادت پس از مرگ هم سر حرفم هستم هر چیزی که فقه میگوید دلیل بر درستیش نیست.برای در راه خدا مثلا کسی رو حج فرستادن یا جهیزیه زوج جوانی رو تهیه کردن و صدقه و اینها درسته کسی میتونه وصیت کنه ولی حق ورثه و ظلم نکردن بهشون اگه خلافی نکردن مقدمه بر اینها همچنین ادای قرض و دین متوفی ولی خرید عبادات دیگه بعد از مرگ درست نیست.
    من جواب سوالم رو گرفتم. ولی این رو هم عرض کنم خدمتتون که سند رو زده به نام خالم و وصیتی نکرده یعنی یه کاری کرده که هیچ راهی باقی نذاشته باشه. همین الانم خالم کمی وجدان داشت به عدالت تقسیم می کرد. این که این زن در سن 80 سالگی چطوری این فکر به سرش زد که سند رو بزنه به نامش و وصیت نکنه واقعا جای سواله. بگذریم من بیشتر اعصابم داغون میشه. تو کل زندگیم تنها یک نفر رو نفرین کرده بودم که حالا شد دو نفر.

6. صلوات

نوشته
    4
    حضور
    4 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    9

راستی از اینکه شما هم این موضوع رو درک کردید ممنونم تو پیاماتون مشخص بود که من اشتباه متوجه نشدم و کار بدی صورت گرفته. هرچند تنها کسی که من رو محکوم کرد و تحت فشار قرار داد خالم بود. اما اینقدر جیغ و ونگ زد که منم به خودم شک کردم. هیچکاری باهاشون ندارم. دستمم به جایی بند نیست. از اون جمله مواردیه که فقط باید نظاره کرد.

با تشکر از همتون

8. صلوات

نوشته
    543
    حضور
    11 روز 4 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1869

جمع بندی

سؤال:
    مادربزرگم تمام دارایی اش را به خاله ام بخشید و خاله ام با توجه به اینکه دو تا خواهر و یه برادر هستند و هیچ چیز بین این دو خواهر مخفی نیست، بعد از ده ماه این موضوع را به مادرم گفت. وقتی مادرم این موضوع رو فهمید خیلی ناراحت شد چند روز گریه کرد و بعد از چند روز بخاطر دعوایی که من با خاله ام گرفتم خاله ام زنگ زد و با مادرم داد و بیداد کرد.
    از طرفی جدا کردن مادرم بخاطر روابط احساسی خیلی قویش غیر ممکن است. از طرفی هم برای ما غیرقابل تحمل است. آیا این مشکل با مرور زمان خوب میشه؟

پاسخ:
    احساس شما و خواهر و پدرتان را می فهمیم. قطعا در این شرایط به وجود آمدن اختلاف و کدورت به نفع هیچ کس نیست و نباید این مسائل موجب شود، بین خانواده‌ها اختلاف به وجود بیاید.

واقعیت این است که تا زمانی که انسان زنده است اختیار اموالش را دارد و می تواند ولو با بی عدالتی و تبعیض بین فرزندانش تقسیم نماید. این کار اگر چه به لحاظ قانونی و شرعی مشکلی ندارد ولی اخلاقا و منطقا کار درستی نیست که والدین بین فرزندانشان تبعیض قائل شوند و یا اموالشان را به یکی از فرزندان بدهند بلکه بهتر است همه را از خود راضی نگه دارند.

در حال حاضر مادر شما از مادر و خواهرش دل خوشی ندارد و بابت این موضوع از درون ناراحت است ولی واقعیت این است که هر گونه اعتراضی حمل بر حسادت می شود و موجب به وجود آمدن اختلاف در خانواده ها می شود.

اگر شما هم از خاله تان ناراحت هستید می توانید اعتراض خود را در برخی از برخوردها نشان دهید ولی مراقب باشید کدورتی به میان نبرید؛ زیرا صاحب حق واقعی مادرتان است و اگر سهم خودش را از این اموال بخواهد باید با خواهرش صحبت کند و در حضور مادر بزرگ سهم مادرتان را محاسبه و پرداخت نماید.
    در هر صورت سعی کنید صافی دلها را با اختلافات از بین نبرید.
    موفق باشید.

10. صلوات ها 3

صفحه 2 از 2 نخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری