صفحه 13 از 13 نخست ... 3111213
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا ادعا می‌کنید اسلام کامل ترین دین است؟

علاقه
    حب الحسین(ع)
    نوشته
    1,794
    حضور
    43 روز 7 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    9
    صلوات
    5375

سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته برمیگردد نمایش پست ها
    بعدش میگن مسیحیت ناقص است چون تثلیث ایراد داره !!!!
    نعوذ بالله دین خدا ایراد داره !!! یا اینکه ناقص است !!!
    دین خدا ایراد ندارد، مشکل از زمانی شروع می شود که برخی به دلایل مختلف از کج فهمی دین گرفته تا مطامع دنیوی، دست به تحریف دین می زنند و کتاب خدا را دست کاری می کنند. و الا تمام ادیان الهی به این دلیل که از جانب خدا هستند، هیچ نقصی ندارند اما مشکل همان است که عرض شد. بحث ما در تحریف شدن دین و عدم تحریف آن است.
    دینی که یکی از مهمترین اصول آن مشکل دارد، ما چطور می توانیم به دیگر آموزه های آن اطمینان کنیم؟
    اجازه بدید یک مثال بزنم:
    شما می خواهید خانه ای را بخرید و زمانی که به دیدن این خانه می روید، مشاهده می کنید که بن و شالوده این خانه معیوب است و با یک زلزله دو سه ریشتری فرو می ریزد. آیا با این تفاسیر، شما به زیورآلات خانه مانند لوستر و پرده اهمیت می دهید؟ این یک دو دوتا چهارتای عقلی است...
    حالا شما چطور انتظار دارید ما برای ابدیت خود که این همه اهمیت دارد، روی مسئله ای حساس مانند توحید که در مسیحیت با مشکل جدی روبروست، چشم پوشی کنیم؟ خود شما چطور چشم پوشی می کنید؟
    علاوه بر اینکه اگر قبول دارید، این ادیان الهی هستند، چرا دین متاخر را قبول نمی کنید؟ در حالی که مسلما انسان از ابتدای خلقت رو به رشد بوده و بر اساس همان رشد، خدای متعال دین های جدید برای او فرستاده است. بر این اساس، دین اسلام باید کامل تر از دین مسیح علیه السلام باشد. چرا اسلام را قبول نمی کنید؟
    اینها سوالاتی است که مانع از قبول دین مسیحیت می شود، چه برسد به برتری آن بر اسلام

به نظره من جناب عامل هیچ اصولی رو برای بحث کردن قبول نمیکنند ...
    اگر خاطر شریف شما باشد، بنده بارها عرض کردم که اصل عقلی این است که انسان از اصول یک دین شروع کند و اگر اصول آن مشکل نداشت، سراغ فروع دین هم می رویم. آیا این یعنی عدم قبول هیچ اصلی؟!
    اگر این حرفی که بنده می زنم اشکال عقلی یا منطقی دارد، بفرمایید...

نوشته
    1,245
    حضور
    26 روز 19 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1788

نقل قول نوشته اصلی توسط عامل نمایش پست ها
    سلام

بنده که قبلا عرض کردم:

با این وجود شما دائم تکرار می کنید این اعتقاد همه مسیحیان نیست. خب ما هم گفتیم منظور ما عمده مسیحیان است که البته آن عده قلیل هم در حال توجیه این اعتقاد هستند.
    لطفا باز تکرار نکنید که چرا تعمیم می دهید! از این واضح تر نمی توان حرف زد...
    سلاپ
    حرف شما کاملا درست است و من هم منکرش نیستم.
    لکن استدلال شما برای آن گروه اندکی که من عرض کردم جوابگو نیست یا کافی نیست.
    حرف حساب ما همین بود.

نوشته
    1,245
    حضور
    26 روز 19 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1788

نقل قول نوشته اصلی توسط عامل نمایش پست ها
    سلام

بنده که قبلا عرض کردم:

با این وجود شما دائم تکرار می کنید این اعتقاد همه مسیحیان نیست. خب ما هم گفتیم منظور ما عمده مسیحیان است که البته آن عده قلیل هم در حال توجیه این اعتقاد هستند.
    لطفا باز تکرار نکنید که چرا تعمیم می دهید! از این واضح تر نمی توان حرف زد...

اینکه عده ای خود را موحد می دانند و در عین حال قائل به تثلیث هستند، این تثلیث ثمره کدام اعتقاد ایشان است؟
    اشاعره معتقد به قدیم بودن اوصاف الهی هستند و نتوانستند بین قدیم بودن و قائم به غیر بودن جمع کنند و نتیجه قدماء ثمانیه شد. حالا مسیحیانی که معتقد به توحید و در عین حال تثلیث هستند، آیا تثلیث ثمره برخی اعتقادات ایشان است، یا اعتقاد مستقلی است که حتی با موحد دانستن خود، از تثلیث دست بر نمی دارند؟ گویی برای اینکه مسیحی باشند، حتما باید تثلیث را قبول یا توجیه کنند.
    یک مطلب دیگر اینکه
    من پاسخ خاصی در مقابل استدلال های شما ندارم.
    اما آن را کافی و قانع کننده نمی دانم.

ضمنا صحبت من درباره شاهدان یهوه و کسانی که تثلیث را قبول ندارند نبود.
    صحبت من درباره کسانی بود که تفسیر متفاوتی از تثلیث می دهند...
    به همین خاطر عرض کردم اینکه در قران تثلیث را رد کرده بدان معنا نیست که شما هر کسی که گفت معتقد به تثلیث است را رد کنید...
    باید دلیل معتبر دیگری بیاورید و با عقل و منطق رد کنید.
    شما هم زحمت کشیدید و دلایلی آوردید که متشکر هستم لکن برای من کافی و قانع کننده نبود.

با سپاس

نوشته
    59
    حضور
    3 روز 14 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    71

جناب عامل مشکل این هستش که شما میخواین تو اسلام بنشینین و بعد ثابت کنین اسلام درسته و مسیحیت ناقصه

برادر من در چنین مباحثی چیزی که حجت هستش عقل هست تمام شد و رفت

کاری که شما می‌کنین اسمش مصادره به مطلوب هست

میگین برای بررسی هر دینی باید از اصول اون دین شروع کنیم ; چرا چون اسلام میگه ؛ بعدش اصول دین چی هستش توحید و نبوت و معاد چرا چون اسلام میگه ; بعدش هم عقل ما درک میکنه که توحید و نبوت و معاد رو ثابت کنیم چرا ؛ چون اسلام میگه

شما زور بزنین ببینم میتونین با عقلتون ثابت کنین معاد وجود داره یا نه

یه چیزایی رو از مدرسه پشت سره هم توو گوشمون کردن که فلان چیزها اصول دین است و تحقیق کردنی هستن و فلان و بهمان

بعدش با وجود چنین پیش زمینه هایی میخواین بیاین و اسلام رو ثابت کنین

به این سوال ها باید جواب بدین

1. اصول دین یعنی چی
    2. کی اصول دین رو تعیین کرده ; حضرت محمد یا فلان اخوند
    3. چرا باید از اصول دین شروع کنیم چون اصول دینی که شما ازش حرف می‌زنین رهزن هست دلایلی که براش آورده میشه غالبا به راحتی باطل میشن چرا نباید از چیزهایی که میفهمیم آغاز کنیم
    4.اگر در مسیحیت تثلیث که مکاشفه ای در کتاب مقدس هست رو شما کفر میدونین چرا ولایت فقیه که مکاشفه تعدادی اخوند هستش رو کفر نمیدونین
    ویرایش توسط فرشته برمیگردد : ۱۳۹۷/۰۹/۲۳ در ساعت ۰۸:۰۷

5. صلوات

علاقه
    حب الحسین(ع)
    نوشته
    1,794
    حضور
    43 روز 7 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    9
    صلوات
    5375

سلام
    مشکل این هستش که شما میخواین تو اسلام بنشینین و بعد ثابت کنین اسلام درسته و مسیحیت ناقصه
    به هیچ وجه اینطور نیست؛ ما نه با اسلام فامیل هستیم و نه با مسیحیت دشمن
    خدا شاهده که اگر بنده به این نتیجه برسم که مسیحیت حق است و اسلام باطل، در پذیرش مسیحیت لحظه ای درنگ نمی کنم. برای ما مهم این است که خدا از ما چه می خواهد، در این وادی تعصب بلای جان و عاقبت به خیری انسان است.
    اصلا انسان باید اصول دین را عقلی درک کند که اگر اینطور نباشد، احتمال گمراهی خیلی بیشتر از هدایت است. حتی از برخی بزرگان دینی نقل شده که فرمودند اول کافر شدیم بعد مسلمان؛ یعنی برای تحقیق اول از صفر شروع کردیم. این اصول حقیقت طلبی است...

برادر من در چنین مباحثی چیزی که حجت هستش عقل هست تمام شد
    ما هم همین حرف را می زنیم و به همین دلیل از شما خواستیم تثلیث را عقلی ثابت کنید...
    لطفا تعصب به خرج ندهید به همین گفته خود ملتزم باشید تا به هدایت برسید.

میگین برای بررسی هر دینی باید از اصول اون دین شروع کنیم ; چرا چون اسلام میگه ؛ بعدش اصول دین چی هستش توحید و نبوت و معاد چرا چون اسلام میگه ; بعدش هم عقل ما درک میکنه که توحید و نبوت و معاد رو ثابت کنیم چرا ؛ چون اسلام میگه
    هر چیزی دارای اصل و فرعی است و این به اسلام ربطی ندارد. بنده مثال ساختمان را برای شما زدم، بن ساختمان و اسکلت آن اصل است و دیگر مسائل مانند زیورآلات و تزئینات فرع اند.
    در هر دینی توحید یا غیر توحیدی بودن آن یک اصل است. زمانی که یک دین توحیدی شد، وجود رسول و پیامبر برای آن یک اصل است.
    این مطالب اختصاص به اسلام ندارد، در تمام ادیان مطرح است.

شما زور بزنین ببینم میتونین با عقلتون ثابت کنین معاد وجود داره یا نه
    خواهر گرامی زور زدن نمی خواهد، این دنیا ظرفیت پاداش یا کیفر انسان را ندارد و اگر قیامتی نبود هر کسی هر کاری می خواست می کرد. افرادی مانند هیتلر که میلیون ها انسان را به کشتن دادند، چطور باید تقاص پس بدهند و عدالت خدا چطور باید اجرا شود؟
    این یکی از دلایل اصل وجود معاد است که برای اطلاع بیشتر می توانید به تاپیک های دلایل عقلی معاد مراجعه کنید.

چرا باید از اصول دین شروع کنیم
    واقعا این سوال برای شما مبهم است؟
    اهمیت اصل بیشتر است یا فرع؟
    کدام عاقلی اصل را رها می کند و سراغ فرع می رود؟ در همان مثال خانه، شما خانه ای را که بن ندارد و در حال ریزش است را با توجه به داشتن لوستر های زیبا می خرید؟

چرا ولایت فقیه که مکاشفه تعدادی اخوند هستش رو کفر نمیدونین
    ای کاش کمی در مورد اسلام مطالعه می کردید...
    دلایل ولایت فقیه روشن است و تا جایی که بنده اطلاع دارم هیچ کس در تبیین ولایت فقیه، استناد به مکاشفه برای اثبات آن نکرده است. اگر شما منبعی در دسترس دارید برای ما هم مطرح کنید.
    در ثانی مقایسه ولایت فقیه که یک مطلب مربوط به یک مذهب اسلامی است با مهمترین اصل دینی یعنی توحید، مقایسه ای کاملا مع الفارق است!

اگر واقعا دنبال حقیقت هستید، نه به بنده اعتماد کنید و نه به آن کشیشی که سوالات خود را می پرسید، بلکه به عقل خود اعتماد کنید و این حرفها را با عقل خود سبک سنگین کنید: آیا نباید اصل یک دین مثل توحید، معقول باشد؟
    در این راه تمایلات خود را هم کنار بگذارید، ممکن است ادیانی مانند مسیحیت مسائلی مانند نبود حجاب، خوردن مشروبات و ... را جایز بدانند و ادیانی مانند اسلام این کارها را حرام بدانند و برای شما پذیرش این محدودیت ها سخت باشد. اما باید دید حقیقت چیست، حتی اگر سخت باشد...

ان شا الله که موفق باشید.

7. صلوات ها 2

صفحه 13 از 13 نخست ... 3111213

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۷/۰۸/۲۷, ۱۹:۳۳ : 50

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری