صفحه 3 از 5 نخست 12345 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چطور می تونم ارتباط با همکارم رو به سمت ازدواج سوق بدم؟!

علاقه
    بندگی خدا
    نوشته
    139
    حضور
    8 روز 21 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    30
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    311

نقل قول نوشته اصلی توسط الرحیل نمایش پست ها
    سلام
    تعریفتون از تقوا چیه؟
    مگه تعریف من حقیر با تعریف بقیه فرق داره؟
    پرهیز از تمام گناهان.

2. صلوات

نوشته
    5
    حضور
    13 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط امید نمایش پست ها
    حقیقت را بخواهید، در ارسال این پُست شکّ داشتم و دارم. چون می ترسم عدّه ای به نادرستی از راهکارِ موجود در این پُست استفاده کنند و عدّه ای از کارشناسان یا مسؤولانِ سایت با ارسال این پُست مخالف باشند. ولی به هر حال، آن را می فرستم. اگر افرادی در موارد نادرست از این راهکار بهره ببرند، زیانِ آن را دیر یا زود می بینند و به قول معروفْ «دودش در چشم خودشان خواهد رفت».
    .
    .
    .
    می پرسید: در این صورت چه باید کرد؟
    در جواب باید بگویم:

- هیچ وقت از یک مرد خواستگاری نکنید:
    شاید در برخی کشورها مانند هندوستان خواستگاریِ دختر از پسر مرسوم باشد، اما باید بدانید که شما در ایران زندگی می کنید و در فرهنگِ ایرانی اگر دختری از یک پسر خواستگاری کند، آن پسرْ این موضوع را یک
    امتیاز برای خود محسوب می نماید، حالت دفاعی به خود می گیرد و عقب نشینی می کند و به قول خانم ترگل، طاقچه بالا می گذارد.

- از رابطه تلگرامی و پیامکی و کلّاً رابطه در فضای مجازی خودداری نمایید:
    اینکه شما به همکارتان گفته اید که رابطه تلگرامی فراتر از رابطه همکاری است و از او خواسته اید دیگر پیام ندهد، حرکت خوبی بوده است. شما با این کار به او نشان داده اید که خانمی هستید که دسترسی به او آسان نیست. مردها از این نوع زن ها خوششان می آید. این را بدانید که مردها از زن هایی که به راحتی به دست بیایند متنفّرند. به خوبی به یاد دارم که پسری به من گفت:«یه روزی باید یک هفته با یه دختر حرف می زدم تا بتونم مخش رو بزنم و ازش شماره بگیرم. اون وقت ها خیلی حال می کردم. اما امروزه دخترها سریع شماره میدند. اصلا از این وضع خوشم نمیاد. حال نمیده».

اگر می خواهید همکارتان جذب شما شود، خود را خانمی که دسترسی به او آسان است نشان ندهید. از رابطه تلگرامی به شدت خودداری نمایید. این جمله را به یادداشته باشید:«آویزونْ گریزون؛ گریزونْ آویزون». منظور از این جمله آن است که در رابطه هر چقدر به طرف مقابل بچسبید و آویزانِ او باشید، او از شما بیشتر فاصله می گیرد و دورتر می شود و هر قدر دست نیافتنی تر خود را نشان دهید و از او گریزان باشید، او بیشتر به شما جذب می شود و می چسبد. به عبارت بهتر برای جذب یک نفر، او را از خود محروم کنید و از او فاصله بگیرید و حتی در مواردی خودتان را با دیگران سرگرم کنید تا او به دنبالتان بیاید. این یک راهکارِ بسیار مهمّ برای جذب طرف مقابل به سوی خود است. البته این راهکار به آن معنا نیست که با اخم و عصبانیت و ترش رویی با طرف مقابل برخورد کنید. خیرررر! بلکه وقتی طرف مقابل به سمت شما آمد، از او استقبال کنید و با مهربانی با او برخورد نمایید، ولی باز هم آویزانِ او نشوید؛ بلکه فقط خوش برخورد باشید. راهکار«گریزونْ آویزون» مبتنی بر قانون «هر چه کمیاب باشد، محبوب می شود» است. الماس چون کمیاب است، همه دوستش دارند. سنگ های سیاه نیز چون به وفور در دسترس هستند، مورد علاقه نیستند.

توجه داشته باشید که راهکار «گریزونْ آویزون» به صورت موقّت می تواند باعث جلب طرف مقابل شود. این گونه نیست که در زندگیِ مشترک نیز این راهکار مفید باشد. در زندگی مشترک باید زن و شوهر به سوی شکوفاکردنِ رابطه پیش بروند. زوج هایی که در رابطه فقط به دنبالِ لذّت جنسی و جسمی هستند، پس از مدتی از رابطه دلزده می شوند و دیگر رابطه شان دچار روزمرّگی می شود. به خوبی به خاطر دارم که پسری از من می پرسید:«چرا من وقتی با یک دختر آشنا می شوم، فقط دو هفته ازوجودش لذت می برم و بعد از آن دیگر برایم جذّابیتی ندارد؟». به او گفتم: وقتی در رابطه فقط به دنبال لذت جوییِ جسمی هستید، مشخص است که به زودی از او خسته می شوید. آن چه یک رابطه را به صورت پایدارتری درمی آورد، توجه به زیبایی های روح و روانِ طرف مقابل است. این زیبایی ها هستند که گَردِ کُهنِگی بر آنها نمی نشیند و با گذشت زمان بر اهمیتِ شان افزوده می شود. درست مانند عشق میان پیرزن ها و پیرمردها که با گذشت سال ها و پیرشدن و شکسته شدنِ جسمشان نه تنها باقی مانده؛ بلکه از روز اول برّاق تر و زیباتر شده است.

اگر شما بخواهید از راهکار«گریزونْ آویزون» در زندگیِ مشترک نیز بهره ببرید، نمی توانید انتظار داشته باشید که رابطه تان آرامش بخش بماند. زیرا در صورت استفاده مکرّر از این راهکار، یا همسرتان از این وضعیت خسته می شود و عطای این رابطه و زندگی را به لقایش می بخشد یا اگر در زندگیِ مشترک بماند، همسرتان شخصیّتی ضعیف و رفتاری بچگانه مبتنی بر نیاز به محبّت و توجهِ شدید از خود نشان می دهد. آن چه باعث دوامِ زندگی مشترک و رضایت بخش بودنِ آن می شود، آموختنِ مهارت های زندگیِ مشترک و بهره گیری از آنها در زندگی است. زن و شوهری که این مهارت ها را می آموزند و به کار می گیرند، به خوبی می دانند چگونه روحِ یکدیگر را نوازش دهند و آرامش را به دیگری هدیه دهند.

این را آویزه گوشتان کنید که اگر همکارتانْ شما را می خواهد باید سختی های ازدواج را به جان بخرد و به صورت رسمی از شما خواستگاری کند.

دوستان عزیزی که این پست را می خوانید
    توجه داشته باشید که ملاک مهمّ در پایداریِ ازدواج،
    تناسب میان دو طرف است. اگر دختر و پسر از نظر سنّی تناسب نداشته باشند یا شخصیّت هایشان با یکدیگر تفاوت چشمگیری داشته باشد، به گونه ای که نتوانند تفاوت های یکدیگر را تحمّل نمایند، به کارگیریِ راهکارِ «گریزونْ آویزون» فقط باعث ورود آنها به یک رابطه معیوب و بنیان نهادنِ ساختمانی می شود که بر رویِ زمین سُست بنا شده است. این رابطه معیوب و ساختمانِ ناقصْ دیر یا زود فرو می پاشد و فقط حسرت عُمرِ از دست رفته برای دو طرف باقی می ماند.

سلام و عرض ادب.بسیار ممنونم از پاسخ و توضیحات مفیدتون.
    بله من هم به همون شیوه کارم رو پیش میبرم با توجه به اینکه در اکثر مواقع خود ایشون برای صحبت کردن پیش قدم هستن.در هر حال بسیار ممنونم از شما و سایر دوستان که وقت گذاشتین و راهنمایی های مناسبی کردین.اجرتون با خدا.

4. صلوات ها 5

علاقه
    روانشناسی، کتاب، گفتگو، یه ذره ورزش
    نوشته
    604
    حضور
    26 روز 6 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2263

نقل قول نوشته اصلی توسط اغاثاذیمون نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب

ایکاش این مطالب رو بروشور کنن و به همه دخترا تحویل بدن ....واقعا دخترهای مملکت ما به اموزش اساسی نیاز دارن
    خدا شاهده که چقدر از این دخترهای بیچاره وارد روابط عاطفی میشن و دچار شکست و نا امیدی در زندگی میشن ....
    سلام

از لطف تان صمیمانه تشکر می کنم.

حقیقت این است که متأسفانه در کشورِ ما بهره گیری از خدمات مشاوره هنوز بین مردم جا نیفتاده است.
    من خودم با مجوز رسمیِ مشاوره که از بهزیستی دارم، یک خط تلفن هوشمند از مخابرات دریافت کردم. این شماره را مدتی در فضای مجازی تبلیغ کردم تا افرادی که نیاز به مشاوره دارند، بتوانند با یک تماس تلفنی به راحتی سؤالشان را مطرح کنند و پاسخ بگیرند. اما در یک سال گذشته افراد بسیار کمی تماس گرفته اند. حتی افرادی در فضای مجازی مشکلات واقعا پیچیده ای داشتند و من شماره خودم را در اختیارشان قرار می دادم تا به صورت تلفنی راهنمایی شان کنم؛ اما با وجود داشتنِ آن مشکلات، حاضر به برقراری تماس نمی شدند.
    مدتی پیش هم یک دوره کارگاه «مهارت های زندگی مشترک» در ده جلسه نوشتم و با چاپ تراکت در شهر تبلیغ کردم؛ اما استقبالی نشد.
    در جایی می خواندم که در کشورِ آمریکا 75 درصد مردم تحت برنامه های روانشناختی هستند. اما در ایران ...

ویرایش توسط امید : ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ در ساعت ۱۴:۳۷

6. صلوات ها 6

علاقه
    خـــــــــــــــــــــــدا
    نوشته
    1,640
    حضور
    108 روز 11 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7485

نقل قول نوشته اصلی توسط ریحــانه الــنبی نمایش پست ها
    سلام
    سوال تاپیک توسط یک خانم مطرح شده که راهنمایی می خواهند چگونه می تواند رابطه یک همکار آقا را به ازدواج ختم کند، طبق گفته خودشان

و با اینکه فقط احساس کردند که این آقا نیز به ایشان نظر دارد و مطمئن نبودند و مطالب ارسالی ایشان را منظوردار تلقی کردند،

و شما مرد را به غرض و مرض داری و طاقچه بالا گذاشتن قضاوت کردید! چرا؟! واقعا برام سؤاله
    سلام ...
    اول اینکه من احتمال دادم باتوجه به رفتاراشون ایشون قصد جدی ای نداشته باشند
    دوم اینکه گفتم که اگر بخوان اقدامی کنند راهشو بلدن نیازی به فکر کردن نیس

بماند که به نظر من فرصت کافی داشتند برای فکر و شناخت و نهایتا اقدام جدی

سوم همه خانومها تقریبا تجارب مشابهی رو دارن و یه سری رفتارا مشخصه
    کسی که برای ازدواج بخواد انقد بی پروا وارد رابطه نمیشه،رفتاراش متفاوته،یه خجالت خاص و شاید بشه گفت همون حیا در حرکاتش مشخصه،بعد از مدتی قصدش رو عملی میکنه و در به سرانجام رسوندن رابطه عجوله،مدام سعی در ابراز علاقه و به نوعی گوشی دست طرف دادن داره،از لو رفتن احساسش بیمی نداره،از حسی که داره طفره نمیره و ....
    قضاوت یا هرچیزی که شما دوست دارید اسمش باشه :)
    به نظر من رفتار این آقا به ازدواج نمیخوره

8. صلوات ها 4

علاقه
    روانشناسی، کتاب، گفتگو، یه ذره ورزش
    نوشته
    604
    حضور
    26 روز 6 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2263

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahboubi نمایش پست ها
    توضیحات
    نقل قول نوشته اصلی توسط ترگل نمایش پست ها
    کسی که برای ازدواج بخواد
    نشانه های پسری که در رابطه آشنایی قصد ازدواج دارد:

- دختر را به خانواده خود معرفی می نماید.

- برای مراسم خواستگاری اقدام رسمی انجام می دهد و پیگیر ازدواج است.

- برای رابطه و آشنایی بیشتر وقت صرف می کند.

- محدودیت های دختر را می پذیرد و به عقایدش احترام می گذارد.

- دایما درباره مسایل جنسی صحبت نمی کند.

- به دنبال ارتقای شرایط شغلی و تحصیلی است و خدمت سربازی را پیگیری می کند و مسوولیت این امور را می پذیرد.

- هنگام صحبت کاملا صادقانه حرف می زند.

- همه روش های شناخت خود را در اختیار دختر قرار می دهد.

- در تصمیم هایش ثبات و پایداری دارد و آنها را دایما تغییر نمی دهد.

- در مورد خانواده دختر پرس و جو می کند و دوست دارد با آنها آشنا شود.

- سعی دارد دختر را بیشتر بشناسد.

نشانه های پسری که قصد ازواج ندارد و فقط به قصد خوشگذرانی، سوءاستفاده جنسی یا مالی رابطه برقرار کرده است:

- دائما درباره مسائل جنسی صحبت می کند و تقاضای ارسال عکس یا فیلم غیرپوشیده از دختر دارد.

- برای خواستگاری رسمی دائما بهانه می آورد و آن را به تأخیر می اندازد.

- همیشه می گوید:« قبل از خواستگاری رسمی، بهتر است چند ماه همدیگر را بشناسیم».

- دختر شناخت زیادی از او ندارد و در حقیقت پسر اجازه نمی دهد خیلی از او شناخت پیدا کند.

- در پاسخ دادن به سؤالات صادق و راستگو نیست.

- شرایط طرف مقابل را به عنوان یک دختر جدّی نمی گیرد.

- وضعیت مشخصی از نظر سربازی، شغلی، مالی، شخصیّتی و خانوادگی ندارد.

- در رفتار و گفتارش صداقت وجود ندارد.

- دختر در بسیاری مواقع پنهان کاری و دروغ از او می بیند.

- تصمیماتش ثابت و پایدار نیست و در یک لحظه عوض می شود. دختر نمی تواند روی حرفش حساب کند.

- همیشه در دسترس نیست. از نظر کاری مشخص نیست چه زمانی دختر می تواند با او صحبت کند یا مشخص نمی کند چه زمان هایی در دسترس است.

10. صلوات ها 6

علاقه
    کسب علم و معارف
    نوشته
    34
    حضور
    1 روز 12 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    83

شک نکنید این ها از اولیات هستن

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    6,695
    حضور
    359 روز 6 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    486
    صلوات
    22367

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahboubi نمایش پست ها
    عرض سلام و وقت بخیر و تشکر از سایت خوبتون.
    من خیلی وقت پیش با یکی ازهمکاران آقا توی محیط کار آشنا شدم تو همون برخورد اول جذبشون شدم متقابلا حس کردم ایشون هم جذب من شدن. اما خب ارتباط چندانی نداشتیم بعدا شرایطی پیش اومد که ازطریق فضای مجازی ارتباطمون بیشترشدالبته بیشترارتباط کاری چون همدیگه رو خیلی اتفاقی چندباری دیده بودیم اما ارتباط بیشتر شد و علاوه برصحبت های معمول ایشون شروع کردن به ارسال شعرهای عاشقانه البته ناگفته نماند که ایشون اهل مطالعه هستن و به ادبیات وشعر علاقه زیادی دارن به همین دلیل بعدازمدتی من هم درجواب پیام های ایشون اشعاری با همین مضامین براشون ارسال میکردم والبته ازنوع حرف زدنشون مشخص بودکه حسی نسبت به من دارن بعد ازمدتی من ازایشون دلیل ارسال پیام ها روپرسیدم وایشون صرفا علاقمندی به شعر روبیان کردن منم درجوابشون گفتم فراترازرابطه همکاری هست وازشون خواستم دیگه پیام ندن و ایشون هم حق رو به من دادن و دیگه هیچ نوع ارتباطی نداشتیم بعداز گذشت سه ماه بنا به شرایط کاری هفته ای یکبار همدیگه رو میبینیم که ایشون تو این مدت خیلی برخورد محترمانه ای داشتن و سعی کردن به بهانه های مختلف سرصحبت رو بامن بازکنن و درموردعلاقمندی و تفریحاتم و ...سوال میپرسن تومحیط کار هم ارتباط چشمی خوبی بینمون برقرارمیشه وایشون هم دوباره سعی میکنن تو فضای مجازی بامن درارتباط باشن و راجع به موضوعات مختلف بامن چت میکنن تومحیط کارهم چندنفرازهمکارا ناخواسته حرف ازدواج من و ایشون رو پیش کشیدن با همه این موارد خود ایشون مستقیما چیزی بیان نمیکنن اما رفتار وحرفاش نشون میده که به من علاقه دارن.خواستم ازشما راهنمایی بگیرم چطور ایشون رو به سمت ازدواج سوق بدم؟!
    ممنون از شما
    باسلام

همه متن پست شما رو خوندم

خواهر من این نگاه یک نگاه زنانه به موضوع هست مطمئن باشید اگه این آقا به اون میزان که شما پی بردید که ایشون به شما علاقه دارند باشه تا حالا یه حرکتی کرده بودن

با توجه به آقایونی که دوربر خودم دیدم دارم عرض میکنم یه آقا از یه خانم خوشش بیاد یه قدمی بر میداره نه اینکه همش در پی پیام عاشقانه باشه

مثلا حتی اگه خانواده هم نخواهند این آقا با یه خانم ازدواج کنه خودشون تنهایی میرن خواستگاری یعنی تا این حدش هم دیدم من

یعنی اصلا امروز فردا نمیکنه با پیام فرستادن این حرفها

من پستها رو نخوندم نظر کارشناس محترم هم نخوندم

ولی پیشنهاد خودم اینکه از طریق یه واسطه خانم متاهل از همکاراتون نظر ایشون رو در مورد خودتون بدونید (چه میدونم مثلا سر صحبت ازدواج نکردنشون رو باز کنند بگن دختر خوب مثلا فلانی میخواهید من باهاشون صحبت کنم اینا بعد ببیند نظرشون راجب شما چیه)

هرچند این حرکت رو باید از طرف ایشون تو این مدت میدید به نظر من یعنی اگه همچین چیزی نیست مطمئن باشید شاید رفتارهای شما باعث شده تا این حد هم ایشون به شما توجه داشته باشند
    و به هیچ وجه نمیشه روی این شعر و توجه ها حساب باز کرد
    ویرایش توسط اللیل والنهار : ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ در ساعت ۱۴:۵۶
    درستکار آسوده است، بی گناه بی باک، خیانتکار ترسان و بدهکار هراسان است.
    امام حسین (ع)

چطور می تونم ارتباط با همکارم رو به سمت ازدواج سوق بدم؟!

13. صلوات ها 2

علاقه
    کسب علم و معارف
    نوشته
    34
    حضور
    1 روز 12 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    83

نقل قول نوشته اصلی توسط امید نمایش پست ها
    سلام

از لطف تان صمیمانه تشکر می کنم.

حقیقت این است که متأسفانه در کشورِ ما بهره گیری از خدمات مشاوره هنوز بین مردم جا نیفتاده است.
    من خودم با مجوز رسمیِ مشاوره که از بهزیستی دارم، یک خط تلفن هوشمند از مخابرات دریافت کردم. این شماره را مدتی در فضای مجازی تبلیغ کردم تا افرادی که نیاز به مشاوره دارند، بتوانند با یک تماس تلفنی به راحتی سؤالشان را مطرح کنند و پاسخ بگیرند. اما در یک سال گذشته افراد بسیار کمی تماس گرفته اند. حتی افرادی در فضای مجازی مشکلات واقعا پیچیده ای داشتند و من شماره خودم را در اختیارشان قرار می دادم تا به صورت تلفنی راهنمایی شان کنم؛ اما با وجود داشتنِ آن مشکلات، حاضر به برقراری تماس نمی شدند.
    مدتی پیش هم یک دوره کارگاه «مهارت های زندگی مشترک» در ده جلسه نوشتم و با چاپ تراکت در شهر تبلیغ کردم؛ اما استقبالی نشد.
    در جایی می خواندم که در کشورِ آمریکا 75 درصد مردم تحت برنامه های روانشناختی هستند. اما در ایران ...
    شما بی زحمت اون شماره رو بدید پیوی ما زنگ میزنیم !

15. صلوات ها 2

علاقه
    بندگی خدا
    نوشته
    139
    حضور
    8 روز 21 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    30
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    311

بله درسته امان از وسوسه های شیطان.به نظر من ایشون قصد ازدواج ندارن اگه داشتن رسمی خودشون یا با خانواده اقدام می کردند.من نمی دونم بعضی دخترا چرا این قدر ساده اند و زود فریب می خورند؟

نوشته
    996
    حضور
    125 روز 16 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    2992

نقل قول نوشته اصلی توسط ali 000 نمایش پست ها
    مگه تعریف من حقیر با تعریف بقیه فرق داره؟
    پرهیز از تمام گناهان.
    پرهیز از تمام گناهان
    حتی موقع عصبانیت
    حتی وقتی نظر دیگران با نظر ما مخالفه
    حتی وقتی لازمه پا روی خودمون بگذاریم
    ...

18. صلوات

صفحه 3 از 5 نخست 12345 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 61

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری