صفحه 2 از 5 نخست 1234 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چطور می تونم ارتباط با همکارم رو به سمت ازدواج سوق بدم؟!

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,736
    حضور
    167 روز 13 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    0
    گالری
    3347
    صلوات
    46192

با سلام و درود

معمولا اقایون اگر شرایط ازدواج داشته باشند یا بخواهند ازدواج کنند و به فردی برای ازدواج تمایل داشته باشند از طریق واسطه ای یا خانواده برای شناخت بیشتر اقدام می کنند .
    چون توانایی این کار رو دارند

بنابراین به اون صورت من صلاح نمیدونم شما برای ازدواج و ایجاد میل تلاش کنید .

کسی که از اول با شعرهای عاشقانه و . . . جلو اومده به اون صورت فکر نکنم تمایلی برای ازدواج داشته باشد
    چون این میتونه یه نوع سرگرمی باشه تا شناخت و اشنایی برای ازدواج .

بنابراین باید بیشتر دقت کنید

چطور می تونم ارتباط با همکارم رو به سمت ازدواج سوق بدم؟!

2. صلوات ها 5

علاقه
    روانشناسی، کتاب، گفتگو، یه ذره ورزش
    نوشته
    604
    حضور
    26 روز 6 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2263

نقل قول نوشته اصلی توسط ali 000 نمایش پست ها
    داشتن ایمان و تقوا کافی نیست؟
    شما دیگه دارین سخت می گیرین.ایا اهل بیت هم همین توصیه هارو داشتند؟
    سلام
    از مشارکت شما در این موضوع تشکر می کنم.
    دوست گرامی
    اهل بیت در احادیث خود به کُفو بودنِ دختر و پسر اشاره کرده اند و پسر مؤمن را کُفوِ دختر مؤمن شمرده اند. این احادیث به نظر من به مواردی اشاره دارد که خانواده ای به خاطر دیدگاه های نژادپرستانه و خودبَرتَربینی مانعِ ازدواج می شوند. چنان که در ماجرای ازدواجِ ذَلفا و جُوَیبِر، پدر ذلفا وقتی شنید پیامبراکرم (صلّی الله علیه و آله و سلّم) جُویبر را که جوانی سیاه پوست و فقیر بود برای ازدواج با دخترش فرستاده، از پذیرش او ابتدا خودداری نمود. اما در مورد بررسیِ ویژگی های اخلاقی و تناسبِ آنها نباید به این روایات استناد کرد.
    اگر به دادگاه های خانواده سری بزنید و با زوج هایی که برای طلاق مراجعه کرده اند، صحبت کنید، می بینید که عده زیادی از این زوج ها افراد مؤمن هستند؛ اما به خاطر تفاوتِ سلیقه و ویژگی های شخصیّتی تواناییِ تحمّلِ تفاوت های یکدیگر را ندارند.

ماجرای طلاقِ زید فرزندخوانده رسول خدا(صلّی الله علیه و آله و سلّم) را خوانده اید؟ زید بن حارثة از نخستین مسلمانان و تنها صحابی است که نامش در قرآن کریم آمده است. پس از مهاجرت زینب بنت جحش به مدینه، رسول اکرم (صلّی الله علیه و آله و سلّم) از او برای زید خواستگاری کرد. زینب پیش از خواستگاری گمان می‌کرد که پیامبراکرم قصد دارد او را برای خویش خواستگاری کند، خوشحال شد؛ اما پس از آنکه دریافت پیامبراکرم وی را برای زید خواستگاری کرده است، مخالفت نمود؛ ولی چون پیامبر را به این وصلت راضی دید، با درخواست ازدواجِ زید موافقت کرد. اما میان زینب و زید کشمکش وجود داشت و زید از بداخلاقیِ زینبْ نزد پیامبراکرم شکایت می‌برد، پیامبر او را به صبر و تحمل همسرش دعوت می‌کرد. تا آنکه سرانجام پیامبراکرم در سال ۵ قمری به فرمان خدا به جدایی آن دو حکم فرمود. آیا زینب و زید هر دو مؤمن نبودند؟ مسلّماً هر دو با ایمان بودند؛ اما تفاوتِ ویژگی های اخلاقیِ شان باعث شد نتوانند در کنار یکدیگر زندگی کنند. پس بررسیِ ویژگی های اخلاقیِ طرفین و تناسب میانِ آنها بسیار لازم و ضروری است.

حضرت امیرالمؤمنین علی(صلوات الله و سلامه علیه) فرمودند: «هر یک از شما که خواست ازدواج کند باید ابتدا دو رکعت نماز بخواند و در هر رکعت سوره ی فاتحةالکتاب و سوره ی یس را بخواند، وقتی که از نماز فارغ شد بعد از حمد و ثنای پروردگار، این گونه بگوید: " اللَّهُمَّ ارْزُقْنِی زَوْجَةً وَدُوداً وَلُوداً شَکُوراً غَیُوراً إِنْ أَحْسَنْتُ شَکَرَتْ وَ إِنْ أَسَأْتُ غَفَرَتْ وَ إِنْ ذَکَرْتُ اللَّهَ تَعَالَى أَعَانَتْ وَ إِنْ نَسِیتُ ذَکَّرَتْ وَ إِنْ خَرَجْتُ مِنْ عِنْدِهَا حَفِظَتْ وَ إِنْ دَخَلْتُ عَلَیْهَا سُرَّتْ وَ إِنْ أَمَرْتُهَا أَطَاعَتْنِی وَ إِنْ أَقْسَمْتُ عَلَیْهَا أَبَرَّتْ قَسَمِی وَ إِنْ غَضِبْتُ عَلَیْهَا أَرْضَتْنِی یَا ذَا الْجَلَالِ وَ الْإِکْرَامِ هَبْ لِی ذَلِکَ فَإِنَّمَا أَسْأَلُکَه و لا آخِذ اِلاّ ما مَنَنْتَ و اَعْطَیْتَ"؛ یعنی «پروردگارا، همسری مهربان و بچه آور و شکرگزار و باغیرت به من عطا کن که اگر به او نیکی کردم شکرگزار باشد، و اگر به او بدی کردم مرا ببخشد، و اگر یاد خدا کردم مرا یاری کند، و اگر خدا را فراموش کردم مرا به یاد خدا بیندازد، و اگر از نزد او خارج شدم (اسرار و اموال و آبروی مرا) حفظ کند، و اگر بر او وارد شدم مرا خوشحال سازد، و اگر او را به کاری امر کردم مرا اطاعت کند، و اگر بر علیه او قسم خوردم (که او کاری را انجام دهد) او (آن کار را انجام داده) و مرا از آن قسم بریء­الذمّه ­کند، و اگر بر او غضب کردم مرا راضی سازد. ای پروردگار صاحب جلال و اکرام، چنین همسری را به من ببخش! پس به درستی که من او را از تو خواسته­ام و به من نمی رسد مگر آن چیزی که تو منت می گذاری و عطا می کنی». آیا هر زنی چنین ویژگی هایی که با رنگ قرمز مشخص کرده ام را دارد؟؟!! اگر همه زن های مؤمنه این ویژگی ها را داشتند چه نیازی به خواندنِ این نماز و دعا وجود داشت؟؟!!

4. صلوات ها 8

نوشته
    988
    حضور
    42 روز 10 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3139

نقل قول نوشته اصلی توسط ترگل نمایش پست ها
    سلام ...
    همکارم تجربه مشابهی داشتن ...
    حتی رفتارای اون فرد به نحوی بوده که سایر همکاران هم متوجه شدند و خانمی که باهمکارم صمیمی تر بودن و متاهلم بودن واسطه شدند ...
    ولی متاسفانه اون آقا حالا علاوه بر طاقچه بالا گذاشتن بهشون گفته نه کی گفته من قصد چیزی رو داشتم و از اینجور حرفا و بدتر از اون دست آخر اون اقا با خواهر زاده مدیر که 17 سالش بیشتر نبوده و برای انجام کارایی مث تایپ اومده بوده ازدواج کرده ...
    کلا اینکه به رفتار آقایون زیاد توجهی نکنید و بهش اصلا فکر نکنید کسی که واقعا بخواد هم راهشو بلده هم مستقیما اقدام میکنه

توی اینجور موارد اکثرا قصد ازدواج ندارن!!!!! غرض و مرض دارن ....

سلام و عرض ادب

دقیقا اینجور افراد مرض دارن ...دوست دارن با ایجاد رابطه خوشی موقت برا خودشون درست کنن
    ما تو دانشگاه یه استاد جوانی داشتیم با همه دخترا ارتباط عاطفی بر قرار کرد و خیلی هارو به خودش وابسته کرد
    ولی اخرش هیچ کدوم رو نگرفت ....یکی از اون دخترا هم ابراز علاقه کرد ابروی اون دختر رو تو کل دانشگاه برد
    یکی از بزرگان روانشناسی میگفت : دقیقا 211 مورد اینجوری بوده که حتی استاد سر کلاس پیش همه به دختر هدیه داده
    ولی وقتی دختر مساله علاقه رو پیش کشیده استاد به کمیته انظباطی شکایت کرده....

((رب زدنی فیک تحیرا و هب لی کمال الانقطاع علیک))

6. صلوات ها 6

علاقه
    یکی دوتا نیستند :)
    نوشته
    4,888
    حضور
    149 روز 8 ساعت نامشخص
    دریافت
    72
    آپلود
    57
    گالری
    1826
    صلوات
    14503

سلام
    سوال تاپیک توسط یک خانم مطرح شده که راهنمایی می خواهند چگونه می تواند رابطه یک همکار آقا را به ازدواج ختم کند، طبق گفته خودشان

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahboubi نمایش پست ها
    تو همون برخورد اول جذبشون شدم
    و با اینکه فقط احساس کردند که این آقا نیز به ایشان نظر دارد و مطمئن نبودند و مطالب ارسالی ایشان را منظوردار تلقی کردند،

حس کردم ایشون هم جذب من شدن

و شما مرد را به غرض و مرض داری و طاقچه بالا گذاشتن قضاوت کردید! چرا؟! واقعا برام سؤاله

ولی متاسفانه اون آقا حالا علاوه بر طاقچه بالا گذاشتن بهشون گفته نه کی گفته من قصد چیزی رو داشتم و از اینجور حرفا
    نقل قول نوشته اصلی توسط اغاثاذیمون نمایش پست ها
    دقیقا اینجور افراد مرض دارن ...دوست دارن با ایجاد رابطه خوشی موقت برا خودشون درست کنن
    توی اینجور موارد اکثرا قصد ازدواج ندارن!!!!! غرض و مرض دارن ....

8. صلوات ها 3

علاقه
    روانشناسی، کتاب، گفتگو، یه ذره ورزش
    نوشته
    604
    حضور
    26 روز 6 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2263

چطور ایشون رو به سمت ازدواج سوق بدم؟!
    حقیقت را بخواهید، در ارسال این پُست شکّ داشتم و دارم. چون می ترسم عدّه ای به نادرستی از راهکارِ موجود در این پُست استفاده کنند و عدّه ای از کارشناسان یا مسؤولانِ سایت با ارسال این پُست مخالف باشند. ولی به هر حال، آن را می فرستم. اگر افرادی در موارد نادرست از این راهکار بهره ببرند، زیانِ آن را دیر یا زود می بینند و به قول معروفْ «دودش در چشم خودشان خواهد رفت».
    .
    .
    .
    می پرسید: در این صورت چه باید کرد؟
    در جواب باید بگویم:

- هیچ وقت از یک مرد خواستگاری نکنید:
    شاید در برخی کشورها مانند هندوستان خواستگاریِ دختر از پسر مرسوم باشد، اما باید بدانید که شما در ایران زندگی می کنید و در فرهنگِ ایرانی اگر دختری از یک پسر خواستگاری کند، آن پسرْ این موضوع را یک
    امتیاز برای خود محسوب می نماید، حالت دفاعی به خود می گیرد و عقب نشینی می کند و به قول خانم ترگل، طاقچه بالا می گذارد.

- از رابطه تلگرامی و پیامکی و کلّاً رابطه در فضای مجازی خودداری نمایید:
    اینکه شما به همکارتان گفته اید که رابطه تلگرامی فراتر از رابطه همکاری است و از او خواسته اید دیگر پیام ندهد، حرکت خوبی بوده است. شما با این کار به او نشان داده اید که خانمی هستید که دسترسی به او آسان نیست. مردها از این نوع زن ها خوششان می آید. این را بدانید که مردها از زن هایی که به راحتی به دست بیایند متنفّرند. به خوبی به یاد دارم که پسری به من گفت:«یه روزی باید یک هفته با یه دختر حرف می زدم تا بتونم مخش رو بزنم و ازش شماره بگیرم. اون وقت ها خیلی حال می کردم. اما امروزه دخترها سریع شماره میدند. اصلا از این وضع خوشم نمیاد. حال نمیده».

اگر می خواهید همکارتان جذب شما شود، خود را خانمی که دسترسی به او آسان است نشان ندهید. از رابطه تلگرامی به شدت خودداری نمایید. این جمله را به یادداشته باشید:«آویزونْ گریزون؛ گریزونْ آویزون». منظور از این جمله آن است که در رابطه هر چقدر به طرف مقابل بچسبید و آویزانِ او باشید، او از شما بیشتر فاصله می گیرد و دورتر می شود و هر قدر دست نیافتنی تر خود را نشان دهید و از او گریزان باشید، او بیشتر به شما جذب می شود و می چسبد. به عبارت بهتر برای جذب یک نفر، او را از خود محروم کنید و از او فاصله بگیرید و حتی در مواردی خودتان را با دیگران سرگرم کنید تا او به دنبالتان بیاید. این یک راهکارِ بسیار مهمّ برای جذب طرف مقابل به سوی خود است. البته این راهکار به آن معنا نیست که با اخم و عصبانیت و ترش رویی با طرف مقابل برخورد کنید. خیرررر! بلکه وقتی طرف مقابل به سمت شما آمد، از او استقبال کنید و با مهربانی با او برخورد نمایید، ولی باز هم آویزانِ او نشوید؛ بلکه فقط خوش برخورد باشید. راهکار«گریزونْ آویزون» مبتنی بر قانون «هر چه کمیاب باشد، محبوب می شود» است. الماس چون کمیاب است، همه دوستش دارند. سنگ های سیاه نیز چون به وفور در دسترس هستند، مورد علاقه نیستند.

توجه داشته باشید که راهکار «گریزونْ آویزون» به صورت موقّت می تواند باعث جلب طرف مقابل شود. این گونه نیست که در زندگیِ مشترک نیز این راهکار مفید باشد. در زندگی مشترک باید زن و شوهر به سوی شکوفاکردنِ رابطه پیش بروند. زوج هایی که در رابطه فقط به دنبالِ لذّت جنسی و جسمی هستند، پس از مدتی از رابطه دلزده می شوند و دیگر رابطه شان دچار روزمرّگی می شود. به خوبی به خاطر دارم که پسری از من می پرسید:«چرا من وقتی با یک دختر آشنا می شوم، فقط دو هفته ازوجودش لذت می برم و بعد از آن دیگر برایم جذّابیتی ندارد؟». به او گفتم: وقتی در رابطه فقط به دنبال لذت جوییِ جسمی هستید، مشخص است که به زودی از او خسته می شوید. آن چه یک رابطه را به صورت پایدارتری درمی آورد، توجه به زیبایی های روح و روانِ طرف مقابل است. این زیبایی ها هستند که گَردِ کُهنِگی بر آنها نمی نشیند و با گذشت زمان بر اهمیتِ شان افزوده می شود. درست مانند عشق میان پیرزن ها و پیرمردها که با گذشت سال ها و پیرشدن و شکسته شدنِ جسمشان نه تنها باقی مانده؛ بلکه از روز اول برّاق تر و زیباتر شده است.

اگر شما بخواهید از راهکار«گریزونْ آویزون» در زندگیِ مشترک نیز بهره ببرید، نمی توانید انتظار داشته باشید که رابطه تان آرامش بخش بماند. زیرا در صورت استفاده مکرّر از این راهکار، یا همسرتان از این وضعیت خسته می شود و عطای این رابطه و زندگی را به لقایش می بخشد یا اگر در زندگیِ مشترک بماند، همسرتان شخصیّتی ضعیف و رفتاری بچگانه مبتنی بر نیاز به محبّت و توجهِ شدید از خود نشان می دهد. آن چه باعث دوامِ زندگی مشترک و رضایت بخش بودنِ آن می شود، آموختنِ مهارت های زندگیِ مشترک و بهره گیری از آنها در زندگی است. زن و شوهری که این مهارت ها را می آموزند و به کار می گیرند، به خوبی می دانند چگونه روحِ یکدیگر را نوازش دهند و آرامش را به دیگری هدیه دهند.

این را آویزه گوشتان کنید که اگر همکارتانْ شما را می خواهد باید سختی های ازدواج را به جان بخرد و به صورت رسمی از شما خواستگاری کند.

دوستان عزیزی که این پست را می خوانید
    توجه داشته باشید که ملاک مهمّ در پایداریِ ازدواج،
    تناسب میان دو طرف است. اگر دختر و پسر از نظر سنّی تناسب نداشته باشند یا شخصیّت هایشان با یکدیگر تفاوت چشمگیری داشته باشد، به گونه ای که نتوانند تفاوت های یکدیگر را تحمّل نمایند، به کارگیریِ راهکارِ «گریزونْ آویزون» فقط باعث ورود آنها به یک رابطه معیوب و بنیان نهادنِ ساختمانی می شود که بر رویِ زمین سُست بنا شده است. این رابطه معیوب و ساختمانِ ناقصْ دیر یا زود فرو می پاشد و فقط حسرت عُمرِ از دست رفته برای دو طرف باقی می ماند.

ویرایش توسط امید : ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ در ساعت ۰۰:۲۳

10. صلوات ها 8

علاقه
    نماز.شعر.مرگ
    نوشته
    138
    حضور
    3 روز 16 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    187

عرض سلام و وقت بخیر و تشکر از سایت خوبتون.
    من خیلی وقت پیش با یکی ازهمکاران آقا توی محیط کار آشنا شدم تو همون برخورد اول جذبشون شدم متقابلا حس کردم ایشون هم جذب من شدن. اما خب ارتباط چندانی نداشتیم بعدا شرایطی پیش اومد که ازطریق فضای مجازی ارتباطمون بیشترشدالبته بیشترارتباط کاری چون همدیگه رو خیلی اتفاقی چندباری دیده بودیم اما ارتباط بیشتر شد و علاوه برصحبت های معمول ایشون شروع کردن به ارسال شعرهای عاشقانه البته ناگفته نماند که ایشون اهل مطالعه هستن و به ادبیات وشعر علاقه زیادی دارن به همین دلیل بعدازمدتی من هم درجواب پیام های ایشون اشعاری با همین مضامین براشون ارسال میکردم والبته ازنوع حرف زدنشون مشخص بودکه حسی نسبت به من دارن بعد ازمدتی من ازایشون دلیل ارسال پیام ها روپرسیدم وایشون صرفا علاقمندی به شعر روبیان کردن منم درجوابشون گفتم فراترازرابطه همکاری هست وازشون خواستم دیگه پیام ندن و ایشون هم حق رو به من دادن و دیگه هیچ نوع ارتباطی نداشتیم بعداز گذشت سه ماه بنا به شرایط کاری هفته ای یکبار همدیگه رو میبینیم که ایشون تو این مدت خیلی برخورد محترمانه ای داشتن و سعی کردن به بهانه های مختلف سرصحبت رو بامن بازکنن و درموردعلاقمندی و تفریحاتم و ...سوال میپرسن تومحیط کار هم ارتباط چشمی خوبی بینمون برقرارمیشه وایشون هم دوباره سعی میکنن تو فضای مجازی بامن درارتباط باشن و راجع به موضوعات مختلف بامن چت میکنن تومحیط کارهم چندنفرازهمکارا ناخواسته حرف ازدواج من و ایشون رو پیش کشیدن با همه این موارد خود ایشون مستقیما چیزی بیان نمیکنن اما رفتار وحرفاش نشون میده که به من علاقه دارن.خواستم ازشما راهنمایی بگیرم چطور ایشون رو به سمت ازدواج سوق بدم؟!
    ممنون از شما
    سلام.مطالبی که بیان کردید نشون میده هم شما به ایشان علاقه داریدو هم ایشان به شما علاقه دارند.اینطور هم که از مطالبتون برمیاد ایشون باید مجرد باشند.همین حسی که شما دارید و ازدواج مد نظرتونه و ممکنه ایشون هم همین حس رو داشته باشند و ازدواج مد نظرشون باشه و همونطور که شما نمیتونید مطرح کنید ممکنه ایشون هم نتونسته مطرح کنه............>>>>>> چیز بد و ناشایستی نیست که شما در بین حرفها و گفته هایی که با هم میکنید اشتیاق ایشان به ازدواج رو بسنجید.مخصوصا که ایشون رو همسنگ و همطراز خودتون میدونید.بعنوان مثال مسائل کاری رو یه جوری ربط بدین به مسائل زندگی و از تو حرفاشون در بیارید قصد ازدواج دارند یا نه.کم کم اگر قرار باشه ازدواجی شکل بگیره رابطه خودش جوش میخوره

12. صلوات ها 3

علاقه
    کسب علم و معارف
    نوشته
    34
    حضور
    1 روز 12 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    83

نقل قول نوشته اصلی توسط امید نمایش پست ها
    حقیقت را بخواهید، در ارسال این پُست شکّ داشتم و دارم. چون می ترسم عدّه ای به نادرستی از راهکارِ موجود در این پُست استفاده کنند و عدّه ای از کارشناسان یا مسؤولانِ سایت با ارسال این پُست مخالف باشند. ولی به هر حال، آن را می فرستم. اگر افرادی در موارد نادرست از این راهکار بهره ببرند، زیانِ آن را دیر یا زود می بینند و به قول معروفْ «دودش در چشم خودشان خواهد رفت».
    .
    .
    .
    در جواب باید بگویم:

شاید در برخی کشورها مانند هندوستان خواستگاریِ دختر از پسر مرسوم باشد، اما باید بدانید که شما در ایران زندگی می کنید و در فرهنگِ ایرانی اگر دختری از یک پسر خواستگاری کند، آن پسرْ این موضوع را یک
    امتیاز برای خود محسوب می نماید، حالت دفاعی به خود می گیرد و عقب نشینی می کند و به قول خانم ترگل، طاقچه بالا می گذارد.

اینکه شما به همکارتان گفته اید که رابطه تلگرامی فراتر از رابطه همکاری است و از او خواسته اید دیگر پیام ندهد، حرکت خوبی بوده است. شما با این کار به او نشان داده اید که خانمی هستید که دسترسی به او آسان نیست. مردها از این نوع زن ها خوششان می آید. این را بدانید که مردها از زن هایی که به راحتی به دست بیایند متنفّرند. به خوبی به یاد دارم که پسری به من گفت:«یه روزی باید یک هفته با یه دختر حرف می زدم تا بتونم مخش رو بزنم و ازش شماره بگیرم. اون وقت ها خیلی حال می کردم. اما امروزه دخترها سریع شماره میدند. اصلا از این وضع خوشم نمیاد. حال نمیده».

اگر می خواهید همکارتان جذب شما شود، خود را خانمی که دسترسی به او آسان است نشان ندهید. از رابطه تلگرامی به شدت خودداری نمایید. این جمله را به یادداشته باشید:«آویزونْ گریزون؛ گریزونْ آویزون». منظور از این جمله آن است که در رابطه هر چقدر به طرف مقابل بچسبید و آویزانِ او باشید، او از شما بیشتر فاصله می گیرد و دورتر می شود و هر قدر دست نیافتنی تر خود را نشان دهید و از او گریزان باشید، او بیشتر به شما جذب می شود و می چسبد. به عبارت بهتر برای جذب یک نفر، او را از خود محروم کنید و از او فاصله بگیرید و حتی در مواردی خودتان را با دیگران سرگرم کنید تا او به دنبالتان بیاید. این یک راهکارِ بسیار مهمّ برای جذب طرف مقابل به سوی خود است. البته این راهکار به آن معنا نیست که با اخم و عصبانیت و ترش رویی با طرف مقابل برخورد کنید. خیرررر! بلکه وقتی طرف مقابل به سمت شما آمد، از او استقبال کنید و با مهربانی با او برخورد نمایید، ولی باز هم آویزانِ او نشوید؛ بلکه فقط خوش برخورد باشید. راهکار«گریزونْ آویزون» مبتنی بر قانون «هر چه کمیاب باشد، محبوب می شود» است. الماس چون کمیاب است، همه دوستش دارند. سنگ های سیاه نیز چون به وفور در دسترس هستند، مورد علاقه نیستند.

توجه داشته باشید که راهکار «گریزونْ آویزون» به صورت موقّت می تواند باعث جلب طرف مقابل شود. این گونه نیست که در زندگیِ مشترک نیز این راهکار مفید باشد. در زندگی مشترک باید زن و شوهر به سوی شکوفاکردنِ رابطه پیش بروند. زوج هایی که در رابطه فقط به دنبالِ لذّت جنسی و جسمی هستند، پس از مدتی از رابطه دلزده می شوند و دیگر رابطه شان دچار روزمرّگی می شود. به خوبی به خاطر دارم که پسری از من می پرسید:«چرا من وقتی با یک دختر آشنا می شوم، فقط دو هفته ازوجودش لذت می برم و بعد از آن دیگر برایم جذّابیتی ندارد؟». به او گفتم: وقتی در رابطه فقط به دنبال لذت جوییِ جسمی هستید، مشخص است که به زودی از او خسته می شوید. آن چه یک رابطه را به صورت پایدارتری درمی آورد، توجه به زیبایی های روح و روانِ طرف مقابل است. این زیبایی ها هستند که گَردِ کُهنِگی بر آنها نمی نشیند و با گذشت زمان بر اهمیتِ شان افزوده می شود. درست مانند عشق میان پیرزن ها و پیرمردها که با گذشت سال ها و پیرشدن و شکسته شدنِ جسمشان نه تنها باقی مانده؛ بلکه از روز اول برّاق تر و زیباتر شده است.

اگر شما بخواهید از راهکار«گریزونْ آویزون» در زندگیِ مشترک نیز بهره ببرید، نمی توانید انتظار داشته باشید که رابطه تان آرامش بخش بماند. زیرا در صورت استفاده مکرّر از این راهکار، یا همسرتان از این وضعیت خسته می شود و عطای این رابطه و زندگی را به لقایش می بخشد یا اگر در زندگیِ مشترک بماند، همسرتان شخصیّتی ضعیف و رفتاری بچگانه مبتنی بر نیاز به محبّت و توجهِ شدید از خود نشان می دهد. آن چه باعث دوامِ زندگی مشترک و رضایت بخش بودنِ آن می شود، آموختنِ مهارت های زندگیِ مشترک و بهره گیری از آنها در زندگی است. زن و شوهری که این مهارت ها را می آموزند و به کار می گیرند، به خوبی می دانند چگونه روحِ یکدیگر را نوازش دهند و آرامش را به دیگری هدیه دهند.

این را آویزه گوشتان کنید که اگر همکارتانْ شما را می خواهد باید سختی های ازدواج را به جان بخرد و به صورت رسمی از شما خواستگاری کند.

تناسب میان دو طرف است. اگر دختر و پسر از نظر سنّی تناسب نداشته باشند یا شخصیّت هایشان با یکدیگر تفاوت چشمگیری داشته باشد، به گونه ای که نتوانند تفاوت های یکدیگر را تحمّل نمایند، به کارگیریِ راهکارِ «گریزونْ آویزون» فقط باعث ورود آنها به یک رابطه معیوب و بنیان نهادنِ ساختمانی می شود که بر رویِ زمین سُست بنا شده است. این رابطه معیوب و ساختمانِ ناقصْ دیر یا زود فرو می پاشد و فقط حسرت عُمرِ از دست رفته برای دو طرف باقی می ماند.
    بسیار عالی و جامع و مفید

14. صلوات ها 3

نوشته
    996
    حضور
    125 روز 16 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    2992

نقل قول نوشته اصلی توسط ali 000 نمایش پست ها
    ایا در ازدواج باید این قدر وسواس داشت؟چه قدر باید وسواس داشت؟داشتن ایمان و تقوا کافی نیست؟
    شما دیگه دارین سخت می گیرین.ایا اهل بیت هم همین توصیه هارو داشتند؟
    سلام
    تعریفتون از تقوا چیه؟

16. صلوات

نوشته
    988
    حضور
    42 روز 10 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3139

نقل قول نوشته اصلی توسط امید نمایش پست ها
    .
    .
    .
    در جواب باید بگویم:

سلام و عرض ادب

ایکاش این مطالب رو بروشور کنن و به همه دخترا تحویل بدن ....واقعا دخترهای مملکت ما به اموزش اساسی نیاز دارن
    خدا شاهده که چقدر از این دخترهای بیچاره وارد روابط عاطفی میشن و دچار شکست و نا امیدی در زندگی میشن ....

((رب زدنی فیک تحیرا و هب لی کمال الانقطاع علیک))

18. صلوات ها 5

علاقه
    بندگی خدا
    نوشته
    139
    حضور
    8 روز 21 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    30
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    311

نقل قول نوشته اصلی توسط اغاثاذیمون نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب

ایکاش این مطالب رو بروشور کنن و به همه دخترا تحویل بدن ....واقعا دخترهای مملکت ما به اموزش اساسی نیاز دارن
    خدا شاهده که چقدر از این دخترهای بیچاره وارد روابط عاطفی میشن و دچار شکست و نا امیدی در زندگی میشن ....
    بله مطلب خوبیه ولی کو گوش شنوا؟؟؟!!!

20. صلوات ها 4

صفحه 2 از 5 نخست 1234 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 61

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری