جمع بندی هر وقت صورت زنی و یا صدایش را می شنوم تحریک میشوم

تب‌های اولیه

17 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
هر وقت صورت زنی و یا صدایش را می شنوم تحریک میشوم

با سلام بنده پسری 14 ساله هستم من هروقت تلویزیون میبینم هروقت صورت زنی ویا صدایش را میشنوم تحریک میشوم و گاهی اوقات مهمانی میرویم و گاهی به محرم ها نگاه میکنم هم تحریک میشوم و روز به روز دارد تحریکاتم به چیز های دیگر زیاد تر میشود واقعا دیگر خسته شدم هرگاه صدای زنی می اید یا گوش هایم را میگیرم و یا خود ر ا ازان جا دور میکنم قصدم هم تحریک نیست و خیلی کم تحریک میشوم ایا باید به کار های خود ادامه بدهم ونه تلویزیون ببینم ونه مهمانی بروم؟ اگر اینطوری باشد باید خود را از زندگی محروم کنم لطفا مرا راهنمایی کنید

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"]
[/TD]

کارشناس بحث: استاد صابر

[TD][/TD]

با سلام و عرض احترام خدمت شما دوست گرامی!@};-
احساس شما محصول دوران نوجوانی است که دقیقا در آغاز آن هستید و یک سری تحریکات خواهی نخواهی به سراغتان خواهد آمد و روز به روز به قول خودتان بیشتر خواهد شد.

دلیل روانشناختی این موضوع این است که هنگامي كه چشم انسان به هرزگي به هر طرف مي چرخد و به نامحرم نگاه مي كند در وي تخليه هيجاني صورت مي گيرد لذا آستانه تحريك او بالا مي رود و با هر چيزي تحريك نمي شود اما وقتي حركت چشمان خود را تحت اراده خود در مي‌آورد و اجازه چريدن در هر مرتعي به آنها نمي دهد تخليه هيجاني در وي صورت نمي گيرد و لذا آستانه تحريك او پايين مي آيد و اين قضيه وقتي كه شخص ازدواج مي كند داراي فوايد بسياري است. چه آنكه حرام و حلال هاي خدا همه و همه دائر مدار وصالح و مفاسد حقيقي اند.

در هر صورت به نظر می رسد شما نوجوان مؤمن و در صدد کنترل نفس خود هستید. البته این موضوع دلیل نمی شود شما تلویزیون نبینید و یا مهمانی نروید؛ این فعالیت ها را داشته باشید ولی تا می توانید از مشاهده ی زنان خودداری کنید. البته طبیعتاً طبق اجماع مراجع نگاه کردن به دست ها تا مچ و گردی صورت نامحرم بدون ریبه و تحریک اشکالی ندارد.

ضمن اینکه عمل به راهکارهای زیر نیز می تواند مؤثر واقع شود:

-از نگاه كردن به مناظر، فيلم‏ها و تصاوير تحريك كننده جدا خوددارى كنيد و به محض مواجهه با اين امور، چشم را از آنها بگردانيد.

-اگر در بین فامیل افرادی ولو محارم پوشش درستی ندارند با آنها رفت و آمد کمتری داشته باشید.

- از شنيدن و خواندن مباحث و مطالب جنسى و حتى شوخى‏هاى جنسى و تحريك‏كننده و فكر كردن در اين امور، به جدّ بپرهيزيد.

-سعی کنید در مواقع تحریک حواس خود را پرت کنید و به موضوعات دیگر فکر کنید.

-از خوردن مواد غذايى محرك مانند: خرما، پياز، فلفل، تخم‏مرغ، گوشت قرمز، غذاهاى پرچرب در حد امكان پرهيز نماييد.

-به منظور تخليه انرژى اضافي بدن، به طور منظم ورزش كنيد.

-هيچ گاه بيكار نباشيد، براى اوقات فراغت خود برنامه داشته باشيد و آن را با مطالعه، ورزش، زيارت وعبادت و پر كنيد.

امیدواریم در پناه قرآن و عترت موفق باشید.

میترسم نظر بدم با نظر منم تحریک بشی.
سه وعده در روز کافور بخور و یکبار در روز یه تشت یا وان را پر از کافور بکن و برو توش بخاب.جواب میده به احتمال زیاد.تو دانشگا به ما میدادن کلا غیرفعالمون میکرد.مثل کبریت بی خطر شده بودیم.

mahdi2;1003437 نوشت:
با سلام بنده پسری 14 ساله هستم من هروقت تلویزیون میبینم هروقت صورت زنی ویا صدایش را میشنوم تحریک میشوم و گاهی اوقات مهمانی میرویم و گاهی به محرم ها نگاه میکنم هم تحریک میشوم و روز به روز دارد تحریکاتم به چیز های دیگر زیاد تر میشود واقعا دیگر خسته شدم هرگاه صدای زنی می اید یا گوش هایم را میگیرم و یا خود ر ا ازان جا دور میکنم قصدم هم تحریک نیست و خیلی کم تحریک میشوم ایا باید به کار های خود ادامه بدهم ونه تلویزیون ببینم ونه مهمانی بروم؟ اگر اینطوری باشد باید خود را از زندگی محروم کنم لطفا مرا راهنمایی کنید
سلام بر شما دوست عزیز
سوالاتی که ازت می پرسم را حتما جواب بده تا من نکاتی بهت بگم. 1- در شهر زندگی می کنی یا روستا ؟ اگر در روستا زندگی می کنی آیا امکان رفت و آمد به شهر را داری؟ 2- شهرتون بزرگه یا کوچک ؟ 3- پدر و مادرت چه شغلی دارند؟ 4- سطح تحصیلاتشان چقدره؟ 5- سطح مالی خانوادتون چطوریه؟ پولدارید یا فقیر یا متوسط؟ آیا پول توی جیبی می گیری؟ چقدر در ماه یا در هفته؟ 6- پدر و مادرت بداخلاق هستند یا خوش اخلاق؟ به طور کلی می گم ها. چون ممکنه طرف خوش اخلاق باشه و گاهی یک دادی هم بزنه . این سوالات را حتما جواب بده تا نکات مهمی بهت بگم .

mohsen1990;1003610 نوشت:
میترسم نظر بدم با نظر منم تحریک بشی.
سه وعده در روز کافور بخور و یکبار در روز یه تشت یا وان را پر از کافور بکن و برو توش بخاب.جواب میده به احتمال زیاد.تو دانشگا به ما میدادن کلا غیرفعالمون میکرد.مثل کبریت بی خطر شده بودیم.

با سلام و احترام خدمت شما

عوارض کافور غیر قابل انکار است و باید مراقب توصیه به مصرف آن باشیم.

صابر;1003687 نوشت:

با سلام و احترام خدمت شما

عوارض کافور غیر قابل انکار است و باید مراقب توصیه به مصرف آن باشیم.

پس چرا توی پادگانها و دانشگاهها میدن.(شاید بگین دروغه ولی تا چیزی نباشه اینو همه نمیگفتن)

mohsen1990;1003821 نوشت:
پس چرا توی پادگانها و دانشگاهها میدن.(شاید بگین دروغه ولی تا چیزی نباشه اینو همه نمیگفتن)

دوست عزیز کافور خیلی خطرناکه و حتی میتونه کشنده باشه.چه ربطی داره که تو دانشگاه ها میدن؟

mahdi2;1003437 نوشت:

سلام.یه چیز طبیعی هست چرا باید نگران بشی؟ خدای نکرده که احساس گناه نمیکنی؟ نماز خیلی خوبه شهوت انسان رو میتونه کنترل کنه.اصولا یاد خدا خاصیتش همینه باعث حیا داشتن میشه.واسه تحریک شدنت هم خودت رو اذیت نکن هیچ چیز غیرطبیعی نیست.هیچوقت هم احساس گناه نکن که از خدا دور میشی.اصولا مسائل جنسی شخصیت رو با کسی مطرح نکن که آیا گناه هست یا نیست و غیره...

mohsen1990;1003821 نوشت:

با اطمینان این مطلب را بیان می کنید یا شنیده ها حکایت می کنند؟

mohsen1990;1003821 نوشت:

توی پادگان ها و دانشگاه ها می ریزن ولی خیلی خیلی خیلی کم . اما توصیه کردن کافور اون هم به پرسشگری در این سن و سال درست نمی باشد.

با سلام و تشکر بابت پاسخ بسیار مفید به سوال بنده

صابر;1003594 نوشت:

با سلام و عرض احترام خدمت شما دوست گرامی!@};-
احساس شما محصول دوران نوجوانی است که دقیقا در آغاز آن هستید و یک سری تحریکات خواهی نخواهی به سراغتان خواهد آمد و روز به روز به قول خودتان بیشتر خواهد شد.

حال سوالی برایم پیش امد که ایا در فیلم هایی که زن حجاب کامل ندارد و فقط مو های ان معلوم است دیدن ان فیلم ها برای من اشکال دارد؟
همچنین گاهی اوقات که مداحی گوش میدهم نیز گاهی به خاطر هیجان موجود درمداحی تحریک میشوم ایا اینهارا نیز میتوانم ببینم و گوش دهم؟
با تشکر

سوره مومنون را با توجه به معنی هر روز صبح بخوانید ان شا الله مشکلتان به احتمال زیاد برطرف خواهد شد

mahdi2;1005278 نوشت:
حال سوالی برایم پیش امد که ایا در فیلم هایی که زن حجاب کامل ندارد و فقط مو های ان معلوم است دیدن ان فیلم ها برای من اشکال دارد؟
همچنین گاهی اوقات که مداحی گوش میدهم نیز گاهی به خاطر هیجان موجود درمداحی تحریک میشوم ایا اینهارا نیز میتوانم ببینم و گوش دهم؟
با تشکر

به لحاظ شرعی نگاه به موی زنان مسلمان جایز نیست ولی اگر مقصودتان فیلم های خارجی است نگاه کردن به این امثال فیلم ها نیز اگر تحریکی را به دنبال دارد جایز نیست و توصیه می کنیم از فیلم های ایرانی با حجاب و خوب استفاده کنید.

در مورد مداحی نیز مقصودتان از تحریک واضح نیست و احتمال می دهیم دچار حساسیت زیاد در تحریک شده اید و حتی حالت وجد را نیز نوعی تحریک می دانید ولی اگر به هر صورت احساس تحریک کردید از مداحی های آرام تر استفاده نمایید.

mahdi2;1003437 نوشت:
اگر اینطوری باشد باید خود را از زندگی محروم کنم لطفا مرا راهنمایی کنید

سلام

اینا حدس هست

با نامحرم صحبت می کردی اون صدا برات جذابیت داشته

فیلم ، عکس یا چهره ای رو دیدی که باعث ترشح غدد در بدنت شده

کنترل چشم، چشم رو درویش کردن

برادر عزیزم سلام
شما نه بیماری نه مشکلی داری نه نیازی به این هست که کافور بخوری
شما یک انسان طبیعی هستی که تازه به سن بلوغ رسیدی و به دلیل نیروی جوانی و قوای جنسی و اولین تجارب ، طبیعتا از موارد مختلفی تحریک میشی
باید به خودتون ببالید که مقید هستید و ارزش پاک بودن خودتون رو بدونید و براش تلاش کنید تا این گوهر رو حفظش کنید
خودتون فکر میکنید این حس چرا در شما قرار داده شده ؟
آیا کسی که این حس به این قدرت رو در نهاد شما قرار داد پاسخی برای اون نیاندیشید ؟
حس جنسی هم نیاز جسمی هست مثل خوردن و خوابیدن . ممکنه شما به دلایلی مدتی رو نخوابید یا چیزی نخورید ولی با ادامه ی این وضع به جسمتون آسیب میزنید
خدایی که ما رو آفریده فرموده زمانی که شرایط ازدواج رو ندارید خودتون رو کنترل کنید و احتلام ( بر آورده شدن نیاز جنسی در خواب ) رو برامون ترتیب داده
ولی ما در زمانه ای زندگی میکنیم که عوامل محرک خیلی زیادی وجود دارند
برای اینکه جلوی این محرک ها بایستید باید ایمان و اعتقاد خودتون رو تقویت کنید و خدای نکرده اگر دیدید دارید به سمت گناه کشیده میشید برای ازدواج اقدام کنید
خداوند بهانه ها ( عرف ، سن ازدواج ، عدم بلوغ فکری ، عدم توان مالی ، و ... ) رو نخواهد پذیرفت
پس کنترل شهوت و نگاه هم مثل یک روزه گرفتن طولانی میتونه باشه . وقتی روزه میگیرید میدونید افطاری هم هست . پس افق دیدتون ( افطارتون ) ازدواج باشه و تا میتونید سعی کنید زودتر در جهت فراهم اومدن شرایطش و کامل شدن خودتون اقدام کنید . و البته آگاهانه و با مشورت مشاور و بزرگتر ها . بدون ترس یا خجالت . التماس دعا

سؤال:
پسری 14 ساله هستم. هروقت تلویزیون میبینم یا هر وقت صورت یا صدای زنی ویا صدایش را میشنوم تحریک می شوم و گاهی اوقات مهمانی می رویم و گاهی به محرم ها نگاه میکنم هم تحریک میشوم. آیا باید به کارهای خود ادامه بدهم و نه تلویزیون ببینم ونه مهمانی بروم؟

پاسخ:
احساس شما محصول دوران نوجوانی است که دقیقا در آغاز آن هستید و یک سری تحریکات ناخواسته به سراغتان خواهد آمد و روز به روز بیشتر خواهد شد.

دلیل روانشناختی این موضوع این است که هنگامي كه چشم انسان به هرزگي به هر طرف مي چرخد و به نامحرم نگاه مي كند در وي تخليه هيجاني صورت مي گيرد لذا آستانه تحريك او بالا مي رود و با هر چيزي تحريك نمي شود اما وقتي حركت چشمان خود را تحت اراده خود در مي‌آورد و اجازه چريدن در هر مرتعي به آنها نمي دهد تخليه هيجاني در وي صورت نمي گيرد و لذا آستانه تحريك او پايين مي آيد و اين قضيه وقتي كه شخص ازدواج مي كند داراي فوايد بسياري است. چه آنكه حرام و حلال هاي خدا همه و همه دائر مدار و صالح و مفاسد حقيقي اند.

در هر صورت به نظر می رسد شما نوجوان مؤمن و در صدد کنترل نفس خود هستید. البته این موضوع دلیل نمی شود شما تلویزیون نبینید و یا مهمانی نروید؛ این فعالیت ها را داشته باشید ولی تا می توانید از مشاهده ی زنان خودداری کنید. البته طبیعتاً طبق نظر مراجع نگاه کردن به دست ها تا مچ و گردی صورت نامحرم بدون تحریک اشکالی ندارد؛ اما اگر فکر می کنید از نگاه عادی به صورت یا دست های نامحرم تحریک می شوید نباید نگاه کنید.

ضمن اینکه عمل به راهکارهای زیر نیز می تواند مؤثر واقع شود:

-از نگاه كردن به مناظر، فيلم‏ ها و تصاوير تحريك كننده جدا خوددارى كنيد و به محض مواجهه با اين امور، چشم را از آنها بگردانيد.

-اگر در بین فامیل افرادی ولو محارم پوشش درستی ندارند با آنها رفت و آمد کمتری داشته باشید.

- از شنيدن و خواندن مباحث و مطالب جنسى و حتى شوخى ‏هاى جنسی و تحريك‏ كننده و فكر كردن در اين امور، به جدّ بپرهيزيد.

-سعی کنید در مواقع تحریک حواس خود را پرت کنید و به موضوعات دیگر فکر کنید.

-از خوردن مواد غذايى محرك مانند: خرما، پياز، فلفل، تخم‏ مرغ، گوشت قرمز، غذاهاى پرچرب در حد امكان پرهيز نماييد.

-به منظور تخليه انرژى اضافي بدن، به طور منظم ورزش كنيد.

-هيچ گاه بيكار نباشيد، براى اوقات فراغت خود برنامه داشته باشيد و آن را با مطالعه، ورزش، زيارت وعبادت و پر كنيد.

امیدواریم در پناه قرآن و عترت موفق باشید.

موضوع قفل شده است