جمع بندی تکلیف توبه ام چه میشود؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تکلیف توبه ام چه میشود؟

سلام پسر 14 ساله ای هستم که یک ماه است توبه خود ارضایی کردم و خود ارضایی نکردم . شبی تنها در خانه با التم بازی کردم به طوری که یک درصد هم به فکر و قصد خودارضایی نبودم . بعد از پنج دقیقه به دستشویی رفتم و هنگام ادرار کردن مایعی بسیار شبیه به منی از بدنم خارج شد . من حتی دوستانم را که خودارضایی میکردند تشویق میکنم تا ان را ترک کنن . هنگام خارج شدن ان مایع هیچ حس لذت بخشی هم نداشتم . حکم من چیست ؟ تکلیف توبه ام چه میشود؟

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]

کارشناس بحث: استاد کافی

[TD][/TD]

پرسش:
سلام پسر 14 ساله ای هستم که یک ماه توبه خود ارضایی کردم. شبی تنها در خانه با آلتم بازی کردم به طوری که یک درصد هم به فکر و قصد خودارضایی نبودم. بعد از پنج دقیقه به دستشویی رفتم و هنگام ادرار کردن مایعی بسیار شبیه به منی از بدنم خارج شد. من حتی دوستانم را که خودارضایی میکردند تشویق میکنم تا آن را ترک کنند. هنگام خارج شدن ان مایع هیچ حس لذت بخشی هم نداشتم. حکم من چیست؟ تکلیف توبه ام چه می شود؟

پاسخ:
الف: احسن به شما که توبه نمودید و در صدد اصلاح خویش هستید. پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) در بیانی می فرمایند: «لَيْسَ شَيْ‏ءٌ أَحَبَّ إِلَى اللَّهِ تَعَالَى مِنْ مُؤْمِنٍ‏ تَائِبٍ‏- أَوْ مُؤْمِنَةٍ تَائِبَةٍ (1) چيزي در نزد خدا محبوب‌تر از يک مرد يا يک زن توبه‌کننده نيست.»
ب: با توجه به این که شما قصد خود ارضایی نداشتید، بنابراین مطمئن باشید که توبه شما شکسته نشده و لذا به هیچ عنوان نگران نباشید.
ج: ترشحاتی که از مجرای ادرار خارج می شود، اقسامی دارد، مانند مذی، ودی و منی. لذا نمی توان به صرف تشابه در رنگ، حکم به منی نمود. برای اطلاع بیشتر از احکام این نوع ترشحات، به رساله عملیه مرجع خود مراجعه نمایید و یا با شماره تلفن 09640 با کد قم بخش احکام مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی تماس حاصل نمایید تا شما را در زمینه مشخصات این نوع ترشحات راهنمایی نمایند.
د:سعی کنید که مجددا از انجام دادن چنین کارهایی مانند بازی با آلت نیز خود داری نمایید.

پی نوشت:
1.ابن بابويه، محمد بن على‏، عيون أخبار الرضا (عليه السلام)،ج2،ص29،‏نشر جهان‏،تهران‏، 1378 ق‏.

[=Traditional Arabic]

موضوع قفل شده است