صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اشتباهات گذشته را چگونه جبران کنم؟

علاقه
    برنامه نویسی
    نوشته
    21
    حضور
    17 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    74

نقل قول نوشته اصلی توسط بدیع نمایش پست ها
    همانطوری که در پست قبلی گفته شد اگر به خاطر دسترسی نداشتن به صاحب حق امکان جبران حق وجود نداشته باشد باید از طریق رد مظالم جبران شود.
    نقل قول نوشته اصلی توسط فریال نمایش پست ها
    سلام

استاد بزرگوار

می گن همسایه شون بوده

خب این که راحته یه کاسه آش به بهونه نذری مگه چند تا نت رایگان توخیابون هست یا چند تا کوچه پسکوچه هست

البته بستگی به این هم داره یه درجن فیلم دانلود کرده باشه یا یه دوجین عکس!!
    آخه من نره غول با چه رویی یه کاسه آش بگیرم ببرم بدم خانم همسایه که فقط خودش و شوهرشه؟ فکر دیگه نمیکنن؟ بعضی چیزا واقعا نشدنیه حداقل برای ما اقایون

2. صلوات ها 4

علاقه
    فقه الاخلاق و فلسفه اخلاق
    نوشته
    644
    حضور
    30 روز 20 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1563

به طور کلی قضیه آش منتفیه ..... کفایت نمی کنه

4. صلوات ها 4

علاقه
    بندگی خدا
    نوشته
    188
    حضور
    12 روز 1 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    30
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    418

نقل قول نوشته اصلی توسط بدیع نمایش پست ها
    به طور کلی قضیه آش منتفیه ..... کفایت نمی کنه
    اگه مثلا من 10 هزار تومن به یکی خسارت زده باشم پول رو بهش برسونم تمومه دیگه؟ اگه طرف بگه من هیج جوره حلالت نمی کنم چی؟

اگه من چند سال قبل به یکی مثلا 10 هزار تومان بدهکار بودم بعد چند سال همون 10 هزار تومن رو باید بهش برگدونم ؟

6. صلوات ها 3

علاقه
    نوشته
    644
    حضور
    30 روز 20 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1563

نقل قول نوشته اصلی توسط ali 000 نمایش پست ها
    اگه مثلا من 10 هزار تومن به یکی خسارت زده باشم پول رو بهش برسونم تمومه دیگه؟ اگه طرف بگه من هیج جوره حلالت نمی کنم چی؟

اگه من چند سال قبل به یکی مثلا 10 هزار تومان بدهکار بودم بعد چند سال همون 10 هزار تومن رو باید بهش برگدونم ؟
    سلام
    ممکن است فرد خسارت دیده با گرفتن همان مبلغ خسارت و یا حتی بدون آن شما را ببخشد و حلال کند که قضیه تمام شده است. اما ممکن است به خاطر اینکه احساس میکند تنها همان مبلغ جبران همه ضرر و زیانی را که به او وارد کرده است نمی کند شما را نبخشد و مبلغ بیشتری را مطالبه کند. شما باید او را راضی کنید تا زمانی که حالت سوء استفاده و اخاذی به خود نگیرد. دراین صورت باید بین خودتان و خدا توبه کنید و او و طلبش را به خدا بسپارید.
    البته همیشه نبخشیدن به خاطر اخاذی و مطالبه پول بیشتر نیست. گاهی اوقات به این خاطر است که انتظار دارد برخورد مناسبی از طرف مقابل ببیند ولی خسارت زننده حاضر نیست معذرت خواهی کند.

8. صلوات ها 6

علاقه
    عرفان-کامپیوتر و...
    نوشته
    116
    حضور
    7 روز 21 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    196

با سلام
    فرض کنید طرف قبل سن بلوغ یا همان 15 سالگی: حقل الناس داشت حالا مثلا غیبت -تهمت یا حتی مالی باشه : ایا باید جبران کند یا مهم نیست چون قبل بلوغ بوده؟
    سپاس

10. صلوات ها 2

نوشته
    115
    حضور
    12 روز 4 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    389

سلام

یک راه خوبش اینه که روزا برین کارگری کنین و مزدش رو برین گوشت و برنج و قند چایی نون بخرین ببرین بدین به این فقیرایی که چیزی ندارن!

یا برین دارو بخرین برای کسانی که توی بیمارستون هستن

یا برای دختری یک کالای جهزیه بخرین

یا یک اسیر آزاد کنین

یا اگه هیچ کدوم اینها رو میگین نمی تونین پس پولتون و با نخ گره بزنین بندازین توی صندوق صدقه و (مثل چایی نپتون که توی لیوان میزنین) تند تند یکجوری غیظ کنین حرص بخورین توی صندوق صدقه اینقد تیلیت کنین بزنین که، تا هر چی مریض و فقیر و جوون بی شلوال توی مملکت هست سر ضرب همه مشکل شون حل بشه بره!:)

اینو می تونین انجام بدین که!:)

ویرایش توسط عزراییل : ۱۳۹۷/۰۸/۰۴ در ساعت ۱۶:۲۶

12. صلوات

علاقه
    کتاب خوندن
    نوشته
    3,259
    حضور
    64 روز 6 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    257
    صلوات
    20535

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi72 نمایش پست ها
    سلام من این روزها خیلی سردرگمم، اونقدر سردرگم که جای مناسبی برای پرسیدن این سوال پیدا نکردم،
    فقط میخام کارای گذشتم رو جبران کنم، اما یه مشکل خیلی بزرگی هست من نمیتونم از اون شخص حلالیت بگیرم، روم نمیشه، خجالت میکشم شرم دارم، ولی میدونم اشتباه کردم میدونم کارم درست نبوده، از طرفی میگم اون موقع سنم پایین بوده و حالیم نبوده از طرفیم میگم الان که حالیم پس الان چی؟
    من یه زمون که اینترنت و هک اینترنت مد بود خیلی تو نخ اینا بودم، چند نفر از همسایه های اطراف رو مورد عنایت قرار دادم و از اینترنتشون استفاده بدون اجازه کردم/
    گاهی دانلود فایل بود و گاهی مرور وب، تنها چیزی که رو دوشم حس سنگینی شدیدی میکنه همینه/
    نمیدونم چیکار کنم اصلا به هیچوجه نمیتونم ازشون حلالیت بخام از یه طرف دیگه دنبال یه راهیم که جبرانش کنم یعنی همیشه میکنم همیشه مشکلاتشون رو حل میکنم حالا هرچی باشه خودشون همیشه میان پیشم و من براشون حل میکنم در واقع بهم شدیدا اعتماد دارن.

لطفا یه راه ساده ای بهم نشون بدین مثل پرداخت هزینه کفاره ای چیزی
    ممنونم

سلام
    میدونم و متوجه میشم که عذاب وجدان سخته
    اما خودتون به نظرتون هر کاری براشون انجام بدید .باز هم جبران حلالیت گرفتن نمیشه
    مشکل ما اینه که فکر میکنیم فقط برای مشکلات بزرگ باید حلالیت بخوایم
    مثلا قتل
    مشکل اینه که ساده ازش میگذریم
    مشکل اینه که اون دنیا حساب کتاب کنیم راحت تره
    شما رو که نمی کشن که
    تهش اینه که خجالت میکشید
    خیلی ساده میرید دم در خونشون .زینگگگگگ .زنگ میزنید
    صاحب خونه میاد دم در .یه کم این پا و اون پا میکنید و خجالت میکشید و حرص میخورید .اما بعدش بگید اومدم یه چیزی بگم .میخوام حلالم کنید
    اونم یا میگی حلالت کردم که مشکل حل شده
    امااااااااااااااااااااااا ااااااااااا
    اگر گفت چرا ؟ چی شده ؟ میگید از اینترنت شما استفاده کردم .یا حلال کن یا یه مبلغی بگو که پرداخت کنم

اشتباهات گذشته را چگونه جبران کنم؟

نه مرگ آنقدر ترسناک است و نه زندگی آنقدر شیرین که آدمی پای برشرافت خود گذارد

14. صلوات ها 2

علاقه
    نوشته
    644
    حضور
    30 روز 20 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1563

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan.71 نمایش پست ها
    با سلام
    فرض کنید طرف قبل سن بلوغ یا همان 15 سالگی: حقل الناس داشت حالا مثلا غیبت -تهمت یا حتی مالی باشه : ایا باید جبران کند یا مهم نیست چون قبل بلوغ بوده؟
    سپاس
    با سلام
    در مورد حق الناس معنوی قبل از سن بلوغ کودک تکلیفی ندارد. البته والدین او نسبت به او وظیفه تربیتی داشته اند و اگر گناه کودک مستند به کوتاهی پدر و مادر در این زمینه باشد پدر و مادر مسئول هستند.
    حق الناس مالی نیز مصادیق مختلفی دارد. از جمله وارد کردن خسارت جسمی و جانی به دیگران که موجب دیه میشود و خسارت مالی که باید جبران شود. اگر غیر بالغ مرتکب این ها شود دیه را باید عاقله او پرداخت کنند و خسارت مالی را باید ولی پرداخت کند. اما اگر پرداخت نشد بعد از بلوغ بر عهده خود او قرار میگیرد.

برای دیدن تفاصیل بیشتر به این صفحات مراجعه کنید:

http://www.askdin.com/showthread.php?t=20634
    http://www.pasokhgoo.ir/node/16577
    http://www.pasokhgoo.ir/node/90147
    http://www.askquran.ir/showthread.php?t=22739

16. صلوات ها 2

نوشته
    21
    حضور
    1 روز 7 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    65

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi72 نمایش پست ها
    سلام من این روزها خیلی سردرگمم، اونقدر سردرگم که جای مناسبی برای پرسیدن این سوال پیدا نکردم،
    فقط میخام کارای گذشتم رو جبران کنم، اما یه مشکل خیلی بزرگی هست من نمیتونم از اون شخص حلالیت بگیرم، روم نمیشه، خجالت میکشم شرم دارم، ولی میدونم اشتباه کردم میدونم کارم درست نبوده، از طرفی میگم اون موقع سنم پایین بوده و حالیم نبوده از طرفیم میگم الان که حالیم پس الان چی؟
    من یه زمون که اینترنت و هک اینترنت مد بود خیلی تو نخ اینا بودم، چند نفر از همسایه های اطراف رو مورد عنایت قرار دادم و از اینترنتشون استفاده بدون اجازه کردم/
    گاهی دانلود فایل بود و گاهی مرور وب، تنها چیزی که رو دوشم حس سنگینی شدیدی میکنه همینه/
    نمیدونم چیکار کنم اصلا به هیچوجه نمیتونم ازشون حلالیت بخام از یه طرف دیگه دنبال یه راهیم که جبرانش کنم یعنی همیشه میکنم همیشه مشکلاتشون رو حل میکنم حالا هرچی باشه خودشون همیشه میان پیشم و من براشون حل میکنم در واقع بهم شدیدا اعتماد دارن.

لطفا یه راه ساده ای بهم نشون بدین مثل پرداخت هزینه کفاره ای چیزی
    ممنونم
    سلام ... دم شما گرم

بنظرم اگه هنوز دسترسی دارید هرچند ماه یکبار برای اون اشخاص اکانتشونو شارژ کنید

حالا من چکار کنم ایرانی نه ولی سایت های خارجی زیادیو هک کردم هرچند توبه کردم و گذاشتم کنار .... ولی باید چکار کنم بنظرتون ؟

18. صلوات

نوشته
    6
    حضور
    4 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    9

سلام
    خوبه شما حق الناس که به گردنتون هست در این حده من که.....الله اعلم
    اقا شما براش اینترنت شارژ کن بعد یه نامه بنویس که قضیه چی بوده و خودت رو هم معرفی نکن و السلام
    خدانگهدار

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۷/۱۰/۲۰, ۱۱:۲۹ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری