جمع بندی نیاز جنسی ام رو چگونه برطرف کنم؟

تب‌های اولیه

16 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نیاز جنسی ام رو چگونه برطرف کنم؟

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا سوال ایشان ضمن حفظ امانت، جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم، با نام کاربری "مدیر ارجاع سؤالات" درج می شود:

نقل قول:

سلام
من دختر ۳۲ ساله ای هستم که مجردم .
خانواده خوب و متدینی دارم و تحصیل کرده ام.ولی تا حالا خواستگار مناسبی نداشتم.
شدیدا نیاز جنسی اذیتم میکنه . سعی کردم کنترل کنم و کمتر دست به خودارضایی بزنم .
مدتی این قدر افسردگی داشتم که تا حد خودکشی هم پیش رفتم . بارها توبه کردم از خدا خواستم که کمکم کنه .
روز به روز غریزم بدتر میشه . سعی کردم پاک بمونم و با کسی سکس نکنم . هر کاری میکنم فکر نکنم و خودمو مشغول کنم بازم بعد مدتی سراغم میاد . خسته ام خ وقته وجود خودمو احساس نمیکنم .
وقتی میخوابم دیگه نمیخوام هرگز بیدار شم .
میخوام کسی باشه درکم کنه نه فقط برا این موضوع .از روابط قبل ازدواج هم خوشم نمیاد و دوست دارم سالم و پاک باشم . چیکار کنم ؟
فشار روم زیاده . همه راههای توبه و توکل به خدا و .‌.‌ .. همه رو میدونم نیاز به ذکر نیست .
شبها از شدت فشار فقط گریه میکنم به درگاهش پناه میبرم .
نمیدونم این طور پیش بره چیکار کنم . احتمالا کارم باز به خودکشی برسه .
ضعیفم کرده تحملش سخته برام .
خواهش میکنم سریع جوابمو بدین ؟

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]

کارشناس بحث: استاد صابر

[TD][/TD]

با سلام و احترام خدمت شما خواهر محترم! گل
گرچه در حالاتی از فشار و سختی تنهایی و نیاز به همدم قرار دارید ولی خدای متعال را شاکریم که امید خود را از دست نداده و همواره از او طلب کمک می کنید و پاکی و پاکدامنی خود را همیشه حفظ خواهید کرد. قدر خودتان را بدانید.

فرض كنيد يك روز از خواب بيدار مي شويد و مي بينيد ميان دو ديوار موازي كه تا بي نهايت ادامه دارند گير افتاده ايد. چه مي كنيد؟ احتمالا ً افراد مختلف در اين حال رفتار متفاوتي از خود بروز مي دهند، برخي گوشه اي مي نشينند وبه بدبختي خود غصه مي‌خورند، برخي ديگر بر ديوار ها مي كوبند كه شايد راه گريزي بيابند، و فرياد خشم و نارضايتي بر سر دنيا مي زنند كه چرا؟ و جهان را به دشنام مي آرايند و در آخر با سر و دستان خونين بي رمق بر زمين مي افتند، و برخي در پي ساختن ابزاري براي خراب كردن ديوارند، برخي روياي آن طرف ديوار را مي‌بافند وبي هيچ تلاشي به خواب مي روند، برخي تلاش مي كنند كه به زندگي حقير بين دو ديوار خو كنند و درصد كمي آنقدر بزرگ مي‌شوند تا بتوانند از ديوار عبور كنند! حال شما از كدام دسته ايد؟
اکنون شما بین این دیوار گرفتار شده اید، از طرفی نیاز به ازدواج دارید و از طرفی شرایط آن را ندارید و قاعدتاً و عرفا نیز نمی توانید خودتان از کسی خواستگاری نمایید.

خواهر گرامی!
***تأخير در ازدواج و فراهم نشدن شرايط آن براي دختران، دلايل متعددي دارد ولی مهم این است که شرایط فعلی را مدیریت نمایید تا ان شاء الله به ازدواج موفق برسید.***

اما راهکارها:
- ضمن رعايت حجاب و مسائل و حدود شرعي، سعي كنيد با اقوام و خويشان و دوستان ارتباط بيشتري داشته باشيد و در جلسات خانوادگي و خويشاوندي حضوري فعال داشته باشيد.
- هميشه با لباس هاي تميز و مناسب در جلسات و ارتباطات با ديگران شركت كنيد.
- سعي كنيد با مطالعه كتب و تمرين مهارت هاي ارتباطي، خصوصا مهارت گفتگوي موثر، مهارت هاي خود را افزايش دهيد.
- با پر كردن اوقات فراغت خود به نحوي شايسته، خصوصاً با ارتباط با دوستان، پياده روي و ورزش هاي گروهي، شادابي و سرزندگي خود را حفظ نماييد.
- برای کنترل غریزه جنسی تا می توانید خودتان را سرگرم فعالیت های مختلف کنید و با گروه همسالان خود بیشتر مرتبط شوید و تا می توانید بیکار نمانید و اشتغال های متعددی در طول روز برای خود فراهم نمایید.
- گاهي اوقات هم موانعي ماورائي در اين مساله دخالت دارند كه ما از درك و برطرف كردن آنها عاجز هستيم. مثل اينكه گاهي اوقات مصلحت انسان در كاري كه آن را مي خواهد و بر آن اصرار دارد نيست، اما او متوجه نيست. خداوند در سوره بقره آيه 216 مى‏فرمايد: «... وَ عَسى اَن تُكرِهوا شَيئاً و هُوَ خَيرٌ لَكُم وَ عَسى اَن تُحِبّوا شَيئاً وَ هُوَ شَرٌ لَكُم وَاللهُ يَعلَمُ و اَنتُم لا تَعلَمون؛ چه بسا چيزى را خوش نداشته باشيد حال آن كه خير شما در آن است و يا چيزى را دوست داشته باشيد حال آنكه شر شما در آن است و خدا مى‏داند و شما نمى‏دانيد».
دعا، توكل، توسل و نذر صلوات براي روح اولياء خدا معمولا مشكل گشا بوده است.

امیدواریم با صبر و حوصله ان شاء الله هر چه سریعتر شرایط ازدواج شما و همه ی دختران این مرز و بوم که در شرف ازدواج هستند فراهم شود.[-o موفق باشید.

سلام

روی این سوال فکر کنید

آیا شما دوست دارید آینده را خودتان بسازید
یا
منتظرید دیگران آینده شما را بسازند؟

اگر میخواهید آینده ای داشته باشید که میخواهید، پس باید موانع را بردارید ، تصمیم بگیرید و نترسید.
و الا اگر در خانه بنشینید یا حتی به این طرف و آن طرف و این جمع و آن جمع بروید، نه آب میشود و نه نان.
خیلی رسمی باید تقاضای ازدواج یا پیشنهاد ازدواج را مطرح کنید.
و در این راه باید ریسک ها رو بپذیرید.
ممکنه کسی را انتخاب کنید که بعدا به شدت پشیمان بشوید اما این هزینه ی زندگی کردن در دنیا است.
خیلی از دخترها از طریق حلال چه صیغه و چه دائم رابطه دارند اما پشیمان میشوند چرا؟ چون گزینه مناسبی نبوده است. دنیا یعنی همین....
گاهی اوقات در بهترین شرایط بدترین نتیجه را میگیریم.
به نظرم به آنچه می ترسید حمله کنید و واردش بشوید و تجربه اش کنید.
اگر از خانواده می ترسید، به روانشناس ارجاع دهید تا او مطلب را به آنها تفهیم کند.....
ممکن است بگویید شاید اگر خودتان دنبال زندگی و رابطه نروید یک مورد مناسب گیر بیابد
اما با اما و اگر زندگی کردن، کار عاقلانه ای نیست.
شما هم که در گیر گناه شدید و روحتان و روانتان را اذیت میکند.
یک رابطه شکست خورده بهتر از رکود در گناه است.

بسم الله الرحمن الرحیم

در وهله اول توصیه به ازدواج هست -- باید به دنبال ازدواج باشید

انسان ( به تجربه میگم) به دنبال هر چی باشه اونم به دنبال انسان میاد !!
وقتی به فکر ازدواج باشید و کم کم مطرح کنید خودبخود گزینه هایی مطرح خواهند شد

اما زمانی که شرایط ازدواج جور نشد چیکار کنیم ؟

ببینید نیاز جنسی مثل اب و غذا یک نیاز حیاتی نیست

مثلا مثل میل به خریدن یک ماشین گران قیمت من فرض میکنم --- این ماشین رو ما بخریم یا نخریم مشکل حادی بوجود نمیاد
این میل رو می تونیم کنترل کنیم و با درامد و شرایطی که داریم بهترین گزینه رو انتخاب کنیم

نیاز جنسی یک شعله ی کم رنگ در وجود انسان هست که هر چه بهش فکر کنیم شعله میکشه
اگر ما کنترلش نکنیم ، خودش مارو کنترل خواهند کرد

سلام
متاسفانه این موضوع، مطلبی است که در زمانه ما زیاد بهش توجه نمی شه و دختران و پسران بدون هیچ ترسی از عذاب دست به خیلی از گناهان می زنند و این خانم چون از نسل گذشته هست از نظر اعتقادی بیشتر با خودش کار کرده.

بنده به عنوان یک طلبه و کسی که سال ها در زمینه طب به صورت عملی کار کرده علاوه بر توصیه دوستان در پست های قبلی اضافه می کنم افرادی مثل این خانم می توانند با استفاده از مواد گیاهی و دارویی این غریزه تا زمان ازدواج و رابطه جنسی صحیحی مهار کنند.

بنده در این پست مطالب کلی را می نویسم ولی برای توضیحات بیشتر نیاز به اطلاعات بیشتر از این خانم هست که شخص واسطه می توانند اطلاعات را به بنده بدهند تا بیشتر راهنمایی انجام بشود.

توصیه بنده برای ایشون استفاده نکردن از پیاز، خردل، لباس زیر تنگ، هوای گرم، فلفل دلمه ای، دارچین،
و استفاده کردن از کندر، شربت سکنجبین بدون عرق نعنا، روغن زیتون هست
البته موارد برای پرهیز یا دستور زیاد هست ولی کلیات همین ها هستند...

سلام.
اگر 32 سالته و تحصیل کرده ایی و خانواده خوبی داری و شاغلی، که باید خیلی خیلی خیلی بی عرضه باشی که تا بحال مجرد موندی. معمولا این دخترهای شاغل رو در هر سنی که باشند رو دست می برند.
اگر 32 سالته و تحصیل کرده ایی و خانواده خوبی داری و شاغل نیستی، که وضعییت شما الان کاملا طبیعی و مثل اکثر دختران ایران هست و باید خدا رو شکر کنی که خانواده ات میتونن نون شما رو بدن.
دیروز یک نفر شخص بسیار بسیار بسیار محترم به بنده گفتند که تا سن استخدامت نگذشته دنبال یک کار نون و آب دار باش! بر تو بانک یا مخابرات یا پتروشیمی یا .....
چند روز قبل معلم معارف دبیرستانم رو دیدم . میگه شاغل نیستی ؟ میگم نه. میگه ان شاءالله به حق این روزهای عزیر شاغل بشی.
هر وقت منزل پدر بزرگ 100 ساله ام میرفتم میگفت: به چه درد میخوری وقتی کار نداری؟
یکبار هم استادم در دانشگاه گفت: برو این کارخونه اون کارخونه و روابطتت رو گسترده کن و شاغل شو.
چندین بار هم همه اینها بهم گفتن که چرا نمیری خارج از کشور برای ادامه تحصیل؟؟؟؟؟

عزیزم این مسئله ایی که شما عنوان میکنی که داری ازش رنج میکشی فکر نمیکنم مسئله مهمی باشه، چون تا حالا کسی رو ندیدم که با من به عنوان یک دختر مجرد 30 ساله برخورد داشته باشه و به این جور مسائل به عنوان مشکل نگاه کنه و برام آرزوی موفقیت در غلبه بر اونها رو بکنه. بنابراین فکر میکنم که از معلم معارف دبیرستان گرفته تا یک پیرمرد 100 ساله، اینطور حالات و مسائل رو طبیعی میدونن و لازم به جلوگیری ازش نیست!!!!!
احتمالا این طرز فکر درست باشه. اگر شاغلی که دیگه نباید چیزی برات مهم باشه و اذیتت کنه ، اگر هم نیستی که باید برات پیدا کردن شغل در اولویت باشه.

اینهمه رفیق دارم که میخان ازدواج کنن و میگن دختری زنمون نمیشه.از یه طرفم دخترایی هستن که میگن شوهر نیست.این حلقه گمشده چیه این وسط که جوونا نمیتونن ازدواج کنن.البته به نظر شخصی خودم توقع زیاد خونواده دختر و خود دختر از پسره.و وضعیت پسر که از نظر کاری از اینده اش خبر نداره.ولی ازونجایی که شاغلین منم مثل "فیزیکدان"تعجب میکنم مجرد موندین.
نیاز جنسی فوقش یکی دوماه اول جذابه.بعدش عادی میشه برات و با خودت میگی چرا اینهمه وقتتو تلف کرده براش.واقعا ارزشش نگرانی و افسردگی نداره.
در مورد خودکشی هم.اگه خاستی بکشی از یه راه مطمئن بکش.به فکر این راههایی که توی فیلما نشون میدن نباش.الکی هستن.تیغ زدن دست ادمو نمیکشه.قرص خوردن احتمال مردن کمه و عوارضی داره که جبران ناپذیره.قرصای برنج و اینا جوریه که خون بالا میاری و شاید زنده بمونی.که بیچاره ای بعدش.کلا خودکشی نکن.
خودارضایی هم اگه زیاد نباشه اشکالی نداره.افسردگی و مشیمونی بعدش به خاطر تلقین هاییه که به خودت میکنی.و اینکه توی ذهنت رفته که اگه اینکارو کنی عوارض زیاد داره.با تغذیه درست و ورزش عوارضش جبران میشه.(نظر شخصی منه.)

فیزیکدان;1002003 نوشت:
خیلی خیلی خیلی بی عرضه باشی که تا بحال مجرد موندی.

عجب مشاوره و توصیه مفیدی!!!
خانم محترم شما با این حرف تان، به جای اینکه راهی جلوی پای پرسشگر بذارید، او را بیشتر ناامید کردید.
خوبه کسی به خاطر مشکلی که دارید، به شما بگه: بی عرضه هستی؟
مشکلِ او در نظرِ شما کوچیک هست؛ اما در نظر خودش واقعا بزرگه.
مگه همه خانم های شاغلْ متأهل هستند؟

mohsen1990;1002004 نوشت:
تیغ زدن دست ادمو نمیکشه.قرص خوردن احتمال مردن کمه و عوارضی داره که جبران ناپذیره.قرصای برنج و اینا جوریه که خون بالا میاری و شاید زنده بمونی.که بیچاره ای بعدش.کلا خودکشی نکن.

عجبااااااااااا
:-o:-o:-o
کاش این قسمت رو اصلا نمی گفتید.
شما بیشترْ راه های خودکشی رو به پرسشگر یاد دادی تا او رو از خودکشی منصرف کنی.
چون نمی خوام به این مسأله بیشتر بپردازم، حرفی در مورد راه هایی که گفتی نمی گم. چون معلومه در مورد آثار برخی راه های خودکشی چیز زیادی نمی دونید.

سلام وقت بخیر
امیدوارم این روزنه نوری که در دل شما وجود دارد تا به سمت تاریکی و گناه نری مایه نجات شما خواهد بود به فضل اللهی
اما اینکه اگر سرکار خانم شاغل هستید می توانید از طریق همکار های همجنس خود فردی مناسب با نظر خود را پیدا کنید
جوان های بسیاری هستند مه دنبال خانمهای مومن و معتقد مانند شما هستند
مطلب آخر در فرمایشات معصومین (ع) اذکار و ادعیه های برای برآورده شدن حاجات وجود دارد که رد خور ندارد بنده امتحان کردم مانند و به وضوح نتیجه آنرا دیدم
یکی از این ادعیه ها دعای مقاتل ابن سلیمان است که در مفاتیح الجنان وجود دارد بنده چند مورد برای براآوره شدن حاجتم از این دعا بهرمند شدمو به سرعت نتیجه گرفتم رد خور نداره
و اینکه توسل به خدا و ائمه راهگشای تمامی درهای بسته است به شرطی که با حضور قلب باشه و به آین اعتقاد باشی

مسیح1357;1002007 نوشت:
عجبااااااااااا
:-o:-o:-o
کاش این قسمت رو اصلا نمی گفتید.
شما بیشترْ راه های خودکشی رو به پرسشگر یاد دادی تا او رو از خودکشی منصرف کنی.
چون نمی خوام به این مسأله بیشتر بپردازم، حرفی در مورد راه هایی که گفتی نمی گم. چون معلومه در مورد آثار برخی راه های خودکشی چیز زیادی نمی دونید.

جوابتو توی پروفایلت دادم.
شما جواب پرسشگرو بده.چکار به بقیه داری!قبل اینکه جواب بنده خدارو بدی اومدی به من و فیزیکدان گیر دادی.

[="Teal"]جالب بود نظرات کاربران Smile
اول اینکه شاغل بودن هیچ ارتباطی با ازدواج کردن نداره
من تعداد زیادی از دختران بالای 30 وخرده ای میشناسم که علیرغم شاغل بودن و حتی داشتن خونه و ماشین و .... مجردن !(ناگفته نماند خانواده خوب و قیافه قابل قبول و متوسط و ایمان و اخلاق خوب هم جزو شرایطشونه)
بنابراین ربطی به عرضه داشتن و نداشتن نداره
متاسفانه اکثر آقایون به جای توجه به سجایای اخلاقی و ایمان،فرهنگ و تربیت خانوادگی و... فقط و فقط به زیبایی ظاهری در حد عالی(بی توجه به اینکه خودشون در چه سطحی ن) و سن پایین (به دلایلی چون پاک بودن بیشتر (زهی خیال باطل) و طراوت بیشتر و ...) توجه میکنن
و نتیجه میشه همین!!
دخترای خوبی که باید چوب حماقت بقیه رو بخورن ....
یکی از دوستانم میگفت واسطه ای برای قرار اول پارک رو پیشنهاد کرده و ایشونم قبول کرده و هر دو نفر به همراه مادرشون رفتن محلی که برای قرار تعیین شده،اون خانم میگفت اقا اومده یه نگاهی انداخته و رفته دقیقا عین کالایی که بخواد بخره،حتی دو کلمه حرف نزده بفهمه طرف افکار که هیچی،طرز صحبت کردنش چه جوریه....
حالا اقا جوری بوده که خانم کلی با خودش کلنجار رفته تا راضی شه بره ببینه پسره رو و بعد همچین برخوردی ....
و برعکس خانم،علاوه بر قیافه خوب و قابل قبول اول که همکارمونه تو اداره و به خاطر پروژه هایی که دستشه حقوقش زیاده،استاد دانشگاهه (البته حق التدریسی) با دانشگاه علوم پزشکی،جهاد و ....چند اداره همزمان همکاری میکنه و به خاطر پروژه هاش خیلیی روابط کاری گسترده ای داره د کلا شان اجتماعی بالایی داره

ولی اون آقا فقط از روی قیافه حتی حاضر به حرف زدنم نشده!!!!
و از این دست آدمهای فاقد عقل و شعور کم نداریم ....
و اما خانم استارتر عزیز ....
میدونم هرچیزی بگم تکراره
فقط یه متن براتون میزارم امیدوارم به حق صاحب این روزای عزیز زودتر مشکلت حل بشه و دلت شاد ....

دخترها مثل سیب ، روی درخت هستند.
بهترینشون روی بالاترین قسمتند. مردها بهترین رو نمیخوان، چون میترسن در زای به دست آوردنشان آسیب ببینند. در عوض آنهایی که روی زمین افتاده ، و زیاد خوشمزه نیستند رو انتخاب می کنند. شاید چون آسان بدست میان. به همین دلیل سیب های قله درخت فکر میکنند که مشکل از اونهاست. در حالی که اون ها فقط بزرگ هستند. در حقیقت باید صبورری کنند تا مرد درست از راه برسه و شهامت چیدن سیب از قله درخت رو داشته باشه. نباید برای اینکه کسی به ما دست یابی پیدا کنه، مثل سیب های به زمین افتاده بشیم،
کسی که عاشق آدم باشه، برای بدست آوردن ما همه کاری انجام میده.

#ویلیام_شکسپیر
‎‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‎‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‎‌‌‌‌‌‌ ‌[/]

در مورد پرسش استارترِ محترم باید بگم:
خانم محترم
منظور شما کاملا مشخص نیست. اول گفتید:«مدتی این قدر افسردگی داشتم که تا حد خودکشی هم پیش رفتم». بعد گفتید:«احتمالا کارم باز به خودکشی برسه». یعنی آیا واقعا یک بار سابقه خودکشی دارید؟ اگر سابقه خودکشی دارید، احتمال خودکشی در شما بیشتر از افرادی است که سابقه خودکشی ندارند. پس باید حتما به یک روانشناس مراجعه کنید و زیر نظرِ روانشناس باشید. اگر سابقه خودکشی ندارید، احتمال خودکشیِ شما به اندازه فردی که سابقه خودکشی دارد نیست و می توانید با به کاربردنِ توصیه های کارشناس محترم، روحیه بهتری به دست بیاورید و با حضورِ بیشتر در جمع های زنانه می توانید خواستگارِ مناسبی پیدا کنید.

سلام

تاپیکهای زیادی در این زمینه نوشته شده است.
بنده در یکی از تاپیکها، روشی را برای این هدف عرض کردم.

لینک پست بنده:
http://www.askdin.com/showthread.php?t=63892&p=1001371&viewfull=1#post1001371

به مطلب آن پست، این را هم اضافه میکنم:
هر روز 45 دقیقه قبل از اذان صبح بیدار شوید و نماز شب (حالت ساده آن) را بخوانید. اگر قضا شد (که سعی کنید نشود) حتما قضایش را بخوانید.
همه نمازها را اول وقت بخوانید.
سعی کنید بعد از هر نماز، لااقل دو صفحه قرآن قرائت کنید.
خودتان را در هر شرایطی به اعمال فوق مقید کنید.

این اعمال (خصوصا نماز شب) إن شاء الله خودکنترلی شما را افزایش خواهد داد. تا جاییکه وسوسه گناه زورش به ایمان شما نمی رسد.

سؤال:

من دختر ۳۲ ساله با خانواده‌ای خوب و متدین و تحصیل کرده هستم؛ ولی تا حالا خواستگار مناسبی نداشتم. شدیدا نیاز جنسی اذیتم می‌کند. سعی کردم کنترل کنم ولی هر کاری می‌کنم فکر نکنم و خودمو مشغول کنم بازم بعد مدتی سراغم می آید. میخواهم کسی باشد درکم کند نه فقط برای این موضوع، بلکه به لحاظ احساسی و عاطفی نیاز دارم. از روابط قبل ازدواج هم خوشم نمی آید و دوست دارم سالم و پاک باشم. چیکار کنم؟

پاسخ:
گرچه در حالاتی از فشار و سختی تنهایی و نیاز به همدم قرار دارید ولی خدای متعال را شاکریم که امید خود را از دست نداده و همواره از او طلب کمک می کنید و پاکی و پاکدامنی خود را همیشه حفظ خواهید کرد. قدر خودتان را بدانید.

فرض كنيد يك روز از خواب بيدار مي شويد و مي بينيد ميان دو ديوار موازي كه تا بي نهايت ادامه دارند گير افتاده ايد. چه مي كنيد؟ احتمالا ً افراد مختلف در اين حال رفتار متفاوتي از خود بروز مي دهند، برخي گوشه اي مي نشينند وبه بدبختي خود غصه مي‌خورند، برخي ديگر بر ديوار ها مي كوبند كه شايد راه گريزي بيابند، و فرياد خشم و نارضايتي بر سر دنيا مي زنند كه چرا؟ و جهان را به دشنام مي آرايند و در آخر با سر و دستان خونين بي رمق بر زمين مي افتند، و برخي در پي ساختن ابزاري براي خراب كردن ديوارند، برخي روياي آن طرف ديوار را مي‌بافند وبي هيچ تلاشي به خواب مي روند، برخي تلاش مي كنند كه به زندگي حقير بين دو ديوار خو كنند و درصد كمي آنقدر بزرگ مي‌شوند تا بتوانند از ديوار عبور كنند! حال شما از كدام دسته ايد؟
اکنون شما بین این دیوار گرفتار شده اید، از طرفی نیاز به ازدواج دارید و از طرفی شرایط آن را ندارید و قاعدتاً و عرفا نیز نمی توانید خودتان از کسی خواستگاری نمایید.

خواهر گرامی!
تأخير در ازدواج و فراهم نشدن شرايط آن براي دختران، دلايل متعددي دارد ولی مهم این است که شرایط فعلی را مدیریت نمایید تا ان شاء الله به ازدواج موفق برسید.

اما راهکارها:
- ضمن رعايت حجاب و مسائل و حدود شرعي، سعي كنيد با اقوام و خويشان و دوستان ارتباط بيشتري داشته باشيد و در جلسات خانوادگي و خويشاوندي حضوري فعال داشته باشيد.
- هميشه با لباس هاي تميز و مناسب در جلسات و ارتباطات با ديگران شركت كنيد.
- سعي كنيد با مطالعه كتب و تمرين مهارت هاي ارتباطي، خصوصا مهارت گفتگوي موثر، مهارت هاي خود را افزايش دهيد.
- با پر كردن اوقات فراغت خود به نحوي شايسته، خصوصاً با ارتباط با دوستان، پياده روي و ورزش هاي گروهي، شادابي و سرزندگي خود را حفظ نماييد.
- برای کنترل غریزه جنسی تا می توانید خودتان را سرگرم فعالیت های مختلف کنید و با گروه همسالان خود بیشتر مرتبط شوید و تا می توانید بیکار نمانید و اشتغال های متعددی در طول روز برای خود فراهم نمایید.
- گاهي اوقات هم موانعي ماورائي در اين مساله دخالت دارند كه ما از درك و برطرف كردن آنها عاجز هستيم. مثل اينكه گاهي اوقات مصلحت انسان در كاري كه آن را مي خواهد و بر آن اصرار دارد نيست، اما او متوجه نيست. خداوند در قرآن کریم مى‏فرمايد: «... وَ عَسى اَن تُكرِهوا شَيئاً و هُوَ خَيرٌ لَكُم وَ عَسى اَن تُحِبّوا شَيئاً وَ هُوَ شَرٌ لَكُم وَاللهُ يَعلَمُ و اَنتُم لا تَعلَمون(1)؛ چه بسا چيزى را خوش نداشته باشيد حال آن كه خير شما در آن است و يا چيزى را دوست داشته باشيد حال آنكه شر شما در آن است و خدا مى‏داند و شما نمى‏دانيد».
دعا، توكل، توسل و نذر صلوات براي روح اولياء خدا معمولا مشكل گشا بوده است.

امیدواریم با صبر و حوصله ان شاء الله هر چه سریعتر شرایط ازدواج شما و همه ی دختران این مرز و بوم که در شرف ازدواج هستند فراهم شود.
موفق باشید.

-------------------------------------------------------
پی نوشت:
بقره: 216.

موضوع قفل شده است