جمع بندی روبرو شدن با خواستگاری که رفت و پشت سرش را هم نگاه نکرد

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
روبرو شدن با خواستگاری که رفت و پشت سرش را هم نگاه نکرد

من دانشجوی شهرستان هستم.یکی از همکلاسیهام تقریبا یکسال پیش تو مسیر برگشت از من خواستگاری کرد و زمانیکه از من جدا میشد به من گفت بابت هماهنگی و اشنایی بیشتر من با شما تماس می گیرم.اون اقا دیگه با من تماسی نگرفت....من احتمالا بعد از گذشت یکسال دوباره با اون اقا روبرو میشم،واقعا نمی دونم باید چه عکس العملی در مقابلش داشته باشم....چون با اصرار و التماس و تمایل زیاد از من درخواستشو مطرح کرد و با توجه به اینکه مورد خوبی هم بود من تصمیم داشتم به طور جدی بهش فکر کنم،اما حالا بابت این سکوت طولانیش خیلی از دستش عصبانی هستم،به نظر من حتی اگر به هر دلیلی نظرش عوض ش‌ده بود باید حداقل یه پیام به من می داد و کل قضیه رو کنسل می کرد....ما تو این مدت درگیر پایان نامه بودیم و چون رفتنمون به اون شهرستان برنامه خاصی نداشت تا حالا با هم روبرو نشدیم

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]

کارشناس بحث: استاد حنیف

[TD][/TD]

عالیا;1000228 نوشت:
من دانشجوی شهرستان هستم.یکی از همکلاسیهام تقریبا یکسال پیش تو مسیر برگشت از من خواستگاری کرد و زمانیکه از من جدا میشد به من گفت بابت هماهنگی و اشنایی بیشتر من با شما تماس می گیرم.اون اقا دیگه با من تماسی نگرفت....من احتمالا بعد از گذشت یکسال دوباره با اون اقا روبرو میشم،واقعا نمی دونم باید چه عکس العملی در مقابلش داشته باشم....چون با اصرار و التماس و تمایل زیاد از من درخواستشو مطرح کرد و با توجه به اینکه مورد خوبی هم بود من تصمیم داشتم به طور جدی بهش فکر کنم،اما حالا بابت این سکوت طولانیش خیلی از دستش عصبانی هستم،به نظر من حتی اگر به هر دلیلی نظرش عوض ش‌ده بود باید حداقل یه پیام به من می داد و کل قضیه رو کنسل می کرد....ما تو این مدت درگیر پایان نامه بودیم و چون رفتنمون به اون شهرستان برنامه خاصی نداشت تا حالا با هم روبرو نشدیم

بسم الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و احترام

اینکه این آقا در این مدت با شما هیچ تماسی نگرفته و درخواستش را پیگیری نکرده، حتما بی علت نیست. علت های متفاوتی مثل اینکه از درخواستش پشیمان شده، یا بعد از جدا شدن از شما گوشی همراهش دزدیده شده و شماره شما را از دست داده و فرض های دیگری در این طیف.
پس فعلا هیچ قضاوتی نداشته باشید.

اگر واقعا حس می کنید که مورد خوبی برای ازدواج هست، ناراحتی خودتان را کنترل کرده و در برخورد اول عکس العمل خاصی نشان ندهید؛ نه در جهت مثبت و نه در جهت منفی.

به این شکل که اگر با ایشان روبرو شدید، خیلی عادی برخورد کنید، انگار که اصلا اتفاقی نیفتاده و درخواستی مطرح نشده. قاعدتا اگر ایشان همچنان بر سر حرفش بوده و دلیلِ عدم پیگیری، چیزی مثل از دست دادن شماره باشد، خودش شروع به صحبت کرده، دلیل عدم تماس را خواهد گفت و عذرخواهی خواهد کرد. بعد می توانید بررسی کنید که دلیلش برای شما قابل قبول هست یا نه.

ولی اگر همچنان صحبت و پیگیری نکرد، نشان می دهد که به هر علتی، از پیشنهادش منصرف شده. چنین چیزی حتما برای شما سخت و سنگین خواهد بود، اما عکس العمل نشان دادنتان قطعا از وجاهت و سنگینی تان خواهد کاست؛ پس بهتر است به خودتان مسلط باشید و اجازه ندهید که این مسئله، کامتان را برای مدت طولانی تلخ کند. به این ماجرا به شکل یک درس نگاه کنید و به دیگران بیش از لیاقتشان اعتماد نکنید. هر کسی شایسته اعتماد و هم صحبتی با شما نیست.

امیدوارم بهترین ها برایتان مقدر شده باشد.

[="Tahoma"]

عالیا;1000228 نوشت:

سلام
پیش داوری نکنید
شاید براش اتفاقی افتاده .شاید هم پشیمون شده و خجالت کشیده که به شما بگن پشیمون شدن
بهترین عکس العملی که میتونید از خودتون نشون بدید اینه که شما هم وانمود کنید فراموش کردید

دوست عزیز اون آقا باید نگران روبرو شدن با شما باشه نه شما. حالا بهر دلیلی که این اتفاق افتاده باشه ..
شما کاملا طبیعی رفتار کنید .

سلام عزیزم
به نظرم فکرتو مشغول مسایل جزیی نکن ...
آدم ها قابل پیش بینی نیستند و به این سادگی نباید روی اونها حساب کرد
اصلا شاید تا الان اون شخص ازدواج کرده باشه...

بسم الله الرحمن الرحیم

اوایل دوران جوانی
سنین 19 تا 24 خرده ای

اکثرا تمایلات و خواسته ای انسان ها متغیر هست -- به همین دلیل توصیه میشه در انتخاب ها دقت کنید

یعنی جوانی ممکن هست امروز چشمش به دختری که در ردیف اخر بیوفته و خوشش بیاد
ترم بعدش دختری که در ردیف وسط نشسته چشمش رو بگیره !

خب در مواجهه با خواستگاری که رفت و پشت سرش رو هم نگاه نکرد چیکار باید بکنیم ؟
به نظرم شما هم برید و پشت سرتون رو نگاه نکنید happy

کسی که مایل باشه برای ازدواج و امادگی داشته باشه و علاقه داشته باشه میاد پیگیری میکنه

سلام این اتفاق برای من هم افتاده بود. من هیچ واکنشی نداشتم چون جوابم منفی بود اصلا برام مهم نبود کجاست باز میبینمش یا نه ولی خودش معذب بود و آخر هم مدت ها مصرانه تماس گرفت.

من هم دوران دانشجوییم همکلاسیم میخواست در این رابطه باهام صحبت کنه اما اجازه صحبت ندادم.چون نمیخواستم گرفتار این مسایل بشم...
و به راحتی از این موضوع بدون حاشیه گذشتم.اتفاقا بعد از 5 سال نمیدونم به چه طریقی پیدام کرد و این دفعه رسما خواستگاری کرد و و بارها با خانواده ام صحبت کرد...
البته که نظرم همچنان منفی بود و جواب رد دادیم;;)
اینه که میگم دنیا و آدمهاش قابل پیش بینی نیستند....

پرسش: تقریبا یک سال پیش، زمانی که از دانشگاه به شهرمان می رفتم، یکی از همکلاسی ها از من خواستگاری کرد، اما بعدا اصلا پیگیری نکرد. الان بعد از یک سال احتمالا دوباره با ایشان روبرو خواهم شد. چه عکس العملی باید در مقابل ایشان داشته باشم؟

پاسخ: اینکه این آقا در این مدت با شما هیچ تماسی نگرفته و درخواستش را پیگیری نکرده، حتما بی علت نیست. علت های متفاوتی مثل اینکه از درخواستش پشیمان شده، یا بعد از جدا شدن از شما گوشی همراهش دزدیده شده و شماره شما را از دست داده و فرض های دیگری در این طیف. پس فعلا هیچ قضاوتی نداشته باشید.

اگر واقعا حس می کنید که مورد خوبی برای ازدواج هست، ناراحتی خودتان را کنترل کرده و در برخورد اول عکس العمل خاصی نشان ندهید؛ نه در جهت مثبت و نه در جهت منفی. به این شکل که اگر با ایشان روبرو شدید، خیلی عادی برخورد کنید، انگار که اصلا اتفاقی نیفتاده و درخواستی مطرح نشده. قاعدتا اگر ایشان همچنان بر سر حرفش بوده و دلیلِ عدم پیگیری، چیزی مثل از دست دادن شماره باشد، خودش شروع به صحبت کرده، دلیل عدم تماس را خواهد گفت و عذرخواهی خواهد کرد. بعد می توانید بررسی کنید که دلیلش برای شما قابل قبول هست یا نه.

ولی اگر همچنان صحبت و پیگیری نکرد، نشان می دهد که به هر علتی، از پیشنهادش منصرف شده. چنین چیزی حتما برای شما سخت و سنگین خواهد بود، اما عکس العمل نشان دادنتان قطعا از وجاهت و سنگینی تان خواهد کاست؛ پس بهتر است به خودتان مسلط باشید و اجازه ندهید که این مسئله، کامتان را برای مدت طولانی تلخ کند. به این ماجرا به شکل یک درس نگاه کنید و به دیگران بیش از لیاقتشان اعتماد نکنید. هر کسی شایسته اعتماد و هم صحبتی با شما نیست.

امیدوارم بهترین ها برایتان مقدر شده باشد.

موضوع قفل شده است