صفحه 3 از 9 نخست 12345 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نامزدم به دلم نمی نشیند

علاقه
    کتاب خوندن
    نوشته
    3,213
    حضور
    62 روز 8 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    254
    صلوات
    20408

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza-D نمایش پست ها
    چقدر می‌تواند یک دختر جوان را خورد کند
    خیلی
    چه فشاری به روح و روان یک دختر وارد می‌کند؟
    همین که دیگه نتونن ازدواج موفقی داشته باشند فشار روحی روانی نیست ؟
    همین این نخواستن .این پس زدن از سوی اقا باشه میدونید چقدر غرور اون دختر خانوم و جریحه دار میکنه ؟
    کم و بیش همین تاثیرات منفی را دریافت می‌کنند.
    اصلن .ابدا.عمرا .هرگز .مطلقا تاثیر منفی نداره .ته ناراحتی و سختی ها برای اقا تو این بحث ها و جدایی ها نهایتا یکی دو ماهه که به مرور زمان حل میشه
    گاهی رسم و رسوم‌های قومی،
    پس باید بدونید که این حرف و حدیث ها برای دختری که بین اون ادما داره زندگی میکنه بیشتره
    ما تو دوره ای زندگی میکنیم که هنوزم پدر و مادر ها ازدواج با دختری که یه ازدواج ناموفق تو زندگیش داشته رو درست نمیدونن
    اما کمتر پیش میاد که پدر و مادری دخترشون رو از ازدواج با پسری که ازدواج که نه .یه نامزدی نا موفق و اجباری داشته منع کنن
    (مخصوصا که الان استارتر نیمه ی گمشده ی خود را یافته و در فکر هموار کردن راه برای رسیدن به نیمه ی گمشده ی زندگی شون هستند )
    در کل
    نمیخوام از بحث خارج بشیم
    هر دلیلی بود
    خودش خواست اجبار بود
    سه سال طول کشید که به این نتیجه برسن که به درد همدیگه نمیخورن چه سه ماه
    مهم اینه که بالاخره به این نتیجه رسیدن و بهتره همین جا هم تمومش کنن .هر چه زودتر بهترررر

نامزدم به دلم نمی نشیند

نه مرگ آنقدر ترسناک است و نه زندگی آنقدر شیرین که آدمی پای برشرافت خود گذارد

2. صلوات ها 2

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    6,695
    حضور
    359 روز 6 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    486
    صلوات
    22367

آهن ساخته نشده‌اند
    باسلام

با اینکه مخالف بخش زیادی از مطالبی که عرض کردید نیستم

شاید بگید دارم احساسی به موضوع نگاه میکنم ولی چیزهایی که دارم میگم به عینه دیدم که هیچ ربطی به احساسی نگاه کردن یا نکردن بنده نداره و اتفاق افتاده

اما شکل بهم خوردن این موضوع خیلی مهمه اگر این آقا نتونند درست مدیریت کنند باتوجه به زمان طولانی که گذشته برای این خانم خیلی گرون تموم خواهد شد

چون ممکنه کلا خیلی از خواستگاراشو رو از دست بدن چون تو یه خانواه سنتی هستند وقتی یه فامیل حاضر نیست با این خانوم ازدواج کنه بخصوص که تو شهر نیستند و فضاهای روستایی نوع نگاه به این خانم به چه صورت خواهد بود چه بسا این آقا غریبه بودن شرایط برای این خانم خیلی بهتر بود

این حرفها هم صرفا فقط بخاطر این آقا گفته نمیشه اینجا بلکه شاید یکی در استارت همچین موضوعی هست بدونه و مطلع باشه که نمی شه به همین راحتی بی تفاوت به این مسائل بود

و این جور مسائل شوخی بردار نیست چه بخواهند ادامه بدن چه نخواهند ادامه بدن پس هر چه زودتر تکلیف خودشون و طرف مقابل رو روشن کنند بهتره

همون طور که اگه الان بگه تصمیمش چیه با مشکلاتی روبرو خواهد شد همین کار رو تو صحبتهای اولیه انجام داده بودن مطئمنا دلخوری ها کمتر از حالا بود

با همه این حال ان شاءالله عبور از این موضوع براشون زیاد مسئله ساز نباشه هم برای ایشون هم برای اون خانم
    ویرایش توسط اللیل والنهار : ۱۳۹۷/۰۷/۲۱ در ساعت ۲۳:۲۳
    درستکار آسوده است، بی گناه بی باک، خیانتکار ترسان و بدهکار هراسان است.
    امام حسین (ع)

نامزدم به دلم نمی نشیند

4. صلوات ها 4

علاقه
    کتاب خوندن
    نوشته
    3,213
    حضور
    62 روز 8 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    254
    صلوات
    20408

نقل قول نوشته اصلی توسط اللیل والنهار نمایش پست ها
    اما شکل بهم خوردن این موضوع خیلی مهمه اگر این آقا نتونند درست مدیریت کنند باتوجه به زمان طولانی که گذشته برای این خانم خیلی گرون تموم خواهد شد

چون ممکنه کلا خیلی از خواستگاراشو رو از دست بدن چون تو یه خانواه سنتی هستند وقتی یه فامیل حاضر نیست با این خانوم ازدواج کنه بخصوص که تو شهر نیستند و فضاهای روستایی نوع نگاه به این خانم به چه صورت خواهد بود چه بسا این آقا غریبه بودن شرایط برای این خانم خیلی بهتر بود
    دلم میخواست بگم که موضوع و جوری حل کنید که بقیه فکر کنن که این نخواستن از طرف خانوم بوده
    بعد یادم اومد ما در جایی زندگی میکنیم که میگن در دروازه رو میشه بست اما در دهن مردم و نه

نامزدم به دلم نمی نشیند

نه مرگ آنقدر ترسناک است و نه زندگی آنقدر شیرین که آدمی پای برشرافت خود گذارد

6. صلوات

علاقه
    علی(سلام الله علیه)
    نوشته
    3,687
    حضور
    97 روز 18 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7363

نقل قول نوشته اصلی توسط سورنا...۶ نمایش پست ها
    به بابام اینا گفتم که من خوشم نیامده جواب بدید که بدرد هم نمیخوریم از اونجایی که عمه ام اینا روستا رو با خبر کرده بودن بابام گفت. من نمیگم؛گفت که بابا نداره اینا آهش میگیره
    منم فراموش کردم بعدش یه قضیه های پیش اومد که دختر عمه امگفت به من شما لیسانس داری ومن بی سوادم اینا توزندگی میگی از این حرفا،بعدش به بابام اینا گفتم که بگن من نمی خوامش ولی بابام گفت نمیگه بایدقبولش کنم
    با کسب اجازه از استاد صابر عزیز
    بنده در این مسئله ابراز نظر نمی کنم، فقط به یاد یک عبرت عمیق که در این ماجرا وجود دارد و بنده بارها در زندگی ام تجربه کرده ام افتادم، گفتم خوب است اشاره می کنم شاید باری دوستان هم مفید باشد:

هر بار که به خاطر رودربایستی و خجالت و مانند آن از گفتن یک «نه»ی کوچک ابا نموده ام، با شرایط به مراتب بدتری مواجه شده ام که باید این «نه» را در قالب یک مسئله بزرگتر، و شرایط بسیار سخت تری می گفته ام!

سکوت، یا پاسخ مثبت ما از روی رودربایستی و مانند آن نسبت به مسائلی که به آنها راضی نیستیم بالاخره به جایی خواهد رسید که ما دیگر توان ادامه نداریم و باید این «نه» را بگوییم، قطعا «نه» گفتن در آن شرایط بسیار دشوارتر خواهد بود.

ما در اموری که قلبا راضی نیستیم این «نه» را بالاخره باید بگوییم، پس چه بهتر که از همان ابتدا باشد که هنوز آثاری بر «آریِ» ما مترتب نشده است!
    از همان ابتدا قاطعانه بگوییم: «نه»!

«امام علی(سلام الله علیه): مَنْ أَصْلَحَ أَمْرَ آخِرَتِهِ أَصْلَحَ اللَّهُ لَهُ أَمْرَ دُنْيَاهُ»
    نهج البلاغه، کلمات قصار، شماره 89
    ((هر کس آخرتش را اصلاح کند، خداوند دنیایش را اصلاح خواهد کرد))

8. صلوات ها 10

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,842
    حضور
    160 روز 14 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    21191

نقل قول نوشته اصلی توسط مهر... نمایش پست ها
    اصلن .ابدا.عمرا .هرگز .مطلقا تاثیر منفی نداره .ته ناراحتی و سختی ها برای اقا تو این بحث ها و جدایی ها نهایتا یکی دو ماهه که به مرور زمان حل میشه

میدونید چقدر غرور اون دختر خانوم و جریحه دار میکنه ؟
    این آقا نتونند درست مدیریت کنند با توجه به زمان طولانی که گذشته برای این خانم خیلی گرون تموم خواهد شد
    واقعاً برای خودم متاسفم....

جمله‌ای از خانم کامیل آنا پالیا (پژوهشگر آمریکایی):
    "مردان جسم و احساساتشان را برای تغذیه، تأمین مسکن و حفاظت از زنان و فرزندانشان قربانی کرده‌اند
    در حالی که هیچ‌ کدام از دردها و دستاوردهای آن‌ها در لفاظی‌های فمینیستی ثبت نشده است"

Camille Paglia with concern on "The Myth of Male Power" in "No Law in the Arena: A Pagan Theory of Sexuality", p. 392

10. صلوات ها 2

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,842
    حضور
    160 روز 14 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    21191

اگر این آقا نتونند درست مدیریت کنند باتوجه به زمان طولانی که گذشته برای این خانم خیلی گرون تموم خواهد شد
    ته ناراحتی و سختی ها برای اقا تو این بحث ها و جدایی ها نهایتا یکی دو ماهه که به مرور زمان حل میشه
    این پس زدن از سوی اقا باشه میدونید چقدر غرور اون دختر خانوم و جریحه دار میکنه ؟

از تک‌تک جملات شما تشکر می‌کنم:
    http://www.askdin.com/showthread.php...l=1#post999448

"مردان جسم و احساساتشان را برای تغذیه، تأمین مسکن و حفاظت از زنان و فرزندانشان قربانی کرده‌اند
    در حالی که هیچ‌ کدام از دردها و دستاوردهای آن‌ها در لفاظی‌های فمینیستی ثبت نشده است"

Camille Paglia with concern on "The Myth of Male Power" in "No Law in the Arena: A Pagan Theory of Sexuality", p. 392

12. صلوات ها 3

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    6,695
    حضور
    359 روز 6 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    486
    صلوات
    22367

واقعاً برای خودم متاسفم....
    بله باید به خیلی چیزها تاسف خورد

به نوع انتخاب ، نوع دیدگاه که عرف و خانواده داشته ، به معیارهای انتخاب، به خیلی چیزها

ولی تاسف خوردن مشکلی رو حل نمیکنه

ما داریم در مورد چی حرف میزنیم

شما دارید به چی فکر میکنید

بنده هم از شما متشکرم برای روشن شدن نوع نگاه اقایان به مسائل

حالا جالبتر میشه که بیان به این خانم بگن شما مهارتهای شوهرداری بلد نبودی یکم به خودت میرسیدی چرا تحصیلات کمی داری چرا رو لهجه خودت کار نکردی که الان بی شوهر نمونی
    ویرایش توسط اللیل والنهار : ۱۳۹۷/۰۷/۲۲ در ساعت ۰۰:۱۰
    درستکار آسوده است، بی گناه بی باک، خیانتکار ترسان و بدهکار هراسان است.
    امام حسین (ع)

نامزدم به دلم نمی نشیند

14. صلوات ها 3

نوشته
    996
    حضور
    125 روز 16 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    2992

از تک‌تک جملات شما تشکر می‌کنم:
    http://www.askdin.com/showthread.php...l=1#post999448
    دقیقا اونجایی که بهتون میگم اینکه توصیه شده ظلم نکنید نتیجه می گیرید به خاطر وابستگی زن هاست.
    فکر می کنید اگر ظلم نکنید لطف بزرگی کردید اصلا انگار نه انگار که عامل آسیب خود مبارکتان هستید

16. صلوات ها 2

علاقه
    برنامه نویسی ، ایده پردازی ، خلاقیت و نوآوری
    نوشته
    2,943
    حضور
    456 روز 17 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    137
    صلوات
    15356

با ساعت من نود دقیقه تمام هست

هر دو تیم استراحت کوتاهی بکنند

و بعد با دوتا وقت اضافه پانزده دقیقه ای در خدمت دوستان هستیم

اگر در این سی دقیقه هم نتیجه ای حاصل نشد

کار رو با ضربات مرگبار پنالتی ادامه میدیم

اَللّهُمَّ اجْعَلْنی عِنْدَکَ وَجیهاً بِالْحُسَیْنِ عَلَیْهِ السَّلامُ فِی الدُّنْیا وَ الاْخِرَةِ

18. صلوات ها 5

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,842
    حضور
    160 روز 14 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    21191

به نوع انتخاب ، نوع دیدگاه که عرف و خانواده داشته ، به معیارهای انتخاب، به خیلی چیزها
    و بیشتر از همه باید به این تاسف خورد که شما خانمها تلاش می‌کنید همیشه برای همه چیز مردها را مقصر جلوه دهید و خود را بدون مسئولیت نشان دهید! ادعای برابری با مردها را می‌کنید و ادعای فهم و درک برابر با مرد را دارید، اما تا به تاپیک‌هایی مانند این می‌رسید، شروع می‌کنید به گفتن این حرفها که زن شیشه‌ای است، زن می‌شکند، این مرد بود که باید مدیریت میکرد و این حرفها!

شکل بهم خوردن این موضوع خیلی مهمه اگر این آقا نتونند درست مدیریت کنند باتوجه به زمان طولانی که گذشته برای این خانم خیلی گرون تموم خواهد شد
    زنها که از نظر قدرت درک و فهم با مردها برابرند، پس چرا آقا باید مدیریت کند؟!
    اگر این خانم و سایر خانمها عرضه دارند خودشان مدیریت کنند و از مردها مایه نگذارند
    اگر هم عرضه ندارند پس ادعای برابری هم نکنند!

حالا جالبتر میشه که بیان به این خانم بگن شما مهارتهای شوهرداری بلد نبودی یکم به خودت میرسیدی چرا تحصیلات کمی داری چرا رو لهجه خودت کار نکردی که الان بی شوهر نمونی
    سفسطه نکنید! هیچ آدم عاقلی اینها را نمی‌گوید
    اما قطعاً به این خانم خواهیم گفت تو که دیدی مادرت به زور می‌خواهد یکی از پسردایی‌های تو را برای خواستگاریت بیاورد، چرا مخالفت نکردی؟
    قطعاً به این خانم خواهیم گفت مگر روز اول نمی‌دانستی تو دیپلم داری و او لیسانس؟ چرا بعد از چند وقت یادت آمد که ممکن است مدرکش را توی سرت بزند؟

من به عنوان یک مرد شجاعت این را داشتم که به استارتر بگویم:

شما که به قول خودتان از ابتدا مخالف بودید باید بیشتر پافشاری می‌کردید
    اما شما خانمها از آنجایی که بسیار منصف(!!!) هستید، حتی یک کلمه درمورد اشتباهات این دختر حرفی نزدید و حتی به خانوادهء او این حق را دادید که توی گوش این پسر بزند!
    چرا؟ فقط برای آنکه همجنس شماست!

20. صلوات

صفحه 3 از 9 نخست 12345 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 87

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری