جمع بندی آیا ازدواج باعث محدودیت می شود؟

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا ازدواج باعث محدودیت می شود؟

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا سوال ایشان ضمن حفظ امانت، جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم، با نام کاربری "مدیر ارجاع سؤالات" درج می شود:

نقل قول:

سلام

دختری هستم با تحصیلات دانشگاهی و مجرد که حدودا 28 سال سن دارم
اگه آدم ازدواج کنه ، همسرش براش تکراری نمیشه؟ اینکه هر صبح و شام همسرم رو ببینم سیر میشم دیگه، اینطور نیست؟
من لحظات زیادی رو تو زندگیم تنها تو اتاقم کتاب می خونم و خیلی هم اذت میبرم .....
می ترسم ازدواج ، این سکوت و طمأنینه من رو به هم بزنه

ایا ازدواج باعث محدودیت و احساس دلتنگی نمیشه؟ من همیشه از محدودیت ازدواج می ترسم.

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]

کارشناس بحث: استاد همدل

[TD][/TD]

ازدواج محدودیت است، اما هر محدودیتی ناخوشایند نیست!

به طور کاملاً طبیعی وقتی انسان ازدواج می کند، وقت وی تقریباً نصف می شود و مجبور است پنجاه درصد وقت و انرژی خود را برای ادارۀ زندگی، تأمین هزینه های زندگی، توجه به همسر و رسیدگی به نیازهای وی صرف کند و بخشی از فکر و ذهن اش مشغول آن گردد؛ بنابراین هرگز نباید از خودتان توقع و انتظار بیش از حد داشته باشید که وقتی ازدواج کنید همانند دوران مجردی با فراغت بال کامل به درس و بحث تان برسید؛ چون باید برای مدیریت و ادارۀ زندگی و همسرتان نیز وقت بگذارید.
البته همان مقدار وقتی که برای خودتان باقی می ماند، وقت کمی نیست با کمی مدیریت زمان و برنامه ریزی منطقی می توانید از وقت تان استفاده بهینه کنید و علاوه به رسیدگی به امورات زندگی در امر تحصیل هم موفق عمل نمایید.

تکراری شدن همسر!

خستگی و دلزدگی از هر چیزی و هر کاری در هر جایی ممكن است اتفاق بیفتد نه تنها در زندگی زوجین؛ بلكه حتی در محیط كار، رابطۀ با دوستان و سایر علایق هم رخ می دهد. اگر شما هر روز كار یكسان و ثابتی را انجام دهید نه تنها تا حدی از آن كار خسته و دلزده می‌شوید؛ بلكه كارتان كیفیت مطلوب نخواهد داشت. وقتی كار جدیدی را آغاز می‌كنید یا پیشرفتی در كارتان ایجاد می‌شود ناگهان نیروی تازه می‌گیرید.
اگر شما در رابطه با همسرتان و در زندگی‌ مشترک تان تغییری هر چند كوچك ایجاد كنید. گاهی تنها با بیان احساسات و آرزوهای‌تان می‌توانید تازگی به روابط ببخشید و بر شادابی و طراوت آن بیفزایید.
وقتی شما بدانید که چه اندازه نقاط مشتركی بین شما و همسرتان وجود دارد. بودن در کنار وی برای شما جذاب و خوشایند خواهد بود و هیچگاه از وی خسته و دلزده نخواهید شد. البته طبیعتاً باید روز به روز برای افزایش صمیمیت و عشق و محبت تلاش کنید و بکوشید روابط مؤثر و عاشقانه ای با هم برقرار کنید تا لذت این رابطه شما را به ادامه زندگی مشتاق و دلگرم نماید.

سلام ، روز بخیر دوست من

اول بهتر هست درباره ازدواج بخونین و منبعتون کتاب های ارزشمند در این زمینه باشه... ازدواج چی هست و چرا ازدواج میکنیم.

بعد باید برگردین و به خودشناسی برسین ، اینکه نیاز من چه چیزهایی هست . برای چه اهدافی تلاش میکنم و خیلی سوالات دیگر .

احساس میکنم به تنهایی خو گرفتین و این مسئله باید بررسی دقیق بشه چون در روابط شما با دیگران اثر منفی داره. مثلا این دیگران دوستان شما هستن میشه برای اونها وقت کمتر گذاشت یا حتی دیگه ارتباط نگرفت ولی اگر با همین تنهایی و لذت از این حصار وارد زندگی یه مرد بشین قطعا هر دوی شما ضربه میخورین.

لذت ها با هم فرق دارن و نباید یک لذت تمام زندگی رو تحت شعاع خودش قرار بده حتی عبادت!!!! به حدی که داستان همون مردی یادم میافته که عبادت زیاد میکرد در حالی که دنبال لقمه ی نان برای خانوادش نبود و این از نظر خداوند هم پسندیده نیست.

پس هر عملی به اندازه مفیده و خارج از اون مضر و ضربه زنندس.

اگر ایجا مشاوره شما تمام شد با نظر کارشناس و مشاوره محترم حتما از دنیای بیرون پیگیر باشین.

در پایان ازدواج محدودیت نیست و بستگی به مرد زندگیتون و افکارش داره اما در کل لذت از برنامه ها و اهداف جدیدتر هست.

[="Tahoma"]بله محدیدویت هست ولی نه از نوع ازار دهنده اش
اگه کسی رو برای ازدواج انتخاب کنید که معیار های شما رو داشته باشه
هرگر هرگز براتون تکرای نمیشه
حتی هر روز بیشتر از پیش از بودنش در زندگی تون احساس خرسندی میکنید

سلام عزیزم
به نظرم شما با این روحیاتی که دارید خیلی بیشتر در زمینه ازدواج مطالعه و فکر کنید.
چون قطعا ازدواج در زندگی هرکسی باعث تنش و تغییر در حال و اوضاع فرد میشه.حالا یا مثبت یا خدای نکرده منفی.
البته که این موضوع به میزان خیلی خیلی زیاد به اخلاق و رفتار طرف مقابل بستگی داره...
امیدوارم که هیچ وقت هیچ کسی گرفتار همسری نامناسب و بد ذات نشه که اون وقت دنیا رو واسه آدم جهنم میکنه...

موضوع:
«ازدواج و محدودیت‌ها»

پرسش:
آیا ازدواج باعث محدودیت می شود؟

پاسخ:
ازدواج محدودیت است، اما هر محدودیتی ناخوشایند نیست!
به طور کاملاً طبیعی وقتی انسان ازدواج می کند، وقت وی تقریباً نصف می شود و مجبور است پنجاه درصد وقت و انرژی خود را برای ادارۀ زندگی، تأمین هزینه های زندگی، توجه به همسر و رسیدگی به نیازهای وی صرف کند و بخشی از فکر و ذهن اش مشغول آن گردد؛ بنابراین هرگز نباید از خودتان توقع و انتظار بیش از حد داشته باشید که وقتی ازدواج کنید همانند دوران مجردی با فراغت بال کامل به درس و بحث تان برسید؛ چون باید برای مدیریت و ادارۀ زندگی و همسرتان نیز وقت بگذارید.
البته همان مقدار وقتی که برای خودتان باقی می ماند، وقت کمی نیست با کمی مدیریت زمان و برنامه ریزی منطقی می توانید از وقت تان استفاده بهینه کنید و علاوه به رسیدگی به امورات زندگی در امر تحصیل هم موفق عمل نمایید.

تکراری شدن همسر!
خستگی و دلزدگی از هر چیزی و هر کاری در هر جایی ممكن است اتفاق بیفتد نه تنها در زندگی زوجین؛ بلكه حتی در محیط كار، رابطۀ با دوستان و سایر علایق هم رخ می دهد. اگر شما هر روز كار یكسان و ثابتی را انجام دهید نه تنها تا حدی از آن كار خسته و دلزده می‌شوید؛ بلكه كارتان كیفیت مطلوب نخواهد داشت. وقتی كار جدیدی را آغاز می‌كنید یا پیشرفتی در كارتان ایجاد می‌شود ناگهان نیروی تازه می‌گیرید.
اگر شما در رابطه با همسرتان و در زندگی‌ مشترک تان تغییری هر چند كوچك ایجاد كنید. گاهی تنها با بیان احساسات و آرزوهای‌تان می‌توانید تازگی به روابط ببخشید و بر شادابی و طراوت آن بیفزایید.
وقتی شما بدانید که چه اندازه نقاط مشتركی بین شما و همسرتان وجود دارد. بودن در کنار وی برای شما جذاب و خوشایند خواهد بود و هیچگاه از وی خسته و دلزده نخواهید شد. البته طبیعتاً باید روز به روز برای افزایش صمیمیت و عشق و محبت تلاش کنید و بکوشید روابط مؤثر و عاشقانه ای با هم برقرار کنید تا لذت این رابطه شما را به ادامه زندگی مشتاق و دلگرم نماید.

معرفی منابع برای مطالعۀ بیشتر:

1. ندیری، معصومه، روزمرگی زوجین در زندگی زناشویی، تهران: سنجش و دانش، 1396.
  2. اولسون، دیوید اچ. ال و همکاران، ازدواج و خانواده: صمیمیت، تفاوت‌ها، استحکام و پایداری، مترجم: کیومرث فرحبخش، تهران: سیاه و سفید، 1396.
  3. انارکی اردکانی، حسین، ازدواج از دیدگاه اخلاق و قانون، قم: پیام مقدس، 1386.
  4. عاطف‌وحید، محمدکاظم‌، تحکیم پیوند زناشویی، مشهد: آهنگ قلم، 1389.
موضوع قفل شده است