جمع بندی بهترین واکنش در برابر رفتارها و تمایلات جنسی کودکان چیست؟

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بهترین واکنش در برابر رفتارها و تمایلات جنسی کودکان چیست؟

سلام

با تمایلات جنسی کودکان چه رفتاری باید نشام داد؟
اخم کردن کافیه(به نظرم بهترین اثرو داشته)؟ دعوا کردن؟ یا توضیح دادن در حد سن و سالشون(که البته نتیجه ای نداشته)

من خودم فعلا بچه ندارم ولی می بینم بچه های فامیل رو...دختر 4-5 ساله ای که از پسرهای بزرگتر منع میشه ولی فقط منع میشه
و پدرو مادرش توجه خاصی به بعضی رفتارهای مشکوکی که سعی در پنهان کردنش هم داره ندارن....
من بعضی این رفتارهارو کاملا متوجه میشم ولی خب چکار میتونم کنم؟
بعضا صداش میزنم ولی اون نمیاد:Moteajeb!:
ممنون میشم بگین چه عکس العملی باید داشته باشم

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]

کارشناس بحث: استاد صابر

[TD][/TD]

با عرض سلام و احترام خدمت شما کاربر محترم و سپاس از همراهی شما با اسک دین، امیدواریم راهنمای خوبی برایتان باشیم.@};-

كنجكاوي جنسي در كودكا ن طبيعي است و بيشتر والدين هنگام رويارويي با آن براي اولين بار مي فهمند كه واقعا بايد براي رفتار فرزند خود حدودي را تنظيم كنند تا بداند از نظر اجتماعي كدام يك از رفتار هاي او در خصوص مسائل جنسي قابل قبول است.

به نظر ما نشان دادن هرگونه حساسیت یا اخم در مورد این جور مسائل نوعی تقویت کنجکاوی فرزندان است و هر قدر فرزندان در این موضوع منع شوند بیشتر برای دانستن و تجربه آن حریص می شوند ولی از طرفی نباید فرزندان را برای برخی از کارها آزاد گذاشت یا اجازه داد با جنس مخالف خود در سنین خاصی تنها بمانند، بلکه والدین باید آگاهی های جنسی را به فرزندان بر طبق اصول دینی و روانشناختی در سنین مشخص آموزش دهند و اصول پیشگیری از آسیب را رعایت کنند. لذا هر گونه برخورد نسنجيده اي ممكن است سبب گيجي او شده و موجبات احساس گناه و افسردگي وي را فراهم سازد. مهمتر از همه اينكه ممكن است پس از آن براي پرسش ها و ابهام هاي جنسي خود به ديگراني مراجعه كند كه يا به دليل ناآگاهي و يا غرض ورزي ، اطلاعات نادرستي در زمينه مسائل جنسي به او منتقل نمايند كه درنتيجه آن در آينده وي را با مشكلاتي مواجه خواهد ساخت.

***در ادامه به چند نکته نیز در پاسخ شما می پردازیم:
1.در ابتدا به این نکته توجه داشته باشید که صحبت کردن مستقیم شما در مورد این مسائل با توجه به اینکه آنها فرزندان شما نیستند اساسا جز وظایفتان نیست و نباید از این بابت احساس مسئولیت نمایید، بلکه صرفا آگاهی بخشی والدینشان می تواند جزو وظایف شما باشد. حتی ممکن است صحبت مستقیم شما سوء تفاهم ایجاد کند.

2. ممكن است مهمترين دليل چنين رفتاري از سوي كودكي در سنيني كه بدان اشاره نموديد، كنجكاوي وي براي آشنايي با اعضاي بدن خود باشد كه از نوپايي در كودكان وجود داشته و در حدود سنين 2 تا 4 سالگي و بعضا تا 5 سالگی در قالب دستكاري و در سنين بالاتر درقالب دكتر بازي و ... خود را نشان مي دهد، پس اگر متوجه خطری شدید، غیر مستقیم نباید اجازه دهید زمینه آن شکل بگیرد.

3. معمولاً اين گونه رفتار از سوي كودك؛ بيشتر جنبه شناختي دارد نه جنسي و اخلاقي و اگر خداي ناكرده استمرار يابد، ممكن است به جهت فشارهاي روحي در محيط خانواده و ... باشد كه كودك مي خواهد از اين طريق خود را به آرامش برساند، بنابراين والدين كودك بايد محيطي آرام و سرشار از صميميت براي او ايجاد كنند.

كتب پيشنهادي براي مطالعه در مورد مسايل جنسي:
1.كليد هاي آموزش و مراقبت از سلامت جنسي در كودكان و نوجوانان،‌دكتر كريستال دفريتاس، ترجمه سارا رئيسي طوسي
2. تربيت جنسي در اسلام ،حافظ ثابت
3. خانواده و مسايل جنسي كودكان ،دكتر علي قائمي.

البته این کنجکاوی نسبت به خودش نبوده....بلکه نسبت به ادم بزرگ های جنس مخالف Fool که اصرار داره تو بغلشون بره و بشینه و ....:-"

[="Tahoma"]اینی که شما میگید تمایلات جنسی نیست و صرفا فقط یه کنجکاوی کودکانه اس
و چون این موضوع به شما مربوط نمیشه بهتره حل موضوع و به عهده ی پدر ومادر فرزند بزارید که بدون خشونت و با ارامش با فرزندشون حرف بزنن در حد و حدود ست و درک فرزندشون

مهر...;1000122 نوشت:
بدون خشونت و با ارامش با فرزندشون حرف بزنن در حد و حدود ست و درک فرزندشون

حالا منم با خشونت نمیخواستم حالیش کنم که:dسن و سالشم رعایت میکنم

خوبه گفتم خانواده اش اهمیتی نمیدن:-@ و احتمالا نسبت به این مورد دقت لازم ندارند

مهر قبلا با اعصاب تر بودی خواهر

[="Tahoma"]x_xخودمم بعد اینکه مطلب و نوشتم فک کردم یه ذره خشونتش زیاد شد
شرمنده .ب خوبی خودت ببخش
بازم بهترین مورد اینه ک پدرو مادرش براش توضیح بدن

سؤال:
با تمایلات جنسی کودکان چه رفتاری باید نشان داد؟ اخم کردن کافی است؟ به نظرم بهترین اثر را داشته است یا توضیح دادن در حد سن و سالشان که البته نتیجه ای نداشته است. خودم فعلا بچه ندارم ولی می بینم بچه های فامیل را دختر 4-5 ساله ای که از پسرهای بزرگتر منع می شود ولی پدرو مادرش توجه خاصی به بعضی رفتارهای مشکوک و پنهانی او ندارند.

پاسخ:
كنجكاوي جنسي در كودكا ن طبيعي است و بيشتر والدين هنگام رويارويي با آن براي اولين بار مي فهمند كه واقعا بايد براي رفتار فرزند خود حدودي را تنظيم كنند تا بداند از نظر اجتماعي كدام يك از رفتار هاي او در خصوص مسائل جنسي قابل قبول است.

به نظر ما نشان دادن هرگونه حساسیت یا اخم در مورد این جور مسائل نوعی تقویت کنجکاوی فرزندان است و هر قدر فرزندان در این موضوع منع شوند بیشتر برای دانستن و تجربه آن حریص می شوند ولی از طرفی نباید فرزندان را برای برخی از کارها آزاد گذاشت یا اجازه داد با جنس مخالف خود در سنین خاصی تنها بمانند، بلکه والدین باید آگاهی های جنسی را به فرزندان بر طبق اصول دینی و روانشناختی در سنین مشخص آموزش دهند و اصول پیشگیری از آسیب را رعایت کنند. لذا هر گونه برخورد نسنجيده اي ممكن است سبب گيجي او شده و موجبات احساس گناه و افسردگي وي را فراهم سازد. مهمتر از همه اينكه ممكن است پس از آن براي پرسش ها و ابهام هاي جنسي خود به ديگراني مراجعه كند كه يا به دليل ناآگاهي و يا غرض ورزي ، اطلاعات نادرستي در زمينه مسائل جنسي به او منتقل نمايند كه درنتيجه آن در آينده وي را با مشكلاتي مواجه خواهد ساخت.

در ادامه به چند نکته نیز در پاسخ شما می پردازیم:
1.در ابتدا به این نکته توجه داشته باشید که صحبت کردن مستقیم شما در مورد این مسائل با توجه به اینکه آنها فرزندان شما نیستند اساسا جز وظایفتان نیست و نباید از این بابت احساس مسئولیت نمایید، بلکه صرفا آگاهی بخشی والدینشان می تواند جزو وظایف شما باشد. حتی ممکن است صحبت مستقیم شما سوء تفاهم ایجاد کند.

2. ممكن است مهمترين دليل چنين رفتاري از سوي كودكي در سنيني كه بدان اشاره نموديد، كنجكاوي وي براي آشنايي با اعضاي بدن خود باشد كه از نوپايي در كودكان وجود داشته و در حدود سنين 2 تا 4 سالگي و بعضا تا 5 سالگی در قالب دستكاري و در سنين بالاتر درقالب دكتر بازي و ... خود را نشان مي دهد، پس اگر متوجه خطری شدید، غیر مستقیم نباید اجازه دهید زمینه آن شکل بگیرد.

3. معمولاً اين گونه رفتار از سوي كودك؛ بيشتر جنبه شناختي دارد نه جنسي و اخلاقي و اگر خداي ناكرده استمرار يابد، ممكن است به جهت فشارهاي روحي در محيط خانواده و ... باشد كه كودك مي خواهد از اين طريق خود را به آرامش برساند، بنابراين والدين كودك بايد محيطي آرام و سرشار از صميميت براي او ايجاد كنند.

كتب پيشنهادي براي مطالعه در مورد مسايل جنسي:
1.كليد هاي آموزش و مراقبت از سلامت جنسي در كودكان و نوجوانان،‌دكتر كريستال دفريتاس، ترجمه سارا رئيسي طوسي
2. تربيت جنسي در اسلام ،حافظ ثابت
3. خانواده و مسايل جنسي كودكان ،دكتر علي قائمی.

موضوع قفل شده است