صفحه 3 از 4 نخست 1234 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: یکی را می دهی صد ناز و نعمت... ؛ واقعا چرا؟!

نوشته
    13
    حضور
    9 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    63

نقل قول نوشته اصلی توسط سپیده دم نمایش پست ها
    سلام

واقعاً متاثر شدم. نمی خواهم نصیحت کنم اما آیا غیر از صبر کاری می توان کرد؟ با بی قراری مشکلتان حل نخواهد شد.

مقایسه بدترین کار است نه تنها در مورد ازدواج بلکه در هر زمینه ای. اگر هم می خواهید مقایسه کنید افرادی را ببینید که شرایطی سخت تر از شما دارند.

در زمانه ای زندگی می کنیم که ازدواج واقعاً یک معزل شده، البته که خودمان در به وجود آمدن این معزل نقش داریم اما من معتقدم که این یک آزمایش است. مردم در هر دوره ای یک جور امتحان می شوند. نسل های قبل از ما هم جور دیگری امتحان می شدند. ما هم اینطوری..‌.

یک پسر همین که اراده کند می تواند به جستجوی اشخاص برای رفتن به خواستگاری بپردازد. نمی گویم برای پسرها مشکلات نیست ولی راحت تر به مقصود می رسند. اما یک دختر نهایت کاری که می تواند انجام بدهد این است که حضورش در جامعه بیشتر باشد تا شاید دیده شود.

این امتحان است شاید امروز شاید فردا تمام شود. بی قراری دردی از شما دوا نمی کند.
    آن چیزی که شما را محکم می کند فقط تکیه کردن به خداست.

دو راه پیش پای شماست:
    یا زیر بار مشکلات خم شوی
    یا محکم در برابر مشکلات بایستی
    انتخاب با خودتان است

این روزها تمام می شوند ... غم و شادی هر دو می گذرند...

حرفهایم شاید شعارگونه باشد اما دنیا می گذرد. اگر دیدتان را نسبت به دنیا عوض کنید مشکلات کوچک می شوند. اگر عمیقاً باور کنید که قرار نیست تا ابد اینجا بمانید مشکلات هم برایتان کمرنگ می شوند.

لابد می گویید
    همه دلداری می دهند
    همه امید می دهند
    همه دعوت به صبر می کنند...
    اما کسی از دل من خبر ندارد...

بله من هم می دانم که فقط خداوند از دل پر درد دختری خبر دارد که به خواسته هایش نرسیده...

پس غمهایت را به او بگو و از خودش کمک بخواه راه زندگی بالاخره باز می شود. مشکلات حل می شود. سعی کن خوشبختی و شادی را در چیزهایی غیر از ازدواج هم بیابی
    خوشبختی ات را خودت رقم بزن.
    خوشبخت ترین باشید
    مرسی ممنون از دلگرمیتون

2. صلوات ها 4

علاقه
    شعر و ادبیات فارسی، خط نستعلیق، بازی با بچه ها، عرفان عملی
    نوشته
    81
    حضور
    6 روز 1 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    249

چیزایی که تو فکر من هستش مقایسه های عجیبیه. مقایسه سر اینکه من چرا نمیتونم یه همسر داشته باشم و بقیه براحتی اینو دارن بدون چند درصد از لیاقت هایی که فکر میکنم دارم.
    من هم گاهی از این فکرا سراغم میاد اما پیش خودم می گویم خدا فقط خدای من نیست خدای همه است رحمتش هم برای همه بنده هایش است.
    لیاقت آدمها را ما نمی توانیم ارزیابی کنیم. چه بسا بنده ای در نظر ما بی لیاقت باشد اما نزد خدا شان و مقام بالایی داشته باشد. ما فقط ظاهر آدمها را می بینیم. ضمن اینکه همه نعمت های خداوندی فقط بر اساس لیاقت عطا نمی شود.
    موفق باشید

4. صلوات ها 5

علاقه
    شعر و ادبیات فارسی، خط نستعلیق، بازی با بچه ها، عرفان عملی
    نوشته
    81
    حضور
    6 روز 1 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    249

نقل قول نوشته اصلی توسط آبی آسمان نمایش پست ها
    مرسی ممنون از دلگرمیتون
    خواهش می کنم انشالله به خواسته دلتان هر چه زودتر برسید
    در پناه خدا باشید

6. صلوات ها 3

علاقه
    کتاب خوندن
    نوشته
    3,259
    حضور
    64 روز 6 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    257
    صلوات
    20526

حقیقتا من آدم مقایسه گری نیستم اینو اثبات کردم در عشقم . هیچوقت یادم نمیاد دنبال پسر زیبایی رفته باشم. یا اینکه اگر یه خواستگاری بوده که کلا ازش خوشم اومده بخاطر ظاهر و قیافش تردید کنم با وجود اینکه بهم گفتن فلانی زیادم خوب نیست و واقعا هم عادی بوده ولی خواستمش و یک لحظه به مردهای دیگه و خوبیشون فکر نکردم، ولی قسمت نبوده.
    چیزایی که تو فکر من هستش مقایسه های عجیبیه. مقایسه سر اینکه من چرا نمیتونم یه همسر داشته باشم و بقیه براحتی اینو دارن بدون چند درصد از لیاقت هایی که فکر میکنم دارم. فکر میکنین از سر خودشیفتگی یا چیزای دیگس ولی اشتاه نکنین آدم هر چه با لیاقت تر باشه زندگی اونو بیشتر تحت فشار میذاره حتما دور و برتون دیدین.
    حسرت اینو دارم یه پسر عاشقانه گل بده بده دستم، یکی برام هدیه بخره، منم مهم باشم ، منم پاگشا کنن و ...............واسه کارم با یه سرمایه کم شروع کردم فقط قرض بار شدم، هیچکسی خرید نکرد . تا اینهمه شرکت و کارخونه و فلان هست ما خورده کارا هیچ شانسی نداریم. بدتر شد که بهتر نشد.

میدونم و میفهمم این حسرت .این حس چقدر بده
    مثل اینه که یه غذایی و بقیه بخورند و به شما بگن غصه نخور .بهش فکر نکن .خیلی شوره ؟یا اینقدر تلخه که نگو .منم مجبورم وگرنه بالا میاوردم .اما ذهن و فکر شما پی اون غذاست که ظاهر دلفریبنده ای داره
    یا خانومی که مادر نمیشه .بهش بگن ایییییییییییی چه خوب که بچه نداری .واسه خودت راحتی .هر چقدر دلت میخواد میخوابی .هر کاری داشته باشه راه میتونی انجام بدی .راحت میتونی بری سفر .کسی نیست که خونه رو نا مرتب کنه
    این ها باعث نمیشه که اون خانوم بابت نداشتن بچه غصه نخوره.شاید تا چند روزی یا چند ماهی این حرف ها بهش کمک کنه .اما بازم وقتی تو خیابون دختر بچه ها رو با لباس صورتی و موهای خرگوشی ببینه دلش ضعف میره واسه در اغوش کشیدن بچه ای از جنس خودش
    اینا رو گفتم که فکر نکنید درکتون نمیکنم یا معنی و عمق حسرتتون رو نمیفهمم
    اما خواهر عزیزم
    یه گرسنه کتاب اشپزی دستش بگیره و هی اب دهنش و قورت بده که براش غذا نمیشه .جز ضعف و گرسنگی بیشتر حاصلی نداره براش
    اینکه شما غصه بخوری مشکلاتت حل نمیشه که بیشتر نمیشه
    اگه با غصه خوردن مشکلات حل میشد .والا که من خودم اولین نفر برای حل مشکلاتم شروع به خودخوری غصه خوردن میکردم
    اینکه از خدا گله کنید که نشد کار
    از خدا که طلبکار نیستیم .قرار نیست هر چی ما خواستیم براورده بشه .شاید به صلاحمون نیست .شاید تقدیر شما رو طوری رقم زده که هنوز وقت ازدواج و پیدا کردن نیمه گمشده تون نشده
    یه داستان قشنگی بود
    میگفت سه تا مریض تو اتاقن .دکتر میاد برای هر کدوم یه نوع غذا تجویز میکنه .برای یکی کباب .برای یکی سوپ .برای یکی سرم و امپول
    مریض هم بی چون و چرا قبول میکنه .چون به دکتر ایمان داره و میدونه این غذایی که براش تجویز کرده به نفعشه و باعث میشه حالش خوب میشه
    کاش ما ادم ها هم قد اون مریضا که به دکترشون اطمینان دارند به خدا اطمینان داشتیم و هر اتفاقی که برامون پیش اومد جز شکر چیزی نگیم و در مقابل مصلحت خدا سر تعظیم فرود بیاریم
    اینکه دوستان میگن برای خودت سرگرمی و شغل یا منبع درامد دست و پا کن .بهترین پیشنهاده
    شاید تو روزمرگی های زندگی .سرنوشت شما رو در مقابل نیمه گمشده تون گذاشت

یکی را می دهی صد ناز و نعمت... ؛ واقعا چرا؟!

نه مرگ آنقدر ترسناک است و نه زندگی آنقدر شیرین که آدمی پای برشرافت خود گذارد

8. صلوات ها 5

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    6,941
    حضور
    366 روز 20 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    531
    صلوات
    22771

نقل قول نوشته اصلی توسط مهر... نمایش پست ها
    در مقابل نیمه گمشده تون گذاشت
    باسلام

نمیدونم چرا همش میخواهیم همه چی رو گره بزنیم به این موضوع

ایشون اگه باید سرگرمی ... داشته باشه نه برای اینکه ختم بشه به این موضوع بلکه نیاز یک فرد اینکه به این چیزا هم فکر کنه

حتی اگر تا آخر عمرش با همه این فعالیتها به اون چیزی که فرمودید نرسه

ببنید مشکلتون چیه ؟ به جای فکر کردن به زندگی دیگران به زندگی خودتون فکر کنید بیندی به چه چیزی بی توجه بودید

بعد خواستهاتون رو با مواقعیت زندگیتون تطبیق بدید

گاهی ما میخواهیم مثل کسی بشیم که کلا هیچ شباهتی به اون فرد نداریم نه از نظر مالی نه از نظر ظاهری نه از نظر موقعیت اجتماعی و....

گاهی همین مسئله باعث میشه راحت خواستگاراتون رو رد کنید و یا تو رفتارهاتون متوجه نباشید که درست عمل نکردید

ولی خیلی ها هم هستند که دوست دارند مثل شما باشند

بعضی از موارد رو میشه بهش رسید اونا رو پیدا کنید و برای رسیدن بهش تلاش کنید بازم میگم تو هیچ شرایطی این کارها رو برای این انجام ندید که به اون موضوعی که نقل قول کردم برسید

فقط اگه خودتون به این موضوع رسیدید که این مسئله ، نیاز شماست و خوبه که در شما هم باشه براش برنامه بریزید و تلاشتون رو بکنید

ان شاءالله خدا کمکتون میکنه که از این نیز بگذرید
    ویرایش توسط اللیل والنهار : ۱۳۹۷/۰۷/۲۴ در ساعت ۱۶:۲۷
    اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج
    درستکار آسوده است، بی گناه بی باک، خیانتکار ترسان و بدهکار هراسان است.
    امام حسین (ع)

10. صلوات ها 4

نوشته
    988
    حضور
    42 روز 10 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3141

یا هو یا من لا هو الا هو

سلام و عرض ادب

من هم دختری هستم تقریبا مثل تو خواستگار مناسب ندارم و ...
    ولی سرمو چنان مشغول مطالعه و مسایل بلند و بالایی کردم که اگه
    تا اخر عمرم هم ازواج نکنم عین خیالم نیست
    مگه ازدواج کلید خوشبختیه؟!

در ضمن:
    هرگز به کسی حسادت نکن بخاطر نعمتی که خدا به او داده ...
    زیرا تو نمیدانی خداوند چه چیزی را از او گرفته است ...
    و غمگین مباش وقتی خداوند چیزی را از تو گرفت ...
    زیرا تو نمی دانی خداوند چه چیزی را عوض آن به تو خواهد داد .

((رب زدنی فیک تحیرا و هب لی کمال الانقطاع علیک))

12. صلوات ها 5

نوشته
    13
    حضور
    9 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    63

نقل قول نوشته اصلی توسط اللیل والنهار نمایش پست ها
    باسلام

نمیدونم چرا همش میخواهیم همه چی رو گره بزنیم به این موضوع

ایشون اگه باید سرگرمی ... داشته باشه نه برای اینکه ختم بشه به این موضوع بلکه نیاز یک فرد اینکه به این چیزا هم فکر کنه

حتی اگر تا آخر عمرش با همه این فعالیتها به اون چیزی که فرمودید نرسه

ببنید مشکلتون چیه ؟ به جای فکر کردن به زندگی دیگران به زندگی خودتون فکر کنید بیندی به چه چیزی بی توجه بودید

بعد خواستهاتون رو با مواقعیت زندگیتون تطبیق بدید

گاهی ما میخواهیم مثل کسی بشیم که کلا هیچ شباهتی به اون فرد نداریم نه از نظر مالی نه از نظر ظاهری نه از نظر موقعیت اجتماعی و....

گاهی همین مسئله باعث میشه راحت خواستگاراتون رو رد کنید و یا تو رفتارهاتون متوجه نباشید که درست عمل نکردید

ولی خیلی ها هم هستند که دوست دارند مثل شما باشند

بعضی از موارد رو میشه بهش رسید اونا رو پیدا کنید و برای رسیدن بهش تلاش کنید بازم میگم تو هیچ شرایطی این کارها رو برای این انجام ندید که به اون موضوعی که نقل قول کردم برسید

فقط اگه خودتون به این موضوع رسیدید که این مسئله ، نیاز شماست و خوبه که در شما هم باشه براش برنامه بریزید و تلاشتون رو بکنید

ان شاءالله خدا کمکتون میکنه که از این نیز بگذرید

نقل قول نوشته اصلی توسط مهر... نمایش پست ها

میدونم و میفهمم این حسرت .این حس چقدر بده
    مثل اینه که یه غذایی و بقیه بخورند و به شما بگن غصه نخور .بهش فکر نکن .خیلی شوره ؟یا اینقدر تلخه که نگو .منم مجبورم وگرنه بالا میاوردم .اما ذهن و فکر شما پی اون غذاست که ظاهر دلفریبنده ای داره
    یا خانومی که مادر نمیشه .بهش بگن ایییییییییییی چه خوب که بچه نداری .واسه خودت راحتی .هر چقدر دلت میخواد میخوابی .هر کاری داشته باشه راه میتونی انجام بدی .راحت میتونی بری سفر .کسی نیست که خونه رو نا مرتب کنه
    این ها باعث نمیشه که اون خانوم بابت نداشتن بچه غصه نخوره.شاید تا چند روزی یا چند ماهی این حرف ها بهش کمک کنه .اما بازم وقتی تو خیابون دختر بچه ها رو با لباس صورتی و موهای خرگوشی ببینه دلش ضعف میره واسه در اغوش کشیدن بچه ای از جنس خودش
    اینا رو گفتم که فکر نکنید درکتون نمیکنم یا معنی و عمق حسرتتون رو نمیفهمم
    اما خواهر عزیزم
    یه گرسنه کتاب اشپزی دستش بگیره و هی اب دهنش و قورت بده که براش غذا نمیشه .جز ضعف و گرسنگی بیشتر حاصلی نداره براش
    اینکه شما غصه بخوری مشکلاتت حل نمیشه که بیشتر نمیشه
    اگه با غصه خوردن مشکلات حل میشد .والا که من خودم اولین نفر برای حل مشکلاتم شروع به خودخوری غصه خوردن میکردم
    اینکه از خدا گله کنید که نشد کار
    از خدا که طلبکار نیستیم .قرار نیست هر چی ما خواستیم براورده بشه .شاید به صلاحمون نیست .شاید تقدیر شما رو طوری رقم زده که هنوز وقت ازدواج و پیدا کردن نیمه گمشده تون نشده
    یه داستان قشنگی بود
    میگفت سه تا مریض تو اتاقن .دکتر میاد برای هر کدوم یه نوع غذا تجویز میکنه .برای یکی کباب .برای یکی سوپ .برای یکی سرم و امپول
    مریض هم بی چون و چرا قبول میکنه .چون به دکتر ایمان داره و میدونه این غذایی که براش تجویز کرده به نفعشه و باعث میشه حالش خوب میشه
    کاش ما ادم ها هم قد اون مریضا که به دکترشون اطمینان دارند به خدا اطمینان داشتیم و هر اتفاقی که برامون پیش اومد جز شکر چیزی نگیم و در مقابل مصلحت خدا سر تعظیم فرود بیاریم
    اینکه دوستان میگن برای خودت سرگرمی و شغل یا منبع درامد دست و پا کن .بهترین پیشنهاده
    شاید تو روزمرگی های زندگی .سرنوشت شما رو در مقابل نیمه گمشده تون گذاشت
    سلام مرسی از حرفتون
    ببخشید در برابر چند تا چیز تو زندگیم سکوت کنم بگم بشمارین؟

ما مشکل مالی داریم بخاطر اون خیلی از چیزایی که دوست داریم نمیتونیم بخریم.
    خونه ی ما خیلی کوچیکه شرمنده که میگم اما اگه نگم رو دلم میمونه تو خونه ی ای پسر هست من خیلی اذیت میشم تو لباس پوشیدن چون بدنم مشخص میشه جای بزرگ نیست بریم تو اتاقمون بشینیم یا واسه یه شامی بریم تو حال جا کوچیکه چطوری مسایلمو تو چهار متر مخفی کنم؟
    دو تا فامیل نداریم یعنی دروغه داریم ولی ارتباطی باهامون ندارن. یک ماه پیش عروسی دختر عموم بود دعوت نشدیم عکسشو که تو اینستاگرام دیدم تازه فهمیدم دختر عموم این شکلی بوده چون یکبار نه سالگی دیده بودمشون.
    درس خواستم بخونم سیزده سال پیش گفتن چهارصد هزار تومن بیار برو سر کلاس هفته بعدم چهارصد دیگه. پول نداشتم مادرم پول نداشت.
    یه دوره بینماری های عجیب غریب پشت سر گذاشتم روحیم نابود شد.
    بخاطر شرایطمون پسر دکتر فلانی و مهندس فلانی نمیاد سراغمون از همون سطح پایین جامعه میان اونم نه برای ازدواج برای یه دوره دوستی با روابط جنسی زن و شوهری و بعدشم نخود نخود هر که رود خانه ی خود
    شما چه میدونین من افسرده شدم و استرس گرفتم .
    من کار کردم دیگه ندارم که ادامه بدم. همه چیز گرون شده. مردم خرید نمیکنن. چه خاکی به سر بکنم؟

ازدواج واسم یه تولد بود که ممکن بود بد باشه یا خوب همینم ندارم. اینا نیازای اولیه یه انسانه والا
    ویرایش توسط اللیل والنهار : ۱۳۹۷/۰۷/۲۴ در ساعت ۱۹:۰۸ دلیل: نیاز به توضیحات بیشتر نبود

14. صلوات ها 6

نوشته
    13
    حضور
    9 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    63

نقل قول نوشته اصلی توسط اغاثاذیمون نمایش پست ها
    یا هو یا من لا هو الا هو

سلام و عرض ادب

تا اخر عمرم هم ازواج نکنم عین خیالم نیست
    مگه ازدواج کلید خوشبختیه؟!

سلام مرسی از توجهت

آره ازدواج اگر نباشه فاجعس. همین امروز تو فکر بودم داشتم به گناه کشیده میشدم که گرفتم خوابیدم. آره خوشبختی یعنی یکی دوستت داشته باشه زمانی که حانوادت از بودنت تو خونه خسته میشن....... خودت خسته میشی. آره خوشبختیه وقتی هم یه آدم برای آینده تو زندگیشونه یه چراغی به اسم بچه دارن ولی ما دیگه عملا تا چند سال دیگه حامله نمیشم و به یائسگی نزدیک میشیم. دقیقا خوشبختیه وقتی یه دختر هستی و هر جایی نمیتونی بری, نباید خیلی بیرون بمونی, نمیتونی توام یه شب پاشی بری رستوران. آره وقتی دوستات دیگه با شما ارتباط نمیگیرن چون متاهلن. بله وقتی ده تا لاک و رژ لب تو خونه داری ولی برای چه کسی خودتو زیبا کنی. وقتی بخاطر تنهایی و دلتنگی موهای بلندت بریزه زمین و کف سر خالی شه. خیلی چیزا هست.
    من چرا باید سر خودمو گرم کنم مگر این نیاز تو وجودم آفریده نشده؟ پس جوابش چی؟ چرا باید از حق طبیعیمون چشم بپوشیم

16. صلوات ها 5

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    6,941
    حضور
    366 روز 20 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    531
    صلوات
    22771

سلام مرسی از حرفتون
    ببخشید در برابر چند تا چیز تو زندگیم سکوت کنم بگم بشمارین؟

ما مشکل مالی داریم بخاطر اون خیلی از چیزایی که دوست داریم نمیتونیم بخریم.
    خونه ی ما خیلی کوچیکه شرمنده که میگم اما اگه نگم رو دلم میمونه تو خونه ی ای پسر هست من خیلی اذیت میشم تو لباس پوشیدن چون بدنم مشخص میشه جای بزرگ نیست بریم تو اتاقمون بشینیم یا واسه یه شامی بریم تو حال جا کوچیکه چطوری مسایلمو تو چهار متر مخفی کنم؟
    دو تا فامیل نداریم یعنی دروغه داریم ولی ارتباطی باهامون ندارن. یک ماه پیش عروسی دختر عموم بود دعوت نشدیم عکسشو که تو اینستاگرام دیدم تازه فهمیدم دختر عموم این شکلی بوده چون یکبار نه سالگی دیده بودمشون.
    درس خواستم بخونم سیزده سال پیش گفتن چهارصد هزار تومن بیار برو سر کلاس هفته بعدم چهارصد دیگه. پول نداشتم مادرم پول نداشت.
    یه دوره بینماری های عجیب غریب پشت سر گذاشتم روحیم نابود شد.
    بخاطر شرایطمون پسر دکتر فلانی و مهندس فلانی نمیاد سراغمون از همون سطح پایین جامعه میان اونم نه برای ازدواج برای یه دوره دوستی با روابط جنسی زن و شوهری و بعدشم نخود نخود هر که رود خانه ی خود
    شما چه میدونین من افسرده شدم و استرس گرفتم .
    من کار کردم دیگه ندارم که ادامه بدم. همه چیز گرون شده. مردم خرید نمیکنن. چه خاکی به سر بکنم؟

ازدواج واسم یه تولد بود که ممکن بود بد باشه یا خوب همینم ندارم. اینا نیازای اولیه یه انسانه والا
    باسلام

متوجه شرایطی که توضیح دادید میشم

برای همین دارم میگم قرار نیست شما همه زندگیتون رو به ازدواج ختم کنید

در این صورت به همه این مشکلات یه شوهر بد اخلاق بد دهن که دست بزن هم داره و... اضافه کنید

و شکر کنید که حداقل این یکی رو ندارید

یه سری از مسائل دست ما نیست مثلا این که شما تو این خانواده به دنیا اومدید
    ولی اینکه تو این شرایط نباشید بستگی به سعی و تلاشتون داره

نمیگم میشه تو زمان کم شرایط رو بهتر کرد
    ولی مطمئنا با تلاش میشه شرایط رو از اینی که هست بهترش کرد

اول از همه خودسازی رو شروع کنید

میتونید از اساتید سایت کمک بگیرید
    ویرایش توسط اللیل والنهار : ۱۳۹۷/۰۷/۲۴ در ساعت ۱۹:۳۱
    اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج
    درستکار آسوده است، بی گناه بی باک، خیانتکار ترسان و بدهکار هراسان است.
    امام حسین (ع)

18. صلوات ها 5

نوشته
    988
    حضور
    42 روز 10 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3141

من که با خودم کنار اومدم

نمیدونم شاید من دیوونه ام :))
    ((رب زدنی فیک تحیرا و هب لی کمال الانقطاع علیک))

20. صلوات ها 2

صفحه 3 از 4 نخست 1234 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 15

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری