صفحه 17 از 17 نخست ... 7151617
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اوضاع نابسامان جامعه و کارآمد نبودن حکومت اسلامی

علاقه
    یک کلام: علی(سلام الله علیه)
    نوشته
    3,319
    حضور
    89 روز 21 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6696

نقل قول نوشته اصلی توسط قدیما نمایش پست ها
    دوست عزیز به قول آقای ظریف وزیر امور خارجه این نوع زندگی کردن را خودتان انتخاب کردید،شما می گویید مرگ بر آمریکا،خب طبیعی که او هم تحریم می کند.برای همین من یک پست ایجاد کردم تا ثابت کنم که ائمه یکبار وارد جنگ های خارج از تشیع امامی نشدند و حتی علما متقدم شیعه در جنگ های صلیبی دخالت نکردند ولی اسماعیلیه کردند و الان تقریباً منقرض شدند.

به خاطر همین است که ده ها حدیث در مورد تقیه کردن آمده و اینکه اگر توانایی ندارید وارد جنگی نشوید.ایران نمی تواند به تنهایی با ده ها کشور وارد درگیری شود.کاری به گمراهی حماس و حوثی ها و بشار اسد ندارم ولی همین ها هم توانایی کمک به ما را ندارند و چشمشان به جیب ماست.

وقتی دلسوزانه نصحیت می کنیم از فصوص الحکم به سمت احادیث ائمه بیایید ما را متهم به بی سوادی و عوام بودن می کنید

وقتی دلسوزانه نصیحت می کنیم که ایران توانایی وارد شدن درگیری با ده ها کشور را ندارد و نباید وارد این درگیری ها شود،ما را به غرب زدگی و ترسو بودن متهم می کنید.

دوست عزیز درگیری حماس عمری با اسرائیل یهودی به من ربطی ندارد، 1400 سال است عمریه و اهل کتاب با هم می جنگند.نه ائمه دخالت کردند نه شیخ مفید دخالت کردند نه سید بن طاووس و علامه حلی دخالت کردند با اینکه هم سلامتی بدنی بود و هم پول و سلاح و شرایط دیگر.

به من چه که 70 سال پیش فلسطینی ها زمینشان را فروختند و پولش را خوردند. چرا من باید تاوان آن را بدم. خود حماس می گوید اگر اسرائیل به ایران حمله کند به ما ربطی ندارد و ما دخالت نمی کنیم.

اول قول رفاهی را که امام داد عملی کنید،بعد بروید با کل منظومه شمسی بجنگید
    برای تمام آنچه که فرمودید پاسخ دارم، و خدا می داند برایم سخت است در برابر چنین سخنانی که نشأت گرفته از یک سطحی نگری است سکوت کنم، اما نه تاکنون شما را در برابر سخن حقی پذیرا یافته ام، و نه هیچ کدام از این سخنان به موضوع تاپیک مربوط میشود! چاره ای جز سکوت نیست، چرا که چشم انداز قابل اعتنایی در این بحث نمی بینم.

عکسی از دبی می گذارید که نشان از عمق این سطحی نگری ها دارد! پیشرفت و قدرت را فقط در ساختمان ها و برج ها می بینید! در حالی که اقتصاد مثلا همین دبی نیاز به تحریم بری فروپاشی ندارد، فقط کافیست تهدید به تحریم شود!! به لحاظ نظامی هم همین بس که کشوری چون کویت که بالاترین ارزش پول دنیا را دارد 24 ساعته توسط عراق تسخیر شد! همان عراقی که 8 سال با تمام توان و حمایت های نظامی و تسلیحاتی و بین المللی نتوانست یک وجب از خاک ایران را که تازه در ابتدای انقلاب و تشکیل حکومت بود بگیرد.

به خدا قسم آرزو می کنم کاش ما به اندازه غربی ها از قدرت ایران و ارجحیت آن بر کشورهای عرب منطقه با خبر بودیم! وقتی ترامپ می گوید ایران میتوانست در 12 دقیقه منطقه را بگیرد دیگر من چه بگویم!! وقتی کارشناسان نظامی دنیا می گویند جنگ ایران با عربستان بیشتر از دو هفه طول نمیکشد من چه بگویم که جوان ایرانی به خاطر قیمت سیب زمینی و پیاز ایران را با این قدرت و نفوذ منطقه ای با دبی مقایسه میکند که نفتشان را فروختن و ماشین های لوکس وارد کردن و مهندسان اروپایی برایشان برج ساخته اند!!

انگیزه ای برای پی گرفتن بحث در این خصوص با شما ندارم...

یاحق

«امام علی(سلام الله علیه): مَنْ أَصْلَحَ أَمْرَ آخِرَتِهِ أَصْلَحَ اللَّهُ لَهُ أَمْرَ دُنْيَاهُ»
    نهج البلاغه، کلمات قصار، شماره 89
    ((هر کس آخرتش را اصلاح کند، خداوند دنیایش را اصلاح خواهد کرد))

2. صلوات ها 2

نوشته
    936
    حضور
    19 روز 15 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1127

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: معاون اول رئیس جمهور از موافقت مقام معظم رهبری برای برداشت ۵۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای شرکتهای دارویی خبر داد.
    دنیای اقتصاد

4. صلوات

علاقه
    عرفان و تصوف
    نوشته
    581
    حضور
    29 روز 21 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    588

نقل قول نوشته اصلی توسط مسلم نمایش پست ها
    عکسی از دبی می گذارید که نشان از عمق این سطحی نگری ها دارد! پیشرفت و قدرت را فقط در ساختمان ها و برج ها می بینید! در حالی که اقتصاد مثلا همین دبی نیاز به تحریم بری فروپاشی ندارد، فقط کافیست تهدید به تحریم شود
    دوست عزیز من کره جنوبی را مثال زدم که 50 سال پیش از موزامبیک هم فقیرتر بود و الان در اوج شکوفایی اقتصادی است

چین را مثال زدم که در این چهل سال چقدر پیشرفت کرده

درباره امارات هم آبادانی کشور و مرفه کردن مردم سطحی نگری نیست

به لحاظ نظامی هم همین بس که کشوری چون کویت که بالاترین ارزش پول دنیا را دارد 24 ساعته توسط عراق تسخیر شد! همان عراقی که 8 سال با تمام توان و حمایت های نظامی و تسلیحاتی و بین المللی نتوانست یک وجب از خاک ایران را که تازه در ابتدای انقلاب و تشکیل حکومت بود بگیرد.

به خدا قسم آرزو می کنم کاش ما به اندازه غربی ها از قدرت ایران و ارجحیت آن بر کشورهای عرب منطقه با خبر بودیم! وقتی ترامپ می گوید ایران میتوانست در 12 دقیقه منطقه را بگیرد دیگر من چه بگویم!! وقتی کارشناسان نظامی دنیا می گویند جنگ ایران با عربستان بیشتر از دو هفه طول نمیکشد من چه بگویم که جوان ایرانی به خاطر قیمت سیب زمینی و پیاز ایران را با این قدرت و نفوذ منطقه ای با دبی مقایسه میکند که نفتشان را فروختن و ماشین های لوکس وارد کردن و مهندسان اروپایی برایشان برج ساخته اند!!
    دوست عزیز از موضوع جنگ بیرون بیایید،موضوع کارآمادی نظام است.

اینکه رئیس جمهور آمریکا ایران هراسی می کند تا سلاح بفروشد یا ما رجز می خوانیم مطلب دیگری است.

چه خوشمان بیاید یا خوشمان نیاید ما چه از لحاظ اقتصادی چه نظامی توانایی مواجه شدن با 29 عضو ناتو و ناتو عربی و اسرائیل را نداریم.یکسری مسئول بالا شهر نشین و مرفه مرگ بر فلان می گویند ولی دودش با تحریم به چشم مردم فقیر می رود.
    ویرایش توسط قدیما : ۱۳۹۷/۰۷/۳۰ در ساعت ۱۸:۱۶

6. صلوات

نوشته
    50
    حضور
    2 روز 1 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    141

انگیزه ای برای پی گرفتن بحث در این خصوص با شما ندارم...

یاحق
    این یعنی بحث تمومه؟

علاقه
    یک کلام: علی(سلام الله علیه)
    نوشته
    3,319
    حضور
    89 روز 21 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6696

نقل قول نوشته اصلی توسط momi14 نمایش پست ها
    این یعنی بحث تمومه؟
    خیر بحث تمام نیست، بنده اگر مطلب جدید طرح شود پاسخ خواهم داد
    مخاطب بنده جناب "قدیما" بودند؛ همانجا تصریح کرده ام که انگیزه ای برای بحث با ایشان ندارم، چرا که روزنه امیدوار کننده ای برای رسیدن به نتیجه مشترک با ایشان نمی بینم.

«امام علی(سلام الله علیه): مَنْ أَصْلَحَ أَمْرَ آخِرَتِهِ أَصْلَحَ اللَّهُ لَهُ أَمْرَ دُنْيَاهُ»
    نهج البلاغه، کلمات قصار، شماره 89
    ((هر کس آخرتش را اصلاح کند، خداوند دنیایش را اصلاح خواهد کرد))

صفحه 17 از 17 نخست ... 7151617

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۷/۰۷/۱۸, ۱۵:۵۹ : 40

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری