جمع بندی قد کوتاه همسر

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
قد کوتاه همسر

سلام.
با دختری آشنا شدم که قدش نسبت به قد متوسط دخترهای ایرانی 6 سانتی متر کوتاه تره. قدش 152 سانتی متر هست. قد خودم هم 172 هست. شخصا با این قضیه مشکل زیادی ندارم اما خانوادم اصرار میکنن قدش کوتاهه و برای اونها مهمه. بنظرتون اگر مساله فقط قد باشه باید بیخیال ازدواج بشم؟ یا اینکه این مسئله رو باید جدی بگیرم ؟
ممنون

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"]
[/TD]

کارشناس بحث: استاد صابر

[TD][/TD]

با سلام و احترام خدمت شما کاربر گرامی و سپاس از همراهی شما@};-

دوست ارجمند در ازدواج دو ركن داريم كه يكي اصلي است و ديگري فرعي.
ركن اصلي شامل تناسب ايماني، اخلاقي، فرهنگي، و اصالت خانوادگي مي شود و فرعي شامل: ظاهر، ماديات و غيره

*** در مورد شما نیاز به بررسی است که اگر فرد مورد انتخاب ما داراي معيارهاي اصلي است، در اين صورت نبايد بر روي معيارهاي فرعي زياد مانور داد زيرا آنان از درجه اهميت كمتري برخوردار هستند.
هر چند ظاهر و اندام هم يك خصوصيت و معيار نسبي و فرعي در ازدواج است اما در واقع يكي از مصاديق تناسب داشتن و هم كفو بودن زن و شوهر تناسب در قد و قيافه ظاهري داشتن است. اگر انسانى قيافه ظاهرى و اندام همسرش را نپسندد و او را دوست نداشته باشد ممكن است به طور ناخواسته به او ستم و جفا كند و از او بهانه و ايراد بگيرد و زندگى را بر او تلخ نمايد و اين امر، توجه به قيافه و ميزان زيبايي را الزامي مي‌گرداند. ولي لازم به ذكر است بايد در انتخاب همسر به مجموع صفات و ويژگيهاي ظاهري و باطني نمره داده و به يك تصميم برسيد.
از طرف ديگر انسان اگر با زيباترين و خوش اندام ترين فرد دنيا نيز ازدواج نمايد بعد از مدتي ظاهرش برايش عادي خواهد شد و تنها اخلاقيات است كه به چشم مي آيد. بنابراين اگر اين فرد از نظر معيارهاي اصلي در مرتبه بالايي قرار دارند و همچنين اگر شما به ايشان علاقه اي داريد در اين صورت اختلاف «قد» مشكلي ايجاد نخواهد كرد.
بنابراین قد جزو معیارهای فرعی است و کوتاه بودن در حد 6 سانت نمی تواند مضر باشد. ضمن اینکه امروزه ورزشهایی برای رشد قد وجود دارد که تا حدودی اثر بخش است.

همچنين مراقب باشيد دچار سخت گيري بيجا نشويد و در عوض تلاش كنيد در مورد ويژگيها و ملاكهاي يك همسر مناسب تحقيق كنيد تا هنگام انتخاب با ديد بازتري تصميم بگيريد.
موفق باشید.

[="Times New Roman"][="Black"]اگر خودت باهاش مشکلی نداری کاری به نظر خانواده نداشته باش

تو می خوای باهاش زندگی کنی نه خانوادت

به نظرم میاد آدمی هستی که زیاد تحت تاثیر حرفهای دیگران قرار می گیری و این خوب نیست

مشورت بکن ولی در نهایت خودت ببین خودت بررسی کن خودت تصمیم بگیر بدون توجه به قضاوت و نظر دیگران[/]

alizar;998601 نوشت:
[=BYekan]سلام.
با دختری آشنا شدم که قدش نسبت به قد متوسط دخترهای ایرانی 6 سانتی متر کوتاه تره. قدش 152 سانتی متر هست. قد خودم هم 172 هست. شخصا با این قضیه مشکل زیادی ندارم اما خانوادم اصرار میکنن قدش کوتاهه و برای اونها مهمه. بنظرتون اگر مساله فقط قد باشه باید بیخیال ازدواج بشم؟ یا اینکه این مسئله رو باید جدی بگیرم ؟
[=BYekan]ممنون

سلام و عرض ادب

دوست گرامی

بنده به شما توصیه میکنم قبل از اقدام به ازدواج ، کمی بیشتر به خودشناسی بپردازید

و به خود اگاهی نسبی برسید ، تا در ازدواج شکست نخورید .

این که سخن خانواده را وارد سلایق خود می کنید

به این معناست که هنوز به استقلال فکری کافی برای ازدواج نرسیده اید

و همین مساله بعد از ازدواج باعث دخالت خانواده در همه امور زندگی شما می شود
( حتی اگر شخص مورد نظر 100 درصد مورد تایید خانواده باشد )

همین مساله به راحتی می تواند منجر به طلاق شود
کما اینکه بسیاری از طلاق ها صرفا به دلیل دخالت خانواده ها در جزئیات زندگی زوجین رخ می دهد

پس ابتدا با خودتان و خانواده خودتان اتمام حجت کنید

سپس با شخص دیگری وارد رابطه شوید

در مورد شرایط ظاهری نیز هیچ کس کامل نیست

نگاهی به خودتان در آیینه بی اندازید

دنبال عیب های خودتان بگردید

عیب های دیگران را فراموش خواهید کرد!

همین که شخص حداقل های لازم که مورد نظر شماست را دارا بود ، برای رسیدن به تفاهم کافی است
( به شرطی که کمال گرای افراطی نباشید ، که اگر باشید باید به مشاوره رجوع کنید تا توجیه شوید)

در پناه حق تعالی

به نظرم قدش خیلی دیگه کوتاهه.به حرف پدر مادرت گوش کن.

[="Tahoma"]ظاهر مهمه اما اصل قضیه باطن ادم هاست
شریک زندگیتون اگه از نظر اخلاقی و رفتاری اونطور که شما دوست دارید باشه و با هم تفاهم داشته باشید
دیگه مهم نیست قدش کوتاهه یا بلند
خوشگله یا زشت
چاقه یا لاغر
مهم اینه که در نظر شما بهترین باشه

سلام ، روز بخیر

شما برای ازدواج اندکی صبر کنین. بهیچ عنوان دنبالش نرین.

در این مدت سعی کنین به خودشناسی برسین ، سعی کنین برای ازدواج یکسری معیارها که به نظرتون برای ازدواج خیلی مهم هستن رو یادداشت کنین.

سعی کنین اگر از قد کوتاه تر از خودتون بدتون میاد حتما در برگه بنویسین، اگر از صورت کشیده بدتون میاد بنویسن، زن لاغر یا چاق.

چون اگر امروز نظر منفی دارین فرداها در زندگی مشترک با دیدن یک زن که زیبا هست یا اندام بهتری داره به مقایسه و سرزنش میافتین و با یک بحث زندگی مشترکشتون به آتش کشیده میشه.

پس همه ی جوانب رو بسنجین. با اینکار دیگران کمترین تأثیر رو میتونن در انتخاب شما بگذارن.

در پناه خدا

شاید قد کوتاه برا خودتون مهم نباشه .اما این رو قد فرزندانتون تاثیر میذاره.البته اینا با نگاه کلی نمیتونه اونقدر مهم باشه.
یه ملاک حداقلی رو در نظر بگیر. با کسی ازدواج کن که بتونی بچه داشته باشی اولا و ثانیا در کنار همسرت بچه های خوبی تربیت کنی تا صدقه جاریه باشه برات و یه نسل نیکوکار داشته باشی .این یعنی آینده اندیشی تا ابد و بعد از مرگ.چون از منظر دین اولاد هر کار خوبی بکنن چه بخوان و چه نخوان پای والدینشون نوشته میشه.به نظر من تو این دوره زمونه بچه داشتن خصوصا بیشتر از یکی صرفه و توجیه اقتصادی نداره مگر با همین قصد و نگاه دینی که فوق العاده بچه داشتن و تربیت درست اون رو با ارزش میکنه.
یه کلامی از امیر المومنین هست، تایپش هم برا دستاهای آلوده و نافرمان من روا نیست .اما انشالله به اهلش سود برسونه
آدرس این کلام رو نمیدونم .حضرت وقتی از خدا طلب فرزند میکنه؛ یه فرمایشی دارن قریب به این مضمون که خدایا من فرزند سرو اندام از تو طلب نمیکنم ؛ من فرزندی رو از تو طلب میکنم که اهل عبادت و بندگی تو باشه.

یه چیز دیگه ای هم بگم.ما چه آدم های خوبی باشیم و چه آدمای بدی باشیم ناچاریم طبق خواسته ها و ارزش هامون انتخاب کنیم.به خاطر همین خدا میگه مومن با مومن و فاجر با فاجر باید ازدواج کنه .این حرف لزوما برای اکرام مومنین نیست؛ یه واقعیتیه که دوتا سرشت باید با هم سازگار باشن.یکی از دوران کودکی به نحو افراطی به ظاهر زیبا اهمیت نمیداده؛اما یکی اهمیت میداده و الآن با وجود اینکه در ملاک زیبایی طرف مقابل تردید کرده ممکنه بخاطر موارد و خصوصیات دیگه ای اقدام به گذشت از خواسته اش کنه.این یه مقدار جای تامل داره.واضحه که گذشت بعد از ازدواج مطلوب و عالیه اما گذشت قبل از ازدواج غالبا خطرناکه.یعنی اگه آدم در مورد یه خصوصیتی تردید کرد و این تردید اون رو با گذاره گذشت یا عدم گذشت مواجه کرد اینجا بسیار جای تامله.

باسلام

شما ببینید براتون چی مهمه اگه قد تو اولویت هست خب باید بهش توجه کنید اگر نه پس ببینید اون ملاکهایی که مد نظرتون هست داره

مطمئنا شما یه فردی که از هر لحاظ 100 درصد مطابق میل و خواسته شما و اطرافیانتون باشه نمی تونید پیدا کنید مگر در موارد نادر همچین چیزی پیش بیاد یا نیاد

پس اول بشنید با خودتون یکم خلوت کنید ببنید اصلا چی میخواهید چه نمی خواهید وقتی با خودتون به نتیجه رسیدید اونوقت تصمیم بگیرید

موفق و پیروز باشید

یاحق

alizar;998601 نوشت:
با دختری آشنا شدم که قدش نسبت به قد متوسط دخترهای ایرانی 6 سانتی‌متر کوتاه تره
سلام و عرض ادب علیرضای عزیز
می‌گویید این خانم 6 سانتی‌متر از متوسط دختران ایرانی کوتاه‌تر است. برادر مگر می‌خواهید ایشان را برای تیم ملی والیبال انتخاب کنید که با متوسط ایران مقایسه می‌کنید؟!
ببخشید من بی‌پرده حرفم را می‌گویم. از این جمله شما کاملاً مشخص است که هنوز قدرت تشخیص ملاک‌ها و معیارهای خود را برای ازدواج ندارید

ملاک ظاهری در ازدواج بسیار مهم است و هیچ منافاتی هم با ملاک‌های باطنی ندارد (نمی‌دانم بچه مذهبی‌ها چه اصراری دارند این دو را در تقابل قرار بدهند!)
منتهی ملاک و معیار زیبایی در بین افراد مختلف فرق می‌کند و مهم این است که شما چه نوع خانمی به دلتان می‌نشیند؟
هر مردی نسبت به یک سری خصوصیات که در ظاهر یک خانم باشد
(ظاهر، الزاماً به معنی چهره نیست) تحریک جسمی و قلبی می‌شود
مردی از زن چاق خوشش میاید و مرد دیگری از زن لاغر. مردی از زن پر جنب و جوش خوشش میاید و مرد دیگری از زنهای آرام
پس قرار نیست خواسته‌های خود را با متر دیگران بسنجید! شما به قد متوسط دختران ایران چکار دارید؟ ببینید این خانم با همین اندامی که دارد، به دلتان نشسته یا نه

اصلاً این روش که بنشینید و آیتم‌های مختلف یک دختر را بسنجید کاملاً اشتباه است و نتیجه هم نخواهد داد
چه بسا
یک خانم متناسب‌ترین قد و اندام را داشته باشد اما دل شما را نلرزاند و برعکس خانم دیگری با اندامی کاملاً معمولی قلب شما را برباید
برای سنجش علاقه خود به یک خانم باید ببینید مجموع آنچه که هست به دل شما می‌نشیند یا نه؟

سؤال:
با دختری آشنا شدم که قدش نسبت به قد متوسط دخترهای ایرانی 6 سانتی متر کوتاه تر است. قدش 152 سانتی متر هست. قد خودم هم 172 هست. من مشکلی ندارم اما خانواده ام اصرار می کنند قدش کوتاه است و برای آن ها مهم است. بنظر شما اگر مساله فقط قد باشد باید بیخیال ازدواج بشم؟

پاسخ:
دوست ارجمند در ازدواج دو ركن داريم كه يكي اصلي است و ديگري فرعي.
ركن اصلي شامل تناسب ايماني، اخلاقي، فرهنگي، و اصالت خانوادگي مي شود و فرعي شامل: ظاهر، ماديات و ... .

در مورد شما نیاز به بررسی است که اگر فرد مورد انتخاب ما داراي معيارهاي اصلي است، در اين صورت نبايد بر روي معيارهاي فرعي زياد مانور داد زيرا آنان از درجه اهميت كمتري برخوردار هستند.
هر چند ظاهر و اندام هم يك خصوصيت و معيار نسبي و فرعي در ازدواج است اما در واقع يكي از مصاديق تناسب داشتن و هم كفو بودن زن و شوهر تناسب در قد و قيافه ظاهري داشتن است. اگر انسانى قيافه ظاهرى و اندام همسرش را نپسندد و او را دوست نداشته باشد ممكن است به طور ناخواسته به او ستم و جفا كند و از او بهانه و ايراد بگيرد و زندگى را بر او تلخ نمايد و اين امر، توجه به قيافه و ميزان زيبايي را الزامي مي‌گرداند. ولي لازم به ذكر است بايد در انتخاب همسر به مجموع صفات و ويژگيهاي ظاهري و باطني نمره داده و به يك تصميم برسيد.

از طرف ديگر انسان اگر با زيباترين و خوش اندام ترين فرد دنيا نيز ازدواج نمايد بعد از مدتي ظاهرش برايش عادي خواهد شد و تنها اخلاقيات است كه به چشم مي آيد. بنابراين اگر اين فرد از نظر معيارهاي اصلي در مرتبه بالايي قرار دارند و همچنين اگر شما به ايشان علاقه اي داريد در اين صورت اختلاف «قد» مشكلي ايجاد نخواهد كرد.
بنابراین قد جزو معیارهای فرعی است و کوتاه بودن در حد 6 سانت نمی تواند مضر باشد. ضمن اینکه امروزه ورزش هایی برای رشد قد وجود دارد که تا حدودی اثر بخش است.

همچنين مراقب باشيد دچار سخت گيري بيجا نشويد و در عوض تلاش كنيد در مورد ويژگي ها و ملاك هاي يك همسر مناسب تحقيق كنيد تا هنگام انتخاب با ديد بازتري تصميم بگيريد.
موفق باشید.

موضوع قفل شده است