جمع بندی درخواست نامتعارف با هدف ازدواج

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
درخواست نامتعارف با هدف ازدواج

با سلام دختری 22 ساله هستم
با بکی از همکارانم آشنا شدم که می گوید قصد ازدواج دارد
اما میگوید قبل از ازدواج میخواد بدنه منو ببینه بعد بیاد خواستگاری چطوری توجیحش کنم که نمیشه همش اصرار میکنه منم نمیخوام از دستش بدم چیکار کنم خوآستشو نادیده بگیره

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]

کارشناس بحث: استاد صابر

[TD][/TD]

***با سلام و احترام خدمت شما پرسشگر محترم@};- و با آرزوی قبولی عزاداری های شما در ماه محرم***

همانطور كه مي دانيد ازدواج يكي از مهمترين حوادث و رويدادهاي زندگي است و نقش مهمي در سرنوشت و سعادت و خوشبختي انسان دارد ، مضافاٌ بر اينكه اگر به نحو صحيح انجام پذيرد بسياري از نيازهاي انسان را اعم از نيازهاي عاطفي و جنسي را تاْمين و باعث آرامش روحي انسان مي شود بنابراين در عين حال كه نبايد در انتخاب همسر خيلي وسواس گونه عمل كرد اما دقت ،شناخت و اتخاذ تصميم حساب شده و بالاخره انتخاب صحيح از شرايط ضروري يك ازدواج موفق است.

*از نظر شرعی پسر مى تواند به بدن دختر نگاه كند؛ هر چند احتياط مستحب است كه تنها به دست و صورت و پاها، مو و مقدارى از بدن (مانند گردن و بالاى سينه) اكتفا كند(1)
البته نگاه به دختر براى خواستگارى شرايطى دارد كه عبارت است از:
1ـ به قصد لذت و ريبه نباشد.
2ـ براى آگاهى از وضع جسمانى او باشد.
3ـ مانعى از ازدواج در ميان نباشد.
4ـ احتمال بدهد كه دختر او را رد نمى كند.*

***خواهر محترم! معلوم نیست او از این کار خود چه قصدی را دنبال می کند ولی بدون مقدمه و بدون قصد ازدواج اصلا این کار جایز نیست و اشکال شرعی دارد.
هنوز معلوم نیست آیا او خواستگار واقعی شماست یا خیر!!! ولی این مشخص است که او هنوز اقدامی برای نشان دادن قصد ازدواج خود نشان نداده است. بنابراین حق چنین درخواستی را ندارد. ضمنا بسیاری از موارد جواز بررسی جسمی دختر قبل از ازدواج از طریق واسطه زن ممکن است.

در هر حال این کار نه به لحاظ شرعی و نه به لحاظ روانشناختی مورد پسند نیست و به ایشان بگویید قصد قطعی خود را برای ازدواج نشان دهند و از طریق واسطه اقدام به بررسی جسمی و پسند شما نمایند.
موفق باشید.

---------------------------------------------

پی نوشت:
[=Calibri]1. خامنهاى، سید علی، اجوبه الاستفتاءات، س 525.
[=&quot] [=&quot] [=&quot]

Zeylnab;997280 نوشت:
اما میگوید قبل از ازدواج میخواد بدنه منو ببینه بعد بیاد خواستگاری چطوری توجیحش کنم که نمیشه همش اصرار میکنه منم نمیخوام از دستش بدم چیکار کنم خوآستشو نادیده بگیره

با سلام

همه می توانند برای رسیدن به خواسته های خودشون و دوستی و ارضای جنسی بگویند که قصد ازدواج دارند .

این شروع برای ازدواج از پایه غلط هست و مطمئن باشید کسی که شما رو بخواد و عشق محبت که زیر بنای اصلی ازدواج هست داشته باشد
نمیاد این درخواست رو بکنه .
این درخواست یه کنجکاوی جنسی هست که شمارو شکار کنه و به نیت خودش که رسید ، بعدا هم بگه مورد پسند نبود .
اصلا و ابدا گوش نکنید و از این اقا دور بشید .

Zeylnab;997280 نوشت:
می گوید قصد ازدواج دارد

Zeylnab;997280 نوشت:
بعد بیاد خواستگاری

Zeylnab;997280 نوشت:
منم نمیخوام از دستش بدم

باسلام

خواهر من همین جمله آخر شما نشون میده که ایشون هم به این نتیجه رسیده یعنی متوجه این موضوع شده

پس احتمال هر نوع درخواست ازش میره

خواهشا یکم عاقلانه به موضوع نگاه کنید اگر ایشون هم به اندازه شما نمی خواد شما رو از دست بده برای خواستگاری اقدام میکنه نه اینکه اول همچین پیشنهادی بنده بعد بیاد خواستگاری

یکی از آشنایان خواستگار داشتند یعنی اومدن خواستگاری چند جلسه و در جلسه آخر پسر دقیقا همیچین پیشنهادی داشتند و خانواده دختر هم مخالفت نکردند بعد از جلسه آخر خبری از این خواستگار نبود

یه مدت این خانم کل خواستگاراشون رد میکرد فقط این نوع رفتار باعث شده بود کلا از مردا بدش بیاد

کلا خدایشان بشناسد اینها را شما تا نیومده خواستگاری و همین طور که کارشناس محترم توضیح دادن پیش برید

صابر;997324 نوشت:
قصد قطعی خود را برای ازدواج نشان دهند و از طریق واسطه اقدام به بررسی جسمی و پسند شما نمایند.
موفق باشید.

البته شاید گاهی آقایون نتونند بگن که چه چیزی مد نظرشون هست که اینم باز تو تخصص خانواده هست که شاید متوجه بشن

مثلا به یه نفر خانمی رو پیشنهاد دادیم گفتند که من از این خورشید خانم خوشم نمیاد فهمیدیم که کلا از خانمهای سبزه خوشش نمیاد برای همین اگه کسی هم معرف بود دختر رو میدیم سبزه هست دیگه میدونستیم که مد نظر ایشون نیست

به نظرم برای اینجور موارد که خیلی براشون موضوع حساس باشه مدت عقد موقت اینا بد نباشه Smile

یاحق

[="Tahoma"]به نظر من که هر قصدی دارند غیر از ازدواج

Zeylnab;997280 نوشت:
میگوید قبل از ازدواج میخواد بدنه منو ببینه بعد بیاد خواستگاری

سلام
همین درخواست ایشان، دلیل بسیار وزینی است بر احتمالای بالای عدم شایستگی اخلاقی ایشان.

چه تضمینی هست که بعد از دیدن بدن، بیان خواستگاری؟
اگر نپسندیدند چه؟
حریم و حرمت شما نقض شده، و خیال بدن شما همیشه در ذهن او خواهد بود و از یادآوری آن لذت می برد، به خواستگاری هم نیامده اند!

اگر بگویند: اگر ببینم، حتما می پسندم و میام خواستگاری؛ این اشکال منطقی دارد و باید گفت: این چه دیدنی است که نتیجه آن (پسندیدن) از قبل مشخص است و در تغییر نظر ایشان اثری ندارد؟ پس حالا که پیشاپیش نتیجه دیدن مشخص است، لطف کنند و بدون دیدن بدن بیان خواستگاری.

یک احتمال جزیی هم هست که ایشان قصد سوء نداشته باشند و راست می گویند و نکته خاصی درباره بدن همسر آینده اش در نظر دارند که برایشان مهم است.
در این صورت باید از "راه درست" اقدام کند.
یعنی ویژگی های مورد نظرش را به خواهر یا مادرش بگوید تا آنها بدن را ببینند و نتیجه را به او اطلاع دهند.

چنانچه او حاضر نشود از "راه درست" وارد شود، احتمال اینکه قصد سوء داشته باشد و هدف اصلی اش ازدواج نباشد، بالای 99 درصد است.

ضمنا، این کار (دیدن بدن) باید آخرین قدم باشد. یعنی همه مراحل خواستگاری رسمی، با حضور خانواده ها و صحبتها و توافق ها... انجام شده باشد و فقط همین یک کار مانده باشد.

نمی شود هر کسی ، کسی را در کوچه دید یا در اداره همکارش بود، بهش بگه بدنتو میخوام ببینم تا بیام خواستگاری!!

سنگینی و حیای یک زن، برای او بالاترین ارزش است. مطمئن باشید اگر ایشان بدن شما را ببینند، آنگاه به همین دلیل اینکه شما بدن خود را به نامحرم نشان داده اید، در چشم او از ارزش و اعتماد می افتید و دیگر اصلا به خواستگاری شما نمی آیند. و چه بسا با خود فکر کنند که همانطور که بدنش را به من نشان داد، شاید به خواستگاران دیگری هم نشان داده باشد. قسم های شما هم فایده ای نخواهد داشت.

ایشان با این طرز فکر و با این اخلاق نادرست، قطعا شخص مناسبی برای ازدواج نخواهد بود.
اینکه چنین فردی را از دست بدهید، یک نعمت الهی است که باید شکرگذار آن باشید که در دام زندگی با او نیفتاده اید. چون زندگی با فردی که مشکل اخلاقی دارد، شما را دچار مشکلات زیادی میکند.

بدانید: آن چهره ای که از افراد در اجتماع ( سر کار و ... ) از خودشان نشان می دهند، با شخصیت حقیقی آنها (که در محیط منزل مشخص می شود) بسیار متفاوت است.

عجله نکنید و ناامید نباشید. ان شاء الله افراد بهتری به خواستگاری شما خواهند آمد.

سلام
ببخشید هرکس که به شما بگه بدنت رو به من نشون بده تا با هم ازدواج کنیم شما نشون می دید؟؟؟؟؟:-o

از نشونه های نیومدن ایشون همین هست...( اجازه بده بدنت رو ببینم عزیزم)

خیلی از خانم هایی که دچار شکست تو رابطه شدن بعرض میرسونم این جمله براشون نا آشنا نیست؛

۱. درخواست دیدن بدن اونها حضوری یا غیر حضوری از طریق فیلم یا عکس .
۲. بعد از این امر درخواست های وقیحانه تر یعنی دیدن کامل بدن بدون پوشش.
۳. درخواست چت غیر اخلاقی و بعد از اون درخواست جنسی ( تا زمانی که ازدواج صورت بگیره)

بدن شما دیدن نداره هر آنچه که هست ظاهر و باطن همینه مادر یا خواهرش میتونن ببینن. از طرفی اگر مشکل پوستی یا ... دارین حتما بگین اگر نه لزومی نداره مگر شرعا همسرتون باشه مثل نامزدی.

من بلحاظ دینی نمیگم اما بلحاظ مشاوره ای و آنچه که دیدم این عمل درست نیست. اکثرا یا برای سوء استفادس یا وسواس شدید و کمال مطرحه.

Zeylnab;997280 نوشت:

سلام و عرض ادب

از ایشان سوال کنید چه چیز بدن شما را می خواهد بررسی کند و می خواهد همسر اینده اش چه خصوصیاتی داشته باشد .

اگر واجد ان ها بودید ، به ایشان بگویید به خواستگاری بیاید ، تا بعد از محرمیت بتواند بررسی دقیقتری انجام دهد!

اگر واجد آن خصوصیات نبودید هم چیزی که زیاد است خواستگار !

در پناه حق تعالی

سلام من مطمینم چه شما بدنتون رو به ایشون نشون بدید و چه نشون ندید ایشون با شما ازدواج نخواهند کرد. از نمونه های این اقا در جامعه متاسفانه وجود دارد. و این راه (در خواست نشون دادن بدن بدون اطلاع خانواده ها)معمولا به نا کجا آباد میرسه و ضربه ی اصلی رو متاسفانه دختر میخوره.

سؤال:
دختری 22 ساله هستم. با یکی از همکارانم آشنا شدم که می گوید قصد ازدواج دارد اما میگوید قبل از ازدواج میخواهد بدن من را ببیند بعد بیاید خواستگاری چطور او را توجیح کنم که نمیشود؟

پاسخ:
همانطور كه مي دانيد ازدواج يكي از مهمترين حوادث و رويدادهاي زندگي است و نقش مهمي در سرنوشت و سعادت و خوشبختي انسان دارد ، مضافاٌ بر اينكه اگر به نحو صحيح انجام پذيرد بسياري از نيازهاي انسان را اعم از نيازهاي عاطفي و جنسي را تاْمين و باعث آرامش روحي انسان مي شود بنابراين در عين حال كه نبايد در انتخاب همسر خيلي وسواس گونه عمل كرد اما دقت ،شناخت و اتخاذ تصميم حساب شده و بالاخره انتخاب صحيح از شرايط ضروري يك ازدواج موفق است.

از نظر شرعی پسر مى تواند به بدن دختر نگاه كند؛ هر چند احتياط مستحب است كه تنها به دست و صورت و پاها، مو و مقدارى از بدن (مانند گردن و بالاى سينه) اكتفا كند(1)
البته نگاه به دختر براى خواستگارى شرايطى دارد كه عبارت است از:
1ـ به قصد لذت و ريبه نباشد.
2ـ براى آگاهى از وضع جسمانى او باشد.
3ـ مانعى از ازدواج در ميان نباشد.
4ـ احتمال بدهد كه دختر او را رد نمى كند.*

خواهر محترم! معلوم نیست او از این کار خود چه قصدی را دنبال می کند ولی بدون مقدمه و بدون قصد ازدواج اصلا این کار جایز نیست و اشکال شرعی دارد.
هنوز معلوم نیست آیا او خواستگار واقعی شماست یا خیر!!! ولی این مشخص است که او هنوز اقدامی برای نشان دادن قصد ازدواج خود نشان نداده است. بنابراین حق چنین درخواستی را ندارد. ضمنا بسیاری از موارد جواز بررسی جسمی دختر قبل از ازدواج از طریق واسطه زن ممکن است.
در هر حال این کار نه به لحاظ شرعی و نه به لحاظ روانشناختی مورد پسند نیست و به ایشان بگویید قصد قطعی خود را برای ازدواج نشان دهند و از طریق واسطه اقدام به بررسی جسمی و پسند شما نمایند.
موفق باشید.

---------------------------------------------
پی نوشت:
1. خامنه اى، سید علی، اجوبه الاستفتاءات، س 525.

موضوع قفل شده است