ღღღدلبسته آقای خراساني خويشم ஜ تقديم به مقام معظم رهبري دامت برکاتهღღღ

تب‌های اولیه

241 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ღღღدلبسته آقای خراساني خويشم ஜ تقديم به مقام معظم رهبري دامت برکاتهღღღ

شعر شهریار در وصف مقام معظم رهبری

ای غریو تو ارغنون دلم

سطوت خطبه‌ات ستون دلم

خطبه‌های نماز جمعه تو

نقشه حمله با قشون دلم

چه فسونی است در فسانه تو

که فسانه‌ات از او فسون دلم

با دلی لاله‌گون ترا گوشم

ای لبت لعل لاله گون دلم

چشم از نقش تو نگارین است

می‌نگارد مگر بخون دلم

عقل من پاره می‌کند زنجیر

که به سر می‌زند جنون دلم

من هم از آن فن و فنون دانم

که جنون زاید از فنون دلم

کلماتت چو تیشه فرهاد

می‌شکافند بیستون دلم

وز مواعظ که می‌کنی آنگاه

صبر میزاید از سکون دلم

انقلاب من از تو اسلامی است

که حریفی به چند و چون دلم

بازوان امام آنکه دگر

بی قرین است در قرون دلم

چشم امیدی و چراغ نوید

هم شکوهی و هم شکون دلم

در رکوع و سجود خامنه‌ای

من هم از دور سرنگون دلم

خاصه وقت قنوت او کز غیب

دست‌ها می‌شود ستون دلم

او به یک دست و من هزاران دست

با وی افشانم از بطون دلم

عرشیان می‌کنند صف به نماز

از درون دل و برون دلم

من برونی نیم خدا داند

کاین صلا خیزد از درون دلم

من زبان دلم ولی افسوس

بسکه بی همزبان زبون دلم

پیرم از چرخ واژگون و علیل

بشنو از بخت واژگون دلم

چون کمانی خمیده ایم لیکن

تیرآهی است در کمون دلم

طوطی عشقم و زبان از بر

جمله ماکان و ما یکون دلم

در ترازوی سنجشم مگذار

ای کم عشق تو فزون دلم

درس من خارج است و حاشیه نیست

که دگر فارغ از متون دلم

دگرم بخشی از تن و جان نیست

دل به جانان رسیده چون دلم

«شهریارم» لسان حافظ غیب

شعر هم شانی از شئون دلم

[="DarkGreen"]شعر خوانی مقام معظم رهبری شعر دلبسته یاران خراسانی خویشم......فلش+دانلود

http://www.askdin.com/showthread.php?p=24862[/]
[="Purple"]
صدای ماندگار-مقام معظم رهبری دامت برکاته

http://www.askdin.com/showthread.php?p=30596[/]
[="Blue"]
خاطرات مقام معظم رهبری (دامت برکاته)

http://www.askdin.com/showthread.php?t=3706[/]
[="DarkGreen"]
سخنی درباره جشن تولد آیت الله خامنه ای

http://www.askdin.com/showthread.php?p=31990[/]

دانلود ساقی مهر *** نرم افزار جامع مقام معظم رهبری

http://www.askdin.com/showthread.php?t=5614

خدایا تا ظهور دولت یار .... گل پیغمبر ما را نگهدار .:.:.:. فلش

http://www.askdin.com/showthread.php?t=6328

اشعار مقام معظم رهبری

خورشید من بر آی

دل را ز بی خودی سر از خود رمیدن است

جان را هوای از قفس تن پریدن است

از بیم مرگ نیست که سر داده ام فغان

بانگ جرس به شوق به منزل رسیدن است

دستم نمی رسد که دل از سینه برکنم

باری علاج شوق گریبان دریدن است

شامم سیه تر است زگیسوی سرکشت

خورشید من برآی که وقت دمیدن است

بوی تو ای خلاصه گلزار زندگی

مرغ نگه در آرزوی پرکشیدن است .

بگرفت آب و رنگ زفیض حضور تو

هر گل در این چمن که سزاوار دیدن است

با اهل درد شرح غم خود نمی کنم

تقدیر غصه دل من ناشنیدن است

آن را که لب به دام هرس گشت آشنا

روزی « امین » سزا لب حسرت گزیدن است .

مهر افروزان

ازسرجان بهر پیوندکسان برخاستم
چون الف در وصل دلها از میان بر خاستم

وازگون هرچندجام روزیم چون لاله بود
از کنار خوان قسمت شادمان برخاستم

بزم هستی را فرض مهر فروزان تو بود
همچو شبنم چهره چون کردی عیان برخاستم

همچو بلبل با گران جانان ندارم الفتی
طوطیان چون لب گشودند از میان برخاستم

از لگد کوب حواث عمر دیگر یافتم
چون غبار از زیر پای کاروان برخاستم

طاقت دم سردی دوران ندارم همچو گل
دربهار افکنده رخت ودر خزان بر خاستم

آزمودم عیش راحت را به کنج دام تو
از سر جولانگه کون ومکان بر خاستم

صحبت شورده حالان مایه شوریدگی است
با امین هرگه نشستم بی امان برخاستم

مقام معظم رهبری دامت برکاته

فایل: 

[="darkgreen"]

بی تعارف بگم رفیق ،اگه اهل گِلی بادل ما همراه مشواگه اهل دِلی ازگله مان بی تاب مشو،ببینم پسر اهل كجایی؟چیكارمی كنی .طلبه ای یا دانشجو.ازاین حرفا بگذریم [="red"]«ما اهل كوفه نیستیم علی تنها بماند»[/]یعنی چه؟[="magenta"]صغری :ما اهل كوفه نیستیم [/][="purple"]كبری :علی تنها بماند[/] [="red"]نتیجه :درهرصورت چه ما اهل كوفه باشیم چه نباشیم بالاخره علی تنها می ماند [/].هی !پسر فكر نكنی منطق بلد نیستم ،هم كلاس رفتم ،هم بحث كردم .هم بعضی جا هاشو دوباربحث كردم.همین خودشمااگه آقا تنها نیست از 3 مورد سفارش آقا كدومش رو انجام دادی(تحصیل ،تهذیب ،ورزش )حتما می دونی آقا 3چیز رو واسه طلبه ها واجب شغلی دونسته (1نمازشب 2نافله3قرایت قرآن )خیلی خب چرا چپ چپ نیگاه می كنی .حتما همین طور كه شما می فرمایید .اصلا آقا شما سربازشش دنگ آقا.ولی نمی دونم؟چرابین فرمانده وسرباز این قدر باید فاصله باشد.فرماندهی كه دردوران طلبگی باشگاه می رفته.در20سالگی نقدشعر كرده تازه نه همیشه فارسی بلكه گاهی عربی ،چنان پرمطالعه است كه سخن ازرمان وداستان وقصه می گوید.چنان محبوب كه بدون تبلیغلات رییس جمهور می شه .چنان زیرك كه بچه حزب اللهی ها هوس خوابیدن تو این شرایط بحرانی رو می كنند. خب می بینم كم آوردی .[="red"]صغری:[/]سرت پایین [="red"]كبری:[/]تودلت می گی راست می گه [="#ff0000"]نتیجه :[/]رهبرم باز تنهاست .بگو ببینم :اگه آقا بگه پاشو بیا تهرون بشو خادم من ،تومی ری یا نمی ری؟خب نگفتی چیكارمی كنی؟درس می خونی –كارمی كنی –گوش تو بگیر می خام یه حرف تاریخی بزنم .می دونستی امام خمینی ،شركت دردوره دوم انتخابات رییس جمهوری رابرا همین آسید علی ،واجب تعیینی قرارداده بودند.ببین حالا كه گوشتو گرفتی .یه لحظه دیگه صبر كن یه جمله دیگه توراه .می دونستی تو خارج به دانشجویان می گن پایان نامه بنویسید با موضوع :چگونگی برون رفت رهبری ایران ازبحرانها.انداخته بودنش توزندون ،تازه ساواك ریش آقا رو هم زده بوده كه مثلا آقا رو تحقیر كنند .جالب اینكه آقا برگشته بوده گفته بود:(بدم نشد چندوقت بود چونم رو ندیده بودم)تو همون زندون پیرهنش رو عمامه می كنه می زاره دورسرش.راس راس راه می ره .روحیه هم می ده-هم رییس جمهوره هم نماینده امام-هم عضو شورای عالی انقلاب –هم ولی امر مسلمین-هم نایب امام زمان (عج) ولی مثل همیشه پاك وخدمت گزار.خب دیگه چه حرفی ؟راستی شما تابه حال فكر كردیدرد این مرد چیه ؟آیا دردمردم یادرد میهن .به نظر من بی سواد درد این مرد رسیدن مردم به میهن-اونم ازجنس فاضلش . این یه تیكه رو واسه نامحرم نگو:شنیدم بعضی وقتا آقا ضجه می زنه .این كه چیزی نیست بدترازاون شنیدم امام توی خواب به پدر شهید فرموده :به[="blue"] آسید علی بگویید این قدر تو نمازشباش دعا نكنه بمیره مگر می خاد امت رو یتیم كنه.[/][="magenta"]قضیه :[/][="red"]صغری [/]،همه سرها پایین افتاده [="#ff0000"].كبری :[/]درانتهای افق آقا ایستاده .[="#ff0000"]نتیجه:[/]رهبربازم تنهاست.

برگرفته از:هفته نامه بصیرسال 14شماره8

[/]

[b]content[/b]
آن پیر که از سوی کم روزنه ای

انقلابی ساخت، چون آینه ای

بعد چندی رفت و این تازه نهال

شد تنومند با، ید خامنه ای

ما هستی خویش به ولی می بازیم

عشقی که به عشق ازلی میبازیم

این بار امانت که خدا داد به ما

جانی است که بر سیدعلی میبازیم

مجموعه ای از تصاویر رهبری در جبهه

دست نوشته ای از مقام معظم رهبری (حفظه الله)

یاد خدا را همچون حرز سعادت، همواره با خود داشته و در دل حفظ کنید. تقوا و اجتناب از گناه، احساس مسؤولیت سیاسی و اجتماعی، کسب علم و آگاهی، آمادگی دائمی برای دفاع از انقلاب و اسلام، و رفتار انسانی و دلنشین با خانواده و معاشران، توصیه‌های همیشگی من است.

امام خمینی(ره) می‏فرمودند: آقاى خامنه‏اى، در بین متعهدان به اسلام و مبانى اسلامى، نعمتى است كه چون خورشید، روشنى مى‏دهد

نمونه هایی از گفته های حضرت امام خمینى(ره) درباره رهبر معظم انقلاب؛

حضرت امام خمینى(ره):

* آقاى خامنه‏اى، در بین متعهدان به اسلام و مبانى اسلامى، نعمتى است كه چون خورشید، روشنى مى‏دهد

من آقاى خامنه‏اى را بزرگ كردم.(1) (او كسى است) كه آواى دعوت او به صلاح و سداد در گوش مسلمین جهان طنین‏انداز است؛(2) متعهد و مبارز در خط مستقیم اسلام و عالم به دین سیاست.(3)

این‏جانب كه از سال‏هاى قبل از انقلاب با (ایشان) ارتباط نزدیك داشته‏ام و همان ارتباط بحمدالله تعالى تاكنون باقى است، (ایشان) را یكى از بازوهاى تواناى جمهورى اسلامى مى‏دانم و چون برادرى كه به مسائل فقهى آشنا (بوده) و متعهد به آن (هستند) و از مبانى فقهى مربوط به ولایت مطلقه فقیه جداً جانبدارى (مى‏كنند)، مى‏دانم و در بین دوستان و متعهدان به اسلام و مبانى اسلامى، از جمله افراد نادرى (هستند) كه چون خورشید، روشنى (مى‏دهند).(4)

* نعمتى است از طرف خدا

شما اگر گمان بكنید كه در تمام دنیا، (در بین) رئیس‏جمهورها و سلاطین و امثال این‏ها، (مى‏توانید) یك نفر را مثل آقاى خامنه‏اى پیدا بكنید كه متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار و بناى قلبى‏اش بر این باشد كه به این ملت خدمت كند، پیدا نمى‏كنید. من ایشان را سال‏هاى طولانى مى‏شناسم و در آن زمانى كه اول نهضت بود، ایشان براى رساندن پیام‏ها، به اطراف تشریف مى‏بردند و بعد از (آن) كه این انقلاب به اوج خودش رسید، ایشان همه جا حاضر واقعه بود تا آخر و حالا هم هست. (او) یك نعمتى (است كه) خدا به ما داده (است).(5)

* فقط خدمت به اسلام‏

ما در پیشگاه خداوند متعال و ولى بر حق او حضرت بقیةالله ارواحنا فداء افتخار مى‏كنیم به سربازانى در جبهه و در پشت جبهه كه شب‏ها را در محراب عبادت و روزها را در مجاهدت در راه حق تعالى به سر مى‏برند. من به شما خامنه‏اى عزیز تبریك مى‏گویم كه در جبهه‏هاى نبرد با لباس سربازى و در پشت جبهه با لباس روحانى به این ملت مظلوم خدمت نموده و از خداوند تعالى سلامت شما را براى ادامه خدمت به اسلام و مسلمین خواستارم(6) (و) ان شاء الله تعالى، خداوند، امثال جناب عالى را كه جز خدمت به اسلام نظرى ندارید، در پناه خود حفظ فرماید.(7)

1) صحیفه نور، ج 15، ص 139
2) صحیفه نور، ج 15، ص 41
3) صحیفه نور، ج 15، ص 179
4) صحیفه نور، ج 15، ص 173
5) صحیفه نور، ج 17، ص 170
6) صحیفه نور، ج 15، ص 41
7) صحیفه نور، ج 20، ص 171

منبع

[="darkgreen"]قطعه ای زیبا از " احسان بیاتی" با هم خوانی پویا بیاتی درباره مقام معظم رهبری [/]

تصویری از آیت الله سیدجواد خامنه ای پدر رهبر انقلاب

"رهبری که فقط ما داریم"

سلم لمن سالمكم آقا ... حرب لمن حاربكم آقا

دلم گرفته رفقا دوباره هواي صحبت با شما دارم
هواي گريه كنار مرقد پاك و غريب شهدا دارم

مي خوانم امشب براتون از رهبرم دم بزنم
از غريبيش بگم و عالم رو بر هم بزنم

پدري كه زندگيش ساده شبيه فقرا ست
فرش زير پاش مثل فرش اتاق ضعفا ست

فرش زير پاش مثل فرش اتاق ضعفا ست
همون كه هميشه در خونه ي شهدا رو در مي زنه ,

هموني كه روحش براي پير جماران پر مي زنه ,
همون كه بي خبر ميره مسجد جمكران سر مي زنه .

وقتي خميني رو لبش جام زهر و تو دلش غصه و ماتم بود
سيد ما تو جبهه ها زير اتش و توی خط مقدم بود

ما بايد درد دلا و غصه هاشو بدونيم
قصه ي زندان و سيلي خوردانشو بخونيم

غافل از عبادت نيمه شب او نمونیم
ما بايد ارزش نعمت خدا رو بدونيم

به جان حسيني كه همه عالم مي دونن جان منه
واي اگه يك روزي كسي بخواد دل آقا رو بشكنه

ميگيم يا ابالفضل مي ريزيم
خون سر هر چي حرمله

كوري چشم دشمنا ما به سر مهر ولايت علي داريم
دست خدا بر سر ماست كه علمداري مثل سيد علي داريم

رهبر مملكت و سفره ساده مرحبا
توي كوچه هاي بم پاي پياده مرحبا

دل به لطف مهدي فاطمه داده مرحبا
سر تسليم به الله نهاده مرحبا

سر تسليم به الله نهاده مرحبا
يك روزي مي فهميم دست نوازش آقا بر سر نداريم

توي غفلت اسير و يك روز مي فهميم كه ديگه ياور نداريم
پس بيا قول بديم كه ديگه دست از دامنش برنداريم

بهترين جاي دو عالم سرزمين كربلاست
هر دلي عاشق يك وجب زمين كربلاست

اگه شش گوشه نبود كربلا ويرونه مي شد
شش گوشه قلب نازنين كربلاست

بر مشامم مي رسد هر لحظه بوي كربلا
بر دلم ترسم بماند آرزوي كربلا

تشنه ي آب فرات اي اجل مهلت بده
تا بگيرم در بغل قبر شهيد كربلا
تا بگيرم در بغل قبر شهيد كربلا

سخنرانی حجة الاسلام فاطمی نیا :

«تمجید مقام معظم رهبری (مدظله العالی)»

[b]content[/b]

سخنرانی آیت الله ناصری :

«رهبری تنهاست...»

گویند علی تنهاست...

من باور ندارم

کی گفته آن سرور که من یاور ندارم

او شمع جمع است و همه پروانه او

اهل ولایت عاشق و دیوانه او

گر صحنه صفین شود تکرار امروز

سید علی گردد در این پیکار پیروز

جولان باطل چند روزی بیش نیست

بر دولت حق تیغ باطل کارگر نیست

اسلام منهای ولایت ما نداریم

تا زنده ایم دست از ولایت برنداریم

مجتبی رمضانی:

ای رهبر آزاده آماده ایم آماده

از تو به یک اشاره از ما به سر دویدن

....

اللهم احفظ وانصر قائدنا و مرجعنا و ولی امرنا الخامنه ای :hamdel:

قصر رهبر انقلاب ...

فرزندان آیت الله خامنه ای دامت برکاته

از راست به چپ: میثم، مصطفی خامنه‌ای، آیت‌ا.. مجتهدی، مجتبی و مسعود خامنه‌ای

ایشان چهار پسر دارند كه هر چهار نفر، طلبه‌ و معمم هستند. پسران ایشان به ترتیب حجج‌اسلام سید مصطفی، سید مجتبی، سید مسعود و سید میثم حسینی خامنه‌ای هستند و دختران ایشان هدی سادات و بشری سادات نام دارند. سید مصطفی داماد آیت‌ا.. خوشوقت، سید مجتبی داماد دکتر غلامعلی حداد عادل، سید مسعود داماد آیت‌ا.. سید محسن خرازی و سید میثم داماد آقای لولاچیان (از بازاریان متدین) هستند و یکی از دختران ایشان عروس حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی است. جالب آن که شش نوه رهبر انقلاب هم 5شنبه و جمعه خانه "پدربزرگ" را شلوغ مي كنند.

اکثر پسران ایشان در مدرسه علوی که محیطی مذهبی دارد، درس خوانده و سپس برخی از آنان مقاطعی از علوم دینی را در مدرسه شهید مطهری و نیز مدرسه علمیه آیت‌ا... مجتهدی پشت‌سر گذاشته‌اند.

کوچکترین فرزند ایشان (سید میثم) اکنون 32 ساله و سید مسعود 37 ساله هستند.

نماز بی ولایت حقه بازی است
اساس مسجدش بتخانه سازی است

چرا دشمن نمیخواهد بفهمد
وضوی بی ولایت آب بازی است

سخت است که از باغ و صنوبر گویم

از گلشن و قمری و کبوتر گویم

بگذار کنون که گمرهان لب بستند

فریاد کشم ز حب رهبر گویم

حقا که تو از سلاله ی فاطمه ای

با خنده ی خود به درد ما خاتمه ای

زیباتر ازین نام ندیدم به جهان

سید علی حسینی خامنه ای

خنده و طعنه به اشعار و شعارم بزنید

تیر غم بر دل دیوانه و زارم بزنید

در حمایت ز امامم علی خامنه ای

می شوم میثم تمار به دارم بزنید

شب قدر از منظر مقام معظم رهبری

دعای ماثور، لیله‌القدر را عدل نزول قرآن در ارزش‌دادن به ماه رمضان مشاهده می‌کنیم. بنابراین قدر لیله‌القدر را باید دانست؛ ساعات آن را باید مغتنم شمرد و کاری کرد که ان‌شاءالله قلم تقدیر الهی در شب‌های قدر برای کشور عزیز و آحاد ملت ما تقدیری آن‌چنان که شایسته مردم مومن و عزیز ماست، رقم بزند

شب های با ارزش و نورانی قدر از منظرمقام معظم رهبری:

لیله‌القدر خیر من الف شهر

ما معتقدیم (و این جزء بدیهیات اسلام، بلکه بدیهیات همه ادیان است) که انسان، فقط در سایه ارتباط و اتصال با حق تعالی است که می‌تواند به تکامل و تعالی دست پیدا کند. البته فرصت ماه رمضان، یک فرصت استثنایی است. این، چیز کمی نیست که خدای متعال در قرآن بفرماید: “لیله‌القدر خیر من الف شهر”. یک شب، از هزار ماه بهتر و با فضیلت‌تر و در پیشرفت انسان موثرتر، در ماه رمضان است. این، چیز کمی نیست که رسول اکرم (صلی‌ا...‌علیه‌وآله) این ماه را ماه ضیافت الهی به حساب بیاورند. مگر ممکن است که انسان وارد سفره کریم بشود و از آنجا، محروم خارج بشود؟ مگر وارد نشوی. آن کسانی که وارد سفره غفران و رضوان و ضیافت الهی در این ماه نشوند، البته بی‌بهره خواهند ماند و واقعا این محرومیت به معنای حقیقی است. “ان الشقی من حرم غفران‌ا... فی هذا الشهر العظیم”. محروم واقعی، آن کسی است که نتواند در ماه رمضان، غفران الهی را به دست بیاورد.(1)

لیله‌القدر شب ولایت است

لیله`‌القدر، شب ولایت است. هم شب نزول قرآن است، هم شب نزول ملائکه بر امام زمان است، هم شب قرآن و شب اهل بیت(علیهم‌السلام) است.
لیله‌القدری که در این ماه رمضان است و قرآن صریحا می‌فرماید: “ لیله‌القدر خیر من الف شهر”؛ یک شب، بهتر است از هزار سی روز (هزار ماه)، بسیار مهم است. چرا این قدر فضیلت را به یک شب دادند؟ زیرا برکات الهی در این شب زیاد است؛ نزول ملائکه در این شب زیاد است؛ این شب، سلام است؛ “سلام هی حتی مطلع‌الفجر”؛ از اول تا آخر این شب، لحظاتش سلام الهی است.” “سلام قولا من رب رحیم.” رحمت و فضل الهی است که بر بندگان خدا نازل ‌می‌شود. هم شب قرآن و هم شب عترت است. لذا سوره مبارکه قدر هم، سوره ولایت است. شب قدر، خیلی ارزش دارد. همه ماه رمضان، شب‌ها و روزهایش ارزش والا دارد؛ البته لیله‌القدر نسبت به روزها و شب‌های ماه رمضان، خیلی فاخرتر است؛ اما شب‌ها و روزهای ماه رمضان، نسبت به روزها و شب‌های بقیه سال، خیلی فاخرتر است. باید قدر بدانید. در این روزها و در این شب‌ها، همه بر سر سفره‌انعام الهی حاضرید. استفاده کنید.(2)

دل‌های‌تان را هرچه می‌توانید با ذکر الهی نورانی‌تر کنید،

در ماه رمضان... (در همه روزها و شب‌ها) دل‌های‌تان را هرچه می‌توانید با ذکر الهی نورانی‌تر کنید، تا برای ورود در ساحت مقدس لیله`‌القدر آماده شوید؛ که “لیله‌القدر خیر من الف شهر؛ تنزل الملائکه والروح فیها باذن ربهم من کل امر.” شبی که فرشتگان، زمین را به آسمان متصل می‌کنند؛ دل‌ها را نورباران و محیط زندگی را با نور فضل و لطف الهی منور می‌کنند. شب سلم و سلامت معنوی (سلام هی حتی مطلع الفجر) شب سلامت دل‌ها و جان‌ها، شب شفای بیماری‌های‌ اخلاقی، بیماری‌های معنوی، بیماری‌های مادی و بیماری‌های عمومی و اجتماعی؛ که امروز متاسفانه دامان بسیاری از ملت‌های جهان، از جمله ملت‌های مسلمان را گرفته است! سلامتی از همه این‌ها، در شب قدر ممکن و میسر است؛ به شرطی که با آمادگی وارد شب قدر بشوید.(3)

شب قدر، شب سلامت از بیماری‌هاست

شب قدر، شب شفای بیماری‌های‌ اخلاقی، معنوی، مادی و بیماری‌های عمومی و اجتماعی است که امروز متاسفانه دامان بسیاری از ملت‌های جهان، از جمله ملت‌های مسلمان را گرفته است!
امروز که خدای متعال اجازه داده است که شما زاری، تضرع و گریه کنید، دست ارادت به سوی او دراز کنید، اظهار محبت کنید، اشک صفا و محبت را از دل گرم خودتان به چشم‌های خودتان جاری کنید. این فرصت را مغتنم بشمارید؛ والا روزی هست که خدای متعال به مجرمین بفرماید: “ لاتجروا الیوم”، بروید، زاری و تضرع نکنید، فایده‌ای ندارد “انکم منا لاتنصرون”. این فرصت، فرصت زندگی و حیات است که برای بازگشت به خدا در اختیار من و شماست؛ و بهترین فرصت‌ها ایامی از سال است که از جمله آن‌ها ماه مبارک رمضان است و در میان ماه مبارک رمضان، شب قدر! شب قدر هم در میان این سه شب است. طبق روایتی که مرحوم محدث قمی نقل می‌کند، سوال کردند که کدام یک از این سه شب (یا آن دو شب ‌بیست‌ویکم و بیست‌وسوم) شب قدر است؛ در جواب فرمودند:
چه‌قدر آسان است که انسان، دو شب (یا سه شب) را ملاحظه شب قدر بکند؛ چه اهمیت‌دارد بین سه شب مردد باشد، مگر سه شب چه‌قدر است؟ کسانی بوده‌اند که همه ماه رمضان را از اول تا آخر، شب قدر به حساب می‌آوردند و اعمال شب‌قدر را انجام می‌دادند! (4)

لیله‌القدر ؛یک شب برابر هزار ماه است

یک جمله کوتاه در باب اهمیت لیله‌القدر عرض کنم؛ علاوه بر این‌که از جمله قرآنی “لیله‌‌القدر خیر من الف شهر” می‌شود فهمید که از نظر ارزشیابی و تقویم الهی، یک شب برابر هزار ماه است، در دعایی که این روزها می‌خوانیم، برای ماه رمضان چهار خصوصیت ذکر می‌کند: یکی تفضیل و تعظیم روزها و شب‌های این ماه است بر روزها و شب‌های ماه‌های دیگر؛ یکی وجوب روزه در این ماه است؛ یکی نزول قرآن در این ماه است و یکی هم وجود لیله القدر در این ماه است. یعنی در این دعای ماثور، لیله‌القدر را عدل نزول قرآن در ارزش‌دادن به ماه رمضان مشاهده می‌کنیم. بنابراین قدر لیله‌القدر را باید دانست؛ ساعات آن را باید مغتنم شمرد و کاری کرد که ان‌شاءالله قلم تقدیر الهی در شب‌های قدر برای کشور عزیز و آحاد ملت ما تقدیری آن‌چنان که شایسته مردم مومن و عزیز ماست، رقم بزند.(5)

منابع:

1. مقام معظم رهبری در دیدار با مسوولان و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی، به مناسبت عید سعید فطر سال 1369 هجری شمسی
2. بیانات مقام معظم رهبری در دیدار علما، طلاب و اقشار مختلف مردم شهر قم به مناسبت سالگرد قیام نوزدهم دی
3. بیانات مقام معظم رهبری در جمع بسیجیان به مناسبت هفته بسیج سال 1376
4. بیانات مقام معظم رهبری در خطبه نمازجمعه تهران 26/10/1376
5 .بیانات مقام معظم رهبری در نمازجمعه تهران
28/8/138

فروتنی خاص نسبت به جانبازان

در‌یکی از سفرها، مقام معظم رهبری پس از سخنرانی، از سالن برگزاری مراسم در حال خارج شدن بودند. بسیجیان زیادی اطراف آقا حلقه زده بودند. ناگهان دیدیم ایشان روی زمین نشستند. متوجه علت نشدیم. خود را جلوتر رساندیم و دیدیم جانبازی را با برانکارد به دیدار آقا آورده‌اند.آقا با مشاهده‌ی آن برادر جانباز، بالافاصله بر بالین او نشستند و مدّت زیادی با او به گفت‌ و گو پرداختند و وی را مورد تفقّد قرار دادند. ایشان روی خاک نشسته بودند و با آن جانباز صحبت می‌کردند. تواضع و فروتنی ایشان در مقابل یک جانباز انقلاب، همه را تحت تاثیر قرار داد. من در همان جا آرزو کردم که ای‌کاش ما هم یک جانباز بودیم و این چنین مورد لطف و تفقّد مقام معظم رهبری قرار می‌گرفتیم.

نقل از:سردار سرتیپ پاسدار حجازی

[b]content[/b]

نماز عید فطر

راز چفیه آیت‌الله خامنه‌ای

به گزارش شبکه ایران، در حاشیه دیداری که سرداران نیروهای مسلح به مناسبت هفته دفاع مقدس با سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی داشتند، سرلشکر فیروزآبادی در پاسخ به جوانی که چفیه وی را طلب کرد، گفت: «مقام معظم رهبری به خاطر برکت ولایت چفیه خود را به عنوان تبرک هدیه دهند؛ چفیه آقا پر از نورانیت و برکت است».

بنابر گزارش فارس، وی افزود: مقام معظم رهبری، خورشیدی است که قافله انقلاب از نور ولایت ایشان راه را از بیراهه تشخیص می‌دهد؛ ایشان گاهی از روی محبت دست روی سر فردی می‌کشند؛ گاهی انگشتر خود را می‌بخشند و گاهی چفیه‌ای که بر شانه‌هایشان دارند را به طالب آن چفیه هدیه می‌دهند.

چفیه‌ آقا مثل یک راز جذاب است که شاید هنوز کسی نتوانسته به آن راز دست پیدا کند و هر کسی زرنگ‌تر باشد، می‌تواند در مجلسی که آقا حضور دارند، چفیه ایشان را به عنوان تبرک بگیرد و تا آخر عمر آن را بر گردن خود بیندازد و با افتخار به همه بگوید که این چفیه از روی شانه‌های آقا برداشته شده و به دست من رسیده است.

کسانی که تا به حال به محضر آقا شرفیاب شده‌اند، شاهد بوده‌اند که هر بار که کسی چفیه آقا را طلب کرده، ایشان با رضایت کامل به یکی از همراهان ‌‌فرمودند «این چفیه را از شانه من بردارید و بدهید به ایشان».

شانه‌های ایشان هیچ وقت خالی از چفیه نبوده، شاید این تکّه پارچه نمادی از دفاع مقدّس است؛ شاید علامت حمایت از مظلومان فلسطین و شاید نشان وحدت امت اسلامی است.

خیلی از بسیجیان شانه‌های خود با چفیه مزین می‌کنند و سرلشکر فیروزآبادی یکی از همان بسیجیانی است همیشه چفیه‌ای را بر شانه‌هایش می‌گذارد و آن را جزو لباس خود می‌داند.

در حاشیه دیداری که سرداران، امیران سپاه، ارتش و نیروی انتظامی و مسئولان ستاد بزرگداشت سی‌امین سالگرد دفاع مقدس با سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح داشتند، یکی از جوانان حاضر خود را به سرلشکر فیروزآبادی رساند و از وی چفیه‌ای را که بر دوشش بود، طلب کرد.

سرلشکر فیروزآبادی دست خود را بر چفیه‌اش کشید و گفت: «مقام معظم رهبری به خاطر برکت ولایت چفیه خود را به عنوان تبرک هدیه دهند؛ چفیه مقام معظم رهبری پر از نورانیت و برکت است؛ من یک بسیجی و سرباز هستم و چفیه جزو لباس من است. من نباید چفیه قلابی به مردم بدهم».

[="darkgreen"]حاج حسین سیب سرخی-امام خامنه ای[/]

[="DarkGreen"][="Red"]رضا امیرخانی-امام خامنه ای[/]

سوالی از رهبر معظم انقلاب : آیا 13-14 سالگی می دونستید رهبر می شید؟[/]

غذای منزل یا بیت‌المال

روزی مهمان مقام معظم رهبری بودم. سفره را که گستردند، آیت الله خامنه‌ای به پسرشان آقا مصطفی فرمودند: پاشو برو! من خلاف ایشان عرض کردم: اجازه بفرمایید آقا‌زاده هم باشند. من از وی درخواست کرده‌ام که با هم باشیم.

آقا فرمودند: این غذا مال بیت‌المال است. شما هم مهمان بیت‌المال هستید. برای بچّه‌ها جایز نیست که بر سر این سفره بنشینند. آنان به منزل بروند و از غذای خانه میل نمایند. من در آن لحظه فهمیدم که خداوند چرا این همه عزت به آقا داده است.

نقل از:آیت الله جوادی آملی

شامی در محضر مراد

روزی که در منزل مقام رهبری، در خدمت ایشان بودم، بحث قدری به طول انجامید و نزدیک مغرب شد. پس از نماز، معظم لَه با مهربانی به من فرمودند: «آقا رحیم! شام را مهمان ما باشید.»
بنده در عین حال که این را توفیقی می دانستم، خدمتشان عرض کردم: «اسباب زحمت می شود.»
مقام معظم رهبری فرمودند: «نه، بمانید؛ هرچه هست با هم می خوریم.» وقت یکه سفره را گشودند و شام را آوردند، دیدم شام چیزی جز املت ساده نیست!

به نقل از :سردار سرلشکر سید رحیم صفوی

مداحی زیبای خرقه پوش

ما از تبار قوم حضرت ثاراللهیم
ما حافظان خون عشاق روح اللهیم

خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست
ما در خط فرمان امیر حزب اللهیم

...

[="DarkGreen"]چفیه ات عطر شهیدان دارد[/]

عدم سوء استفاده از موقعیت

در زمان ریاست جمهوری آیت الله خامنه ای، ایشان ماجرایی را برای من تعریف کردند که بسیار شنیدنی و جالب است.
معظم لَه فرمودند روزی در دفتر کارم نشسته بودم، تلفن زنگ زد. مادرم پشت خط بود، گوشی را که برداشتم با صدای خنده ایشان روبه رو شدم. علت را پرسیدم؛ مادرم گفت: «چند روزی است در خانه هیچ نداریم، پدرت هم پولی ندارد.»

این داستان برای من بسیار مهم بود. پدر و مادر رئیس جمهور کشور، پول و غذا ندارند.

ماجرای مذکور نشان از ساده زیستی در خانه مقام ولایت دارد. ایشان در خانه بسیار ساده زندگی می کنند و هیچ فردی تا به حال نتوانسته از موقعیت معظم لَه سوء استفاده کند. چه افتخاری برای ملت مهم تر از این که چنین شخصیت ارزشمندی رهبری آنان را بر عهده دارد؟!

حجت الاسلام و المسلمین مسیح مهاجری

برای سلامتی حضرت ماه صلوات:Gol:

خاطرات مقام معظم رهبری
از زبان محافظ ایشان آقای شابسندی

دانلود بخش اول حجم 12 مگابایت
دانلود بخش دوم حجم 9.4 مگابایت
دانلود بخش سوم حجم 6.4 مگابایت

روش کلیک راست کنید و سیو بزنید

[="blue"]شعري طنز در محضر رهبر معظم انقلاب با لهجه مشهدي[/]

پو شیدن لباس نظامی

مقام معظم رهبری به من فرمودند: من در زمان جنگ، همیشه با لباس نظامی در جبهه حاضر می‌شدم، اما تردید داشتم که آیا مصلحت در همین است که من لباس پیغمبر (ص) را کنار بگذارم و این لباس تنگ نظامی را بپوشم یا با همان لباس روحانی به جبهه بیایم؟

ایشان هنگام مراجعت به تهران، لباس روحانیت را روی همان اونیفرم نظامی می‌پوشیدند و پس از تقدیم گزارش به حضرت امام (ره)، به نماز جمعه می‌آمدند و نماز وحدت آفرین جمعه را می‌خواندند.
ایشان در ادامه فرمودند: روزی که برای دادن گزارش از جبهه، به جماران رفتم، امام (ره) پشت پنجره ایستاده بودند. من مشغول باز کردن بند پوتین‌ها شدم و این کار مدتی طول کشید.
حضرت امام (ره) ایستاده بودند و با لبخندی، خیره خیره مرا نگاه می‌کردند. پس از آن که وارد اتاق شدم، دست امام را بوسیدم. معظم له دستی به پشت من زدند و فرمودند: زمانی پوشیدن لباس سربازی در عُرف ما، خلاف مروّت بود؛ ولی الآن می‌بینم چه اندازه برازنده شماست!
آیت الله خامنه‌ای فرمودند: با این کلام دل ربای امام، تردید از دلم بیرون رفت و از آن روز به بعد، همیشه از پوشیدن لباس نظامی لذّت می‌بردم!

حجت‌الاسلام والمسلمین ذوالنور

برای سلامتی حضرت ماه صلوات:Gol:

عکس قدیمی ازرهبر معظم در انقلاب که درحال یاری رساندن ومشارکت در امر برداشت محصول گندم در یکی از روستا های قم می باشد.

خامنه ای(مدظله العالی) رهبر ماست همه دلها مبتلاشه

الهی تا مهدی (عج) بیاد آقای ما زنده باشه

این همه شیون و غوغا بدان پوچ و تهی است

چون که فرزند حسین بن علی(ع) هست هنوز

....

دشمنان بدانند

اگر از سرهایمان کوه ها بسازند

فرزندانمان هرگز در کتاب تاریخ خود نخواهند خواند

که "خامنه ای" تنها ماند...

صحبت های امام خمینی (ره ) در مورد امام خامنه ای دامت برکاته

دانلود کلیپ تصویری

:Gol:شادی روح امام و شهدا صلوات:Gol:

به نام خدا

دل :hamdel:را ببیـــــــــــــــــــن ؛ دل:hamdel: را ببیــــــــــــــــــــن؛
در کوی جانان آمده
ساقی بساطی نو فکن
مطرب بیا چنگی بزن
مطرب بیا چنگی بزن

چند دقیقه خورشید این جا تابید و رفت!

در یکی از سفرهای مقام معظم رهبری به قم، معظم له به منزل آیت الله بهاءالدینی تشریف بردند و با ایشان دیدار کردند.

روز بعد، بنده به اتفاق یکی از دوستان، به محضر آن عارف پاک رسیدیم و از ایشان پرسیدیم: آیا دیروز مقام معظم رهبری به اینجا‌ آمده بودند؟
حضرت آیت الله بهاءالدینی در پاسخ فرمودند: بله ! چند دقیقه خورشید اینجا تابید و رفت. او چون خورشید، دارای خیر و برکات است.
این نگاه آن عارف و عابد سترگ به مقام معظم رهبری بود. ایشان در جلسه‌ای فرمود: «آقای خامنه‌ای را باید کمک کرد. ایشان را کمک کنید؛ دید ما و حرف ما این است».

حجت‌الاسلام حسین حیدری کاشانی

نمی دانم شما توی این چند روز به وبلاگ صدای پای باران سرزده اید یا نه؛ در رابطه با سفر آقا به قم مطالب دوستان وبلاگ نویس را جمع آوری می کند که آن قدرها هم بی ارتباط به این تاپیک نیست؛ یک مطلبی گذاشته است با عنوان وقتی خدا بخواهد، لینک می دهم خودتان بخوانید.

صدای پای باران
وقتی خدا بخواهد

به قول یکی از دوستن نمی توانی دل داشته باشی و اشک نریزی