صفحه 3 از 3 نخست 123
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: فواید ولایت فقیه

علاقه
    عرفان و تصوف
    نوشته
    514
    حضور
    27 روز 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    482

نقل قول نوشته اصلی توسط یحبّونه نمایش پست ها
    فکر کردی امتحانات غیبت خصوصا سالهای قبل ظهور آسونه؟!!!
    سلام علیکم

یک زمانی در اتوبوس با یک پیرمرد ضد انقلاب بحث می کردم، آن پیرمرد به من گفت شاید خودت هم روزی به حرف های من برسی،من هم تو دلم گفتم خدا نکند یک روز من مثل تو شوم، ولی الان هستم. تفکر انسان ها در طول عمرشان عوض می شود.

منی که تا همین چند سال پیش عاشق کتاب های در محضر لاهوتیان و عطش و شخصیت سید علی قاضی بودم و از سید ابوالحسن اصفهانی مرجع عام آن زمان نارحت بودم که چرا این عارف کامل را خانه نشین کرد و اجازه نمی داد از خانه بیرون بیاید. و مخالفین عرفان را خشک مغز و بی سواد می دانستم، حالا به فاصله چند سال عاشق سید ابوالحسن اصفهانی هستم و مخالف عرفان و سید علی قاضی و متکلمین در نظرم نه تنها خشک مغز بلکه علامه و باهوش هستند.

یک زمان اگر می گفتند یک شخصی مسیحی است برای من قابل قبول تر بود تا می گفتند یک شخصی ضد انقلاب یا اصلاح طلب است و تکه کلامم به مخالفین انقلاب بی بصیرت و غرب گرا بود ولی الان آن تفکرات را ندارم.

انقلابیون به جای اینکه این ریزش های انقلاب را متهم به مردود شدن در امتحان زمان غیبت یا مثل خودم بی بصیرتی کنند،بهتر است علت این ریزش ها را پیگیری کنند و مشکلات را حل کنند تا افراد کمتری از انقلابی بودن دست بکشند.

موفق و سربلند باشید

ویرایش توسط قدیما : ۱۳۹۷/۰۷/۰۱ در ساعت ۲۳:۰۰

2. صلوات

علاقه
    عرفان و تصوف
    نوشته
    514
    حضور
    27 روز 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    482

یکی از دوستان عزیز در پست خصوصی درباره اینکه چرا من مخالف آقای قاضی شدم و در این پست حرف ایشان را زدم پرسیدن،لازم دانستم اینجا هم توضیح دادم تا رفع شبهه شود.

جواب من به این دوست عزیز و گرامی این بود:

دوست عزیز اجداد من صوفیان و دراویش هندی بودند و عکس با کشکول هم دارند و هنوز هم فامیلیم درویش قدیما است و من هم همان راه را رفتم، ولی زمانی که من به بطلان عرفان و تصوف پی بردم راه من و سید علی قاضی جدا شد.البته ایشان را هنوز به عنوان یک محب اهل بیت(ع) دوست دارم.

سید ابوالحسن اصفهانی که مرجع عام زمان خود بودند و داستان نیابت سید ابوالحسن از طرف امام زمان(ع) داستان مشهوری هم هست، ایشان سید علی قاضی را به دلیل ترویج تفکرات صوفیان در خانه حبس کردند و اجازه نماز جماعت نمی دادند و مسقطی شاگرد اقای قاضی را از نجف اخراج کردند و شهریه طلاب طرفدار او را قطع کردند و مرتبطان با سید ابوالحسن برق مسجدی که او درس می داد را قطع کردند تا او نتواند تفکرات صوفیان را ترویج کند،البته ایشان تا پایان عمر تفکرات صوفیان را ترویج دادید ولی اگر کسی از غیر صوفیان و عرفا وارد مجلس ایشان می شد تقیه می کردند و موضوع بحث را عوض می کردند و دیگر در ان جلسه درباره تفکر صوفیان سخن نمی گفت.

ذکر من درآوردی یا طیهار و یا طیهور سید علی قاضی هنوز هم در کلاس های عرفان و تصوف توصیه می شود و جملات "مرد باید فقیه و صوفی باشد" و "ابن عربی از کاملین است" و "ابن عربی فتوحات مکیه را بر پشت بام مکه گذاشت و باد و باران یک کلمه از آن را از بین نبرد" از جملات معرف ایشان است.
    ویرایش توسط قدیما : ۱۳۹۷/۰۷/۰۲ در ساعت ۰۴:۵۰

علاقه
    یک کلام: علی(سلام الله علیه)
    نوشته
    3,163
    حضور
    86 روز 16 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6298

نقل قول نوشته اصلی توسط خباء نمایش پست ها
    یک سری منافع مربوط به اختیارات قانونی ایشان هست که یک بخش آن مدیریتی است و یک بخش عمومی است. ( عمومی = در واقع وظایف قانونی و شرعی است )

این نوع اختیارات منافع زیادی دارد ولی همگی بستگی به مدیریت و تشخیص درست رهبری دارد.
    مثلا اگر تشخیص مصلحت بگوید خلق پول ضرورت اقتصادی دارد و رهبری هم زیرش را امضا بزند، تمام عواقب چنین تصمیمی متوجه ولی فقیه خواهد بود.
    یعنی اختیاری که میتوانست منافع زیادی را به ارمغان بیاورد میتواند منجر به مفاسد بزرگی شود.

در مورد اختیارات عمومی، رهبری میتواند به عنوان یک فرد عادی یا صاحب نفوذ، مردم را به سمت درستی هدایت کند از حیث بیانی و عملی.
    لکن ما شاهد هستیم ایشان به قدرت بیان خویش اکتفا میکنند و در کنارش از دولت و غیره حمایت میکنند.
    مدیریت محافظه کارانه...
    به هر حال من نمیخواهم مثال و مصداق بیاورم. شما هم زیاد وارد این مسائل نشوید ولی حرف حسابم این است که اگر من نوعی وظیفه عملی برای اصلاح قوانین دارم، رهبری هم چنین وظیفه ای دارند.
    وظیفه من شهروند فقط این نیست که بگویم این چه قوانینی است که داریم؟! من وظیفه دارم اقدامات عملی بردارم ولی ما شاهد چنین عملکردی از رهبری نیستیم.

خلاصه اینکه منافع ولی فقیه در قانون با توجه به اختیارات قانونی بسیار زیاد است ولی بشرطها و شروطها
    و شرطش استفاده درست از این اختیارات است که متاسفانه شاهد چنین چیزی نبودیم.
    من خیلی متوجه منظورتان نشدم؛ اما در هر صورت حمایت از دولت با انتقاد قابل جمع است...
    رهبری وظیفه دارد از منتخب ردم حمایت کند، اما این بدین معنا نیست که به دولت انتقادی ندارد؛ سخنان ایشان پر است از انتقادات ریزو درشت؛ چه در محافل خصوصی و چه در محافل عمومی

علاوه بر اینکه عمده مشکل جامعه ما در قوانین نیست تا رهبری آنها را تغییر دهد، عمده مشکل در ناتوانایی های مدیریتی و اجراست؛ خب وقتی مثلا من به عنوان وزیر یا استاندار و ... ترجیح می دهم مسئولینی از حزب و جناح موافقم را بر ای پست های ریز و درشت انتخاب کنم ولو آنکه ضعیف تر باشند طبیعتا این نقص مدیریتی در عرصه های مختلف بروز می کند، رهبری که نمی تواند در انتخاب تک تک این مسئولین دخالت کند! مردم می گویند پس فلسفه انتخاب ما چه میشود!

نقل قول نوشته اصلی توسط خباء نمایش پست ها
    بیشترین امیدم از حیث شخصیتی ( که بگویم سالم و متقی است ) رهبری هستند
    خوشحالم که چنین نظری دارید
    «امام علی(سلام الله علیه): مَنْ أَصْلَحَ أَمْرَ آخِرَتِهِ أَصْلَحَ اللَّهُ لَهُ أَمْرَ دُنْيَاهُ»
    نهج البلاغه، کلمات قصار، شماره 89
    ((هر کس آخرتش را اصلاح کند، خداوند دنیایش را اصلاح خواهد کرد))

5. صلوات

علاقه
    یک کلام: علی(سلام الله علیه)
    نوشته
    3,163
    حضور
    86 روز 16 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6298

نقل قول نوشته اصلی توسط قدیما نمایش پست ها
    تفکر انسان ها در طول عمرشان عوض می شود.
    بله این امکان دارد، در اینکه انسان در طول عمرش دارای تفکرات متفاوت و گاهی متضاد میشود تردیدی نیست، اما هیچ دلیلی وجود ندارد که تفکرات انسان از باطل به صحیح تبدیل شود، بلکه تاریخ پر است از تفکرات صحیحی که تفکرات باطل به جای آنها نشسته است.
    «امام علی(سلام الله علیه): مَنْ أَصْلَحَ أَمْرَ آخِرَتِهِ أَصْلَحَ اللَّهُ لَهُ أَمْرَ دُنْيَاهُ»
    نهج البلاغه، کلمات قصار، شماره 89
    ((هر کس آخرتش را اصلاح کند، خداوند دنیایش را اصلاح خواهد کرد))

7. صلوات

نوشته
    835
    حضور
    16 روز 23 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    902

نقل قول نوشته اصلی توسط مسلم نمایش پست ها
    من خیلی متوجه منظورتان نشدم؛ اما در هر صورت حمایت از دولت با انتقاد قابل جمع است...
    رهبری وظیفه دارد از منتخب ردم حمایت کند، اما این بدین معنا نیست که به دولت انتقادی ندارد؛ سخنان ایشان پر است از انتقادات ریزو درشت؛ چه در محافل خصوصی و چه در محافل عمومی

علاوه بر اینکه عمده مشکل جامعه ما در قوانین نیست تا رهبری آنها را تغییر دهد، عمده مشکل در ناتوانایی های مدیریتی و اجراست؛ خب وقتی مثلا من به عنوان وزیر یا استاندار و ... ترجیح می دهم مسئولینی از حزب و جناح موافقم را بر ای پست های ریز و درشت انتخاب کنم ولو آنکه ضعیف تر باشند طبیعتا این نقص مدیریتی در عرصه های مختلف بروز می کند، رهبری که نمی تواند در انتخاب تک تک این مسئولین دخالت کند! مردم می گویند پس فلسفه انتخاب ما چه میشود!

خوشحالم که چنین نظری دارید
    اینطور بهتون بگم
    مدیریت درست رهبری میتونست جلوی مفاسد بزرگ رو بگیره.
    عمده مشکل ما هم قوانین هست و هم مدیریت.
    واقعا ورود کردن به مصادیق زیاد جالب نیست خصوصا رهبری.
    هنوز ظرفیت قانونی و فرهنگی چنین انتقاداتی رو نداریم. تعصبات هم رویش.
    شما اگه واقعا میخواهید صداقت خود را نشان دهید بیایید یک سایت بزنید از طرف رهبری که بیایند انتقاداتشان را به مدیریت رهبری بنویسند و حمایت قانونی کنید.
    اگر بگویید قانونی نیست یا مصلحت نیست پس دیگر دم از انتقاد و آزادی بیان نزنید... بهتر است این تاپیک ها را جمع کنید

9. صلوات

علاقه
    عرفان و تصوف
    نوشته
    514
    حضور
    27 روز 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    482

نقل قول نوشته اصلی توسط مسلم نمایش پست ها
    بله این امکان دارد، در اینکه انسان در طول عمرش دارای تفکرات متفاوت و گاهی متضاد میشود تردیدی نیست، اما هیچ دلیلی وجود ندارد که تفکرات انسان از باطل به صحیح تبدیل شود، بلکه تاریخ پر است از تفکرات صحیحی که تفکرات باطل به جای آنها نشسته است.
    سلام علیکم و عرض ادب

دوست عزیز منظور من از تغییر تفکر، تغییر تفکری مثل بلعم باعورا یا حر ریاحی نبود.

اگر روزی همین آرمان های انقلاب به درستی اجرا شود من باز از هر انقلابی انقلابی ترم،من نه دشمن دائمی دارم نه دوست دائمی. رهبری می فرمایند میزان حال فعلی افراد است، کاملاً حرف درستی است،همانطور که میزان حال فعلی نظام است و نظام برای من شامل همه مسئولین از رهبری و اصولگرا گرفته تا اصلاح طلب و مستقل است.

عملکرد و رفتار مسئولین و افراد تفکرات مردم را نسبت به آنها شکل می دهد.وقتی مسئولی که می گویند 1200 میلیارد پول دارد به جای اینکه به مشکل یک نانوا مریض که پول درمان ندارد رسیدگی کند می گوید برو خودت بمال،من چه چیز این را تایید کنم، یک مورد 2 مورد هم نیست که بگوییم خب این مشکلات کم است و قابل گذشت.وقتی مسئولی چندین هکتار زمین در ورامین دارد و وقتی می گویی از کجا آوردی،میگیرنت می اندازنت زندان و رئیس جمهور آن در خانه چند میلیاردی زندگی می کند در حالی که مردم عادی در خانه های 50 متری مسکن مهر زندگی می کنند،وضع رفاه مردم هم که مشخصه. چرا من باید انقلاب را با این وضع تایید کنم!؟

مثلاً شما ارزش قائل می شوید و وقت می گذارید پست های من را جواب می دهید ولی استاد کافی حذف می کند شاید ایشان برای خودش دلیل داشته باشد ولی باز هم عملکردها و به طبع ان دیدگاه من متفاوت است،پس با اینکه من هر دو شما را دوست دارم ولی به خاطر عملکرد شما احترام بیشتری برای این سایت و مسئولینش قائل هستم.عملکرد شما و مسئولین شخصیت شما را در نزد من شکل می دهد.

موفق و سلامت باشید
    ویرایش توسط قدیما : ۱۳۹۷/۰۷/۰۳ در ساعت ۲۱:۰۳

11. صلوات

صفحه 3 از 3 نخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 31

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری