صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: پائولو کوئلیو، عرفان‌های نوپدید، آرش حجازی، ندا آقاسطان و چند قصه دیگر

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۸
  نوشته
  963
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  6030

  پائولو کوئلیو، عرفان‌های نوپدید، آرش حجازی، ندا آقاسطان و چند قصه دیگر
  سعيد مستغاثي روزنامه نگار و منتقد سینمایی در نوشته‌اي تحليلي به بررسي بخشي از سير زندگي پائولو کوییلوپائولو کوئلیو، عرفان‌های نوپدید، آرش حجازی، ندا آقاسطان و چند قصه دیگر نويسنده برزيلي، افكار انحرافي وي و روند ورود و ترجمه آثار او در ايران به‌طور گسترده توسط آرش حجازي فرد مظنون به مشاركت در قتل ندا آقاسلطان پرداخت.
  به گزارش رجانيوز، مستغاثي در اين نوشته به سفر پائولو کوییلو به ايران در دوره وزارت مهاجراني و استقبال وزير وقت فرهنگ از او در فرودگاه اشاره كرده و نگاه کوییلو درباره ايرانيان و نظام ايران را مرور مي‌كند:
  شاید برای کسانی که خواننده ترجمه های آثار پائولو کوییلو در ایران هستند، نام آرش حجازی، آشنا باشد. همان مترجم انحصاری داستان های نویسنده برزیلی و دارای مجوز رسمی از شخص کوییلو برای این ترجمه ها (که این مجوز را همراه دستخط پائولو کوییلو در مقدمه اغلب کتاب‌هایی که از وی ترجمه و انتشار داده، درج کرده است) و البته از مؤسسین انتشارات کاروان.
  (از راست: آرش حجازی، پائولو کوییلو و عطاالله مهاجرانی)
  اما یک گروه دیگر نیز با نام آرش حجازی آشنا هستند (که البته گروه وسیع تری را تشکیل می دهند) همان گروهی که به دلايل مختلف بیش از یک سال است، ماجرای قتل مشکوک زنی به نام ندا آقا سلطان را تعقیب می کنند. بله آرش حجازی همان به اصطلاح پزشکی است که ظاهراً چند روز پیش از حادثه مرگ ندا آقا سلطان به ایران آمده و در لحظه اصابت گلوله به آن زن، گویا در چند قدمی او قرار داشته و اصلی ترین شاهد ماجرا بوده و بعد هم به ادعای خودش برای نجات ندا از مرگ تلاش‌هایی به خرج داده که پس از لحظاتی با اطمینان یافتن از مرگ وی دست از آن تلاش ها کشیده و از صحنه خارج شده است! (تحقیقات بعدی و از جمله صحبت های استاد موسیقی ندا آقا سلطان معلوم کرد که وی در آن صحنه فوت نکرده، همچنان زنده بوده و پس از انتقال با اتومبیل و در بیمارستان دار فانی را وداع گفته است!)
  دو روز بعد چهره همین جناب آرش حجازی بر صفحه تلویزیون شبکه های مختلف تلویزیونی خارج کشور مشاهده شد (سرعت ایشان در خروج از کشور هنوز مورد بحث محافل مختلف است!) که در مصاحبه های متعدد حرف هایی زد (از جمله اصابت گلوله به ندا از جلو، یا برخورد گلوله به آئورت او و یا نحوه تشریح صحنه و...) که نادرستی اکثر آن‌ها توسط تحقیقات انجام شده یا صحبت‌های سایر شاهدان ماجرا و یا حتی حرف های بعدی خودش معلوم شد.
  بگذریم، اما چند درصد از خوانندگان ترجمه های آرش حجازی از آثار پائولو کوییلو می دانستند، وی همان کسی است که در ماجرای قتل ندا آقا سلطان حضور داشته است؟ و برعکس، یعنی چند درصد از خیل آدم هایی که قضیه قتل ندا آقا سلطان را تعقیب کردند، می دانستند (یا به این موضوع اهمیت دادند) آرش حجازی یعنی کسی که ظاهراً خود را مطلع‌ترین و نزدیک‌ترین فرد نسبت به حادثه مذکور قلمداد کرده، مترجم و ناشر رسمی آثار پائولو کوییلو بوده است؟ این درحالی است که تقریباً تمامی شبکه های خارجی انعکاس دهنده مصاحبه های آرش حجازی به مترجمی وی و ارتباطش با پائولو کوییلو کمترین اشاره را داشته و یا اصلاً به آن توجهی نشان ندادند! (یا نگارنده و خیلی های دیگر نشنیدند؟!) این درحالی است که این شبکه ها معمولاً کمترین و بی اهمیت ترین فعالیت ادبی و هنری سوژه هایشان را به کوس و کرنا می زنند ولی درمورد آرش حجازی منحصراً به اینکه وی پزشک بوده و در صحنه حضور داشته، پرداختند!
  اما با اینکه پائولو کوییلو شاید چهره آشنایی برای بسیاری از خوانندگانش در ایران باشد، بد نیست براساس اسناد و مدارک موجود (از جمله زندگینامه رسمی و مصاحبه هایش)، بعضی ناگفته ها درباره وی بازگو شود و افکارش اندکی تحلیل شود، تا بلکه مقصود حقیر از این مطلب حاصل آید.
  پائولو کوییلو از همان دوران نوجوانی نسبت به دین و مذهب، دچار تنفر شد و به دلائل اختلالات روانی در سن 17 سالگی دو بار در بیمارستان روانی ریودو ژانیرو بستری شد که برای درمانش به کررات از شوک الکتریکی استفاده کردند.
  پائولو کوئیلو پس از رهایی از بیمارستان به یک گروه تئاتر پیوست و کارهای پراکنده ای در مطبوعات انجام داد. تماشاگران اغلب نمایش‌هايي که گروه وی انجام می دادند، محتوای آن تئاترها را کاملا ضد اخلاقی و مروج فساد و... خواندند. در پی آن، پدر کوئیلو، به‌دلیل حالات اسکیزوفرنیک، او را برای سومین بار در بیمارستان روانی بستری کرد. کوئیلو مدتی از دارو استفاده کرد و سپس به استفاده از مواد مخدر روی آورد. وی مدت پنج سال به مواد مخدر و توهم‌‌زا به شدت معتاد بود. او ابتدا کوکائین و سپس مواد روان گردان و پیوت و مسکالین و ماری جوانا و برخی دیگر از مواد افیونی را مصرف می کرد. همچنین به شدت به مشروبات الکلی معتاد بوده و همچنان معتاد است و مدتی هم در جنبش هیپی گری برزیل سر کرد. شاید از همین روست که اگرچه در آثارش به شدت مدعی عشق و عاشقی است اما تنها تجربیاتش از عشق و عاشقی، 3 بار ازدواج ناموفق بوده است!
  ادامه دارد ..

  ویرایش توسط کاوه : ۱۳۸۹/۰۴/۲۴ در ساعت ۰۰:۳۲

 2. صلوات ها 32


 3. #2
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۸
  نوشته
  963
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  6030

  قسمت دوم
  پائولو کوییلو چندی هم در زندان به سر برد، چراکه به همراه دوست آهنگسازش رائول، اقدام به چاپ مجموعه داستان‌های کمدی سکسی به نام کرینگ‌ها كرد و آفرینش این آثار را راهی برای رسیدن انسان‌ها به آزادی می دانست.
  تاثیر استفاده از مواد مخدر و توهم زا و مشروبات الکلی در آثار کوئیلو به وضوح نمایان است. همچنین تاثیر نگرش مارکسیستی نیز در نوشته‌هایش هویداست. (او مدتی هم در دهه 60 شیفته افکار کارل مارکس و انگلس و ارنستو چه گوارا بود). درباره‌ی نگاه او به خدا و معاد و وحی دقت زیادی لازم است. او خدایی را ترسیم می كند که چون خدای تورات، گناه می کند و از کرده خود پشیمان می شود! در زمینه وحی و پیامبری، در رمان "کوه پنجم" با اثر پذیری از کتاب عهد قدیم ایلیای نبی کافر می شود و خشم ونفرت خود را آشکار می کند.
  یکی از وجوه تفکرات به اصطلاح عرفانی کوییلو، جانشین كردن "احساس خوب" به جای "معیار اخلاقی" است. درحالی که به باور روانشناسان، ممکن است پدیده هایی در لحظه به انسان، احساس خوبی بدهند ولی پیامدهای تباهی آوری داشته باشند. حتی فیلسوفان نهیلیسم مانند "اپیکور"، وقتی از لذت ها صحبت می کنند، صراحتا از دنباله روی هر لذتی که احساس خوبی نتیجه اش است، نهی می کنند. یعنی معیار کوییلو حتی از زاویه نگاه نهیلیسم غربی نیز قابل پذیرش نیست.
  ویژگی دیگر شبه عرفان کوییلو آن است که بدون توجه به جهت و هدف و غایت، بر هیجان تاکید دارد، چون ملال زندگی اومانیستی را می بیند. اما اینکه این هیجان از کجا می آید و چه غایت و نهایتی دارد، معلوم نیست و روانشناسان براین باورند که چنین ابهامی می تواند انسان را به ورطه فاجعه بارترین مفاسداجتماعی و اخلاقی بغلتاند.
  آثار و اندیشه های پائولو کوییلو، اساساً شریعت گریز بوده و او سعی دارد از طریق ادبیات، این نوع تفکر را اشاعه دهد، اگرچه برخی از ناقدان ادبی، وی را حتی نویسنده ادبی نیز نمی دانند، از آن رو که عرفان توده ای را ترویج می کند. عرفانی که می گوید در آن رسیدن به مقصد آسان است و خداوند اشتباهات انسان را می بخشد، همانگونه که انسان اشتباه‌های خدا را می بخشد! یعنی کوییلو خدایی را ترسیم می کند که چون خدای تورات، (نعوذ بالله) گناه می کند و از کرده خود پشیمان می شود!
  از همین رو برخی از صاحب نظران، پائولو کوییلو را متعلق به نوعی از جریان معنویت منسوخ اومانیستی می دانند که به شدت مورد توجه نظام سلطه بوده وتوسط رسانه های وابسته تبلیغ و ترویج می شود. معنویتی که فاقد شریعت است و بر آموزه های مسیحیت یهودی شده (یا همان صهیونیسم مسیحی) تأکید دارد و از همین رو بیشتر مورد عنایت نظام سلطه است تا در مقابل موج بیداری اسلامی قرار گیرد. شاید از همین رو، وی از اعضای دائم کنفرانس (داووس Davos)) به شمار می آید که هر سال با حضور شخصیت های مهم سیاسی و اقتصادی قدرت های غربی و کشورهای پیرامونی تشکیل می شود. سخنرانی پائولو کوییلو در همین کنفرانس داووس به سال 2001 و در جمع سرمایه داران بزرگ درباره نوع عرفانی که ترویج می کند، باعث شد تا شیمون پرز (از سران صهیونیسم و نخست وزیر سابق اسراییل) از وی تجلیل به عمل آورده و بگوید:
  «معنویتی که شما مبلغ آن هستید، در خاورمیانه برای ما بسیار مفید است و ما بدین شیوه می توانیم با تروریسم مقابله کرده و صلح و آرامش یهودیان را در کشور خود حکمفرما کنیم...»
  اگرچه رابطه پائولو کوییلو و کانون های صهیونیستی بسیار مستحکم تر از این بوده است. خود وی در مصاحبه ای که در 19 دسامبر 2007 با نشریه "فوکوس مونیخ" انجام داد، به رابطه گسترده اش با این محافل اشاره کرد. کوییلو در آن مصاحبه گفت:
  «برای 10 سال است که عضو مرکز شیمون پرز برای صلح (Shimon Perez Center for Peace) هستم. این نهادی است که به خود آقای پرز مربوط است و تلاش هایی که برای برقراری صلح در خاورمیانه انجام می شود را سازمان می دهد..."! (لابد از نظر جناب کوییلو جنایات جنگی اسراییل در قانا و غزه و لبنان هم از همین نوع تلاش های برای صلح به شمار می آید!)
  پائولو کوییلو پیش از این نیز به دعوت نخست وزیر رژیم صهیونیستی، به عضویت بنیاد شورای مدیران بنیاد پرز (Governors' Council of the Peres Foundation) درآمده بود و از همین رو هم در یکی از سفرهایش از دست شیمون پرز به خاطر خدماتش به عالم ادبیات و عرفان، جایزه دریافت كرد! در همان مراسم، شیمون پرز آرزو کرده بود که آثار کوییلو در تمام دنیا منتشر شده و بیشترین مخاطب را داشته باشد.
  بنابر آماری که از سوی برخی مراکز انتشاراتی غرب ارائه شده، انتشار آثار کوییلو پس از "کتاب مقدس" بیشترین هزینه و سرمایه را در دنیا به خود اختصاص داده و به همین دلیل از گسترده ترین چاپ و توزیع جهانی برخوردار بوده است! شاید از همین رو در اواسط دهه 70 در ایران نیز، یک موسسه انتشاراتی با نام "کاروان" برای چاپ و نشر کتاب های پائولو کوییلو تاسیس شد که یکی از اصلی‌ترین موسسین آن، آرش حجازی بود. به نوشته وب سایت خود کوییلو، وی اولین نویسنده‌ای بود که در سال‌های پس از انقلاب، حقوق ترجمه و انتشار آثارش را واگذار کرد و حق التالیف گرفت و نخستین نویسنده غیر مسلمان بود که پس از انقلاب و در سال 1379 به ایران مسافرت کرد و مورد استقبال برخی مسئولین فرهنگی ایرانی از جمله وزیر وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی ( عطاالله مهاجرانی) قرار گرفت!
  پائولو کوییلو در مصاحبه با نشریه "فرانکفورتر روندشائوی" آلمان در تاریخ 7 ژوییه 2000، مطالبی را گفته است که اشاره به آنها شاید برخی از اهداف سفر وی به ایران را روشن گرداند.
  کوئلیو ضمن اظهار شگفتی از استقبال دولتی در فرودگاه مهرآباد، به طور ضمنی فرهنگ ایرانیان را کهنه معرفی کرده و به صورت تحقیرآمیز می گوید:
  «آغوش آن‌ها به سوی تازگی گشوده بود و همان هنگام، کم کم توانستم درکشان کنم. ایرانیان مشتاق شنیدن نظرات دیگران بودند. در سفر ده روزه‌ام به تهران، بارها و بارها با این حقیقت روبه‌رو شدم که ایران به سوی گفت و گو گام برمی‌دارد»!
  وی در ادامه مصاحبه اش، وضعیت ایران را فضایی مملو از خفقان و دیکتاتوری معرفی کرده و از روشنفکرانی که در ایران بر علیه نظام جنگیده اند! (افرادی مانند اکبر گنجی، سروش و...که اینک در سازمان ها و مؤسسات صهیونیستی علیه ایران فعالیت دارند) حمایت خود را اعلام كرده و دلیل خود را از سفر به ایران حمایت از موفقیت های نسبی آنان اعلام می کند.
  او می گوید: «...سال‌ها بود که نومیدانه امیدوار بودم به ایران بیایم. اما نمی‌شد... نباید از یاد ببریم که در ایران، روشنفکران بسیاری، نومیدانه برای یک آزادی فرهنگی جنگیده‌اند و مایل به تبادل عقاید هستند. برخی از این روشنفکران بازداشت شده‌ یا به قتل رسیده‌اند.... پیش از سفر، در طول سفر و بعد از سفر خود، از ماجرای ممنوع شدن انتشار چندین روزنامه در ایران آگاه شدم. روشنفکران و نویسندگان تهدید شدند، بازداشت شدند یا کشته شدند. اما موفق شدند درهای ایران را از لحاظ فرهنگی بگشایند و موفقیت آنها به حمایت ما نیز احتیاج دارد. دلیل سفر من به ایران این بود...»
  از آن پس کتاب های پائولو کوییلو به نحو وسیعی در ایران ترجمه و به اشکال گوناگون و با کمترین قیمت توسط همین انتشارات کاروان و با حمایت های یارانه ای مسئولین وقت وزارت ارشاد چاپ و توزیع شد، به طوری که خود کوییلو در همان مصاحبه سال 2007 با "فوکوس مونیخ" می گوید:
  «...دو کشوری که کتاب های من بیشترین خواننده را دارد، ایران و اسراییل است و این نشان می دهد که همه چیز از دست نرفته است...»
  و یکی از عوامل مهم این اتفاق، آرش حجازی نام دارد که دومین عامل شهرت بین المللی او، ماجرای قتل ندا آقا سلطان است که حجازی خود را اصلی ترین و نزدیکترین فرد آن حادثه می داند. ماجرایی که تقریباً بیش از کتاب های پائولو کوییلو، در بوق رسانه های وابسته به محافل نظام سلطه جهانی قرار گرفت تا به قول شیمون پرز، شاید بخشی از مشکل آنها (در اینجا هژمونی انقلاب و نظام جمهوری اسلامی؟) را در خاورمیانه حل کرده و باعث شود صلح و آرامش بیشتری برای اشغالگران صهیونیست فراهم آید!

 4. صلوات ها 24


 5. #3

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۹
  علاقه
  قرآن، اهل بيت
  نوشته
  2,005
  حضور
  15 ساعت 38 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  17448  چقدر جالب اصلا باورم نميشه
  پشت پرده چه چيزاييه و ما بي خبريم.
  من كتاب كيمياگر ايشان رو خوندم. به نظرم اون طور كه تعريف مي كردند نبود. بعد چند تا كتاب ديگشون را كه گرفتم و خوندم احساس كردم ديگه از اون مفاهيم زيباي عرفاني در آن خبري نيست. يك حالتي مثل پوچي بود انگار آخرش به چيزي ختم نميشد. ديگه ترجيح دادم كه كتابهاشو نخونم چون خودمون بهترين كتابهاي عرفاني را از وارسته ترين اساتيد با بيان زيبا و گويا داريم كه آخرش به او ختم ميشود نه چيز ديگر.
  اما اينكه صهيونيست گرا و طرفدار آنها باشد را نمي دانستم. ديگه واقعا ازش متنفر شدم. چون طرفدار صلح نيست.
  از خلق جهان کناره کردیم *

  سر رشته عقل پاره کردیم *

  کس چاره ما نکرد و ما خود *

  بی منت خلق چاره کردیم *

  ننمود رهی بجز ره عشق *

  هر چند که استخاره کردیم*

 6. صلوات ها 17


 7. #4

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۸
  علاقه
  خدا هنر فلسفه دین مادر...
  نوشته
  535
  حضور
  31 روز 18 ساعت 26 دقیقه
  دریافت
  21
  آپلود
  0
  گالری
  23
  صلوات
  3665  سلام
  متاسفانه آثار این نویسنده از پر فروش ترین ها در ایرانه
  تا جائیکه بیشتره کتابخونا عاشقه این نویسندن و اینقدر متعصب شدند که هیچ واقعیتی رو قبول نمیکنن
  فکرشو بکنید یکی از دبیرهای من که مثلا الگوست برای دانش آموز کتاب های این نویسندرو تبلیغ میکرد و به من میگفت به حرف دیگران توجه نکن کتاباش حرف نداره!!!!!!!!!!!
  کتابفروشی ها هم که دیگه..........
  تو این آدرسم مطالب جالبی هست
  http://ww.askdin.com/showthread.php?t=3721

 8. صلوات ها 17


 9. #5

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۹
  علاقه
  علوم اسلامي
  نوشته
  285
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1871

  مطلب
  با تشكر از دوستان

  هر كس ذره اي از زيبايي هاي عرفان اسلامي را درك كرده باشد مقهور چنين بافته هايي به نام عرفان نمي شود

  جوانان عزيز ميهن ما با وجود معصوميت ويژه اي كه دارند اما بخاطر عدم شناخت صحيح ، زود به دامان چنين سخناني مي افتند

  متأسفانه بسياري از شبهات در اذهان جوانان از تشخيص ديرهنگام و يا عدم تشخيص مسئولين ( اعم از مسئولين دولتي و فرهنگي و علمي جامعه) ايجاد شده است .

  اعتراض ما اينست كه چرا افرادي كه مي فهمند اين جور آدم ها دنبال چه اهدافي هستند و چگونه چهره زيباي عرفان اسلامي را نشانه گرفته اند ، در رأس كارها نيستند تا بتوانند در اين مواقع ، خطر را زودتر از ديگران تشخيص دهند .

  كسي را كه بالاي دكل نگهباني از ارزش هاي جامعه مي فرستند ، نبايد نابينا باشد !

  اما هيچ جاي نگراني نيست چرا كه :

  فَأَمَّا الزَّبَدُ فَيَذْهَبُ جُفاءً وَ أَمَّا ما يَنْفَعُ النَّاسَ فَيَمْكُثُ فِي الْأَرْضِ كَذلِكَ يَضْرِبُ اللَّهُ الْأَمْثالَ (رعد 17)

  اينان مانند كف آب هستند كه به زودي به تاريخ خواهند پيوست.

  ویرایش توسط عاشق : ۱۳۸۹/۰۴/۲۳ در ساعت ۲۲:۱۲
  عاشقم اما ...
  عاشقم اما دلم ويرانه نيست .... در فروغ شمع چون پروانه نيست
  باشم اينجا تا كه پر گيرد دلم ......... عاشقي را هم ز سر گيرد دلم


 10. صلوات ها 17


 11. #6

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  علاقه
  ویرانگری
  نوشته
  835
  حضور
  3 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1519  منم چند تا از کتاباشو خوندم اغلب گفته هاش مونتاژ و التقاطی از نوشته ها و افکار شعرای بزرگ خودمان مانند مولوی عطار و حافظ وسعدی است که به اسم خودش به خورد ما می دهد !!!

  آنچه که خود داریم از بیگانه چرا تمنا کنیم

 12. صلوات ها 11


 13. #7

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۹
  علاقه
  چشم و دلی مجاب و کمی پنجره!
  نوشته
  1,212
  حضور
  12 روز 11 ساعت 36 دقیقه
  دریافت
  12
  آپلود
  0
  گالری
  464
  صلوات
  12252  سلام
  هیچ کس شاید باور نکنه پائولو کوئیلو چنین شخصیتی باشه.

  کلا یهودی ها برنامه های بسیار دقیقی دارند که باهاش خیلی راحت همه رو فریب می دهند حتی آدم هایی که خیلی ادعای فهم و زیرکی دارند.
  وقتی بررسی می کنی که فلان موضوع با عرفان و احکام و اندیشه های اسلامی منافات داره ولی همه چشم و گوش بسته دنبالش افتادند ، وقتی احساس می کنی همه چیز انگار مشکوکه ، همه چیز دقیق و فریبکارانه است ، دقیقا همه ی نقشه ها به اسرائیل و یهود ختم میشه.
  و حالا کیه که بتونه آدم های غفلت زده رو بیدار کنه که چیزی که می بینی چیزی نیست که واقعیت داره ، اون چیزی که به خورد تو میدهند ، یه نقشه است . یه برنامه است.
  و اینجاست که می فهمی چرا قرآن بارها از یهود حرف زده ، چرا از مسلمان ها خواسته شده که از اونها دوری کنند.....


  اِنَّ النّاسَ عَبیدُ الدُّنْیا وَ الدِّینُ لَعْقٌ عَلى اَلْسِنَتِهِمْ یَحوطونَهُ ما دَرَّتْ مَعائِشُهُمْ فَاِذا مُحِّصوا بِالْبَلاءِ قَلَّ الدَّیّانونَ؛

  به راستى که مردم بنده دنیا هستند و دین لق لقه زبان آنهاست
  تا جایى گرد دین می گردند که معاش آنها تامین باشد
  و چون در معرض امتحان قرار گیرند، دینداران کم مى‏ شوند


  حسین ابن علی علیه السلام
  تحف العقول، ص 245

 14. صلوات ها 10


 15. #8

  عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۹
  علاقه
  قران مطالعه شب راه رفتن زیر باران نجوم وبگردی عکاسی مسا
  نوشته
  204
  حضور
  1 روز 3 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  619  با سلام
  لطفا کسانی که می ایند تا درباره پائولو کوئیلو سخن بگویند خیلی احتیاط کنند و حتما زندگینامه اورا نیز مطالعه کنند بعد نظر بدهند و صرف اینکه عرفان و جهان بینی او با عرفان اسلامی کمی متفاوت است دلیلی بر رد شخصیت او وکتابهایش
  نمی تواند باشد . او در سرتاسر کتابهایش بر خوب بودن وخوب زیستن و خداشناسی تاکید دارد .

  محرم راز دل شیدای خود
  کس نمی بینم زخاص و عام را


 16. صلوات ها 5


 17. #9

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  علاقه
  گفتگو در مباحث معرفتی
  نوشته
  6,663
  حضور
  32 روز 3 ساعت 45 دقیقه
  دریافت
  12
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  23552  نقل قول نوشته اصلی توسط سلیم نمایش پست ها
  پائولو کوییلو، عرفان‌های نوپدید،
  سلام
  میگن پسر یه قاضی باباش رو ندیده بود یه روز که پدرش رفته بود از زندان دیدن کنه اونو بردن که باباشو ببینه تو زندان به هرکی حتی قاتلهای زنجیره ای که می رسید می گفت : بابا !!
  قصه عرفان هم همینه چون نمی دونن چیه هرکی چندتا حرف اخلاقی زد می شه عارف مثلا همین پائولو کوئیلوی کذایی
  موفق باشید

  هردو عالم یک فروغ روی اوست
 18. صلوات ها 8


 19. #10

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۹
  نوشته
  5,274
  حضور
  68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
  دریافت
  253
  آپلود
  48
  گالری
  41
  صلوات
  21901

  دروغی بنام اومانیسم منسوخ نشده
  نقل قول نوشته اصلی توسط مرسل نمایش پست ها
  با سلام لطفا کسانی که می ایند تا درباره پائولو کوئیلو سخن بگویند خیلی احتیاط کنند و حتما زندگینامه اورا نیز مطالعه کنند بعد نظر بدهند و صرف اینکه عرفان و جهان بینی او با عرفان اسلامی کمی متفاوت است دلیلی بر رد شخصیت او وکتابهایش نمی تواند باشد . او در سرتاسر کتابهایش بر خوب بودن وخوب زیستن و خداشناسی تاکید دارد .
  سلام علیکم جمیعا
  ممنون از سلیم عزیز بابت درج این مطالب مفید ولی نقدی داشتم بر این مقاله و آن اینکه در بخش دوم نویسنده ذکر میکند :
  نقل قول نوشته اصلی توسط سلیم نمایش پست ها
  از همین رو برخی از صاحب نظران، پائولو کوییلو را متعلق به نوعی از جریان معنویت منسوخ اومانیستی می دانند که به شدت مورد توجه نظام سلطه بوده وتوسط رسانه های وابسته تبلیغ و ترویج می شود.

  اومانیست منسوخ نیست . الان کسانی هستند که تب اومانیستیشان از خدا پرستی خداپرستان بشدت بالاتر است.

  اینها خدای احد و واحد را ناقص میدانند ( البته اگر قبولش داشته باشند ) و انسان را در نهایت ارزش نهاده ولی هنگامیکه با شیطان روبرو میشوند همین انسان را قربانی شیطان میکنند.

  مرسل گرامی عرفان کثیف ( کابالا ) در گذاره ها و اسمها شبیه به عرفان ماست ( العیاذ بالله ) ولی مفهوم دیگری در پس فاکتورها و اسمهایشان هست.

  مثلا ما میگوئیم خدا و پائولو هم میگوید خدا . خب تا به الان باید متوجه شده باشید تفاوت بین خدای ما و خدای او چیست
  ولی آنچه که کلام او را جذاب میکند استفاده از آموزه های عرفانی شیطانی است که بر حسب اتفاق در برزیل شیوع و رواج فراوانی دارد.

  واقعا این احوال تاثر و تاسف برانگیز است.

  یاحق


  ویرایش توسط bina88 : ۱۳۹۰/۰۱/۱۱ در ساعت ۲۰:۱۱
  علی علیه السلام :
  خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

 20. صلوات ها 6


صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 6
  آخرين نوشته: ۱۳۹۳/۰۸/۱۸, ۰۹:۰۱
 2. آیا رابطه با نامحرم به صورت دورادور و مجازی، مشکلی داره؟
  توسط فرهاد در انجمن روابط دختر و پسر
  پاسخ: 8
  آخرين نوشته: ۱۳۹۳/۰۴/۱۰, ۱۹:۴۳
 3. برهان سینوی، اثباتی کاملاً عقلی در وجود خدا
  توسط علی.ا در انجمن براهین اثبات خدا
  پاسخ: 156
  آخرين نوشته: ۱۳۹۳/۰۱/۱۷, ۲۰:۱۱
 4. شخصیت امام خمینی، سرفصلهای عمده خط امام
  توسط دايي حسن در انجمن امام خمینی رحمة الله علیه
  پاسخ: 23
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۷/۱۲, ۱۷:۵۲
 5. پاسخ: 5
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۵/۳۰, ۲۲:۲۷

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود