جمع بندی غیر قابل پذیرش بودن مسائل زناشوئی

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
غیر قابل پذیرش بودن مسائل زناشوئی

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا سوال ایشان ضمن حفظ امانت، جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم، با نام کاربری "مدیر ارجاع سؤالات" درج می شود:

نقل قول:

سلام و عرض ادب
دختری هستم حدودا 27 ساله که تو زندگیم این مساله جنسی و مساله زناشویی بعد ازدواج برام خیلی بغرنج هست و خوشم نمیاد
توجهم رو جلب میکنه
باعث میشه از مردها فرار کنم
وقتی مردی رو میبینم ذهنم میره پیش جنسیت ، این مساله برام غیر قابل پذیرش هست
نگرانم میکنه ....اذیت میشم
نمیتونم با مردها بصورت نرمال برخورد کنم اکثرا فرار میکنم
به خصوص که بهم تیکه هم میندازن
و چیزی که بد تر از همه اذیتم میکنه باهام مثل یک دختر نابکار برخورد میشه
من از بچگی شانس نداشتم,
تو مهد کودک یه بار یه دختری یک حرفی گفت من در تایید حرفش گفتم : زدی به هدف ....برگشت بهم گفت خاک توسر بی تربیتت !!
وقتی با مردم حرف میزدم لبشون رو گاز میگیرن ......یا بعضی وقتا دیدم که بعضی از پسرا میگن : نچ نچ نچ !!!

من چیکار کنم در وهله اول که مسایل جنسی برام عادی باشه؟
و کلا چه کنم از دست مردم ؟
با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]

کارشناس بحث: استاد صابر

[TD][/TD]

با سلام و احترام خدمت شما کاربر محترم گل و عرض وقت بخیر به همه ی دوستان اسک دینی@};-

***مسئله اولی که باید در پاسخ شما عرض کنم اینکه مسائل جنسی در کشور ما به نوعی تابو است و اکثر افراد در این مورد به صورت صریح صحبت نمی کنند. البته نباید فراموش کرد که این نیاز در انسان یک نیاز نهادینه شده است و بر آورده شدن آن از طریق مشروع علاوه بر اینکه مورد سفارش اسلام است خاصیت های فراوانی نیز دارد.***

***نکته دوم اینکه منظور شما را از عادی شدن مسائل جنسی متوجه نشدیم زیرا در دوران تجرد اصلا نباید این مسائل عادی شود ولی بعد از ازدواج و برقراری رابطه با همسر می تواند این مسائل عادی سازی شود و حالت ترس یا تنفر از آن از بین برود.***

خواهر ارجمند! ما در اينجا با توجه به اطلاعات بدست آمده از سوالتان نكاتي را در مورد سوال شما بيان مي كنيم كه اميدواريم به كارگيري آن موجب غلبه شما بر مشكلي كه ذكر كرده ايد بشود.

1. سعي كنيد نسبت به مسايل جنسي اطلاعات كاملي بدست آوريد. به هر حال يكي از ابعاد زندگي بشري رفتار جنسي است كه ارضاء آن نقش زيادي در تعادل روحي و جسمي انسان دارد. بنابراين پاسخ گفتن به نياز جنسي نه تنها انسان را از پيمودن مسير كمال باز نمي دارد، بلكه تا حد زيادي موجب هموار كردن راه براي رسيدن به هدف والاي انسانيت است. آري خود پاسخ دادن به نياز جنسي در رسيدن به كمال انساني نقش زيادي دارد.

2. ديدگاه خود را درباره مسائل گوناگون زندگي، بر مبناي واقعيت هاي زندگي قرار دهيد، نه بر كمال گرايي افراط گونه.

3. به ياد داشته باشيد اسلام نه تنها به مسايل جنسي به ديد منفي نگاه نكرده است، بلكه در احاديث اسلامي براي اين عمل ثواب هاي زيادي ذكر شده است، از اين روايات مي توان نتيجه گرفت خود رفتار جنسي به خودي خود از ديدگاه اسلام مورد تاييد و توجه مي باشد.

4. هر غريزه اي در وجود انسان حكمت و دليلي خاص دارد كه مستقيم يا غير مستقيم در رسيدن انسان به اهداف آفرينش كمك مي كند. انسان در تعامل با اين غرايز كه بخشي از وجود او هستند نبايد دچار افراط و تفريط شود، بلكه بايد با رعايت اعتدال با آن مواجه شود.

5. زن و مرد زماني مي توانند به كمال واقعي خود برسند كه در كنار يكديگر قرار بگيرند. زن و مرد بدون همديگر ناقص هستند. اين دو جنس براي اينكه بتوانند سفر خود بسوي قرب الهي را انجام دهند نياز به همسفر دارند و هيچ همسفري براي زن بهتر از مرد نيست و بر عكس هيچ همسفري براي مرد مثل زن نيست. آري اگر زن و مرد در كنار هم نباشند هيچ وقت به كمال انساني خود نمي رسند.

6. با افرادي كه از ازدواج خود راضي هستند در مورد ازدواج صحبت كنيد و از تجربيات شيرين آنان در زمينه ازدواج اسفاده كنيد.

7. چنانچه احساس مي كنيد اين حالت رواني فقط يك احساس سطحي مي باشد(كه در اغلب موارد اينگونه است) و در لايه هاي زيرين شخصيت شما نفوذ نكرده است، بهتر است ازدواج كنيد، چرا كه در بسياري از موارد پس از ازدواج تمام دلهره و نفرت دختران نسبت به مسائل جنسي خود به خود رفع مي شود.

8. به ياد داشته باشيد ازدواج ابعاد گوناگوني دارد كه بخش كوچكي از آن مسائل جنسي است كه پس از گذشت مدت زماني از ازدواج اين جنبه در برابر جنبه هاي ديگر ازدواج رنگ مي بازد، بنابراين منطقي نيست كه به دليل ترس از يكي از ابعاد ازدواج خود را از ساير ابعاد آن محروم كنيد.
امیدواریم با عمل به آنچه که عرض شد بتوانید احساس خود را نسبت به این مسائل مدیریت کنید؛ ضمن اینکه تا می توانید به این مسائل فکر نکنید و سعی کنید اطلاعات را از منابع معتبر در این خصوص کسب نمایید.
موفق باشید.

بستگی به همسرت داره.توی دوران نامزدی و عقد کم کم این حست از بین میره.البته اگه همسرت بلد باشه چی کارکنه و چی بگه.

مدیر ارجاع سوالات;996374 نوشت:

سلام و عرض ادب
دختری هستم حدودا 27 ساله که تو زندگیم این مساله جنسی و مساله زناشویی بعد ازدواج برام خیلی بغرنج هست و خوشم نمیاد
توجهم رو جلب میکنه باعث میشه از مردها فرار کنم
وقتی مردی رو میبینم ذهنم میره پیش جنسیت ، این مساله برام غیر قابل پذیرش هست. نگرانم میکنه ....اذیت میشم
نمیتونم با مردها بصورت نرمال برخورد کنم اکثرا فرار میکنم
من چیکار کنم در وهله اول که مسایل جنسی برام عادی باشه؟

با سلام

1- مردان و زنان هر دو شهوت (تمایل جنسی) نسبت بهم دارند که در مردان بیشتر نمود دارد.

همه مردان شهوت دارند اما فرد دیندار با بی دین متفاوت است.

کسی که بی قید و بند است، شرم و حیا ندارد و راحت الفاظ جنسی یا حتی الفاظ رکیک را در کوچه و خیابان میزند! یا به دختران متلک میندازد و دنبال فریب دختران و سوء استفاده جنسی از آنان است! و حتی با فریب و وعده دروغ در خصوص ازدواج، دختران را گول میزند تا از آن دختر سوء استفاده جنسی کند و بعد مثل زباله ای آنها را دور بیاندازد!

لذا نباید هر مردی را هوسران و موذی در نظر گرفت! مشکل و ترس شما در اثر رفتار زشت برخی مردان در سطح جامعه بوجود آمده!

2- رابطه جنسی بعد ازدواج هم چیز خاصی نیست و چون تجربه اش نکردید نگرانید. وقتی اتفاق افتاد خواهید دید که نگرانی شما بیخود بوده بلکه برعکس برای زوجین لذت زیادی هم دارد!

البته رابطه جنسی بخشی از عشق بازی زوجین است! بالاخره عشق باعث نزدیکی و هم آغوشی زوجین باهم میشود!

شما باید آگاهی تان را نسبت به مسائل جنسی افزایش دهید. هم میتوانید کتبی که در زمینه مسائل زناشویی و تنظیم خانواده و.. هست رو مطالعه کنید. البته مطالب و کتبی تو اینترنت هم موجوده که میشه مطالعه کرد.

همچنین احادیثی که در خصوص مسائل زناشویی است را هم بخوانید که در لینک زیر هست و میتوانید مطالعه کنید

احادیث امامان و پیامبر اسلام (ص) پیرامون روابط زناشویی
http://www.askdin.com/showthread.php?t=21014&p=247109&viewfull=1#post247109

3- شما ترس و نگرانی از دیگران خصوصا مردان دارید و بنده توصیه میکنم دستور زیر را برای حفظ و آرامش و در امان ماندن از مردان بیشعور انجام دهید. بهترین پناه خداست و با این اعمال به وی پناه ببرید!

همیشه بعد نماز صبح و نمازمغرب و قبل خواب، هفت بار سوره فلق بخوانید! بعد نماز صبح و عصر هم صد بار استغفار و صلوات بگویید!

سلام
به نظرم علت اینکه شما حساس شدین و احساس میکنین دیگران به شما با دید منفی نگاه میکنن سرکوب شدن عواطفتون هست.

خط قرمزی که جامعه و محیط در این خصوص ترسیم کردن گاهی به وسیله ی والدین بیش از اندازه تیره میشه.
یعنی وقتی در سن احساسی بودین در قالب زشتی و پلیدی و با یک دید بسیار منفی با این احساسات آشنا شدین. باعث شده توی رفتارهاتون وسواس نشون بدین و بدبین بشین به خودتون و در نهایت زده بشین.

باید به احساساتتون بها بدین به این فکر کنین که هرکسی برای خودش زندگی میکنه و باید به خودتون در اولویت ارزش و اهمیت بدین.
اجازه ندین رفتارهای متفی دیگران در شما تاثیر بدی بگذاره

سؤال:
دختری هستم حدودا 27 ساله که تو زندگیم این مساله جنسی و مساله زناشویی بعد ازدواج برام خیلی بغرنج هست و خوشم نمی آید، باعث میشه از مردها فرار کنم. وقتی مردی رو میبینم ذهنم میره پیش جنسیت، این مساله برام غیر قابل پذیرش هست.

پاسخ:

مسئله اولی که باید در پاسخ شما عرض کنم اینکه مسائل جنسی در کشور ما به نوعی تابو است و اکثر افراد در این مورد به صورت صریح صحبت نمی کنند. البته نباید فراموش کرد که این نیاز در انسان یک نیاز نهادینه شده است و بر آورده شدن آن از طریق مشروع علاوه بر اینکه مورد سفارش اسلام است خاصیت های فراوانی نیز دارد.
نکته دوم اینکه منظور شما را از عادی شدن مسائل جنسی متوجه نشدیم زیرا در دوران تجرد اصلا نباید این مسائل عادی شود ولی بعد از ازدواج و برقراری رابطه با همسر می تواند این مسائل عادی سازی شود و حالت ترس یا تنفر از آن از بین برود.

خواهر ارجمند! ما در اينجا با توجه به اطلاعات بدست آمده از سوالتان نكاتي را در مورد سوال شما بيان مي كنيم كه اميدواريم به كارگيري آن موجب غلبه شما بر مشكلي كه ذكر كرده ايد بشود.

1. سعي كنيد نسبت به مسايل جنسي اطلاعات كاملي بدست آوريد. به هر حال يكي از ابعاد زندگي بشري رفتار جنسي است كه ارضاء آن نقش زيادي در تعادل روحي و جسمي انسان دارد. بنابراين پاسخ گفتن به نياز جنسي نه تنها انسان را از پيمودن مسير كمال باز نمي دارد، بلكه تا حد زيادي موجب هموار كردن راه براي رسيدن به هدف والاي انسانيت است. آري خود پاسخ دادن به نياز جنسي در رسيدن به كمال انساني نقش زيادي دارد.

2. ديدگاه خود را درباره مسائل گوناگون زندگي، بر مبناي واقعيت هاي زندگي قرار دهيد، نه بر كمال گرايي افراط گونه.

3. به ياد داشته باشيد اسلام نه تنها به مسايل جنسي به ديد منفي نگاه نكرده است، بلكه در احاديث اسلامي براي اين عمل ثواب هاي زيادي ذكر شده است، از اين روايات مي توان نتيجه گرفت خود رفتار جنسي به خودي خود از ديدگاه اسلام مورد تاييد و توجه مي باشد.

4. هر غريزه اي در وجود انسان حكمت و دليلي خاص دارد كه مستقيم يا غير مستقيم در رسيدن انسان به اهداف آفرينش كمك مي كند. انسان در تعامل با اين غرايز كه بخشي از وجود او هستند نبايد دچار افراط و تفريط شود، بلكه بايد با رعايت اعتدال با آن مواجه شود.

5. زن و مرد زماني مي توانند به كمال واقعي خود برسند كه در كنار يكديگر قرار بگيرند. زن و مرد بدون همديگر ناقص هستند. اين دو جنس براي اينكه بتوانند سفر خود بسوي قرب الهي را انجام دهند نياز به همسفر دارند و هيچ همسفري براي زن بهتر از مرد نيست و بر عكس هيچ همسفري براي مرد مثل زن نيست. آري اگر زن و مرد در كنار هم نباشند هيچ وقت به كمال انساني خود نمي رسند.

6. با افرادي كه از ازدواج خود راضي هستند در مورد ازدواج صحبت كنيد و از تجربيات شيرين آنان در زمينه ازدواج اسفاده كنيد.

7. چنانچه احساس مي كنيد اين حالت رواني فقط يك احساس سطحي مي باشد(كه در اغلب موارد اينگونه است) و در لايه هاي زيرين شخصيت شما نفوذ نكرده است، بهتر است ازدواج كنيد، چرا كه در بسياري از موارد پس از ازدواج تمام دلهره و نفرت دختران نسبت به مسائل جنسي خود به خود رفع مي شود.

8. به ياد داشته باشيد ازدواج ابعاد گوناگوني دارد كه بخش كوچكي از آن مسائل جنسي است كه پس از گذشت مدت زماني از ازدواج اين جنبه در برابر جنبه هاي ديگر ازدواج رنگ مي بازد، بنابراين منطقي نيست كه به دليل ترس از يكي از ابعاد ازدواج خود را از ساير ابعاد آن محروم كنيد.
امیدواریم با عمل به آنچه که عرض شد بتوانید احساس خود را نسبت به این مسائل مدیریت کنید؛ ضمن اینکه تا می توانید به این مسائل فکر نکنید و سعی کنید اطلاعات را از منابع معتبر در این خصوص کسب نمایید.
موفق باشید.

موضوع قفل شده است