جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خواص درمانی وضو

 1. #1

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۸
  نوشته
  327
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1148

  خواص درمانی وضو


  * وضو، لمس کردن اعضای بدن و انرژی دادن با دست به آن هاست.
  * وضو گرفتن نیز علاوه بر رعایت نظافت و پاکیزگی ، حسی از پاکی در فرد ایجاد می کند که خود به ایجاد آرامش می انجامد.
  *وضو ، تطهیر است یعنی مهیا شدن برای رویارویی با معشوق.
  * وضو ، تمام کانال های انرژی بدن را باز کرده و چاکراها ( مراکز تبادل انرژی در بدن ) را متعادل می سازد . با متعادل شدن چاکراها و باز شدن کانال های انرژی شرایط سلامت روحی ، روانی ، ذهنی ، احساسی و جسمی در ما فراهم می گردد.
  * با وضو گرفتن ، هاله ی انرژی بدن به شدت بزرگ و درخشان می گردد به طوری که افراد دیگر نیز این درخشندگی و نور را حس می کنند.
  * وضو گرفتن با آب سرد ، ایجاد نشاط کرده و سبب باز شدن منافذ پوست و رسیدن اکسیژن بیش تر به آن می گردد . هم چنین موجب تخلیه ی انرژی های منفی و معیوب می شود.
  * وضو گرفتن موجب بالا رفتن سطح تمرکز ، توجه و دقت می گردد .
  * با وضو گرفتن ، از گیجی و خواب آلودگی کاسته شده و به سطح هوشیاری افزوده می شود.
  * با مسح دست ها ، انرژی دو طرف بدن را به هم منتقل می کنیم . ضمن آن که اگر عضوی دچار کمبود انرژی و یا انباشتگی انرژی نیز باشد ، پاک سازی شده و متعادل می گردد . در ضمن ، چاکراهای نوک انگشتان ، کف دست ها و آرنج ها نیز تحریک گشته ، پاک سازی شده و متعادل می گردند.
  * با مسح سر ، انرژی بدن با سر تبادل می گردد و انرژی الهی بیش تری را دریافت می دارد . مسح سر ، موجب تحریک پل ارتباطی دو نیمکره ی مغز و فعالیت غده ی « پینه آل» می گردد . بدین ترتیب تعادل نسبی در وضعیت و فعالیت نیمکره های مغز پدید آمده و انرژی با سهولت بیش تری در آن ها جریان می یابد . تحریک این نقطه در تقویت حافظه نیز تأثیر دارد.
  * با مسح پاها ، انرژی بالا تنه با انرژی پایین تنه تبادل شده و چاکراهای کف پاها نیز پاک سازی شده و متعادل می گردتد تا بتوانند انرژی بیش تری از زمین بگیرند . کسانی که چاکراهای پایینی ضعیفی دارند ، انرژی کمی را به بالا پمپ می کنند و اغلب از خستگی مزمن رنج می برند و به این شکل با وضو گرفتن ، تبادل انرژی در سمت چپ و راست بدن و بالا تنه و پایین تنه برقرار می گردد. اگر عضوی ضعیف باشد ، از این طریق ، انرژی کافی برای خود درمانی دریافت می دارد.

  کاکه موسلمان خه وتن هه تاکه ی
  گوی نه دان به دین سر ه وتن تاکه ی
  مامه له ی کالای مه عریفت و دین
  سه یری سه یرانگای بی گول و په رژین
  هه تا که ی ئه بی ده مارت ببرن
  به رگی زیرینی حه یات دادرن
  با هه مو ساتی تیفکرین به دل
  تامه و داماوه و نه چوینه ته گل
  بزانین بو چی دروس کراوین
  به بنی ئاده م بو ناو براوین

 2. صلوات ها 8


 3. #2

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۹
  علاقه
  طراحي
  نوشته
  687
  حضور
  4 روز 13 ساعت 18 دقیقه
  دریافت
  76
  آپلود
  1
  گالری
  249
  صلوات
  6587  با سلام به تمام عزيزان
  خواندن مقاله ي زير خالي از لطف نيست.

  آن كس كه ره معرفه الله پويد

  مقاله از : عبدالحسين حيدري عبدي
  برگرفته از وبلاگ: seyrosolook.parsiblog.com

  اصولا" قبل از خواندن نماز وضو مي گيريم .قبل از انجام هر كاري توصيه شده كه بايد با وضو انجام گيرد. در زماني كه بدن انسان به هر دليل ناپاك مي گردد توصيه به غسل و وضو شده است. ما كه مسلمانيم فلسفه غسل و وضو و خيلي از اعمال ديني را نمي دانيم و فقط طوطي وار انجام مي دهيم و بايد گفت که دانش و آگاهي نور است , حركت در شاهراه است كه در نهايت ، انسان را به سر منزل مقصود مي رساند. بعلاوه دانش و آگاهي از چيزي مي تواند اعتقاد و التزام انسان را نسبت به آن افزايش دهد و ديد انسان نسبت به موضوع مربوطه را وسيعتر گرداند. بنابراين اگر وضو, نماز و ديگر اعمال را با دانش و تدبير انجام دهيم , به نور مي رسيم .

  بايد ذكر كرد كه علاوه بر موارد واجب , در احاديث آمده كه به هنگام تب , سردرد , عصبيت , دل پيچه و غيرو وضو بگيريد . دليل آن چه مي تواند باشد؟

  چرا بهتر است بعد از وضو بدن را خشك نكنيم؟ فلسفه سجده چيست ؟
  چرا گفته شده اگر مهر را كمي جلوتر از حالت عادي قرار دهيم بهتر است ؟

  فلسفه ذكر چيست و هزاران سوال ديگر كه يك مسلمان موظف به دانستن آن است . سعي شده كه در اين مختصر , با استفاده از كتب اساتيد فن و سايتهاي مختلف به سوالات فوق تا حدودي پاسخ داده شود.

  در اينجا به مشاهده اتفاقاتي كه در چاكراها و هاله فرد در هنگام عمل وضو روي مي دهد , پرداخته مي شود. بررسي وقايعي كه براي هاله و چاكراها در هنگام نماز روي مي دهد خود جاي تحقيق فراوان دارد.
  ادامه دارد...


  ویرایش توسط ریحانة النبی : ۱۳۸۹/۱۰/۲۰ در ساعت ۱۳:۵۷  امام صادق(ع) فرمود:
  به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.


  نام کاربری قبلی
  :
  مبین طرح

 4. صلوات ها 3


 5. #3

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۹
  علاقه
  طراحي
  نوشته
  687
  حضور
  4 روز 13 ساعت 18 دقیقه
  دریافت
  76
  آپلود
  1
  گالری
  249
  صلوات
  6587  اما قبل از آن بهتر است كه به يك مورد علمي اشاره كنم. بايد گفت كه توسط دوربينهاي مخصوص هاله بيني مي توان به شكل هاله در هنگام اعمال فوق پي برد . بنابراين لازم مي دانم در ابتدا در باب اين ابزار توضيحي ارايه كنم. در واقع براي ديدن هاله بايد چشم انسان شرطي شود و اين امر بهتر است كه بوسيله عينكهاي مخصوص با لنزهاي رنگي صورت گيرد. البته بدون ابزارهاي فوق هم مي توان به اين مهم دست يافت ولي زمان مي برد. از راه عكسبرداري kirlian (عكسبرداري پيشرفته اي كه دانشمند روسي سيمون د. Semjon D. و همسرش والنتيناك . كرليان Valentina K. Kirlian تهيه وثبت كرده اند ) اين تشعشعات را مي توان مشاهده كرد كه در زير نمونه هاي از آن در انسان , قارچ , گياه و غيرو آورده شده است .
  خواص درمانی وضو
  شكل1- هاله هاي اطراف انگشتان دست توسط عكسبرداري كرليان

  خواص درمانی وضو
  شكل2- هاله هاي اطراف يك نوع قارچ كه سمت راست بطور مصنوعي وسمت
  چپ بطور طبيعي رشد كرده


  خواص درمانی وضو
  شكل3- هاله هاي اطراف يك برگ
  امواج هاله از مادون قرمز و ماوراي بنفش تشكيل شده است . در طرحهاي علمي عينكها و لنزهاي مخصوص , از چشم انسان در برابر اين امواج محافظت بعمل مي آيد. البته نتايج مشابهي ممكن است بدون استفاده از عينك حاصل شود و آن حساس شدن چشم با خيره شدن به يك صفحه زرد رنگ است كه اعصاب شبكيه را نسبت به رنگ قرمز و سبز خسته مي كند و همان موقع حساسيت بيشتري نسبت به رنگ آبي حاصل مي گردد. در زير نمونه اي از عينك مشاهده چاكراها هم آورده شده . رنگ دسته هر عينك , نوع چاكرايي را كه با آن عينك مي توان مشاهدا كرد نشان مي دهد. مثلا" رنگ قرمز دسته , عينك مربوط به مولادهاراچاكرا (چاكراي اول است ) و رنگ سبز مربوط به آناهاتا چاكرا (چاكراي قلب ) مي باشد كه از سايت (www-assets_eyeglasses_com) گرفته شده است .
  خواص درمانی وضو
  شكل4- عينك مخصوص مشاهده چاكراي قلب (چون رنگ دسته سبز است)
  اكنون بايد گفت كه وضعيت انرژيكي انسان قبل و بعد از عمل وضو را مي توان مقايسه نمود. مشاهده شده كه عمل وضو بيشتر چاكراها و نادي ها (كانالهاي انرژي) را فعال و بزرگ مي كند. در اينجا لازم مي دانم كه مطالبي را از كتاب انرژي درماني (چو-آ-كوك سويي ) كه مترجم آن جمشيد هاشمي (آرام) مي باشند بدليل جالب و علمي بودن عينا" ذكر كنم :
  " مشاهده شد كه انجام عمل وضو بطور كلي اكثر چاكراها و كانالهاي انرژي را بزرگ و فعال مي كند . اما نكته جالب آن است كه در اين عمل , ميزان افزايش در چاكراهاي پاييني بسيار بيشتر از چاكراهاي بالايي است . يعني اگر چاكراهاي بالايي تا 5/1 برابر بزرگتر شده اند , چاكراهاي پاييني ( قاعده اي , جنسي و نافي) به راحتي تا دو برابر و حتي بيشتر رسيده اند و ايشان مي نويسند كه : " در ادامه رعايت چنين آدابي است كه تجربيات خداشناسي آغاز مي شود . بررسي انرژيكي وضو , پيوند زيباي آن با فريضه اي همانند نماز را به خوبي نشان مي دهد. به هنگام پرداختن به نماز , سيل انرژي عظيمي برنمازگزار جاري مي شود. تميز بودن كانالهاي انرژي فرد و فعال بودن چاكراهاي وي , باعث مي شود تا انرژي الهي به ميزان بيشتري جذب و درك شود و بطور كلي پتانسيل نمازگزار براي مبادله ميزان انرژي بيشتر فراهم شود. لذا توصيه مي شود قبل از پرداختن به هر عمل ديگري –همانند قرائت قرآن يا دعا خواندن –با وضو باشيم . اين عمل باعث مي شود تا آنچه كه از آن قرائت يا دعا قرار است نصيبمان شود, دو چندان شود. ".

  هنگامي كه نيت بر عمل وضو صورت مي گيرد (ولو در ذهن ) "ريسمان روحي" –(كه توسط روشن بينان دربالاي سر هر انسان مشاهده شده و در افراد معمولي به نازكي تار عنكبوت است ولي در افراد پيشرفته روحي تا يك سانتيمتر مي تواند ضخامت داشته باشد) درخشانتر و قطورتر مي شود. در واقع محل آن در ساهاسرارا چاكرا (چاكراي هفتم ) است و اين چاكرا سرچشمه و نقطه شروع تجلي تمام چاكراهاست.
  در ادامه بايد گفت كه هرچه چاكراي ساهاس رارا بيشتر باز باشد ميزان گره ها و قفلهاي شش چاكراي باقي مانده باز شده و انرژي هايشان با بالاترين فركانسهاي ممكن ساطع مي گردد. به محض اينكه چاكراي تاج كاملا" آگاه شود , كار جذب انرژي كيهاني اش به پايان مي رسد و شروع مي كند به تشعشعات انرژي بر طبق آكورد خودش.واين است آن رمزي كه مي گويند بايد هميشه نيت خير داشته باشيد. با تفكر به نيكيها و داشتن نيت پاك هر لحظه بر ميزان باز شدن ساهاس رارا افزوده مي گردد. كه با قطورتر شدن آن انرژي روحي بيشتري (شيوا) بدرون فرد وارد مي گردد (وجه خالص انرژي الهي).

  حال با شروع عمل وضو , ابتدا صورت را مي شوييم , پوست بدن كه قابليت جذب و نگهداري ميزان زيادي انرژي را در خود دارد ؛ انرژي هاي اضافي ناشي از مشغله ها , استرسها , امواج منفي و ديگر موارد است در آن هستند را رفع ميكند. ما حداقل در روز سه بار وضو مي گيريم و با اينكار سه بار پاكسازي صورت مي پذيرد. البته ميزان انباشت انرژي منفي در پوست صورت بدليل حساسيت بيش از اندازه آن، از ساير جاها بيشتر است.

  ادامه دارد...

  ویرایش توسط ریحانة النبی : ۱۳۸۹/۱۰/۲۰ در ساعت ۱۳:۴۵ دلیل: درج كلمه ي ادامه دارد  امام صادق(ع) فرمود:
  به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.


  نام کاربری قبلی
  :
  مبین طرح

 6. صلوات ها 2


 7. #4

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۹
  علاقه
  طراحي
  نوشته
  687
  حضور
  4 روز 13 ساعت 18 دقیقه
  دریافت
  76
  آپلود
  1
  گالری
  249
  صلوات
  6587  با دست كشيدن روي فكها بر چاكراي فرعي فك تاثير مي كنيم و اين عمل اثر مستقيمي روي سيستم اعصاب و حافظه دارد. از نظر علمي آب قادر است مقدار زيادي انرژي را در خود ذخيره سازد .حال چرا از آب سرد بجاي آب گرم استفاده كنيم؟ علت آن اين است كه آب سرد قابليت جذب انرژي بيشتري نسبت به آب گرم دارد (آبگرم بدليل فاصله زياد بين ملكولي, خود حاوي مقدار زيادي انرژي است و قابليت جذب زيادي ندارد).

  در مرحله بعد با هر دست روي دست ديگر آب ميريزيم. در بيان علت آن بايد گفت كه اصلي ترين كانال انرژي بدن , در اصطلاح "سوشومنا" مي باشد كه اين كانال اصلي, در ناحيه شانه ها به دو كانال فرعي تقسيم مي گردد كه در نهايت به دو دست مي رسد . در ادامه , اين كانال اصلي, در ناحيه خارجي به دو بخش ديگر تقسيم شده, وارد پاها مي گردد. در امتداد اين كانال اصلي , كانالهاي فرعي ديگري موجود است كه هر كدام به عضو و اندام خاصي بر مي گردد. در جاي جاي سوشومنا مخروط مانندهاي كوچك و بزرگي وجود دارد كه دايما" در حال چرخش هستند(چاكراها). حال ما بر آرنج(براي مردان) آب مي ريزيم و دست مي كشيم تا انتهاي انگشتان, با اين كار انرژي هاي منفي از اين كانال فرعي زدوده مي شود .حركت روبه جلو باعث تحريك اين نادي و تخليه شديد انرژي راكد و منفي در آن مي گردد . لمس كردن تا كف دست و نوك انگشتان ادامه مي يابد .
  به اين مي ماند كه انرژي هاي منفي را مشايعت مي كنيم تا كاملا" خارج گردد. با اين عمل هم چاكراهاي كف دست بدليل لمس سريع فعال مي شوند وهم بين انرژي هاي چپ و راست بدن تبادل و تعادل صورت مي پذيرد . در توضيح تبادل دو دست بايد گفت كه در فلسفه قديم چين , شناخت به سه مهم تقسيم مي شود :

  1-يانگ : بمعني "روشنايي خورشيد"(مثبت). از خصوصيات آن خورشيد , آسمان , فعاليت , درخشندگي و خشونت است . در طرف چپ قرار گرفته و سياهرنگ است , رقم آن فرد و ساير ارقام يانگ نيز طاق هستند.

  2-اين : بمعني "فقدان روشنايي " و به معني سايه , تاريكي است (منفي) . از خصوصيات آن زمين , ماه , عدم فعاليت , كدورت , نرمش و خلا است . در طرف راست قرار گرفته و سفيدرنگ است , رقم آن زوج (دو) و ارقامش جفت هستند.

  3-تائو: وجود تضاد بين شب و روز, اختلاف روشنايي و تاريكي , گرما و سرما , خشكي و رطوبت مي باشد. اين قانون جوهر و چكيده عالم است.
  در واقع با اتصال دست چپ وراست به يكديگر بين اين دو انرژي تبادل صورت مي گيرد .

  مرحله بعد مسح سر است. با اين عمل ساهاسرارا چاكرا تحريك مي گردد . قبلا" در مورد تحريك آن و تاثيرات آن در سطور پيشين توضيح داده شده است. از ديگر تاثيرات آن مي تواند ايجاد تعادل بين نيمكره هاي چپ و راست بدن كند و به اين ترتيب در احساسات و عواطف (نيمكره راست) و نيز در تفكر و منطق متعادل گردد.
  مرحله بعدي مسح پاهاست كه دو اثر دارد. اول اينكه نيمه بالايي بدن با نيمه پاييني تبادل انرژي مي كند و به اين ترتيب نوعي توازن صورت مي گيرد.
  تاثير دوم آن تحريك چاكراهاي كف پاست و اين امر سبب دريافت انرژي بيشتر از زمين مي گردد . به اين طريق , يعني با تداوم وضو در كارها , چاكراهاي پاها همواره تقويت شده و لذا همواره انرژي بيشتري از طريق پاها وارد مولادهاراچاكرا و شوادهيستاناچاكرا (چاكراي جنسي) مي گردد و به اين طريق فرد كمتر دچار خستگي مي گردد. به اين ترتيب فرد داراي استحكام و قوت دروني مي گردد. فرد با خوش بيني بر روي زمين زندگي كرده, همواره شاكر و سپاسگزار خداوند خواهد بود. ورود انرژي بيشتر به مولادهارا خيلي اهميت دارد چرا كه اين چاكرا اساس نيروي حيات تمام چاكراهاي بالاتر را شكل مي دهد و سرچشمه نيروي حيات است. در اين چاكرا منبع لايزال انرژي كنداليني (يانگ) وجود دارد . سوشومنا , آيدا و پينگالا كه سه كانال اصلي انرژي بدن هستند نيز از اين چاكرا شروع مي شوند.
  در زير جدولي ارايه شده است (از كتاب انرژي درماني چو-آكوك سويي-ترجمه و تاليف جمشيد هاشمي ) كه تاثير وضو بر چاكرا را نشان مي دهد.

  در ضمن ذكر چند نكته لازم است و آن اينكه اثرات فوق زماني قابل توجه است كه ما در وضو تداوم داشته باشيم (در اين مورد علماي دين ما سفارش هاي زيادي در مورد دائم الوضو بودن دارند. ) كه به مرور اثرات آنرا آشكارا لمس خواهيم كرد.
  در ضمن الان نرم افزارها و دستگاههايي هستند كه فرد از طريق آن مي تواند شكل هاله ها و چاكراهاي خود را مشاهده كند و اثرات وضو را امتحان كند و نتايج جدول فوق را به عينه ببيند.
  با آرزوي موفقيت براي همگان و التماس دعا.

  منبع  امام صادق(ع) فرمود:
  به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.


  نام کاربری قبلی
  :
  مبین طرح

 8. صلوات ها 4


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود