پیشگویی امام علی درباره سب شدنش

تب‌های اولیه

1 پست / 0 جدید
پیشگویی امام علی درباره سب شدنش

[=&quot]مالک بن ضمره مي گويد: روز از اميرالمؤ منين علي (عليه السلام) شنيدم که مي فرمود:[/]

[=&quot]آگاه باشيد که شما در معرض لعن گفتن من، و در معرض دروغگو شمردن من قرار خواهيد گرفت.[=&quot][1][/] پس هر کس مرا از روي کراهت و عدم رضايت قلبي لعن کند و خداوند ناراضي بودن او را به اين کار از دلش بداند من و او با هم بر محمد صلي الله عليه و آله و سلم وارد مي شويم، و هر کس زبانش را نگه دارد و مرا لعن نکند به اندازه زمان پرتاب يک تير يا يک چشم بهم زدن از من زودتر به ملاقات آن حضرت برود و هر کس با رضايت و خوشحالي مرا لعن کند حجابي ميان او و (عذاب) خداوند نخواهد بود و حجت و دليلي به پيشگاه محمد صلي الله عليه و آله و سلم ندارد.[/]

[=&quot]هان بدانيد که روزي محمد صلي الله عليه و آله و سلم دست مرا گرفت و فرمود:[/]

[=&quot]هر کس با اين پنج (انگشت) بيعت کند، و در حالي که تو را دوست مي داشته است بميرد حقا به عهد و تکليف خود عمل نموده و هر کس در حالي که تو را دشمن بدارد و[/][=&quot] [/][=&quot]بميرد همانا به مرگ دوران جاهليت مرده است... و اگر در حالي که تو را دوست مي دارد پس از تو زنده بماند، تا آن وقت که خورشيد طلوع و غروب کند خداوند کارهاي او را به امن و ايمان پايان خواهد داد.[=&quot][2][/] [/]

[=&quot][1][/] [=&quot]-شایان توجه است سب امیر مومنان علیه سلام از زمان معاویه ( علیه الهاویه ) آغاز و تا زمان عمر بن عبدالعزیز ادامه پیدا کرد و عمر بن عبدالعزیز فرمان قطع سب حضرت امیر علیه سلام را صادر کرد. [/]

[=&quot][2][/] [=&quot]- در امالی صدوق صص 95-97- 132 ، با عباراتی نزدیک به این مضمون به تحریم سب امام علی علیه السلام اشاره شده است. [/]