صفحه 4 از 4 نخست ... 234
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: راهکار برای تمایل به ازدواج

علاقه
    مطالعه ، فن آوری اطلاعات ، مباحثه ، اجنهاد و...
    نوشته
    2,734
    حضور
    55 روز 14 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    2855

نقل قول نوشته اصلی توسط رز تیره نمایش پست ها
    با اینکه من کلمه ای غیر علمی با ایشون حرف نزدم و جز چند بار بهشون پیام ندادم اما ایشون رفتارهایی داشتن به نظرم عمدی بود مثلا اینکه سه روز پشت سر هم فقط پیام بدی و جوابش و هم زیاد اهمیت ندی و فقط پیام بفرستی و طرف و چندین ساعت مشغول کنی بعد یهو هفته کلا نیای حرکتی هست که وابستگی ایجاد میکنه و کسی که بخواد طرفی و وابسته کنه این کار و انجام میده.
    و خیلی کارهای دیگه

پس من حق بدین اگر فکری کرده باشم چون اواخر دیگه خیلی جدی میشد.

مطمئنم وارد حریم خصوصی ایشون نمیشم و مغرورم که بخوام وابسته بمونم. شایدم به خاطر مشکلات زیادیه که دارم حس کردم وابسته ام. بیشتر وقتی خواستگاری میاد تحت فشار قرار میگیرم و توی دو راهیم و خلاصه دیگه مثل قبل برام مهم نیست و سعی میکنم بهتر بشه
    ممنونم

سلام و عرض ادب

برای زندگیتون برنامه ریزی کنید

بدون برنامه جلو رفتن ، نظم زندگی شما رو از بین می بره

و باعث می شه شما مضطرب باشید و کنترلی روی افکار و رفتار خودتون نداشته باشید .

برای ازدواج برنامه ریزی کنید

یه کاغذ بردارید و خواسته هایی که از طرف مورد نظر دارید رو بنویسید

سعی کنید زیاد سخت نگیرید

البته نباید از تمام خواسته هاتون صرف نظر کنید

به یه حد وسط قناعت کنید واگر شخصی با این مشخصات جلو اومد در موردش تحقیق کنید و اگر واقعیت داشت قبول کنید

وقتی یه آدم خوب وارد زندگیتون بشه ، گذشته های تلختون کمرنگ می شه و به عنوان تجربه بهش نگاه خواهید کرد .

حتی این تجربیات ممکن هست باعث پیشرفت در روابط با همسرتون بشه !

برخی آدمــــها به این دلیل از مسیر زندگی ما مـیگذرند

تـا به مـا درسهایی بیاموزند

که اگـــــر می ماندند

هرگز آنها را یـــــاد نمی گرفتیــــم !!

از مشکلات در زندگی نترسید

خداوند این مشکلات رو سر راه ما میزاره تا ما رو به تکامل برسونه

هر مشکلی یه نعمت از طرف خداست

شاید در ازدواجتون به مشکل بخورید و شاید به جدایی مجدد فکر کنید

اما بدونید این ها همه قسمتی از واقعیت زندگی هست

و با ترسیدن از اونها ، دردی دوا نمی شه

باید به دل مشکلات زد تا به خدا رسید

در پناه حق تعالی

ویرایش توسط شروحیل : ۱۳۹۷/۰۵/۳۰ در ساعت ۱۹:۲۴
    نه اینکه یک مسیحی، کلیمی، بودایی یا مسلمان باشم
    بلکه سعی می‌کنم شبیه به
    مسیح، شبیه به بودا، شبیه به موسی، یا شبیه به محمد باشم.
    عیسى علیه السلام :
    حق را از اهل باطل فراگیرید و باطل را از اهل حق فرا نگیرید.
    سخن سنج باشید.

2. صلوات

نوشته
    67
    حضور
    2 روز 1 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    182

نقل قول نوشته اصلی توسط رهگذر آسمان نمایش پست ها
    و به عنوان یه خانم متاهل میگم آقایون خیلی خیلی ساده تر از اونی هستن که ماها فکرشو میکنیم
    ماها شاید هزاران راه واسه نشون دادن علاقمون داشته باشیم
    ولی آقایون انقدر پیچیده نیستن
    خیلی راحت حرفشونو میزنن
    و اگه نمیزنن باید به اون رابطه شک کرد..
    ضمن احترام و عرض پوزش؛ به عنوان یه مرد این مطلب رو تکذیب میکنم...
    تیپ شخصیتی ، روحیات و... افراد مختلف متفاوته و واقعا نمیشه یه حکم کلی داد و بنابراین این حرف شما کلیت داره ولی عمومیت نداره...
    واقعا شاید فردی به دلیل خجالتی بودن، عدم اعتماد بنفس و یا موارد دیگر، واقعا امکان بیان نیات و خواسته های درونی اش را نداشته باشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen1990 نمایش پست ها
    مثل سریال پدر اقدام کن.

هرچند به نظرم سریال پدر بیش از حد تخیلی بود، ولی اگر واقعا انتخاب بدون هوا و هوس و عاقلانه ای صورت بگیره و اصل جنس پیدا بشه، با توکل به خدا و از راه صحیحش میتونه به نتایج خوبی برسه...
    https://www.aparat.com/v/SOUJF

ویرایش توسط msn : ۱۳۹۷/۰۵/۳۱ در ساعت ۱۵:۳۵
    رسول خدا(ص): ای ابوذر، من از خدای متعال خواسته ام که رزق و روزی دوستدارانم را در حدّ «کفاف» قرار دهد، و ثروت و اولاد دشمنانم را زیاد کند. آری... دنیای کفاف، که رفع نیاز انسان را بکند، بال پرواز است؛ ولی ثروت زیاد و اولاد، و بال زندگی، چرا که انسان را به خود مشغول می سازد و دلبستگی ها را می افزاید و انسان را از پرداختن به آخرت، باز می دارد. برای کسی که «هدف» را آخرت بداند، کمی ثروت و اولاد، مطلوب است، چرا که از موانع کاهش می یابد و ابزار «تعلّق»، کمتر می شود.

4. صلوات ها 2

نوشته
    967
    حضور
    33 روز 5 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    38
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4229

با عرض سلام و ادب مجدد
    بسیار سپاسگذارم از پیامها و جوابهای دوستان بزرگوار
    لازم است چند نکته عرض کنم
    شما با فکرهایی که داشتید خیلی به ایشان بها داده اید ایشان و ویژگیهای مثبت ایشان را بسیار بزرگ نموده اید و لذا این مدتی که به ایشان فکر کرده اید با ایشان در ذهن خودتون زندگی کرده اید و الان جدا شدن از آن ذهن و خیال ساختگی براتون سخت و مشکل است.و لذا لازم است تلاش خود را بیشتر نمایید و از مهارتهای مدیریت فکر استفاده نمایید.
    از سوی دیگر خطاهای شناختی دیگری دارید چرا که می گویید ایشان برای من اعتماد و اطمینان و امنیت ایجاد کرد و دارای موقعیت اجتماعی بود این به معنای این است که سایر خواستگاران نمی توانند.
    می گویید تنها ایشان می توانند درکم کند. اینها باورها و خطاهای شناختی است که جلوی تصمیم و عملکرد درست را می گیرد.لازم است این افکار کنار گذاشته شوند و جایگزینهای مناسبی برای آن در نظر بگیرید.
    وسواس در انتخاب مساله مهمی است و اگر در همه تصمیم ها اینگونه باشند در زندگی مشترک می تواند چالش آور باشد.
    فرموده اید که قبول شکست براتون سخت است البته برای همه سخت است ولی در صورتی که شکستها را بزرگ نمایید تحمل آنها برامون بسیار سخت تر می شوند ولی در صورتی که شکستها را راههایی در نظر بگیریم که برای رسیدن به موفقیت چاره ای جزء عبور از آنها نداشته ایم تحمل آنها برای ما راحت می شود.لذا این مسئله را هرگز برای خود شکست فرض نکنید و سعی نمایید از تجربیات آن به بهترین نحو استفاده نمایید شما با این تجربه می توانید زندگی بهتر و پایدارتری را برای خود بسازید و موفقیت خود را بیشتر نمایید.
    اینکه شما دو نفر از نظر موقعیتهای مثل هم هستید خوب است ولی همه چیز نیست لذا تشابه در موقعیتهای تنها یکی از فاکتورهای مهم در ازدواج است.
    اینکه خانمی به آقایی علاقمند می باشد گناه نیست ولی اینکه ابراز علاقه و خواستگاری نماید تبعات مختلف و نامناسبی را به همراه دارد.ولذا راه مناسب در صورت علاقه و مناسب دیدن ازدواج،استفاده از واسطه های رازدار،مناسب و مطمئن می باشد که نظر ایشان را بپرسد و بدون ذکر تمایل شما،شما را به ایشان معرفی نماید.
    در صورت عدم تمایل ،سعی نمایید ابتدا ایشان را تا حدی فراموش نمایید و سپس تصمیم به ازدواج با فرد دیگری بگیرید و از روی انتقام و ...تصمیم به ازدواج عجولانه نگیرید.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
    یا علی

6. صلوات ها 3

نوشته
    12
    حضور
    5 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط راهنما نمایش پست ها
    با عرض سلام و ادب مجدد
    بسیار سپاسگذارم از پیامها و جوابهای دوستان بزرگوار
    لازم است چند نکته عرض کنم
    شما با فکرهایی که داشتید خیلی به ایشان بها داده اید ایشان و ویژگیهای مثبت ایشان را بسیار بزرگ نموده اید و لذا این مدتی که به ایشان فکر کرده اید با ایشان در ذهن خودتون زندگی کرده اید و الان جدا شدن از آن ذهن و خیال ساختگی براتون سخت و مشکل است.و لذا لازم است تلاش خود را بیشتر نمایید و از مهارتهای مدیریت فکر استفاده نمایید.
    از سوی دیگر خطاهای شناختی دیگری دارید چرا که می گویید ایشان برای من اعتماد و اطمینان و امنیت ایجاد کرد و دارای موقعیت اجتماعی بود این به معنای این است که سایر خواستگاران نمی توانند.
    می گویید تنها ایشان می توانند درکم کند. اینها باورها و خطاهای شناختی است که جلوی تصمیم و عملکرد درست را می گیرد.لازم است این افکار کنار گذاشته شوند و جایگزینهای مناسبی برای آن در نظر بگیرید.
    وسواس در انتخاب مساله مهمی است و اگر در همه تصمیم ها اینگونه باشند در زندگی مشترک می تواند چالش آور باشد.
    فرموده اید که قبول شکست براتون سخت است البته برای همه سخت است ولی در صورتی که شکستها را بزرگ نمایید تحمل آنها برامون بسیار سخت تر می شوند ولی در صورتی که شکستها را راههایی در نظر بگیریم که برای رسیدن به موفقیت چاره ای جزء عبور از آنها نداشته ایم تحمل آنها برای ما راحت می شود.لذا این مسئله را هرگز برای خود شکست فرض نکنید و سعی نمایید از تجربیات آن به بهترین نحو استفاده نمایید شما با این تجربه می توانید زندگی بهتر و پایدارتری را برای خود بسازید و موفقیت خود را بیشتر نمایید.
    اینکه شما دو نفر از نظر موقعیتهای مثل هم هستید خوب است ولی همه چیز نیست لذا تشابه در موقعیتهای تنها یکی از فاکتورهای مهم در ازدواج است.
    اینکه خانمی به آقایی علاقمند می باشد گناه نیست ولی اینکه ابراز علاقه و خواستگاری نماید تبعات مختلف و نامناسبی را به همراه دارد.ولذا راه مناسب در صورت علاقه و مناسب دیدن ازدواج،استفاده از واسطه های رازدار،مناسب و مطمئن می باشد که نظر ایشان را بپرسد و بدون ذکر تمایل شما،شما را به ایشان معرفی نماید.
    در صورت عدم تمایل ،سعی نمایید ابتدا ایشان را تا حدی فراموش نمایید و سپس تصمیم به ازدواج با فرد دیگری بگیرید و از روی انتقام و ...تصمیم به ازدواج عجولانه نگیرید.

یا علی
    سلام
    تشکر دارم از اینکه پیگیر هستین.
    تمام حرف های شما رو اعم از وسواس فکری و خطای شناختی رو قبول دارم جز یک مورد که در ذهن خودم بها دادم بهش.
    ایشون بزرگ هست و این واقعیتیه که همه قبول دارن و من فقط در احترام گذاشتن زیاده روی کردم که باعث شد پر توقع بشه. من چیزی و در ایشون حس کردم که این روز ها به سختی پیدا میشه اون هم سنتی بودن تفکرات ایشون هست به شکل مثبت . دقیق نمیتونم بگم چطور اما مرد زندگی هست مثل خیلی از جوان های امروزی بلند پرواز و جلف و اهل اینکه به زن فقط به عنوان دکور نگاه کنه واقعا نیست...من ایرادهای ایشونم میدونم که دوست ندارم اینجا بگم اما اگر بخوام اخلاقش و تشریح کنم مطمئنم اکثرش درست هست.

من توی ذهنم بهش فکر کردم اما بیشتر تشریح رفتارهاش بوده تا فکرای دیگه

الان اهداف دیگه ای دارم و میدونم که عاشق نشدم و نبودم و اینطورم نیست که وابسته اش بشم و یه لحظه دوریش و نتونم تحمل کنم بلکه فقط نمیخواستم همین مورد خوبی و از دست بدم و یک احساس خاصی دارم که احساس نمیکنم ایشون غریبه هستن و با دید احترام بهش نگاه میکنم اما باعث نمیشه واسطه ای قرار بدم بلکه ارزشش و نداره تنها راه اینه خودشون تصمیم بگیرن و بیان.
    میسپارم به خدا
    ویرایش توسط رز تیره : ۱۳۹۷/۰۶/۰۷ در ساعت ۱۵:۴۲

8. صلوات ها 3

نوشته
    3
    حضور
    9 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات:
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط msn نمایش پست ها
    هرچند به نظرم سریال پدر بیش از حد تخیلی بود، ولی اگر واقعا انتخاب بدون هوا و هوس و عاقلانه ای صورت بگیره و اصل جنس پیدا بشه، با توکل به خدا و از راه صحیحش میتونه به نتایج خوبی برسه...
    سلام
    انتخاب با اون شرايط دقيق در اين زمانه تخيلي تر نيست؟!!

نوشته
    967
    حضور
    33 روز 5 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    38
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4229

من توی ذهنم بهش فکر کردم اما بیشتر تشریح رفتارهاش بوده تا فکرای دیگه
    با عرض سلام و ادب
    همین تشریح رفتارها سبب علاقه بیشتر شما شده است در واقع شما رفتارهای ایشان را بررسی نمودید و به آنها فکر کردید و پر و بال داده اید.

الان اهداف دیگه ای دارم و میدونم که عاشق نشدم و نبودم و اینطورم نیست که وابسته اش بشم و یه لحظه دوریش و نتونم تحمل کنم بلکه فقط نمیخواستم همین مورد خوبی و از دست بدم و یک احساس خاصی دارم که احساس نمیکنم ایشون غریبه هستن و با دید احترام بهش نگاه میکنم اما باعث نمیشه واسطه ای قرار بدم بلکه ارزشش و نداره تنها راه اینه خودشون تصمیم بگیرن و بیان.میسپارم به خدا
    خوب است که عاشق نشده اید و میخواهید ایشان را کنار بگذارید سعی نمایید برای این کار از راهکارهای ذکر شده استفاده نماییدتا بهتر و بیشتر موفق شوید. انشاءالله هر چه خیر شما است رخ دهد.

یا علی

11. صلوات ها 2

نوشته
    967
    حضور
    33 روز 5 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    38
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4229

جمع بندی

پرسش:
    من دختری هستم که قبلا یه ازدواج نا موفق داشتم که هیچ تاثیری در من نداشت فقط کمی دید منفی پیدا کردم الان دو سال میگذره و من در این مدت با یکی رابطه علمی در فضای مجازی داشتم البته حضوری هم آشنایی بود و بعد رابطه صرفا علمی شد اما رفتارهای ایشون شبیه کسی بود که بیشتر میخواست طرفشو برای ازدواج بشناسه و من هیچ هدفی جز علمی نداشتم با اینکه توی رفتاراشون متوجه شده بودم خبری هست. همیشه سعی داشت روابطش و بیشتر کنه و گاها تا حد مستقیم هم جلو اومد ولی هیچ وقت مستقیم درخواستی نکرد. این آقا طوری هست که خیلیا آرزوشو دارن
    در این رابطه من سعی میکردم به تله نیافتم اما شناختی که بدست آوردم مجذوبش شدم مثل اینکه سال هاست میشناسمش تمام معیارهای یه مرد زندگی و داره باهوشه پاکه و مهمتر سعی میکنه به هر نحوی داشته هاش و حفظ کنه
    برای من اعتماد و اطمینان و امنیت ایجاد کرد و دارای موقعیت اجتماعی بود و تنها ایشان می توانست درکم کند ... من هم باهوشم و مهربون و نسبتا رفتارهای معقولی دارم اما بیش از حد در مهربونی به دیگران افراط میکنم و به قولی زیادی سطح بالا رفتار میکنم و احترام میذارم.مشکل اصلی من اینه اون آقا حالا به هر دلیلی دیگه رفتاراشونو ادامه ندادن و البته شخصیتی کمی وسواسیم دارن و مدت زیادیه که خبری ندارم. یک ماه و نیم .از ذهنم و فکرم نمیتونم خارجش کنم احساس حقارت یا انتقام میکنم که برم و ازدواج کنم اما این فقط چند ساعت یا حداکثر یک روز دوام میاره.قبول شکست برای من خیلی سخت. الان انتظاراتم در ازدواج هم بالاتر رفته هیچ گزینه ای مثل ایشون پر رنگ نیست و نخواهد بود و من هم سنم بالاتر میره و خانوادم ناراحتن از این بی علاقگی به ازدواج. فکر میکنن به خاطر ازدواج قبلیمه که بد بین شدم چون اونا خیلی وحشتناک رفتار کرده بودند.
    پاسخ:
    از حسن اعتماد شما به این انجمن سپاسگذارم توجه و رعایت نکات زیر می تواند در برون رفت شما از این حالات موثر باشد.
    رفتار شما نسبت به این آقا دارای پختگی مناسب نبوده است و همین سبب وابستگی شما به ایشان شده است شما فکر می کردید دارید مدیریت می کنید ولی تمام کارهایی که ایشان انجام داده اند را در ذهن خود قرار داده اید و به آنها فکر کرده اید و همین امر در دراز مدت سبب گیر افتادن شما شده است. با فکرهایی که داشتید خیلی به ایشان بها داده اید ایشان و ویژگیهای مثبت ایشان را بسیار بزرگ نموده اید و لذا این مدتی که به ایشان فکر کرده اید با ایشان در ذهن خودتون زندگی کرده اید و الان جدا شدن از آن ذهن و خیال ساختگی براتون سخت و مشکل است.و لذا لازم است تلاش خود را بیشتر نمایید و از مهارتهای مدیریت فکر استفاده نمایید.

وابستگی پله اول شکست در ازدواج می باشد چرا که جلوی شناخت درست را می گیرد لذا لازم است چند کار را انجام دهید ابتدا راهکارهای مقابله با وابستگی را انجام دهید تا بتوانید با غلبه بر احساسات ،عاقلانه تصمیم گیری نمایید در صورت تصمیم عاقلانه مبنی بر مناسب بودن این ازدواج می تواند از واسطه مطمئنی استفاده نمایید. اینکه خانمی به آقایی علاقمند می باشد گناه نیست ولی اینکه ابراز علاقه و خواستگاری نماید تبعات مختلف و نامناسبی را به همراه دارد.ولذا راه مناسب در صورت علاقه و مناسب دیدن ازدواج،استفاده از واسطه های رازدار،مناسب و مطمئن می باشد که نظر ایشان را بپرسد و بدون ذکر تمایل شما،شما را به ایشان معرفی نماید.

اما راهکاهای غلبه بر وابستگی:

1. توجه به ضررها و آسیبهای وابستگی
    2. ورزش و نرمش نمایید به گونه ایکه عرق نمایید.
    3. ارتباط خود را با دوستان بیشتر نمایید.
    4. از این قطع ارتباط استفاده مناسب را نمایید و بگذارید قطع بماند و سعی نمایید هر آنچه سبب یادآوری خاطرات او می شود را از خود دور نمایید.
    5. اصلا به او و خاطرات و اتفاق تلخ و شیرینی که با هم داشتید فکر نکنید و برای اینکار از راهکارهای کنترل فکر استفاده نمایید.
    6. ارتباط خود را با خانواده بهتر و صمیمی تر نمایید
    7. از مهارتهای افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس استفاده نمایید.
    8. صبحانه خوب و مناسب میل نمایید
    9. خواب شب را مناسب و به موقع و به اندازه نمایید سعی نمایید ساعت 11 دیگر خواب باشید.و در طول روز کمتر بخوابید.و خود را با امور مختلف مشغول نمایید.
    10. از راهکارهای مقابله با اضطراب برای کاهش اضطراب استفاده نمایید.
    11. ارتباط خود را با خداوند خوب و رفاقت گونه نمایید.
    12. توجه به معنویت را داشته باشید.(نماز اول وقت،اذکار صلوات و استغفار و لااله الا الله و لاحول و لاقوه الا بالله،دعا و توسل به اهل بیت علیهم السلام)

مهارتهای کنترل فکر:
    الف: از فکر کردن ارادی به موضوع آزار دهنده (آن آقا و ازدواج با ایشان و خاطراتی که باهم داشتید ) به شدت پرهیز نمایید.
    ب . اگر خود بخود به ذهن شما آمدند سعی کنید از ذهن خود بیرون ببرید و اگر نتوانستید از راهکارهای زیر استفاده نمایید:
    ۱ . پر کردن اوقات روزانه
    ۲ . در نظر گرفتن افکار و رفتارهای جایگزین مناسب
    ۳ . اهمیت ندادن و بی خیال بودن
    ۴ . نوشتن افکار و پاره کردن کاغذ
    ۵ . بستن کش به دست و کشیدن آن
    ۶ . حواله دادن افکار به زمان خاصی در روز یا هفته (اگر زیاد به ذهن شما می آید روزانه یک ربع تا نیم ساعت و اگر کمتر زمان کمتری را روزانه یا یک روز درمیان و ...به این فکر اختصاص دهید و هر موقع این فکر به ذهن شما آمد به آن زمانی که معین کرده اید حواله دهید )
    ۷ . توجه به معنویت را فراموش ننمایید( نماز اول وقت توسل به اهل بیت مناجات و طلب از خداوند اذکار صلوات استغفار لاحول و لا قوه الا بالله و خواندن سورهای معوذتین)
    8.تلقین مثبت
    9 .ورزش کردن

در ضمن لازم است جهت ازدواج شما مسائل زیر را بررسی نمایید و اطلاعات خود را تکمیل نمایید:

• داشتن هدف از زندگی و ازدواج
    • شناخت ویژگیهای شخصیتی خود و طرف مقابل
    • معیارها و ملاکهای لازم جهت انتخاب همسر
    • روش های تحقیق در ازدواج
    • شناخت انواع بلوغ در ازدواج

یا علی

ویرایش توسط راهنما : ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ در ساعت ۱۷:۲۷

13. صلوات ها 2

صفحه 4 از 4 نخست ... 234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 55

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری