صفحه 3 از 9 نخست 12345 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اگر اسلام دین حق است، پس چرا این همه اختلاف و تکفیر و کشتار؟

نوشته
    33
    حضور
    1 روز 15 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    46

نقل قول نوشته اصلی توسط shahed1 نمایش پست ها
    سلام
    من بسیار مشتاق و علاقه مندم جایی پیدا شود تا در آن بحث مفصلی درباره صلات اقامه کنم، بدون اینکه متکلم وحده باشم و یا کسی اقدام به قفل کرد آنجا نماید، ولی متأسفانه هر جایی پیدا می کنم، تا می خواهم حرفم را بزنم بلافاصله موضوع قفل می شود، حالا شیعه اندکی تحمل می کند ولی سنی اصلاً بر نمی تابد کسی مخالف سنت حرفی بزند و گمان می کند سنت همه چیز را گفته و تمام کرده است.
    حال که چنین جایی پیدا نمی شود، با توجه به اینکه موضوع تاپیک چیز دیگری است، خیلی ساده و مختصر خدمتتان عرض می کنم؛ اگر در قرآن خبری از رکعات نماز نیست و در این باره آیه ای وجود ندارد، بخاطر این است که نماز به شکلی که شیعه و سنی اقامه اش می کنند و باورش کرده اند، تعلقی به رب العالمین ندارد و شارعش پروردگار نیست و این آن چیزی است که با تدبر در آیات قرآن آشکار می شود.
    به نام خدا

اینطور که بنده از پست های جناب shahed1 فهمیده ام،ایشان اعتقادی به نحوه ی برپا داشتن نماز آنطور که مسلمین ، چه شیعه و چه سنی انجام میدهند،نیستند...

شیعه و سنی در اصل برپا داشتن نماز به شکل امروزی هیچ اختلافی ندارند فقط در برخی موارد اختلاف دارند...
    اما ایشان معتقد هستند که صلات تنها به معنای رویکرد به پروردگار است...و هر کسی که بخواهد صلات را بجا آورد تنها باید همین کار را کند...

جناب shahed1 بنده هم با نظر جناب مسلم موافقم، شما بهتر است حتما یک تاپیک در مورد این موضوع ایجاد کنید تا برایتان روشن شود حقیقت چیست.

اگر صلات را تنها به معنای رویگرد به خدا در نظر بگیریم،باید خیلی از آیات قرآن را تغییر دهید...اصلا احکام وضو و غسل و ... بی معنا می شود...
    حتما حتما یک تاپیک در این باره ایجاد کنید.
    ویرایش توسط crash : ۱۳۹۷/۰۵/۲۱ در ساعت ۱۹:۵۵

2. صلوات ها 2

نوشته
    1,014
    حضور
    19 روز 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    572

نقل قول نوشته اصلی توسط مسلم نمایش پست ها

در این تاپیک اگر شما هم قبول دارید که اختلاف بین مذاهب دلالتی بر بطلان تمامی آنها ندارد خب ما اختلاف نظری نداریم، اگر نظرتان غیر از این است می توانیم بحث کنیم.
    اما اینکه منشأ این اختلافات چیست، آیا قرآن به تنهایی کفایت می کند، و مباحثی مانند آن را باید در تاپک دیگری دنبال کنیم.
    به عقیده بنده اختلاف و افتراق مذاهب به دلیل انحراف آنها از کتاب آسمانی و پیروی از سنتهایی است که مورد تایید الهی نیستند و از این بابت همه آنها به بیراهه زده اند و اگرچه هریک خود را حق و دیگران را نا حق می انگارند و به فرقه خودی شادمانند، اما هیچیک بر طریقت مستقیم نیستند.
    متأسفانه کسانی که از این موضوع اطلاع ندارند، اختلافات مذهبی را به دین نسبت می دهند در حالی که حساب دین از مذهب جداست چرا که مرجع و مأخذ دین کتاب آسمانی است ولی مذهب به باورها و عقاید آباء اولین چشم دوخته و این بلا و مصیبتی بس بزرگ است که هیچگاه دست از سر بشر بر نداشته و در هر عصر و روزگاری همواره اکثریت انسانها را به بیراهه کشانده است.

علاقه
    علی(سلام الله علیه)
    نوشته
    4,335
    حضور
    111 روز 13 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8471

به عقیده بنده اختلاف و افتراق مذاهب به دلیل انحراف آنها از کتاب آسمانی و پیروی از سنتهایی است که مورد تایید الهی نیستند و از این بابت همه آنها به بیراهه زده اند و اگرچه هریک خود را حق و دیگران را نا حق می انگارند و به فرقه خودی شادمانند، اما هیچیک بر طریقت مستقیم نیستند.
    من متوجه فرمایش شما هستم، عرض کردم بحث در اینکه آیا اینکه همه فرقه های اسلامی بر باطل هستند یا خیر، نیست؛ بحث بر سر یک استدلال است، که آیا منطقا می توان از اختلاف بین مذاهب، باطل بودن تمام آنها را نتیجه گرفت؟

این که ممکن است همه مذاهب بر باطل باشند حرف دیگری است که در گرو ادله است، یکی از ادله ای که اینجا به بحث گذاشته شده است اختلاف است، ما فعلا از این دلیل صحبت می کنیم، که آیا اگر میان چند طرف اختلاف بود می توان نتیجه گرفت که همه بر مسیر باطل هستند؟ شما در این تاپیک فقط باید نظرتان در خصوص این دلیل را مطرح بفرمایید.

بله اگر دلیل دیگری بر این مسئله دارید آن را باید در تاپیک دیگری مطرح بفرمایید.

«امام علی(سلام الله علیه): مَنْ أَصْلَحَ أَمْرَ آخِرَتِهِ أَصْلَحَ اللَّهُ لَهُ أَمْرَ دُنْيَاهُ»
    نهج البلاغه، کلمات قصار، شماره 89
    ((هر کس آخرتش را اصلاح کند، خداوند دنیایش را اصلاح خواهد کرد))

5. صلوات

نوشته
    1,014
    حضور
    19 روز 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    572

نقل قول نوشته اصلی توسط crash نمایش پست ها
    به نام خدا

اینطور که بنده از پست های جناب shahed1 فهمیده ام،ایشان اعتقادی به نحوه ی برپا داشتن نماز آنطور که مسلمین ، چه شیعه و چه سنی انجام میدهند،نیستند...

شیعه و سنی در اصل برپا داشتن نماز به شکل امروزی هیچ اختلافی ندارند فقط در برخی موارد اختلاف دارند...
    اما ایشان معتقد هستند که صلات تنها به معنای رویکرد به پروردگار است...و هر کسی که بخواهد صلات را بجا آورد تنها باید همین کار را کند...

جناب shahed1 بنده هم با نظر جناب مسلم موافقم، شما بهتر است حتما یک تاپیک در مورد این موضوع ایجاد کنید تا برایتان روشن شوید حقیقت چیست.
    به همان پروردگاری که شما را با قرآن هدایت میکند،حالا نیز سعی دارد به وسیله ی بندگان خودش شما را هدایت کند که در اشتباه هستید و صلات تنها به معنای رویکرد نیست...
    اگر صلات را تنها به معنای رویگرد به خدا در نظر بگیریم،باید خیلی از آیات قرآن را تغییر دهید...اصلا احکام وضو و غسل و ... بی معنا می شود...
    حتما حتما یک تاپیک در این باره ایجاد کنید.
    سلام

من قبلاً در این باره تاپیک http://www.askdin.com/showthread.php?t=56773 را باز کرده ام که از بیست ماه پیش قفل شده است، اخیراً جناب مستنبط آن را باز گشایی کرد که ناگهان نمی دانم چه شد این باز گشایی به یکی دو روز نینجامید و پستهای جدیدپاک شدند و تاپیک به حالت اولش برگشت و مجدد قفل شد.
    اگر تمایلی به باز گشایی آن تاپیک وجود ندارد من از جناب مسلم تقاضا دارم و خواهش می کنم تا پیکی درباره نماز یا هر عنوانی که خود می پسندند باز کنند تا بحث نماز را در آن پی گیری کنیم و به خواست خداوند سره را از ناسره جدا نماییم.
    پیشنهاد می کنم کسانی که در بحث شرکت می کنند علاقمند به بحث پیرامون آیات قرآن باشند تا شاهد قفل شدن زود هنگام تاپیک نباشیم.

نوشته
    1,014
    حضور
    19 روز 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    572

ما فعلا از این دلیل صحبت می کنیم، که آیا اگر میان چند طرف اختلاف بود می توان نتیجه گرفت که همه بر مسیر باطل هستند؟ شما در این تاپیک فقط باید نظرتان در خصوص این دلیل را مطرح بفرمایید.

بله اگر دلیل دیگری بر این مسئله دارید آن را باید در تاپیک دیگری مطرح بفرمایید.
    اما اگر دقت کنید متوجه خواهید شد که موضوع تاپیک چیزی که شما می گویید نیست
    می گوید : اگر اسلام دین حق است، پس چرا این همه اختلاف و تکفیر و کشتار؟
    حساب اسلام از فرقه و مذهب جداست بلکه این فرقه ها و مذاهب هستند که حق بودن اسلام را خدشه دار کرده اند و با یکدیگر اختلاف کرده اند. در اینجا بحث بر سر حقانیت فرقه ها نیست بلکه بر سر این است که اگر اسلام دین حقی است پس اختلاف در آن ناشی از چیست؟

علاقه
    علی(سلام الله علیه)
    نوشته
    4,335
    حضور
    111 روز 13 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8471

اما اگر دقت کنید متوجه خواهید شد که موضوع تاپیک چیزی که شما می گویید نیست
    می گوید : اگر اسلام دین حق است، پس چرا این همه اختلاف و تکفیر و کشتار؟
    حساب اسلام از فرقه و مذهب جداست بلکه این فرقه ها و مذاهب هستند که حق بودن اسلام را خدشه دار کرده اند و با یکدیگر اختلاف کرده اند. در اینجا بحث بر سر حقانیت فرقه ها نیست بلکه بر سر این است که اگر اسلام دین حقی است پس اختلاف در آن ناشی از چیست؟
    خب برادر من همین است دیگر! درگیر تعابیر نشوید، دلیلی که بر رد اسلام در اینجا به آن استناد شده است «اختلاف» است! منظور این است که اگر یک دین حق باشد نباید بین مذاهب آن اختلاف باشد! آیا منطقا اختلاف درونی مذاهب دلالت بر بطلان همه ی آنها می کند؟ آیا اصل و اساس اسلام زیر سوال می رود؟

«امام علی(سلام الله علیه): مَنْ أَصْلَحَ أَمْرَ آخِرَتِهِ أَصْلَحَ اللَّهُ لَهُ أَمْرَ دُنْيَاهُ»

9. صلوات

نوشته
    1,014
    حضور
    19 روز 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    572

خب برادر من همین است دیگر! درگیر تعابیر نشوید، دلیلی که بر رد اسلام در اینجا به آن استناد شده است «اختلاف» است! منظور این است که اگر یک دین حق باشد نباید بین مذاهب آن اختلاف باشد! آیا منطقا اختلاف درونی مذاهب دلالت بر بطلان همه ی آنها می کند؟ آیا اصل و اساس اسلام زیر سوال می رود؟

مذاهب آن؟!
    شما این کلمه مذاهب را از کجا اخذ کرده اید؟ از قرآن؟
    چه کسی مجوز احداث مذهب را صادر کرده؟
    کتاب آسمانی نازل می شود تا مذاهب را از بین ببرد و دین را خالص گرداند نه اینکه با ایجاد مذهب دین را تکه تکه و فرقه فرقه نماید و اختلاف بوجود آورد

نوشته
    33
    حضور
    1 روز 15 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    46

سلام

من قبلاً در این باره تاپیک http://www.askdin.com/showthread.php?t=56773 را باز کرده ام که از بیست ماه پیش قفل شده است، اخیراً جناب مستنبط آن را باز گشایی کرد که ناگهان نمی دانم چه شد این باز گشایی به یکی دو روز نینجامید و پستهای جدیدپاک شدند و تاپیک به حالت اولش برگشت و مجدد قفل شد.
    اگر تمایلی به باز گشایی آن تاپیک وجود ندارد من از جناب مسلم تقاضا دارم و خواهش می کنم تا پیکی درباره نماز یا هر عنوانی که خود می پسندند باز کنند تا بحث نماز را در آن پی گیری کنیم و به خواست خداوند سره را از ناسره جدا نماییم.
    پیشنهاد می کنم کسانی که در بحث شرکت می کنند علاقمند به بحث پیرامون آیات قرآن باشند تا شاهد قفل شدن زود هنگام تاپیک نباشیم.
    سلام
    پست های جدید از قصد پاک نشده بودند.چندین هفته پیش، سایت دچار مشکل شده بود و پست های تمام کاربران طی ده روز از بین رفت!!! حتی پست های من هم پاک شده بود.
    البته بنظر سایت به ده روز قبل از مشکلی فنی که پیش آمده بود، ریکاوری شد و بخاطر همین تاپیکی که اشاره کردید باز کرده بودند، دوباره به حالت اول خودش برگشت و بسته شد!!
    به هر حال...
    تاپیک شما را هم دیده بودم... بنظرم شما بجایی اینکه دنبال حقیقت باشید فقط در حال دیکته کردن نظرات خودتان بودید...
    شما همه چیز را از قبل برای خودتان حل کرده اید...تفسیر های خودتان را از قرآن ارائه می دهید...
    ما چرا باید تفسیر های شما را بپذیریم؟از کجا معلوم القائات شیطانی به شما نشده باشد؟؟
    چه بسیار انسان ها از همین قرآن نه تنها هدایت نشدند بلکه گمراه شدند!!!
    شما همه چیز را متکی به قرآن میدانید به احادیث و سنت هم که اعتقاد چندانی ندارید....
    اگر قرآن کافی بود، پس حضرت محمد(ص) چکاره بودند؟خب خداوند مستقیم کتابش را میفرستاد تمام، نیاز به این همه برنامه برای چه بود؟
    اینکه اگر اختلاف بین شیعه و سنی وجود دارد دلیل بر باطل بودن همه بخش های آن نیست... درست است، همه ما مسلمانیم و نه پیرو مذهب خاصی.
    من پیشنهاد میکنم بجای اینکه کلا شیعه و سنی را رد کنید و خودتان بدون علم و آگاهی دست به تفسیر قرآن بزنید ببینید چه کسی حرف حق میزند و مطابق قرآن است آن را بپذیرید و از تفسیر های شخصی بپرهیزید.نقاط اشتراک را از میان سنت و اهل بیت بیابید و پیرو همان باشید.مردم نحوه ی بجا آوردن نماز را از زمان پیامبر(ص) یاد گرفته اند و همه ی مردم شاهد و گواه یکدیگر بوده اند و کسی نمی توانسته شکل جدیدی به نماز داده باشد که شما ادعا داشتید که نماز به این شکل امروزی نبوده....یعنی شما این همه انسان هایی که شاهد هم بوده اند را انکار میکنید!!!
    ویرایش توسط crash : ۱۳۹۷/۰۵/۲۱ در ساعت ۲۳:۴۶

نوشته
    1,014
    حضور
    19 روز 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    572

سلام
    پست های جدید از قصد پاک نشده بودند.چندین هفته پیش، سایت دچار مشکل شده بود و پست های تمام کاربران طی ده روز از بین رفت!!! حتی پست های من هم پاک شده بود.
    البته بنظر سایت به ده روز قبل از مشکلی فنی که پیش آمده بود، ریکاوری شد و بخاطر همین تاپیکی که اشاره کردید باز کرده بودند، دوباره به حالت اول خودش برگشت و بسته شد!!
    به هر حال...
    سلام

الله اعلم، من فکر نمی کنم باز کردن تاپیکی که بطور تصادفی بسته شده کاری داشته باشد، ای کاش آنکس که زحمت کشید و بعد از بیست ماه قفل تاپیک را باز کرد دوباره این کار را می کرد.

تاپیک شما را هم دیده بودم... بنظرم شما بجایی اینکه دنبال حقیقت باشید فقط در حال دیکته کردن نظرات خودتان بودید...
    شما همه چیز را از قبل برای خودتان حل کرده اید...تفسیر های خودتان را از قرآن ارائه می دهید...
    ما چرا باید تفسیر های شما را بپذیریم؟از کجا معلوم القائات شیطانی به شما نشده باشد؟؟
    تالارهای گفتمان دینی برای این بوجود آمده اند که افراد، نقطه نظرهای خود درباره دین را در معرض برخورد افکار دیگران قرار دهند، مسئولیت تالارهایی که به منظور پاسخگویی به مسائل دینی احداث شده اند به مراتب خطیر تر است، شما اگر به دنبال حقیقت هستید از خود بپرسید چرا کارشناسان محترم پاسخگو، در آن تاپیک وارد بحث نشدند و اشتباهات بنده را از طریق آیات قرآن خاطر نشان نکردند؟آنها بدون اینکه پاسخگوی چیزی باشند، تاپیک را قفل کردند و از خود مطلبی باقی نگذاشتند تا افرادی که تاپیک را می بینند بتوانند مطالب را با یکدیگر مقایسه کنند و قول احسن را انتخاب نمایند.

اگر قرآن کافی بود، پس حضرت محمد(ص) چکاره بودند؟خب خداوند مستقیم کتابش را میفرستاد تمام، نیاز به این همه برنامه برای چه بود؟
    أَوَلَمْ يَكْفِهِمْ أَنَّا أَنْزَلْنَا عَلَيْكَ الْكِتَابَ يُتْلَىٰ عَلَيْهِمْ ۚ إِنَّ فِي ذَٰلِكَ لَرَحْمَةً وَذِكْرَىٰ لِقَوْمٍ يُؤْمِنُونَ

آيا برای آنها این کافی نیست كه بر تو كتاب فرستاده‌ايم و بر آنها خوانده مى‌شود. در اين كتاب براى مؤمنان رحمت و اندرز است.(29:51)

خداوند چگونه باید بطور مستقیم کتابش را می فرستاد؟!

مردم نحوه ی بجا آوردن نماز را از زمان پیامبر(ص) یاد گرفته اند و همه ی مردم شاهد و گواه یکدیگر بوده اند و کسی نمی توانسته شکل جدیدی به نماز داده باشد که شما ادعا داشتید که نماز به این شکل امروزی نبوده....یعنی شما این همه انسان هایی که شاهد هم بوده اند را انکار میکنید!!!
    این اعتماد به اقوال و گواهی گذشتگان بزرگترین بلایی است که بشر در همه اعصار تاریخ بدان گرفتار بوده و هیچگاه از آن رهایی پیدا نکرده است. خداوند به این معضل بزرگ تحت عنوان آباء اولین اشاره کرده تا جایی که می فرمایند علت اینکه ملتها حرف رسولان خود را بر نمی تافتند و انبیاء و شهدا را تکفیر کرده و به قتل می رساندند این بود که آنها چیزی می گفتند که با آنچه از آباء اولینشان به ایشان رسیده بود مغایرت داشت.

أَفَلَمْ يَدَّبَّرُوا الْقَوْلَ أَمْ جَاءَهُمْ مَا لَمْ يَأْتِ آبَاءَهُمُ الْأَوَّلِينَ

آيا در اين سخن نمى‌انديشند يا براى آنها چيزى نازل شده كه براى نياكانشان نازل نشده بود؟(23:68)

13. صلوات

علاقه
    علی(سلام الله علیه)
    نوشته
    4,335
    حضور
    111 روز 13 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8471

مذاهب آن؟!
    شما این کلمه مذاهب را از کجا اخذ کرده اید؟ از قرآن؟
    چه کسی مجوز احداث مذهب را صادر کرده؟
    کتاب آسمانی نازل می شود تا مذاهب را از بین ببرد و دین را خالص گرداند نه اینکه با ایجاد مذهب دین را تکه تکه و فرقه فرقه نماید و اختلاف بوجود آورد
    جناب شاهد خواهش می کنم قبل از نقد کردن یک لحظه تأمیل بفرمایید تا ابتدا حرف گوینده را خوب درک کنید...
    من که نگفتم همه ی مذاهب بر حق هستند! میگویم اگر در کنار اسلام اصیل ده تا فرقه ی دیگر از روی دنیاپرستی یا هر چیز دیگری سبز شدند و با این مذهب اصیل اختلاف کردند، آیا باید بگوییم همه ی آنها باطل است؟ یا بگردیم از بین این دیدگاه ها، دیدگاه اصیل را پیدا کنیم؟

صفحه 3 از 9 نخست 12345 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری