جمع بندی آیا استمنا بدون علم، گناهی بزرگ است؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا استمنا بدون علم، گناهی بزرگ است؟

با سلام راستش از مطرح کردن این پرسش خجالت می کشم اما واقعا نمی دانم چکار کنم؟
مشکل من این است که من ۱۵ سال سن دارم و به طور اتفاقی مطالبی در باره استمنا در اینترنت مطالعه کردم و بلافاصله با خواندن این مطلب پی بردم که گویا من در سنین ۱۱ یا ۱۲ سالگی این کار را تا حدودی انجام می دادم و این که این کار گناهی کبیره است و نیاز به غسل دارد.
واقعا بسیار ناراحتم زیرا من تا کنون بسیار سعی کرده ام که امور دینی را به خوبی انجام بدهم و تصور می کردم که واقعا بنده خوبی هستم ولی الان نمی دانم چکار کنم؟ در ضمن من ان زمان تا حالا به دلیل عدم اگاهی غسلی انجام نداده ام یعنی تمام نماز ها و روزه های من باطل است؟ لطفا کمکم کنید با سپاس.

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]

کارشناس بحث: استاد معتمد

سوال:

راستش از مطرح کردن این پرسش خجالت می کشم اما واقعا نمی دانم چکار کنم؟ مشکل من این است که من ۱۵ سال سن دارم و به طور اتفاقی مطالبی درباره استمنا در اینترنت مطالعه کردم و بلافاصله با خواندن این مطلب پی بردم که گویا من در سنین ۱۱ یا ۱۲ سالگی این کار را تا حدودی انجام می دادم و این که این کار گناهی کبیره است و نیاز به غسل دارد. واقعا بسیار ناراحتم زیرا من تا کنون بسیار سعی کرده ام که امور دینی را به خوبی انجام بدهم و تصور می کردم که واقعا بنده خوبی هستم، ولی الان نمی دانم چکار کنم؟

پاسخ:

اینکه سوال خود را مطرح کرده اید خیلی خوب است و اصلا خجالت ندارد؛ به خصوص در این محیط که کسی شما را نمی شناسد و فضا برای مطرح کردن سوالاتی که شاید هر جایی نتوانیم بپرسیم کاملا فراهم است. باعث خوشحالی ماست که بتوانیم به شما کمک کنیم.

در خصوص سوالتان هم باید عرض کنم اصلا جای نگرانی نیست؛ چون شما علم به اینکه این کار نادرست بوده نداشتید. در حال حاضر نیز با تمام توان و انگیزه و قدرت به راهی که پیش گرفته اید و سعی می کنید امور دینی را به خوبی انجام دهید ادامه داده و اجازه ندهید وسوسه های شیطان بر شما غالب شود و مانع از رشد معنوی شما شود. شیطان می خواهد با تلقین ناامیدی شما را از راه خدا دور کند؛ در حالی که فضل و بخشش و کرم خدا به حدی است که قطعا از اشتباه نادانسته شما همان زمان که آن را کنار گذاشتید چشم پوشی کرده است و الان از اینکه شما را در این مسیر می بیند لذت می برد و خوشحال است.

در خصوص حکم شرعی مسئله اگر مقلد مقام معظم رهبری هستید می توانید ابتدا مطلب «احکام غسل باطل» را در سایت ایشان مطالعه کرده و در صورتی که به پاسخ خود نرسید سوال خود را از بخش احکام شرعی سایت ما بپرسید تا در اولین فرصت توسط کارشناسان مربوطه پاسخگویی شود. در پاسخ ارجاعی به این نکته توجه داشته باشید که این مسئله در صورتی است که شما به سن تکلیف رسیده باشید؛ وگرنه تکلیفی بر شما نخواهد بود.

موضوع قفل شده است