جمع بندی همسرم تمایلی به رابطه زناشوئی ندارد

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
همسرم تمایلی به رابطه زناشوئی ندارد

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان ضمن حفظ امانت، جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم، با نام کاربری "مدیر ارجاع سؤالات" درج می شود:

نقل قول:

با سلام
نمیدونم واقعا مطرح کردن این مشکلم اینجا کار درستی هست یا نه ولی چون شرایط رفتن مشاوره ندارم خواستم مطرح کنم بلکه یه راه درست پیدا کنم
خانمی هستم حدودا 30 ساله که ۵ ساله ازدواج کردم
با همسرم فقط سال اول رابطه جنسی متعادلی داشتیم ولی بعد از سال اول خیلی زود، رابطه مون کم و کم و کمتر شد
در این مورد خیلی با همسرم صحبت میکردم و همه مسائل رو براش توضیح میدادم و با صراحت میگفتم این مسئله نیاز طبیعیه هر زن و مردیه مثل غذا خوردن نفس کشیدن و منم نیاز دارم
ایشون همه حرفامو قبول میکنه اما در جواب فقط میگه: درست میگی ببخشید خیلی ذهنم درگیره و... !
میگه وقتی استرس دارم و مشکلات دارم نمیتونم.
خواستم بپرسم ایا این مطلب درسته ؟
یعنی این همه آدم که توی جامعه ما مشکلات و گرفتاری دارن، توی رابطه با همسر شون هم دچار مشکل اند؟

گاهی تا ۳ ماه بمن نزدیک نمیشه، اینجور مواقع خیلی عصبی و افسرده میشم
ولی یه مدت بقدری به من فشار میومد که حتی فکر خیانت بسرم میزد ولی فقط در حد فکر بود و مطمئنا من هیچ وقت نمیتونم اینکارو بکنم
میدونم و مطمئنم هیچکس تو زندگی اش نیست
با خودم میگم همینه که هست و مجبور میشم سرمو با کارهای دیگه مشغول کنم
ولی واقعا خیلی سخته، خیلی ...
گاهی فکر میکنم اگه جریان برعکس بود خودش چکار میکرد؟
ما همدیگه رو دوست داریم ، زندگیمون رو دوست داریم
شوهرم بهم محبت زبانی میکنه ولی چه فایده
این مشکل باعث شده اعتماد بنفسمو از دست بدم ، از خودم بدم اومده

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

:Gol:

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]

کارشناس بحث: استاد صابر

با عرض سلام و احترام خدمت شما کاربر محترم@};- و همه ی دوستان اسک دینی@};-
يكي از اركان و اهداف مهم در ازدواج ارضاي غريزه جنسي است كه متأسفانه گاهي زن و شوهرهاي جوان به علّت ندانستن برخي از اين مسائل و اكتفا كردن به شنيده هاي خود، كه بيشتر از دوستان و اطرافياني كه خودشان هم خيلي وارد نيستند، دچار دردسر مي شوند. بهترين راه آشنايي با اين مسايل مراجعه به كتاب هاي معتبر و مفيد و مشورت با افراد خبره و آگاه است.

**چنان كه به طور مسلم زن و مرد تفاوت هاي آشكاري از لحاظ شرايط روحي و رواني و جسمي با همديگر دارند، در مورد مسائل جنسي و چگونگي رفتار آن ها با يكديگر نيز متفاوت است. هر چند لذتي كه زن از رابطه جنسي با همسرش مي برد، چندين برابر مي باشد، اما شدت و مدّت اين غريزه در مردان خيلي زياد است و لذا اكثر مردها از اين كه زن هايشان سرد مزاج است، شكايت مي كنند البته موردی که ذکر فرمودید دقیقا بر عکس این موضوع است ولی این موضوع نیز یک معضل است و باید حل شود.

**مردان بايد توجّه داشته باشند كه زنان از رابطه جنسي و آميزش تلقي خاصي دارند و تا از هر نظر آمادگي نداشته باشند، تن به يك رابطه مطلوب و تمام عيار نمي دهند. زنان جنس لطيفند و مي خواهند بيشتر رابطه عاطفي و عشقي داشته باشند، اما مردان داراي جنس خشن و به دنبال رابطه جنسي هستند.

با عنایت به این مقدمه در ادامه به علل و چگونگی درمان این مشکل می پردازیم.

علل احتمالي سرد مزاجي و كاهش ميل جنسي مردان
1- اختلالات التهابي:التهاب پبشابراه-پروستات-سمينال وزيكوليت-سيستيت-سوزاك-سل
2-اختلالات enduranceنارسائي ميوكارد-آنزين صدري-نارسائي تنفسي- آنمي- لوسمي- بيماري متابوليك-ساير بيماريهاي سيستميك
3- اختلالات غددي:بيماريهاي هيپوتالاموس- بيماريهاي آدرنال- بيماريهاي تيروئيد- كم كاري غدد جنسي- ديابت قندي- سندرم كلاين فلتر-سندرم ترنر
4- اختلالات مكانيكي:دفرميتي مادرزادي- بيماري pyronie - چاقي مشخص-هيدروسل- phimosis
5- اختلالات عصبي:ديس اوتونومي- نروپاتي محيطي- تومور يا قطع شدگي نخاعي- اسكلروز آميوتروفيك جانبي- ماتيپل اسكلروز-اسپاينا بيفايدا-سيرنگوميلي
6- اختلالات انسدادي عروق:آترواسكلروز- artritis- پرياپيسم( نعوظ غير طبيعي دردناك)- ترومبوز- آمبوليسم
7- داروها و مواد شيميائي:الكل- مواد محرك- مواد مخدر-آرام بخشها- ضد افسردگي ها- ضدجنون ها- ضد تشنج ها- ضد پاركينسون ها- ضد فشار خون ها
8- اختلالات رواني
9- افزايش سن

اما چه بايد كرد؟
***توصيه اوليه ما به شما اين است كه همسرتان را به روانپزشك ارجاع دهيد تا موضوع سرد مزاجي ايشان مورد بررسي قرار گيرد. خودتان نيازي به مصرف دارو فعلا نداريد ولي اگر در آينده گرم مزاجي زياد براي شما نيز تشخيص داده شد نياز به دارو خواهيد داشت.
1. سعي كنيد دستورات اسلام را در هنگام آميزش به كار ببريد. رعايت اين نكات به آمادگي رواني هر دوي شما كمك خواهد نمود.
2. گفتن حرف هاي دلنشين، نازك، عاشقانه و بوسه و نوازش يكديگر، احساس طرف مقابل را افزايش مي دهد.
3. از تكرار عمل آميزش در مكان واحد بپرهيزيد. سعي كنيد با تغييرات و لو اندكي كه در مكان همبستر شدن ايجاد مي كنيد ،تنوع و هيجان جديدي ايجاد كنيد.
4. براي همبستر شدن با همسرتان حتما از قبل برنامه ريزي داشته باشيد تا رسيدن به روز و ساعت موعود، سبب افزايش شادي و نشاط در شما گردد.
5. با مطالعه كتاب هايي كه در زمينه آميزش تدوين شده، سعي كنيد با در پيش گرفتن روش هاي گوناگون براي آميزش ،لذت بيشتري از ارتباط جنسي خود ببريد.
6. در يادداشت هاي خود (مثل پيام هاي كوتاه) براي همسرتان از جملات زيبا، دلنشين، دوست داشتني و مهيج استفاده كنيد تا هنگام برگشت شما به منزل، اشتياق و ميل به ديدن شما در او بيشتر شود.
7. استفاده از عطر، يكي ديگر از عواملي است كه در تحريك شدن زن و مرد دخالت دارد.
8. اگر همسرتان تحت فشارهای عصبی است باید سعی کند این فشارها را کاهش دهد.
9. در روايات فراواني تصريح شده است كه يكي از آداب همبستر شدن با همسر، ملاعبه يعني تحريك زن از طريق هم آغوشی است. در حديثي آمده است، مردي كه قبل از نزديكي با همسرش ملاعبه كند، مورد نظر و لطف و رحمت ويژه خدا قرار مي گيرد.
10. زن و شوهر بايد سعي كنند از ساختمان جنسي خود اطلاعات كافي بدست آورده و تا نزديكي كاملي داشته باشند.
11. درباره مسأله سردمزاجي با همسرتان مجددا صحبت كرده و براي حل آن تلاش كنيد. مثلاً آيا تحريك كافي انجام مي گيرد؟ از روش هاي و شيوه هاي متنوع استفاده مي كنيد؟ زمان انجام مقاربت و نور اتاق مناسب مي باشد؟ و خيلي مسائل ديگر...
12. در صورت آرايش و پوشش متناسب، او را تشويق نماييد و نشان دهيد كه از اين امر خوشحاليد.
13. در موقعيت هاي مختلف، وسايل آرايشي يا لباسهاي سبك متناسب با ارتباط زناشويي، را به او هديه كنيد. تا آنجا كه امكان دارد سليقه او در رنگ و جنس را تأمين كنيد.

پرسشگر گرامي! موارد فوق، نكاتي ساده اما مهم را به شما يادآوري مي كنند كه با وجود ساده بودن نياز به تمرين و صرف وقت دارند كه ما اميدواريم شما نيز با رعايت آنها در زندگي اجتماعي و كارهاي خود، به موفقيت هاي روزافزون دست يابيد كه ما مطمئن به موفق شدن شما هستيم.

من فکر مبکنم مشگل شوهرتون این باشه که کار رو با مسایل خونه قاطی کرده و باید ایشون بتونن مدیریتی روی این مساله داشته باشند .

اگر شوهرتون مدیر جایی هست و یا اینکه سرش خیلی شلوغ هست و یا با مسایلی مانند چک و ... روبرو هست ... باید نوع زندگیشون رو تغییر بدهند و بتونند در زمانهایی که در درون خونه هستند در حال زندگی باشند نه در حال کار کردن .

مساله دیگری هم میخواستم بهتون بگم . خیلی پیشترها از جایی شنیدم که مردی میخواست با خانومش رابطه داشته باشه و چون مرد کشش این مساله رو نداشت ... به سمت مواد مخدر میره تا بتونه خانومش رو راضی کنه ...

مراقب باشین که چه میکنین ... ممکن هستش که اصرار شما کارها رو خراب تر کنه ...

استفاده از عطرهایی که بویی گرم مانند کرم دارند ...
استفاده از لباسهای رنگی ....
استفاده از کلماتی که میشه تهشون رو کشید ...
استفاده از لبخند هایی که دندونهاتون معلوم میشه ...
و ....

در نهایت این چیزها یک نوع هنر هست ... آقایون محض رضای الهی و اینکه وظیفشون رو انجام بدن .... رابطه جنسی برقرار نمیکنن ...

مدیر ارجاع سوالات;991535 نوشت:
یعنی این همه آدم که توی جامعه ما مشکلات و گرفتاری دارن، توی رابطه با همسر شون هم دچار مشکل اند؟

درود
نه اینگونه نیست
در سنی که شما دو نفر هسیتید نباید مشکلی این چنین وجود داشته باشه ؟

مردها هیچوقت به علت استرس این اتفاق به نظر براشون نخواهد افتاد
کمی بیشتر به خودتون برسید به نظرم حل میشه

مدیر ارجاع سوالات;991535 نوشت:
با نام و یاد دوست

ایشون همه حرفامو قبول میکنه اما در جواب فقط میگه: درست میگی ببخشید خیلی ذهنم درگیره و... !
میگه وقتی استرس دارم و مشکلات دارم نمیتونم.
گاهی تا ۳ ماه بمن نزدیک نمیشه، اینجور مواقع خیلی عصبی و افسرده میشم

با سلام

فقط خلاصه بگم که با شوخی و شیطنت، وی را به سمت رابطه سوق خواهد دهید و غیرمستقیم هم میتوانید وی را مجبور به رابطه کنید.
به این صورت که تو غذاهاش ادویه و پیاز و... بیشتر بریزید یا باهاش آجیل و سایر افزایش دهنده های شهوت رو بخورید و... تا شهوتش زیاد بشه و خودش به سمت عشق بازی کشیده بشه!

افزایش دهنده های شهوت: زعفران، پیاز، عسل، موز، مارچوبه، سیب، هویج، زیتون، گوجه فرنگی، کدو حلوائی، انجیر، خرما، زنجبیل، فلفل و انواع ادویه های تند(ادویه کاری)،، زردچوبه،آجیل،کنجد،تخم مرغ و گوشت ....

مصرف زیاد سردیجات روی میل جنسی اثر کاهشی دارد!

باید خودتان رابطه را شروع کنید و همیشه منتظر وی نباشید مثلا شما از ماساژ جنسی و تحریک وی با شوخی و شیطنت استفاده کنید و حتی رابطه را شما پیش ببرید و ... واقعا بعضی مسائل رو نمیشه اینجا تو این تاپیک گفت!!!

احادیث امامان و پیامبر اسلام (ص) پیرامون روابط زناشویی
http://www.askdin.com/showthread.php?t=21014&p=247109&viewfull=1#post247109

در ضمن همانطور که مشاور سایت هم ذکر کردند بعضی بیماریها یا مصرف قرصها و... میتواند روی میل جنسی تاثیر سوء بگذارد.

نکته دیگر اینکه بعضی چیزا مثل شربت گلاب هم نشاط آور و هم آرامش بخش هست که میتواند هم خستگی همسرتان را رفع کند هم آرامش روانی و کاهش سطح اضطراب را برای وی داشته باشد!

یه مطلب خوبی از دكتر ناصر رضایی‌پور، متخصص طب سنتی ایران با عنوان گیاهان دارویی نشاط آور و آرامش بخش تو سایت برترین ها هست که مطالعه اش رو به شما توصیه میکنم. اجازه نداریم لینک بذاریم خودتون همین عنوان رو تو گوگل بزنید که بیاد!

یه خلاصه از همون مطلب مذکور از سایت برترین ها رو میذارم:

گیاهان دارویی نشاط‌آور و آرامش‌بخش:

اترج یا بالنگ: (گرم و خشك)
پوست بالنگ، مقوی دل و دماغ (قلب و مغز) و معده و نشاط‌آور و اشتها‌آور است كه خوشبختانه در فرهنگ ایرانی، مربای خوش‌گواری از آن تهیه می‌شود ولی متاسفانه در سال‌های اخیر كم‌كم به فراموشی سپرده شده است. از مربای بالنگ می‌توانید در وعده صبحانه بهره ببرید. بوییدن ترنج یا بالنگ هم مقوی دل و مفرح است.

گلابی: (كمی گرم، و تر)
گلابی نیز همچون دیگر اعضای خانواده خود یعنی سیب و «به»، مفرح و مقوی معده و گوارش، مقوی قلب و تعدیل‌كننده مزاج خون است. شكوفه گلابی نیز تاثیر بسیار خوبی در تقویت قلب و فرح‌بخشی دارد. گلابی در درمان فشارخون، بیماری‌های كلیه و التهاب پروستات نیز موثر است.

بیدمشك: (سرد و تر)
بیدمشك مقوی دل، آرام‌بخش و ضداضطراب است و برای كاهش تب، سردردهای گرم و رفع یبوست مصرف سنتی دارد. از عرق بیدمشك می‌توانید شربت تهیه كنید یا آن را به پالوده سیب بیفزایید و از بوی مطبوع و خواص خوب آن بهره ببرید.

دارچین: (گرم و خشك)
دارچین را می‌توانید به صورت دمنوش، همراه چای سیاه، چای سبز یا به‌تنهایی میل كنید كه البته باتوجه به طبیعتش، نوشیدنی مناسب‌تری برای افراد سرد‌مزاج و روزها و شب‌های سرد سال است. توصیه‌ می‌كنیم چوب دارچین را بخرید و خودتان پس از شست‌وشو آن را پودر كنید.

انگور: (گرم و تر)
خوردن انگور در كسانی كه دچار تنش‌های فكری و فشارهای روانی هستند، هم از نظر جلوگیری از تجمع متابولیت‌های مضر هنگام اندوه و نگرانی یا خشم بسیار سودمند است و هم از غلبه خشكی بر سیستم عصبی پیشگیری می‌كند.

اسطوخودوس: (گرم و خشك)
این گیاه را در تقویت مغز، بی‌نظیر دانسته‌اند و آن را «حافظ‌الارواح» و «جاروب مغز» نامیده‌اند. اسطوخودوس برای پاكسازی مغز از مواد زائد، افزایش حافظه و كمك به درمان سینوزیت بسیار مفید است.

ریحان: (گرم و خشك)
این عضو خوشبوی سبزی خوردن، مقوی قلب، كبد و معده است و به هضم بهتر غذا كمك می‌كند. تخم شربتی نیز تخم نوعی ریحان است كه به‌عنوان یك شربت مفرح (به‌ویژه با كمی زعفران)، مصرف سنتی دیرینه دارد.

بادرنجبویه: (گرم و خشك)
این گیاه را به عربی «مفرح‌القلب المحزون» می‌نامند كه به خوبی جایگاه و اهمیت آن را نشان می‌دهد. بادرنجبویه مقوی دل، دماغ، معده، كبد، مفرح و افزاینده حافظه است.

پرتقال و نارنگی: (سرد و تر)
این میوه‌های لذیذ زمستانی، مفرح قلب و كاهنده حرارت خون، صفرا و تشنگی هستند و حرارت معده و كبدهای گرم را كم می‌كنند. یكی از آثار بوییدن و خوردن نارنگی و پرتقال، اعتدال بخشیدن به حرارت مفرط قلب است بنابراین پرتقال و نارنگی برای كسانی كه زودخشم و پرخشم هستند یا كسانی كه اندوه خود را بروز نمی‌دهند، میوه‌های مناسبی محسوب می‌شوند، البته پرتقال از نظر منافع بهتر از نارنگی است.

نعناع: (گرم و خشك)
این گیاه تاثیر شگرفی در تقویت معده، گوارش و قلب دارد. نعناع مفرح است، خون غلیظ را رقیق می‌كند و نفخ گوارشی و مواد تباه سرد را تحلیل می‌برد.

گل‌گاوزبان: (گرم و تر)
جوشانده گل گاوزبان برای تقویت قلب و سیستم عصبی و پاكسازی بدن و قلب از برخی مواد تباه سودمند است.

سیب: (شیرین و رسیده آن، گرم و تر)
این میوه، مقوی قلب، مغز و كبد است. سیب شیرین نشاط‌بخش است و از آب آن در معجون‌های مفرح و مقوی استفاده می‌شود.

زعفران: (گرم و خشك)
طلای سرخ ایران، بسیار نشاط‌آور، مقوی حواس، كاهنده برخی عفونت‌ها، محرك میل جنسی، مقوی قلب، كبد و ریه‌ها و پاك‌كننده كلیه‌ها، مثانه و پوست است. در داروسازی سنتی ایرانی هرگاه می‌خواستند دارویی به قلب برسد و تاثیر قلبی خوبی داشته باشد به آن زعفران می‌افزودند.

گل سرخ: (سرد و خشك)
این گیاه، مفرح و مقوی قلب است و برای ضعف معده و كبد، كلیه‌ها، ریه، رحم و مقعد مفید است.

سلام

این موضوع باید خیلی دقیق بررسی بشه اونم توسط مشاور یا روانشناس

اگه ایشون طبع یا مزاج سردی هم داشته باشن فاصله بین نزدیکی ها واقعا زیاد هست و عواملی مثل استرس و کار و ... مسلما اینجوری روی رابطه تاثیر نمیذاره

از طرفی نباید کسیو مقصر دونست مثلا شما یا خودتون فکر کنید مشکل از منه ! این اصلا درست نیست . شما حتی در باره این موضوع رک و شفاف حرف زدین

دلایل پزشکی و بررسی طبع و مزاج ایشون میتونه خیلی کمکتون کنه .

سرد مزاجی معمولا با دارو و توصیه های تغذیه ای بهبود پیدا میکنه

سؤال:

خانمی هستم حدودا 30 ساله که ۵ سال است ازدواج کرده ام. با همسرم فقط سال اول رابطه جنسی متعادلی داشتیم ولی بعد از سال اول خیلی زود، رابطه ی مان کمتر شد. در این مورد خیلی با همسرم صحبت می کردم و همه ی مسائل را برایش توضیح می دادم و با صراحت می گفتم این مسئله نیاز طبیعیه هر زن و مردی است و من هم نیاز دارم.
ایشان در جواب می گفت خیلی ذهنم درگیره و میگفت وقتی استرس دارم و مشکلات دارم نمی‌توانم خواستم بپرسم آیا این مطلب درسته؟

پاسخ:
يكي از اركان و اهداف مهم در ازدواج ارضاي غريزه جنسي است كه متأسفانه گاهي زن و شوهرهاي جوان به علّت ندانستن برخي از اين مسائل و اكتفا كردن به شنيده هاي خود، كه بيشتر از دوستان و اطرافياني كه خودشان هم خيلي وارد نيستند، دچار دردسر مي شوند. بهترين راه آشنايي با اين مسايل مراجعه به كتاب هاي معتبر و مفيد و مشورت با افراد خبره و آگاه است.

چنان كه به طور مسلم زن و مرد تفاوت هاي آشكاري از لحاظ شرايط روحي و رواني و جسمي با همديگر دارند، در مورد مسائل جنسي و چگونگي رفتار آن ها با يكديگر نيز متفاوت است. هر چند لذتي كه زن از رابطه جنسي با همسرش مي برد، چندين برابر مي باشد، اما شدت و مدّت اين غريزه در مردان خيلي زياد است و لذا اكثر مردها از اين كه زن هايشان سرد مزاج است، شكايت مي كنند البته موردی که ذکر فرمودید دقیقا بر عکس این موضوع است ولی این موضوع نیز یک معضل است و باید حل شود.

مردان بايد توجّه داشته باشند كه زنان از رابطه جنسي و آميزش تلقي خاصي دارند و تا از هر نظر آمادگي نداشته باشند، تن به يك رابطه مطلوب و تمام عيار نمي دهند. زنان جنس لطيفند و مي خواهند بيشتر رابطه عاطفي و عشقي داشته باشند، اما مردان داراي جنس خشن و به دنبال رابطه جنسي هستند.

با عنایت به این مقدمه در ادامه به علل و چگونگی درمان این مشکل می پردازیم.

علل احتمالي سرد مزاجي و كاهش ميل جنسي مردان
1- اختلالات التهابي:التهاب پبشابراه-پروستات-سمينال وزيكوليت-سيستيت-سوزاك-سل
2-اختلالات enduranceنارسائي ميوكارد-آنزين صدري-نارسائي تنفسي- آنمي- لوسمي- بيماري متابوليك-ساير بيماريهاي سيستميك
3- اختلالات غددي:بيماريهاي هيپوتالاموس- بيماريهاي آدرنال- بيماريهاي تيروئيد- كم كاري غدد جنسي- ديابت قندي- سندرم كلاين فلتر-سندرم ترنر
4- اختلالات مكانيكي:دفرميتي مادرزادي- بيماري pyronie - چاقي مشخص-هيدروسل- phimosis
5- اختلالات عصبي:ديس اوتونومي- نروپاتي محيطي- تومور يا قطع شدگي نخاعي- اسكلروز آميوتروفيك جانبي- ماتيپل اسكلروز-اسپاينا بيفايدا-سيرنگوميلي
6- اختلالات انسدادي عروق:آترواسكلروز- artritis- پرياپيسم( نعوظ غير طبيعي دردناك)- ترومبوز- آمبوليسم
7- داروها و مواد شيميائي:الكل- مواد محرك- مواد مخدر-آرام بخشها- ضد افسردگي ها- ضدجنون ها- ضد تشنج ها- ضد پاركينسون ها- ضد فشار خون ها
8- اختلالات رواني
9- افزايش سن

اما چه بايد كرد؟
توصيه اوليه ما به شما اين است كه همسرتان را به روانپزشك ارجاع دهيد تا موضوع سرد مزاجي ايشان مورد بررسي قرار گيرد. خودتان نيازي به مصرف دارو فعلا نداريد ولي اگر در آينده گرم مزاجي زياد براي شما نيز تشخيص داده شد نياز به دارو خواهيد داشت.
1. سعي كنيد دستورات اسلام را در هنگام آميزش به كار ببريد. رعايت اين نكات به آمادگي رواني هر دوي شما كمك خواهد نمود.
2. گفتن حرف هاي دلنشين، نازك، عاشقانه و بوسه و نوازش يكديگر، احساس طرف مقابل را افزايش مي دهد.
3. از تكرار عمل آميزش در مكان واحد بپرهيزيد. سعي كنيد با تغييرات و لو اندكي كه در مكان همبستر شدن ايجاد مي كنيد ،تنوع و هيجان جديدي ايجاد كنيد.
4. براي همبستر شدن با همسرتان حتما از قبل برنامه ريزي داشته باشيد تا رسيدن به روز و ساعت موعود، سبب افزايش شادي و نشاط در شما گردد.
5. با مطالعه كتاب هايي كه در زمينه آميزش تدوين شده، سعي كنيد با در پيش گرفتن روش هاي گوناگون براي آميزش ،لذت بيشتري از ارتباط جنسي خود ببريد.
6. در يادداشت هاي خود (مثل پيام هاي كوتاه) براي همسرتان از جملات زيبا، دلنشين، دوست داشتني و مهيج استفاده كنيد تا هنگام برگشت شما به منزل، اشتياق و ميل به ديدن شما در او بيشتر شود.
7. استفاده از عطر، يكي ديگر از عواملي است كه در تحريك شدن زن و مرد دخالت دارد.
8. اگر همسرتان تحت فشارهای عصبی است باید سعی کند این فشارها را کاهش دهد.
9. در روايات فراواني تصريح شده است كه يكي از آداب همبستر شدن با همسر، ملاعبه يعني تحريك زن از طريق هم آغوشی است. در حديثي آمده است، مردي كه قبل از نزديكي با همسرش ملاعبه كند، مورد نظر و لطف و رحمت ويژه خدا قرار مي گيرد.
10. زن و شوهر بايد سعي كنند از ساختمان جنسي خود اطلاعات كافي بدست آورده و تا نزديكي كاملي داشته باشند.
11. درباره مسأله سردمزاجي با همسرتان مجددا صحبت كرده و براي حل آن تلاش كنيد. مثلاً آيا تحريك كافي انجام مي گيرد؟ از روش هاي و شيوه هاي متنوع استفاده مي كنيد؟ زمان انجام مقاربت و نور اتاق مناسب مي باشد؟ و خيلي مسائل ديگر...
12. در صورت آرايش و پوشش متناسب، او را تشويق نماييد و نشان دهيد كه از اين امر خوشحاليد.
13. در موقعيت هاي مختلف، وسايل آرايشي يا لباسهاي سبك متناسب با ارتباط زناشويي، را به او هديه كنيد. تا آنجا كه امكان دارد سليقه او در رنگ و جنس را تأمين كنيد.

پرسشگر گرامي! موارد فوق، نكاتي ساده اما مهم را به شما يادآوري مي كنند كه با وجود ساده بودن نياز به تمرين و صرف وقت دارند كه ما اميدواريم شما نيز با رعايت آنها در زندگي اجتماعي و كارهاي خود، به موفقيت هاي روزافزون دست يابيد كه ما مطمئن به موفق شدن شما هستيم.

موضوع قفل شده است