جمع بندی عاشق دختری بزرگتر از خودم

تب‌های اولیه

20 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
عاشق دختری بزرگتر از خودم

سلام من 14 سال سن دارم من عاشق یه دختر 26 ساله شدم خیلی دوستش دارم باید چیکار کنم دوست دارم که باهاش ازداواج کنم ولی اختلاف سنیمون 12ساله باید چیکار کنم ولی نمیدونم اونم عاشق منه یانه

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]

کارشناس بحث: استاد معتمد

علیرضا فتح الهی;991303 نوشت:
سلام من 14 سال سن دارم من عاشق یه دختر 26 ساله شدم خیلی دوستش دارم باید چیکار کنم دوست دارم که باهاش ازداواج کنم ولی اختلاف سنیمون 12ساله باید چیکار کنم ولی نمیدونم اونم عاشق منه یانه

با سلام و احترام

همانطور که می دانید داشتن یک زندگی خوب و شیرین و شاد نیازمند این است که ما مسیر درستی را برای زندگیمان انتخاب کنیم و اگر به هر دلیلی در انتخاب راه دچار اشتباه شویم قطعا با مشکلات زیادی مواجه خواهیم شد و آرامش و آسایش از زندگی ما سلب خواهد شد. ما باید بدانیم در طول زندگی خود و در شرایط مختلفی چه تصمیمی باید بگیریم که منجر به پیشرفت بیش از پیش ما شود. قطعا ازدواج و تشکیل خانواده یکی از این تصمیمات است؛ ولی قبل از آن، موارد مهم دیگری هم وجود دارد.
با توجه به شرایطی که شما دارید اصلا به صلاح نیست که از الان وارد مقوله ازدواج شده و ذهن خود را درگیر این مسائل کنید. شما هنوز فرصت های زیادی دارید که باید از آن برای پیشرفت علمی، اعتقادی و تربیتی خود استفاده کنید و وضعیت خود را از لحاظ های مختلف شغلی، شخصیتی و اجتماعی به ثبات برسانید. این یک مرحله از زندگی شماست. بعد که توانستید این مرحله را با موفقیت پشت سر بگذارید آن موقع وقت آن است که در خصوص ازدواج و تشکیل خانواده تصمیم بگیرید؛ آن هم تصمیمی که عاقلانه و به نفع شما باشد. قطعا ازدواج با کسی که 12 سال از شما بزرگتر است جدای از اینکه احتمال وقوع آن در این شرایط سنی تقریباً صفر است و هیچ دختری آن را نمی پذیرد، بلکه حتی اگر بر فرض محال هم چنین اتفاقی بیفتد شما نباید به سمت این ازدواج بروید. شما باید با کسی ازدواج کنید که از لحاظ های مختلف فکری اعتقادی اخلاقی رفتاری سنی و ... در حد خود شما باشد تا طعم عشق و علاقه و زندگی موفق و شاد را بچشید؛ در غیر این صورت ازدواج نه تنها مایه خوشبختی شما نخواهد شد بلکه مشکلات شما را دوچندان می کند.

بنابراین:
1- اگر می خواهید مانعی برای پیشرفت شما ایجاد نشود و گرفتار مشکلات روحی روانی نشوید، همین الان ازدواج و این خانم را از ذهن خود پاک کنید و همانطور که گفتم فکر کنید در این شرایط باید چه اقداماتی برای پیشرفت خود انجام دهید.
2- از مسائلی که مسیر فکری شما را به سمت ازدواج و عشق و ... می برد فاصله بگیرید و تمرکز خود را روی درس و ... بگذارید. استفاده بی رویه از فضای مجازی، دوست ناباب، رمان نامناسب، دیدن فیلم و عکس مستهجن، نگاه به نامحرم، دوری از مسجد و هیئت و ... همگی زمینه انحراف را فراهم می کنند.
3- ارتباط خود را با خانواده به خصوص پدرتان تقویت کنید. او دوست و همراه شماست و مشاور خوبی برای شما خواهد بود. مطمئن باشید هیچ کس بیشتر از پدر و مادرتان شما را دوست ندارد و دلسوز شما نیست.
4- حتی اگر به سن تکلیف هم نرسیدید حتما ارتباط خود را با مسجد تقویت کنید و سعی کنید دوستان جدید و خوبی را در این محیط پیدا کنید.
5- ورزش، ورزش، ورزش. حتما یک برنامه ورزشی منظم داشته باشید.
6- الان که تابستان است در کنار کلاس های متفرقه سعی کنید کتابخانه را هم جزوری از برنامه خود قرار دهید و ساعاتی را در آنجا به مطالعه بپردازید. برای اینکه چه کتابی بخوانید حتما مشورت بگیرید.

پیروز و سربند

توصیه ی اکید و شدید بهت می کنم که به ازدواج باهاش فکر نکن. این احساسات هم تموم می شه و می ره و بعدا کلی به خودت می خندی که عاشق اون شدی.

شیرین دختری 24 ساله بود که در پارک در حال قدم زدن بود که ناگهان نگاهش با نگاه پسرکی گره میخورد ...
شیرین در اعماق نگاه پسر فرو میرود ... و خود را غرق وجودش میبیند ... به سمتش میرود ...

شیرین به خانه برمیگرد ... و نگاهی به آینه میکند ... تعجب میکند ؛

ولی آری ... ده سال از زندگیش گذشته بود ... شیرین درس بزرگی را گرفت ...

این بار شیرین 34 سالش شده بود و در پارک قدم میزد ... ولی این بار حواسش را جمع می کرد که دیگر نگاهش با نگاه پسری گره نخورد ...

سالهاست شیرین این درس را گرفته که نگاه ها را پس بزند و سالهای زندگی را برای خودش حفظ کند ....

سلام من 14 سال سن دارم من عاشق یه دختر 26 ساله شدم خیلی دوستش دارم باید چیکار کنم

درود

خب طبیعی است که در این سن کسی را دوست داشته باشی ولی بدان هر دوست داشتنی لزومن به ازدواجی موفق و خوشبختی ساز ختم نمی شود

تا انجا می توانی او را دوست داشته باش هیچ کسی نمی تواند از دوست داشتن ایراد بگیرد مشکلی نیست

و او هم تو را دوست خواهد داشت

ولی پسر خردمندی باش چند سوال از خودت بپرس

چرا باید با او ازدواج کنم ؟

چون دوستش دارم !

خب ایا نمی توانی بدون ازدواج او را دوست داشته باشی ؟

نه بدون ازدواج نمی توانم او را دوست داشته باشم

پس چرا همین الان که هنوز که ازدواج نکرده اید او را دوست دارید ؟

نمی دانم !

ایا دیده ای در سن خود کسی با دختری که 12 سال از خودش بزرگتر است ازدواج کند ؟

نه

خب ازدواجی که ندیده ای کسی انجام بدهد و برای همه نپذیرفتنی و شاید تمسخر آور است چرا می خواهی انجام دهی ؟

دوستش دارم

برو برگردد دوباره پرسش پیشین !

ایا آدم باهوش و با استعدادی هستی ؟

بله

خب چرا درست را نمی خوانی تا به دانشگاه بروی و مدرک بگیری و پولدار شوی آنگاه چه بسا با دختران بهتری روبرو شوی ؟!

اخه عاشق شده ام دست خودم نیست

مگر قبلن هم عاشق نشده ای ؟

نه

جدی ؟؟

خب آیا شده 5 سال پیش عاشق دوچرخه یا گوشی یا لباسی شده باشی و در هوایش بی قرار شده و با گریه و زاری از پدر یا مادرت خواسته یاشی برات آن را بخرند
ولی پس از مدتی که گذشت دیگر به آن گوشی یا دوخرچه اصلن نگاه هم نمی کنی و می خواهی جدبدترش را بخری ؟

بله

پس قبلن هم عاشق شده بودی happy

بیشتر مواقع عشق به کس دیگر هم اینگونه است پس از ازدواج او عشق و علاقه خیلی کم رنگ می شود

ولی عاشق چون کله اش داغ است و چشمش حقایق را نمی بیند متوجه بسیاری نکته ها نمی شود

به هر حال او را پیش خودت دوست داشته باش بیشتر و بیشتر ولی بدون فکر ازدواج

برای شما دوست داشتن اون بسیار عاقلانه تر از ازدواج است

راستی یک پرسش دیگر

پیش از اینکه بیایی اینجا و پرسش را در این انجمن مطرح کنی خودت چه تصمیمی گرفته بودی ؟

می خواستی چیکار کنی که گفتی اول با دیگران مشورتی بکنم بعد این کار را بکنم ؟

دکترنادرنوری;991885 نوشت:

سلام .
جناب نادر نوری ... حرفاتون درست هست ... ولی برای برخی از افراد ...

برای برخی از افراد اینجوری هست که میتونند عاشق کسی باشند و باهاش دوست هم باشند ... ببینند که با دیگری هست ... خنده های او با دیگران را ببینند ... ولی برای برخی عشق همه چیز هست و عشق چیزی هست که به عمق وجودشون نفوذ میکنه ....

برای ایشان دیگر مساله اینجوری نیست ... ایشان با خود میگوید .... رابطه برای من یا همه چیز هست ... یا هیچ چیز ....

یا برای عشم همه چیزم را میدهم و تک تک سلولهایم را قربانیش میکنم ... یا اینکه ازش فاصله میگیرم .... تا دیوانه نشم و به بیابان نزنم ...

بنابراین حرفتون رو درست میدونم ... و دیده ام بسیار انسانهایی که اینگونه زندگی میکنند ... با اینکه عاشق کسی بوده اند و عشقشون ترکش کرده ... ولی همچنان در کنارش هستند و به هم لایو میدن ... و هر روز قربون صدقه هم میرن و دوست دارم به هم میگن ...

ولی برای برخی واقعا تهمل کردن چنین شرایطی ... درد آور و زجر آور هست ...

بنابراین خیلی به خوده اون شخص برمیگرده که چجور انسانی باشه ...

بعیده دختره عاشق شما باشه...مگه ارتباط خاصی بین شما بوده باشه که باعث شده باشه اون دختر عاشق شما بشه... پس اگه میخوای پاسخ این سوال وسوسه آمیز رو بگیری، باید بری به دختره بگی که چه حسی داری و بعد بفهمی آیا اونم همچین حسی داره؟

به نظرم این یه عشق یه طرفه است و دختره به شما فکر هم نمیکنه و به افکار شما میخنده ....

ببین چرا عاشقش شدی؟
آیا ریشه ی عشقت، مسائل جنسی هست یا عاطفی؟
از ظاهرش خوشت اومد؟
یا مهربونی هاش؟
آیا ممکنه شما اون رو در نقش یه مادر مهربون میدونی؟ و چون کمبود محبت دیدی بهش علاقه پیدا کرده باشی؟

سلام
اشتباه کردی....باید تاوانشو پس بدی...
بهت توصیه می کنم فکرشو نکنی....چون اول راهی راحت میتونی فراموشش کنی.
همه چیز دست خودته....میتونی با فکر کردن بهش زندگیتو تا پایان عمر خراب کنی...
الآن میتونی سعی کنی و به نتیجه برسی...
ولی چند سال دیگه نمیتونی...

به احتمال زیاد این حرفها برات معنایی نداره...happy

سلام شما الان شرایط سنی ازدواج با کوچیکتر از خودتم نداری چه برسه دختر 26 ساله
سعی کن از الان به فکر مقاومت در برابر نامحرم و دوری از نامحرم و پرهیز از نگاه و فکر به نامحرم باشی و خودت رو با درس و کار و ورزش مشغول کنی

ولی نمیدونم اونم عاشق منه یانه

خیلی واضحه که نه خیلی خیلی واضحه
دختر 26 ساله امکان نداره عقلشو بده به احاساست زودگذر یه پسر 14 ساله که شرایط سنیش ایجاب میکنه توهم عاشق شدن بزنه
مطمئنم بی عقل ترین دختر هم این کارو نمیکنه و این دوره رو گذرونده و میدونه شما به تناسب سن و از روی بی تجربگی دچار این فکر و خیالات شدید

سلام

البته من به این نوع علاقه های شدید میگم هیجانات جنسی زودگذر
این علاقه بعد از مدتی خودبخود فروکش خواهند کرد

شما هم که در استانه بلوغ جنسی قرار دارید باید بر احساسات و عواطف خودتون مدیریت داشته باشید تا بیراهه کشیده نشوید.
بیشتر انحرافات جنسی در استانه بلوغ بوجود میان .
پس خیلی باید مواطب باشید => برخی از این اشتباهات و انحرافات میتونه غیرقابل جبران باشه .
توصیه ام اینه :
روابط عاطفی و احساساتی قوی با پدرو مادر و خواهر و برادرتون ایجاد کنید تا هیچ خلا عاطفی وجود نداشته باشه که ناخوداگاه به سمت روابط و علاقه های غیرمعقول کشیده شوید

منطقی فکر کنید و احساسات و عواطف بزارید کنار

برای ازدواج یه سری شرایط و پارامترها وجود داره که شما فعلا هیچ کدام رو ندارید .

مواظب عمرت باش که الکی از دستش ندی ، لیلی برای شما فراوان هست و عاشق شدن ها هم همچنان ادامه داره ، ان شا الله خوبش و مناسب شما نصیبت میشه بوقتش .

الان با این انتخابت داری میگی توی ازدواج غوره ام خیلی مونده مویز بشم .

دکترنادرنوری;991885 نوشت:
درود
خب طبیعی است که در این سن کسی را دوست داشته باشی ولی بدان هر دوست داشتنی لزومن به ازدواجی موفق و خوشبختی ساز ختم نمی شود
تا انجا می توانی او را دوست داشته باش هیچ کسی نمی تواند از دوست داشتن ایراد بگیرد مشکلی نیست
و او هم تو را دوست خواهد داشت
ولی پسر خردمندی باش چند سوال از خودت بپرس
چرا باید با او ازدواج کنم ؟
چون دوستش دارم !
خب ایا نمی توانی بدون ازدواج او را دوست داشته باشی ؟
نه بدون ازدواج نمی توانم او را دوست داشته باشم
پس چرا همین الان که هنوز که ازدواج نکرده اید او را دوست دارید ؟
نمی دانم !
ایا دیده ای در سن خود کسی با دختری که 12 سال از خودش بزرگتر است ازدواج کند ؟
نه
خب ازدواجی که ندیده ای کسی انجام بدهد و برای همه نپذیرفتنی و شاید تمسخر آور است چرا می خواهی انجام دهی ؟
دوستش دارم
برو برگردد دوباره پرسش پیشین !
بله
خب چرا درست را نمی خوانی تا به دانشگاه بروی و مدرک بگیری و پولدار شوی آنگاه چه بسا با دختران بهتری روبرو شوی ؟!
اخه عاشق شده ام دست خودم نیست
مگر قبلن هم عاشق نشده ای ؟
نه
جدی ؟؟
خب آیا شده 5 سال پیش عاشق دوچرخه یا گوشی یا لباسی شده باشی و در هوایش بی قرار شده و با گریه و زاری از پدر یا مادرت خواسته یاشی برات آن را بخرند
ولی پس از مدتی که گذشت دیگر به آن گوشی یا دوخرچه اصلن نگاه هم نمی کنی و می خواهی جدبدترش را بخری ؟
بله
پس قبلن هم عاشق شده بودی happy
بیشتر مواقع عشق به کس دیگر هم اینگونه است پس از ازدواج او عشق و علاقه خیلی کم رنگ می شود
ولی عاشق چون کله اش داغ است و چشمش حقایق را نمی بیند متوجه بسیاری نکته ها نمی شود
به هر حال او را پیش خودت دوست داشته باش بیشتر و بیشتر ولی بدون فکر ازدواج
راستی یک پرسش دیگر
پیش از اینکه بیایی اینجا و پرسش را در این انجمن مطرح کنی خودت چه تصمیمی گرفته بودی ؟
می خواستی چیکار کنی که گفتی اول با دیگران مشورتی بکنم بعد این کار را بکنم ؟

با سلام

اینکه گفتید این انتخاب و این تصمیم نادرست است کاملا درست است؛ منتها تایید عاشق بودن و دوست داشتن بدون فکر کردن به ازدواج بهداشت روانی فرد رو به مخاطره میندازه؛ چون اساسا وجود ارتباط عاطفی بدون هیچ گونه ارتباطی نه تنها فایده ای نداره بلکه خلأ های فرد رو بیشتر می کنه. جدای از این مسئله ایشون در این شرایط نیاز به این داره که روی مسائل دیگه مثل درس متمرکز بشه و اگه خودش رو درگیر این مسئله کنه قطعا با مشکل مواجه خواهد شد. بعلاوه اینکه این فرد در آینده در ازدواج با فرد دیگر هم موفق نخواهد بود و عشق و علاقه و آرامش را درک نخواهد کرد. جدای از همه اینها ما انسانها فقط بعد مادی نداریم که یکجانبه نگری تمام نیازهای ما رو مرتفع کنه؛ بلکه نگاه ما به زندگی فرامادی است و به همین خاطر سبک زندگی ما باید مبتنی بر اصول و شرایطی باشه که ما رو به اون هدف نهایی که حفظ جایگاه اخروی برسونه.

مبنای 2;991887 نوشت:
.
جناب نادر نوری ... حرفاتون درست هست ... ولی برای برخی از افراد ...
برای برخی از افراد اینجوری هست که میتونند عاشق کسی باشند و باهاش دوست هم باشند ... ببینند که با دیگری هست ... خنده های او با دیگران را ببینند ... ولی برای برخی عشق همه چیز هست و عشق چیزی هست که به عمق وجودشون نفوذ میکنه ....
برای ایشان دیگر مساله اینجوری نیست ... ایشان با خود میگوید .... رابطه برای من یا همه چیز هست ... یا هیچ چیز ....
یا برای عشم همه چیزم را میدهم و تک تک سلولهایم را قربانیش میکنم ... یا اینکه ازش فاصله میگیرم .... تا دیوانه نشم و به بیابان نزنم ...
بنابراین حرفتون رو درست میدونم ... و دیده ام بسیار انسانهایی که اینگونه زندگی میکنند ... با اینکه عاشق کسی بوده اند و عشقشون ترکش کرده ... ولی همچنان در کنارش هستند و به هم لایو میدن ... و هر روز قربون صدقه هم میرن و دوست دارم به هم میگن ...
ولی برای برخی واقعا تهمل کردن چنین شرایطی ... درد آور و زجر آور هست ...
بنابراین خیلی به خوده اون شخص برمیگرده که چجور انسانی باشه ...

حرف شما از این جهت که چنین شرایطی وجود داره کاملا درسته؛ یعنی برخی افراد می تونن اینجوری باشن و برخی نمی تونن؛ اما مسئله مهمتری که ما باید بهش فکر کنیم این نیست که ببینم چه کاری شدنیه؛ بلکه باید ببینیم چه کاری درسته و چه کاری نادرست. ممکنه فردی بتونه همزمان چندین نفر رو دوست داشته باشه که در واقع هم این امکان وجود داره؛ ولی آیا فرد باید خودش رو در این مسیر بدون هیچ چارچوب و قانونی رها کنه؟! ممکنه کسی علاقه زیادی به خوردن نفت و بنزین داشته باشه. آیا باید به خواسته درونیش پاسخ مثبت بده و بخوره؟! قطعا این کار به نفع او نخواهد بود.

معتمد;992518 نوشت:
تایید عاشق بودن و دوست داشتن بدون فکر کردن به ازدواج بهداشت روانی فرد رو به مخاطره میندازه؛ چون اساسا وجود ارتباط عاطفی بدون هیچ گونه ارتباطی نه تنها فایده ای نداره بلکه خلأ های فرد رو بیشتر می کنه.

درود

و مردان و زنان با ایمان ، دوستان یکدیگرند توبه 71

در این آیه ایا دوست داشتن به ازدواج ختم شده یا باید ختم می شد ؟؟؟

بسیاری از دختران و پسران زیر بیست سال هستند که فوتبالیست ها و هنر پیشه هایی از جنس مخالف رو دوست دارند و عکس های اونا رو می بوسند و تو کیفشون نگه می دارند

از هزاران دختر و پسری که جنس مخالف را اینجوری دوست دارند چند نفر دچار اسیب روانی شده اند ؟

ایا این دوست داشتن ها باید به ازدواج ختم بشه لزومن ؟

ایا باید ب او پسر و دختران نوجوان بگیم دوست نداشته باش ؟؟

الانسان حریص علی ما منع

چرا باید ازادی های بی آزار رو از جوانان بگیریم ؟

این دوست داشتن ها سرشتی طبیعی و گذرا هستند منع کنیم و نهی کنیم نوجوان بدتر می شود

چقدر در این چند دهه موفق بوده اید در نهی از دوست داشتن با این ذهنیت که روان نوجوان آسیب نبینه ؟؟؟

اگر برای یک سد هیچ خروجی قرار ندهیم و عرصه را کاملن بر آب تنگ کنیم چه می شود ؟

پس از مدتی آب بنا به سرشت طبیعی خود سد را می شکند وویران می کند ( شبیه همین کاری که در ایران در حال انجامه )

بسیاری از ازدی های منطقی از جوانان گرفته شده و انان هم بنا به سرشت طبیعی خود سد های قرار دادی را ویران کرده و از دین گریزان و از شیعه و امامان که به کنار دارند بیخدا می شوند همه سدهایی که به زور و نهی های مداوم در دور و بر آنها ساخته اند را در هم می شکنند
و انهایی که می بینید هنوز دم از دین و اخلاص و تقوا می زنند از این راه دنبال لقمه چربی هستندو سفره ی انقلابی تا چیزی گیرشان بیاید

معتمد;992518 نوشت:
جدای از این مسئله ایشون در این شرایط نیاز به این داره که روی مسائل دیگه مثل درس متمرکز بشه و اگه خودش رو درگیر این مسئله کنه قطعا با مشکل مواجه خواهد شد.

دوست داشتن منافاتی با درس خوندن نداره

بسیاری از نوجوانان و از جمله خودم هم کسی را دوست داشتیم و هم درسمان را خواندیم

دوستی و گرایش به جنس مخالف در این سن طبیعی و سرشتی است با امر و نهی نابود نمی شود تنها باید حد و حدود آن را برای نوجوان معین کرد

ولی گویی متن اینجانب را هم کامل نخوانده%-( و از قبل جواب خود را اماده کرده بوده اید معتمد عزیز happy

اگر دقت کرده باشید نوشته بودم

بله

سلام

دکترنادرنوری;992618 نوشت:
بسیاری از دختران و پسران زیر بیست سال هستند که فوتبالیست ها و هنر پیشه هایی از جنس مخالف رو دوست دارند و عکس های اونا رو می بوسند و تو کیفشون نگه می دارند

این دوست داشتن با دوست داشتن استارتر که میگه عاشق یه دختر با اختلاف سن نامتعارف شده فرق داره!

و مردان و زنان با ایمان ، دوستان یکدیگرند توبه 71

ببخشید، شما اگر متاهل باشید، براتون مهم نیست که مردی عاشق همسرتان باشد و فقط به خاطر اینکه شما زودتر با ایشان ازدواج کرده اید نتونه با همسرتان ازدواج کنه و صبح تا شب در عشق ایشان بسوزه؟!
واقعا براتون مهم نیست؟!
لطفا کمی روی این موضوع تمرکز کنید و صادقانه جواب دهید.

از هزاران دختر و پسری که جنس مخالف را اینجوری دوست دارند چند نفر دچار اسیب روانی شده اند ؟

اگه منظورتان از این دوست داشتن در حد همان سلیبریتی دوستی یا دوست داشتن ماشین و خانه و ...بستنی باشه مشکلی نیست، به نظرم جناب معتمد هم تصدیق کنند،
ولی اگر منظورتان علاقه از نوع عشق باشه، بهتون قول میدهم که همه آن هزاران نفر یا به مشکل خورده اند یا خواهند خورد!

نمیدانم تا حالا عاشق شده اید یا خیر!

ولی امکان نداره یکنفر عاشق دونفر باشه، شما یا عاشق همسرتان (یا کسی که قصد ازدواج با ایشان دارید یا حتی یک دوست دختر) هستید (تمام و کمال) یا عشق کسی دیگری را در سر دارید، اگر اینطور باشد، بخواهید یا نخواهید تمام حرکات و تفکرات و عواطفتان نسیت به همسرتان، تحت تاثیر این عشق خارجی قرار خواهد گرفت،
این موضوع در حدی جدی است که معمولا ازش به عنوان خیانت یاد میشه!

امتحانش ضرری نداره (البته بعید میدونم بی ضرر باشه!happy)، حتی به صورت ظاهری یا شوخی میتونید به همسرتان (یا اگر متاهل نیستید از یکی از دوستان متاهلتان بخواهید) بگید که عشق کسی دیگر را در سر دارید ولی باور کن که تو عشق اصلی من هستید!

برادر من امکان نداره...

لطفا دقت بفرمایید، درسته که استارتر عاشق یک زن متاهل نشده، ولی فرقی نداره، اگر عشق اشتباه قرار بگیره، مضره!
برای عاشق مضره....برای معشوق هم حداقل اینکه اگر متاهله ممکنه ایجاد عذاب وجدان و اگر متاهله هم قطعا خیانتی به همسرش (همسر معشوق) زن یا مرد خواهد بود!

برای همین استارتر حداقل ضرر اینه که نمیتونه با تمام وجود به شخص سومی فکر کنه و قطعا اگر هم مجبور بشه با وجود عشق آن خانم 26 ساله کسی دیگه را انتخاب کنه، بدون عشق و علاقه لازم جهت ازدواج بوده و قطعا بعد یا حتی قبل از ازدواج به مشکل خواهند خورد!

الانسان حریص علی ما منع

این موضوع بضورت کلی درسته ولی این رابطه (در این تاپیک) ضرر داره...اتفاقا خودتان هم در پیام اولتان سعی کردید که اینو اثبات کنید!

این دوست داشتن ها سرشتی طبیعی و گذرا هستند منع کنیم و نهی کنیم نوجوان بدتر می شود

خیر! طبیعی نیست و ممکنه گذرا هم نباشه! در پیام اول هم عرض کردم...ممکنه گذرا نباشه و بعدها خیلی استارتر را در دردسر بیاندازه!

چقدر در این چند دهه موفق بوده اید در نهی از دوست داشتن با این ذهنیت که روان نوجوان آسیب نبینه ؟؟؟

ممکنه چند نمونه بفرمایید؟!
کجا دین یا مبلغان دینی از دوست داشتن (بجا) و عشق (پاک) منع کرده اند؟!
اتفاقا توصیه مبلغان دینی یا مشاوران مذهبی پرهیز از ازدواج بدون عشق و دوست داشتن است!
و همچنین در مورد دوست داشتن...توصیه قرآن به دوست داشتن همه بنی آدم است...ولی باید دقت شود، محبت و عشق عمومی با عشقی که این جوان استارتر در سر دارد فرق دارد!
اولی مفید و دومی مضر است
به قول شاعر :‌عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست!

پس از مدتی آب بنا به سرشت طبیعی خود سد را می شکند وویران می کند ( شبیه همین کاری که در ایران در حال انجامه )

دقیقا درسته...ولی نمیشه از این موضوع یک بیمار نتیجه گیری کنه که پرهیز غذایی پزشک را در نظر نگیره!

دین اینهمه به ازدواج و عشق (بجا) توصیه میکنه ....آدم مجرد عاشق بشه خیلی خوبه ولی بجا باشه...هم پسر و هم دختر در سن مناسب باشند!اصلا در سن 14 سالگی به نظرم عاشق شدن درست نیست حتی به یک دختر هم سن!
بهتون قول میدم که درس خواندن، شادابی، فعالیتهای فردی مانند ورزش و سفر و ....ایشان تحت تاثیر قرار میگیره و آسیب میبینه!

با شرایط فعلی اگر کسی در 25 سالگی بتونه ازدواج کنه، واقعا برای چی 11 سال عاشق بمونه و خودشو عذاب بده؟!

در پیام اول عرض کردم، آدم میتونه با تفکر و تمرکز و خیالبافی آنقدر به عشقش دامن بزنه و اونو بزرگ کنه که تا ابد در یک عشق نابجا بسوزه و زندگی خودشو نابود کنه و همچنین عاقل باشه و به توصیه های شما و دیگران گوش کنه (استارتر) و این عشق را فراموش کنه.

بسیاری از ازدی های منطقی از جوانان گرفته شده و انان هم بنا به سرشت طبیعی خود سد های قرار دادی را ویران کرده

فعلا استارتر مورد بحث هستند، آیا این عشق منطقی هستش؟
مخاطب جناب معتمد و دیگران ایشان هستند!
اگر یک پزشک در یک تاپیکی که استارتر آن بیماری خاصی دارد و کارشناس یکسری پرهیز برای ایشان تجویز کند، نظر شما نسبت به کسی که بیاد و بگه ای بابا چرا مردم کشور را از روزی های حلال منع میکنید؟!!! آنها حریصتر میشوند!

دوستی و گرایش به جنس مخالف در این سن طبیعی و سرشتی است با امر و نهی نابود نمی شود تنها باید حد و حدود آن را برای نوجوان معین کرد

دقیقا درسته...همان عرایض بنده (عشق بجا....یکنفر....عالیه@};-)
اتفاقا اگر کسی عاشق نشه در عمرش به نظر حقیر واقعا بخش مهمی از زندگیش را باخته!!

دقیقا درسته@};-

مشکل شما عشق نیست نوسانات هورمونی و نیازهای عاطفی هست که از جانب والدین و محیط بدرستی دریافت نکردی. از طرفی ورود اینترنت و غیره و طغیان غریزه جنسی

۱۴ سالته اگر درستو خوندی و زحمت کشیدی که هیچ وقتی ۲۵ یا ۲۸ سالت شد میتونی به ازدواج فکر کنی. اما اگر بخوای سراغ این حرفای بزرگ که الان اصلا در حد سنت نیست بری باید بگم یه پسر بیکار و بیچاره و معتاد میشی ، اونوقت چند سال دیگه هم سن و سالات ازدواج میکنن تو سماق میخوی.

مردم مگه دیونن دختر ۲۶ ساله رو بدن پسر ۱۴ ساله؟؟؟

درود

و مردان و زنان با ایمان ، دوستان یکدیگرند

توبه 71

ایا این دوست داشتن ها باید به ازدواج ختم بشه لزومن ؟

ایا باید ب او پسر و دختران نوجوان بگیم دوست نداشته باش ؟؟

الانسان حریص علی ما منع

بسیاری از ازدی های منطقی از جوانان گرفته شده و انان هم بنا به سرشت طبیعی خود سد های قرار دادی را ویران کرده و از دین گریزان و از شیعه و امامان که به کنار دارند بیخدا می شوند همه سدهایی که به زور و نهی های مداوم در دور و بر آنها ساخته اند را در هم می شکنند
و انهایی که می بینید هنوز دم از دین و اخلاص و تقوا می زنند از این راه دنبال لقمه چربی هستندو سفره ی انقلابی تا چیزی گیرشان بیاید

ولی گویی متن اینجانب را هم کامل نخوانده%-( و از قبل جواب خود را اماده کرده بوده اید معتمد عزیز happy

اگر دقت کرده باشید نوشته بودم

بله

سلام مجدد

از کاربر حمید رضا سپاسگذارم که به طور مفصل ابهامات مطرح شده از جانب شما را پاسخگویی کردند.@};- از شما نیز بابت اینکه وقت می گذارید و مطالب و ابهامات خود را برای روشن شدن موضوع بیان می کنید بسیار سپاسگذاریم و استقبال می کنیم @};-

با این حال مطالبی که مطرح کردید پر از مغالطه است که بحث مفصل در خصوص آن مربوط به این پست و این بخش نیست؛ بلکه باید در بخش مربوطه (کلام و حدیث و تفسیر) به تناسب مطرح شود.

به عنوان مثال برداشت شما از آیه 71 سوره مبارکه توبه. «وَالْمُؤْمِنُونَ وَالْمُؤْمِنَاتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاءُ بَعْضٍ ۚ يَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَيَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْكَرِ وَيُقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَيُطِيعُونَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ ۚ أُولَٰئِكَ سَيَرْحَمُهُمُ اللَّهُ ۗ إِنَّ اللَّهَ عَزِيزٌ حَكِيمٌ». لطف کنید تفاسیر این آیه را ببینید. ببینید به چه چیزی منکر گفته می شود که ادامه این آیه شریفه معطوف به ان شده و ...

یا در خصوص الانسان حریص علی مانع: معنای این سخن این نیست که انسان از هیچ چیزی منع نشود. اساسا دین و اخلاق و فرهنگ و عقل انسان ها را از خیلی چیزها منع می کند و باید هم بکند؛ چون به ضرر اوست. پس در تفسیر این جمله هم تتبع کنید.

دیگر سخنان شما مثل مقایسه انسان با سد، دوست داشتن های سلبریتی ها، مقایسه حقیقت و واقعیت و ... پر از مغاطله است که معمولا بحث کلامی می باشند. لذا حتما این سوال خود را در بخش مربوطه مطرح کنید تا توسط کارشناسان مربوطه به صورت مفصل و تخصصی پاسخ داده شود.

بعد روانشناختی مسئله سابقا به طور مفصل توضیح داده شده است.

این تفاوت سن در سنین بالا شاید اشکالی نداشته باشه اما اینطوری نمیشه... عزیزن دخترها باید نکیه کنند به کسی. الان خودت فکر کن. اون 12 سال از تو بیشتر تجربه داره. و درواقه مثل مامانت می مونه....میدونم قلبت رو درگیر کرده اما سعی کن کمتر ببینیش و اینو بدووووووووووون!!!!!!!!!!!!!!!! این یه احساس زود گذره...همه ماها اینو گذروندیم...و رو هوا حرف نمیزنیم...پس بهمون اعتماد کن

سوال:

من 14 سال سن دارم و عاشق یه دختر 26 ساله شدم که البته نمی دانم او هم عاشق من هست یا نه؟ خیلی دوستش دارم و می خواهم با او ازداواج کنم؛ ولی اختلاف سنی ما 12سال است. نمی دانم باید چکار کنم؟

پاسخ:

همانطور که می دانید داشتن یک زندگی خوب و شیرین و شاد نیازمند این است که ما مسیر درستی را برای زندگیمان انتخاب کنیم و اگر به هر دلیلی در انتخاب راه دچار اشتباه شویم قطعا با مشکلات زیادی مواجه خواهیم شد و آرامش و آسایش از زندگی ما سلب خواهد شد. ما باید بدانیم در طول زندگی خود و در شرایط مختلف چه تصمیمی باید بگیریم که منجر به پیشرفت بیش از پیش ما شود. قطعا ازدواج و تشکیل خانواده یکی از این تصمیمات است؛ ولی قبل از آن، موارد مهم دیگری هم وجود دارد.

با توجه به شرایطی که شما دارید اصلا به صلاح نیست که از الان وارد مقوله ازدواج شده و ذهن خود را درگیر این مسائل کنید. شما هنوز فرصت های زیادی دارید که باید از آن برای پیشرفت علمی، اعتقادی و تربیتی خود استفاده کنید و وضعیت خود را از لحاظ های مختلف شغلی، شخصیتی و اجتماعی به ثبات برسانید. این یک مرحله از زندگی شماست. بعد که توانستید این مرحله را با موفقیت پشت سر بگذارید آن موقع وقت آن است که در خصوص ازدواج و تشکیل خانواده تصمیم بگیرید؛ آن هم تصمیمی که عاقلانه و به نفع شما باشد. قطعا ازدواج با کسی که 12 سال از شما بزرگتر است جدای از اینکه احتمال وقوع آن در این شرایط سنی تقریباً صفر است و هیچ دختری آن را نمی پذیرد، بلکه حتی اگر بر فرض محال هم چنین اتفاقی بیفتد شما نباید به سمت این ازدواج بروید. شما باید با کسی ازدواج کنید که از لحاظ های مختلف فکری، اعتقادی، اخلاقی، رفتاری، سنی و ... در حد خود شما باشد تا طعم عشق و علاقه و زندگی موفق و شاد را بچشید؛ در غیر این صورت ازدواج نه تنها مایه خوشبختی شما نخواهد شد؛ بلکه مشکلات شما را دوچندان می کند.

بنابراین:

1- اگر می خواهید مانعی برای پیشرفت شما ایجاد نشود و گرفتار مشکلات روحی روانی نشوید، همین الان ازدواج و این خانم را از ذهن خود پاک کنید و همانطور که گفتم فکر کنید در این شرایط باید چه اقداماتی برای پیشرفت خود انجام دهید.

2- از مسائلی که مسیر فکری شما را به سمت ازدواج و عشق و ... می برد فاصله بگیرید و تمرکز خود را روی درس و ... بگذارید. استفاده بی رویه از فضای مجازی، دوست ناباب، رمان نامناسب، دیدن فیلم و عکس مستهجن، نگاه به نامحرم، دوری از مسجد و هیئت و ... همگی زمینه انحراف را فراهم می کنند.

3- ارتباط خود را با خانواده به خصوص پدرتان تقویت کنید. او دوست و همراه شماست و مشاور خوبی برای شما خواهد بود. مطمئن باشید هیچ کس بیشتر از پدر و مادرتان شما را دوست ندارد و دلسوز شما نیست.

4- ارتباط خود را با مسجد تقویت کنید و سعی کنید دوستان جدید و خوبی را در این محیط پیدا کنید.

5- ورزش، ورزش، ورزش. حتما یک برنامه ورزشی منظم داشته باشید.

6- الان که تابستان است در کنار کلاس های متفرقه سعی کنید کتابخانه را هم جزوی از برنامه خود قرار دهید و ساعاتی را در آنجا به مطالعه بپردازید. برای اینکه چه کتابی بخوانید حتما مشورت بگیرید.

مطالب مرتبط در خصوص فراموش کردن عشق بی سرانجام:

چگونه فراموشش کنم؟

فراموش کردن خاطرات گذشته
خطای من در جوانی، گریبانگیر زندگی فعلی و ازدواج من شده است

موضوع قفل شده است