جمع بندی جرأت ورزی در بیان شغل

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
جرأت ورزی در بیان شغل

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان ضمن حفظ امانت، جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم، با نام کاربری "مدیر ارجاع سؤالات" درج می شود:

نقل قول:

سلام خدمت دوستان
من به تازگی با عنایت پروردگار و توجه آقا امام زمان در جایی مشغول به کار شدم که نمیتونم شغلم رو به هر کس بگویم
البته جای خیلی حساسی نیست ولی فعلا نمیخواهم کسی مطلع بشه حالا میخواستم شما بزرگواران کمکم کنید نظرتونو بگین که اگر جای من بودین چه کار میکردین که اگر از دوستان یا فامیل کسی سوال کرد که کجا مشغول به کار شدم چگونه بدون اینکه دروغ بگویم یا طرف مقابل از دستم ناراحت نشه پاسخش را بدهم؟

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

:Gol:

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]

کارشناس بحث: استاد همدل

مدیر ارجاع سوالات;991184 نوشت:
با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان ضمن حفظ امانت، جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم، با نام کاربری "مدیر ارجاع سؤالات" درج می شود:

سلام خدمت دوستان
من به تازگی با عنایت پروردگار و توجه آقا امام زمان در جایی مشغول به کار شدم که نمیتونم شغلم رو به هر کس بگویم
البته جای خیلی حساسی نیست ولی فعلا نمیخواهم کسی مطلع بشه حالا میخواستم شما بزرگواران کمکم کنید نظرتونو بگین که اگر جای من بودین چه کار میکردین که اگر از دوستان یا فامیل کسی سوال کرد که کجا مشغول به کار شدم چگونه بدون اینکه دروغ بگویم یا طرف مقابل از دستم ناراحت نشه پاسخش را بدهم؟

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

:Gol:

چرا پنهان‌کاری؟
اگرچه شما به دلیل و دلایل احتمالی خود مبنی بر پنهان نگه داشتن شغل خویش اشاره نکرده اید؛ اما اگر دلیل قابل قبولی در این زمینه دارد، بهتر بود ما را نیز در جریان قرار می دادید تا بهتر راهنمایی تان کنیم.
به هر حال، اگر شغلی که شما در آن مشغول به کار شده اید، محذوریت امنیتی و سیاسی ندارد، دلیلی ندارد که شما آن را از اطرافیان و دیگران پنهان نگه دارد.

دیر یا زود خودتان آن را به اطلاع همگان خواهید رسانید؛ پس چه بهتر که بی جهت مخفی‌کاری نکنید و شهامت گفتن آن را به دیگران داشته باشید.
موفق و مؤید باشید.

[="Teal"]سلام
این حساسیت ها در ابتدای کار وجود داره
شما می تونید سربسته جواب بدین و بحث رو عوض کنید
و اگر احیانا درباره کارایی که انجام میدین پرسیدن،کلی بگید کارای اداری
و یا چند تا از کارای فرعی که انجام میدین و مهم نیس را بگین و بحث رو عوض کنید
ضمن اینکه یه مدت که بگذره اولا حساسیت خودتون کم میشه به دلیل اینکه کم کم جامیفتین و دیگه این مسئله واستون بزرگ نیس
دوم اینکه طریقه بحث نکردن و از زیر موضوع در رفتن و .... یاد می گیرید.
در کل زیاد حساس نباشید بعد از یه مدت می فهمید مسئله خاصی نیس گفتن اینکه کجا کار میکنید
فقط قضایای کاری رو نباید هرجایی باز کنید[/]

من فکر می کنم روتون نمی شه شغلتون رو بگید چون بعیده کسی شغلی اطلاعاتی و امنیتی داشته باشه و ندونه در مورد شغلش چی باید بگه به مردم. این رو بدون که هیچ کاری اگر حرام نباشد موجب سرافکندگی نیست. اگر هم واقعا شغلی اطلاعاتی داری از حفاظت اطلاعات رده خودت بپرس اونا راهنماییت می کنند.

پرسش:
من به تازگی در جایی مشغول به کار شدم که نمی توانم شغلم را که شغل حساسی هم نیست به هرکسی بگویم؛ حال اگر از دوستان یا فامیل کسی سوال کرد که کجا مشغول به کار شدم چگونه بدون اینکه دروغ بگویم یا طرف مقابل از دستم ناراحت بشود پاسخش را بدهم؟

پاسخ:
چرا پنهان‌کاری؟
اگرچه شما به دلیل و دلایل احتمالی خود مبنی بر پنهان نگه داشتن شغل خویش اشاره نکرده اید؛ اما اگر دلیل قابل قبولی در این زمینه دارد، بهتر بود ما را نیز در جریان قرار می دادید تا بهتر راهنمایی تان کنیم.
به هر حال، اگر شغلی که شما در آن مشغول به کار شده اید، محذوریت امنیتی و سیاسی ندارد، دلیلی ندارد که شما آن را از اطرافیان و دیگران پنهان نگه دارد و بی خودی نسبت به مخفی نگه داشتن آن حساس بشوید.
دیر یا زود خودتان آن را به اطلاع همگان خواهید رسانید؛ پس چه بهتر که بی جهت مخفی‌کاری نکنید و شهامت گفتن آن را به دیگران داشته باشید.
اگر به دلایلی می خواهید فعلاً دیگران از شغل تان مطلع نشوند، می توانید به صورت کلی به دیگران بگویید که کار دفتری یا اداری انجام می دهید، به کارهای غیرمهم و فرعی شغل تان اشاره کنید تا آنها متوجه کار اصلی شما نشوند.
موفق و مؤید باشید.

معرفی منابع برای مطالعۀ بیشتر:

1. شرکت چئینگ، ال.بت، چگونه در زندگی با جرات باشیم؟، ترجمة: مرتضی نوری خواجوی، تهران: ارتقای سلامت ایرانیان، 1390.
  2. فتحی، مهدی، مهارت ابراز وجود و جرأت مندی، مشهد: شهیدی پور، 1387.
  3. کاظم زاده عطوفی، مهرداد و موتابی، فرشته، آموزش مهارتهای زندگی: ویژه دانشجویان: مهارت رفتار جرات مندانه: کتاب کار دانشجو، تهران: دانژه، 1385.
  4. کاظم زاده عطوفی، مهرداد و موتابی، فرشته، رفتار جرات‌مندانه، تهران: میانکوشک، 1391.
  5. محمدخانی، شهرام، مهارت جرات مندی "ویژه ی دانش آموزان"، تهران: طلوع دانش، 1390.
  6. موسوی زاده، سیده آزاده، روان‌شناسی ابراز وجود (کلید طلایی موفقیت با فن جرات‌ورزی)، تهران: جهان دانش، 1391.
  7. واثقی، بهروز، یک روز پرماجرا: ابراز وجود (جرات ورزی)، تهران: ابوعطا، 1389.

موضوع قفل شده است