جمع بندی مخالفت خانواده با ازدواج من به خاطر اختلاف سنی زیاد

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مخالفت خانواده با ازدواج من به خاطر اختلاف سنی زیاد

سلام دختری هستم ۲۳ ساله ، با پسری در ارتباط هستم که ۱۴ سال از من بزرگتره ، ولی اصلا بهش نمیخوره و اگر کسی ندونه به هیچ وجه متوجهه این اختلاف سنی نمیشه ، خانواده اونها چند بار پا فشاری کردن و مادرم میگه نه ، به مردم هم ک سنشو نگیم خودمونو ک نمیتونیم گول بزنیم . بخدا پسر خیلی آقاییه ، خوش ذات و خوش برخورد ، خوش مشرب ، وضع زندگی عالی ، خانواده مخصوصا مادر عالی ، از همه نظر همون پسری هست که میخاستم یه روز بیاد تو زندگیم . مادرم یک بار دیدتش و به خونوادشم گفته که پسر شما از همه نظر عالیه اما دلیل مخالفت من فقط اختلاف سنشونه ، مامانم چند بار به خودمم و خواهرمم گفته ک این پسر اگه سنش کمتر بود من از خدام بود دخترمو بدم به همچین پسر و همچین خونواده ای، اما به هیچ وجه راضی نمیشه . الان منو اون پسر باهمیم ، اونا اصرار دارن ک پسرشون زودتر ازدواج کنه و برای پسرشون دخترهایی ام زیر نظر دارن ، ولی خوده پسر ده ها بار به من گفته که اگه هم ازدواج کنه با یاد من هیچوقت با فرد دیگه خوشبخت نمیشه ….
تورو خدا هرچه سریعتر کمکم کنید ، امکان داره همین روزا از دست بدیم همدیگرو …. کمکمون کنید

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]

کارشناس بحث: استاد صابر

سؤال:
سلام دختری هستم ۲۳ ساله ، با پسری در ارتباط هستم که ۱۴ سال از من بزرگتره، خانواده او چند بار پا فشاری کردن و مادرم میگوید خیر، از همه نظر همان پسری است که می خواستم. الان من و او باهم در ارتباطیم، خانواده ی او اصرار دارن که پسرشان زودتر ازدواج کند.

پاسخ:
همانطور كه مي دانيد ازدواج يكي از مسائل مهم زندگي هر انساني است زيرا در همه ابعاد زندگي تأثير دارد. ازدواج موفق مي‌تواند باعث پيشرفت انسان در زمينه هاي مختلف شود كما اينكه اگر ازدواج ناموفق باشد مشكلات زيادي را براي انسان به وجود مي آورد و مانع رشد و ترقي مي شود بنابراين بايد با اين امر مهم سنجيده برخورد كرد و از هر گونه شتابزدگي، يك جانبه گرايي، ظاهر بيني و سطحي نگري اجتناب كرد.

براي انتخاب همسر پيروي از نقشه راه و الگوي ازدواج مي تواند ضامن پايداري وثبات درزندگي مشترك دختر وپسر باشد. مطمئنا با پيروي از اين مدل اخلاقي و ديني كه براساس تجربيات تلخ و شيرين هزاران نفر طراحي شده است مي توانيد خود را از آفات وآسيب هاي موجود در اين مسير ايمن كنيد. در ادامه به ارائه اين الگو مي پردازيم و از شما مي خواهيم نكات كليدي آن را با دقت مطالعه كرده ودر مراحل مختلف ازدواج خود به كار ببريد.

اولين گام براي انتخاب همسر شناخت دقيق ملاك هاي همسر مناسب است. روان شناسان خانواده براي همسر مناسب ويژگي هاي متعددي را ذكر مي كنند كه ما در اين پاسخ فقط به بررسي تناسب در سن مي پردازيم( شما مي توانيد ساير ملاك هاي همسر مناسب را از ما بخواهيد)، پس از آنكه ملاك هاي همسر مناسب را شناختيد لازم است با تحقيق و بررسي موشكافانه به اين نتيجه برسيد كه فرد مورد نظر داراي چنين ويژگي هايي مي باشد.

*تناسب سني دخترو پسر*
ازدواج موفق مي‌تواند باعث پيشرفت انسان در زمينه‌هاي مختلف شود كما اينكه اگر ازدواج ناموفق باشد مشكلات زيادي را براي انسان به وجود مي‌آورد و مانع رشد و ترقي مي شود. بنابراين بايد با اين امر مهم سنجيده برخورد كرد و از هر گونه شتابزدگي، يك جانبه گرايي، ظاهر بيني و سطحي نگري اجتناب كرد.

يكي از ملاك هاي ازدواج سن مي باشد. براي رسيدن به موفقيت و خوشبختي در ازدواج طرفين بايد در ازدواج توافق داشته باشند يعني مرد اندكي بزرگتر از زن باشد، تا بتوانند با كمال خوشي و سازگاري در كنار يكديگر زندگي كنند و با تفاهم و درك متقابل بتوانند همسر ايده الي براي يكديگر باشند. طبق تحقيقات، بهترين اختلاف سني بين دختر و پسر براي ازدواج 3 تا 6 سال مي باشد. كه با لحاظ اين اين تفاوت سني، زن و شوهر تفاهم بيشتري خواهند داشت و در نحوه تفكر، زندگي و سلايق، اشتراك بيشتري خواهند داشت و زمينه اختلاف سليقه و به تبع آن اختلافات زناشويي كمتر مي گردد.

در صورت اختلاف سني زياد يعني اينكه پسر اختلاف سني فاحشي نسبت به دختر داشته باشد مشكلاتي از جمله، عدم تفاهم كافي و عدم درك متقابل و اختلاف سلايق به وجود مي آيد. البته ممكن است بصورت استثناء اتفاق بيفتد كه زوجين در همه ملاك هاي ازدواج شرايط آرماني داشته باشند و شرايط ايده ال و كاملا مطلوبي داشته باشند كه معمولا بسيار نادر است و حتي با داشتن اختلاف سني زياد با كمال خوشي در كنار يكديگر زندگي كنند. ولي بصورت معمول اختلاف سني زياد باعث ناسازگاري و نارضايتي از زندگي زناشويي در آينده مي گردد. و توصيه نمي گردد. به علت اينكه زوجين زماني كه داراي اختلاف سني زيادي باشند از دو نسل متفاوت خواهند بود با درك هاي متفاوت. آنها قضايا را به روش هاي مختلفي ادراك و ارزيابي مي كنند. سلايق متفاوتي دارند و انتخاب هاي مختلفي نيز خواهند داشت كه سازگاري در چنين شرايطي مشكل خواهد بود. خانمي كه با مردي بزرگتر از خودش ازدواج مي كند ممكن است در ادامه زندگي دچار ترديد گردد و احساس شكست كند. كه گاها ديده شده كه كار به مشكلات بعدي كشيده است حتي در مواردي باعث سوء ظن هاي بي موردي نيز گشته است.

به طور معمول زماني كه زن چنين احساسي در زندگي مشترك داشته باشد، رفتاري ناسازگارانه نيز خواهد داشت كه باعث بوجود آمدن جر و بحث و كشمش در زندگي مشترك مي گردد. همچنين در چنين ازدواجي مرد نسبت به زن از انرژي و جنب و جوش كمتري برخوردار است. ممكن است زن در دوره نوجواني باشد و پرشور و پرحرارت ولي مرد به ثبات هيجاني رسيده و نتوانند رفتاري داشته باشند كه يكديگر را ارضاء كند. کاربر محترم! با تمام خوبی هایی که برای خواستگارتان ذکر کردید ولی باید عرض کنیم بسیاری از مسائل زناشویی و ناتوانی زوجین در درک متقابل یکدیگر و عدم تفاهم به دلیلی اختلاف سنی زیاد سال ها بعد نمود پیدا خواهد کرد.

بنابراین گرچه بسیار سخت است ولی توصیه می کنیم از ادامه ی این مسیر منصرف شوید و به خواستگاران دیگر فکر کنید. مطمئن باشید این تصمیم به نفع شما و خانواده ی محترمتان است.
موفق باشید.

موضوع قفل شده است