جمع بندی اعتبار زیادی برای فهم و درک مخاطبینشان قائل نیستند

تب‌های اولیه

39 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اعتبار زیادی برای فهم و درک مخاطبینشان قائل نیستند

سلام .
امیدوارم که خوب و خوش و سلامت باشید .

چندی پیش داشتم در مورد مساله ای تحقیق میکردم که با این متن در ویکی پدیا برخورد کردم .

نقل قول:

صادق زیباکلام در گفتگو با سایت انتخاب خبر: برخورد مسئولین با مردم، کتمان حقیقت و بازی‌هایی که با افکار عمومی می‌کنند باعث تداعی داستان چوپان دروغگو شده و نتیجهٔ آن این است که اگر در آینده، حقیقتی هم به مردم گفته شود دیگر پذیرفتنی نیست. در مقطعی مسئولین وقت نظام می‌گفتند آقای شهرام امیری را اصلاً نمی‌شناسند، مدتی بعد آن را یک کارمند ساده معرفی کردند، در مقطعی دیگر هم عنوان شد که ایشان در سفر حج توسط عوامل آمریکا و با کمک سرویس اطلاعاتی سعودی ربوده شده‌است و پیرو آن، وی را قهرمان ملی و کسی که این قدرت را دارد که آمریکایی‌ها را فریب دهد قلمداد کردند و مانند قهرمان هنگام ورود به کشور از او استقبال کردند. نکته قابل توجه این است که بعد از آن همه تبلیغاتی که برای قهرمان نشان دادنش کردند مدتی پس از بازگشت به کشور، او را بازداشت کردند و به اتهام جاسوسی به ۱۰ سال حبس محکوم شد، به تازگی هم که خبر اعدام وی را به دلیل آنکه در زندان به جاسوسی برای آمریکایی‌ها مبادرت کرده منتشر کردند. وقتی تمام این‌ها را کنار هم می‌چینیم فقط و فقط علامت سؤال مشاهده می‌شود؛ به عنوان مثال مورد آخر شایان توجه است که چگونه ایشان در داخل زندان می‌توانسته به آمریکایی‌ها اطلاعات دهد؟ اگر او واقعاً اطلاعاتی داشته که برای آمریکا با ارزش بود خوب به راحتی می‌توانسته همان زمان حضورش در آن کشور این اطلاعات را منتقل کند. ای کاش ذره‌ای صداقت در برخورد مسئولین با مردم وجود داشت. ممکن است این‌طور بیان شود که موضوعات امنیتی خاصی در مورد شهرام امیری مطرح است که صلاح نبوده که مردم از آن مطلع شوند، در این حالت این سؤال ایجاد می‌شود که چه اصراری بوده که وی را به صدا و سیما بیاورید و او را قهرمان ملی بنامید و با طرح موضوع ربوده شدن او سوختی برای ماشین آمریکاستیزی استفاده کنید. متأسفانه به نظر می‌رسد که برخی از مسئولین ما آنطور که باید و شاید شأن و اعتبار زیادی برای فهم و درک مخاطبینشان قائل نیستند؛ و متأسفانه گویا نگاهی که به مخاطبینشان دارند تصور می‌کنند که هرچه به آن‌ها گفته شود چون از سوی مسئولین رسمی بوده لاجرم آن را خواهند پذیرفت.[۵۴]

البته این مساله تنها در موارد امنیتی خلاصه نمیشه ... مسایل خیلی زیادی دقیقا به دروغ به مردم اطلاع رسانی میشه ...

میخواستم بدونم که .

1. اولا حکم نگاه کردن به صدا و سیمایی که به این صراحت تاکید میکنم به این صراحت و با این عمق ؛ دروغ میگه چی هستش .
2. آیا اخباری که در درون کشورمون به عنوان اخبار موثق بیرون داده میشه رو میشه به عنوان یک سند در نظر گرفت و در موردش بحث و گمانه زنی کرد یا خیر .

متشکرم .

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]

کارشناس بحث: استاد مسلم

مبنای 2;990343 نوشت:
چندی پیش داشتم در مورد مساله ای تحقیق میکردم که با این متن در ویکی پدیا برخورد کردم

برای پاسخ به این سوال باید به چند نکته توجه بفرمایید:

نکته اول:

حقیقت این است که شهرام امیری اطلاعات ایران را به آمریکا فروخته است، اگرچه برخی رسانه ها غربی برای جو سازی علیه ایران و بدبین کردن مردم چنین جاسوسی را انکار می کنند اما سخنان متعارض مقامات آمریکایی،و برخی شواهد در رسانه های غربی نشان از صدق ماجرا دارد.
همان ایامی که امیری به ایران بازگشت، روزنامه واشنگتن‌پست از قول مقامات بی‌نام آمریکایی نوشت که سیا در قبال دریافت اطلاعات محرمانه، به امیری پول 5 میلیون دلار داده است. یک مقام آمریکایی به واشنگتن‌پست گفته بود که همین رقم نشان می‌دهد که اطلاعات دریافتی از وی تا چه حد ارزشمند بوده است، و یک مقام آمریکایی دیگر هم گفت «یک بسته مزایای بلند مدت» به امیری پیشنهاد شده بود، که این امکان را به وی می‌داد که یک «زندگی مرفه و راحت» در آمریکا داشته باشد. (سی‌ان‌ان، سپتامبر 2015)
البته قرائن دیگری هم درادامه خواهد آمد.

آنچه من از مطالعه ماجرای شهرام امیری و اظهارات ضد و نقیض و مبهم آمریکایی ها احساس می کنم این است که آمریکایی ها شهرام امیری را تخلیه اطلاعاتی کرده و به ایران پس فرستادند و به گونه ای با ابهام این جاسوسی را برای مسئولین ایران علنی ساختند تا این مهره سوخته در زمین ایران اعدام شود، تا هم اطلاعات را گرفته باشند، و هم با اعدام این مهره ناکارآمد از سوی ایران توپ را در زمین ایران بیندازند، به همین خاطر ضمن اشاره به جاسوسی امیری برای مسئولین، از ان طرف برای افکار عمومی در ایران نسخه دیگری پیچیده و از بی گناهی او حرف زدند.

همچنین باید توجه داشت که این اطلاعات را در زمان زندان به آمریکا نداده است، بلکه در دورانی که در آمریکا به سر می برد به آنها داده است، اما بعد از بازگشت او به ایران این خیانت کشف شده است.

نکته دوم:

برخی اشکالات مطرح شده خیلی عوامانه و بچگانه است! وقتی یک مهره شما با اطلاعاتی مهم به دست دشمن افتاده وظیفه شما چیست؟ اینکه بگویید آقا این مهره ما پر از اطلاعات مهمه چرا گرفتینش، خواهش می کنم به ما پس بدینش! یا اینکه بگید این آقا رو ما اصلا نمی شناسیم، مهره مهمی نیست! نهایتش یک کارمند معمولی است؛ روشن است که رویکرد دوم هم برای برداشتن فشار دشمن از روی خود او کاربرد دارد و هم برای پیشگیری از تخلیه اطلاعاتی!
این از بدیهیات است من واقعا از برخی اشکالات تعجب می کنم!!

اما در مورد برخورد خوب واستقبال از او در بدو ورود به ایران، خب این استقبال دو حال دارد:
می تواند از سر عدم آگاهی اولیه نسبت به جاسوس بودن او باشد، اینکه در ابتدای ورود یک شخص دانشمند که ربوده شده و حال بازگشته، از او استقبال شود به این معنا نیست که اطلاعات جدیدی در خصوص او کشف نخواهد شد. همان زمان وزیر امور خارجه وقت ایران در مورد امیری گفت: «باید اول ببینیم که در این دو سال چه گذشته و بعد ببینیم آیا او قهرمان است یا نه. باید برای ایران محرز شود که ادعاهای او در خصوص ربوده شدندش درست است.» (بی‌بی‌سی، تیر 1389)

و نیز می تواند یک تاکتیک باشد تا دشمن اعتماد کرده و از طریق آن مهره که تحت نظر سازمان های اطلاعاتی است اقداماتش را پی بگیرد؛ به عبارتی تاکتیکی جهت جذب اطلاعات به صورت معکوس!

بنابراین در هر صورت چنین رفتاری دروغ محسوب نمیشود.
اما حکم دادگاه به 10 سال زندان و تبعید شهرام امیری مسئله ای است که اساسا از سوی نظام مطرح نشد، بلکه خانواده وی مدعی چنین حکمی شدند و برخی رسانه ها هم منتشر کردند؛ اما همانطور که سخنگوی قوه قضائیه هم بیان کرد این مسئله به دروغ از سوی ایشان مطرح شد، و حکم بدوی دادگاه از همان ابتدا اعدام بوده است.

مشابه آن را هم اخیرا مشاهده کردیم در خصوص مادری که کلیپ های او پخش شد که در آن به دروغ و برای ایجاد جوّ عمومی مدعی شد فرزندش از سوی مقام معظم رهبری بخشیده شده، اما چند روز بعد اعدام شد!

نکته سوم:

نکته سوم این است که این دوگانگی در اخبار مربوط به شهرام امیری مختص ایران نبوده است، شما در خصوص همین مسئله می بینید که نه در رده یک سازمان مثل صدا وسیما، بلکه در رده دو کاندید ارشد ریاست جمهوری یعنی هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ اختلاف است! سخنان این دو درباره شهرام امیری نشان میدهد که بالاخره یکی از این دو دارند دروغ می گویند:
الف) دونالد ترامپ در توئیتر خود بدون بیان جزئیاتی گفته «خیلی از مردم می‌گویند اینکه ایرانی‌ها محققی که به آمریکا کمک کرده را کشته‌اند، به خاطر ایمیل‌های هک‌شده هیلاری کلینتون است.

ب) تام کاتن، سناتور جمهوری‌خواه ایالات متحده آمریکا، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی بی اس با انتقاد از هیلاری کلینتون به دلیل اهمال و سهل‌انگاری در حفظ محرمانگی و امنیت پست الکترونیک خود؛ گفت که ناامن بودن پست الکترونیک او، منجر به اعدام شهرام امیری شده و او را به کشتن داده‌است.

ج) خود هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه وقت آمریکا اعلام کرد:«شهرام امیری به میل خود به این کشور سفر کرده و پس از زندگی آزادانه در این کشور، به اختیار خود می‌توانسته ایالات متحده را ترک کند».

د) خود شهرام امیری در بدو ورود به ایران اظهارات هیلاری کلینتون را تکذیب کرد.
حالا شما از میان این ها پیدا کنید دروغ گو را...!

نکته چهارم:

ما دروغ گویی برخی مسئولین را انکار نمی کنیم، بالاخره هر آدمی می توند دروغ بگوید، این محال نیست، اما نباید سیاه نمایی کرد و تمام نظام را دروغ گو جلوه داده و صدا و سیما را زیر سوال ببریم، این قطعا از ترفندهای دشمن است.

در مورد اعتبار اخبار صدا و سیما و تمام شبکه های خبری این صدق می کند که باید به منبع آن نگاه کرد، مثلا اگر فلان وزیر اعلام کرد آمار رشد صادرات یا کاهش بیکاری یا فلان مسئله اینقدر است و صدا و سیما آن را پخش کرد و این امار دروغ باشد خب صدا و سیما زیر سوال نمیرود، چون صدا و سیما دارد نقل قول می کند.
صدق و کذب و اعتبار یک خبر وابسته به منبعه اولیه ی آن است و اگر خیر در قالب نقل قول باشد صدق و کذب آن دامن نقل کننده را نمی­گیرد.

نکته پنجم:

نکته دیگر در مورد شخصیت خود آقای زیبا کلام است، ایشان در مناظراتش همواره نشان داده که معتقد است ایران دارد چوب لای چرخ آمریکا می کند، وگرنه آمریکا با ما کاری ندارد! یعنی بیش از آنکه معتقد به ایران ستیزی، و اسلام ستیزیِ آمریکا باشد، معتقد به آمریکا ستیزیِ ایران است! بطلان این موضع در جای خودش روشن است نمی خواهم وارد آن شوم.
اما در هر صورت این پیش فرض موجب چنین سخنان و تحلیل هایی میشود، مشکل از پیش فرض است؛ وگرنه کسی که بی طرفانه به آنچه که در این نکات بیان شد نگاه کند آن را تصدیق خواهد کرد، که اگ هم دروغی اتفاق افتاده از سوی مقامات آمریکایی است.

نکته ششم:

دروغ گویی اتفاقا در مورد شبکه های خبرپراکنی غربی بیشتر صدق می کند، آن هم نه دروغ گویی های کوچکی چون جاسوس بودن یا نبودن یک شخص! بلکه دروغ هایی که حتی گاهی برای کشتن هزاران انسان طراحی و ایده پردازی میشوند، البته ساز و کار آن را بلد هستند که چگونه از افراد و منابع ناشناس، یا مستندات جعلی استناد کنند که دروغ گویی شان آشکار نشود.

نمونه آن را می توان در مورد پرونده هسته ای ایران دید، می توانید برای اثبات ساختگی بودن ادعاهای مقامات و شبکه های غربی و صهیونیستی به کتاب "بحران ساختگی" نوشته گرت پورتر مورخ، روزنامه‌نگار تحقیقی وتحلیل گر مسایل امنیت ملی آمریکا مراجعه بفرمایید.

یا در مورد حمله اتمی آمریکا به ژاپن، یا حمله به عراق به بهانه سلاح های کشتار جمعی و خلاصه می بینید که هر کجا که لازم بوده آمریکا برای استعمارگری نفوذ کند ابتدا شبکه های خبری شان فضا را مهیا کرده اند!

دروغ گویی و غرض ورزی رسانه های غربی آشکارتر از آن است که نیازمند اثبات باشد، کافیست فقط مقایسه کنید، بازتاب رسانه ای حوادث ذیل را در شبکه ها رصد کنید:
مثلا بازتاب اعتراضات خیابانی در ایران و فرانسه را در این شبکه ها مقایسه کنید؛ یا شهید شدن عالم برجسته شیعی چون باقر النمر را با کشته شدن یک آدم معمولی در ایران مقایسه کنید. یا کتک خوردن یک نفر از پلیس ایران را با کشته شدن یک سیاهپوست توسط پلیس امریکا مقایسه کنید؛ در مقایسه است که حق روشن میشود.

همچنین می توانید به کتاب هایی که در این زمینه نوشته شده است مانند "به من دروغ نگو"، به کوشش جان پیلجر، یا "چرا مردم از آمریکا متنفرند" نوشته مریل وین دیویس، یا "11سپتامبر و حمله آمریکا به عراق" نوشته نوآم چامسکی و کتاب های فراوان دیگری که ماهیت واقعی غرب به خصوص آمریکا را به تصویر می کشد مراجعه کنید تا از دروغ پردازی های رسانه ای و جعل سندهایی که اتفاق می افتد اگاه شوید.

نکته هفتم:

آنچه مردم ما امروز شدیدا به آن نیاز دارند دشمن شناسی است، کسی که در میدان جنگ بین دو خاکریز است و هر دو طرف می گویند ما راست می گوییم ابتدا باید تشخیص دهد دوست کدام طرف است و دشمن کدام طرف! کسانی که پشت شبکه های خبری امروز به ما لبخند زده و برای ما برنامه های طنز می سازند همان هایی هستند که با تمام توان صدام و منافقین تروریست هایی چون ریگی و داعش را تجهیز و حمایت کردند که ما را نابود کنند، این لبخندها به این خاطر است که دستشان به ما نمیرسد، خیلی آدم باید ساده لوح باشد که اخبار خودش را از دشمنی بگیرد که کمر همت به نابودی او بسته بوده است.

رسانه های بیگانه جز ایجاد روحیه یأس، و ناامیدی در میان مردم، و تلقین ناکارآمد حکومت و براندازی آن چه هدفی را دنبال می کنند؟ گمان می کنیم اینها دلشان برای ما می سوزد؟ صراحتا دارند می گویند ما داعش را برای ایران مهیا کردیم، داعشی که اگر پایش به ایران میرسید خودتان می دانید چطور با ما رفتار می کرد، آیا این کافی نیست تا ما غربی ها را بشناسیم؟

مبنای 2;990343 نوشت:
1. اولا حکم نگاه کردن به صدا و سیمایی که به این صراحت تاکید میکنم به این صراحت و با این عمق ؛ دروغ میگه چی هستش .
2. آیا اخباری که در درون کشورمون به عنوان اخبار موثق بیرون داده میشه رو میشه به عنوان یک سند در نظر گرفت و در موردش بحث و گمانه زنی کرد یا خیر .

بنابراین در پاسخ به سوال شما باید عرض کنم قطعا صدا و سیما بر شبکه های خبری غربی ترجیح داشته، و بلکه نگاه کردن به آن شبکه ها برای کسانی که ممکن است تحت تأثیر آنها قرار بگیرند ممکن است از نظر شرعی اشکال داشته باشد.

و پاسخ به سوال دوم این است که ما باید بین خبر صدا و سیما و خبری که به نقل از این آقا و آن آقا گفته میشود تفاوت بگذاریم؛ اگر صدا و سیما خبری را به نقل از کسی گفت خب میزان اعتبار و صدق و کذب آن بر عهده ی آن آقاست، اما اگر خبری را مستقیما مطرح کرد در آنجا مسئول آن خود سازمان صدا و سیما است، اینجا قابل اعتماد است، چرا که شبکه های خبری به این سادگی اعتبار خود را زیر سوال نمی برند، حتی شبکه های غربی که مجبورند با دروغ های اشکار اهداف استعمارگران را پیش ببرند باز هم برای کار خود یک سند سازی صوری خواهند داشت.

مسلم;990738 نوشت:

در مورد اعتبار اخبار صدا و سیما و تمام شبکه های خبری این صدق می کند که باید به منبع آن نگاه کرد، مثلا اگر فلان وزیر اعلام کرد آمار رشد صادرات یا کاهش بیکاری یا فلان مسئله اینقدر است و صدا و سیما آن را پخش کرد و این امار دروغ باشد خب صدا و سیما زیر سوال نمیرود، چون صدا و سیما دارد نقل قول می کند.

سلام و عرض ادب

برادر گرامی

آیا برنامه ای که چندین میلیون مخاطب عام دارد (که هر چه بگوید باور می کنند) نباید در مورد درستی اخبار تحقیق کند ؟

به نظر شما نتیجه این بی اعتمادی به صدا و سیما همین نقل قول های بی پشتوانه نیست؟

چرا ما که ادعای مسلمانی داریم برنامه های خود را با کفار قیاس می کنیم؟

آیا پخش اخبار کذب در اسلام اشکال ندارد؟

سلام

شروحیل;990857 نوشت:
آیا برنامه ای که چندین میلیون مخاطب عام دارد (که هر چه بگوید باور می کنند) نباید در مورد درستی اخبار تحقیق کند ؟

برادر عزیز دقت نکردید...
الان که روز است اگر شما بگویید جناب مسلم گفت الان شب است آیا دروغ گفته اید؟ روشن است که خیر چون دارید نقل قول م کند واین نقل قول هم دروغ نیست، چون من واقعا چنین گفته ام(بر فرض)
اما اگر بدون اینکه از بنده نقل کنید مستقیما بگویید الان شب است دروغ گفته اید.

صدا و سیما که وظیفه اش نیست هر آماری که مسئولان و وزرا اعلام کنند برود تحقیق کند! سازمان بازرسی که نیست! او می گوید وزیر چنین گفت، مدیر کل چنین گفت و...؛ بله اگر قرار شد خبری را مستقیما بیان کنند حتما باید خبرنگاران صدا و سیما گزارش مستقیم بدهند...

مسلم;990902 نوشت:
سلام

برادر عزیز دقت نکردید...
الان که روز است اگر شما بگویید جناب مسلم گفت الان شب است آیا دروغ گفته اید؟ روشن است که خیر چون دارید نقل قول م کند واین نقل قول هم دروغ نیست، چون من واقعا چنین گفته ام(بر فرض)
اما اگر بدون اینکه از بنده نقل کنید مستقیما بگویید الان شب است دروغ گفته اید.

صدا و سیما که وظیفه اش نیست هر آماری که مسئولان و وزرا اعلام کنند برود تحقیق کند! سازمان بازرسی که نیست! او می گوید وزیر چنین گفت، مدیر کل چنین گفت و...؛ بله اگر قرار شد خبری را مستقیما بیان کنند حتما باید خبرنگاران صدا و سیما گزارش مستقیم بدهند...

برادر گرامی بنده نگفتم گوینده دروغ گفته

گفتم خبر دروغ برای عوام پخش کرده

اگر من بگویم فلانی گفته ماست سیاه است کسی باور نمیکند

اما اگر بگویم فلانی گفته فلان جا فلان قدر فلان جور هزینه شده مردم باور می کنند !!!!

از نظر شما پخش چنین خبرهایی اشکال ندارد؟

پس چرا سایت ها ی خبری فیلتر می شوند؟

کار آن ها نقل قول است !

دروغ که نمی گویند !

آیا نظر اسلام نیز همین نظر شماست ؟

حکم پخش خبر کذب چیست؟

[=IranSans]«لا تقف ما لیس لک به علم ان السمع و البصر و الفؤاد کل اولئک کان عنه مسئولا».

[=IranSans]به چیزی که علم و اطمینان نداری، اعتماد مکن و آن را بر زبان میاور،[=IranSans]

زیرا گوش و چشم و دل و اندیشه آدمی مسوول خواهند برد.

[=IranSans]چه کسی شایعه ربوده شدن این شخص را توسط آمریکا پخش کرد؟

مقامات آمریکایی یا ایرانی؟

آیا تهمت زدن و شایعه سازی گناه نیست؟

آیا پخش شایعه گناه نیست؟

شروحیل;990922 نوشت:
برادر گرامی بنده نگفتم گوینده دروغ گفته
اگر من بگویم فلانی گفته ماست سیاه است کسی باور نمیکند
اما اگر بگویم فلانی گفته فلان جا فلان قدر فلان جور هزینه شده مردم باور می کنند !!!!

جناب شروحیل عزیز شما دوباره شروع کردید؟!:khandeh!:
من که نگفتم صدا و سیما اخبار دروغ پخش کند، می گویم ممکن نیست که صدا و سیما در خصوص تمام امارهایی که مسئولین همان امر در مصاحبه اعلام میکنند تحقیق کند، علاوه بر اینکه همه ینها هم دروغ نیست، ممکن است یکی دوجا چنین باشد اما شما الان چندتا خبر از صدا و سیما سراغ دارید که دروغ بوده باشه؟

شروحیل;990922 نوشت:
چه کسی شایعه ربوده شدن این شخص را توسط آمریکا پخش کرد؟

خودش برادر من! خود شهرام امیری...

مسلم;990941 نوشت:
:khandeh!:

خودش برادر من! خود شهرام امیری...

سلام

برادر گرامی گفتم چه کسی این شایعه را پخش کرد !

این شایعه را امیری نقل و صدا و سیما پخش کرد !

پاسخ بنده را ندادید

حکم اسلام برای کسی که شایعه واخبار کذب را بدون تحقیق پخش می کند چیست؟

شروحیل;990946 نوشت:

حکم اسلام این است که اگر طرف عادل و قابل اعتماد است حرف او را بپذیری، و در غیر این صورت تحقیق کنی...! «يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا إِنْ جاءَكُمْ فاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَيَّنُوا»

[="Times New Roman"][="Black"]

شروحیل;990946 نوشت:

برادر گرامی گفتم چه کسی این شایعه را پخش کرد !
این شایعه را امیری نقل و صدا و سیما پخش کرد !

سلام

گاهی می ترسم از شما پست نقل قول کنم.:khandeh!:

چون گاهی اینقدر سریع پاسخ های طولانی و پیچ در پیچ آماده میکنید که نمی دونم به کدومشون پاسخ بدم.

اینجور که استاد مسلم فرمودند ظاهرا خود شهرام امیری شایعه را پخش کرده و صدا و سیما فقط یه کم بیشتر پخشش کرده :khaneh:

شروحیل عزیز من فقط یک سوال از شما دارم

لطفا فقط و فقط به سوالم جواب بدید

فرض کنید شما معلم هستید و یک آزمون با صد سوال چهار گزینه ای از شاگرداتون گرفتید.

هرکدوم از شاگردان شما به تعدادی از سوالات درست و به تعدادی دیگر غلط جواب دادن.

حالا یکی از شاگردان شما 99 سوال را غلط جواب داده و یک سوال رو درست جواب داده. و نمره اش میشه یک از صد.

این درسته که این شاگرد در مجموع و میانگین نمره اش فاجعه و افتضاح هست.

ولی آیا شما در ذهن خودتون این توان رو دارید که اون یک جواب صحیح رو بیرون بکشید و فقط و فقط به اون جواب صحیح نگاه کنید

و بابت همون یک جواب صحیح بدون در نظر گرفتن 99 پاسخ غلط تحسینش کنید.

آیا شما توان چنین کاری رو دارید ؟[/]

Im_Masoud.Freeman;990955 نوشت:
[=Times New Roman]
سلام

گاهی می ترسم از شما پست نقل قول کنم.:khandeh!:

چون گاهی اینقدر سریع پاسخ های طولانی و پیچ در پیچ آماده میکنید که نمی دونم به کدومشون پاسخ بدم.

اینجور که استاد مسلم فرمودند ظاهرا خود شهرام امیری شایعه را پخش کرده و صدا و سیما فقط یه کم بیشتر پخشش کرده :khaneh:

فرض کنید شما معلم هستید و یک آزمون با صد سوال چهار گزینه ای از شاگرداتون گرفتید.

حالا یکی از شاگردان شما 99 سوال را غلط جواب داده و یک سوال رو درست جواب داده. و نمره اش میشه یک از صد.

ولی آیا شما در ذهن خودتون این توان رو دارید که اون یک جواب صحیح رو بیرون بکشید و فقط و فقط به اون جواب صحیح نگاه کنید

آیا شما توان چنین کاری رو دارید ؟

سلام و عرض ادب

اول این ویدئو را ببینید

https://www.aparat.com/v/ZURL0/%D8%B4%D9%81%D8%A7%D9%81_%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C_%D8%A8%DB%8C_%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%87_%D8%A7%D8%B2_%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4_%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%BA_%D8%B5%D8%AF%D8%A7_%D9%88_%D8%B3%DB%8C%D9%85%D8%A7

برادر گرامی

از نظر صدا و سیما هدف وسیله را توجیه می کند

حال اگر این هدف درست تبیین نشده باشد ، عمق فاجعه را پیش بینی کنید

طبق این هدف هر تهمتی می توان به کشورهای اروپایی ، آمریکا ، عربستان و دیگر کشورها زد.

در دشمنی این کشورها شکی نیست.

اما وقتی این مساله رو می شود که ما اخبار دروغ را برای مردم پخش کرده ایم نتیجه عکس می دهد

در واقع ناخواسته به دام دشمن افتاده ایم .

خوراک اخبار سراسری ما چند میلیون نفر را تغذیه می کند.

این اخبار باید صد در صد دقیق باشد .

حتی کوچکترین اشتباه توسط دشمنان به بزرگترین وجه نمایش داده می شود .

همه مردم کما بیش دشمنان را می شناسند .

راه شناساندن دشمن پخش کردن اخبار غیر قابل استناد نیست.

[="Times New Roman"][="Black"]چیزی که من از شما پرسیدم:

Im_Masoud.Freeman;990955 نوشت:

آیا شما توان چنین کاری رو دارید ؟

پاسخی که شما دادید:

شروحیل;991041 نوشت:
سلام و عرض ادب

اول این ویدئو را ببینید

https://www.aparat.com/v/ZURL0/%D8%B4%D9%81%D8%A7%D9%81_%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C_%D8%A8%DB%8C_%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%87_%D8%A7%D8%B2_%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4_%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%BA_%D8%B5%D8%AF%D8%A7_%D9%88_%D8%B3%DB%8C%D9%85%D8%A7

برادر گرامی
حال اگر این هدف درست تبیین نشده باشد ، عمق فاجعه را پیش بینی کنید
طبق این هدف هر تهمتی می توان به کشورهای اروپایی ، آمریکا ، عربستان و دیگر کشورها زد.
در دشمنی این کشورها شکی نیست.
اما وقتی این مساله رو می شود که ما اخبار دروغ را برای مردم پخش کرده ایم نتیجه عکس می دهد
در واقع ناخواسته به دام دشمن افتاده ایم .
خوراک اخبار سراسری ما چند میلیون نفر را تغذیه می کند.
این اخبار باید صد در صد دقیق باشد .
حتی کوچکترین اشتباه توسط دشمنان به بزرگترین وجه نمایش داده می شود .
همه مردم کما بیش دشمنان را می شناسند .
راه شناساندن دشمن پخش کردن اخبار غیر قابل استناد نیست.

من یه سوال از شما پرسیدم و جواب شما هیچ ربطی به سوال من نداشت.

لطفا فقط و فقط جواب سوال من رو بدید

شروحیل;991041 نوشت:
اول این ویدئو را ببینید
https://www.aparat.com/v/ZURL0/%D8%B...8C%D9%85%D8%A7

برادر گرامی

جناب شروحیل عزیز از شما بعید است، پیدا کردن دو نفر که با تلگرام و فضای مجازی مخالف باشند خیلی سخت است که صدا و سیما نتواند چنین اشخاصی پیدا کند و مجبور به تحریف سخن شود؟!! اخه اینقدر ساده لوحانه؟!

اما از آن طرف من اگر یک مصاحبه ای کرده باشم، و بعد به من بگویند 100 میلیون به تو می دهیم بگو این سخنان من تحریف شده و صدا و سیما را تخریب کن!! بنده مصداق برای آن دارم که عرض می کنم، نه برای صدا و سیما، بلکه برای موارد مشابه!اصلا ممکن است همان فشارهای اجتماعی که در کلیپ به آن اشاره شد موجب شده باشد فرد تغییر موضع بدهد تا از این فشارها خلاص شود.

من نمی خواهم قضاوت کنم، اما بالاخره آیا چنین احتمالاتی وجود ندارد؟

خصوصا وقتی مسئله موافقت با تلگرام مسئله ای نیست که اینقدر بی طرفدار باشد که صدا وسیما مجبور شود سخنان کسی را تحریف کند!

حداقلش این است که بین صدا وسیما و این آقا اختلاف است، شما طبق کدامین دلیل شرعی میخواهید بین ادعای دو نفر قضاوت کنید و بگویید چه کسی راست می گوید؟ شما که مدعی اسلام هستید صدابردار و فیلمبردار آن صحنه می گویند این آقا طرفدار فیلترینگ بوده، و خود آن آقا می گوید اینها دروغ می گویند ومن طرفدار نبوده ام! خب حالا چطور میخواهید آن عوامل متعدد ضبط را دروغگو کنید که این آقا را صادق بدانید؟ خب طبق چه دلیل شرعی؟ آیا هر کسی ادعا کرد به من تهمت زده شده در اسلام پذیرفته میشود و طرف مقابل محکوم میشود؟ اسلام این را می گوید؟

هر چقدر بیشتر فکر می کم بیشتر تعجب می کنم! انصافا ادعا خیلی عوامانه است! هیچ مسئولی به گزارشگرش دستور نمیدهد برو و از مخالفین مصاحبه بگیر و بعد تحریف کن! مصاحبه کننده هم وقتی این همه موافق وجود دارد نمی رود سراغ مخالفین تا مجبور شود سخنان را تحریف کند! پس یک جای کار می لنگد، اینقدر که نباید آدم ساده باشد!!

با همین حرف ها میشود علی(ع) که اسطوره عبادت بود را هم بی نماز جلوه داد...! شنونده باید عاقل باشد!

شروحیل;991041 نوشت:

@};-به نام خدا@};-

سلام و عرض ادب خدمت دوست عزیز و بقیه دوستان...

چرا انقدر ضد همه چی هستید ؟!!!! ... بزارید یکم افکارتون نظم بگیره انقدر دنبال جواب دادن در بحث های مختلف و پافشاری نباشید.

از نظر صدا وسیما ... همه ی شیخا(روحانی ها) ... فلان فلان ... همیشه نگاه کلی ... همیشه جمع بستن .. همیشه طلبکار بودن ...

این درست نیست ... من هم قبلا مثل شما بودم ... خوشحال بودم با همه بحث میکنم دنبال شکست دادن افراد تو بحث بودم .. این یک

نوع غروره ... خودتونم میدونید ...

از نظر شما : اخبار ما دروغ میگه نباید ببینیم ... ناخواسته این رو القا میکنه دشمن اخبارش راسته ... خب اسمش روشه دشمن

آیا دشمن شما میاد راستش رو به شما بگه ؟ آیا دشمن شما اربعین کربلا رو درست نشون میده ؟؟؟

آیا دشمن شما اون سوتی که داده بود تو کانال تلگرامش نوشته بود جمعیت زیاد اومدن ولی یه جور نشون بدین

که کم دیده بشه و پخش شده بود و این همه سوتی های دیگر که یکی یکی رسوا میشه رو ول کردید و به خودمون حمله میکنید؟

شما خودتون رئیس صدا وسیما ..آیا میتونید صدها خبر در روز رو پیگیری کنید ؟؟؟. ... مثلا امروز یه اتفاقی افتاده شما برید دنبالش

شاید تا چن روز دیگه بتونید مطلع بشید یا شاید نتونید کجای دنیا اینطوریه ؟؟؟!!!!

Im_Masoud.Freeman;991048 نوشت:

میدونی چرا داش مسعود ؟؟

منم قبل همینطوری بودم .. غرور باعث میشه نخوای کم بیاری ... دقیقا درکشون میکنم

ممکنه یه جایی که شما پافشاری کنی بگه آره تو درست میگی ولی اینجا ربطی نداره و فلان و بهمان بازم رو حرفش طرف پافشاری می کنه ...

غروره خفی اسمشه .. که طرف حتی با خوندن این متن تو ذهنش میگنه نخیر اینطوری نیستش اینا نمیفهمن یه جوری میخواد وجدان و ضمیر خودش

رو راضی کنه ... من تو چندین سال مطالعه این رو فهمیدم و خیلی چیزای دیگه ...

خیلی چیزایی که ما ها بهش فکر نمیکنیم و خیلی راحت شیطان گولمون میزنه..

شروحیل;990946 نوشت:

در اسلام حکمی هم برای کسی که بدون دلیل و مدرک به کسی تهمت میزند هم داریم ...

از کجا میدونید که با قطعیت میگید صدا وسیما فقط شایعه و کذب پخش میکند ؟؟؟

شما به اسلام عمل نکردید چون هر موقع میخواید چیزی رو نقد کنید اگر واقعا به فکر اصلاح هستید اول باید نکات مثبت اون رو بیان کنید

سپس نقد سازنده کنید نه حمله ...

شروحیل;990857 نوشت:

این هم می تواند باشد .. اما یک دلیل دیگر هم میتواند داشته باشد :

تاثیر پذیرفتن از غرب و دشمن ... اون ها میخوان مردم ما رو نسبت به موضوعات داخلی بدبین کنند ...

پس اگر اینطور باشد تاثیر از دشمن گرفته اید...

زمان پیامبر هم دشمن تبلیغات منفی علیه اسلام میکرد و برخی تحت تاثیر قرار میگرفتند ...

بحث و جدل کردن در بحث ها و نشانه گرفتن روایت و اینچیزا برای افراد مذهبی نشانه ی قوی بودن در بحث نیست ...

نشانه ی پیروز شدن نیست ... نشانه ی غرور هستش ...

جمله ی زیبای حضرت علی (ع) ....((اتصع ترتفع)).... پست شو تا بلندمرتبه شوی

ان شاءالله خدا توفیق بدهد بتونیم نوکر دین باشیم نوکر اسلام باشیم ... دشمن اسلام نباشیم .. یا علی

Im_Masoud.Freeman;991048 نوشت:
[=Times New Roman]چیزی که من از شما پرسیدم:

پاسخی که شما دادید:

لطفا فقط و فقط جواب سوال من رو بدید

برادر گرامی

سوال شما هم ربطی به اصل مساله نداشت !

بنده معلم نیستم

اگر معلم بودم جوابم شاید بله بود و شاید خیر

*صفا*;991060 نوشت:
@};-به نام خدا@};-

سلام و عرض ادب خدمت دوست عزیز و بقیه دوستان...

چرا انقدر ضد همه چی هستید ؟!!!! ... بزارید یکم افکارتون نظم بگیره انقدر دنبال جواب دادن در بحث های مختلف و پافشاری نباشید.

از نظر صدا وسیما ... همه ی شیخا(روحانی ها) ... فلان فلان ... همیشه نگاه کلی ... همیشه جمع بستن .. همیشه طلبکار بودن ...

این درست نیست ... من هم قبلا مثل شما بودم ... خوشحال بودم با همه بحث میکنم دنبال شکست دادن افراد تو بحث بودم .. این یک

نوع غروره ... خودتونم میدونید ...

سلام و عرض ادب

برادر گرامی

هدف من شکست دادن کسی نیست

نشون دادن یه دیدگاه دیگه به اون شخص هست

هدف من این هست که بگم همه مثل شما فکر نمی کنن و انسانهای دیگه ای هم تو این دنیا زندگی می کنن!

و هر کس مثل شما فکر نکرد معنیش این نیست که ضد اسلام هست.

*صفا*;991060 نوشت:

از نظر شما : اخبار ما دروغ میگه نباید ببینیم ... ناخواسته این رو القا میکنه دشمن اخبارش راسته ... خب اسمش روشه دشمن

برادر گرامی

اتفاقا بنده برام فرقی نمی کنه کی داره حرف می زنه

اصل حرف برام مهم هست ، که راست هست یا دروغ

صدا و سیما باشه

یا خبرگزاری تل آویو

در مورد هر اخباری هم در حد امکان سعی میکنم تحقیق کنم

چون در حال حاضر کمتر کسی پیدا می شه که حرف حق رو بزنه

هم دوست و هم دشمن

اگر دیده باشید تو اخبار صدا و سیما همه دنیا رو جهنم نشون می دن و ایران رو بهشت !

و تو اخبار دشمنان ایران ، ایران رو جهنم نشون می دن و کشور خودشون رو بهشت !

خب فرق ما با اون ها چی هست

اون ها دارن اغراق می کنن و ما هم همین طور !

آیا اسلام این نحو اغراق رو توصیه کرده

یعنی چون هدف ما وصل شدن به ظهور هست

از هر راهی می تونیم بهش برسیم؟ حتی همون راهی که دشمنان ما دارن می رن !

آیا حضرت علی (ع) از راهکارهای معاویه برای شکست دادن معاویه استفاده کرد یا از راهکارهای اسلام؟

اگر حضرت از همون حیله های معاویه بر ضد اون استفاده می کرد فرق حضرت با معاویه چی بود؟

*صفا*;991060 نوشت:

شما خودتون رئیس صدا وسیما ..آیا میتونید صدها خبر در روز رو پیگیری کنید ؟؟؟. ... مثلا امروز یه اتفاقی افتاده شما برید دنبالش

شاید تا چن روز دیگه بتونید مطلع بشید یا شاید نتونید کجای دنیا اینطوریه ؟؟؟!!!!

برادر گرامی

دلیلی نداره حرفی که مستند نیست رو پخش کنیم فقط به این خاطر که باعث آمریکا ستیزی می شه !!!!

حرفی هم که مستند هست که اگر دروغ باشه به خود اونی که بهش استناد شده برمی گرده

این که ما بیایم حرفهای دیگران رو تقطیع کنیم و اون چیزی که دوست داریم رو از حرفاشون دربیاریم تا به هدفمون برسیم به نظر شما درسته؟؟؟

*صفا*;991060 نوشت:

در اسلام حکمی هم برای کسی که بدون دلیل و مدرک به کسی تهمت میزند هم داریم ...

از کجا میدونید که با قطعیت میگید صدا وسیما فقط شایعه و کذب پخش میکند ؟؟؟

برادر گرامی بنده دقیقا کجا گفتم صدا و سیما فقط اخبار کذب پخش می کنه!!!!!!؟

خودتون الان به بنده تهمت زدید !

بنده گفتم صدا و سیما زیر ذره بین دشمن هست

دشمن منتظر هست صدا و سیما یک خبر کذب پخش کنه تا اون رو تو بوق و کرنا کنه

اینجا مسئولیت صدا و سیما دیگه فقط پخش خبر نیست

صدا و سیما می شه نماینده جمهوری اسلامی در اذهان مردم دنیا (چون رسانه دولتی هست)

از هر هزار تا خبر فقط اگر یکیش اشتباه دربیاد با توجه به هجمه دشمنان برای محکوم کردن ایران کافیه !

*صفا*;991060 نوشت:

زمان پیامبر هم دشمن تبلیغات منفی علیه اسلام میکرد و برخی تحت تاثیر قرار میگرفتند ...

برادر گرامی

چند نفر تو این جامعه هستن که بعد از شنیدن خبر اول فکر و تحقیق می کنن و بعد پخشش می کنن؟؟؟

شاید کمتر از 10 درصد !

90 درصد این کشور رو عوام تشکیل داده

عوام فکر نمی کنند

هر چیزی که بشنوند رو باور می کنند !

و صدا و سیما هم فقط این طرف قضیه رو نگاه می کنه !

اما از اون طرف غافل مونده !

درسته اکثریت مردم هر چیزی رو ببینند باور می کنند

اما این در مورد حرف هایی که از دشمنان می شنوند هم صدق می کنه !

پس باید دقت کرد حرفی که زده می شه صد در صد درست باشه

اگر 1 درصد شک هست نگفتنش مشکلی ایجاد نمیکنه

اما گفتنش اگر اون یک درصد به قطعیت برسه باعث بی آبرویی نظام اسلام خواهد شد

چرا که دروغ گویی و حیله گری برای دشمن عیب نیست

اما برای حکومت خدا روی زمین عیب محسوب می شه

شاید اگر ما ادعای برپایی حکومت خدا روی زمین رو نمی کردیم و به روال عادی پیش می رفتیم می تونستیم این اخبار رو پخش کنیم

خیلی کارهای دیگه هم می تونستیم بکنیم

اما چون با این وعده به حکومت رسیدیم نمی تونیم از راهکار های غلط دشمن به نفع خودمون استفاده کنیم

چون هدف وسیله رو توجیه نمی کنه !

مسلم;991054 نوشت:
جناب شروحیل عزیز از شما بعید است، پیدا کردن دو نفر که با تلگرام و فضای مجازی مخالف باشند خیلی سخت است که صدا و سیما نتواند چنین اشخاصی پیدا کند و مجبور به تحریف سخن شود؟!! اخه اینقدر ساده لوحانه؟!

اما از آن طرف من اگر یک مصاحبه ای کرده باشم، و بعد به من بگویند 100 میلیون به تو می دهیم بگو این سخنان من تحریف شده و صدا و سیما را تخریب کن!! بنده مصداق برای آن دارم که عرض می کنم، نه برای صدا و سیما، بلکه برای موارد مشابه!اصلا ممکن است همان فشارهای اجتماعی که در کلیپ به آن اشاره شد موجب شده باشد فرد تغییر موضع بدهد تا از این فشارها خلاص شود.

مسئله موافقت با تلگرام مسئله ای نیست که اینقدر بی طرفدار باشد که صدا وسیما مجبور شود سخنان کسی را تحریف کند! پس احتمالات دیگری نیز از جمله آنچه گفتم پررنگ میشود!!!

چرا فقط یک تکه کوتاه از سخنان این آقا پخش شد؟ طبق چه دلیلی باید ادعای او را در خصوص سخنان سایر مصاحبه شوندگان بپذیریم؟!!

حداقلش این است که بین صدا وسیما و این آقا اختلاف است، شما طبق کدامین دلیل شرعی میخواهید بین ادعای دو نفر قضاوت کنید و بگویید چه کسی راست می گوید؟ شما که مدعی اسلام هستید صدابردار و فیلمبردار آن صحنه می گویند این آقا طرفدار فیلترینگ بوده، و خود آن آقا می گوید اینها دروغ می گویند ومن طرفدار نبوده ام! خب حالا چطور میخواهید آن عوامل متعدد ضبط را دروغگو کنید که این آقا را صادق بدانید؟ خب طبق چه دلیل شرعی؟ آیا هر کسی ادعا کرد به من تهمت زده شده در اسلام پذیرفته میشود و طرف مقابل محکوم میشود؟ اسلام این را می گوید؟

هر چقدر بیشتر فکر می کم بیشتر تعجب می کنم! انصافا ادعا خیلی عوامانه است! هیچ مسئولی به گزارشگرش دستور نمیدهد برو و از مخالفین مصاحبه بگیر و بعد تحریف کن! مصاحبه کننده هم وقتی این همه موافق وجود دارد نمی رود سراغ مخالفین تا مجبور شود سخنان را تحریف کند! پس یک جای کار می لنگد، اینقدر که نباید آدم ساده باشد!!

با همین حرف ها میشود علی(ع) که اسطوره عبادت بود را هم بی نماز جلوه داد...! شنونده باید عاقل باشد!

سلام و عرض ادب

برادر گرامی

مشکلی نداره

صدا و سیما بیاد تمام صحبت های اون شخص رو بدون تقطیع پخش کنه !!!!

مشخص می شه کی داره دروغ می گه و کی داره راست می گه !!!

حالا به نظر شما چرا صدا و سیما به جای تکذیب تمام صحبت های اون شخص رو بدون تقطیع پخش نمیکنه؟؟؟

بنده هم با شما موافق هستم که می توان در مساله تلگرام افراد موافق را پیدا کرد .

اما مساله اینجاست که این بی اعتماد کردن مردم به صدا و سیما کار دشمنان خارجی نیست .!!!!

کار دوستان داخلی است !!!

خانه از پای بست ویران است !!!

وقتی فساد در این کشور تا بیت مراجع پیش رفته

از صدا و سیما چه توقعی می توان داشت؟

شروحیل;991079 نوشت:
مشکلی نداره
صدا و سیما بیاد تمام صحبت های اون شخص رو بدون تقطیع پخش کنه !!!!
مشخص می شه کی داره دروغ می گه و کی داره راست می گه !!!
حالا به نظر شما چرا صدا و سیما به جای تکذیب تمام صحبت های اون شخص رو بدون تقطیع پخش نمیکنه؟؟؟

من واقعا نمی فهمم شما متوجه هستید چی میگید یا برای اینکه به هر قیمتی زیر بار حرف دیگران نروید چنین حرف هایی را می زنید؟!
خب صحبت های این شخص یک بار بدون تقطیع در صدا و سیما پخش شده، ایشون که ادعا می کنه من منظورم چیز دیگه ای بوده چرا در کلیپ تمام صحبت هاش رو نیاورده؟ چرا فقط یه تکه که "بابام را می بینم" آمده اما قبل و بعد آن را نیاورده؟! ایشان که در مقام دفاع از خود است چرا تمام سخنانش را نیاورده که مردم قضاوت کنند؟!

ثانیا: توقع دارید صدا و سیما برای هر کلیپ اینچنینی که پخش میشه یک دفاعیه آماده و پخش کنه؟! که البته بازهم همه مردم، و خصوصا منتقدین که اصلا صدا و سیمی ایران رو نمی بینن طبیعتا این پاسخ گویی ها و دفاعیه ها رو نمی بینن، بنابراین عملا نتیجه تفاوتی نداره. پس شنونده و بیننده باید عاقل باشه..!

مسلم;991085 نوشت:

خب صحبت های این شخص یک بار بدون تقطیع در صدا و سیما پخش شده،

لطف کنید لینک اون رو بدید

شروحیل;991075 نوشت:
برادر گرامی
سوال شما هم ربطی به اصل مساله نداشت !
بنده معلم نیستم
اگر معلم بودم جوابم شاید بله بود و شاید خیر

متاسفم که به دنبال فرار از پاسخگویی هستید و بعد خودتان دیگران را به چیزهایی دیگر متهم می کنید.

جواب واقعی سوالم مشخص هست. فقط می خواستم خودتان اعتراف کنید که نکردید.

ولی جواب مشخص هست. خیر چنین توانی ندارید. چون مسائل را صفر و صد می بینید

و وقتی کسی نتواند برای نقاط مثبت ارزش قائل باشد تحلیل هایش یکی از یکی غلط تر است.

استاد مسلم تا قیامت هم به شما پاسخ بدهند شما قانع نخواهید شد

چون به شدت فقط منفی ها را می بینید

هر احساسی که بهتان دست بدهد را واقعیت می دانید و تصور میکنید هیچ نیازی هم به سند و مدرک برای اثبات ندارد

نگاه شما به جهان هستی و دین اسلام نگاه واقع بینانه ای نیست.

اینکه جلوی کوچکترین اشتباهی را باید بتوانیم بگیریم اصلا واقع بینانه نیست.

حتی امام زمان هم ظهور بکنند باز هم چنین چیزی ممکن نیست

چون اصلا اسلام برای این چیزها نیامده

اسلام آمده تا در طول عمری که خدا به ما بخشیده ما را به قله برساند

یعنی وقتی آخر عمرمان شد یک انسان پاک و سالم که کلی رد پای مثبت از خودش به جای گذاشته از دنیا برود.

نه اینکه یک انسان پاک و سالم و بدون هیچگونه خطا و اشتباه از سن بیست سالگی شروع به کار کند تا روزی که بمیرد

انسان ها در شرایط مختلفی به دنیا می آیند. بنابراین انسان ها توانایی ها و ظرفیت های روحی متفاوتی دارند

یک نفر در خانواده ای لج باز به دنیا می آید و لجبازی در پوست و استخوانش رسوخ می کند

همین شخص وقتی مسئولی در ارگانی می شود گاهی لج بازی می کند که با تذکر و مدیریت دست از لج بازیش میکشد.

یک نفر در خانواده ای فقیر به دنیا می آید و به دنبال پول می رود و ....

هرکسی یک توانی دارد. باید از هرکسی انتظار داشت بهترین خودش باشد. نه بهترینی که ما می خواهیم.

امیدوارم نگاهتان را به زندگی و دنیا اصلاح کنید وگرنه خودتان بیشتر از همه آسیب می بینید

و پاسخ های کارشناسان هم هرگز شما را قانع نخواهد کرد.[/]

شروحیل;991090 نوشت:
لطف کنید لینک اون رو بدید

برادر من می گویم یک بار پخش شده، منظورم این است که بالاخره این خبر در صدا و سیما پخش شده دیگر! بعید است در آن گزارشی که از صدا و سیما پخش شده به همین یک کلمه که من پدرم را می توانم ببینیم هم اکتفا شده باشد، چون سر و ته ندارد؛ تاریخ گزارش هم که معلوم نیست، بالاخره باید آن را دید و بعد قضاوت کرد.

ببینید شما با یک کلیپی که هنوز حقیقت آن روشن نیست تمام سازمان صدا سیما را زیر سوال برده اید، و همه را دروغگو کرده اید؛ حالا تازه دنبال لینک اصل ماجرا می گردید که تازه قضاوت کنید!! این روش اسلامی است؟

مسلم;991098 نوشت:
برادر من می گویم یک بار پخش شده، منظورم این است که بالاخره این خبر در صدا و سیما پخش شده دیگر! بعید است در آن گزارشی که از صدا و سیما پخش شده به همین یک کلمه که من پدرم را می توانم ببینیم هم اکتفا شده باشد، چون سر و ته ندارد؛ تاریخ گزارش هم که معلوم نیست، بالاخره باید آن را دید و بعد قضاوت کرد.

ببینید شما با یک کلیپی که هنوز حقیقت آن روشن نیست تمام سازمان صدا سیما را زیر سوال برده اید، و همه را دروغگو کرده اید؛ حالا تازه دنبال لینک اصل ماجرا می گردید که تازه قضاوت کنید!! این روش اسلامی است؟

سلام و عرض ادب

برادر من

باز شما حرف خود را می زنید و بنده را متهم به این میکنید که صدا و سیما را دروغگو خوانده ام.

بنده در نیت خیر صدا و سیما شکی ندارم

اما مساله اینجاست که برای نیت خیر نمی توان به هر راهی متوسل شد !!!

این مصاحبه کامل تر البته باز هم تمام مصاحبه نیست

https://www.aparat.com/v/LDg62

اصلا حرف این شخص این بوده که با بسته شدن تلگرام موافق نیست !!!

حرف بنده این است که با جهنم نشان دادن آمریکا و بهشت نشان دادن ایران و تغییر افکار عوام ایران ، حقیقت تغییری نمی کند !!!

آمریکا معایبی دارد ، خوبی هایی هم دارد

ایران هم همین طور

در برخی مسائل حتی آمریکا از ایران اسلامی تر است

مثل شاخص فساد ، سود بانکی و روابط اجتماعی

بهتر است از اخبار برای رساندن خبر استفاده کنیم

نه تغییر افکار .

Im_Masoud.Freeman;991097 نوشت:
[=Times New Roman]
متاسفم که به دنبال فرار از پاسخگویی هستید و بعد خودتان دیگران را به چیزهایی دیگر متهم می کنید.

جواب واقعی سوالم مشخص هست. فقط می خواستم خودتان اعتراف کنید که نکردید.

ولی جواب مشخص هست. خیر چنین توانی ندارید. چون مسائل را صفر و صد می بینید

و وقتی کسی نتواند برای نقاط مثبت ارزش قائل باشد تحلیل هایش یکی از یکی غلط تر است.

استاد مسلم تا قیامت هم به شما پاسخ بدهند شما قانع نخواهید شد

چون به شدت فقط منفی ها را می بینید

هر احساسی که بهتان دست بدهد را واقعیت می دانید و تصور میکنید هیچ نیازی هم به سند و مدرک برای اثبات ندارد

نگاه شما به جهان هستی و دین اسلام نگاه واقع بینانه ای نیست.

اینکه جلوی کوچکترین اشتباهی را باید بتوانیم بگیریم اصلا واقع بینانه نیست.

حتی امام زمان هم ظهور بکنند باز هم چنین چیزی ممکن نیست

چون اصلا اسلام برای این چیزها نیامده

اسلام آمده تا در طول عمری که خدا به ما بخشیده ما را به قله برساند

یعنی وقتی آخر عمرمان شد یک انسان پاک و سالم که کلی رد پای مثبت از خودش به جای گذاشته از دنیا برود.

نه اینکه یک انسان پاک و سالم و بدون هیچگونه خطا و اشتباه از سن بیست سالگی شروع به کار کند تا روزی که بمیرد

انسان ها در شرایط مختلفی به دنیا می آیند. بنابراین انسان ها توانایی ها و ظرفیت های روحی متفاوتی دارند

یک نفر در خانواده ای لج باز به دنیا می آید و لجبازی در پوست و استخوانش رسوخ می کند

همین شخص وقتی مسئولی در ارگانی می شود گاهی لج بازی می کند که با تذکر و مدیریت دست از لج بازیش میکشد.

یک نفر در خانواده ای فقیر به دنیا می آید و به دنبال پول می رود و ....

هرکسی یک توانی دارد. باید از هرکسی انتظار داشت بهترین خودش باشد. نه بهترینی که ما می خواهیم.

امیدوارم نگاهتان را به زندگی و دنیا اصلاح کنید وگرنه خودتان بیشتر از همه آسیب می بینید

و پاسخ های کارشناسان هم هرگز شما را قانع نخواهد کرد.

سلام و عرض ادب

برادر گرامی

مساله همین جاست

حکومت کنونی با ادعای این که حکومت خدا را روی زمین ایجاد خواهد کرد ، مردم را دعوت به شورش علیه حکومت وقت کرد .

اگر حکومت جنین ادعایی نمی کرد حرف شما صحیح بود .

بالاخره هر حکومتی اشتباهاتی دارد . این یک مساله عادی است . یکی بیشتر یکی کمتر .

اما این که در حکومت خدا فساد بیشتر از حکومت شیاطین باشد قابل هضم برای عوام نیست و باعث دین زدگی خواهد شد .

بحث اینجا بحث شخص نیست .

طبق حرف شما ، امیر مومنان(ع) نباید معاویه را عزل می کرد !

بالاخره هر انسانی عیبی دارد دیگر !

باید به معاویه فرصت اصلاح خودش را می داد !!!!!

یا یزید

یا ...

!!!!

حرف شما زمانی صحیح است که اشتباهات شخص کل جامعه را تحت تاثیر قرار ندهد و فقط زندگی خودش را خراب کند .

اما مساله وقتی عمومیت پیدا می کند با دید شخصی نمی توان به آن نگاه کرد .

ما منکر خوبی های صدا و سیما نیستیم

اگر هم این جا حرفی زده می شود برای اصلاح است .

بنده به هیچ وجه نه با براندازی این نظام موافق هستم و نه با براندازی هیچ نظام دیگری .

تغییرات در نظام ها باید به صورت تدریجی و بدون شورش باشد . مگر این که قابل اصلاح نباشد .

با سکوت درباره اشتباهات مشکلات حل نخواهد شد .

باید اشتباهات گفته شود تا برای اصلاح آن اقدام گردد.

شروحیل;991125 نوشت:

حکومت کنونی با ادعای این که حکومت خدا را روی زمین ایجاد خواهد کرد ، مردم را دعوت به شورش علیه حکومت وقت کرد .
اگر حکومت جنین ادعایی نمی کرد حرف شما صحیح بود .
بالاخره هر حکومتی اشتباهاتی دارد . این یک مساله عادی است . یکی بیشتر یکی کمتر .

حکومت کنونی چنین ادعایی نداشت

و قرار بر این بود که مردم را از دست نظام فاسد و ظالم شاهنشاهی نجات بدهیم و حکومتی را تشکیل بدهیم که به حکومت امام زمان متصل بشود

و این به این معنا نبود که مردم را از ژیان پیاده کنیم و سوار پورشه بکنیم

بلکه قرار بود در طول زمان از ژیان به پورشه برسیم که داریم در همین مسیر حرکت می کنیم

شما خسارات هشت سال جنگ تحمیلی و جنگ های رسانه ای و جنگ نرم

و برنامه های پی در پی دشمنان برای ایجاد آشوب و نا امنی را هم در نظر بگیرید

همه ی اینها برای نظام هزینه دارد و هزینه اش فقط مالی و جانی نیست. یک هزینه اش ضعیف شدن اعتقادات گروهی از مردم هست.

بله اگر خیلی ها دست به خیلی کارها نمی زدند ما الان خیلی جلوتر بودیم. ولی خوب دست به خیلی کارها زدند. الان ما چه کنیم ؟

شما از آن کسانی هستید که اگر پایتان به سطل ماستتان بخورد و روی زمین بریزد

به این دلیل که بخشی از ماست روی زمین ریخته شده دیگر حاضر نیستید سطح را بلند کنید و از هدر رفتن بقیه ماست جلوگیری کنید

شما هرآنچه می خواهید را به همه ی مملکت نسبت می دهید و بعد با همان تهمت ها آن ها را می کوبید

شروحیل;991125 نوشت:

اما این که در حکومت خدا فساد بیشتر از حکومت شیاطین باشد قابل هضم برای عوام نیست و باعث دین زدگی خواهد شد .

اولا این حرف شما یک حرف احساسی هست و هیچ آمار دقیق و مستندی برای آن ندارید.

یک استادی میگفت توی یه کلاسی گفتم کیا با این ..... مطلب موافقند؟ یک نفر دست بلند کرد گفت : همه

منم بهش گفتم: صبر کن آمار بگیریم و وقتی آمار گرفتیم جز خودش هیچکس موافق نبود.

ثانیا اینجور که شما می گویید این جمله شما که در این حکومت فساد بیشتر از حکومت شیاطین است نظر عوام است.

و طبق نظر شما :

شروحیل;991077 نوشت:

90 درصد این کشور رو عوام تشکیل داده
عوام فکر نمی کنند
هر چیزی که بشنوند رو باور می کنند !

پس بهتره نظر عوام رو ندیده بگیرید چون هیچ منطقی پشتش نیست :khandeh!:

شروحیل;991125 نوشت:

طبق حرف شما ، امیر مومنان(ع) نباید معاویه را عزل می کرد !

بالاخره هر انسانی عیبی دارد دیگر !

باید به معاویه فرصت اصلاح خودش را می داد !!!!!

معاویه در طول زندگی مزخرفش فرصت کافی برای اصلاح خودش را داشت که از آن استفاده نکرد

منظور من این نیست که به هر شخصی تا قیامت فرصت اصلاح خودش را بدهیم

منظور من این است که آن اشخاصی که مد نظر شما هستند یا در کشور وجود ندارند

یا اینکه به آنها فرصت حضور در پست های رده بالا را نمی دهند

و این هم با انتخاب خود مردم صورت می گیرد

شروحیل;991125 نوشت:

ما منکر خوبی های صدا و سیما نیستیم

اتفاقا دقیقا منکر تمام خوبی های صدا و سیما و کل خوبی های تمام مملکت هستید

و این حرف رو هم برای منطقی جلوه دادن خودتون می زنید

اگر منکر خوبی های صدا و سیما نیستید

لطفا هرچی خوبی از صداوسیما به ذهنتون میرسه رو در همین تاپیک بنویسید

امیدوارم این دفعه فرار نکنید خوبی ها رو بنویسید.[/]

Im_Masoud.Freeman;991128 نوشت:
[=Times New Roman]
حکومت کنونی چنین ادعایی نداشت

سلام و عرض ادب

برادر گرامی

اگر در آن دوره بودید می دیدید که با چنین ادعایی انقلاب صورت گرفت

به همین دلیل بعد از انقلاب بسیاری از افراد بر ضد حکومت قیام کردند و آن سرکوب های معروف صورت گرفت .

در هر حال بهتر بود تمام حقیقت گفته می شد ، تا چنین اتفاقاتی نمی افتاد .

اکنون هم بهتر است تمام حقیقت گفته شود .

باید قبول کنیم با جهنم نشان دادن آمریکا و بهشت نشان دادن ایران مشکل حل نخواهد شد .

[=Times New Roman]
شما هرآنچه می خواهید را به همه ی مملکت نسبت می دهید و بعد با همان تهمت ها آن ها را می کوبید

[=Times New Roman]برادر گرامی

اگر بنده تهمت زده ام خدا مرا ببخشد و اگر شما به بنده تهمت زده اید خداوند شما را ببخشد

[=Times New Roman]
اولا این حرف شما یک حرف احساسی هست و هیچ آمار دقیق و مستندی برای آن ندارید.
[=Times New Roman]

برادر گرامی

سازمانی وجود دارد با عنوان سازمان شفافیت بین الملل

و شاخصی وجود دارد با عنوان شاخص درک فساد

رتبه ایران در بین 180 کشور عضو این سازمان 130 است

و نمره ایران 30 از 100

نمره اکثر کشور های اروپایی حدود 80 است

و نمره آمریکا 44

میانگین نمره جهانی نیز 43 است

[=Times New Roman]
منظور من این نیست که به هر شخصی تا قیامت فرصت اصلاح خودش را بدهیم
[=Times New Roman]

بله برادر

40 سال هم فرصت کمی نیست

پیشرفت ایران در این 40 سال با پیشرفت یک حکومت اسلامی واقعی فاصله دارد

البته جمهوری بودن ایران این مساله را توجیه میکند

چون جمهوری طبق گفته آیت الله مدرس با مکتب جعفری هم خوانی ندارد .

[=Times New Roman]
لطفا هرچی خوبی از صداوسیما به ذهنتون میرسه رو در همین تاپیک بنویسید

امیدوارم این دفعه فرار نکنید خوبی ها رو بنویسید.

راه اندازی شبکه های قرآنی پیشرفت خوبی داشته

کمیت برنامه ها نیز خوب بوده

برنامه های مستند پیشرفت قابل توجهی دارد

در جلوه های ویژه و تجهیزات روز پیشرفت قابل توجهی صورت گرفته

نقد پذیری بسیار بهتر شده

و ...

مساله ای که با این محاسن به ذهنم رسید عادی کردن روابط بین زن و مردم نامحرم (دلت پاک باشه کافیه ) و موسیقی مطرب
و کپی کاری از برنامه های غیر متعارف ماهواره است(عادی کردن روابط با نامحرم)

اگر در این زمینه نیز اصلاح صورت بگیرد و به دنبال کپی کاری از برنامه های ماهواره نباشیم بهتر است

یا اگر الگو برداری نیز صورت می گیرد ، جنبه های اسلامی مورد توجه قرار بگیرد و حریم ها حفظ شود .

شروحیل;991124 نوشت:
باز شما حرف خود را می زنید و بنده را متهم به این میکنید که صدا و سیما را دروغگو خوانده ام.
بنده در نیت خیر صدا و سیما شکی ندارم
اما مساله اینجاست که برای نیت خیر نمی توان به هر راهی متوسل شد !!!

برادر عزیز ، جناب شروحیل گرامی، این دو کلامی که به رنگ قرمز در آورده ام آیا با هم سازگار است؟
شما از یک طرف می گویید معتقد نیستید که صدا و سیما دروغگو است، و از طرف دیگر می گوید برای اهداف خیرش به هر راهی چون دروغ متوسل میشود!!! این پارادوکس است برادر من، پارادوکس!!

در هر صورت من نمیخواهم قضاوت کنم، فقط میخواستم شما را از قضاوت زود هنگام بازدارم!
یا حق

مسلم;991171 نوشت:
برادر عزیز ، جناب شروحیل گرامی، این دو کلامی که به رنگ قرمز در آورده ام آیا با هم سازگار است؟
شما از یک طرف می گویید معتقد نیستید که صدا و سیما دروغگو است، و از طرف دیگر می گوید برای اهداف خیرش به هر راهی چون دروغ متوسل میشود!!! این پارادوکس است برادر من، پارادوکس!!

در هر صورت من نمیخواهم قضاوت کنم، فقط میخواستم شما را از قضاوت زود هنگام بازدارم!
یا حق

برادر گرامی اگر بنده به صدا و سیما دروغ گویی نسبت داده ام
(و نه پخش اخبار کذبی که خودتان آن راتوسط امیری در صدا و سیما تایید کردید)
خداوند مرا ببخشد و اگر شما به بنده تهمت زده اید خداوند شما را ببخشد

بنده گفتم برای نیت خیر نمی توان به هر راهی متوسل شد

آیا گفتم آن راه دروغ گویی است؟؟؟؟

نمونه تقطیع را هم برای شما آوردم

باز هم می گویم بنده صدا و سیما را به دروغگویی متهم نکرده ام

پخش اخبار کذب یا همان پخش شایعه کار صحیحی نیست

تقطیع هم کار صحیحی نیست

اگر شما این ها را صحیح می دانید و هدف را با وسیله توجیه می کنید بنده دیگر با شما حرفی ندارم .

شروحیل;990857 نوشت:

شروحیل;990922 نوشت:

شروحیل;990922 نوشت:
چه کسی شایعه ربوده شدن این شخص را توسط آمریکا پخش کرد؟
مقامات آمریکایی یا ایرانی؟
آیا تهمت زدن و شایعه سازی گناه نیست؟
آیا پخش شایعه گناه نیست؟

شروحیل;991041 نوشت:

شروحیل;991077 نوشت:
تو اخبار صدا و سیما همه دنیا رو جهنم نشون می دن و ایران رو بهشت !
و تو اخبار دشمنان ایران ، ایران رو جهنم نشون می دن و کشور خودشون رو بهشت !

نمی خواهم این بحث بی خودی کش پیدا کند؛ اگر این سخنانی که از شما نقل قول گرفتم دلالت بر ادعای پخش اخبارکذب از صدا و سیما نمی کند من رسما از شما عذرخواهی می کنم...!
یا حق

مسلم;991247 نوشت:
نمی خواهم این بحث بی خودی کش پیدا کند؛ اگر این سخنانی که از شما نقل قول گرفتم دلالت بر ادعای پخش اخبارکذب از صدا و سیما نمی کند من رسما از شما عذرخواهی می کنم...!
یا حق

سلام و عرض ادب

برادر گرامی شما می گویید بنده گفته ام صدا و سیما دروغ می گوید

در تمام این نقل قول ها (که تقطیع نیز در برخی موارد صورت گرفته تا نظر شما را تحمیل کند)

اشاره به پخش اخبار کذب شده

خود شما در ابتدای تاپیک گفتید که پخش اخبار کذب با دروغگویی تفاوت دارد

و حال جالب اینجاست که زمانی که حرف از طرف بنده باشد این دو یکی خواهد بود !!!!!

ان شاء الله خداوند همه ما را به راه راست هدایت فرماید

شروحیل;991270 نوشت:
ان شاء الله خداوند همه ما را به راه راست هدایت فرماید

ان شاالله...

سلام

جناب شروحیل حرف قشنگی زد
اینکه باید اخبار رو منتقل کرد نه از آن برای تغییر افکار استفاده کرد.

اخبار برای خودش نویسنده داره و ناظر داره و پخش اخبار نیاز به گزینش داره و سیاست گزاری داره...
اخبار واسه خودش کارگردانی داره...
به قول یه بنده خدایی فیلم های خارجی که در صدا و سیما پخش میشه گاهی اوقات قابل فهم نیست و برای فهمیدنش لازمه فیلم بدون سانسور رو ببینیم. و اخبار صدا و سیما هم همینطور... یعنی شما تا وقتی به رسانه های دیگر توجه نکنید متوجه اصل ماجرا نمیشوید....
بگذارید اینطور توضیح بدهم
نتیجه گیری ذهنی و جهت گیری انسان ها بستگی زیادی به اطلاعات و داده های ورودی دارد.
من میتوانم با اطلاعات ناقص یا یک جانبه، جهت گیری خاصی در افکار شما ایجاد کنم.
این نحوه کارگردانی کردن میتواند به هر سویی باشد. گاهی در جهت اهداف نظام و گاهی در جهت اهداف ضد نظام و گاهی بی طرفانه...
نقد جدی به صدا و سیما در واقع میتواند به این جهت باشد که اخبار رو بی طرفانه و کامل پخش نمیکنه بلکه به اونها جهت میده و اخبار رو کارگردانی میکنه... کاری که رسانه های غربی نیز انجام میدن.... حتی این رو میشه از تغییر اسم صدا و سیمای ملی به میلی فهمید.
این در نزد مردم دروغ حساب میشه اگر چه از لحاظ فقهی دروغ نباشه...

خباء;991853 نوشت:
این نحوه کارگردانی کردن میتواند به هر سویی باشد. گاهی در جهت اهداف نظام و گاهی در جهت اهداف ضد نظام و گاهی بی طرفانه...
نقد جدی به صدا و سیما در واقع میتواند به این جهت باشد که اخبار رو بی طرفانه و کامل پخش نمیکنه بلکه به اونها جهت میده و اخبار رو کارگردانی میکنه... کاری که رسانه های غربی نیز انجام میدن.... حتی این رو میشه از تغییر اسم صدا و سیمای ملی به میلی فهمید.
این در نزد مردم دروغ حساب میشه اگر چه از لحاظ فقهی دروغ نباشه...

تمام شبکه های خبری وابسته هستند، و طبیعتا در انتخاب اخبار منافع و مصالح آن کشور، دولت، یا جایی که به آن وابسته هستند را رعایت می کنند، و این کاملا منطقی بوده و مختص صدا و سیمای ما هم نیست.
حق و باطل بودن آن در گرو این است که آیا هدف آن جایی که به آن وابسته هستند نیکوست یا خیر. یعنی مهم این است که به جبهه حق وصل باشند یا جبهه باطل. وگرنه طبیعتا هر شبکه خبری اخباری که در تضاد با منافعش باشد ولو آنکه درست باشد پخش نمیکند، اصلا اگر چخش کند احمقانه است! کسی به چنین رویکردی اشکال نمیگیرد!

مثلا همین شبکه های غربی، اگر پلیس ما با یک خانم بدحجاب بد برخورد کند تمام شبکه های خبری غرب این را بزگنمایی می کنند، اما اگر پلیس آمریکا یک سیاهپوست را بکشد صدایی از آنها در نمی آید! به قول شما دروغ هم نگفته اند!

اگر شهید باقر النمر عالم مجاهد شیعه عربستانی گردن زده شود همه آنها سکوت می کنند، اما اگر یک راننده با اتوبوس نیروی پلیس ایران را زیر چرخ هایش له کند و سپس اعدام شود میشود شهید راه دفاع از آزادی...!

اگر در ایران ده نفر بریزند بیرون میشود تیتر یک رسانه های بیگانه، اما اعتراضات در آمریکا و فرانسه و... جدی گرفته نمیشود!

در هر صورت این کاملا طبیعی است که هر خبری که بزرگنمایی شود یا کوچک نمایی شود به ضرر یا نفعت یک جبهه است، و طبیعتا آن جبهه رسانه خودش را که به عنوان یک ابزار برای پیش برد اهدافش هست در راه منافع خودش به کار می گیرد، نه منافع دشمن!! اشکال شما خیلی ساده نگرانه است.

مسلم;991866 نوشت:
تمام شبکه های خبری وابسته هستند، و طبیعتا در انتخاب اخبار منافع و مصالح آن کشور، دولت، یا جایی که به آن وابسته هستند را رعایت می کنند، و این کاملا منطقی بوده و مختص صدا و سیمای ما هم نیست.
حق و باطل بودن آن در گرو این است که آیا هدف آن جایی که به آن وابسته هستند نیکوست یا خیر. یعنی مهم این است که به جبهه حق وصل باشند یا جبهه باطل. وگرنه طبیعتا هر شبکه خبری اخباری که در تضاد با منافعش باشد ولو آنکه درست باشد پخش نمیکند، اصلا اگر چخش کند احمقانه است! کسی به چنین رویکردی اشکال نمیگیرد!

مثلا همین شبکه های غربی، اگر پلیس ما با یک خانم بدحجاب بد برخورد کند تمام شبکه های خبری غرب این را بزگنمایی می کنند، اما اگر پلیس آمریکا یک سیاهپوست را بکشد صدایی از آنها در نمی آید! به قول شما دروغ هم نگفته اند!

اگر شهید باقر النمر عالم مجاهد شیعه عربستانی گردن زده شود همه آنها سکوت می کنند، اما اگر یک راننده با اتوبوس نیروی پلیس ایران را زیر چرخ هایش له کند و سپس اعدام شود میشود شهید راه دفاع از آزادی...!

اگر در ایران ده نفر بریزند بیرون میشود تیتر یک رسانه های بیگانه، اما اعتراضات در آمریکا و فرانسه و... جدی گرفته نمیشود!

در هر صورت این کاملا طبیعی است که هر خبری که بزرگنمایی شود یا کوچک نمایی شود به ضرر یا نفعت یک جبهه است، و طبیعتا آن جبهه رسانه خودش را که به عنوان یک ابزار برای پیش برد اهدافش هست در راه منافع خودش به کار می گیرد، نه منافع دشمن!! اشکال شما خیلی ساده نگرانه است.

مسلم جان
تا وقتی خودت نخوای متوجه مقصودم بشی
توضیحات بنده بی فایده میشه...
و انتهاش هم ساده نگری امثال من...
شما اول از این لحن فاصله بگیر و من رو ساده نگر و بد بین خطاب نکن..... یا فلانی رو دروغگو و تهمت زن ندون..... اون وقت میشه به گفتگو امیدوار بود

خباء;991873 نوشت:
تا وقتی خودت نخوای متوجه مقصودم بشی
توضیحات بنده بی فایده میشه...

جناب خباء عزیز من همیشه سعی کرده ام حق نگر باشم، برایم هم در مباحث دینی شکست وپیروزی ظاهری اهمیت ندارد، هر کسی حرف حق را از برادر مومنش بگیرد و پیروز است و هر کسی که در برابر حق لجاجت کند شکست خورده است، من واقعا دنبال این نیستم که از زیر بار پذیرش حق فرار کنم، بلکه واقعا دنبال فهم حق هستم، از مخاطبم هم همین توقع را دارم...

وی این را بدانید که ما خیلی اوقات طرف مقابل را به امری متهم می کنیم اما ممکن است خودمان به آن مبتلا باشیم، انسان همیشه باید نسبت به نفس خودش بدبین باشد، نفس خیلی فریبنده است!

خباء;991873 نوشت:
انتهاش هم ساده نگری امثال من...
شما اول از این لحن فاصله بگیر و من رو ساده نگر و بد بین خطاب نکن..... یا فلانی رو دروغگو و تهمت زن ندون..... اون وقت میشه به گفتگو امیدوار بود

من همواره سعی کرده ام رفتارها را نقد کنم، نه افراد را...؛ نمیگویم هیچ کجا از دستم در نرفته است، اما تلاشم این بوده که این رویکرد را فراموش نکنم
اینجا هم نگفتم شما ساده اندیش هستید، عرض کردم این اشکال ساده اندیشانه است؛ من کار به سایر اندیشه های شما ندارم که ممکن است خیلی عمیق باشد، اما هر انسانی ممکن است در یک مسئله دچار ساده اندیشی شود، این مربوط به همان مسئله است، نه خود شخص.

در هر صورت اگر با لحن کلامم موجب رنجش خاطر شما شدم قطعا بدانید قصد و غرضی در کار نبوده و از این بابت عذرخواهی می کنم@};-

مسلم;991950 نوشت:

من واقعا دنبال این نیستم که از زیر بار پذیرش حق فرار کنم، بلکه واقعا دنبال فهم حق هستم،

مسلم;991950 نوشت:

انسان همیشه باید نسبت به نفس خودش بدبین باشد، نفس خیلی فریبنده است!

سلام و عرض ادب

جناب مسلم گرامی

شیطان بسیار فریبنده عمل می کند

نا زیبایی ها را زیبا جلوه می دهد

و غیر حق را حق نشان می دهد

از شما عاجزانه تقاضا دارم عینک خوش بینی به این نظام را بردارید و عینک واقع بینی بزنید و بی طرفانه قضاوت کنید

می دانم این کار در نگاه اول غیر ممکن است

این را بدانید که ممکن است

اهل باطل حرف حق بزنند

و اهل حق حرف باطل .

اما حق و باطل همیشه از هم جدا هستند

اگر با دید درست به ان ها نگاه کنیم

و به حرف نگاه کنیم

نه به شخصی که آن حرف را می زند.

اگر حق را طلب کنید آن را خواهید یافت

ان شاء الله به نتیجه مطلوب خواهید رسید

خداوند همه ما را به راه راست هدایت فرماید

در پناه حق تعالی

شروحیل;991959 نوشت:
شیطان بسیار فریبنده عمل می کند
نا زیبایی ها را زیبا جلوه می دهد
و غیر حق را حق نشان می دهد
از شما عاجزانه تقاضا دارم عینک خوش بینی به این نظام را بردارید و عینک واقع بینی بزنید و بی طرفانه قضاوت کنید

یک جوری حرف می زنید انگار من نظام را یک نظام معصومانه می دانم...!!
من هم منتقد نظام هستم، یک منتقد جدی! منتهی اهل سیاه نمایی هم نیستم..! باید رفتارها را نقد کرد، نباید گفت نظام باطل است، بله هر کجا که پا روی حق گذاشته شود، آن رفتار، رفتار باطلی است
من از هیچ رفتاری از سوی هیچ کدام از مسئولین که مخالف دین باشد دفاع نمی کنم، من مدافع اسلام هستم، نه آقایان مسئول...!!

کثیف ترین، پلید ترین، و بی وجدان ترین انسان ها را کسانی می دانم که در حکومتی به نام دین که خون هزاران جوان به پاس آن ریخته شده دارند مخالف دین و عدالت عمل می کنند.

مسلم;991950 نوشت:
جناب خباء عزیز من همیشه سعی کرده ام حق نگر باشم، برایم هم در مباحث دینی شکست وپیروزی ظاهری اهمیت ندارد، هر کسی حرف حق را از برادر مومنش بگیرد و پیروز است و هر کسی که در برابر حق لجاجت کند شکست خورده است، من واقعا دنبال این نیستم که از زیر بار پذیرش حق فرار کنم، بلکه واقعا دنبال فهم حق هستم، از مخاطبم هم همین توقع را دارم...

وی این را بدانید که ما خیلی اوقات طرف مقابل را به امری متهم می کنیم اما ممکن است خودمان به آن مبتلا باشیم، انسان همیشه باید نسبت به نفس خودش بدبین باشد، نفس خیلی فریبنده است!

من همواره سعی کرده ام رفتارها را نقد کنم، نه افراد را...؛ نمیگویم هیچ کجا از دستم در نرفته است، اما تلاشم این بوده که این رویکرد را فراموش نکنم
اینجا هم نگفتم شما ساده اندیش هستید، عرض کردم این اشکال ساده اندیشانه است؛ من کار به سایر اندیشه های شما ندارم که ممکن است خیلی عمیق باشد، اما هر انسانی ممکن است در یک مسئله دچار ساده اندیشی شود، این مربوط به همان مسئله است، نه خود شخص.

در هر صورت اگر با لحن کلامم موجب رنجش خاطر شما شدم قطعا بدانید قصد و غرضی در کار نبوده و از این بابت عذرخواهی می کنم@};-

جناب مسلم
به نظرم نقدم به صدا و سیما کافی بود. شما سعی تان را بکنید متوجه بعد منفی این کارگردانی بشوید نه بعد علمی و طبیعی اش را ببینید...
همانطور که رسانه های داخلی تظاهرات مخالفان نظام جلوی سازمان ملل را به درستی جمعی قلیل عنوان میکند
از آن طرف تظاهرات 20 نفر در ایتالیا جلوی سفارت اسرائیل را مخالفت مردم ایتالیا عنوان میکند....
در کار رسانه ای ابزار بزرگ نمایی و کوچک نمایی و بازی با احساسات مردم خیلی استفاده میشود...
صداهای زیادی بایکوت میشود و چون شنیده نمیشود قضاوتهای نادرست شکل میگیرد... ما متاسفانه فقط یاد گرفتیم با رویکرد قضایی با مسائل برخورد کنیم... مثلا میگوییم صدا و سیما که دروغ نگفته و مسئول افکار مردم نیست... مردم عاقل باشند...
در بحث دلار و سکه همین را میگویند... در موسسات اعتباری همین را میگویند.... بعد که گند همه چیز در می آید میام به قوه قضاییه میگیم چرا جلوی فساد رو نمیگیری....
اینا به خاطر چیه؟ به خاطر اینکه مدیریت ما مدیریت قضایی است...
مثلا میگیم صدا و سیما چه گناهی داره؟! اون فقط داره اخبار رو منتقل میکنه...این رویکرد قضایی به مسئله است... نمیدونم متوجه مسئله شدید یا نه...
به تعبیر دیگه میگیم تا وقتی کسی جرمش اثبات نشه بیگناهه... اینجوری دست دزدا و مفسدا رو باز میذاریم بعد که گند میزنن میگیم باید بره دادگاه معلوم نیست کی اثبات بشه و کی حکم بیاد ...
اره اینطوری بخوام بگیم صدا و سیما دروغ گو نیست...
هر کی هم میگه دروغگو هست بره دادگاه شکایت کنه...
جناب مسلم شما توی یه دنیای دیگه زندگی میکنی! یعنی تو جامعه هستی ولی توی جو حوزوی و کاری و منطقی هستی... منطق ما رو درک نمیکنی...
این بحثها یه طوری هست که یه کم سیاسی میشه و همش میوفتیم توی مقایسه بین رسانه داخلی و خارجی... ولی حرفای من ربطی به این مقایسه نداره... ولی کلا رسانه های خارجی رو در مباحث داخلی خودشون صادق تر میدونم...
یعنی رسانه های اونها تو مسائل اقتصادی و اجتماعی و کلا مباحث داخلی خودشون شفافیت و صداقت بیشتری دارند...

با توضیحاتی که دادم
به نظرم اطلاع رسانی دروغ داره انجام میشه
فقط شاید اسمش و تعریفش چیز دیگه باشه
مثلا یکی میگه این دروغ مصلحتی بود
یکی بگه این توریه بود
یکی بگه ما واقعیت رو گفتیم ولی همش رو نگفتیم
یکی بگه لازم نیست در این موارد که به نفع ما است سور قضایا رو مشخص کنیم
خلاصه یه جوری کارگردانی میشه و یه جوری داده های ورودی به مردم میدن که فکر کنیم قیمت سر کوچه رییس جمهور مثل سر کوچه ما هست.

پرسش:
چندی پیش صادق زیباکلام در مورد مواضع متعدد و متناقض مسئولین در مورد شهرام امیری از اظهار عدم شناخت وی، تا کارمند ساده جلوه دادن او، و سپس قهرمان سازی و در نهایت اعدام وی گفته بود: برخی مسئولان ما شأن و اعتبار زیادی برای فهم و درک مخاطبینشان قائل نیستند. با این حساب سوال من این است که: اولا حکم نگاه کردن به صدا و سیمایی که به این صراحت دروغ میگوید چیست؟
ثانیا: آیا اخباری که در درون کشورمان به عنوان اخبار موثق پخش میشود را میتوان به عنوان یک سند در نظر گرفت و در مورد آن بحث و گمانه زنی کرد یا خیر؟

پاسخ:

برای پاسخ به این سوال باید به چند نکته توجه بفرمایید:

نکته اول:
حقیقت این است که شهرام امیری اطلاعات ایران را به آمریکا فروخته است، اگرچه برخی رسانه ها غربی برای جو سازی علیه ایران و بدبین کردن مردم چنین جاسوسی را انکار می کنند اما سخنان متعارض مقامات آمریکایی،و برخی شواهد در رسانه های غربی نشان از صدق ماجرا دارد.
همان ایامی که امیری به ایران بازگشت، شبکه سی ان ان در همان سپتامبر 2015 به نقل از روزنامه واشنگتن‌پست بیان می کند که سیا در قبال دریافت اطلاعات محرمانه، به امیری 5 میلیون دلار داده است. یک مقام آمریکایی به واشنگتن‌پست گفته بود که همین رقم نشان می‌دهد که اطلاعات دریافتی از وی تا چه حد ارزشمند بوده است، و یک مقام آمریکایی دیگر هم گفت «یک بسته مزایای بلند مدت» به امیری پیشنهاد شده بود، که این امکان را به وی می‌داد که یک «زندگی مرفه و راحت» در آمریکا داشته باشد.
البته قرائن دیگری هم درادامه خواهد آمد.

آنچه از مطالعه ماجرای شهرام امیری و اظهارات ضد و نقیض و مبهم آمریکایی ها احساس می شود این است که آمریکایی ها شهرام امیری را تخلیه اطلاعاتی کرده و به ایران پس فرستادند و به گونه ای با ابهام این جاسوسی را برای مسئولین ایران علنی ساختند تا این مهره سوخته در زمین ایران اعدام شود، تا هم اطلاعات را گرفته باشند، و هم با اعدام این مهره ناکارآمد از سوی ایران توپ را در زمین ایران بیندازند، به همین خاطر ضمن اشاره به جاسوسی امیری برای مسئولین، از ان طرف برای افکار عمومی در ایران نسخه دیگری پیچیده و از بی گناهی او حرف زدند.

همچنین باید توجه داشت که این اطلاعات را در زمان زندان به آمریکا نداده است، بلکه در دورانی که در آمریکا به سر می برد به آنها داده است، اما بعد از بازگشت او به ایران این خیانت کشف شده است.

نکته دوم:
برخی اشکالات مطرح شده خیلی عوامانه و بچگانه است! وقتی یک مهره شما با اطلاعاتی مهم به دست دشمن افتاده وظیفه شما چیست؟ اینکه بگویید آقا این مهره ما پر از اطلاعات مهمه چرا گرفتینش، خواهش می کنم به ما پس بدینش! یا اینکه بگید این آقا رو ما اصلا نمی شناسیم، مهره مهمی نیست! نهایتش یک کارمند معمولی است؛ روشن است که رویکرد دوم هم برای برداشتن فشار دشمن از روی خود او کاربرد دارد و هم برای پیشگیری از تخلیه اطلاعاتی!!
این از بدیهیات است من واقعا از برخی اشکالات تعجب می کنم!!

اما در مورد برخورد خوب واستقبال از او در بدو ورود به ایران، خب این استقبال دو حال دارد:
می تواند از سر عدم آگاهی اولیه نسبت به جاسوس بودن او باشد، اینکه در ابتدای ورود یک شخص دانشمند که ربوده شده و حال بازگشته، از او استقبال شود به این معنا نیست که اطلاعات جدیدی در خصوص او کشف نخواهد شد. همان زمان وزیر امور خارجه وقت ایران در مورد امیری گفت: «باید اول ببینیم که در این دو سال چه گذشته و بعد ببینیم آیا او قهرمان است یا نه. باید برای ایران محرز شود که ادعاهای او در خصوص ربوده شدندش درست است.»

و نیز می تواند یک تاکتیک باشد تا دشمن اعتماد کرده و از طریق آن مهره که تحت نظر سازمان های اطلاعاتی است اقداماتش را پی بگیرد؛ به عبارتی تاکتیکی جهت جذب اطلاعات به صورت معکوس!

بنابراین در هر صورت چنین رفتاری دروغ محسوب نمیشود.
اما حکم دادگاه به 10 سال زندان و تبعید شهرام امیری مسئله ای است که اساسا از سوی نظام مطرح نشد، بلکه خانواده وی مدعی چنین حکمی شدند و برخی رسانه ها هم منتشر کردند؛ اما همانطور که سخنگوی قوه قضائیه هم بیان کرد این مسئله به دروغ از سوی ایشان مطرح شد، و حکم بدوی دادگاه از همان ابتدا اعدام بوده است.

مشابه آن را هم اخیرا مشاهده کردیم در خصوص مادری که کلیپ های او پخش شد که در آن به دروغ و برای ایجاد جوّ عمومی مدعی شد فرزندش از سوی مقام معظم رهبری بخشیده شده، اما چند روز بعد اعدام شد!

نکته سوم:
نکته سوم این است که این دوگانگی در اخبار مربوط به شهرام امیری مختص ایران نبوده است، شما در خصوص همین مسئله می بینید که نه در رده یک سازمان مثل صدا وسیما، بلکه در رده دو کاندید ارشد ریاست جمهوری یعنی هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ اختلاف است! سخنان این دو درباره شهرام امیری نشان میدهد که بالاخره یکی از این دو دارند دروغ می گویند:
الف) دونالد ترامپ در توئیتر خود بدون بیان جزئیاتی گفته «خیلی از مردم می‌گویند اینکه ایرانی‌ها محققی که به آمریکا کمک کرده را کشته‌اند، به خاطر ایمیل‌های هک‌شده هیلاری کلینتون است.

ب) تام کاتن، سناتور جمهوری‌خواه ایالات متحده آمریکا، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی بی اس با انتقاد از هیلاری کلینتون به دلیل اهمال و سهل‌انگاری در حفظ محرمانگی و امنیت پست الکترونیک خود؛ گفت که ناامن بودن پست الکترونیک او، منجر به اعدام شهرام امیری شده و او را به کشتن داده‌است.

ج) خود هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه وقت آمریکا اعلام کرد:«شهرام امیری به میل خود به این کشور سفر کرده و پس از زندگی آزادانه در این کشور، به اختیار خود می‌توانسته ایالات متحده را ترک کند».

د) خود شهرام امیری در بدو ورود به ایران اظهارات هیلاری کلینتون را تکذیب کرد.
حالا شما از میان این ها پیدا کنید دروغ گو را...!

نکته چهارم:
ما دروغ گویی برخی مسئولین را انکار نمی کنیم، بالاخره هر آدمی می توند دروغ بگوید، و ما منکر چنین دروغ هایی نیستیم. اما نباید سیاه نمایی کرد و تمام نظام را دروغ گو جلوه داده و صدا و سیما را زیر سوال ببریم، این قطعا از ترفندهای دشمن است.

صدق و کذب و اعتبار یک خبر وابسته به منبعه اولیه ی آن است و اگر خیر در قالب نقل قول باشد صدق و کذب آن دامن نقل کننده را نمی­گیرد.

نکته پنجم:
نکته دیگر در مورد شخصیت خود آقای زیبا کلام است، ایشان در مناظراتش همواره نشان داده که معتقد است ایران دارد چوب لای چرخ آمریکا می کند، وگرنه آمریکا با ما کاری ندارد! یعنی بیش از آنکه معتقد به ایران ستیزی، و اسلام ستیزیِ آمریکا باشد، معتقد به آمریکا ستیزیِ ایران است! بطلان این موضع در جای خودش روشن است نمی خواهم وارد آن شوم.
اما در هر صورت این پیش فرض موجب چنین سخنان و تحلیل هایی میشود، مشکل از پیش فرض است؛ وگرنه کسی که بی طرفانه به آنچه که در این نکات بیان شد نگاه کند آن را تصدیق خواهد کرد، که اگر هم دروغی اتفاق افتاده از سوی مقامات آمریکایی است.

نکته ششم:
دروغ گویی اتفاقا در مورد شبکه های خبرپراکنی غربی بیشتر صدق می کند، آن هم نه دروغ گویی های کوچکی چون جاسوس بودن یا نبودن یک شخص! بلکه دروغ هایی که حتی گاهی برای کشتن هزاران انسان طراحی و ایده پردازی میشوند، البته ساز و کار آن را بلد هستند که چگونه از افراد و منابع ناشناس، یا مستندات جعلی استناد کنند که دروغ گویی شان آشکار نشود.

نمونه آن را می توان در مورد پرونده هسته ای ایران دید، می توانید برای اثبات ساختگی بودن ادعاهای مقامات و شبکه های غربی و صهیونیستی به کتاب "بحران ساختگی" نوشته گرت پورتر مورخ، روزنامه‌نگار تحقیقی وتحلیل گر مسایل امنیت ملی آمریکا مراجعه بفرمایید.

یا در مورد حمله اتمی آمریکا به ژاپن، یا حمله به عراق به بهانه سلاح های کشتار جمعی و خلاصه می بینید که هر کجا که لازم بوده آمریکا برای استعمارگری نفوذ کند ابتدا شبکه های خبری شان فضا را مهیا کرده اند!

دروغ گویی و غرض ورزی رسانه های غربی آشکارتر از آن است که نیازمند اثبات باشد، کافیست فقط مقایسه کنید، بازتاب رسانه ای حوادث ذیل را در شبکه ها رصد کنید:
اگر در ایران ده نفر بریزند بیرون میشود تیتر یک رسانه های بیگانه، اما اعتراضات چند هزار نفری در آمریکا و فرانسه و... جدی گرفته نمیشود!

می توانید به کتاب هایی که در این زمینه نوشته شده است مانند "به من دروغ نگو"، به کوشش جان پیلجر، یا "چرا مردم از آمریکا متنفرند" نوشته مریل وین دیویس، یا "11سپتامبر و حمله آمریکا به عراق" نوشته نوآم چامسکی و کتاب های فراوان دیگری که ماهیت واقعی غرب به خصوص آمریکا را به تصویر می کشد مراجعه کنید تا از دروغ پردازی های رسانه ای و جعل سندهایی که اتفاق می افتد اگاه شوید.

نکته هفتم:
آنچه مردم ما امروز شدیدا به آن نیاز دارند دشمن شناسی است، کسی که در میدان جنگ بین دو خاکریز است و هر دو طرف می گویند ما راست می گوییم ابتدا باید تشخیص دهد دوست کدام طرف است و دشمن کدام طرف! کسانی که پشت شبکه های خبری امروز به ما لبخند زده و برای ما برنامه های طنز می سازند همان هایی هستند که با تمام توان صدام و منافقین تروریست هایی چون ریگی و داعش را تجهیز و حمایت کردند که ما را نابود کنند، این لبخندها به این خاطر است که دستشان به ما نمیرسد، خیلی آدم باید ساده لوح باشد که اخبار خودش را از دشمنی بگیرد که کمر همت به نابودی او بسته بوده است.

رسانه های بیگانه جز ایجاد روحیه یأس، و ناامیدی در میان مردم، و تلقین ناکارآمد حکومت و براندازی آن چه هدفی را دنبال می کنند؟ گمان می کنیم اینها دلشان برای ما می سوزد؟ صراحتا دارند می گویند ما داعش را برای ایران مهیا کردیم، داعشی که اگر پایش به ایران میرسید خودتان می دانید چطور با ما رفتار می کرد، آیا این کافی نیست تا ما غربی ها را بشناسیم؟

جمع بندی و نتیجه گیری

طبق آنچه که گذشت در پاسخ به سوال شما باید عرض کنم اولا ما باید بین خبر صدا و سیما و خبری که به نقل از این آقا و آن آقا گفته میشود تفاوت بگذاریم؛ اگر صدا و سیما خبری را به نقل از کسی گفت خب میزان اعتبار و صدق و کذب آن بر عهده ی آن آقاست، اما اگر خبری را مستقیما مطرح کرد در آنجا مسئول آن خود سازمان صدا و سیما است، اینجا قابل اعتماد است، چرا که شبکه های خبری به این سادگی اعتبار خود را زیر سوال نمی برند، حتی شبکه های غربی که مجبورند با دروغ های اشکار اهداف استعمارگران را پیش ببرند باز هم برای کار خود یک سند سازی صوری خواهند داشت.
ثانیا حتی اگر گاهی اخبار اشتباه از سوی صدا و سیما پخش شود باز هم صدا و سیما به لحاظ مسائل اجتماعی و امنیتی بر شبکه های خبری غربی ترجیح داشته، و بلکه نگاه کردن به آن شبکه ها برای کسانی که ممکن است تحت تأثیر آنها قرار بگیرند بعید نیست از نظر شرعی اشکال داشته باشد.

موضوع قفل شده است