***ا ز د و ا ج چیست؟***دوستان لطفا شرکت کنند***

تب‌های اولیه

136 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
***ا ز د و ا ج چیست؟***دوستان لطفا شرکت کنند***

سلام
ازدواج یک مرحله از زندگی است که ما را به اهداف بالاتر در زندگی می رساند.
یک پله برای بزرگ شدن روح

یکی شدن با فردی دیگر از همه لحاظ(معنوی،جسمی و اجتماعی و ...)

با سلام

آ‌رامش روحي انسان

بزرگترين نعمت ، نعمت بزرگ ازدواج است

كه خداوند به انسان هديه كرده است

ازدواج = ایجاد اخلاق نیكو در افراد ، سلامت و بهداشت روانی ،
انس ، آرامش ، مودت ورحمت

با آرزوی خوشبختی برای همه جوانان عزیز

سلام
ممنون از دوستانی که اومدن و شرکت کردن:Gol:
با این همه نگاه های قشنگ...:Mohabbat:
حالا یه سوال؟
چرا اونایی که ازدواج کردن وقتی به یه مجرد میرسن اه میکشن و
میگن خووووش به حالت؟
و اگر یه جوون میگه میخواد زن بگیره میگن ای بابا ...نشی ها!!!مگه عقلتو
از دست دادی؟؟خوشی زده زیر دلت!!!:Gig:

لبیک یا حسین;32957 نوشت:
سلام
ممنون از دوستانی که اومدن و شرکت کردن:Gol:
با این همه نگاه های قشنگ...:Mohabbat:
حالا یه سوال؟
میگن خووووش به حالت؟
از دست دادی؟؟خوشی زده زیر دلت!!!:Gig:

سلام.
آخه به قول قديميا خدا موقع بله گفتن عقل زن و مرد رو ازشون ميگيره.:pir: وقتي بله رو گفتن تازه مي فهمن چي كار كردن.:Labkhand: چه مسئوليت عظيمي رو بر عهده گرفتن. ديگه راه فراري نيست بايد تا آخر برن.:Nishkhand:

البته قصد توهين به متاهلين گرامي را نداشتم فقط محض مزاح بود:Nishkhand:

به هر حال جدا از جملات زيبا و قشنگ. ازدواج قبل از هر چيز يك مسئوليه هر كسي كه مي تونه و از عهدش برمياد بسم الله.
اونهايي هم كه ميگن اي بابا و فلان...كساني هستند كه هنوز بعد از گذشت چند سال نتونستن مفهوم و معناي واقعي ازدواج و مسئوليت را عميق درك كنند. اگر فهميدند زندگي براشون شيرين ميشود:Cheshmak:

لبیک یا حسین;32957 نوشت:
سلام
ممنون از دوستانی که اومدن و شرکت کردن:gol:
با این همه نگاه های قشنگ...:mohabbat:
حالا یه سوال؟
میگن خووووش به حالت؟
از دست دادی؟؟خوشی زده زیر دلت!!!:gig:

چون بعد ازدواج نتونستن یکی بشن

و همین طور وجود مشکلات فراوان

زندگی که قرار باشه فرد از 24 ساعت فقط برای 8 ساعت خواب خونه باشه که زندگی نیست

زندگی که با حقوق ماهی 500 هزارتومن بخواد پیش برود در حالی که 250 هزار تومنش حداقل برای اجاره می رود یک زندگی پر امید نمی تواند باشد

مشکلات فراوان دلیل اینطور سخنان است

لبیک یا حسین;32957 نوشت:
سلام
حالا یه سوال؟
میگن خووووش به حالت؟

صبر هم می توان عاملی باشه
افرادی که صبر ندارن برای رسیدن به اهدافشان وقتی در زمان کم به اهدافشان نمی رسند سریع نتیجه گیری می کنند و نتیجه ی ازدواج خود را با منفی گرایی نتیجه گیری می کنند و تمام شیرینی ها را از یاد می برند .
خوب این آدمها از این حرفها که شما می گین می گن (ازدواج نکنید و اشتباه ما را تکرار نکنید....)

بازم سلام
چند وقت پیش یکی توی سایت مطلبی گذاشت که:
اگر دختری قصد ازدواج داشته باشه باید چکار کنه؟؟؟
این سوال نشون میده که ازدواج قبل از این که این جملات
زیبا باشه برای مردان یه مسولیته !!!مسولیتی که به گردن مردهاست
و اگر از زیرش شونه خالی کنن در نهایت دختری که قصد ازدواج داره
باید چکار کنه راستی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
وظیفه ای که مردان در قبال زن ها دارند اینه که با اونها ازدواج کنن تا مشکلات
بعدی پیش نیاد .........
یک مرد نمیتونه بگه من زن نمیخوام چون در اون صورت یک دختر بی شوهر میشه و نتیجه....
پس به نظر من در مرحله اول ازدواج یک مسولیت و وظیفه است.....

همونطور که همه میدونین خداوند گفته ازدواج کنید تا نصف ایمانتون رو حفظ کنید
فردی که مجرده هر روزش مثل دیروزشه
هر روز علاف
با خودش میگه من که ازدواج نکردم پس بابا پول تو جیبی میده به خاطر همین دنبال کار نمیره دنبال اینکه استعدادش رو شکوفا بکنه نمیره
اما کسی که بخواد ازدواج بکنه دنبال کار میره هر روز اطلاعات جمع میکنه تا از جامعه عقب نمونه
کسی که بخواد ازدواج بکنه هر روز فعالیت داره و میره سر کار تا پول در بیاره
اما فرد مجرد میگه بابا هست دیگه پس دنبال کار نمیره و خدا هم آدم های تنبل رو دوست نداره
کسی که مجرده شیطان همیشه باهاش سر و کار داره و وسوسه های شیطانی مدام همراهشه و دلش میخواد با کسی رابطه برقرار کنه تا خودش رو خالی کنه
وقتی اولین بار گناه ازش سر زد دومین بار هم انجام میده تا اینکه براش عادت میشه و دیگران رو هم به این کار دعوت میکنه
اما فرد متأهل بنا به اون تعهدی که با شریک زندگیش بسته فقط به اون عشق می ورزه
ازدواج راهیه برای رسیدن به خدا
چون عشق ورزیدن به همسر هم عبادته
بچه صالح پروراندن عبادته
داشتن خانواده ای که در راه اسلام پیش میره عبادته
و ...
و کسی که میخواد زندگی خوبی داشته باشه باید اولین معیار ازدواجش اعتقاد دینی باشه
با تشکر

لبیک یا حسین;32957 نوشت:
چرا اونایی که ازدواج کردن وقتی به یه مجرد میرسن اه میکشن و میگن خووووش به حالت؟ و اگر یه جوون میگه میخواد زن بگیره میگن ای بابا ...نشی ها!!!مگه عقلتو از دست دادی؟؟خوشی زده زیر دلت!!!

با سلام

بزرگوار اين سوال را بايد از اونهايي پرسيد كه اين مطالب را مي گن

شايد برخي تو زندگيش به هردليلي اذيت شده و يا ناموفق در ازدواج بوده و اين مطالب را مي كويد
ولي به نظر بنده بيشتر افرادي كه اين مطالب را مي گويند قصد شوخي دارند و همه مي دانند كه تا ازدواج نباشد فردي نمي تواند زندگي راحتي داشته باشد --- در اين بخش مطلب زياد است كه بارها بحث شده است--

ولي نظر اصلي بنده اين است كه افراد قصد مزاح دارند و شوخي و به جد اين حرف ها را نمي زنند
همين

به نظر من ازدواج چیز بسیار خوبی است :doosti:ان شا الله خداوند قسمت همه ی مجردها بکند..آمین

این رو باید از کسانی که تجربه کردن بپرسید:ok:

تقدیم به همه ی متاهل های عزیز:Gol:

ازدواج یک پیشنهاد است وفقط کسی قبول کند که فقط فرزند می خواهدوفقط فرزند باسیرت انسانی بقیه لطفا ازدواج نکنندهمه اش اسیبه

alisadra;110699 نوشت:
ازدواج یک پیشنهاد است وفقط کسی قبول کند که فقط فرزند می خواهدوفقط فرزند باسیرت انسانی بقیه لطفا ازدواج نکنندهمه اش اسیبه

واو واقعا؟جالبه

پس چرا خدا گفت مردها و زن ها برای آرامش هم کنار هم قرار بگیرند؟!!!

نقل قول:
[="SeaGreen"]
ازدواج یعنی :
...:hamdel::hamdel::Gol::hamdel::Gol::Gol:
من و تو بنده این ما و منیم *** اما عشق یعنی باهم یکی شدن
[/]
..:Narahat az:

لبیک یا حسین;32857 نوشت:
ازدواج چیست؟
شما چه تعریفی از ازدواج توی ذهنتون دارید؟همون رو در چند خط بنویسید!

ازدواج تکامل انسان در مسیر زندگی به سوی سعادت و خوشبختی هم در دنیا ی مادی و هم در آخرت چون انسان در مسیر زندگی نیاز به کسی دارد که بتواند با او پرواز کند مرد یا زن در حقیقت مانند کبوتری هستند که با یک بال نمیتوانند به پرواز در بیایند حتما لازمه دو بال داشته باشند هر دو یک جانند اندر دو بدن

مهر آوا;110901 نوشت:
واو واقعا؟جالبه

پس چرا خدا گفت مردها و زن ها برای آرامش هم کنار هم قرار بگیرند؟!!!

سر کار خانم مهر آوا
جواب آقای علی صدر اینه و من آیاته ان خلق لکم من انفسکم ازواجا لتسکنوا الیها و جعل بینکم وموده و الرحمه

دوبزرگوار:بادقت به ایه توجه کنیدازایات او افریدن زوجهایی است که باان ارامش بگیرید....برای قوم اهل تفکر

1-دربیشترایات مربوطه همراه با فرزند ذکر شده است

2- بنده بیست سال است دراین زمینه مطالعه ومشاوره داشته ودارم هیچ زوجی رادرتشکیل خانواده موفق ندیدم بخصوص

بعد از بچه دارشدن ازانسانی ومتعالی بودن هم که چه عرض کنم

3-حتی ازدواج ادم وحوا هم موفق نبودهم خودشان هم فرزندشان

4- زوجیت حتما به معنای ازدواج نیست وکنارهم بودن هم فقط باازدواج نیست پس ارامش روشن می شود

5-خواهش می کنم با دقت بخوانید

در پاسخ به دوستی که گفتند معنای ازدواج چیه؟
ازدواج یعنی کامل شدن و یافتن راهی برای تعالی. چون همه می دانیم که زن و مرد هر دو نواقصی دارند که موجب شده مکمل هم باشند. نیاز های فطری هم کمک می کند که این جور شدن پازل زندگی ایجاد شود. به نظر من ازدواج می تواند راهی باشد برای رسیدن به خواسته هایمان. هر خواسته ای در هر زمینه ای. در کمال آرامش و به دور از دغدغه های بی خودی. ازدواج مقدس است. چون می تواند بستری باشد برای رسیدن به خدا. حتی من معتقدم که زمینه ای برای رسیدن به معرفت و عرفان هم هست.

تنهاازدواج موفق وکامل ازحضرت علی وفاطمه سلام الله برانان است وعلت ان پرورش هردو ازکودکی درخانه حضرت خاتم صلوات الله براو

بقیه نسبی حتی شخص خاتم

alisadra;111011 نوشت:
بقیه نسبی حتی شخص خاتم

به نظر شما حضرت خاتم الانبیاصلی الله علیه واله با خدیجه (سلام الله علیها )،خوشبخت نبود؟

alisadra;110979 نوشت:

بنده بیست سال است دراین زمینه مطالعه ومشاوره داشته ودارم هیچ زوجی رادرتشکیل خانواده موفق ندیدم بخصوص بعد از بچه دارشدن

ازانسانی ومتعالی بودن هم که چه عرض کنم

چقدر امیدوار کننده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :Gig::vamonde:

خصوصا ارائه ی تجربیات بعد از بیست سال :!:

پاسخ اذربانو:ازتعجبتان تعجب نکردم اما ازاین نوع نگاه بسیار دیده ام همین که مطلب را ملاحطه کردید سپاس

پاسخ عترت:

مطمئن هسنم که که باکمی دقت جواب خدمتتون روشن است هیچ کس فاطمه نمی شودحتی مریم باانکه خیلی خاص بوده اندحتی غذای زمینی نمی خوردندوصریح قران به ان اشاره داردازمریم نمی توان گذشت امابه فاطمه نمی توان رسیدوبقیه هم، این یک احساس نیست تعصب نیست خیلی دقیق است ولی این حوزه بحث درابنجا نیست....ادامه دارد

alisadra;110979 نوشت:
دوبزرگوار:بادقت به ایه توجه کنیدازایات او افریدن زوجهایی است که باان ارامش بگیرید....برای قوم اهل تفکر

1-دربیشترایات مربوطه همراه با فرزند ذکر شده است

2- بنده بیست سال است دراین زمینه مطالعه ومشاوره داشته ودارم هیچ زوجی رادرتشکیل خانواده موفق ندیدم بخصوص

بعد از بچه دارشدن ازانسانی ومتعالی بودن هم که چه عرض کنم

3-حتی ازدواج ادم وحوا هم موفق نبودهم خودشان هم فرزندشان

4- زوجیت حتما به معنای ازدواج نیست وکنارهم بودن هم فقط باازدواج نیست پس ارامش روشن می شود

یعنی زن های پاک دامن و مردهای با خدا که بچه دار نمی شند هیچ وقت ازدواج نکنند؟

خیلی ها از همین افراد میرند و بچه ی مردم رو بزرگ میکنند بچه هایی که یتیم هستند و این یعنی رضایت خدا

کسی درمان قطعی نمی کند همه مسکننداین وضع ناهنجار خانواده ها چرا؟

alisadra;114090 نوشت:
کسی درمان قطعی نمی کند همه مسکننداین وضع ناهنجار خانواده ها چرا؟

سلام

می شود بیشتر توضیح دهید؟!!!

ازدواج به نظر من نوع خاصی از رابطه است ، میثاقی دائمی است که باید در آن صادق ، راستگو و بی آلایش باشید .:Gol:
به امید آن روز که جوانانمون به این باور برسند :doosti:

mkk1369;114240 نوشت:
سلام

می شود بیشتر توضیح دهید؟!!!

برای ازدواج موفق همه راههایی قبل ازان وبعد از ان عنوان می کتتداین راهها همه کلیشه ایست وتکراری که دریک محدوده خاصیست یا جنبه روانشناسی علمی دارد یا دینی

اما تاچند روز اجرا می شود بعد سر موضوعی به هم می خورد ودوباره یا مشاوره یا نصیحت یا ..ادامه

می یابد

دایم گفته می شود ازدوج کنید وووو

ازدواج یک پیشنهاد است حتمی الوقوع نیست از لحاط دینی مستحب است اما ابتدا باید بگوییم ازدواج نکتید
ولی نشتیدم کسی اینرا ابتدا بگویدبلکه برعکس تا بخواهید...

نمیدانم خود انها ازاین حرفهای کتابی تیتری خسته نشدند یابالاخره جنبه مادی دارد ومهم نیست درمان می شود یانه..

alisadra;114256 نوشت:
ازدواج یک پیشنهاد است حتمی الوقوع نیست از لحاط دینی مستحب است ام

سلام

مستحب یا واجب؟

آیا لازم نیست؟

وقتی که کلی مشکلات بدتر دارد

البته ازدواج نوعی عهد است که یک سری قوانین دارد

مثلا حفظ حقوق متقابل زن و مرد

mkk1369;114277 نوشت:

سلام

مستحب یا واجب؟

آیا لازم نیست؟

وقتی که کلی مشکلات بدتر دارد

البته ازدواج نوعی عهد است که یک سری قوانین دارد

مثلا حفظ حقوق متقابل زن و مرد

مستحب است

لازم نیست
بحث مشکلات نیست بحث دونفرکنارهم است که چگونه می شود

alisadra;114256 نوشت:
برای ازدواج موفق همه راههایی قبل ازان وبعد از ان عنوان می کتتداین راهها همه کلیشه ایست وتکراری که دریک محدوده خاصیست یا جنبه روانشناسی علمی دارد یا دینی

اما تاچند روز اجرا می شود بعد سر موضوعی به هم می خورد ودوباره یا مشاوره یا نصیحت یا ..ادامه

می یابد

دایم گفته می شود ازدوج کنید وووو

ازدواج یک پیشنهاد است حتمی الوقوع نیست از لحاط دینی مستحب است اما ابتدا باید بگوییم ازدواج نکتید
ولی نشتیدم کسی اینرا ابتدا بگویدبلکه برعکس تا بخواهید...

نمیدانم خود انها ازاین حرفهای کتابی تیتری خسته نشدند یابالاخره جنبه مادی دارد ومهم نیست درمان می شود یانه..

با سلام و تشکر:Gol:

نیاز جنسی در آدمی یک نیاز حقیقی و فطری است و چون برای تأمین و برآورده ساختن این نیاز، از سوی شارع مقدس راه دیگری جز ازدواج تشریع نشده، از اینرو پاسخ به این نیاز واقعی راهی جز ازدواج ندارد و در این وهله است که ازدواج می شود امری واجب.

موفق باشید ...:Gol:

صدیق;121620 نوشت:
نیاز جنسی در آدمی یک نیاز حقیقی و فطری است و چون برای تأمین و برآورده ساختن این نیاز، از سوی شارع مقدس راه دیگری جز ازدواج تشریع نشده، از اینرو پاسخ به این نیاز واقعی راهی جز ازدواج ندارد و در این وهله است که ازدواج می شود امری واجب.

اولا تعجب می کنم که نیاز جنسی یک نیاز فطری وحقیقی قلمدادشده باانکه ان غریزی است وحیوانات هم دارندوحتی به نحوی گیاهان وحتی به نحوی معدنیات

ثانیا به هیچ عنوان واجب نیست زیرا بسیارازعالمان متشرع ازدواج نکردندودلایل دیگر

ثالثا نظراین است که شما امار بگیرید ازکمیت طلاف ،از نارضایتی های اساسی خانواده ها ،از اسیب های بسیار برکودکان

از توهین ها وکتک ها

ومهمترازهمه کوتاه امدن یک طرف برای ادامه زندگی برای فرزندوالا دگر هیچ

اب گل الود است
وماهیها هراز گاهی می ایند بالا
تا نفس را حیات دهند
زیرا ان زیر همه چیز مرده است

alisadra;121669 نوشت:
اولا تعجب می کنم که نیاز جنسی یک نیاز فطری وحقیقی قلمدادشده باانکه ان غریزی است وحیوانات هم دارندوحتی به نحوی گیاهان وحتی به نحوی معدنیات

ثانیا به هیچ عنوان واجب نیست زیرا بسیارازعالمان متشرع ازدواج نکردندودلایل دیگر

نیاز غریزی یک نیازه واقعیه انسان است که مبنای حقیقی داره و ریشه در فطرت آدمی داره.شاید روابط نا مشروع و زشتی که توی جامعه مطرح شده برای شما شکل نادرستی از نیاز جنسی در ذهن ایجاد کنه اما شکل پایدار اون زمینه بقای نسل است و از واجبات زندگیه انسانیه که میبینیم مردم به صورت مشروع یا غیر مشروع به سمت اون میروند.غذا خوردن و خابیدن اگرچه بین انسان و حیوان مشترکه دلیل نمیشه که ما بگیم بده و نادرسته،تازه ما بهترین شرایط را برای خوردن و خابیدنمون فراهم میکنیم و بدتر از همه طبق اصطلاح معمول جامعه روز تا شب تلاش میکنیم برای فراهم کردن خورد و خوراک.
مستحب موکد شمرده شده چون برای کسی که نیاز به همسر داره راه های غیر از ازدواج را انتخاب نکنه و مثلا روابط نامشروع را بر ازدواج ارجهیت ندهد و اگر کسی نیازی به همسر نمیبینه و اصلا کمبودی نداره که همسر بخواهد برایش پر کنه نیازی نیست به همسر .پس مثال عالمان دینی جزء این گروه قرار میگیرند که نیازی را احساس نمیکردن.اما ما روایت داریم که ازدواج مسیر رسیدن به مراحل متعالی را راحتتر و سریع تر میکنه و باعث میشه اکثر افراد و بزرگان دین ازدواج را انتخاب کنند زیرا کار روز مره ای که میکنند و کسب درآمد حلال برای خانواده انجام میدهند برای اونها مانند جهاد در راه خدا خواهد بود و برای خانم هم کار خانه و تربیت فرزند پاداشی بی مثال داره که توی هیچ مسیر تعالی و سلوکی با زندگی معمول نمیشه به اون رسید
....

نقل قول:
ثالثا نظراین است که شما امار بگیرید ازکمیت طلاف ،از نارضایتی های اساسی خانواده ها ،از اسیب های بسیار برکودکان

از توهین ها وکتک ها

ومهمترازهمه کوتاه امدن یک طرف برای ادامه زندگی برای فرزندوالا دگر هیچ

اب گل الود است
وماهیها هراز گاهی می ایند بالا
تا نفس را حیات دهند
زیرا ان زیر همه چیز مرده است ر

شما اگر به ذیل آمار طلاق نگاه کنید هیچ کارشناس و صاحب نظری راه حل مشکلات جامعه و طلاق را اصل ازدواج نمیدونه.هیچ فرد عاقلی مسئله را با پاک کردن صورت مسئله حل نمیکنه.این که مشکلات ازدواج را ببینیم و بگیم ازدواج بده و دیگه ازدواج نکنید عین بی عقلیه و همین طور اگر زندگی های موفق را ببینیم بی دلیل و بدون شرایط همه را تشویق کنیم این هم اشتباه محض است.

ازدواج هم مثل همه ی مسائل جامعه موفق و غیر موفق داره و تاثیر ی که ما روی اون میگذاریم عامل اصلی موفقیت و یا عدم موفقیت آن است و قطعا عوامل دیگه هم روی این موفقیت و یا عدم موفقیت تاثیر میگذاره.

یک نفر میتونه کوتاه بیاد برای ادامه زندگیش و این واقعیتی است که توی جامعه میبینیم اما این مسئله مشکلات ریشه ای داره از انتخاب همسر گرفته تا اتفاقاتی که توی خانواده تا امروز افتاده .و یقینا زندگی های موفق یک شانس و اقبال خوب نیستند.
و باز هم به اینجا میرسیم که اینها دلایل خوبی برای پاک کردن صورت مسئله ازدواج نیست.
:Gol:

سلام
زن گرفتن سخت نیست نگاه داشتنش سخت هست. پس باید دقت کنیم و گوش و چشم مون باز باشه که فردا پشیمان نشیم .((خودم کردم که لعنت بر خودم باد ))نشه. موفق باشین.
راستی خودم هنوز مجرد هستما.:ok:

ازدواجی خوب هست که فرصت با هم بودن و لذت بردن از زندگی را زن و شوهر داشته باشند
نه هر 2 تا کار کنند آخر ماه پول کم بیارن

ازدواج =مسعولیت های سنگین+دغدغه اجاره نشینی+دغدغه فراهم کردن احتیاجات طرف مقابل+دوری از پدر و مادر+دوری از خونه:Ghamgin:+مشکلات بیشتر و دور شدن از خدا و.........
این دیگه یه التماس من میخوام خیال بمونی

سلام
ازدواج مسؤلیت پذیری برا رسیدن به آرامشه
یجورایی مکمل یکدیگر هستند هر کدومشون
به تنهایی بی معناست
و کسانی که حرفهایه نا امید کننده میزنند به معنای واقعیه ازدواج نرسیدند:hamdel:

:hamdel: ازدواج یعنی آرامش همین.:hamdel:

mahdinajm;292215 نوشت:
:hamdel: ازدواج یعنی آرامش همین.:hamdel:

در همه ازدواج ها آرامش نيست ها!!

گفته میشود که ازدواج باعث آرامشه ولی من فکر میکنم آدمها وقتی از یک سنی بگذرند،حتی اگر مجرد هم باشند، به چیزهایی که دارند و شرایطی که درش هستند عادت میکنند و لذت هم میبرند و حاضرنیستند آرامشی راکه بدست آوردند به راحتی به هم بزنند. درسته که ظاهرا هدف ازدواج رسیدن به آرامشه ولی برای بعضیها (مثل من) ازدواج مثل وارد شدن به یک بحرانه. بحران روبرو شدن با یک یک آدم جدید و یک دنیای جدید و مشکلاتش ، درحالیکه نه تو میتونی چندان از این آدم تاثیر بگیری نه میتونی چندان تاثیری بر او داشته باشی چون خمیر مایع وجودی هر دو تون شکل گرفته و تمام شده. وقتی سن بالا بره و عقل سر جاش بیاد و از دنیای جوانی و احساسات جدا بشی دیگه به این راحتی ها از کسی خوشت نمیاد و نمیتونی دل ببندی. ازدواج هم تاریخ مصرف داره و اگر قصد ازدواج داری باید همون موقعکه سراپا شور و احساسات هستی بهش تن بدی .
یک تجربه نزدیک:
به نظرم تو جامعه الان ازدواجها بیشتر انسان رو از خدا دور میکنه تا نزدیک. خانمی را تصور کنید که از شغلش راضیه و مختصر آرامشی داره. این خانم میاد و برای اینکه ازتنهایی در بیاد ازدواج میکنه و آنوقت است که کوهی از حقوق که نشات گرفته از فرهنگ و مذهبه روی شانه اش سنگینی میکنه و اگر نتونه آنها را ادا کند گناه کرده ....او باید در هر امری از شوهرش اجازه بگیرد و در هر شرایطی تمکین کنه و در قبال نفقه ای که میگیره ،مرد بر اوحق سالاری و ولینعمتی دارد. مرد میتواند او را از رفتن به سر کار و یا دیدن خویشاوندانش نهی کند و او باید بپذیرد. مرد میتواند او را تنبیه کند و میتواند هر وقت که خواست زن صیقه ای بگیرد و این زن است که در چنین شرایطی همواره محکوم به کم توجهی و کوتاهی میشود و اگر زمانی بدلیل حس کراهت از شوهری خیانتکار بخواهد از او جدا شود بایددر صورت ارائه دادخواست طلاق ،از مهریه و حقوق مالی و حضانت فرزند و عاطفه مادری خود بگذرد و اگر مرد نخواهد او را طلاق دهد و یا اگر قصد آزار و اذیت او را داشته باشد میتواند از این حق طلاق استفاده کرده و زن را سالها در دادگاهها به این طرف و آنطرف بکشاند و عمر او را تلف کند و آخر سر یک پولی هم دستی از او بگیرد(طلاق باین)تا شاید به طلاق رضایت دهد ،در واقع در مواردی از این دست گاهی فقط زن است که بار رنج بیوفایی همسر را تنها بدوش میکشد در حالیکه مرد خائن عملا هیچ تاوانی درازای خیانت و آسیبی که به همسرش زده پس نمیدهد.

ازدواج در این سیستم و قوانینش، دیگر به معنی رفاقت و شراکت در زندگی و همدلی بین دو انسان نیست بلکه بیشتر به نوعی اسارت شبیه است که در آن تفاوتهای زن و مرد به برتری مرد تعبیر میشود و بدنبال آن صدها شرایط نابرابر و نا عادلانه ای که ریشه در باورها و آموزهای ... دارد.
مسلما چندان جالب نیست.

لبیک یا حسین;32957 نوشت:
سلام
حالا یه سوال؟
میگن خووووش به حالت؟

به نظرم این حرفا واسه بعضی ها یه جورایی عادت شده .
من یه دفعه ازیکی از همین آدما پرسیدم: یعنی الان پشیمونی؟ اگه با نگاهی که الان داری دوباره برگردی به اون سالی که ازدواج کردی، دیگه ازدواج نمیکنی؟
فوری گفت: چراااااا. نمیگم که ازدواج بده. فقط سخته!!!! وگرنه الان راضی ام. خیلی هم خوبه.

[="Tahoma"]

تارک دنیا;292371 نوشت:
گفته میشود که ازدواج باعث آرامشه ولی من فکر میکنم آدمها وقتی از یک سنی بگذرند،حتی اگر مجرد هم باشند، به چیزهایی که دارند و شرایطی که درش هستند عادت میکنند و لذت هم میبرند و حاضرنیستند آرامشی راکه بدست آوردند به راحتی به هم بزنند. درسته که ظاهرا هدف ازدواج رسیدن به آرامشه ولی برای بعضیها (مثل من) ازدواج مثل وارد شدن به یک بحرانه. بحران روبرو شدن با یک یک آدم جدید و یک دنیای جدید و مشکلاتش ، درحالیکه نه تو میتونی چندان از این آدم تاثیر بگیری نه میتونی چندان تاثیری بر او داشته باشی چون خمیر مایع وجودی هر دو تون شکل گرفته و تمام شده. وقتی سن بالا بره و عقل سر جاش بیاد و از دنیای جوانی و احساسات جدا بشی دیگه به این راحتی ها از کسی خوشت نمیاد و نمیتونی دل ببندی. ازدواج هم تاریخ مصرف داره و اگر قصد ازدواج داری باید همون موقعکه سراپا شور و احساسات هستی بهش تن بدی .

یک تجربه نزدیک:
به نظرم تو جامعه الان ازدواجها بیشتر انسان رو از خدا دور میکنه تا نزدیک. خانمی را تصور کنید که از شغلش راضیه و مختصر آرامشی داره. این خانم میاد و برای اینکه ازتنهایی در بیاد ازدواج میکنه و آنوقت است که کوهی از حقوق که نشات گرفته از فرهنگ و مذهبه روی شانه اش سنگینی میکنه و اگر نتونه آنها را ادا کند گناه کرده ....او باید در هر امری از شوهرش اجازه بگیرد و در هر شرایطی تمکین کنه و در قبال نفقه ای که میگیره ،مرد بر اوحق سالاری و ولینعمتی دارد. مرد میتواند او را از رفتن به سر کار و یا دیدن خویشاوندانش نهی کند و او باید بپذیرد. مرد میتواند او را تنبیه کند و میتواند هر وقت که خواست زن صیقه ای بگیرد و این زن است که در چنین شرایطی همواره محکوم به کم توجهی و کوتاهی میشود و اگر زمانی بدلیل حس کراهت از شوهری خیانتکار بخواهد از او جدا شود بایددر صورت ارائه دادخواست طلاق ،از مهریه و حقوق مالی و حضانت فرزند و عاطفه مادری خود بگذرد و اگر مرد نخواهد او را طلاق دهد و یا اگر قصد آزار و اذیت او را داشته باشد میتواند از این حق طلاق استفاده کرده و زن را سالها در دادگاهها به این طرف و آنطرف بکشاند و عمر او را تلف کند و آخر سر یک پولی هم دستی از او بگیرد(طلاق باین)تا شاید به طلاق رضایت دهد ،در واقع در مواردی از این دست گاهی فقط زن است که بار رنج بیوفایی همسر را تنها بدوش میکشد در حالیکه مرد خائن عملا هیچ تاوانی درازای خیانت و آسیبی که به همسرش زده پس نمیدهد.

ازدواج در این سیستم و قوانینش، دیگر به معنی رفاقت و شراکت در زندگی و همدلی بین دو انسان نیست بلکه بیشتر به نوعی اسارت شبیه است که در آن تفاوتهای زن و مرد به برتری مرد تعبیر میشود و بدنبال آن صدها شرایط نابرابر و نا عادلانه ای که ریشه در باورها و آموزهای ... دارد.

مسلما چندان جالب نیست.

خانم تارك دنيا سلام عليكم
بخش اول فرمايشاتتان بسيار خوب بود اما بخش دوم كه با عنوان يك تجربه نزديك بود با نبايد تعميم به تمام مصاديق بدهيد
در ضمن اينطوري هم كه شما ميفرمائيد نخواهد بود كه اختيارات فقط و فقط به دست مرد باشد و زن بخواهد مانند برده و زير دست شوهر باشد متاسفانه بدليل ديدگاههاي منفي ايي كه از بعضي موارد استثنايي در دادگاه ها پيش ميايد افرادي مانند حضرتعالي فكر ميكنند اسلام دين خشونت بر عليه زنان است در حاليكه اگر متن زندگي جوامع غير اسلامي را در تقابل با جوامع اسلامي قرار بدهيم خواهيم ديد اسلام براي زن ارزشي فراتر از افكار و عقول ناقص ما قرار داده است
به شما بعنوان كسي كه عمري را در زندگي مشترك گذرانده و بطور زايد الوصفي از اين زندگي راصي هست توصيه ميكنم با مطالعات عميق در منابع فقهي و حقوقي ايي كه مربوط به زوجين مي باشد مطالعه فرمائيد تا خداي نكرده به اشتباه قضاوت نفرمائيد :ok::ok:
وفقكم الله في الدارين :Gol:

[="Tahoma"]

لبیک یا حسین;32957 نوشت:
سلام
حالا یه سوال؟
میگن خووووش به حالت؟

دوستان و بزرگواراني كه در اين بحث شركت ميكنيد تجارب شخصي هيچ انساني نميتواند گوياي تمام مسائل موجود در جامعه باشد و چرائي بعضي از متاهلين از شكست در زندگي مشترك مربوط به علل و عوامل مختلفي است كه بايد بررسي شود
اينكه چرا بعضي متاهلين وقتي به مجردين ميرسند بقول شما آه ميكشند شايد بخاطر بعضي شكستها كه آنهم معلول تنبلي و خمود خودشان است باشد و الا كسي كه در زندگي راه درست و صحيح را انتخاب كرده باشد و سعي در اجراي تعاليم روح بخش اسلام در متن زندگي خودش رو داره بهيچوجه اظهار پشيماني نخواهد كرد
اسلام بر خلاف افكار اين دست آدما دستور اكيد بر ازدواج ميدهد كه حتي روايتي از وجود مبارك امام صادق عليه افضل صلوات المصلين داريم كه فرمودند از سعادت مرد اين است كه دخترش در خانه اش حيض نبيند و البته اين حديث را ميشود از باب تاكيد بر ازدواج دادن عاجل فرزندان قبول كرد چه اينكه بسياري از مشكلات و مسائل غير اخلاقي در جامعه بنا بر آنچه خودمان از نزديك مي بينيم معلول همين ازدواجهاي دير به هنگام است و چه بسا اگر دختر و پسر تن به ازدواج در همان اوان بلوغ بدهند و هميشه درس و بحث و ... را بهانه براي شانه خالي كردن از زير بار ازدواج قرار ندهند بسياري از نابهنجاري هاي اجتماع رخت بر مي بندد
در اين رابطه به روايتي از وجود مبارك پيامبر عظيم الشان اسلام اشاره ميكنم كه فرمودند گروهي از افراد بخاطر عذب ماندنشان دچار عذاب اخروي خواهند شد
موفق باشيد

ازدواج زیبا ترین هدیه خداوند متعال به انسان جهت سیر در تکامل و رسیدن به آرامش است اما...
هرازگاهی انسان صحیح از این هدیه استفاده نمی کند و به جای رسیدن به آرامش، خود و همسرش را غرق در اندوه می کند.
یک انتخاب صحیح و آگانه و به موقع می تواند یک فرد تنهای نیمه را به جفتی کامل و خوشبخت تبدیل کند.
در نهایت می توان گفت:
[="palegreen"]ازدواج یعنی سیر فرد از 1+1 به 1 واحد به تمام معنا[/]

ازدواج یعنی ارامش روح وروان یعنی دلبستگی به عشقی زمینی یعنی رابطه ای پاک یعنیدوری از شیطان یعنی امید برای زندگی یعنی هدیه خدا:Gol:

نمیدونم چرا بیشتر دوستان وقتی فکر ازدواج میاد تو ذهنشون یاد بدبختی و مشکلات میافتن.

بارها به خانواده ام گفتم فلسفه مراسم ازدواج اینه که دیگران رو در شادیت شریک کنی.
من میخوام شهدا رو تو شادیم شریک کنم.مراسم ازدواجم بدون محرمات سر مزار شهدا یه تجدید میثاق که اگر نبودن منی نبودم که بخوام شاد باشم یا غمگین.
بخدا وظیفمون این نیست که تو هتل شبی 20 میلیون عروسی بگیرم و فردا برم سر کار از کار مردم بدزدم.
بخدا وظیفمون کمکاری نیست که ال یس دی بخریم.
بخدا وظیفمون زدن از وقت عبادت نیست که ساید بای ساید بخریم.
بخدا وظیفمون کم فروشی نیست که پرشیا بخریم.
چرا داره یادمون میره چه وظیفه ای داریم.
بخدا وظیفمون سگ دو زدن تا بوق شب نیت که از تربیت بچمون غافل بشیم.

همیشه گفتم اگر عمر انسان حداقل 8 هزار سال بود بنده یکی از بزرگترین دزدها و قاتل ها میشدم اما هر طور که حساب کردم برای 70 یا 80 سال نه صرفه اقتصادی داره نه صرفه اخروی.

اخه بنده خدا چرا فکر میکنی باید شب اول عروسی میلیونی خودتو زیر بدهی ببری؟؟؟
حرف مردم؟؟؟

یادت باشه حدیثی هست که میگه در امت اخر زمان امر به معروف و نهی از منکر میشه امر به منکر و نهی از معروف.

بخدا این ترس داره عزیزان.

الان نشده؟؟؟؟

ازار همسایه جز چیزایی که خداوند خیلی بدش میاد.

ولی حالا مردم چی؟؟تشویقت میکنن به منکر که برو ارکستر بیار 2 میلیون بهش بده همسایت رو تا ساعت 3 شب ازار بده.

قدیما زنا وقتی میرفتن خونه هم اگر خانم ایکس فلان اسباب زندگی رو نداشت خودشون رو میزدن به اون راه که بنده خدا خجالت نکشه اما حالا چی؟؟؟
""وای وای دیدی ؟رفته بود از این لیوان ایرانی ها خریده بود 5 تومن.بیسلیقه.منگول.بدبخت""

ور در مقابل چی؟؟؟
بخاطر نداشتن رابطه جنسی حرام داریم مسخره میشیم.
بخاطر نداشتن ماکسیما داریم مسخره میشیم.
بخاطر روراست بودن ضرر مادی میکنیم.

نشده؟؟

چرا شده.داریم همو دعویت میکنیم به بدی ها و منع از خوبی ها
سعی کنید تو زندگیتون با این عقاید بجنگید.

تسلیمشون نشید.
بدونید اومدید این دنیا برای معبودتون زندگی کنید و عبادتش کنید نه برای دیگران.

زندگی مشترک رو ساده اغاز کنید و خدا ساده است.

موضوع قفل شده است