جمع بندی برنامه ی مطالعاتی برای تثبیت عقائد

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
برنامه ی مطالعاتی برای تثبیت عقائد

سلام

من 16 سال دارم و بنا به هدفی که در زندگی خودم پیدا کرده ام، نیازمند یک برنامه ی مطالعاتی جهت آموختن اصول عقائد هستم.

کارشناس محترم در این نشانی (yon.ir/q1vsK) گفتند که برای تقویت عقاید باید به بخش کلام و عقاید مراجعه کنی.

الان، لطفا به من برنامه ای مطالعاتی بدهید برای آموختن کامل اصول عقاید.

@};-

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]

کارشناس بحث: استاد مسلم

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و احترام

Montazer...313;988794 نوشت:
من 16 سال دارم و بنا به هدفی که در زندگی خودم پیدا کرده ام، نیازمند یک برنامه ی مطالعاتی جهت آموختن اصول عقائد هستم.
کارشناس محترم در این نشانی (yon.ir/q1vsK) گفتند که برای تقویت عقاید باید به بخش کلام و عقاید مراجعه کنی.
الان، لطفا به من برنامه ای مطالعاتی بدهید برای آموختن کامل اصول عقاید

من به تاپیکی که آدرس داده بودید مراجعه کردم و مطالبی که راجع به هدفی که به دنبال آن هستید نوشته بودید را مطالعه کردم؛ از اینکه به دنبال گسترش دایره اطلاعات اعتقادی خود هستید خوشحالم و حرکت شما را تحسین می کنم.
در خصوص معرفی منابع باید عرض کنم کتاب های اعتقادی دو دسته هستند برخی علمی محض سخن گفته اند، و برخی بیانشان سبک تر بوده و چاشنی هایی دارد که انسان را از مطالعه خسته نمی کند.
به همین خاطر من به شما که در سن نوجوانی هستید بیشتر از منابع دسته دوم را پیشنهاد می کنم.

به نظر میرسد در گام اول این منابع برای شما منابع خوبی باشند:
دو کتاب "پنجاه درس اصول و عقاید برای جوانان" و "در جستجوی خدا" از آیت الله مکارم شیرازی
کتاب های "توحید" و "معاد" از آیت الله دستغیب
کتاب "نشانه هایی از او" نوشته آیت الله سید رضا صدر
اصول عقائد استاد قرائتی

در گام دوم:
کتابهای اعتقادی شهید مطهری(ره) جلدهای 1، 4، 16، 18 مجموعه آثار شهید مطهری و سایر آثار ایشان به تناسب علاقه تان
کلام استدلالی نوشته استاد ربانی گلپایگانی
و اصول عقائد نوشته آیت الله مصباح یزدی
کلام نوین اسلامی نوشته استاد عبدالحسین خسروپناه

من منابع دسته دوم را برای آگاهی شما عرض کردم و توصیه ام به شما این است که فعلا به سراغ این منابع نروید.
با مطالعه منابع دسته اول و افزوده شدن بر سطح اطلاعات و بالا رفتن سنتان می توانید آنگاه به منابع دسته دوم مراجعه بفرمایید.

سلام منتظر گرامی
توصیه می کنم در کنار این مطالعه، علم منطق رو هم یاد بگیرید و تمرین کنید تا بتونید یک استدلال درست را از یک مغلطه تشخیص دهید.

پرسش:
من 16 سال دارم و بنا به هدفی که در زندگی خودم پیدا کرده ام، نیازمند یک برنامه ی مطالعاتی جهت آموختن اصول عقائد هستم. لطفا من را در این خصوص راهنمایی بفرمایید.

پاسخ:

از اینکه به دنبال گسترش دایره اطلاعات اعتقادی خود هستید شما را تحسین می کنم.
در خصوص معرفی منابع باید عرض کنم کتاب های اعتقادی دو دسته هستند برخی علمی محض سخن گفته اند، و برخی بیانشان سبک تر بوده و چاشنی هایی دارد که انسان را از مطالعه خسته نمی کند. برای شما که در سن نوجوانی هستید بهتر است که بیشتر از منابع گروه دوم استفاده کنید.

به نظر میرسد در گام اول منابعی که می توانند برای شما مفید باشند می توان به این کتاب ها اشاره کرد:
دو کتاب "پنجاه درس اصول و عقاید برای جوانان" و "در جستجوی خدا" از آیت الله مکارم شیرازی
کتاب های "توحید" و "معاد" از آیت الله دستغیب
کتاب "نشانه هایی از او" نوشته آیت الله سید رضا صدر
اصول عقائد استاد قرائتی

در گام دوم:
کتابهای اعتقادی شهید مطهری(ره) جلدهای 1، 4، 16، 18 مجموعه آثار شهید مطهری و سایر آثار ایشان به تناسب علاقه تان
کلام استدلالی نوشته استاد ربانی گلپایگانی
و اصول عقائد نوشته آیت الله مصباح یزدی
کلام نوین اسلامی نوشته استاد عبدالحسین خسروپناه

من منابع دسته ی دوم را برای آگاهی شما عرض کردم و توصیه ام به شما این است که فعلا به سراغ این منابع نروید.
با مطالعه منابع دسته ی اول و افزوده شدن بر سطح اطلاعات و بالا رفتن سنتان آنگاه می توانید به منابع دسته ی دوم مراجعه بفرمایید.

موضوع قفل شده است