جمع بندی ترس از دنیا

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ترس از دنیا

با سلام جوانی 23ساله هستم که از 13سالگی به ترس عجیب دوچار شود م اینم این که من از دنیا میترسم افکاری به ذهنم میاد نظیر اینکه چه کسی منو آفریده درسته که خداوند ما انسان ها رو آفرید اما نعوذبالله دائم به ذهنم میاد که چه کسی خدا رو آفریده میدونم که خداوند از ازل بود اما وقتی این افکار ترس نام به ذهنم میاد باعث ترس شدیدی میشم علائم مثل سردرد سرگیجه تپش قلب واحساس دیوانگی بهم دست میده متاسفانه در بچگی حوادث بدی برام اتفاق افتاده که الان فو بیا دارم در شهرستان ما پزشک روانشناس خوب نیست مجبورم از شهر خودمان که بم هست به کرمان برم که نمیتونم چون به شدت ترس دارم لطفا به بنده کمک کنید با تشکر

برچسب: 

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]

کارشناس بحث: استاد نشاط

سلام
بزرگوار امیدوارم که مشکلتون بزودی حل شود.
یک نکته مهمی که در بحث ترس می باشد، جهل و عدم آگاهی می تواند منشا اضطراب بگردد و همین اضطراب زمینه ترس خواهد شد.
در همین موضوعی که مطرح شد، بهتر است مطالعه خوبی در بحث توحید داشته باشید، شناخت صحیح خدا این افکار شما را سر و سامان خواهد داد و ذهن شما را پاک و آرام خواهد کرد.
پس در گام اول تمام افکاری که فکر می کنید اشتباهه یا جهل دارید و یا اطلاعات و آگاهیتان ناقص است با کمک یک فرد عالم یا با مطالعه خودتان اصلاح کنید. در روایتی از آقا امیر المومنین علیه السلام است که مردم الناس اعدا ما جهلوا ؛ مردم دشمن آن چیزی هستند که به آن جاهل هستند.
همین اصلاح و رفع شبهه ذهن شما را آرام و احساس شما را تعدیل خواهد کرد.
پس با جرات تمام برای رفع شبهه و تکمیل اطلاعات خودتان گام اساسی بردارید.
باز هم در خدمتتون هستیم.

ممنون بابت پاسخگوی آیا میشه کتاب های بهم معرفی کنید با تشکر

Hojjathojjat525;988890 نوشت:
ممنون بابت پاسخگوی آیا میشه کتاب های بهم معرفی کنید با تشکر

سلام و عرض ادب

قران رو با تفکر و تامل در ایات و معانی مطالعه بفرمایید

نهج البلاغه هم مفید هست

پرسش:

جوانی 23ساله هستم که از 13سالگی ترس عجیبی نسبت به خدا پیدا کرده ام، در ذهنم دچار تشویش شده ام و همین ترس باعث فشارهای روحی و اضطرابی در روحیه من شده، لطفا راهنمائی کنید.

پاسخ:
جهل و عدم آگاهی می تواند منشا اضطراب بگردد و همین اضطراب زمینه ترس خواهد شد. در همین موضوعی که مطرح شد، بهتر است مطالعه خوبی در بحث توحید داشته باشید( توصیه می شود کتابهای اعتقادی در زمینه توحید را مطالعه کنید، معمولا کتابهای شهید مطهری، استاد مصباح یزدی و... کتابهای خوبی هستند) شناخت صحیح خدا این افکار شما را سر و سامان خواهد داد و ذهن شما را قانع و آرام خواهد کرد.
پس در گام اول تمام افکاری که فکر می کنید اشتباهه یا جهل دارید و یا اطلاعات و آگاهیتان ناقص است با کمک یک فرد عالم یا با مطالعه خودتان اصلاح کنید. در روایتی از آقا امیر المومنین علیه السلام نقل شده که می فرماید:« الناس اعدا ما جهلوا ؛ مردم دشمن آن چیزی هستند که به آن جاهل هستند»[1].
مقابله منطقی و حرکت شناختی با ریشه های ترس راهکار مناسبی برای حل این مشکل می باشد. در عین حال تقویت روحیه امید و ایجاد رابطه معنوی قوی با خدای متعال می تواند در روحیه شما نقش مثبتی ایجاد کند، فلذا گفتن ذکر الهی، تلاوت قرآن و خواندن نماز و انجام کارهای خدا پسندانه در این راستا مفید خواهد شد.

پی نوشت:
[1]. حکمت 430 نهج البلاغه

موضوع قفل شده است