جمع بندی معرفی کتاب برای تحول درونی و فکری

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
معرفی کتاب برای تحول درونی و فکری

با عرض سلام گل
از آنجایی که در ماه مبارک رمضان تصمیم گرفتم تا اخلاق و رفتار و اعتقاداتم رو به خدا نزیکتر کنم لطفا کتابهایی با موضوع های :
شناخت بیشتر اسلام ، تهذیب نفس و روش های دوری از گناه ،سیره اخلاقی و رفتاری حضرت زهرا (س)به منظور الگو برداری از زندگی ایشان ، سوق دادن اخلاق و رفتار به سمت اخلاق و رفتار اسلامی ، شناخت ادیان مختلف معرفی کنید .
ممنون میشم از شما تا کتابهایی رو که معرفی می کنید در سطح ، درک وفهم یک فرد 17 ساله باشه . من کتاب های سایت رو دنبال کردم یا موضوع مورد نظر ویا در سطح در فهم ودرک من نبودند .

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]

کارشناس بحث: استاد کافی

پرسش:
از آنجایی که در ماه مبارک رمضان تصمیم گرفتم تا اخلاق و رفتار و اعتقاداتم رو به خدا نزیکتر کنم لطفا کتابهایی با موضوع های :
شناخت بیشتر اسلام ، تهذیب نفس و روش های دوری از گناه ،سیره اخلاقی و رفتاری حضرت زهرا (س)به منظور الگو برداری از زندگی ایشان ، سوق دادن اخلاق و رفتار به سمت اخلاق و رفتار اسلامی ، شناخت ادیان مختلف معرفی کنید .

پاسخ:
خوشحالیم که به فکر تهذیب نفس، پاسخ دادن به سوالات اساسی و بنیادین ذهن خود شده و مهیای تولدی دوباره گشته اید . احساسات پاک و تلاش حقیقت جویانه شما را در این مسیر می ستاییم، مطمئن باشید که اگر این راه را به طور صحیح و درست طی کنید، به نتیجه مطلوب خواهيد رسید.
الف: کتاب در مورد شناخت بیشتر اسلام
کتاب 50 درس اصول عقائد آیت الله مکارم شیرازی/نشر نسل جوان
مجموعه اى دقیق و مستدل و در عین حال جالب و شیرین از اعتقادات خالص اسلامى براى همگان به ویژه جوانان. این مجموعه در پنج قسمت مختلف با دقت و ظرافت و ابتکار خاصى تهیه شده است. این کتاب به زبانهاى عربى، انگلیسى، اردو و بسیارى از زبانهاى زنده دیگر دنیا ترجمه و چاپ شده است.
ب: کتاب در مورد تهذیب نفس
1- کتاب خودسازی یا تزکیه و تهذیب نفس/آیة الله ابراهیم امینی/نشر شفق
2-کتاب جهاد با نفس/آیة الله مظاهری/نشر فدک فاطمی
ج: کتاب در مورد سیره اخلاقی و رفتاری حضرت زهرا (سلام الله علیها)
کتاب سیره اخلاقی و سبک زندگی حضرت زهرا (سلام الله علیها)/آقای مجتبی جباری/نشر دفتر نشر معارف
د: کتاب در مورد سوق دادن اخلاق و رفتار به سمت اخلاق و رفتار اسلامی
کتاب اخلاق الهی/آیة الله مجتی تهرانی/نشر سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی
ه: کتاب در مورد شناخت ادیان مختلف
کتاب شناخت ادیان/ آقای سید احمد محمودی/نشر مرکز بين المللی ترجمه و نشر المصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم)

موضوع قفل شده است