جمع بندی به عنوان یک جوان به چه چیزی امید داشته باشم و با این زشتی و پلیدی چه کنم؟

تب‌های اولیه

119 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
به عنوان یک جوان به چه چیزی امید داشته باشم و با این زشتی و پلیدی چه کنم؟

با سلام
میدانم که در این سایت معمولا مباحث سیاسی به جایی نمیرسه چون معمولا دوستان رعایت نمیکنن و بحث ها به جدل و ... تبدیل میشه
اما احساس کردم باید این سوال رو مطرح کنم
من به عنوان یک جوان از این همه دروغ و بی قانونی خسته شدم
بنده به عنوان یک ایرانی یک انسان یک مسلمان یک شهروند چکار باید بکنم؟ لطفا منو راهنمایی کنید؟!
بگذارید چند مثال بزنم
زلزله ای در کرمانشاه اتفاق افتاد در روز های اول مثلا فرماندار میومد میگفت فلان قسمتو کمک رسانی کردیم خبرنگاران میرفتن میدیدند کمکی نشده
میگفتن مثلا فلان کودک از سرما مرده اول استاندار تگذیب میکرد بعد رئیس ستاد فلان تایید میکرد بعد دادستان فلان میکفت دروغ دشمنان و معاندان انقلابه بعد فرماندار میگفت راسته خبر و ابراز تاسف میکرد

تجاوزی در جنوب کشور شده جدیدا اتفاق افتاده و امام جمعه اهل سنت میاد میگه به 41 نفر تجاوز شده دادستان شهر میاد تکذیب میکنه

در فلان شهر امام جمعه شهر هر رفتار و بی قانونی میخواد می کند و به هیچ کسم پاسخ گو نیست به راحتی دروغ میگوید به راحتی میکوید فلان طرح اگر تصویب شود نمایندگان مجلس وطن فروش هستن
و رسما به نمایندگان یک ملت توهین میکند و در امور مجلس یک کشور دخالت میکند

در مسئله ورود یک عضو زرتشتی به شورای شهر شورای نگهبان به راحتی نظر مجلس و نمایندگان یک ملت را رد میکند و با یک سری بحث بی منطق مانع حضور یک منتخب ملت به شورای شهر میشود
در حالی که نماینده مجلس همان اقلیت در مجلس است به راحتی به خواست ملت توهین میشه و کسیم پاسخگو نیست

مسائل پیش پا افتاده ای مثل حضور زنان در ورزشگاه و غیره مسئله روز مملکت بوده و هر روز یک مسئولی یک نظری میدهد و آخر هم معلوم نیست چه میشود در حالی که همین زنان در پارک ها و سینما ها
هم هستند

همه این ها مثال هست از بی قانونی ها از دروغگویی ها از بی عدالتی ها
و هیچکس هم عزمی ندارد برای حل این موارد هر حادثه ای که پیش میاد اول تکذیب میکنند بعد تایید میکنند! به یک سری کودک تجاوز شده اول میگن 17 نفر بعد پزشکی قانونی میگه کمترن

من به عنوان یک ایرانی چکار کنم با این همه زشتی و پلیدی؟ آیا باید امیدوارم باشم؟ به چه چیزی؟
رهبر این کشور آقای خامنه ای مدام بر امیدواری تاکید میکنن ولی دلیل امیدوار بودن رو نمیگن؟؟؟؟
مسئله خوردو و کیفیتش کی حل میشه؟ مسئله تحریم و گرانی کی حل میشه؟ مسئله نظام فاجعه بار آموزشی کی حل میشه؟ مسئله آلودگی هوا کی حل میشه؟ بحران آب کی حل میشه؟ گرد و غبار خوزستان کی حل میشه؟مسئله کاغذ بازی اداری و رشوه و دواندن ملت کی حل میشه؟ حضور بانوان در ورزشگاه کی حل میشه؟ دزدی ها در فوتبال و دلالی هاش کی حل میشه؟
بی عدالتی ها در قوه قضاییه کی حل میشه؟ بحث فیلترینگ کی حل میشه؟ دروغ گویی و سانسور های غیر ضروری صدا و سیما کی حل میشه؟
بنده به عنوان یک جوون ندیدم مسئولین این مملکت به طور جدی به فکر حل مسئله باشن
لطفا کارشناس محترم پاسخ بدن من به عنوان یک جوان باید چکار کنم و به چه چیزی امید داشته باشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد بدیع

جوجه اردک زشت;986948 نوشت:
با سلام
میدانم که در این سایت معمولا مباحث سیاسی به جایی نمیرسه چون معمولا دوستان رعایت نمیکنن و بحث ها به جدل و ... تبدیل میشه
بنده به عنوان یک ایرانی یک انسان یک مسلمان یک شهروند چکار باید بکنم؟ لطفا منو راهنمایی کنید؟!
بگذارید چند مثال بزنم
زلزله ای در کرمانشاه اتفاق افتاد در روز های اول مثلا فرماندار میومد میگفت فلان قسمتو کمک رسانی کردیم خبرنگاران میرفتن میدیدند کمکی نشده
میگفتن مثلا فلان کودک از سرما مرده اول استاندار تگذیب میکرد بعد رئیس ستاد فلان تایید میکرد بعد دادستان فلان میکفت دروغ دشمنان و معاندان انقلابه بعد فرماندار میگفت راسته خبر و ابراز تاسف میکرد
تجاوزی در جنوب کشور شده جدیدا اتفاق افتاده و امام جمعه اهل سنت میاد میگه به 41 نفر تجاوز شده دادستان شهر میاد تکذیب میکنه
در فلان شهر امام جمعه شهر هر رفتار و بی قانونی میخواد می کند و به هیچ کسم پاسخ گو نیست به راحتی دروغ میگوید به راحتی میکوید فلان طرح اگر تصویب شود نمایندگان مجلس وطن فروش هستن
در مسئله ورود یک عضو زرتشتی به شورای شهر شورای نگهبان به راحتی نظر مجلس و نمایندگان یک ملت را رد میکند و با یک سری بحث بی منطق مانع حضور یک منتخب ملت به شورای شهر میشود
در حالی که نماینده مجلس همان اقلیت در مجلس است به راحتی به خواست ملت توهین میشه و کسیم پاسخگو نیست
مسائل پیش پا افتاده ای مثل حضور زنان در ورزشگاه و غیره مسئله روز مملکت بوده و هر روز یک مسئولی یک نظری میدهد و آخر هم معلوم نیست چه میشود در حالی که همین زنان در پارک ها و سینما ها
هم هستند
و هیچکس هم عزمی ندارد برای حل این موارد هر حادثه ای که پیش میاد اول تکذیب میکنند بعد تایید میکنند! به یک سری کودک تجاوز شده اول میگن 17 نفر بعد پزشکی قانونی میگه کمترن
من به عنوان یک ایرانی چکار کنم با این همه زشتی و پلیدی؟ آیا باید امیدوارم باشم؟ به چه چیزی؟
رهبر این کشور آقای خامنه ای مدام بر امیدواری تاکید میکنن ولی دلیل امیدوار بودن رو نمیگن؟؟؟؟
مسئله خوردو و کیفیتش کی حل میشه؟ مسئله تحریم و گرانی کی حل میشه؟ مسئله نظام فاجعه بار آموزشی کی حل میشه؟ مسئله آلودگی هوا کی حل میشه؟ بحران آب کی حل میشه؟ گرد و غبار خوزستان کی حل میشه؟مسئله کاغذ بازی اداری و رشوه و دواندن ملت کی حل میشه؟ حضور بانوان در ورزشگاه کی حل میشه؟ دزدی ها در فوتبال و دلالی هاش کی حل میشه؟
بی عدالتی ها در قوه قضاییه کی حل میشه؟ بحث فیلترینگ کی حل میشه؟ دروغ گویی و سانسور های غیر ضروری صدا و سیما کی حل میشه؟
لطفا کارشناس محترم پاسخ بدن من به عنوان یک جوان باید چکار کنم و به چه چیزی امید داشته باشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با سلام و احترام
اگر بخواهم در یک کلمه پاسخ این سوال را بدهم که باید به چه چیزی امید داشته باشید باید بگویم: به خودتان!
رهبری انقلاب بارها در سخنرانی های خود فرموده اند که امید من جوان ها هستند. بنابراین شمایی که خود امید یک رهبر هستید چرا باید به دنبال چیزی برای امید بستن به آن باشید. خودتان منشا امید و الهام بخش آن شوید. ما هنوز به معجزه امید پی نبرده ایم. امید راه حل را پیدا نمی کند راه حل را می سازد. موانع را کنار نمی زند آنها را تبدیل به فرصت میکند. امید ما را به هدف نمی رساند هدف را به ما میرساند. به همین خاطر است که امام صادق(علیه السلام) میفرمایند: کُنْ لِمَا لَا تَرْجُو أَرْجَى‏ مِنْكَ‏ لِمَا تَرْجُو. به آنچه امید نداری بیشتر از آنچه امید داری، امیدوار باش! (1)

با این اهمیتی که امید در پویایی و موفقیت یک امت دارد جای تعجب نیست اگر می بینیم که تلاش اصلی دشمن در القای ناامیدی در جامعه است. اگرچه حرف زدن از دشمن و دشمنی های او حرف تازه ای نیست ولی به هر حال واقعیتی است که نمی توان آن را نادیده گرفت. نمیخواهیم و نباید همه مشکلات را به پای دشمن نوشت اما سهم او را هم نباید نادیده گرفت. اهداف دشمن روشن است و بارها آنها را به زبان آورده است. آیا وقتی آن اهداف را تا حدی تحقق یافته میبینیم نباید گمان کنیم که او در تحقق آن دست داشته است. تا هرجا بتوانند ایجاد نابسامانی اقتصادی، فرهنگی و ... میکنند و آنجا هم که نتوانند القای نابسامانی میکنند. تا حداقل امید و اعتماد را هدف بگیرند.

پی نوشت:
1. الكافي، ج‏5، ص83.

بدیع;987758 نوشت:
به خودتان!

درود برشما جناب کارشناس محترم.
امید ایشان به خودشان دقیقا باعث حل کدامیک از مشکلات امروز جامعه ایران می شود؟
با سپاس

چالشگر;987762 نوشت:

نا امیدی چه مشکلی را حل میکند؟

با سلام
بگذارید چند مثال بزنم

هم هستند

سلام و عرض ادب

برادر گرامی

یادی بکنیم از امیر مومنان (ع) و دیگر ائمه که عمری خون دل خوردن ، اما نا امید نشدن

مشکلات تا روز قیامت خواهد بود

این آزمایش الهی هست ، تا خوب و بد از هم جدا بشن

با نا امیدی هیچ مشکلی حل نخواهد شد

خدا جای حق نشسته و هیچ حکومتی بشری ابدی نبوده

و نهایت بعد از زمانی معین نابود شده

و جای خودش رو به حکومت دیگه ای داده

امیدتون به خدا باشه و برای اصلاح فردی و جمعی تلاش بکنید و تقیه رو فراموش نکنید!

سبا 46
بگو که من به یک سخن شما را پند می‌دهم
و آن سخن این است
که شما خالص برای خدا
دو نفر دو نفر با هم
یا هر یک تنها
قیام کنید

والله مع الصابرین

من به عنوان یک جوان باید چکار کنم و به چه چیزی امید داشته باشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیگر به هیچ چیز نمی توان امید داشت

چرا ؟

چونکه همه دروغ های امیدوار کننده گفته شده و کفکیر دروغگویان به ته دیگ رسیده و دیگر دروغی نمانده که نگفته باشند

که هتا بتوان با آن امید کاذب ایجاد کرد

برای همین است که بنده آن شعر ریاکاران کر را سرودم

داری توی بهترین کشور دنیا زندگی میکنی.بالاترین سطح زندگی را داری.مردم امریکا و اروپا را ببین چه بدبختن.میبینی چقدر سیستمشون فاسده.تازه مسلمون هم نیستن.
به خودت امید داشته باش.مثلا وقتی اختلاس میشه تو کشور ،بگو اشکال نداره اونا بکنن ولی من نمیکنم.یا کم ابی هست،خب اب نخور اینقدر یا ...
)واقعا انتظار داری توی این تاپیک جواب منطقی بگیری(تا آخر امسال درست میشه.یه عده باید برن.وقتی رفتن همه چی درست میشه(

سلام
یک مثال بزنم از مشکلاتی که وجود داره تا ببینیم چه کاری میشه براش انجام داد:

شما می دونید که الآن یه سری دانشگاهها دارند مدارک بی ارزشی را تولید می کنند و همین موجب اشباع شدن بازار کار با افراد نالایق شده. طرف بدون اینکه حداقل شایستگی ها رو داشته باشه شده مهندس ولی چون پارتی داشته رفته سر کار، و این یعنی ظلم به دیگری که دارای توانایی بهتر بوده.

راه حل این مشکل هم خیلی ساده است: کافیه ارزیابی مجدد اضافه بشه به سیستم آموزشی ما. یعنی همان طور که فرضا اعتبار یک مدرک زبان یا گواهی رانندگی چند ساله و بعد از اون باید مجددا امتحان دهید، مدارک هم مدام ارزیابی شوند و اینطوری میشه مدارک بی ارزش رو از جامعه حذف کرد.

حالا فرض کنید حکومت بخواد این مشکل رو حل کنه. اولا هیچ دولتی زیر بار چنین طرحی نمیره چون نارضایتی از حزبش به وجود میاد و برای رای گیری های بعدی دچار مشکل میشن. مجلس هم حاضر به تصویبش نمیشه چون خیلی از نماینده های مجلس هم مدرکشون ایراد داره و همونها مخالفش میشن. حالا اگر خودشون هم مشکلی نداشته باشند، بالاخره کسانی رو در خانواده دارند که این طرح رو نخواد.

از طرف دیگه، یه عده دارند از شرایط سود کسب می کنند. مثل درآمدهایی که از دانشگاههای غیر دولتی حاصل میشه. در مورد مشکلات دیگه هم همیشه افرادی هستند که از مشکل سود ببرند، مثل وارد کننده های خودرو که از افزایش کیفیت خودروهای داخلی متضرر میشن. کسی که پول داره معمولا اینقدر نفوذ هم داره که بتونه هر مدیری که خلاف نظرش عمل کرد رو تعویض کنه.

این وسط یک نفر باید حرف آخر رو بزنه. کسی که نه افراد با تفوذ بتونند به راحتی عوضش کنند و نه نیازمند رای مردم باشه. برای حل چنین مسائلی که از طریق دموکراسی قابل حل نیست، قانون نقش رهبری رو پیشبینی کرده و اختیارات لازم را برای ایشان در نظر گرفته.

که ایشان نیز امیدشان به ما جوانهاست. به نظر شما، ما جوانها در این خصوص چه کاری می تونیم انجام بدیم؟

بدیع;987758 نوشت:
با سلام و احترام
اگر بخواهم در یک کلمه پاسخ این سوال را بدهم که باید به چه چیزی امید داشته باشید باید بگویم: به خودتان!
رهبری انقلاب بارها در سخنرانی های خود فرموده اند که امید من جوان ها هستند. بنابراین شمایی که خود امید یک رهبر هستید چرا باید به دنبال چیزی برای امید بستن به آن باشید. خودتان منشا امید و الهام بخش آن شوید. ما هنوز به معجزه امید پی نبرده ایم. امید راه حل را پیدا نمی کند راه حل را می سازد. موانع را کنار نمی زند آنها را تبدیل به فرصت میکند. امید ما را به هدف نمی رساند هدف را به ما میرساند. به همین خاطر است که امام صادق(علیه السلام) میفرمایند: کُنْ لِمَا لَا تَرْجُو أَرْجَى‏ مِنْكَ‏ لِمَا تَرْجُو. به آنچه امید نداری بیشتر از آنچه امید داری، امیدوار باش! (1)

با این اهمیتی که امید در پویایی و موفقیت یک امت دارد جای تعجب نیست اگر می بینیم که تلاش اصلی دشمن در القای ناامیدی در جامعه است. اگرچه حرف زدن از دشمن و دشمنی های او حرف تازه ای نیست ولی به هر حال واقعیتی است که نمی توان آن را نادیده گرفت. نمیخواهیم و نباید همه مشکلات را به پای دشمن نوشت اما سهم او را هم نباید نادیده گرفت. اهداف دشمن روشن است و بارها آنها را به زبان آورده است. آیا وقتی آن اهداف را تا حدی تحقق یافته میبینیم نباید گمان کنیم که او در تحقق آن دست داشته است. تا هرجا بتوانند ایجاد نابسامانی اقتصادی، فرهنگی و ... میکنند و آنجا هم که نتوانند القای نابسامانی میکنند. تا حداقل امید و اعتماد را هدف بگیرند.

پی نوشت:
1. الكافي، ج‏5، ص83.

سلام مجدد خدمت استاد عزیز
ببینید بنده نسبت به زندگی خودم نا امید نیستم یعنی برنامه و هدف های مشخصی دارم و تلاش می کنم بهشون برسم
صحبت من نسبت به اوضاع کشورم هست بنده در این مورد کمی نا امید هستم
اول به این دلیل که بعضی چالش ها و مشکلات برای این کشور وجود دارد منتهی سالیان سال هست که حل نشده اند
یعنی بنده چون میبینم کسی حل نکرده این ها رو احساس نا امیدی می کنم.
بنده نکات مثبت رو هم میبینم ولی از سنجش نکات مثبت یا مشکلات دل سرد میشم
برای یک فردی مثل من که اتفاقا در یک خانواده مذهبی بزرگ شده خیلی سخت هست که اینطور مشکلات وجود داشته باشه
بنده بعضی حقایق رو میبینم که نا امید میشم
مهم ترین اون ها جهل مردم ماست ، ظالم بودن ملت ماست
مردم ما بخودشون رحمی نمیکنند هرکس کارش رو بدرستی انجام نمیده و همه هم دم از روشن فکری میزنن و ادعای فهم و شعور بالا دارن در حالی که 99 درصدشان
به نظر من چیزی نمیفهمند. طرف خودش در شهرداری هست وسرآمد دزد ها و رشوه بگیر هاست بعد میگه چرا فلان جا اختلاس شده
طرف در فلان اداره هست و کار مردم رو هفته به هفته عقب میندازه بعد خودش در جای دیگری کارشو رو راه نمی اندازن و طلبکار هست

ببینید من خیلی نمیخوام بحث رو با مصادیق ببرم جلو چون امکانش هست این تاپیک به حاشیه بره
بحث من در این هست با شرایط فعلی کشور چه از نظر اقتصادی چه سیاسی و چه فرهنگی بنده امیدم بسیار کم هست
در زندگی خودم دارم مشکلات و جالش ها رو یکی یکی حل میکنم و خدا رو شکر به نظر خودم عملکردم خوب بوده منتهی
بنده در اداره مملکت نقشی ندارم و نمیتونم کاری بکنم حتی اگر مثلا یک فرد بی سوادی مثل من یکک پست مدیریتی خوب هم داشته باشه چطور میشه با این همه مشکلات انسان برخورد کنه؟
وقتی ضعف قانونی هست وقتی سو مدیریت هست وقتی باند ها ی فساد هست وقتی وطن فروشان و جاسوسان هستند وقتی برخی روحانیون فاسد هستن وقتی غرب زده های خود باخته هستند که نه کشورشونو میشناس نه دینشونو وقتی ... انسان جلوی این همه مشکل چه کاری باید بکند؟
سپاس@};-@};-@};-

چالشگر;987762 نوشت:

بدیع;987821 نوشت:
نا امیدی چه مشکلی را حل میکند؟

با درود بر شما
من انتظار داشتم شما جواب سوال من را بدهید نه اینکه در پاسخ من سوال دیگری مطرح بفرمایید. اگر شما برای رسیدن به مقصدی خاص سوار اتوبوسی بشوید ولی در بین راه و به مرور زمان متوجه شوید هیچ چیز در این اتوبوس سر حای خودش نیست، راننده هم دائم به در و دیوار می زند، مسیر هم مسیر درستی نیست و دارید از مقصد دور می شوید، چکار میکنید؟ فقط بر صندلی خود می نشینید و امیدوارانه صلوات می فرستید، یا کم کم به فکر فرو می روید که باید کاری کرد و امید به تنهایی راهگشای مشکل شما نیست؟ آیا در این شرایط شما نباید این احساس را داشته باشید که در حد توان خود، نه تنها نسبت به خود مسئولیت دارید، که نسبت به سایر مسافران هم مسئولید؟ آیا اگر مسافری صدای اعتراض خود را بلند کرد شما در پاسخ او فقط می گویید امید داشته باش؟

سعدی شیرازی;987839 نوشت:
این وسط یک نفر باید حرف آخر رو بزنه. کسی که نه افراد با تفوذ بتونند به راحتی عوضش کنند و نه نیازمند رای مردم باشه. برای حل چنین مسائلی که از طریق دموکراسی قابل حل نیست، قانون نقش رهبری رو پیشبینی کرده و اختیارات لازم را برای ایشان در نظر گرفته.
که ایشان نیز امیدشان به ما جوانهاست. به نظر شما، ما جوانها در این خصوص چه کاری می تونیم انجام بدیم؟

نهایتا طی دو سه دهه آینده مدیریت کشور به دست جوانان امروز قرار میگیرد. یعنی همین جوانانی که مشکلات را می بینند و به آن انتقاد دارند. پس میتوان امیدوار بود با به قدرت رسیدن آنها مشکلات حل شود. مگر در دو حالت:

1. انتقاد آنها به خاطر نفس فساد و ظلم نباشد. بلکه به خاطر این باشد که چرا دیگران ظلم میکنند و آنها مظلوم واقع شده اند. و اگر جای ظالم و مظلوم عوض شود اعتراضی ندارند!
2. انتقاد میکنند چون هیچ گاه در موقعیت تصمیم گیری و مدیریت کلان قرار نداشته اند تا چالش های آن را لمس کنند.

اصلاح تا وقتی که از خود فرد شروع نشود به جایی ختم نمی شود.

بدیع;987860 نوشت:
نهایتا طی دو سه دهه آینده مدیریت کشور به دست جوانان امروز قرار میگیرد. یعنی همین جوانانی که مشکلات را می بینند و به آن انتقاد دارند. پس میتوان امیدوار بود با به قدرت رسیدن آنها مشکلات حل شود. مگر در دو حالت:

1. انتقاد آنها به خاطر نفس فساد و ظلم نباشد. بلکه به خاطر این باشد که چرا دیگران ظلم میکنند و آنها مظلوم واقع شده اند. و اگر جای ظالم و مظلوم عوض شود اعتراضی ندارند!
2. انتقاد میکنند چون هیچ گاه در موقعیت تصمیم گیری و مدیریت کلان قرار نداشته اند تا چالش های آن را لمس کنند.

سلام و عرض ادب

برادر گرامی دو سه دهه دیگه جوانان مظلوم به قدرت نمی رسن

ژن های خوب به قدرت می رسن !!!!

پس اصل قضیه تفاوتی نخواهد کرد

دکترنادرنوری;987833 نوشت:
که هتا بتوان با آن امید کاذب ایجاد کرد

آقای دکتر با توجه به تحصیلاتتون غلط املائی از شما بعیده!

بدیع;987860 نوشت:
نهایتا طی دو سه دهه آینده مدیریت کشور به دست جوانان امروز قرار میگیرد. یعنی همین جوانانی که مشکلات را می بینند و به آن انتقاد دارند. پس میتوان امیدوار بود با به قدرت رسیدن آنها مشکلات حل شود

سلام علیکم

دوست عزیز ما شانس نداریم،تا اون موقع جوانان درست حسابی مان یا فرار کردند رفتن خارج یا در تصادفات جاده ای و الودگی هوا به لقا الله پیوستن.یکسری اقا زاده و ژن خوب می مانند که حال و حولشان را تو لندن و امریکا و کانادا کردن و به ما رسیدن یاد چفیه و ریش و انگشتر عقیق افتادند.ادکلن های گران قیمتشان برای اروپایی هاست و بوی راسو مرده جوراب و عرق زیر بغلشان را ما باید تو نماز جماعت تحمل کنیم

موفق و سلامت باشید

سعدی شیرازی;987839 نوشت:
سلام
یک مثال بزنم از مشکلاتی که وجود داره تا ببینیم چه کاری میشه براش انجام داد:

شما می دونید که الآن یه سری دانشگاهها دارند مدارک بی ارزشی را تولید می کنند و همین موجب اشباع شدن بازار کار با افراد نالایق شده. طرف بدون اینکه حداقل شایستگی ها رو داشته باشه شده مهندس ولی چون پارتی داشته رفته سر کار، و این یعنی ظلم به دیگری که دارای توانایی بهتر بوده.

راه حل این مشکل هم خیلی ساده است: کافیه ارزیابی مجدد اضافه بشه به سیستم آموزشی ما. یعنی همان طور که فرضا اعتبار یک مدرک زبان یا گواهی رانندگی چند ساله و بعد از اون باید مجددا امتحان دهید، مدارک هم مدام ارزیابی شوند و اینطوری میشه مدارک بی ارزش رو از جامعه حذف کرد.

حالا فرض کنید حکومت بخواد این مشکل رو حل کنه. اولا هیچ دولتی زیر بار چنین طرحی نمیره چون نارضایتی از حزبش به وجود میاد و برای رای گیری های بعدی دچار مشکل میشن. مجلس هم حاضر به تصویبش نمیشه چون خیلی از نماینده های مجلس هم مدرکشون ایراد داره و همونها مخالفش میشن. حالا اگر خودشون هم مشکلی نداشته باشند، بالاخره کسانی رو در خانواده دارند که این طرح رو نخواد.

از طرف دیگه، یه عده دارند از شرایط سود کسب می کنند. مثل درآمدهایی که از دانشگاههای غیر دولتی حاصل میشه. در مورد مشکلات دیگه هم همیشه افرادی هستند که از مشکل سود ببرند، مثل وارد کننده های خودرو که از افزایش کیفیت خودروهای داخلی متضرر میشن. کسی که پول داره معمولا اینقدر نفوذ هم داره که بتونه هر مدیری که خلاف نظرش عمل کرد رو تعویض کنه.

واقعا چرا اینکارو نمیکنن ؟ البته تا زمانی که پارتی و رشوه و ... ریشه کن نشده هر کاری بکنن دوباره تقلب میشه !

بدیع;987894 نوشت:

با درود بر شما
دو احتمال قوی در این رابطه میتواند وجود داشته باشد:
1- این اسم و عنوان الزاما مربوط به ایشان نباشد. همانطور که اگر کسی اسم کاربری خودش را ارشمیدس بگذارد الزاما ارشمیدس نخواهد بود. نمونه های مختلفی از این نوع انتخاب اسم ها را شما حتما باید در این سایت دیده باشید!
2- ایشان واقعا دکتر باشند ولی در خارج از کشور تحصیل کرده باشند و به زبان مادری اشراف لازم را نداشته باشند.
بگذریم......
بدیع;987860 نوشت:
نهایتا طی دو سه دهه آینده مدیریت کشور به دست جوانان امروز قرار میگیرد.

مردم، بیشتر نگران امروز و فردای خود هستند تا سه دهه دیگر! جسارتا عرض میکنم، امیدوارم من را ببخشید ولی فکر نمیکنم پاسخی که شما فرمودید پاسخی مسئولانه باشد! شما شاید بهتر از بنده و سایر کاربران بدانید امروز چه بر این کشور می گذرد. به جوانی که در این دریای متلاطم به این سایت پناه آورده و از شما استمداد طلبیده و راهنمایی میخواهد وعده سر خرمن ندهید. یا با استدلال به او بفهمانید که اشتباه می کند و شهر در امن و امان است و یا دردش را در هیبت یک جوان بی آینده حس کنید. اگر توانستید درد او را حس کنید، پاسخی که میدهید هم بر دل او و هم بر دل دیگر خوانندگان خواهد نشست.

چالشگر;987906 نوشت:
نوشته اصلی توسط بدیع
نهایتا طی دو سه دهه آینده مدیریت کشور به دست جوانان امروز قرار میگیرد.
مردم، بیشتر نگران امروز و فردای خود هستند تا سه دهه دیگر! جسارتا عرض میکنم، امیدوارم من را ببخشید ولی فکر نمیکنم پاسخی که شما فرمودید پاسخی مسئولانه باشد! شما شاید بهتر از بنده و سایر کاربران بدانید امروز چه بر این کشور می گذرد. به جوانی که در این دریای متلاطم به این سایت پناه آورده و از شما استمداد طلبیده و راهنمایی میخواهد وعده سر خرمن ندهید. یا با استدلال به او بفهمانید که اشتباه می کند و شهر در امن و امان است و یا دردش را در هیبت یک جوان بی آینده حس کنید. اگر توانستید درد او را حس کنید، پاسخی که میدهید هم بر دل او و هم بر دل دیگر خوانندگان خواهد نشست.

با سلام
حرکت کشور اگرچه کند اما رو به جلو است. یکی از نشانه های آن هم بینش و حساسیتی است که در نسل جوان نسبت به مسائل کشور و آینده آن وجود دارد. این بینش و حساسیت تا زمانی که به تعمیم نابجا، سیاه نمایی، ناامیدی و .... منتهی نشود قطعا زمینه ساز پیشرفت کشور خواهد شد. بنده بشخصه هیچ احساس بدی نسبت به این حساسیت و پیگیری و مطالبه گری ندارم چرا که من نیز به عنوان جزئی از جامعه همین مسیر را پی میگیرم. اما سعی میکنم با آفات پیش گفته نیز مقابله کنم.
به عنوان یک جوان وقتی قانون کشورم بر خلاف گذشته آن، حکومت موروثی نیست چرا برای خود در آینده اداره آن سهمی قائل نباشم. بر چه مبنایی خودم و دیگران را نسبت به آن محروم و ناامید میکنم؟!
حتی اگر شرایط کنونی هم دلیل ان باشد آیا باز میتوان مدیران کشور را تماما از خانواده های سیاسی دانست؟ آیا در میان آنها روستا زاده درس خوانده وجود ندارد؟

اگر به فرماندهان دفاع مقدس نگاه کنیم، افرادی رو می بینیم که مشخصه بارزشون از خود گذشتگی بود. اما اگر به مدیران ادارات و سیستمهای دولتی نگاه کنیم، روحیه خیلی متفاوتی رو می بینیم. در حالی که هر دو از یک جامعه بودند.

دلیلش اینه که در شرایطی مثل جنگ، افرادی که از خود گذشتگی بیشتری داشته باشند پیشقدم میشن. اما جایی که منفعت هست، افراد منفعت طلب سعی می کنند از دیگران سبقت بگیرند.

مشکلات مسئولین ما به خاطر بد بودن نسل قبل نیست که با اومدن نسل جدید حل بشه. در هر دو نسل، هم افراد از خود گذشته رو داشتیم و هم افراد منفعت طلب. اما در این نسل هم همون مسئله تکرار میشه.

یک فرد خوب توی یه محیط فاسد نمی تونه دوام بیاره. برای اینکه دوام بیاره و کنار گذاشته نشه، حداقل یه جاهایی مجبوره از اصول اخلاقی کوتاه بیاد. یا اینکه پای اصول اخلاقی بمونه و مانع منفعت طلبی دیگران باشه که در این صورت کنار گذاشته میشه.

به نام خدا.

بدیع;987917 نوشت:
با سلام
حرکت کشور اگرچه کند اما رو به جلو است. یکی از نشانه های آن هم بینش و حساسیتی است که در نسل جوان نسبت به مسائل کشور و آینده آن وجود دارد. این بینش و حساسیت تا زمانی که به تعمیم نابجا، سیاه نمایی، ناامیدی و .... منتهی نشود قطعا زمینه ساز پیشرفت کشور خواهد شد. بنده بشخصه هیچ احساس بدی نسبت به این حساسیت و پیگیری و مطالبه گری ندارم چرا که من نیز به عنوان جزئی از جامعه همین مسیر را پی میگیرم. اما سعی میکنم با آفات پیش گفته نیز مقابله کنم.
به عنوان یک جوان وقتی قانون کشورم بر خلاف گذشته آن، حکومت موروثی نیست چرا برای خود در آینده اداره آن سهمی قائل نباشم. بر چه مبنایی خودم و دیگران را نسبت به آن محروم و ناامید میکنم؟!
حتی اگر شرایط کنونی هم دلیل ان باشد آیا باز میتوان مدیران کشور را تماما از خانواده های سیاسی دانست؟ آیا در میان آنها روستا زاده درس خوانده وجود ندارد؟

با عرض سلام.

جناب بدیع، شما خودتون رو دارای "چه" سهمی در اداره کشور میدونید؟

ستایشگر :Gol:

ستايشگر;987920 نوشت:
با عرض سلام.

جناب بدیع، شما خودتون رو دارای "چه" سهمی در اداره کشور میدونید؟

با سلام
منظورم من نوعی بود به عنوان یک جوان.

به نام خدا.

بدیع;987924 نوشت:
با سلام
منظورم من نوعی بود به عنوان یک جوان.

بنده هم از همین جایگاهتون سوال پرسیدم. شمای نوعی، یک جوان ایرانی، "چه" سهمی در اداره کشور دارید؟ و آیا صرف اینکه کشور موروثی نیست، به معنای اینه که شما در اداره اش هم سهمی دارید؟

بدیع;987894 نوشت:

چه کنم جور دگر یاد نداد استادم !happy

حالا شما به بزرگواری خودتون ببخشید و با یک غلت املایی نمره 19 بهم بدین - 19 هم نمره بدی نیست بخدا happy ;;)

ستايشگر;987925 نوشت:
بنده هم از همین جایگاهتون سوال پرسیدم. شمای نوعی، یک جوان ایرانی، "چه" سهمی در اداره کشور دارید؟ و آیا صرف اینکه کشور موروثی نیست، به معنای اینه که شما در اداره اش هم سهمی دارید؟

هر کسی در هر جایگاهی اگر به وظیفه خود درست عمل کند سهم مثبت و لو کوچکی در اداره کشور خواهد داشت و نیازی نیست که حتما مسئولیت مدیریتی در کشور داشته باشد. ضمن اینکه مسئولین فردای کشور همین جوانان امروز هستند.

به نام خدا.

بدیع;987934 نوشت:
هر کسی در هر جایگاهی اگر به وظیفه خود درست عمل کند سهم مثبت و لو کوچکی در اداره کشور خواهد داشت و نیازی نیست که حتما مسئولیت مدیریتی در کشور داشته باشد. ضمن اینکه مسئولین فردای کشور همین جوانان امروز هستند.

پس چه ارتباطی به موروثی بودن یا نبودن داره؟

ستايشگر;987935 نوشت:
پس چه ارتباطی به موروثی بودن یا نبودن داره؟

لطفا پست های تاپیک را به صورت کامل مطالعه کنید. این در جواب "ژن خوب" بود.

دکترنادرنوری;987933 نوشت:
چه کنم جور دگر یاد نداد استادم !
حالا شما به بزرگواری خودتون ببخشید و با یک غلت املایی نمره 19 بهم بدین - 19 هم نمره بدی نیست بخدا

واقعا هم غلط املائی اون قدر مهم نیست و به راحتی قابل اصلاح است. اما اشتباه در پیام و محتوا است که به راحتی قابل جبران نیست. مخصوصا زمانی که مخاطبین زیادی داشته باشیم. یادم میاد چند وقت پیش یکی از کارشناسان حوزه مواد مخدر صحبت می کرد. یکی از عوامل مهم اعتیاد قربانیان مواد مخدر را ناامیدی عنوان میکرد. جوانی که نه برای درس خواندن انگیزه داره چون فکر میکنه اگر درس بخونه مدرک هم بگیره کار گیرش نمیاد چون مسئولیت ها فقط بر اساس رابطه تقسیم میشوند. اگر هم وارد بازار کار بشه باز هم موفق نمی شه چون بازار خرابه تحریم هستیم و ...... شاید اگر این جوان قرار بود مثل خیلی از جوانان دیگه اوضاع بد دامن او را نگیره و موفق بشه حتی به سختی بر مشکلات غلبه کنه با حرف های ناامید کننده اطرافیانش این اتفاق نمی افته و او از ترس اعدام خودکشی میکنه یعنی قبل از اینکه مشکلات واقعی او را از پا در بیارن ترس و توهم مشکل او را زمین گیر میکنه.

بدیع;987917 نوشت:
با سلام

مثلا با اختلاس چجوری مبارزه کردین؟بگین ماهم یاد بگیریم.مگه یه نفر نیومد گفت : کشش ندین! (در مورد اختلاس)

[="Tahoma"][="Navy"]

سلام
اگر هر انسان دغدغه مندی سعی کنه خودش به قانون عمل کنه و رعایت صدق و راستی و پاکدامنی و درستکاری بکنه خیلی از مشکلات حل میشه
و البته خیلی مشکلات همچنان باقی خواهد بود تا وقتی بعضی ها بدنبال جناح، منفعت شخصی و عملکرد خودمحورانه باشن بجای رجوع به قانون
یا علیم[/]

محی الدین;987979 نوشت:

سلام
اگر هر انسان دغدغه مندی سعی کنه خودش به قانون عمل کنه و رعایت صدق و راستی و پاکدامنی و درستکاری بکنه خیلی از مشکلات حل میشه
و البته خیلی مشکلات همچنان باقی خواهد بود تا وقتی بعضی ها بدنبال جناح، منفعت شخصی و عملکرد خودمحورانه باشن بجای رجوع به قانون
یا علیم

پس راه حل این هستش که هر کسی به وظیفش عمل کنه و قانونمند باشه !!!
عجب جملات قصاری ...

راه حل این هستش که مسئولین ... مسئول باشند ... یعنی اگر قصوری ازشون سر میزنه ... بشه بازخواستشون کرد ... نه اینکه حتی جرات نداشته باشی اسمشون رو به زبون بیاری ...

اگر هم جامعه اونقدر فاسد هست که نمیتونی اصلاحش کنی ... راه حل همونکاری هستش که حضرت موسی انجام داد ...دست قومت رو بگیری و از رود نیل رد بشی .... تا دیگه برده نباشی ...

40 سال هم کار کنی نمیتونی خونه بخری ... یا یک ماشین 206 به روز بخری .... ولی تمام این چیزها در کشورهای دیگه ... حتی فقیر ترین کشورها ؛ بدست آوردنشون کاره یکی دو سال هست ... پس دست قومت رو بگیر و از رود نیل رد شو ....

[="Tahoma"][="Navy"]

مبنای 2;987991 نوشت:
س راه حل این هستش که هر کسی به وظیفش عمل کنه و قانونمند باشه !!!
عجب جملات قصاری ...

راه حل این هستش که مسئولین ... مسئول باشند ... یعنی اگر قصوری ازشون سر میزنه ... بشه بازخواستشون کرد ... نه اینکه حتی جرات نداشته باشی اسمشون رو به زبون بیاری ...

اگر هم جامعه اونقدر فاسد هست که نمیتونی اصلاحش کنی ... راه حل همونکاری هستش که حضرت موسی انجام داد ...دست قومت رو بگیری و از رود نیل رد بشی .... تا دیگه برده نباشی ...

40 سال هم کار کنی نمیتونی خونه بخری ... یا یک ماشین 206 به روز بخری .... ولی تمام این چیزها در کشورهای دیگه ... حتی فقیر ترین کشورها ؛ بدست آوردنشون کاره یکی دو سال هست ... پس دست قومت رو بگیر و از رود نیل رد شو ....

سلام
مسوولین در راس دغدغه مندان جامعه باید باشن و عمل اونا به قانون و درستکاری اولی تره
البته راه برای اعتراض و اصلاح از طرق مختلف هست.
حضرت موسی ع مردمش رو برای مشکلات اقتصادی از نیل عبور نداد بلکه برای خروج از بندگی فرعون این کارو کرد. درد و درمان ما در همین درون و داخل ماست. اگر خودمونو اصلاح کنیم کشور اصلاح میشه.
یا علیم[/]

[=Times New Roman]

بدیع;987758 نوشت:

پی نوشت:
1. الكافي، ج‏5، ص83.

شدیدا با شما موافقم

زمانی که فکر کنیم که «من یک سرویس گیرنده هستم و بقیه سرویس دهنده» بسیار احساس ناامیدی میکنیم

ولی وقتی تصمیم بگیریم خودمون تبدیل به یک سرویس دهنده درجه یک بشیم متوجه میشیم بسیاری از مسائل قابل تغییر هست.

وظیفه ی ما این هست که از خودمون انتظار داشته باشیم که با صبوری همه ی موانع رو کنار بزنیم و به جایگاهی برسیم که بتونیم خدمات خوبی به مردم بدیم

اگر نماینده های مجلس اونی نیستن که دلسوز مردم باشن بخاطر اشتباهات خودمون هست.

هرکسی منافع شخصی خودش رو در نظر میگیره و میره به کاندیدی که توی ستاد هاش آهنگ بندری گذاشتن و قر میدن رای میده

بعد انتظار داره اون نماینده حق مردم رو بگیره.

همین آدم وقتی گرفتار ریزگردها میشه خودش اولین کسیه که میگه: فلان فلان اونی که تورو نماینده مجلس کرد.

در واقع داره به خودش فحش میده.

الان مثلا یک شخص رو بگیریم و بگیم این آقا باعث و بانی تمام مشکلات کشور هست مسائل حل میشن ؟

نه حل نمیشن.

نوع نگاهمون به مسائل رو باید تغییر بدیم و کارهایی که می شود انجام داد را ببینیم

و بخاطر اینکه کار دلخواهمون رو فعلا نمی شود انجام داد لگد به آنچه می شود انجام داد نزنیم.

خودم یکی از برنامه هام اینه که وقتی از نظر مالی شرایط خوبی پیدا کردم

از یه آدم مومن واقعی و کاربلد در شهر خودم حمایت کنم و کمکش کنم وارد مجلس بشه

اونوقت می بینید که خیلی کارها شدنی هست و وقتی مملکت دست آدم های متخصص و خداترس واقعی بیفته چقدر رشد و پیشرفت میکنه

در پایان فکر میکنم اگر قرار باشد تغییری رخ بدهد به دست خود ما مردمی که مورد ستم قرار گرفتیم انجام می شود و لاغیر.

IMAGE(<a href="http://www.mokhbernews.ir/Images/SocialNetwork/Photos/13970319/03.1103.parsinehnews_74029.jpg" rel="nofollow">http://www.mokhbernews.ir/Images/SocialNetwork/Photos/13970319/03.1103.parsinehnews_74029.jpg</a> )
نظرتون درباره عکس بالا چیه؟ حق را به کدوم میدید؟

Im_Masoud.Freeman;988021 نوشت:
[=Times New Roman]
شدیدا با شما موافقم

زمانی که فکر کنیم که «من یک سرویس گیرنده هستم و بقیه سرویس دهنده» بسیار احساس ناامیدی میکنیم

ولی وقتی تصمیم بگیریم خودمون تبدیل به یک سرویس دهنده درجه یک بشیم متوجه میشیم بسیاری از مسائل قابل تغییر هست.

وظیفه ی ما این هست که از خودمون انتظار داشته باشیم که با صبوری همه ی موانع رو کنار بزنیم و به جایگاهی برسیم که بتونیم خدمات خوبی به مردم بدیم

اگر نماینده های مجلس اونی نیستن که دلسوز مردم باشن بخاطر اشتباهات خودمون هست.

هرکسی منافع شخصی خودش رو در نظر میگیره و میره به کاندیدی که توی ستاد هاش آهنگ بندری گذاشتن و قر میدن رای میده

بعد انتظار داره اون نماینده حق مردم رو بگیره.

همین آدم وقتی گرفتار ریزگردها میشه خودش اولین کسیه که میگه: فلان فلان اونی که تورو نماینده مجلس کرد.

در واقع داره به خودش فحش میده.

الان مثلا یک شخص رو بگیریم و بگیم این آقا باعث و بانی تمام مشکلات کشور هست مسائل حل میشن ؟

نه حل نمیشن.

نوع نگاهمون به مسائل رو باید تغییر بدیم و کارهایی که می شود انجام داد را ببینیم

و بخاطر اینکه کار دلخواهمون رو فعلا نمی شود انجام داد لگد به آنچه می شود انجام داد نزنیم.

خودم یکی از برنامه هام اینه که وقتی از نظر مالی شرایط خوبی پیدا کردم

از یه آدم مومن واقعی و کاربلد در شهر خودم حمایت کنم و کمکش کنم وارد مجلس بشه

اونوقت می بینید که خیلی کارها شدنی هست و وقتی مملکت دست آدم های متخصص و خداترس واقعی بیفته چقدر رشد و پیشرفت میکنه

در پایان فکر میکنم اگر قرار باشد تغییری رخ بدهد به دست خود ما مردمی که مورد ستم قرار گرفتیم انجام می شود و لاغیر.

با سلام و عرض ادب

بنده چند بار تلاش کردم یه ادم حسابی پیدا کنم بهش رای بدم

بعد از تحقیق و پیدا نکردن شخص مورد نظر به این نتیجه رسیدم بهتره کاری نکنم که بهم فحش برسه !!!!

واقعا آقای مدرس درست گفتن که جمهوری با مذهب حقه جعفری در تضاد هست !

[="Times New Roman"][="Black"]

شروحیل;988046 نوشت:
با سلام و عرض ادب

بنده چند بار تلاش کردم یه ادم حسابی پیدا کنم بهش رای بدم

بعد از تحقیق و پیدا نکردن شخص مورد نظر به این نتیجه رسیدم بهتره کاری نکنم که بهم فحش برسه !!!!

واقعا آقای مدرس درست گفتن که جمهوری با مذهب حقه جعفری در تضاد هست !

سلام

هر پستی میزارم شروحیل نقل قول میکنه :khandeh!:

آدم حسابی واقعی قطعا توی هر شهری پیدا میشه

ولی نباید توی کاندیدا دنبالش بگردی

باید کاری کنی که اون آدم حسابی ها بتونن کاندید بشن.

وگرنه به ندرت پیش میاد بین کاندیدای هر شهر آدم حسابی پیدا بشه.[/]

Im_Masoud.Freeman;988052 نوشت:
[=Times New Roman]
سلام

هر پستی میزارم شروحیل نقل قول میکنه :khandeh!:

باید کاری کنی که اون آدم حسابی ها بتونن کاندید بشن.

سلام

از هم صحبتی با شما خوشم میاد !

امیدوارم این احساس دو طرفه باشه!

مثلا چی کار کنیم که بتونه بشه ؟

[="Times New Roman"][="Black"]

شروحیل;988080 نوشت:

سلام

سلام
شروحیل;988080 نوشت:

از هم صحبتی با شما خوشم میاد !

مخلصم@};-
شروحیل;988080 نوشت:

امیدوارم این احساس دو طرفه باشه!

مطمئنا همینطوره
شروحیل;988080 نوشت:

مثلا چی کار کنیم که بتونه بشه ؟

اینکار نیاز به خودشناسی و خودسازی داره

وقتی توانمندی های خودتون و خدای خودتون رو شناختید

می بینید که توانایی انجام بسیاری از کارها رو دارید

و بعد چگونگیش رو همون کسی که این توانایی رو در وجود شما قرار داده به شما نشان خواهد داد[/]

محی الدین;987979 نوشت:

با درود بر شما
" الناس علی دین ملوکهم"حضرت علی(ع)

«صِنفان من امّتى اذا صلحا صلحت امّتى و اذا فسدا فسدت امّتى» هر گاه دو دسته از امت من فاسد شوند همه فاسد مى‏شوند و اگر صالح شوند در همه اثر گذاشته و همه صالح مى‏شوند.
سؤال كردند آن دو دسته كیانند؟
پیامبر فرمودند: «الفقهاء و الاُمراء» دانشمندان و حاكمان.حضرت محمد (ص)

Im_Masoud.Freeman;988094 نوشت:
[=Times New Roman]
سلام

مخلصم@};-

مطمئنا همینطوره

اینکار نیاز به خودشناسی و خودسازی داره

وقتی توانمندی های خودتون و خدای خودتون رو شناختید

می بینید که توانایی انجام بسیاری از کارها رو دارید

و بعد چگونگیش رو همون کسی که این توانایی رو در وجود شما قرار داده به شما نشان خواهد داد

سلام و عرض ادب

برادر راه کار برای حال حاضر بده که هنوز نتونستیم بشناسیم !

مقصد رو تا حدودی باهاش آشنام

مسیر می خوام

مبنای 2;987991 نوشت:

این هم نمونه ای از تعمیم های مبالغه آمیز و غیر واقعی!
همین الآن برخی کشورها وجود دارند که دستمزد یک وعده غذا برابر با 8 تا 12 ساعت کار کردنه!

بدیع;988099 نوشت:
همین الآن برخی کشورها وجود دارند که دستمزد یک وعده غذا برابر با 8 تا 12 ساعت کار کردنه!

سلام و عرض ادب

و کشور هایی هم وجود دارن که تعدادشون هم کم نیست

که یک کارگر معمولی با حقوق دو تا 3 ماه می تونه ماشین صفر استاندارد بخره !

در ضمن مسلمان هم نیستن !

سترالیا ۹.۵۴ ۳۱۴۸۲۰ ۶۰۴۴۵۴۴۰ اسلوونی ۵.۱۴ ۱۶۹۶۲۰ ۳۲۵۶۷۰۴۰
لوکزامبورگ ۹.۲۴ ۳۰۴۹۲۰ ۵۸۵۴۴۶۴۰ یونان ۴.۴۲ ۱۴۵۸۶۰ ۲۸۰۰۵۱۲۰
بلژیک ۸.۵۷ ۲۸۲۸۱۰ ۵۴۲۹۹۵۲۰ پرتقال ۴.۴۱ ۱۴۵۵۳۰ ۲۷۹۴۱۷۶۰
ایرلند ۸.۴۶ ۲۷۹۱۸۰ ۵۳۶۰۲۵۶۰ لهستان ۳.۵۹ ۱۱۸۴۷۰ ۲۲۷۴۶۲۴۰
فرانسه ۸.۲۴ ۲۷۱۹۲۰ ۵۲۲۰۸۶۴۰ ترکیه ۳.۴۹ ۱۱۵۱۷۰ ۲۲۱۱۲۶۴۰
هلند ۸.۲۰ ۲۷۰۶۰۰ ۵۱۹۵۵۲۰۰ اسلوواکی ۲.۹۹ ۹۸۶۷۰ ۱۸۹۴۴۶۴۰
نیوزیلند ۷.۵۵ ۲۴۹۱۵۰ ۴۷۸۳۶۸۰۰ جمهوری‌چک ۲.۸۴ ۹۳۷۲۰ ۱۷۹۹۴۲۴۰
آلمان ۷.۱۹ ۲۳۷۲۷۰ ۴۵۵۵۵۸۴۰ مجارستان ۲.۵۸ ۸۵۱۴۰ ۱۶۳۴۶۸۸۰
کانادا ۷.۱۸ ۲۳۶۹۴۰ ۴۵۴۹۲۴۸۰ استونی ۲.۴۹ ۸۲۱۷۰ ۱۵۷۷۶۶۴۰
انگلیس ۷.۰۶ ۲۳۲۹۸۰ ۴۴۷۳۲۱۶۰ شیلی ۲.۷۲ ۸۹۷۶۰ ۱۷۲۳۳۹۲۰
آمریکا ۶.۲۶ ۲۰۶۵۸۰ ۳۹۶۶۳۳۶۰ لتونی ۱.۴۶ ۴۸۱۸۰ ۹۲۵۰۵۶۰
کره جنوبی ۵.۸۵ ۱۹۳۰۵۰ ۳۷۰۶۵۶۰۰ ایران 0.65 [/TD]
[TD]
ژاپن ۵.۵۲ ۱۸۲۱۶۰ ۳۴۹۷۴۷۲۰ مکزیک ۱.۰۱ ۳۳۳۳۰ ۶۳۹۹۳۶۰
اسپانیا ۵.۳۷ ۱۷۷۲۱۰ ۳۴۰۲۴۳۲۰ ------ ------ ------

شروحیل;988101 نوشت:
نوشته اصلی توسط بدیع
سلام و عرض ادب

و کشور هایی هم وجود دارن که تعدادشون هم کم نیست

که یک کارگر معمولی با حقوق دو تا 3 ماه می تونه ماشین صفر استاندارد بخره !

در ضمن مسلمان هم نیستن !

ممکنه.
اما چرا برخی از ما دوست داریم همیشه خودمون را در بدترین شرایط به تصویر بکشیم حتی اگر واقعیت نداشته باشد. گویا از آخر بودن لذت می بریم. یک نوع از خود باختگی افراطی!

بدیع;988102 نوشت:
ممکنه.
اما چرا برخی از ما دوست داریم همیشه خودمون را در بدترین شرایط به تصویر بکشیم حتی اگر واقعیت نداشته باشد. گویا از آخر بودن لذت می بریم. یک نوع از خود باختگی افراطی!

برادر گرامی کی دوست داره از آخر اول باشه !!!!

آیا شرایط موجود واقعیت داره یا دروغه؟

شروحیل;988105 نوشت:
برادر گرامی کی دوست داره از آخر اول باشه !!!!

آیا شرایط موجود واقعیت داره یا دروغه؟

شرایط موجود بدترین وضعیت اقتصادی را حتی نسبت به فقیر ترین کشور دنیا ثابت میکنه؟!

بدیع;988099 نوشت:

میشه مثال بزنید لطفا؟
ممنون

بدیع;988106 نوشت:
شرایط موجود بدترین وضعیت اقتصادی را حتی نسبت به فقیر ترین کشور دنیا ثابت میکنه؟!

بررسی ها ثابت می کنه اکثریت مردم نسبت به متوسط وضعیت جهانی وضعیت نامناسبی دارن

هم از لحاظ روحی به خاطر اجبارهای سیاسی

و هم از لحاظ مالی به خاطر مشکلات سیاسی و اقتصادی

وقتی یه نفر می بینه کشورش دو تا حاکم داره که هر کدوم مشکلات رو به اون یکی پاس می ده
و درنهایت هر دوتاشون مشکل رو می ندازن گردن مردم
چه توقعی از مردم دارید؟

mohsen1990;987958 نوشت:
مثلا با اختلاس چجوری مبارزه کردین؟بگین ماهم یاد بگیریم.مگه یه نفر نیومد گفت : کشش ندین! (در مورد اختلاس)

موضوع تاپیک و پرسش استارتر درباره راه های مقابله با اختلاس نیست. درباره این است که با وجود اختلاس و سایر مشکلات آیا باید ناامید شویم یا نه؟ و اگر نه، به چیزی امید داشته باشیم. مبارزه با اختلاس در وهله اول وظیفه مسئولین امر است و ساز و کار خاص خودش را دارد. ما به عنوان یک شهروند عادی میتوانیم مطالبه گری و پیگیری کنیم. با غوغا سازی و سیاه نمایی چیزی درست نمی شود. بلکه زمینه ساز پدیده ای خطرناک به نام تقاص اجتماعی میشود که متاسفانه تا حدودی شاهد آن هستیم. یعنی احقاق حق از راه های غیر شرعی و وصول مطالبه از غیر از بدهکار! چند وقت پیش با یک راننده مواجه شدم که به یک ماشین پارک شده خسارت وارد کرد و بدون گذاشتن حداقل یک شماره تلفن عبور کرد. استدلالش هم این بود که چند وقت قبل ماشینش پارک بود و یک راننده دیگه به اون خسارت زده بود. احتکارهایی که امروز در مشاغل مختلف با آن روبرو هستیم و یکی از عوامل بی ثباتی بازار است توسط بخش دولتی در حال انجام است یا بخش خصوصی؟ استدلال و یا بهتر بگیم بهانه احتکارگران چیه؟ کسی که داره کشور را پر از اختلاس و دزدی نشون میده بهترین بهانه و یا انگیزه را در اختیار چنین افرادی قرار میده.

چالشگر;988109 نوشت:
میشه مثال بزنید لطفا؟
ممنون

هند ......

سلام ؛
جناب بدیع ... چه من ... چه تمامی آدمهایی که میشناسم ... هیچ کسی از این مساله ناراحت نمیشه که مدتی رو سختی تحمل کنه ...
تا اینکه در نهایت کشورش بتونه رویه پاهای خودش وایسه ... بتونه موفقیت رو تجربه کنه ... بتونه مردمانش آسایش داشته باشند ...

ولی بحث سره چیزه دیگری هست ...
بحث سره جهت گیری هاست ... بحث سره این هستش که این جهت گیری ها باعث میشن سالی 20 درصد تورم داشته باشم و 20 درصد بدبخت تر بشیم ...
در درون این 40 سالی که از انقلاب میگذره ... یک بار شده که قیمت دلار ... نزولی شده باشه ... از 7 تومن رسیده به 7000 تومن ... هزار برابر شده ...
و جهت گیری مون هم به این سمت هستش که هی بدبخت تر بشیم ... استراتژی هامون طوری هست که هی بدبخت تر بشیم ...

اگر من میدیدم که استراتژی ها و رویکردهای سالمی داریم ... میتونستم فرض کنم که 10 سال دیگه وضعیت کشور بهبود پیدا میکنه ...

وقتی فساد اقتصادی داره صعودی رشد میکنه ...
وقتی هر چه ارزش افزوده کشور با هزار بدبختی بدست میاره ... باید پست اکسپرس بشه به عراق و لبنان و فلسطین و یمن و ونزوئلا ( بگو بیش باد ... ) و بدبخت مسلمون در درون دنیا کم نداریم و باید تا هستند جورشون رو بکشیم
وقتی هر از چندی یک اختلاس میلیارد دلاری میشه و تمام سرمایه ها از کشور خارج میشه
وقتی مردم نمیتونن با این قواعد اسلامی زندگی کنن و خونه های میلیاردی بالا شهرشون رو نقد میکنن و میرن بارسلون و لندن و اسپانیا زندگی میکنند و تبدیل زمین به دلار باعث پایین اومدن ارزش ریال میشه ...
وقتی مردم در درون کشور دلخوشی ندارند و منتظر هستند تابستون بشه که برن ترکیه و مالزی و ریال تبدیل به دلار شده رو میریزن درون این کشورها تفریح بکنن .
وقتی این همه حاجی هر ساله میرن و دلارهاشون رو میریزن عربستان

فکر میکنین ... آینده ای میشه برای این کشور تصور کرد ...
لابد شما هم میخواین بگین دلمون رو خوش کنیم به وعده الهی ... که یهو تلپ از آسمون بیوفته و نظام مهندسی دنیا رو به هم بزنه و ماها خوشبخت بشیم و بقیه بدبخت ...

دلمون رو به چی خوش کنیم ...
این کشور به هیچ جا نمیرسه ... مگراینکه وعده الهی محقق بشه ... مگر اینکه خورشید از غرب طلوع کنه ... خرس آواز بخونه .. سگ بافتنی ببافه و غورباغه بندری برقصه و ....

نمیدونم این وعده الهی جی کار میکنه ... مثلا این وعده الهی میتونه چشمان مادری که هر روز بدبختی بچه هاش رو میبینه ... ازدواج نکردن بچه هاش ... بچه دار نشدن اونها ... رو میبینه ... رو جبران کنه ...

مثلا یه دختری که 50 سالش شده ... وعده الهی میتونه یهو بهش 3 تا بچه بده ....

خوبیش اینه که خدا قدرتش زیاده و شما مذهبی ها هیچ وقت کم نمیارین ...

بدیع;988114 نوشت:
موضوع تاپیک و پرسش استارتر درباره راه های مقابله با اختلاس نیست. درباره این است که با وجود اختلاس و سایر مشکلات آیا باید ناامید شویم یا نه؟ و اگر نه، به چیزی امید داشته باشیم. مبارزه با اختلاس در وهله اول وظیفه مسئولین امر است و ساز و کار خاص خودش را دارد. ما به عنوان یک شهروند عادی میتوانیم مطالبه گری و پیگیری کنیم. با غوغا سازی و سیاه نمایی چیزی درست نمی شود. بلکه زمینه ساز پدیده ای خطرناک به نام تقاص اجتماعی میشود که متاسفانه تا حدودی شاهد آن هستیم. یعنی احقاق حق از راه های غیر شرعی و وصول مطالبه از غیر از بدهکار! چند وقت پیش با یک راننده مواجه شدم که به یک ماشین پارک شده خسارت وارد کرد و بدون گذاشتن حداقل یک شماره تلفن عبور کرد. استدلالش هم این بود که چند وقت قبل ماشینش پارک بود و یک راننده دیگه به اون خسارت زده بود. احتکارهایی که امروز در مشاغل مختلف با آن روبرو هستیم و یکی از عوامل بی ثباتی بازار است توسط بخش دولتی در حال انجام است یا بخش خصوصی؟ استدلال و یا بهتر بگیم بهانه احتکارگران چیه؟ کسی که داره کشور را پر از اختلاس و دزدی نشون میده بهترین بهانه و یا انگیزه را در اختیار چنین افرادی قرار میده.

این دوموضوع به هم مرتبط هستن.چون شما هم پاسخ دادین باید به خودتون امید داشته باشین.و از خودتون شروع کنین.
الان به من بگین شیوه مطالبه گری و پیگیری کردن اختلاس های چند میلیاردی این چند ساله را؟میخام بدونم به عنوان یه شهروند چکار کردین به ماهم یاد بدین.

بدیع;987860 نوشت:

2 - 3 دهه اینده به امید خدا مملکت به دست پسران همین حکومت داران میوفته به دست ما نمیرسه ..

وقتی عده ای از مملکت راضی باشند جای نگرانی برای عده ای نیست چون دارن نون میخورن به هرحال و فقط قانع میکنن .

موضوع قفل شده است