صفحه 5 از 5 نخست ... 345
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا محبت های من انسان ها را وحشی می کند؟

علاقه
    برنامه نویسی ، ایده پردازی ، خلاقیت و نوآوری
    نوشته
    2,454
    حضور
    428 روز 14 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    132
    صلوات
    14249

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza-D نمایش پست ها
    مسعود جان ببخشید نمی‌توانم نقل قول کنم
    دو مطلب‌ در پاسخ به سوال شما عرض می‌کنم:
    اول اینکه بیشتر انسان‌ها، بزرگ بودن را اشتباه فهمیده‌اند و بزرگی و ارزشمندی را در یک سری خصوصیات خاص و بعضاً نادرست تعریف می‌کنند
    نکته قابل توجه اینکه وقتی کسی یک ویژگی خاص را ارزش بداند، هر کسی دارای آن ویژگی خاص باشد در چشمش ارزشمند می‌شود. برای مثال، کسی که پول برایش ارزش باشد، هم خودش به دنبال پولدار شدن است و هم افراد پولدار در چشمش ارزشمند خواهند بود. یا کسی که داشتن غرور و تحقیر کردن دیگران را نشانه بزرگی بداند، هم خودش مغرور است و هم افراد مغرور در چشمش بزرگ جلوه می‌کنند. از طرفی این افراد به سایر خصوصیات که برایشان ارزش نیست، اقبالی نشان نمی‌دهند. مثلاً به مهربانی یا خاکی بودن شما احترام نمی‌گذارند چون اصلاً مهربانی و خاکی بودن برایشان ارزش به حساب نمی‌آید

ممکن است با خواندن بخش اول بگوئید خب به فرض که مهربانی برایشان مهم نیست، دیگر چرا در مقابلش بدی می‌کنند؟ ظلم که ندیده‌اند، مهربانی دیده‌اند!

پاسخش این است:
    حیوان درنده وقتی از چیزی می‌ترسد، غرش می‌کند تا ترسش را پنهان کند!

وقتی شما به این افراد خوبی می‌کنید و آنها می‌بینند که شما چقدر می‌توانید بزرگ باشید (بزرگ حقیقی) ولی خودشان نمی‌توانند، تلاش می‌کنند تا این ناتوانی را با کوچک کردن شما و عملتان پنهان کنند. می‌خواهند شما و عمل شما جلوی چشمشان نباشید چون وجودتان به آنها یادآور می‌شود که چقدر ضعیف و حقیر هستند
    ممنون از نظرات ارزشمندی که دادی

حرفهای شما کاملا درست است

فکر میکنم بهترین روش برای برخورد با اینگونه افراد این است که هرکس خوب بودن را به همان شکل ادامه بدهد

فقط روابطت با آن افراد را محدود تر و در چهارچوب خاصی برقرار کند که منجر به اینگونه تنش ها نشود.

چرخ بر هم زنم ار غیر مرادم گردد

من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک

2. صلوات ها 3

علاقه
    الله!!
    نوشته
    28
    حضور
    7 روز 11 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    71

نقل قول نوشته اصلی توسط اتمقلی نمایش پست ها
    سلام
    سلام
    خیلی جالب بود متنتون ولی من یه سری جاهاشو خوب نتونستم متوجه بشم متاسفانه.

نقل قول نوشته اصلی توسط اتمقلی نمایش پست ها
    برای همین هر چی رو ازون به بعد اون کشت میکنه اون قوم ناشناسی که گفتم اونا میگیرن اونو تبدیل به مرض می کنن
    یعنی شما نیتتون خیره کار خوب می کنین ولی در پس ماجرا تبدیلات مخفی صورت میگیره اون معکوس میشه و موجب میشه اثر منفی بزاره!
    اینم خیلی جالب بود اگه مثلا یه تاپیک جدید بزنید در موردش حرف بزنید خیلی خوب میشه.

در پناه حق

4. صلوات

صفحه 5 از 5 نخست ... 345

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 54

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری